Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2011. június 3. 11:03174226.

    Szia!

    Ha pisi szag van a leírtak ellenére, az azért van mert mellé is pisil, vagy az alom mellé, vagy máshova a lakásba. Figyelni kellene, és elkapni, felmosni, citromos, vagy narancsos szagú cuccal, mert ha érzi máskor is mellé fog pisilni. De ha elkapod a grabancát épp mellé psikor, és beteszed az alomba nem fogja csinálni.  egy ilyen pici macsek pisijét, egy halom alom sokáig szagtalanítja akármilyen is, pláne fedeles wc, ből ki sem jön a szag, csak ha már merő pisi az egész vagy kaki. Szal keresd meg honnan jön a szag.....

    Kijárás: ha van időd vele foglalkozni már majd az oltás utpn 2 héttel is kiemehetsz vele a kertbe, nem fog elmenni, mert fél, közeledben fog maradni, addigra tutti már meg is szeret téged annyira. legyél vele kint félórát, majd egyre többet nap mint nap. Vagy megvárhatod, míg nagyobbacska nem lesz, kb fél éves, vagy akár egy is, és akkor magától is kiszokik. Ha vannak a környéken idegbeteg kutyék, akkor ne engedd ki amíg csak lehet, és bírja  bent, vagy ha van közelben forgalmas utca akkor ugyanez. És igen, érdemes ivartalanítani a cicceket, mert nem csatangolnak olyan messze, megegyébként is.

    előzmény:
    Ediske (174224)
    2011-06-03  09:32
  2. 2011. június 3. 10:21174225.

    Másik alom. Nálunk az almosdoboz a konyhában van (panel, nincs ablak, nincs szellőzés). Sokat kísérleteztünk, nekünk a Fressnapf-os Hygiene White vált be. Heti egyszer cserélem, úgy, hogy én néha  kakit is elfelejtem kiszedni  

     

    Kiengedésben sajnos nem tudok segíteni, nekünk panelcicánk van. De otthon, falun, az összes odahozott kiscicát autó ütötte el azután, hogy szabadon járhattak-kelhettek. A mostani cica anyuéknál utcakölyökként csapódott oda, ismerte az autókat, kutyákat, már 3 éves.  

    Az ivartalanítás 5-6 hónapos kor körül segít kicsit lenyugtatni a cicát, kevésbé mászkál el, és keveredik bajba.

    előzmény:
    Ediske (174224)
    2011-06-03  09:32
  3. 2011. június 3. 09:32174224.

    Sziasztok!

     

    Biztos elhangzott már párszor ez a kérdés, de nem tudok 17.000 hozzászólást elolvasni.

    Valaki segítsen, adjon tanácsot.

     

    A probléma a következő lenne. Van egy 6 hetes pici cicánk pár napja, természetesen bent van még, majd kijárós lesz.

    Már most iszonyat pisi szag van, pedig naponta 2-szer minimum kiszedjük a pisit az alomból, a kakit meg azonnal ahogy meglátjuk.

    Minden reggel érzem a szagot, pedig már fedeles macskaalomtartónk van. Adjatok tanácsot légyszi, mert ezt elég nehezen viselem sajnos. :(

     

    A másik kérdés pedig az lenne, hogy mikortól lehet kijárós? Nyilván pici még, meg az oltást is csak 1 hét múlva kapja, mert akkor lesz esedékes, de kb. hány hónapos kortól mehet ki úgy, hogy visszajöjjön? 

     

    Köszönöm a válaszokat előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 23. 03:16174223.

    Sziasztok lanyok!

     

    UMACICA de reg lattalak huh de szep Kajszacica

     

     

     

    Opacica, JUla nektek is  most seitnem kell , var a 

     

     

    mindenkinek 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323340 (174217)
    2011-05-20  12:58
  5. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 23. 03:13174222.

    Szia Ayda!

     

    Orvendek, hogy sikerult jo helyre kerulnie a cicanak.............megertem, hogyvagy de gondolj arra jo kezekben van es szeretni fogjak, es mikor hazalatogatsz elmehesz megnezheted 

     

    Minden jot es sok sok sikert!

     

    meg gyere es meselj 

    előzmény:
    Ayda (174218)
    2011-05-20  17:23
  6. 2011. május 20. 22:45174221.

    Szia!

    Felnőtt kaja nem gond. Tej, kenyér nem jó, bár sok macsek azt eszik. Néha az enyémek is kapnak "nasi" tejet, keveset, de alapjában hashajtó a legtöbb cicánál.

    Nekem az olcsóbb kaják is beváltak. Pl. Friskies. (A Whiskasról én is hallottam rémeket.) Vegyes kaját (házikoszt), husit (baromfi), vagy konzervet adhatsz neki nyugodtan---bár 1-2 nap diéta nem árt. Nekem pl. a sima (olcsó) sajátmárkás konzerveket is eszik. Ha lehet (engedik a lehetőségek) tényleg nem lenne rossz egy doki látogatás.  

     

    előzmény:
    klaudi (174216)
    2011-05-20  12:30
  7. 2011. május 20. 22:39174220.

    Szia!

     

    Örülök hogy megoldódott.  Megértem hogy fája szíved!  Remélem jól érzi majd magát a cicus. Ha szeretni fogják van esélye! Szerencsét és sikereket kívánok Neked!!!! Legyen meló! Aztán alakul majd. Néha nézz be ha net közelben leszel, írj mi történt.....Veled, cicával! 

    Hajrá! 

    előzmény:
    Ayda (174218)
    2011-05-20  17:23
  8. 2011. május 20. 17:51174219.

    Szia! A  macskák, húson ( értsd fehérje) élnek elsőrorban és nem szénhidráton (kenéyr), tehát a kenyér neki nem táp eleve, pláne fejlődő korban. A legtöbb cica laktóz érzékeny, ne bírja emészteni a  tejet, tehát önmagában is hasmenést okoz, tehát a lehető legrosszabb, amit enni adtál neki hasmenésre..Az olcsó, rossz minőségű konzerveket, tápokat telepakolják szójával az si hasmenést okoz. Tehát javaslom adjál neki jó minőségű tápot (lehetőle nem whiskas vagy friskies, vagy üzletláncok saját tápjai is jó vacakok, hanem jobbat), és első a féreghajtás, egy befogadott ciccnál, az is okozhat hasmarsot. Doki látogatás mindenképppen, nem csak a hasmars miatt, hanem mert most fogadtátok be, oltások is kellenek egy ilyen korú cicnek már, és a vizit során meg tudják nézni a pocakját, hogy nincse  valami betegség is a hasmars mögött.

     

    előzmény:
    klaudi (174216)
    2011-05-20  12:30
  9. 2011. május 20. 17:23174218.
    Sziasztok!

    Csoda dolog történt, az egyik barátnőm nagynénje elvállalta a cicát. Nem egyedüli cica lesz, kijárhat ha akar. Remélem sikerül neki megszokni, bízom benne hogy erős cica ő. Viszont vérzik a szívem .

    Senki sem akarta befogadni, a nagymamám pedig egyenesen azt mondta, hogy ő macskástól vissza sem fogadott volna. (Januárban költöztem haza, az akkori kapcsolatom tönkrement) Elvileg nem jövök már haza csak ha nagyon muszáj, azaz ha nem lesz munka helyem ,akkor 3 havonta haza kell utaznom.Hosszútávra tervezek így sajnos a menhely vagy a panzió alapból nem volt opció :(
    Sajnos az anyagiak is problémát okoztak volna. Tudom, hogy így lesz a jobb, a tudat, hogy valaki vigyáz majd rá. Viszont a társam volt nagyon sokáig.
    előzmény:
    opamacska (174215)
    2011-05-17  19:45
  10. Torolt_felhasznalo_323340
    Torolt_felhasznalo_323340
    2011. május 20. 12:58174217.

    Szia!

     

    a felnőtt cicának való kaja elvileg nem okozhat nála hasmenést. nálunk a kisebbik, amíg minicicc volt bele sem szagolt a külön a számára vásárolt szárazba, konzervbe. annál jobban érdekelte a felnőtt macsek kajája. úgyhogy hagytam a fenébe a speciális kaját (megjegyzem, talán drágább is), és kapta a sima konzervet. annyit csináltam csak az első időkben, hogy kisebb falatokra vágtam fel neki. de pár hónaposan már önkiszolgáló módon saját maga ette ki a dobozból, ha egy pillanatra elfordultam.

     

    amit viszont sürgősen elfelejtenék, mint "gyógytápot" az a tejes kenyér. az én lassan 5 évesemet is olyan vidáman meghajtja akár csak egy fél tálka tej is, hogy "öröm" hallgatni, amit a cicaalomban művel.

    egyszer hagytam elöl véletlenül 2 dl tejet, aminek a felét megitta még kicsiként. szerencsétlen cica szétfosta magát, a cicaalmot, a környékét, meg amit csak lehetett.

     

    mehetne neki egy kis főtt rizs, krumpli (összetörve), főtt/ sült csirkehús (apróra vágva), vagy akár a sima cicakaja is. cicatej, ha nagyon tejet akartok neki adni.

     

    meg egy dokilátogatás/ féreghajtás sem ártana. 

     

    sok örömöt a kis aprósághoz! 

    előzmény:
    klaudi (174216)
    2011-05-20  12:30
  11. 2011. május 20. 12:30174216.

    Sziasztok!

    Látom, itt sok a cicabarát, ezért szeretnék tőletek kérdezni valamit: befogadtunk egy kb. 2-3 hónapos kiscicát, ő az első macsekunk. Véletlenül felnőttnek való konzerv tápot kapott és meghajtotta(különben a felnőtt kutyát is meghajtja a konzerv, mi lehet az az anyag, ami ezt váltja ki?). Néha kicsit bágyadt volt emiatt, néha meg vadászott, ugrált, mint máskor (csak picit tán kevesebbet), de látszott rajta, hogy lelassult. A hasmenés(már amennyit láttunk belőle) nem volt olyan intenzív, úgy értem, egy délután alatt 2 alkalommal vettük észre, meg a jeleit láttuk a korábbiaknak. A hasát hagyta simogatni, de párszor járkálás közben elég kínlódós hangott nyávogott. Az lenne a kérdésem, hogy ha most már tejet kapott kenyérrel, elmúlik ez a hasmenés magától? Hiba a tej? Mit kéne neki adni? Köszönöm a segítséget előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. május 17. 19:45174215.

    Szia!

     

    Ismerősök? Nincs senki aki befogadná? Olyan aki szereti a cicákat? Esetleg nagyszülő? Végsőleg: ha anyagilag megteheted-én bevállalnám az utaztatást. Mondom: ha megteheted...... 

    Felnőtt cicának elég nehéz új gazdit találni, meg "átalkalmazkodni". Mennyi időre mégy? Mert ha "csak 1-2 hónapra" akkor talán érdemes egy menhelyben, vagy panzióban gondolkodni is.......

    De ez mind csak ötletelés...... Én is hoznám, ha tehetném. De itt már sok cica lakik...... 

    Mikor utazol, ha nem titok? (mennyi idő van gazdit találni?) 

    előzmény:
    Ayda (174214)
    2011-05-15  17:29
  13. 2011. május 15. 17:29174214.
    Lakásban tartott cica, csak néha leviszem sétálni, no meg szereti a füvet is rágcsálni. Más cicákkal érdeklődő, meg fújós többnyire.  2 éve történt hogy a lépcsőházban egy lány cica fagyoskodott az ajtónkban télen, beengedtem, de nagy macskaverekedés helyett inkább távolságtartás meg egy kis fújás volt a jellemző, szerintem egy idő után az sem lett volna. Hiába az én macskám szó szerint töketlen (ivartalanított amúgy), inkább elbújt, mint támadott Kiraktam iwiwre, más fórumra ahol vannak ismerősök, hirdetést csak végső esetben akarok feladni.. tartok az emberek gonoszságától, ide pedig azért merészkedtem mert voltam már az nlc-n regelve pár éve, olvasgattam ezt a topicot noha nem szóltam hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702445 (174212)
    2011-05-15  15:34
  14. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 15. 15:52174213.
    ja irtad ,hogy kandurkabocsi
    előzmény:
    Ayda (174208)
    2011-05-12  23:24
  15. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 15. 15:34174212.

    Szia!

     

    hat ez nagyon szomoru, hogy szelnek eresztenek,amint kileptel az ajton

     

     

    mikor kene utaznod?

     

     

    addig probaljal meg mindent, ne hagyd sorsara szegenyt

     

     

    irjal tobbet,pld milyen a cica,nosteny?kandur? lakasban tartott vagy kijarhat?

    hatha sikerul valami jo helyre kerulnie , tedd ki tobb helyre

     

    egyebkent nagyon szep cica

     

     

    nagyon drukkolok,hogy jo helyre keruljon

     

     

    nagyon kerlek szoljal ha sikerult, nagyon aggodom erte.sajnos segiteni nem tudok 10ezer km-rol 

     

    sok sikert!

     

     

     

     

    előzmény:
    Ayda (174211)
    2011-05-15  14:42
  16. 2011. május 15. 14:42174211.
    Sajnos nem tudom magammal vinni :( Norvégia az uticél, karanténba kéne rakatni, ráadásul a hosszabb utakat sem bírja a cicmancs, soha nem is szerette. Ma azt is megkaptam, ha nem tudom elhelyezni és a lakásban hagyom a macskát, amint kiléptem az ajtón szélnek eresztik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702445 (174209)
    2011-05-14  00:45
  17. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 14. 00:46174210.
    Lidym- Liddym
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 14. 00:45174209.

    Sziasztok Cicamamik!

     

    Lidym koszi kedves szavaidugye milyen pindurka volt Cirmike

     

    Kitti szoptatos cicnak jobb nem adni f.gatlot, amig szoptat nem sok eselye van ujabb vemhessegre,(habar neha becsuszik) utana meg el lehet vinni ivartalanitasra ................

     

    Ediflor remelem jon valaki aki jart ilyen cipoben,en meg nem talalkoztam ilyen esettel.remelem nem lesz baj

     

     

    Ayda sajnos nem tudok segiteni, 12 ev utan nem lesz konnyu a cicanak uj helyet megszokniviszont ha otthon sem kedvelik annyira, nem vihetned magaddal?

     

    lanyok itt aranylag minden ok

     

    Szep hetveget mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_933190 (174203)
    2011-05-11  16:03
  19. 2011. május 12. 23:24174208.
    Sziasztok Cicások!

    Segítséget illetve tanácsot szeretnék tőletek kérni. Nagyon kellemetlen helyzetben vagyok. 12 évvel ezelőtt hoztam egy cicát a menhelyről, 12 évig nevelgettem, s most úgy alakult a sorsom, hogy külföldre költözöm. A lakásban ahol élek 5-en lakunk, én anyum és a tesvérem illetve feleség gyerek. Nem különösebben szívlelik a cicát,miután bejelentettem, hogy költözöm, az első kérdés az volt, hogy a macskát hová rakom, mert nem maradhat. Anyu nem vállalja, mondván neki gipszben van a lába( nem rég eltörte, még egy darabig gipszben is lesz), a bátyámék meg inkább örülnének ha alapból itt sem lenne a cicók. Próbáltam már körbe kérdezni a barátaimat, de mindig van egy ok amiért senki nem vállalja. Tudom én hoztam a cicát, én vállaltam a felelősséget érte. Pont ezért nem szeretném menhelyre visszaadni. Most hogy jön a nyár, így is biztos megugrik a menhelyi állatok száma, szinte biztos vagyok benne, hogy a cica 2 hétnél tovább nem élne :( Magammal nem tudom vinni, karanténba kéne előtte rakni, neki sem jó, nekem sem jó, meg pénz is. Ráadásul a repülőt sem hiszem, hogy jól viselné a macsek, nem különösebben szeret utazni.
    Próba szerencse alapon gondoltam megkérdem, hátha van valaki, aki szeretné az öregedő kandúrkámat, legalább annyira mint én.(Székesfehérvár és környéke)
    A kérdésem pedig az elnne tudtok e olyan helyet ahol szívesen fogadnák, és esetleg még gazdira is lehetne esélye?
    Köszönöm a válaszaitokat előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. május 11. 21:13174207.

    Sziasztok !

    A cicank ivartalanitott, most 1 eves. Azt vettük eszre, hogy az utobbi idöben többet iszik es pisil mint regebb. Elvittük allatorvoshoz, aki vert vett, azt mondta vese vagy cukorproblema lehet. Vegül kiderült, hogy egyik sem, de kepzelhetitek, hogy megijedtem !

    Viszont valami gubanc csak van, mert a vörös vertestek szama 20 %-al kevesebb a normalisnal. Doki szerint ujabb vervetel szükseges, ezuttal Budapestre küldenek analizisre. Sajnos, most egy darabig varnunk kell erre az akciora (az elsö verveteler 6500 ft-ot fizettem, a többit ki kell gazdalkodni...)

     

    Volt valakinek ilyen jellegü problemaja, tapasztalata ???

    Egyebkent Rudim nem tünik betegnek, jokat alszik, rendesen eszik (mondjuk eleg sovany, de az anyja is ilyen), szeret jatszani , tehat semmi különös tünet nincs.

    Szerintetek lehet a kajatol ? Egesz nap a talkajaban a szaraz Kit-kat, este es reggel egy fel tasak szoszos husi ugyanebböl a fajtabol.

    előzmény:
    opamacska (174206)
    2011-05-11  20:04
  21. 2011. május 11. 20:04174206.
    Hűűűűűű.....Megtöröltem a homlokom. :)))
    előzmény:
    opamacska (174205)
    2011-05-11  20:03
  22. 2011. május 11. 20:03174205.

    Szia!

     

    Nem tudom hol laktok, doki függő a bejelentkezés. A lány cicákat jobb bejelenteni mindenképp-de ez csak egy telefon. Nekünk "bejáratott" dokink van (falun), általában szólok hogy vinném, és vagy azt mondja hogy délután vihetem, vagy azt hogy holnap.....szóval nem nagy "ügy". De szinte mindenhol más a rendszer. Mivel az altatás miatt nem ehet, van olyan doki, akihez reggel kell vinni,hogy délután műtse (így megy biztosra). Bennem bízik annyira a mienk, hogy viszem (előtte koplaltatom), altatja, műti. Van ahol megvárják míg ébred, csak úgy adják ki, van ahol már ébredés előtt kiadják. Mivel úgy gondolom nincs rutinotok :) javaslom, hogy reggel vigyétek, doki koplaltassa, és ébredés után hozzátok el. Egy jó doki ezt megérti! :) Elég ijesztő egy altatott cica, nekünk egyszer Érden azt hitték a parkolóban a hátsó ülésen alvó cicáról hogy meghalt..... :)))

    Szoptatós cicának nem adnék fog.gátlót. Amúgy a vemhes cicát is ivrtalanítják, csak az bonyolultabb, mert a méhet is kiveszik. Tudom kegyetlenül hangzik, de én azt mondom: még mindig jobb, mint 4-5 éhező, rugdosott kóborka. :(((((((

    Ja!  Bármikor vihető a cica, kivéve ivarzáskor. Azt nem szeretik.... :) 

    Amit én olvastam/hallottam fog.gátlót az heti 1 tabletta, szerintem felesleges "beruházás"...... minél előbb műtét 6-8 hónapos kor körül. A pénz meg inkább Noé-nak, vagy Zakuszkának. :))))) (ez itt a reklám helye)

    Remélem elmegy a hsz., mert ha ez vész, megőrülök!!!! :)

    előzmény:
    kitti8508 (174204)
    2011-05-11  18:49
  23. 2011. május 11. 18:49174204.

    Szia Opmacska!

    Beszéltem a sógornőmmel, elmondtam neki a borzalmakat és ő arra gondolt, hogy csak addig adni neki a fogigátlót, amíg el nem viszi ivartalanítani. De szerintem ez fölösleges, végülis bármikor elviheti. Vagy nem így van? Időpontot kell kérni a dokitól? Anyósom pedig arra gondolt, hogy a kismamának ad szintén amíg el nem viszi dokihoz. De mondtam neki, hogy szerintem a szpotatás miatt nem szabad fogigátlóval tömni, nehogy a cicáknak ártson. Mit gondolsz erről? Nagy hülyeség, vagy van benne igazság?

    Köszönöm

    Üdv. mindenkinek: Kitti

    előzmény:
    opamacska (174199)
    2011-05-09  19:45
  24. Torolt_felhasznalo_933190
    Torolt_felhasznalo_933190
    2011. május 11. 16:03174203.

    Szép napot kedves Szomszédok!

     

    Sayám, a cseresznyevirágzás mesés! Köszi, hogy megmutattad!

     

     

    Valamint a gyönyörű kis kékszemű fekete-bébi is elolvasztott!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702445 (174184)
    2011-05-03  10:55
  25. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. május 10. 09:25174202.

    Sziasztok cicamamik!

     

     

     

    Hawaika latom mozgalmas eleted van..............szuper lehetett az eloadas,meseljel

     

     

     de jo Neked, hogy taliztal Wikusszal, remelem jol van ? Zafirka?

     

    Melcsi hogy van? mond neki -m 

     

    latom Pirike meg csintalankodik  

     

     

     

    OPacica  hogy beneztel 

     

     

     

    mindenkinek 

    előzmény:
    fityisz.com (174201)
    2011-05-10  00:36
5 6 7 8 9

Címlap

top