Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2011. augusztus 4. 15:36174251.

    Szia! nagyon a aranyos a macsod. A mienk is hasonló, csak fehér a 4 mancsa.

    Sétáltatás: nem jön velünk a hámon, mint egy kutya, hanem kézben visszük a játszóra. Ott leteszem, és ott sem sétál, hanem fára mászik, vagy a fa mászókára, élesíti a köremit, stb. Jól elvan, de nem kell vele sétálni kilométereket.

    Az algatabletta a fressnapfban kapható? Én is kipróbálnám...

    előzmény:
    zizimiau (174250)
    2011-08-03  16:53
  2. 2011. augusztus 3. 16:53174250.

    Szia nuvolaqua,

     

    Az én cicám aug. végén lesz 1 éves. Házi cirmos,vadmacs természettel.

    Egy igazi kis rosszaság.Folyton azon töri a bukóját,hogy mivel szórakoztassa magát

    Lakásban van ő is,szerencsére van erkély.Szeret kint ücsörögni,aludni...Átlátszó az üveg-így nem ugrándozik.

    Ő is szeret a szabadban lenni,amikor haza látogatunk,ő egész nap kint van.

    Jól hangzik,hogy viszitek magatokkal ha mentek sétálni...Hámon megy melletted az utcán?

     

    Alga:Fiatal állatok fejlődésének elősegítése,betegségekkel szembeni ellenálló képesség növelése,vitalitás,szörzet fényesebbé tétele,kellemetlen vizelet, bőrét is táplálja... (ez van a dobozon)

     

    Kezdetben összetörtem neki,de megeszi egyben is a tablettát.

     

    Ő a mi Mandulánk :):)


     

    előzmény:
    nuvolaqua (174249)
    2011-08-03  10:07
  3. 2011. augusztus 3. 10:07174249.

    Remélem én is, hogy hamarosan már jól lesz. Neked hány éves a cicád? Mindig benn van, vagy kimehet a szabadba?

    Mi lakásban élünk, így benn van, de mikor a gyermeket viszem a játszóra, akkor hámmal őt is visszük, és tök jól szórakozik. (Fára mászik, játszik a mászókán, stb.)

    Az algatabletta egyébként mire jó?

    előzmény:
    zizimiau (174248)
    2011-08-02  16:13
  4. 2011. augusztus 2. 16:13174248.

    Szia,

     

    Ennek örülök.Biztos hamar meggyógyul.

    A cicák nagyon szívósak. Igazi kis túlélők!!!!

    Vigyázz rá nagyon.

    előzmény:
    nuvolaqua (174247)
    2011-08-02  07:51
  5. 2011. augusztus 2. 07:51174247.

    Köszönöm a választ.

    Tegnap elvittük orvoshoz. Kiderült, hogy gombás bőrfertőzése van. Kaptunk rá valami oldatot, mellyel kenegetni kell. 3 hónapos korában kaphat mejd oltást, mely majd védi ez a betegség ellen.

    Remélem hamar meggyógyul, mert nagyon sajnálom.

    előzmény:
    zizimiau (174246)
    2011-08-01  16:49
  6. 2011. augusztus 1. 16:49174246.

    Szia,

     

    A mi cicánk pici kora óta allergiával szenved.Bőr allergia-nála ez a hátsó lábán jelent meg,csík alakzatban-lábáról teljesen lenyalja a szőrt,ilyenkor sajnon csúnya seb van rajta... 

    Egyből futottunk dokihoz,elmondta hogy sajnos ezt nem lehet gyógyítani, azóta már lassan egy éves a cirmi.Lábán időközönként előjön a seb.Ilyenkor bekenem a krémmel amit a doki adott.Ha szerencsénk van pár nap és elmúlik.Ha nem,megyünk vissza az orvoshoz.Szteroidot nem akarunk neki adatni ezzel tovább tünetmentes maradhatna...

    Neki étel allergiája van-csirke, viszont még abban a tápban is van csirke,ami eredetileg más ízű.... Házi koszt nála kilőve. Szerencsére mióta kiiktattuk a csirkés dolgokat,már nem havi szintü a seb a lábán... Sok idő mire kiürül a szervezetéből a csirke....

    Valamint alga tablettát is kap,bár az én lustaságom miatt nem minden nap :(

    Szerencsére emberre nem veszélyes.

    Nagyon szeretjük,nem is tudom mit csinálnék,ha menni kellene neki  háztól...

     

    Szerintem vigyétek el dokihoz.Ne kísérletezz vele otthon.Főleg,hogy kisgyerek is van.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    nuvolaqua (174244)
    2011-08-01  10:18
  7. 2011. augusztus 1. 10:22174245.
    előzmény:
    momo1 (1)
    2004-10-11  12:00
  8. 2011. augusztus 1. 10:18174244.

    Sziasztok cica gazdik!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek - hátha valakinek volt már hasonló problémája.

    Pár napja kaptunk egy kiscicát, aki lakásban lakik velünk. Észrevettük, hogy néhány helyen kihullott a szőre kb fél cm átmérőben, és ott bőrkeméynedés látszik. (Nem feltűnő a dolog, szerintem hamar észrevettük.) Felhívtam az állatorvost, illeteve utánanéztem az interneten, és lehet, hogy gomás bőrfertőződés a probléma. Van egy gyermekünk, akik imádja a macskát, és ez sajnos emberre is átterjedhet.

    A kérdésem az lenne, hogy akinél ez már előfordult, az mit ajánl? Menjük rögtön állatorvoshoz, vagy próbálkozzunk először otthon valamiféle szerrel? Ha ez utóbbi, akkor mit tudnátok ajánlani?

    Köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 28. 20:38174243.
    Köszi:)Amúgy aranyos,mert szeretem,ha odajön,csak én látom ,így nem zavar,napközben próbálná vendégek előtt,arról én is leszoktatnám:)
    előzmény:
    Elza (174241)
    2011-07-27  18:08
  10. 2011. július 27. 18:31174242.

    Sziasztok!

     

    Remélem nem zavarok 

    Három cica büszke "anyukája" vagyok. Nagy örömmel olvasgatlak Titeket. Örülök, hogy vannak még ezen a földön cicaimádó emberek! Sajnos az a tapasztalatom, az emberek nem ismerik és élből elítélik a cicákat. Azt mondják róluk, "érdekállat". Csúnya kifejezés, de ez van. Pedig ha tudnák amit mi 

     

    Mint írtam, három cicám van, testvérek. A kandúrok Vacak (ő a bandavezér főcicc) és Guszti, illetve a pici manöken, Kislány. Az "eredeti" neve Vicik volt de nem hallgatott rá, a Kislány elnyerte a tetszését. 

    Most egy évesek, ők a legjobb barátaim. (Van egy kutyusom is bevallom, de vele más a kapcsolatom.) Előttük volt több cicánk, a legelső volt Mocsi, őt elaltattuk mert leukémiás volt. A következő közös cicusunk Mici, sajnos egyszer elment reggel miután szokott időben kiengedtük, sosem láttuk viszont. Mici után jött a már említett triumvirátus, bár először duóként indult, Guszti pár nappal később jött haza. 

    Így élünk mi; a párom és én, fiunk 9 éves, lányunk 7, a három cica, 3 kutyus, és hogy teljes legyen a kép egy hörcsög is :-) 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 27. 18:08174241.

    Szia!

    Volt egy kedvenc macskám, sziámi.Ő minden reggel jött az ágyba és percekig szopott nagy dorombolás közepette.(A takaró szélét)

    Amíg élt ezt csinálta. 6 hetes korától kezdve, terhesen is, sőt amikor már anya lett, akkor se hagyta ki reggel ezt a szertartást.

    Napközben néha néha az ölembe ugrott és a hasamnál a pólómat próbálta szopni, de arról inkább leszoktattam.

    előzmény:
    drazseka (174240)
    2011-07-27  08:09
  12. 2011. július 27. 08:09174240.

    Sziasztok!

    Már régebben írtam ide a topikba,van egy 4 éves cicám és most 2 napja reggelente,ahogy felkelek,odajön hozzám,elkezd dorombolni és SZOPNI is-nem kell félreérteni:)))-a hálóingemet nyalogatja,szopogatja,mint a kiscica az anyukája mellét.Hiányzik neki az anyukája?Mert ilyet csinált kiskorában,akkor erre fogtam,kb.6 hetes kora óta van velünk.

    Amúgy minden reggel rámmászik,abban a szempillantásban,ahogy megébredek és dagaszt,dorombol-nagyon szeret:)

    De,hogy miért imitálja a szopást??

    Még közelebb akar kerülni hozzám?Még jobban érezni akar??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 26. 10:07174239.

    Sziasztok újra itt vagyok. Mostanában sok sok dolgom volt és nem tudtam benézni. Képzeljétek, tegnap megint születtek a Szindinek kiscicái, össz. 3. Az elsőnél segítenem kellett, mert nagyon nehezen akart kibújni a jó helyről. A többi simán ment. Nagyon szépek és nagyok. Az első szülésből megtartott cica, mint kiderült lány és nem fiú, Bogyó a neve. Ő is szép nagy már. Állandóan játszik és eszik. Rakok majd fel képeket.

    Üdv. mindenkinek 

    Kitti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 26. 00:00174238.

    Sziasztok!

     

    Segítséget kérni jöttem ide.

    Van egy nagyon aranyos 1 éves cicánk.  Kedves, aranyos, jó cica, 1 dolgot kivéve.  Rendszeresen a nagylányom ágyára pisil.  Én nem tudom miért csinálja ezt,  ez az egy hely van az egész lakásban, amit jelöl a pisijével.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 23. 20:15174237.

    Nyitott bejárati ajtó mellett alszol????

      

     

    előzmény:
    bella128 (174236)
    2011-07-23  08:05
  16. 2011. július 23. 08:05174236.

    Szia!

     

    Most tudlak érteni mit vesztettél. Képzeld  6-éve költöztem ide és 1- hétig agitált a házban egy hölgy, hogy fogadjam örökbe /kb 5-6 hónaos/

    cicát. elfogadtam rengeteg bajom volt vele/szönyeg, függöny bútor/kapirgálás. ez mind megoldodott.Gyönyörű inteligens cica lett belőle.

    Éjjel 2-kor felébredtem és a  cica sehol nincs. Társasházban első emeleten

    nyitott folyosón lakom/vasráccsal zárva/.Ő teljesen szobacica volt csak a 

    lakásban és a folyosón a vasrácsig közlekedett

              Egész éjjel mostanáig kerestem, de sehol nemtalálom.   Soha nem hittem volna, hogy egy macskát ennyire lehet szeretni. Olyan fájdalmam van a szívem megszakad.Teljesen reménytelen 

    hogy haza találjon, mert nincs helyismerete.

     

    Bocsi egy kicsit hosszú

     

    Igazolni látom fájdalmad

    őszinte részvétem

     

    Szépnapot kívánok mindenkinek

    előzmény:
    merinka (174232)
    2011-06-09  16:00
  17. 2011. június 23. 15:56174235.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy sokáig ide se néztem. Hál' Istennek megoldódott a gond. Főtt rizses diétára lett fogva egy napra, elvettük tőle a tejet, de mivel szereti, azóta párszor, keveset és hígitva kapott, semmi baja nincs tőle. Úgy gondoltuk, hogy a lakhelyváltással, új környezettel járó stressz és a konzerv együtt volt a hibás. A konzerv azóta tiltólistás. Viszont a macsek ehlyrejött, nagyon életrevaló kis jószág! Kapott féreghajtót is azóta -látható eredményn élkül szerencsére, szóval jól van. Nagyon ügyes és nagyon pákosztos, remélem jó egerésző lesz egyszer belőle, merthogy őkelme azért falusi macska, az udvaron lakik.

    Még egyszer köszönöm a válaszokat és a segítséget, sok örömöt a cicátokban!

    előzmény:
    opamacska (174221)
    2011-05-20  22:45
  18. 2011. június 23. 15:52174234.
    Sziasztok!
    előzmény:
    opamacska (174221)
    2011-05-20  22:45
  19. 2011. június 12. 21:16174233.

    sziasztok, en nekem is van egy draga kandurunk, tavaly augusztus elejen talaltam,akkor par hoanpso lehetett a doki szerint, mostmar szep nagy kandurfi lett belole. ki lett herelve, viszont par honapja elkezdett megis jelolni. es ami a legdurvabb, h az agyat ill. agynemut tuzte ki celul. a haloszobabol kizartuk, visoznt a nappaliba is van ugye egy fekhely ahol mikro edesapam meglatogat ott alszik..na es olyankor van h megjeloli.... kerdesem az lenne, h mit lehet ezellen tenni?

    multkor kimostam az agyat, maga a karpitot ecetes vizzel, el is muult a pisi szag erre ahogy megerezte, visszajelezte, lepisilte ujbol

    Volt mar valakinek hasonlo problemaja?

    Osszel hazba koltozunk, ott majd jobb ;lesz, tobbet lesz kinn de igy a lakasba ez eleg kenyelmetlen. de megvalni se akarok tole mert nagyon szeretem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. június 9. 16:00174232.

    Koszonom mindenkinek aki rank gondol ....meg nagyon nehez es olyan privat dolog ez a gyasz nem akarom en elmonadni masoknak ......

    meg neha csal a szemem es van olyan erzesem hogy most fog kifutni az egyik szobabol vagy eppen a folyatom a vizet a csapba es mintha ereznem hogy a labamhoz dorgolodzne ..... 

    az allatorosunk mondta hogy az a nehez hogy mi tovabb elunk es igy el kell bucsozni toluk meg eletunk soran .....

     

     

     

    előzmény:
    HaManLiLa (174231)
    2011-06-08  09:56
  21. 2011. június 8. 09:56174231.

     

    Merinka nagyon sajnálom.....

    előzmény:
    merinka (174228)
    2011-06-05  13:49
  22. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. június 5. 16:21174230.

    Mindenkinek

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. június 5. 16:15174229.

     Foldi emlekere

     

    elment...
    utolsó pillantása
    szívembe égett
    lehajtott fejjel
    barna búval búcsúzott
    szemében a fájdalom
    halált sikoltott.


    Elment...
    nyolc éven át
    volt önzetlen barát
    most ráborult a csend
    és rám is.


    Ülök némán
    arcomra
    vörös árkot mart a könny.


    Ölemben pihen
    egy elárvult jatek

     

    nagyon szep cica volt..............Merinka Veled vagyok

     

     

     

    előzmény:
    merinka (174228)
    2011-06-05  13:49
  24. 2011. június 5. 13:49174228.

    Memento Foldi  8 eves lenne 

     

     

    Tudom, sokan mondják, te is csak egy állat voltál... 

    Tudom hozzám csak nyávogtál, sohasem szólhattál. 

    Ha rád gondolok, könny gyűlik most is a szemembe... 

    Minden este felnőttként is te jutsz majd eszembe? 

     

    Miért nem voltam ott melletted amikor kellett volna? 

    Talán életed éneke ily fájón most nem szólna? 

    Sok a kérdés, s már nincs rá több válasz, 

    Tudom talán pár hónap, s tőled egy nagy fal elválaszt... 

    Egy fal... egy óriási fal, amit mi halandók nem láthatunk, 

    Ez egy fal mi fölé csak halál után szállhatunk. 

     

    Tudom lassan el kell hogy búcsúzzunk Szürke, 

    Életem mezőjén hát kikopik már a fű zöldje... 

    Nem lesz ki mindig velem van, ki mindig a társam, 

    S ez a veszteség nagyon... nagyon fáj... ezt, be kell hogy lássam. 

     

     

    az egesz lelkem faj es sajog mert senki se fog igy nezni ram es szolni hozzam .... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 3. 11:41174227.

    Köszi a válaszokat!

     

    Almot is fogunk próbálgatni, de ez nekem is megfordult a fejemben, hogy mi van, ha valahova odapisilt és mi nem vettük észre és csak a szag maradt utána.

    Mondjuk amikor otthon vagyunk, mindig az alomba látom pisilni, de lehet, hogy egyszer éjjel máshova pisilt és azóta oda is jár. 

     

    Most hazamegyek és utánajárok a dolognak. :) 

    előzmény:
    Jula (174226)
    2011-06-03  11:03
4 5 6 7 8

Címlap

top