Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Távolban...

Torolt_felhasznalo_605445
Torolt_felhasznalo_605445
Létrehozva: 2021. november 8. 00:01

Ez egy elvonulós topik, azoknak, akik távolabbról akarják szemlélni a (magyar) politikát. Mivel gumitopik, ezért sokminden belefér, tudjátok!

  1. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 28. 15:3926.

    Gyorsan kéne dolgozni, mert a kis kurva szennyezi nagyon a környezetet... lehet, visszajövök inkább később...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (25)
    2021-11-28  15:25
  2. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 28. 15:2525.

    Csak egy másikat süllyesztek... 

  3. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 21. 22:4424.

    Akkor ezt jól félreértettem, azt hittem, hogy építkezési vállalkozóvá akarsz avanzsálni... ilyen kivitelezővé...


    Alapvetően az jutott eszembe, hogy magyarban vannak ilyen típusházak, amiknek ingyen ki lehet kérni a tervrajzait, és akkor nem kell terveztetni - és azt kezdtem el keresni neked, de azt még nem találtam meg. Amit linkeltem, az ahhoz hasonlít, amit az egyik melóhelyemen tapasztaltam, hogy az ilyen pályáztatott építkezésekre kimennek az építési ellenőrök, és milyen kritériumokat néznek, hogy megfelel-e az előírásoknak... Nem tudom, mit akarsz konkrétan, de végülis többfelől meg lehet közelíteni, meg kaphatsz egy rálátást... ha mondjuk a finanaszírozásról van szó, azt is lehet szerintem valamennyire látni, hogy hogy működik, ha egy ilyen minőségbiztosítónál töltesz egy kis időt, és egy csomó doksi átmegy a kezeden, vagy lehet valamelyik munkatárs azzal foglalkozik, és tudsz tőle tanulni - szóval valami fogalmad lesz róla. Vagy ha ingatlanügynök (asszisztens) valaki, vagy esetleg társasházkezelőnél dolgzoik, az is rá kell lásson valamennyire ezekre, amin aztán el lehet indulni, nem?


    De most komolyan johnny, nem akarsz egy jót lomizni? Ott Angliában egy csomó kacatot őrizgetnek az emberek, még kincseket is lehet találni az öreg padlásokon - legalábbis voltak ilyen aukciós sorozatok még régebben, és mindenféle meglepetés előkerült magánházakból... Aztán meg jól eladnád a helyi "ecserin"...

    előzmény:
    johnny23 (22)
    2021-11-18  18:14
  4. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 21. 22:3023.

    Igazából nem kukacapjára emlékeztem, hanem a kondenzációs fűtésre...


    Nem vagyok jó bőrben, mert kicsit híztam az elmúlt években, és ez már a nem egészséges kategória, bár még így is tág szemekkel néznek rám egyesek, ha azt mondom, hogy fogynom kéne - pedig szerintem úgy 65-70 kg lehetek most, és főleg hasról meg combból kéne leadni, csak úgy, hogy közben mellről mondjuk ne menjen le, tehát ez a lehetetlen kategória kb. Meg azért van más egyéb egészségügyi gondom is, szóval nem fenékig tejfel az élet. De igen, össze kéne szednem magam, és össze is fogom valamennyire - olyan már tuti nem leszek, mint huszonévesen.


    Én nem is riszáltam a pospsim, csak rámosolyogtam a pincérre, de ő értette félre, én csak simán mosolyogtam, nem úgy! De amúgy helyes srác volt, ha egész más lett volna a szitu, akkor nem utasítottam volna vissza. Csak hát egészen pont olyan volt, hogy szó sem lehetett róla.


    Itt Magyarban vannak ilyen hirdetések, hogy a grafikus tudjon marketingelni is, természetesen főleg közösségi oldalakon, meg plusz a Google Ads használata, SEO... ezek nekem sem ártanának talán, és van is ilyen tanfolyam, viszonylag megfizethetően, legalábbis az alapokat elmondják - meg pl. SEO-ból van olyan internetes oldal, akiktől már most kapom a hírlevelet, csak eddig nem érdekelt komolyan, de ott pl. elő lehet fizetni és akkor elérheted az összes leckét, meg mittudomén van valami közösség, és talán kérdezhetsz is a profiktól... Csak most már annyi ilyenre feliratkoztam (pár hetente meghallgatok egy-egy ingyenes sessiont különböző amerikai muksóktól, ami azért is jó, mert így legalább hallom a nyelvet is), és van, ami nekem jelenleg érdekesebb (mondjuk írással, könyvkiadással kapcsolatosak).


    Nekem is volt egy környezetvédelmi blogom, és volt egy srác, aki tőlem is át akart venni egy cikket egy másik zöld oldalhoz - bár nem tudom végül mi lett belőle, de szerintem azért annyira nem szorultak rá az én cikkemre, az már egy bejáratott site volt hozzám képest. :) De baromi nehéz kitartóan blogolni... Meg bármit kitartóan csinálni, ha szinte semmi sikerélményed vele, és nem is fizetnek érte - én legalábbis stresszelni kezdek, és ide-odakapok, mindenbe csak belekezdek. Talán valamennyire kezd azért letisztulni, hogy mit akarok, és a múltkor az egyik előadó azt mondta, hogy tipikus hiba az íróktól, hogy egy kicsit marketingelnek, aztán abbahagyják, mert elkedvetlenednek - pedig csak nem kéne abbahagyni, és egy-két év után meglenne az eredménye. Szóval most majd erre fogok gyúrni, hogy ne hagyjam abba...


    A 12. házban járó Napoddal nem is kell, hogy túl parádés helyeken villogj, szóval lehet, hogy ösztönösen érzed ezt, és azért is nem tartasz a haverokkal síelni... Ez a szétesettséged is lehet ilyen bolyongás a lélek sötét bugyraiban - és van, hogy ez kell az embernek, időt kell adni ennek is. Mondjuk azt megértem, hogy életvezetésileg nem túl előnyös... De ha a Szaturnusz most van az Aszcendenseden (amit a fogyásod miatt gondolok), akkor az önfegyelmezésnek tényleg itt az ideje! Csak azért mértékkel, és vigyázz magadra! :)


     


     


     


     

    előzmény:
    johnny23 (21)
    2021-11-18  18:02
  5. 2021. november 18. 18:1422.

    "Meg a burkolás, az szerintem még viszonylag egyszerű, beállsz segédnek egy mester mellé és beletanulsz..."


    :D nem szakmat akarok,roman munkasoktol meg nem biztos,hogy sokat tanulok :D meg nem is 1-1 komplex hazt felujitani,az max ilyen idotoltes-pihenes,mint amiben most vagyok
    De amugy igen, rengedeg szintje van az ingatlannak is irodatol kezdve tarsashaz ,forgalmazas tol kezdve kivitelezes, tervezes, finanszirozas stbstb. 


     


    en is talalkoztam mar kva nagy dagadt potkannyal,egyik telephelyen raktar mellett. Valszeg a raktarba jart be, jokis melegbe, es valamiert dagadt lett, dezsmalta az ott dolgozok kajait? Nappalra meg elbujt a vizelvezeto kornyekere :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (15)
    2021-11-13  12:31
  6. 2021. november 18. 18:0221.

    Miert nem vagy jo borben? szedd ossze magad, edzzel,egyel rendesen stb stb :D (jo,konnyu mondani)

    En nem tudom,hogy milyen szinten elem,de nem szoktam boncolgatni ezt (direkt nem), mert egyben mukodik az egesz ember es nem segit a donteshez,mert a halal az egy eldontott dolog. Ott mar nem tudsz hova menni reklamalni,hova menni elintezni,hogy ne ugy legyen.  A cicam halala nagyon melyen erintett. Olyan eros volt a kotodes koztunk. Legjobb baratom,vagy nem tudom,mindegy,errol nem akarok irni. Akkor ott olyanokat gondoltam meg lattam,hogy eleg nehez volt feldolgozni. (a feldolgozas is igazabol csak egy felejtes) 


    Osztrak: Nem jo ilyen popsi riszaval kezdeni egy melohelyet :D Sztem siman felvennenek csomo helyre,csak tobbszor kell probalkozni, az ilyen alacsony kuszobu munkak arra vannak,hogy elinduljon vki felfele. Na ez full mental mert a lehetosegek folyamatosan jonnek-mennek.

    Igen, eleg keveset megyek emberek koze,de amugy nincs ember hianyom - nagyneha jo lenne ugy, mint regen melo utan beulni vhova ,vagy csak ugy spontan haverokkal dumalni. De igazabol oket mar elengedtem. Most is mennek majd sielni - szokasos- ,de en mar nem megyek veluk.

    "általában azt várják el a cégek a grafikustól, hogy marketingeljen is"
    hat azt en nem tudom. Grafikus ismeroseim azok vannak,de ok inkabb szgepes rajzolok. Van akinek nagyon sok munkaja van - van aki csak probalkozgat. Amugy azt hiszem,hogy vmilyen szgepes rajztablaval csinaljak a rajzaikat -szabad kezzel.
    Hat ja, az valoban nagy elony,ha van mar kesz munkad, ugy ertem megnezhetik miket rajzoltal a falakra. Ehhez nem tudok mit hozzaszolni,mert igazabol ez marketing, magadat kell eladni hogy bemehess a mas hazaba falakra festeni :D
    En max annyit tudok a marketingrol,hogy Kotler vagy kicsoda,azt kell elolvasni abban minden benne van:D  - az,hogy kereso motor optimalizalas vagy nem tudom, reklamon belul 1-1 reszlet hogyan nezzen ki nyilvan mar mas teszta... 
    Regen volt egy ismerosom, egyutt akartam dolgozni vele:D es beajanlott hirszerkesztonek,csak aztan vki mast vettek fel valakinek a valakijet:) Gondoltam,hogy jo,akkor felvetetem magam mashova ujsagironak, es atlavirozok majd hozza es az jobb is lesz,mint sima hirszerk. Emiatt egy idoben,hogy gyakoroljak is, meg legyen nemi referencia,minden heten csutortokre irtam 1-1 (gazdasagi) cikket/elemzest, ilyen olyan amerikai vallalatokrol. Idovel egyre tobben olvastak (nem volt kulonosen sok- sot keves egy normal ujsaghoz kepest,de mindenfele hirdetes nelkul szep lassan felfedeztek). Aztan vegul persze addigra mar felvettek a bankba es inkabb maradtam ott,de kesobb beszeltem ujsagirokkal,siman felvettek volna azon "referencia" alapjan (nyilvan kezdonek). Szoval az alkotasaid erdemes szepen felrakdosni - ha nem is feltetlen teljes egeszeben,ne lopjak el - ,hanem csak hogy kialakitsa a bizalmat.

    Koszi a linkeket, tudom,hogy vannak ilyenek, nem teljesen erre gondoltam,de azert koszi. Hogyne lenne, part time job-nak hivjak es sokan csinaljak. Nem is ezzel a part time-al van a bajom,hanem hogy ossze-vissza van a hetem es a napok,pont keresztbe huz mindent. Osszerakva ezt a munkat a korabban emlegetett tul nagy csenddel, inkabb az a bajom,hogy ebben a pandemiaban elvesztettem a celtudatossagot,jo sok idore. Most kezdek ebredezni,hogy sz.r ez igy,eleg a pihenesbol-alvasbol stb. Regen ugy volt,hogy reggel 6ra edzes, utana munka , este ha ugy van ici-picis futas, vagy pihenes, es estrere meg talalkozo vagy csak szgepeles stb. Most meg kb semmi ezekbol. Na ezt kell ujra felepiteni,ezt a rendszeresseget, edzessel, kajalassal, munkara szant idovel - azon belul pontosabb celokkal,utemtervvel mind edzest,mind munkat tekintve. 

    Kukacapja, tenyleg volt olyan is,mikre nem emlekszel :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (15)
    2021-11-13  12:31
  7. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 15. 23:2220.

    S nézd már, milyen topik indult be pont most:


    https://nlc.hu/forum/?fid=441&csatid=134&topicid=243965


    Valami hidrogén generátoros fűtés - életemben nem hallottam róla, csak fel ne robbanjon!

  8. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 15. 23:1019.

    Vannak tréningjeik is (pénzért), meg alkalmanként ingyenes webinarjaik: https://www.nhbc.co.uk/builders/products-and -services/training

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (18)
    2021-11-15  22:59
  9. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 15. 22:5918.

    Johnnyka nyugodtan dobj meg egy virtuális kézcsókkal, szerintem nem ismered ezt a honlapot:


    https://www.nhbc.co.uk/


    Alaposan böngészd át szerintem, különösen ajánlom ezt a részét: https://www.nhbc.co.uk/builders/products-and-serv ices/techzone/nhbc-standards/standards-2021


    meg ezt: https://www.nhbc.co.uk/builders/products-and-service s/techzone/building-regs-england


    Találtam náluk egy álláshirdetést is, erre talán még laikust is felvesznek (azért banki múlttal egy biztosítós cégnél szerintem lehet esélyed) - egy apró szépséghiba, hogy ma van a jelentkezési határidő, szóval az nyer, aki elég sűrűn beszélget velem - bármilyen fájdalmas is!


    https://www.nhbc.co.uk/careers/job-opportunities?adverti d=199338

  10. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 13. 12:5817.

    Most nem is találok mást itt az nlc-n. Indexen is volt egy topik róla: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=918204 4


    És ebben a topiknyitóban ezt a "honlapot" említik, ez még mindig él, de ez is kicsit hevenyészett, de azért sok infó van: http://statisztikus.hu/kondis/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (16)
    2021-11-13  12:42
  11. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 13. 12:4216.

    Na, az a kukacapja volt, megtaláltam neked az egyik topikot, amiben magyaráz, de úgy emlékszem, volt egy másik, amiben direkt neked magyarázta, de a lényeg, hogy a kondenzációs fűtésről volt szó: https://nlc.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=200897

    előzmény:
    johnny23 (7)
    2021-11-12  19:09
  12. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 13. 12:3115.

    Szóval minden csillagállást meg lehet élni különböző szinteken: testi, lelki vagy szellemi szinten. Ha testi szinten él meg valaki egy rossz csillagállást, akkor beteg lesz, baleset éri - ez a legalacsonyabb szint. Ha lelki-érzelmi szinten, akkor nyilván az emberi kapcsolataiban következnek be változások, vagy ő maga kezd máshogy viszonyulni a régi dolgokhoz. Szellemi szinten azért jó megélni, mert talán ez jár a legkevesebb szenvedéssel - bár ha valami nagyon nem okés az emberkével, akkor esetleg megzakkan (pl. vannak sztorik olyanokról, akik túlságosan kacérkodtak a megvilágosodással és hasonlókkal, és sok volt nekik, amit kaptak), de ilyen szerencsére kevés van.


    Az angol építkezési szokásokról: én a világ különböző tájain azt látom, hogy azért egységesednek a módszerek, ha ledobom magam itt vagy ott a Guglival, akkor az új épületek ugyanazokból az alapanyagokból épülnek (max. az USÁban nagyobbak a szobák, Franciaországban meg kicsik). De persze a régebbi házak nyilván külön téma. Nekem egy ismerős élt Angliában egy ideig, valami sorházban, és olyasmit mesélt, hogy valami állat beköltözött a ház aljába, és amikor megbontották a falat, akkor derült ki, hogy ott a sorházak alatt végigfut egy ilyen üreg vagymi, hogy talán valami lábazatra épültek, és alatta szabadon rohangászhatnak az állatkák? De nem akarok hülyeséget mondani, csak valami ilyesmit vettem le abból, amit elmesélt.


    Talán építhetnél kezdetnek síremléket, ravatalozót - ezek nem tűnnek olyan bonyolultnak... vagy melléképületek felhúzása/átalakítása, mint pl. egy fészer, ilyesmik...


    Meg a burkolás, az szerintem még viszonylag egyszerű, beállsz segédnek egy mester mellé és beletanulsz... Mondjuk lehet, hogy az nem menne részmunkaidőben... Tényleg, miért is vagy részmunkaidős? (mondjuk én megértem, nincs vele bajom, csak nyilván a részmunkaidős lehetőség kevesebb ott kinn is) Igaz, ha valami éjjeli meló kéne, lehetnél éjjeliőr is egy építkezésen - este meg reggel jól kikérdeznéd a melósokat, hogy mithogyan csinálnak, de alapvetően éjjel dolgoznál...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (14)
    2021-11-13  00:27
  13. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 13. 00:2714.

    Miért, mi a célod? Az építőipar? Miért nem próbálsz valami ingatlanügynöki melót elsőre? (főleg halottak házaival kéne foglalkoznod, akár hagyatékokkal, lomtalanítással) De mondjuk amit csináltál, hogy felújítottad a házadat (ami elmondásodból ítélve halott ügynek tűnt), ha sikerül jól eladni, akkor egy másikkal megint megcsinálhatod, és lehet belőle biznisz (van, aki így csinálja).


    Ezúton szeretném küldeni johnnynak ezt a számot, Peti és én címmel a Carson coma zenekartól - ez most Magyarországon az egyik legfelkapottabb zenekar (fiatalok imádják), és tényleg szuperek, ez mondjuk nem egy túl pörgős számuk, ennél csak pörgősebbek vannak kábé: https://www.youtube.com/watch?v=tGfuNjKXwvc


    Engem is kevésbé tud lekötni manapság bármi - ez sajnos a netezés rovására írható többek közt, meg az öregedés, meg a covid... De azért próbálkozom, csak gyakran félig nézek csak meg egy filmet, meg félig olvasok el egy könyvet... viszont pl. egy naplementét simán végignézek...

    előzmény:
    johnny23 (8)
    2021-11-12  19:45
  14. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 13. 00:0413.

    Igen, a halállal/a halál hangulatával szembesülni egy nehéz dolog, de ez is egy feladat az életben. Lehet tiltakozni ellene, de lehet elmélyedni benne - már persze nem muszáj bele is halni, meg lehet élni érzelmi vagy szellemi szinten is. Szerintem egyébként te eléggé szellemi szinten éled... Én azt hiszem, érzelmi szinten éltem meg inkább. Szellemi szinten lehet valamennyire irányítani is, hogy olyasmikkel foglalkozik az ember, amik ilyen hangulatúak: pl. amit írtam, hogy Ausztriában sok barlangban jártam, az is ilyesmi, mert egy barlang az sötét és a föld alatt van. Vagy pl. a 12. házas foglalkozások: amik rejtve vannak, pl. egy éjszaka dolgozó ápoló, vagy zárt helyeken dolgozók, mint a smasszer, esetleg temetkezési vállalkozó... Mivel te elég keveset mész most emberek közé, így ez optimális ebben az időszakban.


    Mi nyaralni voltunk Ausztriában akkor, de igazából nem mondasz hülyeséget, mert felmerült bennem, hogy ottmaradhatnék, méghozzá azért is, mert a szállodásunk magyar volt, és a fia, aki ott pincérkedett, pont rámkattant (bár jóval fiatalabb volt nálam), csak nem szeretem az ilyen ciki szitukat, jobban szeretem, ha nincs ott rögtön anyós meg após az ismerkedésnél!


    Ezen a héten is nézegettem Osztrákiát meló tekintetében - sajnos nem vagyok most valami jó bőrben, szóval nem tudom ,hogy mennyire bírnám a fizikai munkát, de talán belejönnék, de inkább az a nehéz, hogy itthagyjam a családot, meg a kiskutyánkat (aki leginkább hozzám kötődik, én etetem, én sétáltatom, úgy foglalkozok vele, mintha a gyerekem lenne). Meg most végzem ezt a grafikusi tanfolyamot, és bár csak kéthetente van, de most jön majd csak az egyre több feladat! Még lehet, hogy marketinges tanfolyamra is elmegyek majd, mert ahogy nézem, általában azt várják el a cégek a grafikustól, hogy marketingeljen is - szép új világ! De egyébként jobban szeretnék saját magamnak dolgozni, a könyveimet dizájnolni, meg marketingelni - csak azokat meg is kell írni, és nehéz a semmiből felépíteni az olvasótábort. Tavaly kiadtam két angol nyelvű verses színezőt az Amazonon POD-ban (print on demand), de hiába fizettem egy kis Facebook hirdetést, semmi bevételem nem lett belőle. Szóval most át akarom majd gondolni az egészet, és jobban rákészülni. A falfestéssel inkább csak kacérkodtam... amúgy ezt az oldalt találtam hozzá, bár már meghalt ez a csaj, de valaki foglalkozik az oldallal, mert a hírlevelet (ami inkább csak egy megrendelőnek hasznos) kiküldte rendesen: http://www.1x1falfestes.hu/ Nekem sem tetszik minden falfestés, meg nem mindegy, hogy hova mit fest az ember... Én a lányomnak a szobájába ugyanazzal a diszperzióssal festettem egy gitározó rockerlányt (ilyen árnykép jellege van), amivel a szoba alsó sávja is festve lett, meg fújtam rá itt-ott némi aranyat (sablont csináltam hozzá). De ezen a honlapon nagyon tetszik pl. egy ilyen lépcsőforduló, ahol fákat festettek, és nagyon természetesre sikerült.

    előzmény:
    johnny23 (8)
    2021-11-12  19:45
  15. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 12. 23:3612.

    Ja, a rájabőrös kardok... Mondjuk szegény ráják, szóval azért ne legyen túl sok ilyen kard a piacon! :)


    A fűtésről: ma pont egy napkollektoros cég honlapján jártam, meg pl. infrafűtéssel is foglalkoznak - bár nekem emlékeim szerint valami olyasmit mondott régen valaki, hogy ha rosszul van az infra beállítva, akkor megfősz... A napkollektorokkal is segítik a fűtést, de nem váltja ki sajnos, max. a fűtési szezon elején meg végén... egyébként meg a melegvizet lehet így előállítani. Nem a reklám kedvéért, de egész informatív a honlapjuk, csak kicsit szedett-vedett: https://tokyosolar.hu/ (igazából egy online marketinges melót hirdettek a jófogáson, és azért néztem meg őket)

    előzmény:
    johnny23 (7)
    2021-11-12  19:09
  16. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 12. 23:2611.

    A klímacsúcsos hírt csak azért írtam, mert ez egy poltopik. Én már kb. arra készülök, hogy a föld alatt fogunk lakni, buckalakók leszünk, meg hasonlók. Mondjuk volna modernebb ötletem is legalább a városok klímáját enyhítendő, de hát a legrosszabb forgatókönyvet is figyelembe kell venni...


    Amúgy most olvastam végre egy épkézlábnak tűnő ötletet, a Csendes óceáni szemétszigetek felszámolására: nagynyomáson 300-500 C fokon hevítve elvileg ismét olajat lehet kreálni a műanyagból, amit a műanyaggyűjtő hajó eléget, és ez lenne az üzemanyaga - tehát nem kéne az összeszedett szemetet visszavinnie mindig a kikötőbe, ami ugye többezer km pöfögés. Így is szennyezné a levegőt, de sokkal kevésbé. Szóval én abban is bízom, hogy születnek jó ötletek, amiket most még nem ismerünk, és hátha kihúznak a bajból - mondjuk a politikai szándéknak muszáj lenne erősödni pl. erdősítés: én kizöldíteném a Szaharát.


    Amúgy direkt a polba nyitottam, mert nem akartam, hogy boldog-boldogtalan idetévedjen, szerintem ez túl lájtos topik ahhoz, hogy a poltopikosok idejöjjenek. De lehet, hogy hosszútávon nagyon belterjes lesz így, vagy lehet, hogy rövid távon is... 

    előzmény:
    johnny23 (6)
    2021-11-12  18:58
  17. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 12. 23:1610.

    Eccer azt mondtad emlékeim szerint, hogy Bika a jegyed, Oroszlán aszcendenssel. De persze ez a te döntésed. Persze, van sors, de gondoltam, ha érdekel, hogy mit akar mondani neked az a szitu, amiben vagy, akkor akár az asztológia is segíthet ebben.

    előzmény:
    johnny23 (9)
    2021-11-12  19:48
  18. 2021. november 12. 19:489.

    jo.
    azonnal keresek


    Kar,hogy en nem hiszek az asztrologiaban. Magamban hiszek, Istenben hiszek, es a sorsban. Nem feltetlen ebben a sorrendben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (5)
    2021-11-09  14:01
  19. 2021. november 12. 19:458.

    Hat nem tudom, nem szeretek a halalra gondolni, eszrevenni,bevonzani sem, fokuszalni sem szeretek ra. De ertem a gondolat ivet,amit irni akartal-azt hiszem. 

    Az a valtozatlansag,ami itt van, az a "csend" emlekeztet arra,hogy egyszer meghal minden es mindenki.
    Viszont ennek nem kellene igy lennie: Ha mondjuk egy olyan patinas epuletben,hegyek kozt,toval az ajtod elott, siri csendben elsz,akkor is lehetne mas a fokusza a figyelmemnek, mas erzete a helynek. Pl.: egy monumentalis erzes,hogy elpusztitahatalan hegyek vagy es az idotallosag, ezek akkor is ott lesznek,mikor en mar nem. Vagy sugallhatja a hely azt,hogy erot ad olyan forman,hogy cselekvesre osztonoz. En ezeket itt nem erzem,emiatt ,ha lejar a kontraktusom,vagy nem lepek lepcsot elore valamikepp a celom fele, akkor valszeg valamit valtoztatni fogok. A penz az tok mindegy, mashol is tudok valamilyen munkaval onfenntartast vegezni.

    De igen,sztem azt irtam,hogy jo lenne ott dolgozni (epitkezesen) ,hogy tisztaba jojjek egy-smassal (epitkezesi szabalyokkal) ,ismerosoket szerezzek, konnyebb legyen megtanulni az itteni eloirasokat/szokasokat/divatot ilyesmik. De sztem emlegethettem  markolo stb nehezgep tanfolyamot/munkat is emiatt,de vegul enm az lett. Itt amugy ha felvesznek,oskolaba kuldenek alairod a szerzodest oszt kesz. (busz tarsasaghoz busz tanfolyam is volt, taxis is stbstb,csak hogy az egyszerubb munkakat mondjam. De sztem penztarosnak is igy van az asdaban tescoban,de talan meg ettermi pincernek is. A soforkodesben egyebkent csak kisebb erdekessegeket talalok,de olyan komolyabb tanulni valot, vagy elorelepesi lehetoseget nem. Muszaj csinalnom,ha nem akarom,hogy a megtakaritasbol fogyasszak. Azt a celomra akarom felhasznalni.  Amugy sem csinalok kb semmit, a covid a bulizasnak-ismerkedesnek-koncerteknek stb betett,edzesnek is - en meg elegge rizikofaktoros vagyok ebbol a szempontbol,kerulom az embereket (nem esik nehezemre:D). Utoljara egy lengyel csajjal voltam moziban,de az marha reg volt, nem jarok se pubba se semmi,tevezni sem szeretek. Nagyritkan sorozatot nezek de igazabol az sem erdekel. Peti baratom (volt elettarsam:D) ,aki ide hozott es sokat koszonhetek neki,na vele szoktam rendszeresebben egyutt logni, de brightonig kell menni ha talalkozni akarunk. Az tolem nincs annyira messzi kb fel ora utazas. Monduk szarabb,mint bp-en ulni egy dugoban,ott is ulsz siman fel orat, de ott eszre sem veszed. 


    Nem jartal volna jobban,ha ausztriaban maradsz, megprobalod megvetni a labad?

    "vajon mennyire volna ennek piaca Nyugaton?" 
    biztos van, de ugye ez ismertseg/ajanlas stb muveszeti munka. Amugy en inkabb olyat lattam -ami tetszett is,jo is volt minosegileg- ,hogy mozaikozott egy no es az egyedi cuccokat veszegettek tole,de nagyon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (3)
    2021-11-08  15:26
  20. 2021. november 12. 19:097.

    " Ha csak politikai bulvárhírek lennének, boldog emberek lennénk!"


    a diskurzus minosege es a temak sokasaga jobbara bulvar minosegu. 
    part allitast es viszont valaszt a masik parttol ugyanoylan gyenge minosegben talaljak - konkretan hulyenek nezik a valasztokat,oda-vissza - , nincs erdemi parbeszed,ervek sokasaga. 
    Jegyzem meg a brexit kapcsan is ez folyt,szoval nem feltetlen magyar sajatossag - es talan a bulvaros temat a media szalagcimek es felgyorsult vilag,ami kivaltja. Osszehaverkodtam egy NYCben elo sraccal,naluk is ez folyt valasztasok elott - de aztan kb megnyugodott az orszag. Magyarorszagon viszont kvazi sok eve hadiallapot van,migransozas,sorosozas,milyen szar a hanyatlo nyugat-bezzeg oroszorsza vagy kina vagy nemtom mi az eppen aktualis. Meg ilyen blod temak mennek.


     


    Egy 12eve fideszest nem bizonytalanit el semmi. Ha orban azt mondja az eg zold,akkor azt valaszoljak: sosem volt kek.

    Igen,jo volt az a srac aki magyarazta a kardokat,meg a futes mechanikat :D sajna mar nem emlekszem. Meg volt valami autos gyerek, aki trollkodott, de sokszor volt,hogy egyetertettem azzal amit mondani akart- azzan nem feltetlen,amilyen peldakat hozott :D O dobbentett ra,hgogy igaza volt,addig nem szabadul az ember,ameddig nem hagyja vegleg ott az orszagot.






     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (3)
    2021-11-08  15:26
  21. 2021. november 12. 18:586.

    Szia!


    pont pol-ba nyitottad a topikot,hat ide pont a full surmok (is) jarnak,akik ha velemenyt nyilvanitasz szinte anyaznak? :)


     


    A klimacsucsrol- azt hiszem egyetertek a merges kislannyal,hogy csak egy nagy blabla. El sem olvastam a linket,mert sztem felesleges. Minden egyes orszagban a valasztoknak kell(ene) kikenyszeriteni a zoldulest, a klima csucs csak egy pr fogas. Mosolyogva alairni nem kerul semmibe, foleg ha 4 ev utan lelep aki alairta...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (2)
    2021-11-08  00:04
  22. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 9. 14:015.

    Mindegy, ez a topik úgyis halott már a kezdetektől... inkább leírom röviden a lényeget, aztán engedjük is el, mert tudom, hogy téged nem érdekel igazán, amit én mondok: szóval a horoszkópod alapján, már ha akkor születtél, ahogy én tudom, a Napod progresszióban a 12. házba lép, ezért ez az elvonulás részedről. Közben Szaturnusz hatás éri az Aszcendensedet, ezért a fogyás. Az Aszcendensedet majd Plútó hatás is fogja érni a következő években. Mindezt én úgy gondolom, hogy a születési képletedben lévő Vénusz-Plútó oppozíció, rajta egy Szaturnusz kvadráttal miatt kell megélned, tehát azt a témát kell kibontanod - de mivel úgysem tudom pontosan az adataidat, és mivel annyira nem vagyunk jóban, ezért csak annyit tanácsolok: esetleg keress fel egy jó asztrológust is, hátha jó szolgálatot tesz neked!

  23. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 8. 19:044.

    Moziba jársz amúgy? Én most láttam a Dűnét - nekem nagyon tetszett. Kár, hogy ez még csak az első 2 és fél óra belőle!


    Az elejét, amikor a boszi tesztelgeti Paul-t, azt olvastam még régebben angolul, csak aztán nem volt időm tovább olvasni, lehet, majd el is olvasom valamikor, csak jó hosszú... Mindenesetre jobban tetszik, mint Asimov Alapítványa...


    Vagy operába jársz a munkáshaverokkal? Á, nem, ott nem tudnátok felszedni azt a sok pipit, akik olyan "túlképzettek"... Gondolom, az a béna zene, amit a múltkor linkeltél az idősotthonnal, az valami diszkóból való - ezekre nyomják most a diszkókban?

  24. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 8. 15:263.

    Igen, tényleg élhetetlen lett ez az ország a politika miatt (is). Ha csak politikai bulvárhírek lennének, boldog emberek lennénk! De itt húsba vágó dolgok vannak napi szinten - és ha azt akarjuk, hogy változás legyen (lehetőleg vér nélkül), akkor meg kéne győzni valahogy a bizonytalan(ná váló) fideszeseket, ahhoz meg nem árt azért tájékozottnak lenni. De amúgy mindenkinek sok volt már belőle, elhiheted, de még a kövi választásokig ki kell tartani, hátha... a többibe bele sem merek gondolni...


    Régen tényleg jó volt az nlc, nem is láttam azóta sem jobbat. Amikor még szamurájkardokról, meg lakberendezésről beszélgettünk... meg mindenféléről...


    Érdekes, amiket mondasz, hogy ezt így éled meg, hogy "a mostani allapot is akar tanitani nekem-rolam valamit", milyen kis spirituális vagy!Volna némi mondanivalóm ezügyben neked, de nem tudom, hogy érdekel-e téged, szóval csak elmesélem inkább, hogy velem mi volt az elmúlt pár évben - mert tudom, hogy ez meg baromira érdekel téged!Szóval dióhéjban: megbetegedtek a kismacskáink, és nagyon gyorsan meghaltak, nem tudtunk mit tenni, valami fertőzés lehetett, és nagyon durva volt végignézni... aztán meghalt apukám (itthon)... aztán rákos lett és meghalt a "második anyukám" (a legjobb barátnőim anyukája) - emiatt meg is szakítottam  a kapcsolatot a családdal, később felmondtam a munkahelyemen - bár ez nálam nem olyan kirívó, és egy darabig dolgoztam az Autista Alapítványnál (ami szintén elég fura egy hely, de jól éreztem magamat ott - ott csak  a kevés fizu miatt mondtam fel, mert nem jöttem ki belőle, ja, és kb. gyorstalpaló gyászfeldolgozást tartottam a főnökömnek ott, már majd elfelejtettem), és még előtte a másik melóhely jó fizuja jóvoltából jártunk a lányommal Ausztriában. És érdekes módon Ausztriában is a halállal találkoztam lépten-nyomon: egy fennsíkon laktunk (Tauplitzalm), ahol egy tópartig sétálhattunk, a halott lány sziklája alatt, ami nem egy kis szikla, hanem egy egész hegytető, ami uralja a látképet ,szóval elég látványos. Hallstadtban is jártunk, ahol megnéztük a temetőt, és a hozzá tartozó kápolnát, tele kidíszített koponyákkal. Az, hogy bányák mélyén és jégbarlangban kirándultunk, meg olyan múzeumban, ahol kismillió kitömött állat volt, és terjengett a formaldehid szaga, az már nem is tűnik olyan "halottnak" a többi mellett... És persze életemben először éltem át azt a halálos nyugalmat, ami ott van, főleg a fennsíkon. Ez nyáron történt, nem síszezonban, amikor nyilván nagyobb az élet arrafelé. Szóval ezek történtek velem dióhéjban (és ez csak az, ami történt velem, amit én alkottam, azt jobb, ha el sem mondom  - nyugi, nem fogom :)) - érdekes, nem? Annál is érdekesebb, hogy ezek után a lányom került sorra, ő a covidot élte meg nagyon kegyetlenül (nem volt beteg, csak az élete változott túl nagyot), és rajta keresztül én is durván éltem meg, nem kívánom senkinek.


    Jó lenne azért, ha jönnél néha, mert mindig felmerül bennem néhány kérdés... Pl. nem azt mondtad, hogy építkezésen dolgozol? Vagy ez a teherautózás oda tartozik? Én mostanában nézegettem olyan vállalkozók oldalait, akik falfestményeket készítenek - nem tudom, vajon mennyire volna ennek piaca Nyugaton? Eddig csak  a lányom szobájába festettem... Most meg számítógépes grafikusnak tanulok, de mivel nem akarok alkalmazott lenni, gondoltam, talán kiegészíteném ezt valami kétkezi melóval majd, amihez nem kell számítógép, mert attól néha kifolyik a szemem... Persze, ha megélnék másból, akkor nem kéne bekéredzkednem idegen emberek otthonaiba, hogy pingálhassak nekik valamit... már nem is tudom, mi lenne jó...

  25. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 8. 00:042.

    Glasgowban klímacsúcs van, és alacsonyan repülnek az álommanók... Mára ennyit, jó éjt!


    https://hvg.hu/zhvg/20211102_Joe_Biden_Boris_Johnson_kli macsucs

Címlap

top