Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Plasztika pro vagy kontra

söndörgő
Létrehozva: 2004. október 26. 14:33
Sziasztok!

Az egyik barátom teljesen tanácstalan, hogy mell műtétet, vagy egyáltalán valamilyen kozmetikai műtétet csináltasson vagy sem. Én most találtam rá erre a fórumra és nem igazán igazodom ki a régebbi hozzászólásokon. Ezért ha valakinek bármilyen pozitiv vagy negatív tapasztalata van a dologgal kapcsolatban örömmel venném, hogy segíthessek neki a témában.Egyáltalán szerintetek mennyire lehet természetes egy ilyen mesterséges beavatkozás után az ember?
  1. 2004. október 28. 12:2176.
    Nem teljesen értek egyet veled, de elfogadom a véleményedet.

    Én azt mondom, hogyha vki vmit hosszú éveken keresztül sehogysem tud elfogadni magán, és van rá lehetősége, bátorsága, változztasson, akár műtéttel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (74)
     
  2. 2004. október 28. 12:1375.
    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, főleg babucskáét nagyon építő jellegű kritikákat mondott a témában. Szerinted, ha a belső értékek a fontosak, miért követik annyian mégis a médiában megjelenő uniformizált trendet? Szerintetek mit lehetne tenni, hogy kivédjük a ránk nehezedő szépségideált?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (69)
     
  3. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 27. 19:4274.
    Olyan nincs! Kivéve a már említett nagyobb fokú deformitásokat, vagy pl. baleset nyomait. Egyébként semmiképpen, olyan nincs, hogy nem tud az ember elfogadni magán valamit, akkor lelkileg nagyon instabil és gyenge, én inkább keresnék egy jó pszichiátert, hogy megtanuljam elfogadni magamat. És ez nem pénzkérdés, mert ha meg akarnám magamat műttetni, ki tudnám fizetni, de nem akarom.
    előzmény:
    loveheart (73)
     
  4. 2004. október 27. 15:4273.
    Sziasztok!

    És mit tennétek akkor, ha sehogyan sem tudnátok magatokon elfogadni vmit? (és lenne esetleg megfelelő orvos és pénz is a műtéthez)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 27. 13:2772.
    "ha adott két kedves-aranyos nő, de az egyik szép a másik nem, akkor logikusan a szépet fogják választani. . . . "
    A szépség nagyon-nagyon relatív! Ami valakinek szép, az lehet, hogy másnak csúnya. Ismerek olyan férfit, aki kifejezetten a kismellű nőket szereti, olyat is, aki a nagyobb mellűeket, olyat is, aki a szőkéket, olyat is, aki a barnákat, olyat is, aki a rövid hajúakat, olyat is, aki a hosszú hajúakat, olyat is, aki a piszkafa vékonyságúakat, olyat is, aki a teltebbeket, olyat is, aki a kislányos szépségűeket, olyat is, aki a markánsabb vonásúakat és még sorolhatnám. A médai uniformizálni próbálja a szépséget, pedig azt nem lehet, mert az nagyon relatív, mindenkinek más és más. Meg kellene érteniük azoknak a nőknek, akik a "mindenhonnan ezt sulykolják belénk" miatt elégedetlenek magukkal, hogy nem azokra kellene hasonlítani, akiket tévében, plakátokon, újságokban látnak (arról nem is beszélve, hogy MINDEN kép retusálva van, még a leginkább gyönyörűnek tartott nők képei is, de ez más téma), hanem elsősorban önmagukat kellene megtalálniuk. A férfiak sem egy bábot akarnak maguk mellé, hanem valakit, aki EGYEDI, önmaga, és a saját adottságaiból hozza ki a legszebbet. Most itt nem arra gondolok, hogy ha valakin van 30 kiló túlsúly, az ne fogyjon le, vagy hogy hanyagolják el magukat a nők. Ápoljuk magunkat, foglalkozzunk magunkkal, de mindig maradjunk önmagunk, ne uniformizálódjunk, és drasztikus beavatkozásokkal ne akarjunk változtatni.
    Tudom, hogy nagyon sok nő elégedetlen önmagával, és szerintem ez nagyon szomorú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 27. 12:5971.
    dietetikus (is) vagyok, és elhízottakkal foglalkoztam
    de szeretem nézni ezeket a filmeket :-)))
    előzmény:
    évő (68)
     
  7. 2004. október 27. 12:1470.
    Tökéletesen egyetértek, de a mai világban nehéz elégedettnek lennie egy nőnek a külsejével. Erről már rengeteget cikkeztek, szóltak róla műsorok, fórumok, hogy túl nagyok az elvárások, és a média mindenhonnan ontja magából a szebbnél-szebb tökéletesebbnél-tökéletesebb nőket. Manapság nem az emberi értékek a fontosak, hanem a külső. És abban viszont igaza van a férfiaknak is, hogy ha adott két kedves-aranyos nő, de az egyik szép a másik nem, akkor logikusan a szépet fogják választani. . . .
    Igen, ez Amerikában nagy divat, de szerintem nem kell sok, és nálunk is így lesz. Annál is inkább, mert mi soha nem voltunk Önállóak, mindig mindenkit majmoltunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 27. 12:0369.
    "de a külső sajnos nagyon fontos a mai világban" - ez sajnos igaz, csak az ár nem mindegy, amit fizetni kell érte (NEM anyagilag). Nyilván vannak olyan esetek, amikor nagyfokú deformitás miatt kerül sor egy plasztikai műtétre (és most nem a mellekre gondolok elsősorban, hanem olyanokra, mint pl. 90 fokban elálló fülek, csúnya hegek eltüntetése, rendellenes kinövések leoperálása, stb. ), amiket meg is értek, de nem hiszem, hogy a mellméret növelése annyira fontos kell legyen bárkinek is, hogy ezért az egészségét kockáztassa. Valaki már írta, és igaz, hogy maga az altalás is nagyon veszélyes, még egy teljesen egészséges embernél is, az idegen anyagok beültetésének nem ismert hosszú távú hatásairól nem beszélve. Attól még lehet valaki nagyon szép, hogy nem nagy a melle. Nem hiszem, hogy ennek ennyire fontosnak, meghatározónak kellene lennie, ez nem egészséges, sajnos a mai világ nagyon eltorzítja a szépségről alkotott elképzeléseket, főleg a nagyon befolyásolható kamaszlányokét. Lassan az lesz, mint Amerikában, 16. szülinapra orrplasztika, érettségi ajándékként mellplasztika. . . Ez nem normális dolog, és sajnos nem vagyunk ettől messze, ha Magyarországon az emberek jobb anyagi helyzetben lennének, éveken belül itt is így mennének a dolgok. Ha nagyon kritikusan megvizsgálom magamat, én benevezhetnék pl. egy kis orrplasztikára, de mi a francnak? Nem vagyok hülye, hogy kockáztassam az egészségemet. Mindenki tud szép lenni, ha nem hanyagolja el magát (plasztika nélkül is!)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 27. 11:3568.
    Vagyis akkor szintén zenész???))) úgy értem Te is szereted az ilyen műtétekről szóló filmeket? Én igazából azért kezdtem el nézni őket, hogy nehogy elkezdjek gyűjteni egy ilyen műtétre. Eddig nagyon mellette voltam, és csak a pénz miatt nem tettem meg, de kb. 1 éve mindent elolvasok, megnézek a témában, és mostmár kezdek elbizonytalanodni. És nem a szövődményektől, vagy a ráktól félek, hanem a fájdalomtól.
    u. i. : kösz a pontosítást.
    előzmény:
    Angel_fire (67)
     
  10. 2004. október 27. 11:0267.
    igen, a zsírsejtek hihetetlen mértékű növekedésre képesek. Attól, hogy kevesebb lesz, még nem garantált az, hogy nem hízhat el valaki. Az összeset meg nem azért nem szívják le, mert hülyén nézne ki, hanem mert fontos összetevői az emberi szervezetnek. (fűt, energiaraktár, egyebek)
    Felnőtt korban már nem osztódnak, ezért is fontos, hogy a gyerekeket ne engedjük elhízni, mert akkor még igen.

    A legocsmányabb dolog amit láttam az az volt, mikor egy pasinak csináltak férfias áll-implantátumot. Fujj. . .
    előzmény:
    évő (66)
     
  11. 2004. október 27. 10:5766.
    ismerem ezt az oldalt, és ott a legtöbb elrontott műtét azért van, mert a sztárok többsége nem csak egyszer műtteti meg magát, mint. pl. Cher, Madonna, Melanie Griffith. Azoknak már mániájuk, hogy kés alá feküdjenek. És akkor már nyilván nehezebb dolguk van az orvosoknak is.
    A zsírleszívásnál bizonyos %-át meghagyják a zsíroknak, pontosan azért, mert ha teljesen leszívnák, az hülyén nézni ki, hogy ahol már nem végezték el a beavatkozást, ott tök hájas az ember, azon a kis részen meg tök szép. Akkor aránytalanul hízna. Egyébként pedig a zsírleszívást nem is ajánlják fogyókúra helyett.
    előzmény:
    cosmic (58)
     
  12. 2004. október 27. 10:5365.
    Egyébként, szerintem nem a szilikonbeültetés a legveszélyesebb plasztikai műtét. A múltkor a Discovery-n mutattak egy teljes ráncfelvarrást. Na az elég horrorisztikusan nézett ki. Ahogy kifordították, felhúzták a nő szemeit, és kimetszették a felső szemhéjából a bőrt. Egy rossz mozdulat, és akár meg is vakulhatott volna. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (59)
     
  13. 2004. október 27. 10:5264.
    Ez igaz babucska, de a külső sajnos nagyon fontos a mai világban. Ezt minden hasonló fórumon szoktam hangoztatni, hogy mindenki először a külsőt nézi meg az emberen, mivel a szívébe nem lát bele.
    A múltkor volt a TV-ben egy kb. 75 éves nő, akinek a melleiben szilikoninjekció van. Akkoriban, amikor megcsináltatta először, még ez újdonságnak számított a 60-as években. Azóta már többször beleinjekciózták (a kezdetekben még havonta nyomták bele a szilikont), és még mindig él, és jobban néz ki, mint sok 50 éves.
    Persze, ezek kivételes esetek. De mamár szerintem a szilikonos-, vagy a sóoldatos implantátumoknál nagyon odafigyelnek, hogy mit, hogyan csinálnak, elvégre az ezeket gyártók már egy párszor megszívták. A kérdés csak az, hogy amit itt Mo-n beleültetnek a nőkbe, az milyen minőségű, és honnan származik. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (59)
     
  14. 2004. október 27. 10:4763.
    Hát, nem könnyű. Ha már a ruhavásárlásról beszélünk, a Plazakban a 36-os méret a legnagyobb. Ha pl. nadrágot szeretnék vásárolni, a 45 kilós eladólányok lenézően megjegyzik, hogy ilyen extra nagy méretük nincs. . . ((( (ált. 38-ast hordok)
    előzmény:
    daya01 (52)
     
  15. 2004. október 27. 08:2562.
    OTP hitelből? Na, erre nem is gondoltam volna. Kééész :-))
    előzmény:
    LEOMINOR (14)
     
  16. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 26. 19:0961.
    De még lehet bajuk tőle! És szerintem az egészség mindennél fontosabb, mi van, ha 20-25 év múlva jönnek a problémák? Ekkora árat szerintem nem ér meg semmilyen szépészeti műtét.
    előzmény:
    őzike66 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_110412
    Torolt_felhasznalo_110412
    2004. október 26. 18:5560.
    Azért ne sajnáld a műmellűeket, ismerek hármat is, és nagyon boldogok. Az egyiknek már 12 éve van ilyen, és még soha semmi baja nem volt vele. Nekem sajnos nincs, de igazi se nagyon :)) - bár a barátom azt mondja, ő így szeret, el is hiszem, nem gondolom, hogy jobban szeretne ha nagyobb lenne, bár . . . azt hiszem jobban tetszene neki. . . Ha megcsináltatnám sem miatta, csak magam miatt! Tudom hogy elronthatják, van kockázata, ezért még idáig nem mertem. Ha tudnám hogy tökéletes lesz, ha mű ha nem mű, már rohannék is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 26. 18:4759.
    Spec. én sem irigyelem a műmellűeket, inkább sajnálom őket, hogy ennyire nem fontos az egészségük. Ne haragudj, de aki a melle miatt depressziós lesz, inkább keressen egy jó pszichoterapeutát. Ilyen erővel mindenkinek van olyan testrésze, ami miatt depressziós lehetne. Az meg, hogy mit néznek meg a pasik az utcán, nem mérvadó. Megnézik, de barátnőnek nem feltétlenül ilyet akarnak (persze ha nem taknyos kis kölykökről van szó, mert azok igen, úgy 20-22 éves korig), amelyik pasinak meg ennyire a külső a fontos, hát az nem hosszú távú kapcsolatra való.
    Nem tudhatjuk, hogy hosszú távon milyen kockázatai vannak a szilikonbeültetésnek, mert nincs olyan múltja a dolognak, a háborús katonákat nem ilyen jellegű plasztikai műtéteknek vetették alá. :)
    előzmény:
    évő (49)
     
  19. 2004. október 26. 17:0958.
    ajánlom megtekintésre a www. awfulplasticsurgery. com oldalt, elég tanulságos. pedig az amerikai sztároknak nem kevés pénzük van ám, aztán mégis hogy el tudják rontani őket. . .
    hallottam azt is, hogy pl. a rettenetesen fájdalmas zsírleszívás után nem kell sokáig várni a zsírpárnák visszatérésére. én Lillaréka módszerére szavazok, fogadjuk el magunkat! kivéve persze az olyan eseteket, mint a nagyon elálló fül vagy a nyúlszáj stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. október 26. 16:5057.
    49-re!

    Az, hogy megnéz egy férfi egy nőt, az egy dolog.
    Az még semmit nem jelent.

    De, mondom, ha az egészségre nem ártalmas, ám legyen!
    előzmény:
    évő (49)
     
  21. 2004. október 26. 16:4756.
    Valahol az ősanyák . . . . tehetnek róla talán. . :-)))

    a legkisebb 7 évesem, öltözésnél azt mondja. . : Ne nézd meg a cicimet!!

    most egy kicsit olvastatok vele, mert sokat rosszakodik:-)
    sziasztok
    előzmény:
    daya01 (55)
     
  22. 2004. október 26. 16:4555.
    Én sem anyutól örököltem, sőt nem is igazán tudom, hogy kitől. . .
    előzmény:
    Lillaréka (54)
     
  23. 2004. október 26. 16:4454.
    Az biztos, hogy én is örököltem valahonnan. . . . . bár nem az anyukámtól, az biztos. .
    előzmény:
    daya01 (53)
     
  24. 2004. október 26. 16:4353.
    És nem lenne ennyi "kiscickos", mert nem ők szaporodnának (evolucio)
    előzmény:
    Lillaréka (51)
     
  25. 2004. október 26. 16:4252.
    A B az nem kicsi, az normális. Én már (főleg hogy kicsi és vékony vagyok) alig kapok magamra, inget, bikinit, kosztümöt stb.
    És önbizalomnövelőnek, meg nem a tökéletes idomokkal megáldott nőkhöz kell hasonlítani magad. Hidd el, ha egyszer jól körülnézel, akkor sokkal több embert látsz nálad előnytelenebb külsővel (főleg hogy sokan nem tudják hogyan kell öltözködni az adottságaighoz)
    előzmény:
    évő (49)
     

Címlap

top