Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 12:4776.
    Jó itt olvasgatni a hozzászólásokat, olyan lelkes és aktív mindenki:) Ráadásul a nap is szépen kisütött. . .

    Én most a pénteket várom, hogy vajon kell-e oltás. Úgy szeretném ha nem kellene. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 12:4175.
    Jaj lányok olyan kedvesek vagytok. . . . csak már ott tartanánk, hogy milyen erős a kék csík :)))

    A párom egyre jobban odavan. . . már ma kezdjük szerintem. . :)

    Hónap közepén hagytam abba a gyógyszert. . . ha nem szedtem volna MOST lenne PÉm. . . de mivel szedtem így még min 1 hónap szerintem. . . .

    Amúgy én aztán nem hőmérőzök. . . . eszembe sincs. . totálisan természetesen veszem a dolgot.

    Rem nem is lesz okom ilyesmit figyelgetni!!!! :)
    előzmény:
    pioane (74)
     
  3. 2004. október 20. 12:0574.
    . . . es megegy -szerintem- jotanacs. Amikor majd kimarad a mensesed, varj meg amig legalabb egy hetet kesik, es csak utana tesztelj! Egy het utan mar 100%-osan latod hogy pozitiv e a teszt. Tudom, nehez lesz varni, de hidd el jobb mint tobb teszttel probalkozni, es az Internet segitsegevel megorjiteni magad hogy elegge sotet e a kek csik. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 20. 12:0173.
    Teljesen igazad van Pioane, az ember egy idő után már "csak" a babát látja a szeretkezésben, pedig annyi több gyönyörűséget tud nyújtani az embernek. Ezt szerintem nagyon nem kell szem elől téveszteni :-)
    előzmény:
    pioane (72)
     
  5. 2004. október 20. 11:5872.
    Chris, szerintem ne bujd a konyveket es az Internetet tul sokat, es ne drukkold magad ezekkel meg annal is jobban mint amennyire egyebkent is drukkban van az ember amikor babat tervez. En annyiszor lattam mar magam korul, hogy sokak akik kivulrol fujjak az osszes babakonyvet, allandoan homeroznek, vizsgalgatjak magukat, valahogy nem elvezik annyira a "babagyartast" (huu de ronda szo!), es valahogy nehezen esnek teherbe.

    Nalunk, mas betegsegem miatt, nem volt biztos hogy egyaltalan lehet e gyerek, vagy ha ige, meddig kell ra varnunk. Aztan a szo szoros ertelmeben egyik naprol a masikra ugyhataroztunk a ferjemmel hogy megis elkezdunk probalkozni, abbahagytam a mar 7 eve szedett tablettat, es rogton megfogant a baba. (aki mostmar majdnem egy eves, egeszseges es eleven) Itt az orvosok azt mondjak, hogy a tabletta abbahagyasa utan rogton el lehet kezdeni probalkozni, a lenyeg az, hogy legalabb 14 hettel a probalkozas elott szedjen a no folsavat, a terhezzeg 14. heteig. (szerencsere en olyan vitaminokat szedtem mar regota, amiben volt folsav is)

    Sok szerencset, es nyugi! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 20. 11:5871.
    Chris, szerintem ne bujd a konyveket es az Internetet tul sokat, es ne drukkold magad ezekkel meg annal is jobban mint amennyire egyebkent is drukkban van az ember amikor babat tervez. En annyiszor lattam mar magam korul, hogy sokak akik kivulrol fujjak az osszes babakonyvet, allandoan homeroznek, vizsgalgatjak magukat, valahogy nem elvezik annyira a "babagyartast" (huu de ronda szo!), es valahogy nehezen esnek teherbe.

    Nalunk, mas betegsegem miatt, nem volt biztos hogy egyaltalan lehet e gyerek, vagy ha ige, meddig kell ra varnunk. Aztan a szo szoros ertelmeben egyik naprol a masikra ugyhataroztunk a ferjemmel hogy megis elkezdunk probalkozni, abbahagytam a mar 7 eve szedett tablettat, es rogton megfogant a baba. (aki mostmar majdnem egy eves, egeszseges es eleven) Itt az orvosok azt mondjak, hogy a tabletta abbahagyasa utan rogton el lehet kezdeni probalkozni, a lenyeg az, hogy legalabb 14 hettel a probalkozas elott szedjen a no folsavat, a terhezzeg 14. heteig. (szerencsere en olyan vitaminokat szedtem mar regota, amiben volt folsav is)

    Sok szerencset, es nyugi! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 20. 11:5370.
    Ez nagyon jó hír!!! Mindent bele addig is, remélem legkésőbb a Jézuskával megérkezik a picur is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (66)
     
  8. 2004. október 20. 11:5169.
    Köszi a bíztatást Maszat, azt hiszem igazán erős ember vagy, ha azt az időszakot túlvészelted és talpra tudtál állni!!! Persze az embernek talpra kell állni és össze kell szedni magát, de aki tartja is magát mások előtt, szerintem a lelke mélyén az is tudja, hogy ez nagyon nehéz, és hozzá tartozik ahhoz, hogy utána ténylegesen talpra állj!
    előzmény:
    maszat.t (63)
     
  9. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 20. 11:4968.
    Csak az indítót olvastam el: nekem azt mondta a nőgyógy, hogy rögtön teherbe lehet esni, főleg a modern gyógyszerek abbahagyása után, amikben alig van hormon. Sőt, ha közvetlenül a gyógyszer abbahagyás aután próbálkoztok, még nagyobb is az esély, mert a szervezeted hirtelen gőzerővel kezd működni, miután addig el volt nyomva a tabletta által, és nem egyszer előfordul, hogy ilyenkor akár több pete is megérik. Szóval lássatok neki azonnal. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (1)
     
  10. 2004. október 20. 11:4267.
    Aranyos párod van, örülök a boldogságodnak! :o)
    Kívánom, hogy minden kívánságod hamar teljesüljön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 11:2266.
    Párom nem bírta tovább és közölte épp az előbb hogy a fa alatt gyártsunk babát.

    De ha nem kell ne várjunk addig, csak a gyógyszer miatt aggódik. . . .

    És hogy mielőbb gyakoroljunk, hogy addigra már "jól menjen" :))))

    BOLDOG VAGYOK!!!!!!!!!!!

    Öülök hogy megoszthatom veletek ezt a boldogságot lányok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 20. 11:1465.
    rosz=rossz :))
    előzmény:
    maszat.t (63)
     
  13. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 11:1464.
    Igen, nagyon sokszor a nyaralás jót tesz:) De jó is lenne nyaralni:)

    Nekem a lányom (3, 5 éves) fogantatása előtt egy-két héttel azt mondta a doki, hogy meg kell műteni és hogy nehéz ügy lesz ha egyszer gyereket akarok. Hát nem lett igaza és a problémák is megszűntek utána, azaz a baba segített meggyógyulni. Nem is álmodtam róla hogy terhes lehetek, hiszen a doki egmondta hogy nem. Most csak remélem hogy hasonlóan járok majd, azazhogy hamar idecsöppen a baba:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602092 (58)
     
  14. 2004. október 20. 11:1363.
    Balox! Ne legyenek rosz gondolataid, igenis összefog jönni a baba, csak pozitívan:))), ha tudnád miket gondoltam mikor elvetéltem és pont akkor körülöttem mindenki terhes lett, még olyan is akinek azt mondták az orvosok mondjon le a babáról, és mégis lett egy babám, lelkileg erőssé fog tenni ez a kis megpróbáltatás és annál nagyobb lesz az öröm nemsokára mikor meglátod a kétcsíkos teszted:))))
    előzmény:
    balox (43)
     
  15. Torolt_felhasznalo_602092
    Torolt_felhasznalo_602092
    2004. október 20. 11:1162.
    Próbálta már valaki az Aviva tornát? Hasznos lehet szerintetek a mielöbbi babásodás érdekében?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (56)
     
  16. Torolt_felhasznalo_602092
    Torolt_felhasznalo_602092
    2004. október 20. 11:0861.
    Szia Chris,

    Én is csak azt tudom javasolni, hogy figyeld meg a ciklusodat. Hőmérőzz minden reggel és mivel olyan szerencsés vagy, hogy rendszeres a ciklusod, pár hónapi mérés után már tudni fogod, melyek azok a napok, amikor feltétlenül el kell kapnod a párodat:) Hidd el, hamar össze fog jönni a várt baba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (56)
     
  17. 2004. október 20. 11:0760.
    Chris!!
    Próbáld meg a témát függetleníteni az együttléteitektől!! Ne csak arról szóljon a dolog, hogy ez most a babáért van, hidd el sokkal könnyebb és persze jobb is lesz az egész!!!:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (56)
     
  18. 2004. október 20. 11:0259.
    De jó! Legalább nem írtam butaságot.
    Chris igazad van, nagyon drága, csak hátha valakinek azért segít. :o) Gondolom ez is minden emberre másképp hat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961941 (52)
     
  19. Torolt_felhasznalo_602092
    Torolt_felhasznalo_602092
    2004. október 20. 10:5758.
    Sziasztok,

    Örülök, hogy elindult ez a topic. Igaz, hogy már létezik sok hasonló témáju, de egy összeszokott csapathoz utólag csatlakozni egy kicsit nehezebb. Szeretnék veletek izgulni a babásodásunk érdekében:)
    Elmondom az én kis történetemet, ha érdekel benneteket. A párommal mi is már régebb óta próbálkoztunk. Én is egyfolytában csak a babára tudtam gondolni, hőmérőzés, terhességi jelek figyelése. . . Aztán minden hónapban csalódás, szerintem amiatt, mert nagyon görcsösen akartam. Aztán júniusban nyaralni voltunk, és ott minden gondomat elfelejtettem, kizökkentem a mindennapokból. Meg is lett az eredménye, pozitiv lett a teszt. Minden rendben volt, viszont a 13. heti ultrahangon az orvos már nem látott szivhangot. Ez kicsit több, mint 1 hónapja volt, nagyon megviselt, de most már próbálok csak a jövőre koncentrálni. Decemberben már újra próbálkozhatunk:)))
    Szóval azt szeretném mondani mindenkinek, hogy kitartás, nem kell görcsösen akarni! A baba úgyis jönni fog, ha jönni akar.

    Jutte

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222876 (48)
     
  20. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 10:5457.
    Ha majd nézed a hődet, ne kedvetlenedj el. Nem mindenkinél működik a módszer igazán és ez csak egy lehetőség a peteérés meghatározására. Én nemrég mérem és szerintem csak egy idő múlva lehet adni arra, amit a görbén látsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 10:5156.
    Szia Mónikah,

    nem néztem a hőmet. De a ciklusom figyelni fogom. Egyébként 16-17 éves korom óta tökéletes volt a ciklusom, gyógyival is és anélkül is. Gyógyi nélkül valamivel hosszabb. Gyógyival úgy a 23-24ik napon jött meg mindig a kihagyásos mensim.

    Igyekszem nem görcsölni, félek szeretkezés közben is arra fogok gondolni, hogy vajon most összejön? De talán nem őrülök bele :)
    Cska most még NAGYON ÚJ az érzés, hogy én és a párom eldöntöm és rástartolunk és lesz babókánk. Új csodás világ nyílik ki. . .

    a könyvre vadul rákeresek :) És ígérem nem szontyolodom el. . . nem a fenét nem, de majd talpraállok. . . :)
    előzmény:
    monikah (55)
     
  22. 2004. október 20. 10:4555.
    Sziasztok !
    Kedves Chris, ha könyvekből is szeretnél "okosodni" én is tudnám javasolni, a Gyereket akarok! című könyvet, ami talán az egyetlen-álatlam ismert- könyv, ami inkább foglalkozik a terhességet megelőző periódussal, mint a babás korszakkal. Amúgy Melcsinek is igazat kell adnom, van akit valóban csak mégjobban elbizonytalanít, ha minél többet megtud a női test működéséről! Én is megijdetem, amikor olvastam valahol, hogy ahhoz, hogy terherbe essek, egy hónapban csak minimális ( nem akarok számokkal dobálódzni) lehetőség van és azt is nagyon el kell találni! No, de mindegy, mivel folyamatosan születnek babák, így másoknak is sikerülni, és nekünk is sikerülni fog! Mi amúgy május óta projektelünk, még sikertelenül. A ciklusom nekem is elég rendszertelen, most újonnan a cickafarkfű-teát iszogatom már két hete ( ez a ciklus rendeszeressé tételében hivatott segíteni állítólag :-) ) Van, akinek bejött, majd meglátjuk! A folsavat már vagy 5 hónapja szedem, még jó, hogy nem lehet túlszedni ! :-))) Szal eredményes akciózást mindenkinek !
    Sok hasonló támájú topikot olvasgattam már, biztosan itt is lesznek hasznos infók !
    Chris-még egyet szeretnék javasolni, azért, hogy ne ess abba a hibába, amibe talán sokunk. Kívánom, hogy a szerencsések között legyél, akinek elsőre összejön, mert feltételezem, hoyg ezt gondolod-mert én is ezt gondoltam. De ha mégsem, legyél türelmes, ne számolgasd a napokat, mert csak becsavarodsz. Tudom, hogy az embernek ilyenkor csak e körül tudnak forogni a gondolatai, de ez sztem nem használ, és nem ettől leszel hamarabb babás. Most először is az a fontos, hogy megismerd a valódi ciklusodat - bogyó nélkül-. Írod a hődet? Az sokat segíthet ebben. Na eldugulok, mielőbbi gólyahírt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (45)
     
  23. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 10:4454.
    Berry nectart én is ittam, de azért havi 7-8 ezer forint nekem sok, pedig benne vagyok az FLP-ben de mégsem szánok most valahogy ennyit rá havonta. . . bár lehet hogy mégis nekiesek, nem tudom még.

    A bookline-t megnézem, kiváncsi vagyok és jól jönne valami olvasnivaló, nagyon jólesik elringatni magam a gondolattal. . .
    Ma valami könyvet egész biztos hogy veszek!!! :)

    Én is örülök, hogy megnyitottam a topicot és annak is hogy micsoda szuper csapat verődött össze belőlünk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. október 20. 10:4253.
    Sziasztok Lányok!

    Először is mindenkinek nagyon sok erőt és kitartást kívánok azért, hogy mielőbb elérje a célját!
    Mi már több mint 1, 5 éve próbáljuk produkálni a trónörököst, de eddig hiába. 3 hete meg volt nálam a laparoszkópia, hál' Istennek a petevezetők átjárhatóak, a méhem szép, szervi bajom nincsen, viszont ami miatt elsődlegesen megcsinálták a lapart, az az endometriózis gyanúja volt. Ez be is igazolódott, egy pár endo szigetecskét le is égettek, viszont maradt két olyan sziget, ami olyan helyen volt, amihez nem tudtak hozzányúlni. Így rám vár egy 3 hónapos injekció kúra, amivel felfüggesztik a ciklusomat és az így fellépő hormonhiány miatt felszívódnak a meglévő szigetecskék.
    Ráadásul a párom eredményei sem mondhatók túl jónak, de ahhoz képest, hogy a műtét előtt a dokim felvetette azt is, hogy spontán nem fog összejönni a dolog, ehhez képest a műtéti eredmények tükrében már bíztat, hogy igenis van rá esély. Én csak azt sajnálom az egészben, hogy nem mentem el előbb ehhez a dokihoz.
    Hát mi most így állunk. . .
    Bocsi, ha egy kicsit hosszúra sikeredtem, de szívből kívánom, hogy ti ilyesmi közelébe ne is kerüljetek!!!
    Szóval, mindenkinek nagy drukk és HAJRÁ!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2004. október 20. 10:4152.
    SziaDarázs! Én is hasonló pozitívumokat hallottam a Berry Nectarról!!! Baba előtti felkészítőnek mindenképpen ajánlott, vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag. Én is gondolkodtam már, hogy veszek (régebben is ittam már).
    előzmény:
    darázs01 (49)
     

Címlap

top