Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Plasztika pro vagy kontra

söndörgő
Létrehozva: 2004. október 26. 14:33
Sziasztok!

Az egyik barátom teljesen tanácstalan, hogy mell műtétet, vagy egyáltalán valamilyen kozmetikai műtétet csináltasson vagy sem. Én most találtam rá erre a fórumra és nem igazán igazodom ki a régebbi hozzászólásokon. Ezért ha valakinek bármilyen pozitiv vagy negatív tapasztalata van a dologgal kapcsolatban örömmel venném, hogy segíthessek neki a témában.Egyáltalán szerintetek mennyire lehet természetes egy ilyen mesterséges beavatkozás után az ember?
  1. 2004. október 29. 12:57101.
    szívesen!
    miért, eddig utáltál???(((((((
    előzmény:
    loveheart (100)
     
  2. 2004. október 29. 12:42100.
    Huha. . . köszi kimerítő választ.

    Megmondom őszinten, h a mostani valaszaid alapjan egyre szimpibb vagy :)
    előzmény:
    évő (99)
     
  3. 2004. október 29. 12:3899.
    Arra, hogy ne csak az okleveleit mutogassa, és a jól sikerült műtétek fényképeivel discekedjen. Hogy minden kérdésedre választ kapjál. Hogy ne csat azt ecsetelje, hogy milyen szép leszel a műtét után, hanem hogy részletesen elmondja, mit fog csinálni, ennek milyen kövektezményei, szövődményei lehetnek. Hogy ne csak a pozitív dolgokat mondja el. Hogy válaszoljon a kérdéseidre. Hogy mennyire figyel Rád. Hogy ne csak egy pacienst lásson Benned, akitől pénzt remélhet. Hogy ne bagatellizálja el a beavatkozást.
    előzmény:
    loveheart (98)
     
  4. 2004. október 29. 12:1598.
    Hát nem tudom. . . nem a véleményükre vagyok kivancsi, csak azert vhogy kozolnom kene veluk(es attol tartok, h kozleskor mondananak vmi szamomra nem tetszot esetleg. . ). . hiszen még veluk lakok csak eszrevennek, h egyik nap egy nagy turbannal a fejemen jonnek haza :))

    Lehet, h nem csak ajanlas alapjan lehet valasztani. . . de ha olyat ajanlanak, aki jo szakember (es tenyleg az), illetve nekem is szimpi lenne, ugy azert konnyebb lenne. . . .

    Meg nem is igazan tudom, hogyha elmegyek egy konzultaciora egy plasztikai sebeszhez, mire figyeljek igazan?
    előzmény:
    évő (97)
     
  5. 2004. október 29. 12:1097.
    Bocs, ezt csúnyán elnéztem! Szóval a Te Párod:-)))
    Biztos, hogy meg kell Róla kérdezned a szüleidet? Ha Te szeretnéd, szerintem teljesen felesleges kikérni a véleményüket. Pláne, ha azzal csak elbizonytalanítanának.
    Orvost nem csak ajánlás alapján lehet választani. Én pl. nem egy orvost ismertem (és tartottam rossznak), akit itt a nlc-én agyba-főbe dícsértek.
    Menj el, nézd meg, beszélj vele, fontos a benyomás.
    előzmény:
    loveheart (96)
     
  6. 2004. október 29. 12:0296.
    Mar nezegettem plasztikai sebeszek honlapjait.

    3 helyi orvosrol hallottam(van akirol jot, van akirol rosszat. . ), aki a lakhelyemen rendel.
    előzmény:
    loveheart (95)
     
  7. 2004. október 29. 12:0195.
    A tesom es a parom (a sajat paromrol van szo:)) tamogatnak. Azt mondjak, ha nekem ez fontos, vagjak neki.

    Szüleim: megmondom oszinten nem tudom, h allnanak hozza.

    Mivel alt takarva van a fulem, valszeg igazan nem is sejtik, h engem mennyire zavar a mostani helyzet. . .
    Felek, h azt mondanak, h felesleges, vagy barmi. . . .

    Igen, az onbizalmam biztos, h teljesen helyre allna.
    előzmény:
    évő (94)
     
  8. 2004. október 29. 11:5194.
    Szerintem érdemes lenne egy-két plasztikai sebész honlapját megnézni, hátha azon is van fórum. Vagy ezen már túl vagy? És a tesód és a párja mit szólt? A szüleid miért nem "támogatnák az ötletet"? Hiszen ez nem egy olyan műtét, ami káros következményekkel lehet a későbbi életedre. Sőt. Önbizalmat adhat, és ez talán sikeressé is tehet.
    előzmény:
    loveheart (93)
     
  9. 2004. október 29. 11:3193.
    Nem is tudom. . . . azért önként senkisem megy szivesen műtétre.
    De megis szeretnem megcsinaltatni.

    Meg attól is félek picit, ne h rossz orvost válasszak ( csak 1x szeretnek nekifutni. . . )

    Sajnos nincs olyan ismerosom, aki barmilyen plasztikai muteten atesett volna.

    Meg eddig csak a tesom meg a parom tudja, h mit tervezek. . . . a szuleim nem tudom, h tamogatna e az "ötletemet". (lelki tamogatasra gondolok. . )
    előzmény:
    évő (92)
     
  10. 2004. október 29. 11:2392.
    Ez esetben ne késlekedj! Ha van rá pénzed, és úúúútálod a füledet, akkor RAJTA! Nem hiszem, hogy fájdalmas lenne, hiszen altatnak, és mivel a felálláshoz, leüléshez stb. em kell mozgatnod a füledet, talán 1-2 hét fájdalomcsillapítóval, és már rendbe is jössz. Nekem volt egy osztálytársam általános iskolában, akinek még gyerekkorában megcsináltatta az anyukája, mert nagyon elállóak voltak a fülei, és tök szép lett. És egy pivi vékony vonal látszott csak a füle mögött, de az is csak akkor, ha előrehajtotta.
    Egyébként mitől félsz?
    előzmény:
    loveheart (91)
     
  11. 2004. október 29. 09:2191.
    Ok. Már érdeklődtem a könyvről :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2004. október 28. 21:0290.
    Szia, Mami!! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 28. 21:0089.
    Szia Csigácska!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (86)
     
  14. 2004. október 28. 20:5988.
    Köszi a biztatást!

    Igen, ez a műtét. . még a kisebb plasztikai műtétek közé sorolható.

    És egyre erősödik bennem az érzés, h jó lenne belevágni.

    Csak még gyűjtök egy kis bátorságot hozzá.

    Félretett pénzem megvan rá, most orvosok után érdeklődök. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 28. 20:5987.
    Én azt mondeom, ha úgy érzi nem tud együtt élni a problémájával, vágjon bele!

    Személy szerint teljesen megértem azokat, akik pl. egy elálló fület, nagy orrot, . . . szeretnének megcsináltatni. Kevésbé értem viszont a mellnagyobbító, ajakvastagító, ráncfelvarró műtéteket. Szóval divatból semmiképp!
    előzmény:
    söndörgő (1)
     
  16. 2004. október 28. 20:5586.
    Vágj bele! Kérd ki több orvos véleményét!

    Nekem ez elfogadható, mert nem jár csak minimális kockázattal.
    Még az altatást is meg lehet úszni és nem kerül idegen anyag a szervezetedbe.

    előzmény:
    loveheart (85)
     
  17. 2004. október 28. 20:4485.
    Ok, lehet, h van aki elmegy párszor a pszichológushoz és megoldódik a problémája.

    Én fülplasztikát tervezek (csak egy egyik oldalon kellene. . ).

    Nagyon régóta zavar, többször próbáltam elfogadni, h ilyen. . . de egy idő után mindig úgy éreztem, hogy azt szeretném, ha olyan lenne, mint a másik fülem.

    Én úgy érzem, h az én "próblémám" csak műtéttel megoldható.
    előzmény:
    évő (84)
     
  18. 2004. október 28. 15:1384.
    Félreértettél, nem vetem el. Csak azt mondom, hogy előbb a fejünkben kell tisztába jönnünk magunkkal, és aztán jöhet a sebész. Pont az előbb írtam, hogy volt idő, amikor én is nagyon komolyan gondoltam, de a sebész, akihez akkor elmentem, hazaküldött, és javasolta, hogy menjek el pszichológushoz.
    Nem akarom elbagatellizálni a problémádat, de lehet, hogy a Tiéd sem olyan szélsőséges eset. Bár nem írtad még, hogy konkrétan mi a baj.
    előzmény:
    loveheart (83)
     
  19. 2004. október 28. 12:5983.
    Igen, magamról írtam.

    Az az igazság, h nem érzem úgy, h segíteni tudnátok. (és ezzel eszem ágában sincs lebecsülni titeket!)

    Igen, van olyan dolog, ami zavar magamon. Úgy érzem, h többnyire képes vagyok magam elfogadni. . . de van olyasmi, amit nagyon szeretném, ha máshogy nézne ki!

    Nem akarom tovább rejtegetni, de azt sem akarom, h olyan maradjon, amilyen most.

    Honnan tudod, min megyek esetleg keresztül? (hiszen ahogy olvastam a hozzászólásaidat itt a topikon, te inkább elveted a műtétet. . . )
    előzmény:
    évő (82)
     
  20. 2004. október 28. 12:5282.
    Loveheart, ha Magadról írtad, tudom, min mész keresztül, ha gondolod, mesélj! Szívesen meghallgatlak(unk), hátha tudunk hasznos tanáccsal szolgálni.
    előzmény:
    loveheart (76)
     
  21. 2004. október 28. 12:5081.
    Hát tudod, én el is várom a becsületes orvostól, hogy ezt tegye. Tudom, hogy Ő is pénzből él, de azért becsület is van a világon. Spec. pár évvel ezelőtt, amikor én is ugyanezzel a "problémával" (és ezt azért raktam macskakörömbe, mert akinek ez megfordul a fejébe, esetleg még tesz is érte, annak ez tényleg probléma) elmentem egy plasztikai sebésszel konzultálni, az én "épelmélyűségem" is meg lett kérdőjelezve, és szépen haza lettem küldve. . . ((( (akkor mélységesen felháborodtam, és női mivoltomban éreztem magam sértve, hogy mégis mit képzel ez az orvos, hogy megmondja, mi a jó nekem, stb. de azóta nem bántam meg. Sőt, örülök, hogy így történt, mert ha egyszer majd tényleg szükségem lesz rá (bár adja Isten, hogy akár egy mellrákból, vagy más betegségből eredően soha ne kelljen ilyen helyzetbe kerülnöm), nyugodt szívvel fogom újra felkeresni azt az orvost, mert tudom, hogy nem egy pénzéhes, lelketlen sebész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (80)
     
  22. 2004. október 28. 12:4480.
    Szia, a plasztikai sebész ismerősöm mesélte, hogy hetente bejönnek hozzá nők mellműtét megbeszélésre.
    Persze a 10-ből egy mindig van, akinek TÉNYLEG nagyon csúnya a melle, de a legtöbb esetben szó sincs erről.
    Mesélte, hogy leég a képéről a bőr, de néha ajánlja, hogy esetleg egy fogorvos, egy szőrtelenítés és máris jobban érezné magát a bőrében a nőci. .
    Volt egy nő, akinek két beindult anyajegy volt a mellkasán. Az nem tünt fel, hogy rákos lehet, az nem fontos??, Csak, hogy szilikont kapjon?
    előzmény:
    évő (78)
     
  23. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. október 28. 12:3179.
    Ezzel tökéletesen egyetértek!

    loveheart: én sem értek veled egyet, de én is tiszteletben tartom a véleményedet, csináljon magával mindenki azt, amit akar, magánügy, csak én a magam részéről egyszerűen óriási baromságnak tartom.
    előzmény:
    évő (78)
     
  24. 2004. október 28. 12:2878.
    loveheart, nem tudom, hogy a kérdést Magad miatt tetted-e fel, de a legtöbb plasztikai sebész nem szeret magával kórosan elégedetlen nőt megműteni, mert nem biztos a sikert. Inkább ajánlják ők is a pszichiátert. Ha utálsz magadon valamit, nem biztos, hogy a műtét segít. Az önértékeléssel, a torz énképpel van a baj ez esetben. Az ilyen emberek betegek, segítségre, és nem szépészeti műtétre van szükségük elsősorban.
    előzmény:
    loveheart (76)
     
  25. 2004. október 28. 12:2677.
    A válaszom röviden: semmit. Mindenki nem bojkottálhatja a médiát, hiszen nap-mint nap ebben élünk, és lássunk be, a lelkünk mélyén mi is szépek, sikeresek, elismertek szeretnénk lenni. És ezt már gyerekkorba belénk nevelik. Nemhiába járatják a kislányokat rózsaszínbe, masnikkal a hajukban, és nem véletlenül kapnak ajándékba Barbie-babát. . . .
    De ezzel nincs is semmi baj. Hiszen sarkítva ugyan, de a férfiak legyenek okosak, a nők szépek (és persze okosak is). De egy férfitól nem várjuk el, hogy ne legyen ráncos a szeme alja, szőrös a lába, stb. Bár mostanában egyre több férfi fedezi fel magának a szépészeti beavatkozások nyújtotta előnyöket. (pl. hajátültetés, zsírleszívás, vádliimplantátum, stb. )
    előzmény:
    söndörgő (75)
     

Címlap

top