Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 15:25201.
    Tudom, erre gondoltam én is. De mindig azzal jön, hogy akkor ez után a sok balhé után nem maradna velem, mert könnyebb lenne neki nélkülem. Nem érzem nőnek magam mellette. Nem érzem úgy, hogy tetszem neki, mert mindig kritizál.
    előzmény:
    -anika- (198)
     
  2. 2004. augusztus 10. 15:24200.
    Veled szemben nem az, kell neki valaki, akit mutogathat stb, de valszeg ebben ki is merül, csakhát ha megmondaná nem lenne kit mutogatni, új nőt kellene felhajtani, az idő, pénz, téged már megszokott. . . Ez is lehetséges.
    előzmény:
    queency (196)
     
  3. Torolt_felhasznalo_276105
    Torolt_felhasznalo_276105
    2004. augusztus 10. 15:24199.
    Queency! Ne haragudj, de a legjobb úton vagy affelé, hogy végleg elmard őt magad mellől. Sztem magaddal kellene tisztába jönnöd, hogy miért nem tudod elfogadni a másik álláspontját, elképzeléseit, miért nem tudsz szabadságot adni. Mert abból, amit leírtál totál ez jött le. Az is lehet, hogy nem ő a megfelelő neked és akkor télleg az a legjobb, ha lelépsz és olyat keresel, aki uazokat a nézeteket vallja, mint te. De továbbra is az a véleményem: nagyon kevés ember viseli azt el, hogy a "MI" fedőnevű akció jegyében olyanra is befolyással akarj lenni, amihez semmi közöd.

    Mellesleg: sztem ékesen bizonyítja a barátod érzelmeit, hogy ilyen tárgyú konfliktusok után még veled van.
    előzmény:
    queency (190)
     
  4. 2004. augusztus 10. 15:23198.
    Nem biztos, hogy jól látom, de mi van ha csak azért nem "enged" el, mert ugye ki szeret szakítani? Pláne ennyi év után? Mindenképpen fáj.
    előzmény:
    queency (190)
     
  5. 2004. augusztus 10. 15:22197.
    Nem, nem magán a pénzen akadok ki, hanem az elven. Hogy nem közösen gondolkozik, hanem a saját boldogulását egyengeti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (194)
     
  6. 2004. augusztus 10. 15:21196.
    Ez igaz. De ha amúgy sem voltál biztos az érzéseidben, akkor gyengíthet. Én biztos voltam elég sokáig az érzéseimben, de ezek az emberek engem is teljesen kikezdtek. A barátom ellenállása, teljesen kiábrándított, mert csak azt láttam, hogy a jogai számítanak, nem pedig az én érzéseim. De bezzeg mikor együtt vagyunk szórakozóhelyen és a pasik nyomulnak rám, akkor jön ám ezerrel, és a derekamra teszi a kezét hogy az enyém! Ő viszont kanbulit akarna nélkülem. Szóval hogy is van ez? Valahogy nem következetes saját magával szemben.
    előzmény:
    -anika- (191)
     
  7. 2004. augusztus 10. 15:20195.
    Még jó, hogy az ő nevén lesz. . . miért lenne a tieden?
    előzmény:
    queency (192)
     
  8. 2004. augusztus 10. 15:19194.
    Szerintem Te teljesen világosan látod a helyzetet csak dönetni nem mersz. Nem értem azt a részt, hogy elmondtad neki, hogy februárra terveztétek? Szerintem inkább a fiúnak kellene az olyan dolgokat, mint eljegyzés, házasság kezdeményeznie pl. megkéri a kezed. . .
    Nem értem miért nem tudsz elvonatkoztatni a szülei anyagi helyzetétől? Mi lenne, ha csórók lennének? Akkor sem tudnátok előbbre lépni?!
    Eyg szóval sem írtd még: szereted? vagy csak potenciális apát, férjet látsz benne a biztos anyagiak miatt, meg már rááldoztál 3 évet. Mi is három éve vagyunk együtt, de nem így beszélek sem a páromról sem a kapcsolatunkról az tuti. Most mondjam azt, hogy az anyjáék miért vettek új sütőt, mikor nekünk is az kellene:-)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. augusztus 10. 15:18193.
    Próbáltam, de sosem hagyott békén, mindig visszakönyörgött. Most ott állnak a cuccaim szatyrokban a lakásában, mert nem merek kicsomagolni.
    előzmény:
    -anika- (191)
     
  10. 2004. augusztus 10. 15:17192.
    És ebből az autós dologból is valahogy az jön le, hogy amíg ő nem dönti el hogy mi legyen, addig is haladjon előre, de nem közösen, hanem ő, mert a kocsi az ő nevén lesz. Én meg abszolút topogok egy helyben. Szóval ez nem tetszik nekem ebben az egészben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 10. 15:17191.
    Esetleg elköltözhetnél a saját lakásodba egy időre. Talán úgy könnyebben rájössz, mi a helyes döntés. Lehet, hogy nem jártál rosszul az eljegyzés elmaradásával.
    Szinte minden szavadból süt a harag iránta. Szereted- e igazán, vagy csak ketyeg a biológiai órád?
    Ha a haverok tudták befolyásolni a döntését, akkor ott valami nem stimmel. Ha én igazán szeretek valakit, akkor nem tántoríthat el szinte semmi a tetteimtől.
    előzmény:
    queency (189)
     
  12. 2004. augusztus 10. 15:16190.
    Egyébként szerintem az összes konfliktus abból adódik, hogy én érzem hogy ő még nem akar komolyan gondolkodni, és én viszont szeretnék, de elengedni nem akar. Szerintem ezt senki sem bírná.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 10. 15:10189.
    Ehhez csak azért ragaszkodok, mert látom, hogy ő kurva jól elvan, és azért azzal gondolom egyet értetek, hogy egy nő jobban be van korlátozva időben mint egy férfi. Nem akarom elcseszni az életemet egy olyan ember mellett, akinek nincsenek céljai velem, vagy csak azért tart, hogy ne legyen egyedül, meg hogy majd lesz jobb is. Ezért kértem, hogy döntse el mi legyen velünk. A barátok persze minden irányból bekavartak, hogy nehogy komoly dolog legyen ebből. Abszolút szították a vitát áttételesen, hogy ne hagyja magát, meg így álljon a sarkára, stb. Persze hogy veszekedtünk egy csomót, meg persze hogy ahhoz vezetett hogy nem lesz eljegyzés.
    előzmény:
    -anika- (187)
     
  14. 2004. augusztus 10. 15:07188.
    Hát ez az, ő megkapott mindent, lakást, kocsit, meg állandóan tömik pénzzel, az anyukája veszi neki a ruhákat, mert ő nem hajlandó, márkás ötlönyöket meg egy csomó cuccot 200e Ft értékben. Mikor meg én veszek magamnak, ki van akadva, hogy már megint mennyit költök ruhára. De könyörgöm, nekem anyukám nem vesz 200e Ft értékben ruhát! Egyébként valaki kérdezte hogy hány éves, 31. Én is úgy gondolkodom mint jajaja, úgyhogy most fasírtban is vagyunk emiatt. Szóval azon akadtam ki, hogy igazából a legnagyobb szükségünk most a lakásfelújításra lenne, és ha a szülei várnának még egy évet a kocsieladással, akkor utána vennénk egy kocsit is. Erre megkaptam, hogy én ne szólja bele abba, hogy a szülei mit akarnak. Holott csak szerettem volna ha egy kicsit haladunk előre, nem egy helyben topogunk. Mert így azt fogunk. Ti is úgy látjátok, hogy csak hiteget és nem akar egyhamar családot? Mert mikor mondtam hogy ezt az eljegyzés dolgot sem kéne elsietni, akkor egyből belement, hogy ok, akkor majd ő szól hogy mikor (holott már elmondtam neki, hogy februárban terveztük, és elég durva hogy még most sem döntötte el hogy mit akar. ) Szeretném tudni hogy erre vagy arra, de ez a bizonytalanság teljesen kikészít. Vagy engedjen el, vagy csináljuk normálisan, de én ezt így nem bírom, és ő is kikészül. Miért van erre szükség? Szerintem ennyi idő után az embernek tudnia kéne hogy mit akar a párjától, és ha nem akar semmit, akkor meg engedje el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271962 (186)
     
  15. 2004. augusztus 10. 15:00187.
    Ja, egyébként Queency, szerintem lehet, hogy nem kéne egymásra pazarolnotok az éveket.
    Csak képzeld el, hogy hol fog tartani ez a kapcsolat 5, 10 vagy 15 év múlva. Állandóan harcolni akarsz?
    A másik, hogy nem biztos, hogy jó ötlet ennyire görcsösen ragaszkodni az általad beütemezett tervhez: 1 év múlva itt tartunk, 2 év múlva és majd 3 év múlva. . .
    Ha megpróbálnád lazábban venni, lehet, hogy minden simábban menne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_271962
    Torolt_felhasznalo_271962
    2004. augusztus 10. 14:34186.
    Néhány helyen van igazságod, de nagyon a pénz körül járnak a gondolataid :-)))

    Amit leírtál abból az derül ki, hogy nagyon jó helyzetben vagytok gyakorlatilag, igazán semmire sincs szükségetek.

    Amíg ennyire pénzközpontú a gondolkodásod, addig nem fogsz tudni igazán szeretni, pedig az elengedhetetlen egy kapcsolatban.

    A szülők meg nagyon sokszor jobban tennék, ha egyáltalán nem segítenék a gyereküket egy bizonyos kor után anyagilag. Többet adnának neki ezzel, mert megtanulná értékelni a munkát :-)

    előzmény:
    queency (92)
     
  17. 2004. augusztus 10. 14:30185.
    Bocs, de mi az, hogy az előző barátodat elengedted bárhová?
    Elengedted???
    Tőled endedélyt kell kérni?
    Felnőtt emberek sztem nem kérnek egymástól engedélyt, ha pl. el akarnak menni szórakozni. Azt a szülőktől szokták tizenévesen!
    Az már más kérdés, hogy egy jól működő kapcsolatban meg sem fordul az ember fejében, hogy olyat tegyen, amivel a másikat megbánthatja. Megbeszélni, az más, azt lehet. De nem érdemes az alapvető szabadságot korlátozni, mert attól csak bevadul mindenki és szabadulni akar.
    előzmény:
    queency (165)
     
  18. Torolt_felhasznalo_398193
    Torolt_felhasznalo_398193
    2004. augusztus 10. 14:22184.
    Szerintem lapozd el ezt a fiút, ha 2-3 éven belül családot szeretnél. Az a férfi, akinek a fontossági sorrend a motorral kezdődik, még nem érett az apaságra.
    MIndketten mást akartok. A srác szabad akar lenni, te pedig családot akarsz. Ha maradsz, 5 év múlva ott találod magad két gyerekkel magányosan. Ez a srác szerintem nemhogy a hosszú pórázt, de a pórázt magát sem viseli el.
    És nem vagy önző, mint ahogyan itt sokan írták, egyszerűen csak mást akarsz az élettől, mint a párod.
    előzmény:
    queency (176)
     
  19. 2004. augusztus 10. 14:15183.
    Sziasztok! Szerintem - lehet nagy hülyeséget mondok- itt eleve két külön kérdés van. Az egyik az az, hogy a pasid akar-e családot, gondolom, ha nem, akkor neked ez egyben azt is jelenti, hogy nem szeret igazán. Na ehhez nem tudok meg nem is akarok hozzászólni. Ezt szerintem senki nem tudja megmondani, aki nem ismer benneteket. A másik viszont, hogy tényleg nagyon kényelmes vagy, én sem értem, minek két kocsi, ha nem igazán engedhetitek meg magatoknak. Miért nem tudtok megegyezni? De ha két kocsi is, te a pasival jársz, nem a szüleivel. És a pasi pénzével, nem a szüleiével, ez nekem azt jelenti, ha a saját pénzedből / pénzetekből veszel autót, senki nem akarja majd kihúzni alólad. Nem értem, ha mindketten dolgoztok, miért kellene bármely családnak is támogatni benneteket, ők azért 30valahány éve "neveltek", szerintem itt az idő, hogy nekik is lehessenek saját problémájuk és saját nyaralásuk. Értem én, hogy az elv meg minden, de eleve nem is kellene olyan dolgokat elfogadni, ami nem a tied. Mi öt éve vagyunk együtt a pasimmal, de neki is vannak dolgai, amik nekem nem értékek, ő is épp motort vesz, ami engem teljesen hidegen hagy; de nekem is vannak, ami meg neki nem érték. Részletkérdés, de szerintem igenis jó félig közös kasszán lenni csak, mert így senkivel nem kell megbeszélnem, hogy mit akarok venni magamnak. Minden embernek saját magának vannak céljai. Én azt gondolom, a helyes lépés az lenne, ha te elkezded csinálni azt, ami neked fontos, és ha a pasid úgy látja és fontosnak tartja, majd bekapcsolódik. Ha nem, akkor úgyis le kell lépned. De akkor is a sajátoddal gazdálkodj, szerintem nagyon sok mindenkinak úgy jött le itt, hogy azzal számolsz, amit nekd kellene megteremteni saját magadnak. Ha szegényebb pasid lenne, szerintem nagyon boldog lennél egy romos lakástól is. Nem tudom, hogy jön le, nem akartam bunkó lenni, csak tényleg érdemes lenne egy kicsit elgondolkodnod azon, hogy a te terveid a ti terveitek-e, vagy egy nehezn mozgatható bábhoz akarsz hozzá menni.
    előzmény:
    queency (167)
     
  20. 2004. augusztus 10. 14:14182.
    Család szempontjából nincsenek? Akkor ezek szerint az eljegyzést, esküvőt Te tervezted. . . 30 évesen az ember képes bepánikolni, de kényszerrel nem mész semmire, ráadásul elég ingatagnak tűnik a kapcsolat, sem bizalmat, sem egymásra figyelést nem látok benne. . . . biztos, hogy őt akarod, vagy csak ló nincs. . . ?
    előzmény:
    queency (176)
     
  21. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 14:12181.
    Ha Neked fontos a család, akkor derítsd ki, hogy neki fontos-e. Ha nem, akkor vagy elfogadod ezt, vagy keresel vkit, akinek ugyanolyan fontos, mint Neked. Nem tudom, mennyire SZERETED őt, mert erről nem írtál, de ha ő nem akarja, el kell döntened, ő-e a fontosabb, vagy a gyerek. Mert kényszerítéssel, meg átveréssel nem erőszakolhatod családapa-szerepbe.
    Kérdezd meg tőle, hogy mit érez, mikor azt mondod neki, hogy szereted. Ebből talán kaphatsz képet arról, hogy mit jelentesz neki.
    Sok pasi a haverok miatt nem vállalja be a kapcsolata "komolyítását", ez van. De hogy 3 éve kitart Melletted, ez azért beszédes. Becsüld meg azt, ami megadatott, mert amíg nem értékeled, ami van, meg se érdemled, hogy többet kapj.
    előzmény:
    queency (176)
     
  22. 2004. augusztus 10. 14:10180.
    Azért ez nem volt túl vicces:( Ne hergeld szegényt, mert így is fortyog belül 1000el.
    előzmény:
    Fekete_Ló (177)
     
  23. 2004. augusztus 10. 14:09179.
    Még egy személyes kérdés:) Hány éves?
    előzmény:
    queency (176)
     
  24. 2004. augusztus 10. 14:07178.
    Honnan tudod, h az exével téged tárgyalgatnak ki?
    A haverokkal meg természetes, h beszélget, ha bajban van és konfliktusai vannak veled. Innen is látszik, h foglalkoztatja a kapcsolatotok és azért beszéli ki magából, mert megoldást szeretne.
    Az pedig, h a haverjai mellette állnak (és ezzel talán ellened?), nem róhatod fel nekik. Ez normális. Gondolom a te barátnőid is inkább feléd húznak és sajnálják, ha kivagy a barátod miatt.
    előzmény:
    queency (173)
     
  25. 2004. augusztus 10. 14:07177.
    miért?
    mi a baj a csajozással?
    Téged azért mégsem hívhat csajozni nem?
    egyébként nem történik ott semmi különös, szóval szvsz nem maradsz le semmiről.
    előzmény:
    queency (165)
     

Címlap

top