Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tegyek most?

Viktor77
Létrehozva: 2020. február 5. 22:57

Tisztelt Fórumtársak! 43 éves, 5 gyermekes édesapa vagyok. A középső (17) és a legkisebb (13) fiam is sajnos hasonló mozgásszervi megbetegedéssel küzd. Csak éppen ellentétes oldalon. A nagynak a jobb lábszára korlátozottan mozog valamint az egyensúlyérzéke is csak baloldalon van és ott is minimális, így még a cipőjét sem tudja egyedül felvenni. Sajnos a 13 éves fiamnak hasonló problémája van, csak éppen a másik oldalon áll fenn nála a probléma. Orvosilag sajnos nem gyógyítható. A tömegközlekedés megoldhatatlan, mert egyszerűen a buszra fel, ill. buszról leszállással nagyon nagy problémájuk lenne. Hozzánk közel levő mindkét oldali buszmegálló olyan, hogy nincs járda. Alacsony padlós busz pedig erre fele nincs.


 


A nagyobbik lányom valamint a legidősebb fiam egyetemre jár (nem lakik már itthon), a legkisebb fiam meg 2. osztályos tanuló.


 


A nejemnek és nekem is van autónk. Ám sajnos a nejemé jövőhéten csütörtökön megy vizsgára, így jelenleg teljes körű szerelői vizsgálat miatt szervizben van. Nekem pedig munkaeszközöm. A héten megtudtam még oldani, hogy 6 helyett 9 órára mentem dolgozni és délután elmentem a gyerekekért a suliba.


 


Sajnos tegnap, amikor a boltból kijöttem, kiment a bokám. Már tegnap estére nagyon bedagadt. Azóta csak rosszabb lett, sőt már be van kékülve, zöldülve és minden mozzanat iszonyúan fáj. A probléma az, hogy éppen ennek nyomán derült ki, hogy a feleségemnek a jogosítványa is lejár jövő kedden (még jó, hogy megnéztük, mert úgy emlékeztünk, hogy csak jövőre).


 


 


 


Szerintetek mi lehet a bokámmal és mit csináljak vele valamint az autó- és iskolakérdéssel?


 


 


 


Falun lakunk. Orvos csak a városban van és ügyet is csak ott lehet személyesen intézni.


 


 


 


A tanácsotokat előre is köszönöm!

  1. 2020. február 7. 19:0426.

    Megnéztem neked, ezt keresd ki és hivd fel: mozgáskorlátozottak egyesületének országos szövetsége. Biztos hogy segitenek. Vagy keresd ki a Vas megyeiek számát. Sok minden járna nektek alapból, nem lesz felesleges őket felhivni. Olvasgattam az oldalukat, érdekes.


    Elképesztő hogy két beteg gyerekkel magára hagynak egy családot, mindenki csak széttárja kezeit.

    előzmény:
    Viktor77 (19)
    2020-02-07  14:27
  2. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 7. 18:0525.

    "A mozgáskorlátozottak regionális szervezetének felkutatása is felmerült már többször. De, mivel a hatóságok így álltak a dolgokhoz, így a legtöbb ismerős azt mondta, hogy mivel az is állami hatóság, ezáltal feleslegesnek ítélik"


     


    Nem a topikindítónak írom:


    Ennyire hülye senki nem lehet, hogy  a topikindítóhoz nagyban hasonló helyzetben lévő családok ( már ha egyáltalán igaz amit idehordott)   fentiek szerint legyintsenek  azokra az ellátásokra, kedvezményekre, segítségre amit meg lehet kapni, csak utána kell járni. Igen, és mert nagyrészt a gyerekeiteket érinti, nem lehet lustaságból vagy egyéb meggondolásból, pl szóbeszédek miatt lemondani arról a kedvezményről ami járna.


    Ezeknek a dolgoknak  megkérése, utánajárása ugyanolyan szülői kötelezettség, mint hogy enni adsz nekik vagy kimosod a ruháikat.


    A rászorulók életminőségének javítása nem lehet lustaság kérdése.


     

  3. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 7. 17:5224.

    Hatalmas mese az egész.


    Ha te csak  a  bokád miatt aggódsz, akkor miért írtad le a boka historia előtt az egész szószt az indítódban?


    Ja, nem érdekel, csak ne nézd az embereket  lükének.


    Megvan annak az értelme hogy mit miért írtál. Nagyon is céltudatosan kanyítottad ide a topikindítót!


    Amúgy meg, nem biztos az hogy akik már máshonnan ismernek tévedésnen lennének, azt hiszem.

    előzmény:
    Viktor77 (18)
    2020-02-07  14:26
  4. 2020. február 7. 16:2623.

    Elolvastam az egész beszélgetést. Nem tudom, hogy a sztori igaz-e vagy sem, a probléma valós-e vagy sem. Nem is ez a lényeg.


    Amit én tanácsolnék: mivel te vagy az egész család mozgatórugója (ha jól értettem), szerintem az a legfontosabb, hogy te minél hamarabb rendbe jöjjél. Ha ez azzal jár, hogy a család többi tagja egy kis időre háttérbe szorul, hát azzal jár. A feleséged jogsijának meghosszabbítása szerintem egy orvosi vizsgálat kérdése, talán azt a legkönnyebb és a leggyorsabb elintézni. Miért nem kezditek azzal? 


    Mentő nincs, ami be tudna vinni a kórházba/ügyeletre, ahol aztán majd ellátnak? Az se lenne baj, ha orvos látná a lábadat és minél hamarabb szakszerűen ellátná, mert magától nem fog meggyógulni, minél később hozzák rendbe, annál rosszabb. 

  5. 2020. február 7. 14:3622.

    Azért vajon miért kell valakit vádolni, mert egyesekkel ellentétben felvállalja saját nevét? Ezzel a váddal megint magadat minősíted.

    előzmény:
    antironia (17)
    2020-02-07  08:27
  6. 2020. február 7. 14:3021.

    Mivel már korábban Mozdondjnak leírtam ezzel kapcsolatban a véleményemet így nem ismétlem meg. Csak annyit: Én soha, sehol nem regisztráltam eddig.

    előzmény:
    antironia (16)
    2020-02-07  08:22
  7. 2020. február 7. 14:2920.

    Ha te vádaskodhatsz, akkor én is megtehetem: Nem te vagy véletlen Mozdonj is?

    előzmény:
    antironia (15)
    2020-02-07  08:20
  8. 2020. február 7. 14:2719.

    Nagyjából 50 km-re lakunk a horvát-magyar-szlovén hármas határhoz valamint kb. 10 km-re a Vas és Zala megye határához, tehát Nyugat-Magyarország, Vas megye.


    Sajnos az ápolási díjat -még ügyvéd szerint is- jogtanul vonták meg tőlünk 2017-ben, amikor a kisebbikről letelt a 10 év. Érdekes színfolt itt, hogy addig a nagyra is járt, de azóta egyik után sem. Akkor azzal indokolták, hogy a gyerek tud járni iskolába. Hiába bizonyítottuk, hogy a körülmények olyanok, hogy az iskolába járás csak egyéni hordással lehetséges, ami a családnak nem kis pénzkiesés, mert sem a nejem nem tud 8 órába dolgozni, sem én, mert bármilyen munkahelyen vagyunk biztosítani kell, hogy a gyerek bejusson az iskolába és onnan hazajusson. Ráadásul mindemellett évente kétszer kórházba kell vinni őket hosszabb kivizsgálásra. A 2017-es megvonó határozat ellen fellebbeztünk, de azt is elutasították. Aztán bírósági keresetet nyújtottunk be, amit tavaly nyáron utasítottak el első-, majd nem sokkal karácsony előtt másodfokon is.


    A mozgáskorlátozottak regionális szervezetének felkutatása is felmerült már többször. De, mivel a hatóságok így álltak a dolgokhoz, így a legtöbb ismerős azt mondta, hogy mivel az is állami hatóság, ezáltal feleslegesnek ítélik. Ezen megfontolás tárgyát képező kérdés azonban újra és újra felmerül. Mert így nem mehet tovább.


     


    A középső fiam áprilisban lesz 17, míg a kicsi októberben lesz 13 éves. A nejem összességében több mint 15 évet volt itthon velük. Minden összejött.

    előzmény:
    Nikita 666 (14)
    2020-02-06  18:55
  9. 2020. február 7. 14:2618.

    Ahhoz képest, hogy végigolvastad az egészet úgy látom, hogy értelmezni nem tudsz!


    Leírtam, hogy van egy családi háttér, amit eddig megoldottunk. Most előállt egy olyan egészségügyi és technikai probléma, ami a már közel 2 évtizede fennálló helyzet megoldását nehezíti. Én alapvetően nem a gyermekeim betegségével kapcsolatban tettem fel a kérdést, hanem azzal kapcsolatban, hogy kedden (febr. 5.) kiment a bokám. Egyre jobban fáj és egyre jobban be van dagadva. Ezzel mit kezdjek? A többi CSAK a háttér, ami nem kicsit teszi nehézkessé a döntésemet.

    előzmény:
    Csend Ike (13)
    2020-02-06  15:49
  10. 2020. február 7. 08:2717.

    Legalább annyi fantáziája lenne, hogy ne mindig keresztnév+vmilyen szám  összeállítású nicket kreáljon... :-D :-D 


     


    Csodálom, hogy a magassarkú cipőt hordó matyipapa még nem ért ide segíteni neki... :-D 


    https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9239327&la=149849431

    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2020-02-06  09:50
  11. 2020. február 7. 08:2216.

    Áhh, lekéstem a leleplezéssel! :-D :-D 

    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2020-02-06  09:50
  12. 2020. február 7. 08:2015.

    apaMatyiPapa nem tud neked segíteni? Az Index fórumon az összes bokaproblémás topikban azonnal megjelent, és mindig volt ötlete.....   (azokra a problémákra, amit saját maga, más nicken kreált... :-D :-D ) 


     


     

  13. 2020. február 6. 18:5514.

    Értem. Akkor abban a régióban amerre laksz, keress mozgáskorlátozottak kirendeltségét. Az ország le van fedve, fogsz találni. Ők majd tudnak útmutatást adni, hogy milyen segély jár. Sőt, ha a buszra felszállást a gyerekek nem tudják megoldani, és ha csak miattuk kellene, akkor is találnak megoldást nekik. Ápolási dijjal hogy álltok? Egyébként szállitó autó kellene, ha csak egy gyerek van akkor is. Valami ott nagyon nincs rendben, ne hagyd annyiban. A háziorvosnak, gyerekorvosnak is kötelessége felvilágositást adni a lehetőségekről, nem bújhat ki a tájékoztatás elől. És sok dolog van, amiről az önkormányzatnak fogalma sincs. Még valami. Az autót nem az önkormányzat biztositja.


    Egy kérdés, Budapesttől melyik irányba laksz? Nem kell a pontos hely, csak az irány.


     

    előzmény:
    Viktor77 (11)
    2020-02-06  13:48
  14. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 6. 15:4913.

    Jó, elolvastam az egészet. Szépen elmagyarázod mit miért és mit miért nem lehet.


    De, te mit szeretnél, ha az embertársaid ilyen galádok?


    Nem érthető mit szeretnél,mert mindenre meg is van a válaszod.


    Gyűjtést a részedre, csak nem mered kimondani? Csak találgatok. De, például erre jók lennének az "ember társak"


    Vagy mi? Vagy hogy?


     

  15. 2020. február 6. 13:5512.

    Mivel betegek, így a nejem 10 éves korukig lehetett itthon velük. Addig magántanulók voltak. Sőt a középső fiam -éppen a kicsi hasonló betegsége miatt- egész általánosban magántanuló volt. Amikor kellett, akkor betudta vinni őket a nejem vagy bevittem én őket. Amint letelt a 10 év, onnantól kellett megoldanunk a dolgot. A főnököm eléggé jól kezelte a dolgot, így időengedményt adott, hogy reggelente betudjam vinni a gyerekeket, délután pedig haza.

    előzmény:
    Viktor77 (11)
    2020-02-06  13:48
  16. 2020. február 6. 13:4811.

    A két gyerekre magasabb családi pótlékot kapunk már 2-3 hónapos koruktól. Eddig más lehetőségről sem az önkormányzat, sem a kezelőorvos, sem a házi gyermekorvos nem adott felvilágosítást. Egyedül az iskola az, amelyik annyiban segített, hogy a két gyereknek és egy-egy kísérőnek az iskolai lift használatát megengedték, pedig azt elvileg gyerekek (ill. hozzátartozók) nem használhatják.


    Rákérdeztünk az autóra. De mivel jelenleg a térségünkben nem jelentkeztek még annyian, hogy az önkormányzatnak megérje biztosítani (legalább 6-8 fő), így nincs külön autóra mód.

    előzmény:
    Nikita 666 (7)
    2020-02-06  09:54
  17. 2020. február 6. 13:4610.

    Ezt k..vára benézted, mert ez az első, hogy bármilyen fórumon regisztráltam és kérdést mertem feltenni. A másik pedig az, hogy van némi tapasztalatom az emberek nem törődömségével kapcsolatban, ugyanis kipróbáltuk a nagyobbik fiammal még kisiskolás (talán 2-3. osztályos korában), hogy 1 hónapig busszal jártunk. A legtöbb ember (legyen az fiatal vagy kevésbé fiatal - itt nem a nyugdíjas idősekre gondolok) ránézett ugyan, de nem foglalkoztak vele, hogy mozgássérült és esetleg át kellene adni a helyet. Amikor egyszer-egyszer úgy megszólaltam, hogy ennyi bunkók már nem lehetnek az emberek, akkor még nekik állt feljebb. Ráadásul 4 buszvezetőből 1 volt az, aki azt mondta, hogy mindaddig nem indul el a megállóból (és nem érdekli a késés sem), ameddig valaki át nem adja a helyet, és még ekkor is percek teltek el, mire egy idősebb ember átadta a helyet, csak azért, mert megunta, hogy a többi embertársunk viselkedését, ill. időpontja volt az orvoshoz, ahonnan nem akart elkésni.


    Na ezek után én a tömegközlekedésbe nem bízok.

    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2020-02-06  09:50
  18. 2020. február 6. 13:389.

    Éjszakai műszak az pont tegnaptól élt volna, mert az egyik kolléga helyére mentem volna át abba a műszakba erre a három napra.

    előzmény:
    Mozdonj (6)
    2020-02-06  09:50
  19. 2020. február 6. 13:348.

    Tisztázzunk valamit:


    Először jó lenne, hogyha a napszakokkal tisztába kerülnél, hisz a ~6:30 körüli az még nem délelőttnek, hanem reggelnek számít. Másodszor: Amikor 2020. február 4-én este szembesültem vele, hogy nem valószínű, hogy egyszerű ficamról van szó, akkor beszéltem a főnökömmel, aki 2020. február 5-7 időszakra szabadságot adott. Bíztam benne, hogy a pihentetés pozitív hatása már tegnapra jelentkezik, de sajnos még rosszabb lett. Arról nem is beszélve, hogy a héten egyébként éjszakai műszakban lennék.


    Egyébként a főnököm, egyben nagyon jó barátom és ő mondjuk emberségesen viszonyul a dologhoz. Biztosította nekem azt a lehetőséget, hogy a délelőtti műszakot ne 6:00 órakor kezdjem, hanem 9:00 órakor, hogy eltudjam vinni a gyerekeket az iskolába. Abba is beleegyezett, hogy az éjszakai műszakos héten 1 órával előbb, vagyis 5:00 órakor eljöjjek a gyerekek miatt. A keresetem így is viszonylag jó. (nettó: 160-180 ezer forint volt tavaly)


    Harmadrészről: Vajon neked miért van időd hajnalok hajnalán itt bolyongani?


     


    Megjegyezném: Ha szerinted olyan pici probléma két mozgássérült gyereket nevelni, akkor átadom a lehetőséget!


     


    Bár hazudnék, mert akkor sem a bokám nem lenne duplájára dagadva, se nem lenne két mozgásában korlátozott gyerekem.

    előzmény:
    Mozdonj (5)
    2020-02-06  09:30
  20. 2020. február 6. 09:547.

    Keresd ki a falutokhoz tartozó önkormányzat számát. Ott mondd el a problémádat és kérdezd meg hogy miben tudnak segiteni. Elvileg kell hogy legyen legalább 1 autó, ami mozgáskorlátozottakat szállit. Gondolom nem ingyenes, de olcsóbb mint a taxi. Kérdezz rá arra is, hogy a két gyerek után milyen segély jár.

  21. 2020. február 6. 09:506.

    Jee .

    Agica77 uj nick bokaserult gyerekeinek a falujaban is igy mukodik a faluorvos , es a Ramon02 bokaserult uj nick falujaban sincs "alacsony padlos" jarat... 
    Teged mar kitettek az Indexrol a nyitogatasaid miatt...

    előzmény:
    Viktor77 (4)
    2020-02-06  06:48
  22. 2020. február 6. 09:305.

    ".....ismerve tisztelt honfitársaink nem törődömségét és egyre nagyobb számban a segítségnyújtási szándék elmulasztását,...'


    Ugye hihetetlen , hogy egy 43 eves , 5 gyerekes faszi ne tudna boldogulni ilyen piti problemakkal 
    Megoldhatatlan töketlen ketsegbeesesben az jut az eszebe : Hoppllaaaa    itt az NLC !!!! 
    Fogja a draga ötgyerekesapás  idejet , leteszi a feneket egy szekre es forumozik... keso este es munka helyett delelott ujra itt log es valaszol....


    Te az az egyedulallo szekesfehervari noszemely vagy s a Rokaur az erkolcsi felszisszeneseivel , aki nyitogat az egyedulletrol  , kepzelt betegsegekrol , kepzelt elettarsrol , piszok csaladodrol stb  ...szemét  kirohanasod az embertarsakrol es a segitsegrol ugyanaz a sema...
    Szanalmas az ilyen dolog es az ittlevo normalis es nem hazudozo beszelni-vágyoknak elveszed a kedvet a forumozastol.

    előzmény:
    Viktor77 (4)
    2020-02-06  06:48
  23. 2020. február 6. 06:484.

    "43 eves 5 gyermekes ferfi. 2 egyetemista, ket nyomorek es egy csecsszopo. A ket egyetemista miert nem tanacsol?


    - A két legidősebb gyerek még nem tud a sérülésemről, így tanácsot adni nem tud.


    - Két -nem nyomorék, hanem- mozgásában korlátozott, hisz valamennyire tudnak mozogni, menni. Mivel az egyensúly érzék korlátoltsága miatt a járás is nehezebb nekik önállóan és ismerve tisztelt honfitársaink nem törődömségét és egyre nagyobb számban a segítségnyújtási szándék elmulasztását, így sok jóra a tömegközlekedésbe nem számíthatnak.


    - Egy csecsszopó gyerek, mint ahogy írtad. Ez a megjegyzésed már azért is abszurd, mert egy 8-9 éves gyerek már nem csecsszopó.


     


    "Szerintem vonzzad be.


    Agykontroll.


    Programozol egy pohar vizet a kivancsisagoddal és odaulteted a csapatot imandkozni!


    Agykontrollal megno a lanyok melle, kino a favago levagott karja... ez a Domjan Laszlp milliarderesre tartozo proplema"


    - Ironikus a megjegyzés ezen része, amit írtál.


     


    "Homeopatia is bevalna Neked/nektek!


    Hasznald az Internet homeo-bogyo rendelesre : kihozza a postas.


    Jo alternativa olyanoknak, akik a Te cipodbe jarnak, ha nincs orvos a "faludban""


    - Egyfelől a homeopátiában nem hiszek.


    - Másfelől ha a postára bízod, akkor 2-3 hét múlva talán ideérne.


    - Harmadrészt a faluban hetente kétszer (hétfő és kedd délután) van házi orvos, és egyszer (csütörtök délután) házi gyermekorvos, de mindkettő csak 15 és 17 körött rendel.


     


    Nagyon szépen köszönöm a néhol iróniával is rendelkező válaszodat.

    előzmény:
    Mozdonj (3)
    2020-02-06  06:05
  24. 2020. február 6. 06:053.

    Szornyu .
    43 eves 5 gyerekes ferfi . 2 egyetemista , ket nyomorek , es egy csecsszopo .  A ket egyetemista miert nem tanacsol ?



    Szerintem vonzzad be . 
    Agykontroll.
    Programozol egy pohar vizet a kivansagoddal es odaulteted a csapatot imadkozni !
    Agykontrollal megno a lanyok melle , kino a favago levagott karja...ez Domjan Laszlo milliarderesre tartozo  problema


    Homeopatia is bevalna Neked/nektek.
    Hasznald az Internet homeo-bogyo rendelesere : kihozza a postas.
    Jo alternativa olyanoknak , akik a Te cipodben jarnak , ha nincs orvos a "faludban"

  25. 2020. február 5. 23:512.

    Attól tartok, hogy a növekvő fájdalom és duzzanat valamint az elszíneződés a bokámon túl sok jót nem jelent!

Címlap

top