Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társat találni - de hol???

Mártis
Létrehozva: 2016. augusztus 4. 16:24

Tudom, lerágott csont - de azért megpróbálom...
Szóval TÁRSKERESÉS - társkereső oldalak... internetes társkeresés...
pro és kontra ....
Tapasztalatom elég lesújtó.... , de gondolom többen vagyunk, akik keresgélünk. De HOL???? Hol lehet most ismerkedni?
Sok társkeresőn nem az ismerkedésre, beszélgetésre, hanem a szexre terelik a férfiak a szót. Elismerem, szükséges, sőt jó dolog, de addig el is kell jutni!
Azon már meg sem lepődök, amikor álló fütykösökről kapok képet... bár erre mindig reagálok, hogy "élőben jobban szeretem" és a képpel nem tudok mit kezdeni, de tényleg ez a színvonal?
52 évesen még úgy gondolom, most van itt az ideje, hogy élhessem életem, és élvezhessem annak minden szépségét, de partner nélkül nehezebb elindulni, és egyedül nem is olyan élvezetes.
Ja... és eljárok szórakozni, táncolni, biciklizni... próbálom keresni a lehetőségeket, de.... :( - a meccsek, kocsmák nem az én világom...
Várom a hasonló cipőben járók véleményét!
 a TV2-ben beszélgettek az internetes társkeresésről... érdekes és tanulságos beszélgetés volt!

  1. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:441551.

    Azért voltam pár férfival életem során, és azt kell mondjam, hogy nem éri meg alázatoskodni. Akiről én azt gondolom, hogy igazi lehetett volna, azzal soha nem is kellett alázatoskodnom, teljesen egyenrangúként kezelt, és adja az ég, hogy minden nőnek ilyen egyenrangú kapcsolatok jussanak, és az alázat max. kölcsönös lehessen, és ne a másik nemnek szóljon egy kapcsolatban, hanem a másik embernek! Ugyanis teljes szellemi egyenrangúság van, így nincs szükség mindenféle kitekert elméletre az alázatról, meg férfi-nő viszonyulásokról!


    Te nagyon a patriarchális rendszerre vagy beállítódva, Nikita, de a patriarchális rendszernek már leáldozott, változás van, ha tetszik, ha nem. Ha ez azzal jár, hogy a nők egyedül nevelik fel a gyerekeiket, vagy valamiféle kommunában, akkor idővel ez lesz a normális, és senki nem fog rajta fennakadni, és a gyerekek sem kérdezgetik majd, hogy ki az apám, mert egyszerűen nem lesz lényeges ez a kérdés.

    előzmény:
    Nikita 666 (1544)
    2016-12-29  23:28
  2. 2016. december 29. 23:421550.

    Addig csacsogsz, kb. 2 mondat, amíg megteremted a kapcsolatfelvétel lehetőségét. Nem értelmetlen és idők végezetéig tartó locsogásról szól, hanem arról, hogy túllépj az igen/nem/köszönöm/jó reggelt/jó estét sehova sem vezető körforgásán, mert aki ebben benne ragad, az esélyt sem ad magának arra, hogy új embereket megismerjen, csak sír, hogy hol ismerkedjen. Ez akkor is megkönnyíti a napi létezést, ha amúgy kifejezetten embergyűlölő vki, mert praktikus előnyei is vannak akkor is, ha nem párkeresési szándékkal gyakorolja vki. Ha ügyesen és gyakorlattal űzi az ember, akkor nem történhet meg, hogy belebonyolódik személyes és tolakodó kérdésekbe, mert nem több az egész 1-2mondatnál, a harmadiknál már ki is léphetsz a diskurzusból. Egyébként nagyon kevés ember az, aki a megközelíthetetlen és felsőbbrendű szerepben parádézik, netán ridegen utasítja, ha vakkantanak hozzá kicsit többet, mint igen/nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (1539)
    2016-12-29  23:17
  3. 2016. december 29. 23:421549.

    Majd írok neked is, most hagyom ezt a hápét ámokot futni. Csak megunja egyszer. Pár hete teleszórta a topicot a hülyeségeivel, oldalakon keresztül csak az ő hozzászólásai voltak.


    Sajnos valami gond van nála, nem akarom ingerelni.

    előzmény:
    FullMoon (1533)
    2016-12-29  21:16
  4. 2016. december 29. 23:381548.

    Édesem, nem érdekelsz, hidd el. A többieknek írok, de neked nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (1546)
    2016-12-29  23:34
  5. 2016. december 29. 23:371547.

    A logika stimmel, de a bukfenc nem.


    Nyitott, kifelé forduló ember vagy. de a legmélyebb énedet nem tudod átadni senkinek. Csak pár ember, 2-3-4 ember az, akivel igazán mély kapcsolatot tudunk kialakítani. A befelé forduló emberek ennél kevesebbet. Ha alig élsz társasági életet, akkor az érzelmeid intenzívebbek.


    Ja igen. Miközben a barátaiddal beülsz valahová, akkor már egy alkalommal csökken az esélye egy ismerkedésnek.


    Ne aggódj, képes vagy a könnyed társalgásra.

    előzmény:
    szőlő (1531)
    2016-12-29  19:20
  6. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:341546.

    Maradjunk csak a szakmai alázatnál. Nagy gratula az ismerősödnek, most majd egész életében alázatos feleség lehet, nem irigylem. Ahogy téged sem. Tudod, kit irigylek? A tudósokat. Na, ők irigylésre méltóak!

    előzmény:
    Nikita 666 (1544)
    2016-12-29  23:28
  7. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:291545.

    ügyintéző meg hogy eltűnt! Biztos megunta a bagázst! Muhahha!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (1537)
    2016-12-29  23:06
  8. 2016. december 29. 23:281544.

    Nem ő.


    Valaki más, akivel találkozgattam, és nagyon sokat beszélgettünk. Megismerte a páromat is. És az első találkozás után azt mondta, hogy soha olyant még nem látott és érzett két ember között, mint közöttünk. Azt mondta, ő is ilyent szeretne, vágyik rá. És lőn, megkapta. Szép és csinos, a párja pedig nagyon férfi. Nehezen tanulta meg azt, hogy a férfiak felé alázattal közelítsen, de ne hódoljon be. Már eleve az alázatnál sok nő elbukik. Az alázat szó a nők tudatában azonos a megalázkodással, noha erről szó sincs.


    Dzsoni, mit lehet várni az olyan nőktől, akik eleve ellenségként tekintenek a férfiakra, akiket meg kell zabolázni?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (1530)
    2016-12-29  16:29
  9. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:251543.

    Hja, persze, meditálnom kéne rajta! Mert eddig huszonsok éve nem azt csináltam, mi? Meg veled sem beszélgettem éveken keresztül erről, mi? Te valamit beszedtél már megint, hogy ilyen hülyeségeket írsz le? Vagy szenilis vagy? Még saját magad is elpirulsz majd, ha visszaolvasod!


    Voltam több pszichológusnál is, nem jutottunk semmire. Inkább napoztam egy jót. ;)


    Meg persze az asztrológia ad válaszokat. Csak az ember nem feltétlenül fogadja el. De végülis nekem már mindegy, mert már elég öreg vagyok, és igazából együttélni úgyis macerás, szóval kiazahülye, aki erre gyúr? Van jobb dolgom is.


    Most pl. kitaláltam, hogy a jövő karácsonyra el kéne utazni inkább, mert akkor nem kell stresszelni a készülődés miatt, mert az is minek. Valami jó kis havas hely kéne... Finnország vajon drága lenne nekem?Ott vannak rénszarvasok, meg szaunák, tök tuti lenne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (1530)
    2016-12-29  16:29
  10. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2016. december 29. 23:231542.

    Ennel tobbet nem is tudsz tenni. 

    előzmény:
    Mártis (1541)
    2016-12-29  23:21
  11. 2016. december 29. 23:211541.

    Mit irjak magamról? Azóta is keresgélek, társkeresőn is... bedzélgetek, találkozom is férfiakkal, de valajogy még nem találtam meg... Sokan találkoznának velem, ha benne lennék az aonnali szexben,  viszont nekem más az elképzelésem... na meg ügye anős pasik... akik szintén nem kellenek..


    Ez van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286997 (1511)
    2016-12-27  07:16
  12. 2016. december 29. 23:181540.


    Véletlen tényezők sokaságával képtelenség modellezni. Mindig más lesz a végeredmény.


    Az, hogy két ember találkozásakor felizzik valami, az nem véletlen, az az ő modelljük. Egymás mellé kerültek leosztásba.


    A szerelmet soha nem magyaráznom kémiai reakcióval, hiszen a szerelem nem kémia. Két lélek találkozása, inkább fizika mint kémia. Amit sok ember csak kémiaként emleget, és azt vallja hogy 2-3 évig tart, az csak a szaporodást szolgáló érzés. A szerelem viszont két lélek egymásra találása, ahol grátiszként még a testiség is az övék.


    Tökéletes párkapcsolatot írtam. Tehát mindkét fél megfelel az összes paraméternek.


    Lépj be egy cicusosba is, ott aztán rengeteg nőt találsz.


    Dzsoni drágám. Ha nyitsz egy bótot, akkor te vagy a fontos, vagy a vevők?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (1529)
    2016-12-29  16:22
  13. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2016. december 29. 23:171539.

    Tanulhato, csak minek, ha egyszer nem jon magatol, zsigerbol? Raadasul a legtobb ember a csacsogast ugy veszi, hogy zold utat adtal a szemelyesebb kerdeseknek is, azt meg nemar... Tovabba, ha csacsogassal ismerkedik az ember, akkor feltehetoleg olyan emberrel fog kialakulni valami felszines tarsalgas, aki ezt kedveli, marpedig aki nem ilyen, csak ugy tanulta, az nem fog a csacsogos noci szerepnek hosszu tavon megfelelni, hiszen idegen tole. (Rettenetesen faraszto ugy viselkedni, ahogy az ember nem tenne, csak tanulta, mert meg kellene felelni valaminek.) vagy jon termeszetes modon, akkor szuper eszkoz az imerkedesre, vagy nem jon, akkor mas modon kell. (Vagy nem kell.)


    Az egesz parkapcsolatnak epp a a lenyege, hogy arra a kerdesre, hogy 'Igy, ahogy van, es ha nem valtozik, kell-e?' igen a valasz.

    előzmény:
    Mártis (1536)
    2016-12-29  23:04
  14. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:121538.

    Ugyan, hiszen nincs is egy érdekes témája sem. Összevissza hadovál a nőkről meg mittoménmiről, nagyon zavaros. Bármelyik ismerősöm tud érdekesebbet mondani, ezért is ők az ismerőseim, ugyebár... :)


    Magamról nem is szólva, mert mégiscsak én vagyok a legérdekesebb, természetesen.

    előzmény:
    Mártis (1536)
    2016-12-29  23:04
  15. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 29. 23:061537.

    Ronda vagyok, hiszen láttál rólam fotót, tudhatnád.


    Itt van bubó! Meg szőlő is, te jó ég, túl sokan lettetek!


    Én már itt se vagyok.


    Pasizni meg minek?


    Muhaha, muhaha, muhaha...


    Micsoda muzulmán Nikita...


    Találtam még Hód könyvet itthon!Meg még egy érdekes könyvet...


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (1530)
    2016-12-29  16:29
  16. 2016. december 29. 23:041536.

    A "csacsogás" olykor nekem is nehezebben megy...  Tényleg tanulható, én is igyekszem odafigyelni rá, de szerintem bőven van mit tanulnom még nekem is. Jó azoknak, akiknek ez zsigerből jön!

    előzmény:
    Nikita 666 (1522)
    2016-12-28  14:49
  17. 2016. december 29. 22:431535.

    Szerintem mindenki képes mély érzésekre. Az is, aki képes sokat szeretni, aki szétteríti az érzéseit barátok, rokonok, kollégák, stb. között, és azok is, akik nem bratyizgatnak boldog boldogtalannal, hanem csak pár ember osztozik az érzésein.


    Magam részéről inkább arról szól a dolog, hogy 3 a lépés távolságon belülre engedett emberekhez fűződő kapcsolatok már olyan rituálékat, kötöttségeket, társadalmi illik-nem illik szabályokat, sokszor valóban jogos elvárásokat hordoznak, amire nekem nincs szükségem -sem adni, sem kapni- , a hozzájuk fűződő nagyon gyakori játszmákhoz pedig méginkább nincs türelmem. Amennyire lehet ezt igyekszem kikapcsolni, és a legcsekélyebb létszámúra csökkenteni azokat, akik a körön belül vannak, ezért a barátnőzés és az azzal járó időpocséklás nagyon nem az én műfajom. Kevés ember tud igazán közel kerülni a szívemhez, és nehezen is hiszem el, sokáig gyűjtögetem a bizonyítékait, hogy én a szívébe költöztem adott esetben mondjuk a férfinak. Akinek viszont életem során valóban megbillentettem a lelkét is, nem csak a fantáziáját, az igazán kevés volt, de legalább tartós és intenzív érzelem. Ettől többet nem is akarok az élettől. Más dimenzió, más minden, más a szex is. Ezt amúgy tényleg nem kell keresni, jön magától is, mert így van megírva vhol. :) 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (1527)
    2016-12-28  23:05
  18. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2016. december 29. 21:541534.

    Csak azert irok, hogy erezd, nem vagy egyedul:) Vilageletemben utaltam a felszines fecsegest a semmirol, menekulok ha velem kezdemenyezik, ertelemszeruen en sem teszek ilyet. Postassal se locsogok, hentestol is csak hust veszek, a bolti eladok koraban azonnal kimenekultem a boltbol, ahol megkerdeztek, miben segithetek? (Legyen szives segiteni melltartot valasztani nekem.) A lanyom nem sokat homokozott es jatszoterezett, mert ha van valami, amitol tenyleg menekulok az a sablonos anyukatarsalgas, hogy hany foga van es eszik- mar spenotot, mindezt csak azert, mert o akarja reszletezni gyermeke fejlodeset.


    Nyugi, van ilyen, es normalis. Introvertalt lelkialkatnak hivjak. Altalaban melyen erzo, befele fordulo, toprengo, sok emberi ertekkel rendelkezo emberek vagyunk, csak hosszu hozzank az ut es kevesekenek sikerul vegigmenni rajta. 


    Beszelgetni ertelmes emberekkel, klassz temakrol nagyon jo. En meg amit nagyon nehezen viselek, a jopofaskodo emberek, akik azt hiszik, isteni a humoruk es nevetnem kene....ellenben az igazi johumoru embereket, akik pl ertik es muvelik az (on)ironiat, imadom.


    Introvertaltaknak keves kapcsolatuk szokott lenni, de azok melyek es tartosak, tartalmasak. Nincs konnyu dolgunk a vilagban, ez igaz, de ha olyat talalunk, akivel tenyleg kozos a hullamhossz, szenzacios.


    Pszichologiai ertekezesemet itt zarom:)


     

    előzmény:
    szőlő (1531)
    2016-12-29  19:20
  19. 2016. december 29. 21:161533.

    De amúgy mégis érteni vélem, azt gondolod az introvertált emberek könnyebben tudnak érzelmi kapcsolatot teremteni mint az extrovertáltak...Hmm... hát nem tudom. Az esélyük jóval kisebb rá szerintem... azt összehasonlítani hogy ki hogy érez meg szerintem lehetetlen. Nem mérhető.


    Egyébként én is introvertált vagyok, mégis kávézok az ominózus barátnővel. :)

    előzmény:
    Nikita 666 (1527)
    2016-12-28  23:05
  20. 2016. december 29. 21:131532.

    Mi volt a baj a másodikkal?


    Ezt a kávézós beszélgetés kontra érzelmi kapcsolatokra való képtelenség nekem is kicsit fura párhuzam volt.. Bárkivel nem ülök be csak úgy kávézni, de van egy barátnőm akivel mindig egy kávé mellett van egymásra egy kis lopott időnk, amikor nem futunk valahova, nincsenek ott a gyerekek és akár egymás szemébe is tudunk nézni beszélgetés közben... :)  Van hogy én ugrok fel hozzá, van hogy ő jön át és van hogy egy kávézóba ülünk be, mindegy is, a kávé a szertartás részévé vált :)

    előzmény:
    szőlő (1531)
    2016-12-29  19:20
  21. 2016. december 29. 19:201531.

    Érzek némi logikai bukfencet abban, hogy azért nem lennék képes párkapcsolatra neg érzelmi kapcsokatra mert szeretek a barátaimmal egy kávé vagy sör mellett eszmét cserélni


    Sőt egyáltalán nem vagyok kifelé forduló ember. Szerintem pont a befeléfordultság miatt nem tudok "idegenekkel" könnyed társalgásba bonyolódni.


    Az elmúlt 4 évben volt 2 kapcsolatom egyébként. Az utóbbi egész jó lehetett volna....csak nem lett :D :D


     

    előzmény:
    Nikita 666 (1527)
    2016-12-28  23:05
  22. 2016. december 29. 16:291530.

    a Muge?


    Nem tudom, de a lanyok irtak akik eloben lattak (masik topicrol) , ohgy muge nem is randa, siman lehetne pasija. :)
    En ugyan nem lattam milyen, de azt viszont mar irtam neki,hogy annak oka van,hogy miert nem el parkapcsolatban - es ennek ,neki , sajat maganak kellene utannaneznie, elmelyednie magaban, visszagondolni,meditalni stbstbstb, hogy miert nem. Senki sem fogja tudni megmondani - max 1 pszichologus tudna kitalalni melyinterjuk utan.
    Szoval mely onvizsgalatot tartani, aztan itt-ott amott valtozni,valtoztatni - ami ugye azert nem kis munka. Mar tobben is irtak - nem csak en - ,hogy maskepp kene viszonyulnia a parkapcsolatokhoz, a ffiakhoz, meg legfokepp magahoz. De ezt csak o tudhatja,hogy mi az akadaja az egesznek - mert a tobbi lany is irta,hogy nem a kulso.

    előzmény:
    Nikita 666 (1528)
    2016-12-28  23:12
  23. 2016. december 29. 16:221529.

    "Ez az egy, amit sajnos nem lehet modellezni."
    Mindent lehet, csak kerdes,hogy erdemes-e. 

    "Nem véletlen, hogy két ember találkozásakor vagy felizzik bennük valami, vagy csak ismerősök maradnak"


    Most akkor veletlen vagy nem veletlen?? :)
    Ha kemiai reakciokkal magyarazod a szerelmet,mar az is egy fajta modell.


     


    "Például, hiába modelleznék neki egy tökéletes párkapcsolatot, ha hiányozna a szükséges kisugárzás, és belső erő. "


    De a forditottja is igaz, hiaba az elso idokben bekepzelt "kisugarzas" meg "belso ero", ha a feleg egyebkent a mindennapi eletben,nem felelnek meg bizonyos parametereknek. 


    "Motoros topic, de drága vagy!  És cicusos topic?  "


    Nyilvan nem itt:) , csak mondom,hogy a BMW szerelo/javitos hobbi topikban is van "csacsogas", nem kizarolag ontopikrol szol. Mas kerdes,hogy egyebkent evek ota el es kozos hobbi miatt vissza-visszaternek a felmerulo problemakhoz, vagy csak 1-1 piacon megjeleno hasznalt autorol leirjak a velemenyuket. Cicusos topikban meg nem nagyon voltam:)


     


    "Nem is tudom, ez szerintem nem a topic nyitó topicja."


    O nyitotta,o dobta fel a kozos temat - mindenki ra figyelt,mikor nyitotta. Mi tobb az o iromanya van legfelul is - es ha elvarasai vannak,akkor tartsa is karban a topikjat. :) Tole meg minimalisan elvarando a jelenlet,ha mar neki is lennenek elvarasai


    "Hát mi nem fogjuk átemelni a gyakorlatba, az biztos."
    Ez az,amiben egyetertunk


     


     
    előzmény:
    Nikita 666 (1515)
    2016-12-27  15:54
  24. 2016. december 28. 23:121528.

    Lehet hogy a hatásunkra még az idén összejön valakivel.


    (az egyik "tanítványom", aki azt gondolta magáról hogy semmi esélye, készül a férjhez menetelre)

    előzmény:
    Büdösbogár (1526)
    2016-12-28  22:14
  25. 2016. december 28. 23:051527.

    Ez érdekes. Büdösbogár írja hogy tartja a 3 lépés távolságot, nem barátnőzget, nem úl be, nem "beszél", és mégis, neki könnyen megy az ismerkedés. Ugyanolyan vagyok mint ő, elvagyok magamban vagy a párommal, még barátnőm sincs, nem igénylem. És én is könnyedén tudok kapcsolatot teremteni. Te viszont eljárkálsz, barátnőzöl, sok emberrel találkozol, és mégse megy.


    Most csak filózom, létezhet-e, hogy akik túl könnyen barátkoznak, kifelé fordulóak, ők nem éreznek annyira mélyen, mint a befelé forduló emberek? Mert ha ez így igaz lenne, akkor megvan a titok nyitja a párkapcsolat keresésének a problémájára. Lehet hogy nem tudtok érzelmi kapcsolatot teremteni, ez a rész felszínes lehet, így nem találjátok meg a másik nembélivel a közös fonalat.


    Talán ez lehet a baj. Mondom, csak filózom...


    Egyébként, ha megtetszik valaki, a szemeid beszélnek helyetted.

    előzmény:
    szőlő (1525)
    2016-12-28  21:58

Címlap

top