Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tegyek most?

Viktor77
Létrehozva: 2020. február 5. 22:57

Tisztelt Fórumtársak! 43 éves, 5 gyermekes édesapa vagyok. A középső (17) és a legkisebb (13) fiam is sajnos hasonló mozgásszervi megbetegedéssel küzd. Csak éppen ellentétes oldalon. A nagynak a jobb lábszára korlátozottan mozog valamint az egyensúlyérzéke is csak baloldalon van és ott is minimális, így még a cipőjét sem tudja egyedül felvenni. Sajnos a 13 éves fiamnak hasonló problémája van, csak éppen a másik oldalon áll fenn nála a probléma. Orvosilag sajnos nem gyógyítható. A tömegközlekedés megoldhatatlan, mert egyszerűen a buszra fel, ill. buszról leszállással nagyon nagy problémájuk lenne. Hozzánk közel levő mindkét oldali buszmegálló olyan, hogy nincs járda. Alacsony padlós busz pedig erre fele nincs.


 


A nagyobbik lányom valamint a legidősebb fiam egyetemre jár (nem lakik már itthon), a legkisebb fiam meg 2. osztályos tanuló.


 


A nejemnek és nekem is van autónk. Ám sajnos a nejemé jövőhéten csütörtökön megy vizsgára, így jelenleg teljes körű szerelői vizsgálat miatt szervizben van. Nekem pedig munkaeszközöm. A héten megtudtam még oldani, hogy 6 helyett 9 órára mentem dolgozni és délután elmentem a gyerekekért a suliba.


 


Sajnos tegnap, amikor a boltból kijöttem, kiment a bokám. Már tegnap estére nagyon bedagadt. Azóta csak rosszabb lett, sőt már be van kékülve, zöldülve és minden mozzanat iszonyúan fáj. A probléma az, hogy éppen ennek nyomán derült ki, hogy a feleségemnek a jogosítványa is lejár jövő kedden (még jó, hogy megnéztük, mert úgy emlékeztünk, hogy csak jövőre).


 


 


 


Szerintetek mi lehet a bokámmal és mit csináljak vele valamint az autó- és iskolakérdéssel?


 


 


 


Falun lakunk. Orvos csak a városban van és ügyet is csak ott lehet személyesen intézni.


 


 


 


A tanácsotokat előre is köszönöm!

  1. 2020. május 10. 07:2953.

    Kedves Mozdonj! Vagy inkább hívjalak antironiának?


    Vélhetően ismered azt a kommunista módszert, hogy vádold meg ellenfeleidet azzal, amit te magad követsz el vagy akarsz elkövetni, így már mindenki az ellenfeleidre fog gyanakodni, amikor elköveted az adott cselekményt. Úgy veszem észre, hogy te és antironia pont ezt a tempót követitek, ami miatt bennem felmerül az a gyanú, hogy amivel ti engem vádoltok, már el is követtétek esetleg jóval korábban.

    idézet:
    Viktor77 (45)
    2020-02-08 10:09:37

     


     


    .........

    előzmény:
    Viktor77 (45)
    2020-02-08  10:09
  2. 2020. február 17. 20:1652.

    Felkerestük a honlapon megadott elérhetőségen a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetségét, ahol tisztességgel fogadták a megkeresésünket és válaszoltak a kérdéseinkre. Ezek nyomán a feleségem elsőbbségi levél formájában elküldte a gyerekek személyes adatait tartalmazó okiratok másolata mellett az összes eddigi leleteiknek a másolatát, a korábbi támogatást megszüntető határozatoknak a másolatát, a bírósági ítéletek másolatát.


    Az Egyesület erre is reagált már. Minden olyan segítséget, ami jelenbéli és jövőbeli időkben általuk nyújtható a gyerekeknek és nekünk is, abban segíteni fognak. Rajtuk keresztül már most feltudtuk venni a kapcsolatot egy hasonló helyzetben levő - és hozzánk viszonylag közel élő - családdal is, akik hasonló helyzetben vannak, mint mi. Csak talán annyival jobb a háttér, hogy a háziorvosuk és a kezelőorvosuk már a kezdet kezdetén felvilágosította őket a lehetőségeikről (ez nálunk nem történt teljes körűen meg - kivéve a kiemelt családi pótlékot és egészen 2017-ig az ápolási díjat).


    Kedves Niki! Minden eddigi tanácsodat köszönöm! Amennyiben vannak még javaslataid, tanácsaid szívesen fogadom.


    A tanácsadást persze másoktól is szívesen fogadnám....

    előzmény:
    Nikita 666 (43)
    2020-02-07  21:29

Címlap

top