Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2004. október 11. 14:2126.
    Egyébként a ti cicáitok hogy tűrik a lakás fogságát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 11. 13:1525.
    Hát az én páromat sem volt egyszerű meggyőzni! Szerencsére ennek ellenére hamar megszerette. És tényleg tudnak beszélgetni. Mindig másképpen nyávognak, ez attól függ hogy mit akarnak. . . . . . Nagyon jól mondtad hogy cica nélkül lehet élni de nem érdemes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103338 (20)
     
  3. 2004. október 11. 13:1424.
    Juj, még mindig itt vaygok, ez már a függőség!!! nagyon muszáj dolgoznom, otthonról, este 6 után jövök csak, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 11. 13:0723.
    Helló Anicska!!! Nagyon örülök hogy ránk találtál! És írtó kiváncsi vagyok a történetetekre a cicókkal. A mi cicánkat is úgy találtuk. Kb fél éves kis rosszaság. . . . Nekünk is rengeteg állatkánk volt még a családi házunknál. Most a lakásban tartok egy tengeri malackát Ciceró mellett. Hát van is velük gond. Tudod a tisztaság mánia! Azt is fontosnak tartom hogy az állatok helye és környezete tiszta legyen. . . . . . . . Írj ha tudsz!
    előzmény:
    Anicska (18)
     
  5. 2004. október 11. 13:0422.
    Ancsika Te tényleg nagyon imádod az állatokat!Nálunk is gyereknek tekintjük ezt , , néha apa azt mondja rohadt dögöt:)szeretetböl-imádatból:))ezt mondja neki de dilicili örül ha igy szólitja, mert akkor eléri a célját és legyen az bármi is megteszi neki. Ad neki kedvenc macskafinomságot, ez ilyen rúd. Amit csak akar! Játszik vele! Ilyenek ÖK!Ilyen imádnivalo édes kisdögök!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 11. 13:0321.
    Köszi az ötleteket, mi sem vagyunk már kezdő cicások, de ez a két kicsi (Ördög és Pokol, de ez csak a gúnynevük) kifog rajtunk. Hasaltatok már zongora altt kinyújtott karral lapáttal és egyebekkel förtelems bűzben? Egyszer bevertem a fejem és attól kiborult a már összegyűjtött adag! Ráadásul szétszóródott. Na majd kipróbálom a tippeket. Különben majd kinti cicák lesznek, csak még féltem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_103338
    Torolt_felhasznalo_103338
    2004. október 11. 13:0320.
    Sziasztok!
    Nagyon örülök a topicnak. Nekem is van 2 bársonytalpúm. Az egyik a Balatonon talált ránk. Ősszel. Akkora volt, mint egy kisebb szőrgombóc. Etettük. Eljött a vasárnap, amikor haza kellett jönni. Lövésem sem volt, h a macska bírja-e a lakásban való életet. Már tudjuk. Mi az, h bírja. . . . hajaj :-)))))))
    Telt-múlt az idő és a tesóm is macskaőrült lett. Összeszedett pár elhagyott cicatestvért. Nah, én kinéztem magamnak a legrosszabbat. Mondom a férjemnek, h kéne nekünk még 1 bársonytalpú. Nem, h nem rajongott az 5letért, teljesen elutasító volt. 2 hétig próbálkoztam, h igent mondjon. Hiába. Egyszercsak fogtam egy macskakosarat és hazaloptam az átkozottat. :-))) 3 évébe telt, mire a férjemmel megszeretette magát. Most aztán meg lehet nézni, h milyen hangokon kommunikál a párommal. Minden óhaját más-más hanggal jelzi. Nah és olyan önző kis dög, h a világon nincs más ilyen állat. Nem igazán szívelik egymást a másik cicával. (Őt a férjem azonnal megszerette. ) De, amikor az öreg cica a napon a párkányon nyalogatja, akkor bezzeg azt sem tudja, h hogyan hederegjen neki, h minden porcikáját kényeztesse. :-)
    Mindketten öregek már. A lány 17 éves, a fiú 15. Kasztráltak.
    Hierarhia van. Kajálni az öreg kezd el előbb, de a tiszta alomba, mégha csak 1 csepp pisiért is, de a kandúr veszi birtokba. :-)
    Lehet macska nélkül élni. . . . . csak nem érdemes :-)
    előzmény:
    momo1 (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_103338
    Torolt_felhasznalo_103338
    2004. október 11. 13:0319.
    Sziasztok!
    Nagyon örülök a topicnak. Nekem is van 2 bársonytalpúm. Az egyik a Balatonon talált ránk. Ősszel. Akkora volt, mint egy kisebb szőrgombóc. Etettük. Eljött a vasárnap, amikor haza kellett jönni. Lövésem sem volt, h a macska bírja-e a lakásban való életet. Már tudjuk. Mi az, h bírja. . . . hajaj :-)))))))
    Telt-múlt az idő és a tesóm is macskaőrült lett. Összeszedett pár elhagyott cicatestvért. Nah, én kinéztem magamnak a legrosszabbat. Mondom a férjemnek, h kéne nekünk még 1 bársonytalpú. Nem, h nem rajongott az 5letért, teljesen elutasító volt. 2 hétig próbálkoztam, h igent mondjon. Hiába. Egyszercsak fogtam egy macskakosarat és hazaloptam az átkozottat. :-))) 3 évébe telt, mire a férjemmel megszeretette magát. Most aztán meg lehet nézni, h milyen hangokon kommunikál a párommal. Minden óhaját más-más hanggal jelzi. Nah és olyan önző kis dög, h a világon nincs más ilyen állat. Nem igazán szívelik egymást a másik cicával. (Őt a férjem azonnal megszerette. ) De, amikor az öreg cica a napon a párkányon nyalogatja, akkor bezzeg azt sem tudja, h hogyan hederegjen neki, h minden porcikáját kényeztesse. :-)
    Mindketten öregek már. A lány 17 éves, a fiú 15. Kasztráltak.
    Hierarhia van. Kajálni az öreg kezd el előbb, de a tiszta alomba, mégha csak 1 csepp pisiért is, de a kandúr veszi birtokba. :-)
    Lehet macska nélkül élni. . . . . csak nem érdemes :-)
    előzmény:
    momo1 (1)
     
  9. 2004. október 11. 12:5818.
    Na szia Momo! Megint emberedre leltél, pedig nem is sejtettem, hogy te vagy az indító, csak az érdekes téma miatt jöttem ide. ( Ahelyett, hogy dolgoznék!!) A mi maccsunk, Milkman - Milky - Milli - Milkusz - Miller - mikor, hogy, az ördög IGAZI területi képviselője!!!!Az öcsémék találták 2003 aug. 26. -án, másnap került hozzánk, miután nem sikerült neki családi házas gazdit szerezni, 27. -től számítjuk a születését minálunk. Akkor a doki szerint olyan 2 hónapos lehetett. Innentől a sztori igazi regényes - vagyis csak az első pár hét, de erről majd később, addig is legalább felcsigázom az érdeklődést, és dolgozom!!!!Aki esetleg nem bírná, az a bemoldalamon megnézheti a "gyermeket". Rólunk a párommal azt kell tudni, hogy cicamániásak vagyunk, rengeteg őrültséget megteszünk a cicóért, (lásd később)én gyerekkorom óta mindig macskák közt éltem - jelenleg 5 van anyuéknál, de van/volt kutya, volt nyuszi, tengerimalac, hörcsög, egyszer Őzike(!) is. Folyt köv. később:)Üdv Momo, éljen ez a topic!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_517779
    Torolt_felhasznalo_517779
    2004. október 11. 12:5317.
    Ja, és egy könyvben olvastam, hogy hypózni, klóros szerrel felmosni nem szabad, mert annak olyan a szaga a tappancsosok számára, mint a saját pisijüké, így bár mi azt hisszük, hogy jól kifertőtlenítettünk mindent, ez nekik felhívás keringőre:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 11. 12:4716.
    ezt is akartam mondani, hogy hátha ez a kuckós alomtál is segíthet a dolgon :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517779 (13)
     
  12. 2004. október 11. 12:4615.
    bocsika a betükért, de remélem valamennyire érthetö voltam:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 11. 12:4614.
    Az én cicám szerencsére mindjárt szobatiszta lett. Azt még nem próbáltátok hogy egy időre oda tenyétek az almot ahova szokot piszkítani?. . . . . . . . . Szerencsére tanítható a kedvencem, egy sicc szó és már tudja mi a helyzet. Egyébként tarka a bundája, vörös cirmos-feket-fehér. . . . . . Én is imádom nyaggatni, szerintem túlságosan elkényeztettem. Mindig lesem minden kívásángát és sajnos ez miatt rám ismert. Egyébként nem mindig kedves, csak akkór ha ő ezt jónak látja. Ha valamit akar tőlem akkór tudja hogy tud levenni a lábamról, hízeleg doromból mert tudja hogy ilyenkór kötélnek állok (kis dörzsőlt ördögfióka). . . . . . . Nagyon fürge cica. A perzsa cicusok nem ennyire fürgék igaz?. . . . . . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_517779
    Torolt_felhasznalo_517779
    2004. október 11. 12:4513.
    Amikor az enyém kicsi volt, akkor szintén szeretett elbújni, hogy elvégezze a dolgát. Nagyon bevált, hogy egyrészt szereztem egy olyan "kuckós" alomládát, nem pedig csak egy sima alomtálcát, másrészt a megszokott "pisilő" helyekre kiraktam 1-1 félbevágott citromot, grapefruitot, aminek a szagát nem szeretik. ja, és árgus szemekkel figyeltem:-)))
    Azt is megfigyeltem, hogy mig picik, "túl nagy" nekik a lakás, nem találják a ládájukat. Kicsit rá kell vezetni őket merre találják az alomtálcát.
    előzmény:
    Cezi (5)
     
  15. 2004. október 11. 12:4412.
    Sziasztok cicagazdikák!:) Nekem is van egy 3 éves Cilim, megmentettem. Pedig még fogai sem voltak mikor hozzám került. Valami , , gonosz állatember, , beledugta a tüzbe a pici pofiját, -de túl´rltük, és most olyan gyönyörü!-és úgy imádjuk!!!Van 1 kutyam, ki sosem rajongott a cicákert, de öt azonnal elfogadta. Azota nekem kell rászolnom, /a cicára!!/ hogy ne pofozza meg a kutyat. A pisilésre annyit javasolnék, hogy tegyetek 1 lapos valamibe homokot. Sima homokot, az én pindurka cicám azonnal megtalálta, de ha nem sikerült neki, akkor mikor elkezdett pipilni, és láttam, akkor felemeltem, nem hirtelen! és betettem a homokba. Ügyesek ök, megtanulják. Bosszúbol nekem is pisilt sokáig 1-2helyre, ha elmentem itthonrol, sokszor megszidtam MČRGES hangon muszály!čn csak annyit kérdeztem töle, hoga:mitcsinált?!!!ez nálunk perfekt üzemelt sziasztok, és sok cilipuszit nektek! -mert az enyém azt is ad, ha kérek!:)tanitsátok meg velük adnak!:)) ez komoly
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 11. 12:4211.
    Az a baj, hogy akkor talál másik helyet a cicus :-(((
    Én megfigyeltem, hogy a teljesen tiszta alomba belekakil, de ha már pisis, akkor nem és akkor megy félre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967383 (8)
     
  17. 2004. október 11. 12:4110.
    Szia, már van egy topic ahol rengeteg cicagazdi osztja meg egymással örömét a kiskedvencről! :o)
    Mellesleg nekem is van 2 rosszcsont, imádom őket!!
    A topic címe: Milyen természetű a cicád?
    A teremtsünk otthont-ban van.
    előzmény:
    momo1 (1)
     
  18. 2004. október 11. 12:419.
    Tapasztalatból mondom (nekem már elég sok ciciám volt) nekem csak egy dolog vált be. A nóziukat bele kell nyomni az alomba, ha homok arról elvileg megtanulják (nekem volt amelyiknél bejött volt ahol nem) vagy pedig össze kell szedni a "cuccot" és bele kell rakni az alomba, mert azért is mennek vissza, mert érzik a saját szagukat. Remélem ez segít. :-)))) És az idő is segít majd! Nem tudom mekkorák, de ha a bútoraidat is félted szerintem szerezz be egy kaparó fát, mert nekünk az egyik fotel örök emlékeket hordoz egykori cicáimról. :-p
    előzmény:
    Cezi (5)
     
  19. 2004. október 11. 12:398.
    Szia!

    Állatkereskedésben lehet kapni olyan sprét, aminek nem szeretik a szagát a cicák. Nem tudom hogy hívják. Próbáld meg azzal befújni a "kedvenc" helyeiket, hátha.
    előzmény:
    Cezi (5)
     
  20. 2004. október 11. 12:317.
    Az én perzsám csak alomba pisil és ugyanolyan kakilási szokásai vannak, mint a tiédnek. . . Szerencsére a konyhakőre szokott rá a tv helyett onnan meg naponta felszedem papírral és feltörlök utána. . . Nem találtam rá megoldást. . . nyáron mondjuk kijár és ott kakil. . .
    előzmény:
    Cezi (5)
     
  21. 2004. október 11. 12:296.
    Szasztok!
    Az én cicáim egy perzsa és egy házi is nagyon édik, a perzsa olyan mint egy kis angyal! Nem tudok betelni velük már 3 éve, folyamatosan taperolom őket és gügyögök hozzájuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. október 11. 12:245.
    Sziasztok, nekünj van egy nagycicánk aki ki-be jár, általában kint alszik. De egy hete kiraktak az utcára két pici kormos cicát, és azóta ők is velünk laknak. Az a gondom, hogy nem hajlandóak az alomba piszkítani, csak a kedvenc helyükre, a zongora legbelső sarka alá. Esetleg még a tv mögé, legvégső esetben pedig a számítógép mögé. Tulajdonképpen az összes többi lehetséges helyről könnyebb lenne eltakarítani, csak ezekről borzasztó nehéz, mert nem hozzáférhető. Így minden este takarítok, hipózok és mérgelődök. Meddig megy még így? Mit csináljak? Az udvarra nem merem kitenni még őket, mert félek, hogy a nagycica bántaná őket (nappal nem vagyunk otthon). Így a lakásban randalíroznak egész nap. Ötletetek van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 11. 12:244.
    sziasztok!
    A mi macsekunk már 11 éves, egy koromfekete sima cicus, nagy szemekkel és öntudattal. Öntörvényű szintén, nyávog ezerrel, ha éhes, ha ki akar menni a természetbe és nem az a bújós típus. . . . önző "dög". . . . simogatni is csak akkor lehet, mikor őhölgyeménye akarja.
    előzmény:
    momo1 (1)
     
  24. 2004. október 11. 12:213.
    nekem két cicám van Mia és Bogyó:)) Most 2 évesek és nagyon elevenek, játékosak, bújósak. . . egyéniségek:)) Imádom őket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. október 11. 12:132.
    Szia! Nekünk is van egy cicánk most 4 hónapos. Perzsa, fehér alapon fekete foltokkal. Imádjuk!!! A feje fele fekete a másik fele pedig fehér, mint egy félszemű kalóz. Annyira édes, és pont olyan öntörvényű mint a tied.
    előzmény:
    momo1 (1)
     

Címlap

top