Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hetvenen túliak társasága.

*hama*
Létrehozva: 2017. szeptember 19. 12:07

Köszöntelek benneteket ebben az új topicban.Gondoltam addig tartsuk fenn, amíg a régi szeparéban lévő topicunk meg nem javul.

  1. 2017. szeptember 30. 11:53326.

    Én is azt a sampont használom évek óta, mert zsíros korpás volt a hajam.Most is bezsírosodik 2 nap után, azzal nem tudok mit kezdeni.Én a kék rexona dezodort használom, kellemes az  illata és tartós.Persze ennek is már romlott a minősége, Vikivel fogom megvetetni Ausztriában.Aki érzékeny az alkoholos dezodorra, vannak száraz dezodorok is.

    előzmény:
    ibenko (322)
    2017-09-30  11:29
  2. 2017. szeptember 30. 11:43325.

    Nagyon élvezzük a vénasszonyok nyarát. Napközben szinte napozni is lehet, amit a szállóvendégek közül sokan meg is tesznek. Sokat vagyunk a szabadban, nagyokat sétálunk és nord walkingozunk. Tegnap moziban és vacsorázni voltunk.


    Itt maradunk egyideig, egykicsit rá is vagyunk kényszerítve. Otthon a cirkókazánunknál túlmelegedést tapasztaltunk és ezért kihivtuk a szerelőket, hogy tisztítsák és javítsák meg. Csak október közepére adtak időpontot. A férjem felhívott egy másik szerelőt, aki azt mondta, hogy másnap kijön és előre láthatólag 42 ezer Ft-ba kerül a tisztitás és munka. Mondta a férjem, hogy megbeszéli velem és visszahivja. Amikor visszahívta őket egy másik szerelő vette fel a telefont az már 55 ezer Ft -ot mondott. Megbeszéltük, hogy nem vesszük a szolgáltatásaikat igénybe, komolytalok, néhány perc alatt látatlanba 13 ezer Ft-al többet kértek. Maradunk az első szerelőnél, de addig itt maradunk mert itt van fütés. Itt sem jobb a helyzet itt is ki akarjuk tisztítani a kazánt, a sok munka miatt még időpontot sem tudtunk egyeztetni annyira sok munkájuk van. Hallottuk a TV-ben, hogy gázszerelőkből is hiány van, de eddig még a saját bőrünkön nem tapasztaltuk. 

  3. 2017. szeptember 30. 11:43324.

    Háziorvos.labor-cukoreredmény-gyógyszer vagy ha magas, cukorambulancia, ott gyógyszer vagy inzulin.

    előzmény:
    szemesi gyorgy (310)
    2017-09-30  10:12
  4. 2017. szeptember 30. 11:36323.

    Igazad van Zsuzsika !  Mi nagyon szerettünk  Sóstón lakni, Nyíregyháza  "tüdeje", de miután egyedül maradtam télen-nyáron  volt mivel foglalkozni az udvaron  is.  Csináltam is , de belegondoltam hogy meddig bírom, ráadásul a nagy  emeletes  ház fenntartása  is nehéz volt már 1 nyugdijból. 


    Szerencsém is  lett ezzel a lakással, közel a  belváros, mégis nagyon csendes hely, gyermekeim is  sokkal  közelebb vannak. 

    előzmény:
    Zsumi945 (321)
    2017-09-30  11:15
  5. 2017. szeptember 30. 11:29322.

    Pannika!


    A kiütések lelkieredetűek is lehetnek. Nekem anyám halála után jelentkeztek a kiütések. A bőrgyógyász először szintén allergiára gondolt, vagy túlérzékenységre. Javasolta, hogy a gyógyszertárban vegyek semleges gyógyszappant és csak azzal mosakodjak, egy évig használtam nem sok haszna volt. A bőrgyógyász rákérdezett, hogy a közelmúltban ért- e nagyobb veszteség az is okozhatja, abban az  évben halt meg az anyám, ami lelkileg megviselt. Kb. egy év után lassan eltüntek a kiütések.


    Én állandó betege lehetnék a bőrgyógyászoknak, azt tapasztaltam, hogy nagyon sok bajra csak keresgetik a gyógyirt, sokszor nem is találják meg. Évekkel ezelőtt állandóan viszketett a fejbőröm, nagyon szevedtem tőle, szinte véresre kapartam a fejbőrömet, szinte nem hagyott nyugodni. Próbálgattam a shamponokat cserélgetni, haszáltam kimondottan érzékeny fejbőrre valót. Elmentem a bőrgyógyászhoz, az sem segitett. Végül vettem Headen Showder shampont, az néhány hét alatt megszüntette viszketést, azóta is azt használom.


    Kb. 25- 20 éve  a megszokott dezodoromtól  vörös foltok jelentek meg rajtam és hihetetlenül viszketett, kiderült, hogy a benne lévő alkohol okozza. Nemcsak a dezodor de a kölni és a parfüm is ugyan azt a hatást váltja ki, azóta csak alkoholmentes dezodort tudok használni. Valamiért az emberi szervezet besokall valamire és allergiás tünetekkel reagál.


    Nekem is nagyon száraz a bőröm, az arcomon és az egész testemen. Mivel és nyáron nagyon sokat a szabadban és a napon vagyok még jobban kiszárad a bőröm. A testáplókat nagyon utálom, egyszerűen idegesít azhogy kenegessem a bőröm. Ezért olyan túsfürdőt használok, amelyek magukban tartalmazzák a bőrnyugtató anyagokat.Nekem nagyon beváltak a Dove és a Palmoliv túsfürdők, amelyek olivaolajat, vagy argán olajat tartalmaznak.  

    előzmény:
    csipuka (308)
    2017-09-30  09:29
  6. 2017. szeptember 30. 11:15321.

    Évikém, nem bántam meg, hogy olyan lakhelyet választottam, ahol jó a közlekedés, üzletekkel való ellátottság. A kertes ház terheitől való megszabadulás után más előnyök kompenzálják a veszteségeket.


    Épp egy kedves barátnőm , miután egyedül maradt, készül faluról városba költözni és tanácsot kért tőlem is.( mozgáskorlátozott ő is)  Talált egy felújítandó belvárosi, műemlék jellegű lakást, galériás (lépcső!), kerttel, kedvező áron, de elhanyagolt állapotban. Azt tanácsoltam, inkább kisebb, új építésű (vagy felújított) társasházi lakást vegyen, olyat, ahol a későbbi életvitelét könnyen megoldja, ne vállaljon olyan terhet, amit már most is nehezen tud megoldani. Még a panelek között is találni nagyon jó lakást. Most épült épp a házunk mögötti füves területen pl egy új  "felnőtt játszótér" padokkal, de előkert is van, s még az erkély is ad lehetőséget a virágokkal való bíbelődésre. A távfűtés és minden egyéb összkomfort és alacsony rezsi mellett ez is adott.

    előzmény:
    koveva (316)
    2017-09-30  10:46
  7. 2017. szeptember 30. 10:57320.

    Marikám!


    Valóban szomorú, de ugyanakkor kedves gesztus a társaságtól, hogy kiváló sporttársukról így is megemlékeznek. Minden emlékezés azt bizonyítja, hogy az eltávozott szerettünk bennünk él, s ebben nem vagy egyedül, családod, barátai, társai is melletted vannak.


    Lelki megnyugvást kívánok!


     

    előzmény:
    sántamami (312)
    2017-09-30  10:31
  8. 2017. szeptember 30. 10:52319.

    Kedves György!


    Mindenképp a háziorvos  tanácsainak megfelelő diéta, gyógyszer és további kivizsgálás! Életmód felülbírálata, stb. látatlanban ne fogadja el laikusok tanácsát.


     

    előzmény:
    szemesi gyorgy (310)
    2017-09-30  10:12
  9. 2017. szeptember 30. 10:51318.

    Marika, a csoport megemlékezése a versennyel, őrzi férjed emlékét. 

    előzmény:
    sántamami (312)
    2017-09-30  10:31
  10. 2017. szeptember 30. 10:47317.

    Szervusztok!


    Ismeretlen eredetű allergia: Ha jól számolom, 6-7 éve strandolás utáni este egy 5-6cm. átmérőjű sötétpiros nagyon viszkető folt keletkezett a combomon. Nem látszott kullancs, így csak Fenistillel kentem, elmúlt. Azóta a legváratlanabb időben  ugyanott kiújul, s csak sokadik alkalommal mentem bőrgyógyászhoz, mert ilyenkor pár napig nagyon viszket, s szinte kidudorodik, vörösen. majd csak a fenistil hatására, (vagy magától?) múlik el néhány nap után. Épp a napokban is előjött, még múlóban van.


    Orvos szerint valami csípés lehet, ami túlérzékenységet okozott, sok minden hozhatja elő...Lyme tesztet is csináltak,(-).Legutóbb macskás lakásban a kanapéra mellém ugrott a cica, s háziak imádatára tekintettel, udvariasságból hagytam, este már borzasztóan viszketett.(Nem biztos, hogy a szőr, a nyakörvben lévő bolhairtó is okozhatta)


    Nekem is nagyon száraz a bőröm, szappant tusfürdőt csak a kényes helyeken használok, csak zuhanyozok, úszás után is Hélia-D testápolót használok.(Hajlamos vagyok elhagyni a kenekedést).


    Tapasztalatom: Nylon harisnya, szoros nadrág, bemelegedés (pl közel ültem a radiátorhoz,plédbe burkolóztam, vagy nagy forróság volt az autóban) fekete szoknya, (v. erősebb ruhafesték?) bizonyos klóros takarítószerek használata, ezek kihozhatják. Télen gyakran leragasztom géz közepű ragtapasszal, ha mindenképp harisnyát kell húzzak. 


    Hosszan taglaltam, de a lényeg, fogalmam sincs mi, de nem belső allergiára, hanem u.n "kontakt" allergiára gondol a bőrgyógyász is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (305)
    2017-09-30  06:13
  11. 2017. szeptember 30. 10:46316.

    Marika, az biztos, hogy ha én választanék, 70 m2 is talán még nagy lenne.Ha Szofi itthon maradna,akkor még érthető lenne.A ház 35 éves, hiába jól megépitett, de az idő megviseli.

    előzmény:
    *hama* (309)
    2017-09-30  09:52
  12. 2017. szeptember 30. 10:40315.

    Bocsánat  : nem sajnos hanem részemről szerencse. 

    előzmény:
    sántamami (314)
    2017-09-30  10:38
  13. 2017. szeptember 30. 10:38314.

    Sajnos én ezzel kapcsolatban nem tudok neked tanácsot adni, valószínűleg reagál majd  valaki aki  érintett és tapasztalatai vannak. 

    előzmény:
    szemesi gyorgy (310)
    2017-09-30  10:12
  14. 2017. szeptember 30. 10:37313.

    Pannika !  Már én is többször próbálkoztam.  Nagyon  leszűkűlt  a lehetőségek köre , teljesen lebutitották  ezt a fórumot.  Próbáld meg fészen a titkos  csoportunkban a képfelrakást.   Pici dédunokádról is régen láttunk ujabb  képeket, biztos szépen fejlődik  Az idő most nagyon kellemes, lehet levegőztetni is nyugodtan. Jobb mint a nyári forróság.   Ez már biztos a mi nyarunk, csak még tartana egy ideig. 


     


    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek !

    előzmény:
    csipuka (304)
    2017-09-29  18:45
  15. 2017. szeptember 30. 10:31312.

    Ma  szomorú esemény  miatt  van programom.  Megrendezésre kerül  az évenként esedékes  emlékverseny   elhunyt  párom  emlékének  adóznak  az egyesülete és  társegyesületek  tagjai. Engem  "illet"  a dijátadás ,  pedig szivesen  átruháznám bármelyik  fiamra, de ők is  résztvevői a versenynek. 


    Majd délután csatlakozom hozzájuk  amikor  a temetőbe megyünk. 


    http://magyarultiszovetseg.hu/santa-jozsef-emlekverseny-9 /

  16. 2017. szeptember 30. 10:22311.

    Szervusztok, szia Zsuzsóka !


    Köszönöm a jó ötleteket,  nekem is száraz, pikkelyes  a bőröm. Használok testápolót,  még az enyhén nedves  bőrre kenem zuhanyzás után. Lehet nem elegendő. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (305)
    2017-09-30  06:13
  17. 2017. szeptember 30. 10:12310.

    Új vagyok a csoportban. Sajnos cukorbeteg lettem, Accu Chekkel mérem magam rendszeresen. Mit tegyek, van valakinek ötlete, tapasztalata? A Műszer jó, nem hazudik, de az eredmények sem sajnos.
    Diéta? Sport? Vagy mi? 

  18. 2017. szeptember 30. 09:52309.

    Nálatok is mindíg van valami, amit csinálni kell a házon.Lehet hogy egy kisebb elég lett volna?

    előzmény:
    koveva (299)
    2017-09-29  18:13
  19. 2017. szeptember 30. 09:29308.

    Zsuzsókám ! Figyelembe veszem amiket írtál, meg is fogom mától próbálni amiket javasolsz. Rettenetes száraz a bőröm, szinte porzik. Neutrogen testápolót használom. Tudod az a piros alapon kék kereszt van a flakonon. De nem elég hatásos. Most megyek vásárolni és megveszem amiket írtál. 


    A házi orvosom is javasolta ne menjek bele a kutakodásba, csináltassam meg a labor leletet, abból sok mindent megtudhatunk. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (305)
    2017-09-30  06:13
  20. 2017. szeptember 30. 06:18307.

    Évikém ! Ügyes vagy , de a kerti lazítás a mi korunkban csak kapával megengedett , az ásás szigorúan tilos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    koveva (299)
    2017-09-29  18:13
  21. 2017. szeptember 30. 06:16306.

    Pannika ! Gyakran belső oka van a visszatérő allergiának, de elég vesződsége a kivizsgálás, góckutatás, ezért csak akkor érdemes elindulni, ha tűrhetetlen a viszketés

    előzmény:
    csipuka (302)
    2017-09-29  18:37
  22. 2017. szeptember 30. 06:13305.

    Még  egy komoly oka van az időskori viszketésnek . A bőr szárazsága. A kiütések gyakran a vakarás következményei . Javaslom, hogy hidratáló testápolót, vagy krémet használjatok. Zuhanyozáshoz én oliva olajas mosdókrémet használok. Nem túl drága . Néha fürdés előtt bekenem magam Johnson babaolajjal. Pár percig a bőrön hagyom utána lezuhanyozok, lemosom. A régi tejfel is jól használható zuhanyozás előtt. Kissé savas vegyhatású, jól beszívódik, de alalposan le kell mosni, mert büdös marad az ember.  Patikában is kapható mosakodókém, de azt javaslom, hogy vízzel ki kell újból keverni, mert nehezen kenhető. Ezk ártalmatlan házi praktikák, amelyek gyakran beválnak. No és nem drágák.

    előzmény:
    csipuka (303)
    2017-09-29  18:43
  23. 2017. szeptember 29. 18:45304.

    Ja úgy látom nem sikerült feltenni. Megpróbálom még egyszer.

    előzmény:
    scali (301)
    2017-09-29  18:20
  24. 2017. szeptember 29. 18:43303.

    Igy van Emike talán Lacid sem én sem fogjuk soha megtudni mi okozza ezt a rettenetes viszketést. Talán ahogy jött, úgy el is múlik. Semmi nem változott az életemben amire gyanakodhatnék.


    Ez lenne a kutyaszőr porszívózó fej. De csak hagyományos porszívóra szerelhető az enyém ipari, nagy. Majd Zitáéval kipróbáljuk holnap.

    előzmény:
    scali (301)
    2017-09-29  18:20
  25. 2017. szeptember 29. 18:37302.

    Évikém, nem igaz, hogy a természet, vagy a testünk, szervezetünk  mit képes produkálni. Szofikád megoldotta a problémát ugy ahogy maga részéről gondolta, lehet, hogy még szép is rajta. Sanyika unokám egy nagyon szép bőrü legényke volt tiniként. Sehol egy pattanás egy folt a bőrén. Na aztán egymás után jött haza a tetkoval. Először az országuton mikor fuvarban vezetett, elé ugrott egy állat, kirepült a szélvédőn keresztül a mezőre és nem lett semmi baja, hála az angyaljának, akkor belevarratta a karjába azt a napot, az volt a második születésnapja. Amikor elkezdett zenével foglalkozni akkor folytatta. Mi meg anyjáékkal szörnyülködtünk mit tett a bőrével. Ma már nem is vesszük észre. 


    Az allergiám majd kiderül, ha egyszer megtudom mi okozza ?

    előzmény:
    koveva (298)
    2017-09-29  17:57

Címlap

top