Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 végi babaprojekt

fló
Létrehozva: 2004. november 4. 10:35
Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik 2004. novemberétől vagy decemberétől próbálkoznak élesben és akikkel együtt élhetnénk át lépésről lépésre a várakozás örömteli pillanatait. Tudom, hogy sok hasonló fórum van már, de ők jóval előrébb járnak a témában.
Mi most novembertől próbálkozunk!! És ti?
  1. 2011. május 24. 13:1489001.

    Sziasztok!

     

    Én is itt vagyok még!

     

    Na hogy kicsit frissitsem a csapatszellemet, lehetne megint egy hétvégi találkozó? Én nagyon kiváncsi vagyok rátok, csak ide már alig írtok és így én sem kezdem el mondani, hogy most épp fáj a fejem stb.

     

    Sendi, Mátraszentistvánt csak nagy hóban láttuk, de biztos szép ilyenkor is. Gondolom rossz időben sem unatkoztatok.

     

    Mi múlt héten voltunk Tibivel Rómában, ez volt a szülinapi ajándékom (köszönöm a köszöntéseket). 4 napot voltunk, nagyon jól sikerült! Sokat gyalogoltunk, estére alig bírtunk járni, de a főbb nevezetességeket, bazilikákat megnéztük. Nagyon jó volt kettesben lenni már egy kicsit. Fiúkat anyósom vonattal elvitte Debrecenbe, majd vissza. Nekik is jó volt így. 

     

    Ha terveztek valami talit, akkor mindenképpen értesítsetek!

     

    Többiek is bejelentkezhetnének!

     

    További szép napot! 

    előzmény:
    fló (1)
    2004-11-04  10:35
  2. 2011. május 21. 21:1289000.

    Sziasztok!

     

    Nem, Gabi, még itthon vagyunk, majd június közepén költözünk, de ott is lesz net, nem fogok eltűnni... :))

     

    Edit, olyan jó olvasni, hogy Nóri milyen ügyes, ilyenkor picit szomorú vagyok, mert Roli annyira nem rajzol magától.... ha leültetem, hogy na most akkor rajzolunk, akkor is inkább csak firkál.... fog ez szerinted változni??

     

    Viszont, ugye nemzetiségi oviba jár, és egész sok szót tud már németül, ami neki most nagyon jól fog jönni! Ennek nagyon örülök, látszik rajta, hogy mennyire könnyen tanul.

     

    Martin tök cukipofa, nagyon jószívű kissrác, hatalmas beszélőkével, csak arról a fránya pelusról nem tudom még leszoktatni, nem érdekli... annyi haladás van, hogy most már ha kakil, szól, és nem ül bele.... de ennyi, bár most nincs is értelme szórakozni vele, amíg nem állapodunk meg kinn.... majd a Balcsis nyaralás alatt hátha...

     

    Sendi, neked hogy lesz a munkakezdés? mikor? Előtte gondolom még lesz időd beszoktatni Lillát, nem?

     

    Jó, hogy írtok, olyna jó jönni olvasni, és látni, hogy van mit!! :))

     

    Puszi, most mennem kell..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. május 18. 13:5188999.

    Sziasztok!

    Jelentkezem én is! :-))

     

    Nálunk minden rendben! Máté 18 hónapos már, egy örökmozgó terminátor. Most is itt pörög mellettem, 7 óra óta fent van, ma még nem tudtam elaltatni. Már sok mindent beszél, bár sok szónak csak az eejét mondja, de tudjuk, miről van szó. Időnként 2-3 szavas kis mondatocskákat is mond (anya adsz cici :-))

    Mindig szól, ha bekakilt, nem is tűri meg magán a kakis pelenkát, azonnal cserélni kell (Nórit soha nem izgatta az ilyesmi). Ezen felbuzdulva néha ráülünk a bilire, de még nem sikerült belevarázsolni semmit. Ellenben nagyszerűen lehet motorozni vele! :-)

    Imádja az autókat, állandóan csavaroz, szerel, "javít", és mindig kell, hogy legyen a ezében egy kulcscsomó, lehetőleg slusszkulcsos. Igazi kis pasi :-). Ja, és nagyon féltékeny Nórira! Ha Nóri odabújik hozzám, vagy csak pl. fésülöm a haját, rögtön ott terem, befúrja magát közénk, Nórit két kézzel tolja, hisztizik, nyavalyog....:-)

     

    Nóri most oviban, jól van ő is, bár az utóbbi időben kicsit visszahúzódó lett. Legalábbis a korábbi talpraesettségéhez képest. Lehet, a "korral jár", de mostanában bátortalanabb, néha kényeskedik, próbál egyezkedni (főleg velem), és nehezen fogadja el, ha nem neki van igaza, ha nem az van, amit ő akar. Ilyenkor megsértődik, duzzog :-( 

     

    Mátét nagyon szereti továbbra is. Mondjuk, ha szétkapja, amivel éppen játszik, akkor visít, de nem bántja soha, nem csap rá, nem zavarja el. Sőt, ha jó formában van, még olyankor is kedvesen terelgeti, mint egy anyuka :-). Szokta is mondani, hogy Máténak két anyukája van.

     

    Gyönyörűt festett tegnap az oviban, olyan büszke voltam rá. A madarakkal foglalkoznak mostanában, és mindenki festett valamilyen madarat. Az összes képen, ami ki volt a galériába rakva, egy-egy valamilyen madár volt (varjú, fecske, vagy csak "madár"), a Nórién meg volt egy gólyafészek, rajta állt két nagy gólya, ellentétes irányban, mindegyiknek a csőrében gallyak, a fészekben pedig egy kicsi gólyafej. Mondta az óvónénije is, hogy vagy 20 percen keresztül készült a kép, nagyon aprólékosan kidolgozta, tényleg nagyon szép lett! :-)

     

    Máté lerántott egy edényt, most mennem kell! :-(( Puszi mindenkinek! Szüli - és névnaposoknak sok boldogságot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. május 17. 12:1088998.

    Sziasztok, 

     

    nagyon régen nem voltam, de mentségemre legyen, hogy sokszor benéztem és más se volt. Most látom, hogy talán végre újra feléled egy kicsit a banda.

    Én se szeretném, ha bezárnánk még akkor se, ha mindeni csak ritkán néz be.

     

    Bezsuékról azt hittem már el is indultak világotlátni.

     

    Sendi, jó lehetett nagyon a kiruccanás, én is várom már, hogy Kata is rábízható legyen valakire, bár egyelőre továbbra függő minden tekintetben. 

     

    Jól látom hétfőn lenne esztergomozás? Én szívesen mennék, ha mentek, igaz továbbra is csak Katával duóban.

     

    Mindenkinek Boldog Név- és Születésnapot, aki mostanában ünnepelt!  

     

    Mi jól vagyunk Kata pénteken már 10 hónapos lesz, egy hete lelkesen álldogál minden mellett, egyébként mászik igen nagy sebességgel.

    Alizzal jártunk Dr. Somi féle kezelésre, így egyelőre megúsztuk a mandulaműtétet, én igazából, azt remélem teljesen megúszuk.

    Amennyit tudunk a kertben vagyunk, jövünk-megyünk.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. május 16. 17:2088997.
    Beus: Botinak sok boldog névnapot kívánunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. május 15. 17:1788996.

    Hát csajok, akkor - egyelőre négyen - de próbáljuk meg folytatni. Hátha a többiek is ismét kedvet kapnak az íráshoz, élményeik, gondjaik, gondolataik megosztásához.

     

    Elkezdem ... 

     

    Szilvi Szonjájának és Parti Zsófijának nagyon sok boldog névnapot kívánunk!

     

    Nálunk a legnagyobb esemény az volt, hogy áprilisban apával elmentünk 3 napra Mátraszentimrére. Most hagytuk először itthon a lányokat 2 éjszakára, kicsit izgultam is, de végül minden jól alakult velük. Anyukámékkal voltak, pénteken Állatkertbe mentek, szombaton mire felébredtek már itthon is voltunk. Sajnos az időjárás betett a tervezett kirándulásnak, mert pont akkor volt az a nagyon szeles hétvége + Misinek nagyon fájt a dereka. DE! Kettesben voltunk, sokat beszélgettünk, pihentünk. Évente próbálunk ismételni legalább.

     

    Lilla megkapta a hivatalos papírt az óvodai felvételről, június 6-án lesz szülői értekezlet, ahol megismerjük majd az óvónéniket.

     

    Múlt héten betegségek gyötörtek bennünket. Hétfőn Lilla hányt, kedd-szerda Annának volt hasmenése, csütörtöktől nekem tüszős mandula gyulladásom (nagyon durva volt), most Misinek folyik az orra és köhög. Nem tudja, hogy allergia, megfázás vagy mifene. Közben jár a gerincével kiropraktőrhöz (gerincgyógyász), mert már alig tudott mozogni.

     

    Engem legjobban az őszi munkakezdés foglalkoztat. Kicsit várom is, de nagyon fognak hiányozni a lányok.

     

    Rajtam nem múlt

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. május 13. 14:2388995.

    Ne zárjuk be...

     

    Én is gyakran benézek, hogy hátha írt-e a valaki....

     

    Bízom benne, még működni fog!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. május 9. 21:4688994.

    Sziasztok!

    Én sem szeretném...bár az igaz, h nagyon megfogyatkoztak a hozzászólások...de azért ne zárjuk be, hátha beindulunk még! :-)

    előzmény:
    szilvie (88992)
    2011-05-09  08:45
  9. 2011. május 9. 12:1888993.

    Én részemről nem szeretném

     

    Többiek?

    előzmény:
    szilvie (88992)
    2011-05-09  08:45
  10. 2011. május 9. 08:4588992.
    Akkor bezártnak tekintjük ezt a fórumot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. május 1. 08:2988991.

    Sziasztok Anyukák! Legyen ma mindenkinek szép napja! :-)

     

    Más: egy fotós barátnőmmel tervezünk egy hasonló esztergomi kirándulást, mint veletek a múltkor, csak most délelőtt mennénk és utána ebédelnénk abban az étteremben. A május 23. hétfőt pécéztük ki, akinek van kedve, csatlakozzon hozzánk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. Április 8. 12:0088990.

    Lányok, a Jézus Krisztus Szupersztárra van 2 jegyem most vasárnap délutánra (15.00) óra.

    Az erkélyre szólnak, 4400 Ft / db az áruk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173187 (1)
    2004-11-04  10:35
  13. 2011. március 26. 16:5488989.

    Az info Szilvitől volt, de másnap már azt olvastam, hogy nincs semmi veszély.

    Reméljük, hogy így is van.

     

    Mi is mindig azt dumáltuk, ha Lilla abbahagyja a szopit lelépünk. Na ez még nem következett be, de mégis elutazunk. Most már elvan éjszaka anyuéknál is (kétszer ott aludtak már ebben az évben), úgyhogy eljött a mi időnk.

    Mondjuk most úgy tervezem, hogy inkább itt aludjanak, mégiscsak ez a megszokott környezetük, itt vannak a játékok, stb.

     

    Mátraszentimrére megyünk a Hotel Narádba.

    előzmény:
    bezsu (88988)
    2011-03-26  10:04
  14. 2011. március 26. 10:0488988.

    Sendi, köszi Gábor nevében is, aranyos vagy! :))

     

    Atomfelhő??? Ezt hol hallottad? Én sehol..... nem hangzik túl jól, csak eső ne essen belőle!!

     

    Jó lesz az a hétvége, hova mentek? Nekünk is kéne....  Már november óta beszélünk róla, eddig még nem jött össze....

     

    Hát az tényelg komoly negatív csúcs lett volna.... ! Ejnye.....

    előzmény:
    sendi (88987)
    2011-03-24  12:01
  15. 2011. március 24. 12:0188987.

    Hali!

     

    Gondoltam kivárom most már ezt a pár napot, hogy meglegyen az abszolút negatív csúcs, hogy egy hónapig nem írunk, de Bezsu szerencsére megelőztél.

     

    Gábornak sok boldog névnapot!

     

    Beus: neked itt is boldog születésnapot és Beninek boldog névnapot kívánunk!

     

    Nálunk nincs semmi, azért nem is írtam. Mindenki jól van, mi is örülünk a jó időnek és igyekszünk sokat kint lenni, bár állítólag most van felettünk az atomfelhő.

     

    Áprilisban úgy néz ki elmegyünk apával kettesben 3 napra, még sosem voltunk amióta megvannak a lányok úgyhogy izgatottan várjuk.

     

    Lillát időnként beviszem az oviba, mutogatom neki, hová fog járni, de szerintem még nem fogja fel igazán.

     

    Bezsu: akkor megint fordulatos időszak következik az életetekben, drukkolok, hogy minden összejöjjön úgy, ahogy szeretnétek.

     

    Talit passzoltuk? Többiek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 23. 13:4988986.

    Hahó!!! Lányok!!!

     

    Ki merre jár?

     

    Nagyon kihalt errefelé az élet... :-(

     

    Mi jól vagyunk, Fiúk jól vannak, Martin picit náthás, Rolinak semmi baja.

     

    Gábornak nagyon tetszik Bécs, jól érzi magát, már keresgéljük a lakást, azt hiszem, a héten is megnéz 1-2-t.... Úgy tűnik, ovi lesz a fiúknak.... hogy mikor költözünk, még nem tudom, még mindig nyár eleje van beirányozva, aztán majd ahogy sikerül..

     

    Olyan klassz idő van, jól esik kimozdulni végre úgy, hogy nem fázom! :-))

     

    Nemsokára lesz Martin szülinapja is, ő is már olyan nagyfiú... :)

    Roli is.... ő most egész nyugis korszakát éli itthon, állítólag az oviban pörög, tombol.... egyre ügyesebben úszik, jár focizni is, azt is szereti....

     

    Szóval zajlik az élet! :)

     

    Írjatok ti is!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. február 28. 18:2788985.

    Szilvi: köszönöm szépen mégegyszer, itt is.

     

    Most csak alap dolgokkal jönnék, bocsi, ha nem reagálok - vagy nem mindenre -, de még vásárolni kell mennünk, de még töltöm a kocsi akksiját.

     

    Tali: én mindenképpen benne lennék és igyekszem alkalmazkodni. (egyedül márc. 5-re van már fix programom) Tulajdonképpen nekem jó a hétköznap (anyu itthon marad Lillára vigyázni) és a hétvége is. Egyetlen szempont lenne, ha hétköznap, akkor a hónap első felében legyen.

     

    Ha húzzuk még kicsit az időt és megvárjuk a tavaszt, akkor akár mehetünk újra Esztergomba , de egy rövid újpesti szaunázás is jöhet.

     

    Többiek?

     

    Limka: írjál! Mi van veletek?

     

    Én beadtam a papírokat, hogy vegyenek vissza állományba májustól, de ténylegesen csak ősztől fogok dolgozni.

     

    Lillát felvették Anna ovijába.

     

    Dorcsi: klassz, hogy simán ment a munkába állás és tök jó, hogy mire ők felúcsúdnak már te is hazaérsz.

    Én is megpróbálok majd valamit alkudozni, mert brutálisnak tűnik, hogy reggel 7 körül elmegyek itthonról és fél 6-ra érek haza. Persze örüljek, hogy visszavárnak és jó helyem lesz.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    szilvie (88984)
    2011-02-26  19:08
  18. 2011. február 26. 19:0888984.

    Boldog névnapot Edinánknak!

     

    Beus: nooooormális kép most nem készült Brúnóról, de ma tartottuk az ovistársaikkal a zsúrt (most mentek el), kattintottam párat, majd mutatok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 26. 18:1188983.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot Brúnónak! Képet kaphatunk róla?

     

    Dorcsi, kitartás! Megszokod majd a helyzetet. Én általában háromnegyedre érek értük, akkor még azért sokan vannak. Egyszer mentem n5-re, akkor már csak Beni volt.

     

    Nyáron nem tudom mi lesz velük, hogy oldjuk meg azt az 1 hónapos bezárást. Előtte meg egy hónapig ügyeletben lesznek, nagyon sajnálom őket,de nem tudok mit tenni. Így sem tudok kivenni szabit a nyár miatt.

     

    Lányok! Meg lesz tartva a szaunás nap??? 

     

    Gero, Yardennel minden ok? Utoljára babának láttam őket, tegyél fel képet légyszi!!!

     

    NA meg mások is tehetnének!

    előzmény:
    bezsu (88981)
    2011-02-23  13:20
  20. 2011. február 24. 18:3388982.
    Köszi :-)
    előzmény:
    bezsu (88981)
    2011-02-23  13:20
  21. 2011. február 23. 13:2088981.

    Sziasztok!

     

    Brúnónak itt is Boldog Szülinapot!!! :)

     

    Kivel mi van?

     

    Roli beteg, remélem, már nem sokáig, mert vasárnap megy síelni a nagymamájával.... Mandulagyulladása van. :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. február 19. 13:5288980.

    Boldog Zsuzsanna napot kívánok!

     

    Munka: hááát, az első nap nagyon nehéz volt, az órát néztem állandóan, h mit csinálnék ill. mit kéne csinálnom...menni kéne értük oviba...meg ilyesmi. Másnap már jobb volt, de lelkileg megvisel, h nem tudokértük menni az oviba. Mire odaérnék nem lenne senki csak ők...nem is értem, más hogy csinálja, h elviszik fél4-kor a gyerekek nagy részét :-O Anyukám és L. megy értük 4 körül, én meg kb. 3/4 5kor érek haza. Nem sokat vannak itthon nélkülem, de már kérdezték, h anya hol voltál ilyen sokáig??!! :-D

     

    Limka: veled mi a helyzet??? Írj majd! Mail is jöhet!!!

     

    Puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 18. 11:0488979.

    Sziasztok,

     

    dorcsi, milyen a munka, hogy érzed magad???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. február 16. 09:5788978.

    Húú, Dorcsi.... :(  :)

     

    Majd írj, hogy milyen volt, hogyan élted meg! Azért ez megint nagy változás...

    előzmény:
    dorcsi76 (88977)
    2011-02-15  20:14
  25. 2011. február 15. 20:1488977.

    Holnaptól újra meló! Egyik szemem sír, a másik meg nevet...vegyes érzelmekkel vágok neki a holnapi napnak, remélem hamar belerázódok és nem lesz gond az átállással... Majdnem napra pontosan 4 évet voltam itthon...elrepült az idő...

     

    Majd jelentkezem!Pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top