Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra

Torolt_felhasznalo_788495
Torolt_felhasznalo_788495
Létrehozva: 2004. november 18. 09:55
Van valaki, aki karácsony előtt mer fogyókúrázni? Vagy megvárja, hogy még felszedjen pár kilót a sok sütitől!
  1. 2009. június 20. 10:109751.

    Sziasztok!!

    Van egy 2 hetes(állítólag)tuti -9kgt igérő receptem.

    Hétfőn kezdem Mónival,ha bejön leírom nektek.

    Ha nem jönnék huzamosabb időn keresztül,tudjátok..hogy belepusztultam

    Állítólag anyagcsere változással jár,és 1 évig nem jön vissza..hacsak nem tortát eszünk sütivel 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 14. 10:269750.

    Lara kaja mellé issza. Nálunk minden ok, csak a gyerek egyre elevenebb

    Ezt ő küldi nektek

     

    előzmény:
    Lulugyi (9749)
    2009-06-12  15:50
  3. 2009. június 12. 15:509749.

    Ebben az ékszerdobozban,ahol én élek nincs Aldi.Hol nézzem akkor???

    Meg,ha Lara hízik tőle,akkor én nem fogok szerinted????

     

    Vége a vizsgáinknak,ma volt az uccsó .Megvan angolból a szakmai nyelvvizsga már gazdasági szakon is.Most nyári munka után kajtat a gyerek.Ördögi kör ez,mert legtöbb helyre gyakorlat szükségeltetik..de ha mindenhová csak olyat vesznek fel,akkor hol szerezzen gyakorlatot?Meg legtöbb helyre odavágó szakmai suliból vesznek fel diákokat.

    A Külügyminisztérium az idén elfelejtett nyári munkár hirdetni leendő diplomatáknak

    előzmény:
    weronika (9748)
    2009-06-12  09:39
  4. 2009. június 12. 09:399748.

    Lulu. Az Aldiban vettem Slim down fehérjepor 1990 volt a múlt héten egy doboz, és olyan 20 étkezés helyett elég. Volt vaníliás, csokis, kávés, és epres. A kávés nem jött be, de az epres nagyon fincsi. Egy baj van vele, a gyerek szlopálja a vacsi mellé, bár ő meg szépen hízik így

     

    előzmény:
    Lulugyi (9747)
    2009-06-11  20:11
  5. 2009. június 11. 20:119747.

    Nya....szép napokat mindenkinek..csak ideszédelegtem már én is

    Csillukám!!A Jóisten áldjon meg!Ma vihar volt országszerte..szerintem Te már olyan gizda vagy,hogy ha épp az utcán lettél volna felkap a szél,és visszafúj KarcagraGondoltam rád,mikor a búcsú volt,mertem remélni hogy neked nem esett bajod.Biztos klassz volt..láttam a Tvben,hogy kismillió ember volt.

     

    Riki!!Megnéztelek odaát benneteket,nagyon-nagyon aranyos a kicsi Marci.De már nem is kicsiHogy bírod???

     

    Wero!Mi az amit iszooool????És hogyé adják??

    Üdv az újaknak!Télleg 5 év alatt mennyi minden történt velünk.Trónokat döntöttünk le,majd mi is elbuktunk

    Jelentem velem minden OK....jól vagyok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 11. 09:319746.

    Én a Mate-t rendszeresen iszom, de tudtommal az nem zsírégető.

    Amúgy a zsírégető teák pont azért csinálnak hasmenést, mert zsírosabb lesz a széklet tőle 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (9745)
    2009-06-10  21:56
  7. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. június 10. 21:569745.

    A következő teák közül ki melyiket próbálta már, melyik vált be:

     

    Wu Long

    Oolong

    Mate

     

    Olyat szeretnék, ami zsírégető, de nem hashajtó (mint pl. mályvatea, szűztea). Szerintem az nem normális dolog, ha az ember állandóan wc-re jár.

     

    A fent említett teák is hashajtósak?

     

    Igyak inkább zöld teát, vagy almaecetet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788495 (1)
    2004-11-18  09:55
  8. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2009. június 10. 14:549744.

    Riki! Igen, már Pesten, 2 hete...

     

    laurel1987! Nem voltál kioktató!  De tudom mit tehetek, s mit nem érdemes!!! Pl. almaecet felesleges

    Háááát, gyerekkoromban Anyukám mindig ezt mondta: "majd, ha nem lesz, nem eszel........", úgyh. ettem...suliban csúfoltak, s középiskolás voltam mikor egy hónap alatt lement 11 kg! Utána kellettem volna a pasiknak, csak nekem nem kellettek! Olyan a testalkatom, h. mikor 48 kg voltam (jjajjj, ez már vagy 10 éve volt) akkor is széles volt a csípőm, mert körteséget örököltem........ de most tényleg felszaladt pár kg az elmúlt hónapokban, s van egy tüneményes kedvesem, aki soha nem csesztet a súlyom miatt, de úgy érzem megérdemli, h. jobban nézzek ki. Meg őszintén szólva, rosszul vagyok néha önmagamtól. Vagyis most már nem annyira, mert tetszik, ahogy lötyög a ruha

    Nnna, ennyi!

    előzmény:
    laurel1987 (9742)
    2009-06-10  11:36
  9. 2009. június 10. 14:339743.

    Sziasztok csajok,

     

    remelem mindannyian jol vagytok.

     

    Csillu, Pesten laksz mar?

     

    Velunk minden okes, Marci mar 8 hetes es 5400 gramm, raktam fel kepeket amoda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (9741)
    2009-06-10  09:43
  10. 2009. június 10. 11:369742.

    kedves t610!

     

    ne haragudj, ha megbántottalak a tanácsommal, nem "kioktató" akartam lenni, csak vmi hasznosat és segítő jellegűt írni. bár... mióta az eszedet tudod, fogyókúrázol? ez miért van? nem hinném, h annyi felesleged lenne, h évtizedekig tart leadni... 

     

    weronika, én inkább úgy látom, h ez a fórum már nem CSAK a fogyókúráról szól, de arról is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (9741)
    2009-06-10  09:43
  11. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2009. június 10. 09:439741.

    Kedves laurel1987!

     

    Kb. mióta az eszemet tudom azóta fogyókúrázok, úgyh. ismerem a jojo effektust is! Nyugi! Tudom mit csinálok! Ismerem a testemet!

     

    előzmény:
    laurel1987 (9739)
    2009-06-10  08:48
  12. 2009. június 10. 09:259740.

    Tudod kissé szanaszéjjel a banda Ráadásul sajna tényleg az van, h 2-3 hét után lepattannak az emberek, főképp, mert ez már tényleg rég nem a fogyókúráról szól

    Csilla! A valagászás még mindig él. Így is girnyó vagy, tessék normálisan enni! És úgy is gyakran megfordulok mostanság Pesten

     

    előzmény:
    laurel1987 (9739)
    2009-06-10  08:48
  13. 2009. június 10. 08:489739.

    én "új" vagyok és még mindig itt, pedig nem mondhatni, h reagáltok arra, amiket írok meg kérdezek... (amúgy nem lehet, h mások ezért lépnek le?)

     

     

    kedves t610!

     

    gratulálok az eddigi eredményekhez!!! arra szerintem figyelj, h ne egyél annyira túlnyomórészt "csak" könnyű kajákat, mert miután abbahagytad a fogyókúrát és visszatérsz a mindenfélét tartalmazó étrendhez, akkor vissza fogsz hízni. nem szabad hozzászoktatni a szervezetet ahhoz, h csak zöldséget meg joghurtot kap.. hacsak nem életed végéig ezeken akarsz élni

     

     

    kedves piroska74!

     

    kissé szívrohamot kaptam, ahogy a fogyókúrád indítását olvastam, mert ez drasztikus. ennek semmiképp se lenne jó vége... aztán szerencsére láttam, h ennél sokkal okosabb vagy, és véleményem szerint az, amit most csinálsz, h du. 5ig rendesen eszel, utána már korlátozod magad és hanyagolod az édességet, tökéletes. ezt tartsd és gyorsan jönni fog az eredmény!

    a króm helyett én speciel az L-karnitint ajánlom. atom módon rásegít a zsírégetésre, HA mozogsz! és én azt ajánlanám, mindenképp mozogj!!!!!! hetente minimun 3x, valami olyat, amit szeretsz, persze cardio-szerűt kéne. én amúgy aerobicozom, edzések előtt beveszem a karnitint, mellette eszem amit akarok és fogyok mint az állat. (ha érdekel, olvasd el a korábbi bejegyzéseimet.)

    egyébként a mozgás nekem mindig elveszi a kedvemet az egészségtelen kajáktól is.

    szóval HAJRÁ NEKED, MINDENT LEHET CSAK FELADNI NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (9738)
    2009-06-09  20:15
  14. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2009. június 9. 20:159738.

    Sziasztok!

     

    Haladok, haladok! :)

    Olyan jó érzés, h. a pár héttel korábban szűk nadrág, szoknya most már lassan lötyög :) :) :)

    Salátát eszek, már most besokalltam kicsit (saláta, uborka, paradicsom, juhsajt)...úgyh. ma csak paradicsomot ettem, meg egy kevés uborkát és kefírt :)

    Van a piacon házi natúr joghurt.......isteni finom :) Nnna, ilyeneket eszek, s iszom a mályvateát :)

    Persze néha bűnözök, de Rékázok is, s nem akarok drasztikusan lefogyni, inkább csak ilyen szépen lassan :)

     

    Sztem mi mindenkit szívesen látunk ebben a topicban, csak az újat vhogy mindig elmennek :)

     

    Puszi csajok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 9. 13:279737.

    Szia

    Üdv a csapatban, bár tudnod kell a "mag" már rég nem a fogyókúrától tart össze A közel 5 év alatt jópár dolgot átéltünk itt együtt Érettségi, baba, esküvő, válás, ide-oda költözés

    Milyen shake-t iszol?? Én most épp az Aldiban vettem és az epres igen fincsi, bár a kávés nekem nem jött be. 

    előzmény:
    piroska74 (9736)
    2009-06-09  12:06
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 9. 12:069736.

    Üdv. mindenkinek!

     

     

     

    Lehet csatlakozni?

     

    Végre bennem is megszületett az elhatározás!

     

    Kb. 10-12 kg-tól kellene megszabadulnom. mert a 169 cm-emhez a 80 kg kicsit sok!

     

    A hét végén kezdtem.

    Talán kissé drasztikusan, 0 diétával. Illetve mégsem teljesen 0, mert egy fajta turmix itallal helyettesítettem az étkezéseket. Mostanáig (3 nap) 2 kg ment le a mérleg szerint. Nem visel meg különösebben, de még is úgy döntöttem, hogy ez nem lesz igy jó, muszály valami normálisat is ennem.

    Mától reggelire és ebédre normálisan de mértékkel étkezem, du. 5 után már semmit, max. natúr joghurt, vagy a már úgyis megvásárolt turmixot fogyasztom.

    Semmi édesség, csoki, süti, fagyi...

     

     Van egy szobakerékpárom, letörölgetem róla port...

     

    + támogatásként kipróbálnám a krómot, mert erről azt olvastam, hogy csökkenti a szénhidrát utáni vágyat. (Mit nekem egy tábla csoki, vagy pár szelet süti).

     

    A cél: Beleférjek a 10 évvel ezelőtti esküvőmön viselt kosztümömbe!

    Végső dátum? Nincs! 10 év alatt jött föl, azóta szültem 3 gyereket, túl vagyok egy pajzsmirigybetegségen...

     

    Kis bíztatás azért nem árt!

     

    Igyekszem minél gyakrabban jönni, ahogy időm engedi.

     

    Piroska

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. június 8. 14:149735.

    szerintem a zöld teák használnak, de min. 2 bögrével kell meginnod egy nap. meg ne várj drasztikus fogyást tőlük, az ilyen teák meg egyebek inkább csak rásegítenek még néhány grammal. de gondolom, ezt te is tudod. ja és ne filtereset vegyél, hanem "igazit", tehát teafüvet. és a víz fölforrása után 10 percet várj és csak utána tedd bele a füvet, mert a zöld tea kb. 80 fokos vízben lesz hatásos, ha annál melegebb a víz, akkor megöli a hatóanyagokat.

     

    nnno lányok. az utóbbi 5 napban igencsak elengedtem magam: mondhatni zabáltam, és összvissz 2x voltam mozogni: egyszer kocogni félórát, egyszer pedig egy buliban lötyögtem kb. ugyanennyit - kiadós vacsi, bailey's banana colada és több mint egy üveg sör elfogyasztása után. mindezeket követően ma igencsak röhögve szántam rá magam, h ismét felpróbáljam a "mérceruháimat"... és nem akartam elhinni, de tovább fogytam. nem viccelek. persze csak egy kicsit. de minden gatya és szoknya egy icikepicikét könnyebben jött fel, és azt, amelyiket a múltkor még nem tudtam begombolni, most sikerült.

     

    úgyhogy én továbbra is azt mondom: a mozgás a kulcsa mindennek. beindítja az anyagcserét, és ez kitart még akkor is, ha egy pár napra elengeded magad.

     

    VISZONT... kitaláltam magamnak egy újabb problémát, amin agyalhatok. ez pedig a mellek megereszkedése. nekem viszonylag nagy mellem van, és hát már alapból nem úgy állnak, mint a cövek, hanem kissé lehúzza őket a gravitáció. szerintetek ez romlani fog a további fogyással?? nem akarom, h mire végzek, a térdemig érjenek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (9734)
    2009-06-07  21:50
  18. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. június 7. 21:509734.

    Én nem merek kapszulákat, bogyókat szedni, inkább teával szoktam próbálkozni, az legalább természetes és olcsóbb is.

     

    Most az oolong teát gondoltam, hogy ki kellen próbálni. Próbálta már valaki? Tapasztalat, vélemény?

     

    Egyébként milyen fogyasztó, zsírégető teával próbálkoztatok már, ami használt is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788495 (1)
    2004-11-18  09:55
  19. 2009. június 5. 11:449733.

    Szia

    Én szedtem bogyót, de mindegyikkel az volt a bajom, h hasmenést csinált. Utána meg marha nehezen áll vissza az ember bélflórája...  A port ittam, és iszom most is. Egyrészt nagyon szeretem, másrészt ha a vacsi helyett issza az ember viszonylag hamar lehet eredményt látni, de kell mellé a  mozgás (nekem ez marad el mindig )

    Csajok. Ha van egy kis időtök, meg kedvetek, a múltheti ovis kirándulás képei: http://tihany.vamosiovi.fotoalbum2.hu 

    előzmény:
    manci88 (9732)
    2009-06-05  11:17
  20. 2009. június 5. 11:179732.

    sziasztok! látom itt mindneki kitartóan fogyózik:)

    van valaki aki már próbált fogyókúrás bogyót vagy port? érdekelne a hatása és mellékhatása, fontos lenne, mert szeretném kipróbálni végső elkeseredésemben, és sokat hallok róluk, de tapasztalatot csak ismerős ismerőséről és az meg nem tűnik annyira megbízhatónak:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589927 (3)
    2004-11-18  10:15
  21. 2009. június 3. 08:449731.

    szia!

    figyelj, azzal, h a párod semmit nem mozog, csak egy ideig diétás kajákon él, annyit fogtok elérni, h lefogy, aztán amikor visszatér a kedvelt ételeihez, visszahízza. (még akkor is, ha nem eszik annyira sokat, mint most. ez azért van így, mert a szervezete hozzászokik a könnyen emészthető, könnyű tápanyagokhoz, és az újonnan jövő nehezekkel nem tud mit kezdeni, az anyagcseréje ugyanolyan lassú, tehát el fogja raktározni a több zsírt)

    sajnos a fogyás alapvető kulcsa a mozgás, és ez nem kívánság kérdése. a mozgás anyagcsere-gyorsulást okoz és zsírt éget, emellet szerintem nagyon-nagyon jó dolog, tényleg emeli a boldogsághormonok számát, én legalábbis nagyon érzem magamon, h totál feldob. a lényeg, h olyan dolgot kell csinálni, amit szeret az ember, vagy ha még nincs ilyen, akkor kipróbálni egyet-kettőt, h rájöjjön, mi jön be neki. amúgy nagyon ajánlom, h járjatok el ketten fallabdázni (squash), én apukámmal jártam egy ideig (apukámmal!! szóval nem ugyanaz a korosztály és kondíció, és még így is) rettenetesen élveztem.

    én egyébként most úgy fogyózom, h csak mozgok, és mellette eszem, amennyit akarok. mármint persze csak addig eszem, amíg éhes vagyok, nem zabálom tele magam. és határozottan mondhatom: EZ a szenvedés nélküli fogyás!

    hajrá nektek!

    előzmény:
    zizimiau (9730)
    2009-05-31  14:12
  22. 2009. május 31. 14:129730.

     

    Sziasztok! Kicsit dillemában vagyok,páromnak kellene egy pár kg-ot leadni,de eddig nem sikerült neki,mióta együtt vagyunk még hízott is....Nagyon sokat eszünk,este is amikor végzünk a munkával,sok nasit,sütit,cukros üdítőket.Én 185cm magas 68-70 kg között mozgok.Barátom pár centivel magasabb de 103-105 kg között van.Nem dagi,mert eloszlik rajta a súly,én imádom őt így ahogy van,de egykit fogynia kell.Én ehetek bármennyit nem hízok meg,szerencsés alkat vagyok,ő nem ilyen.Mozogni nem akar,pedig vennék neki bérletet az usziba is,vagy egy bicajt,de ő imád feküdni..... megvonni tőle a kaját olyan lenne mint mástól a levegőt :) általában 4 személyes kaját főzök kettőnke,én naívan gondolva arra hogy másnapra is marad,de ő megeszik két pupozott tányér kaját és még utána jöhet a süti.... Olyan diétás ételekre lennék kíváncsi,amiktől úgy érezné hogy tele a pocija,nem lenne éhségérzete.Nem szeretném,ha ez a tünemény pasi elhízna...

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 28. 21:099729.

    na, miután az előző bejegyzésemet leírtam, úgy voltam vele, miért is ne próbálnám föl 2 és fél hét után először a régi gatyáimat meg szűkszoknyáimat? és  - ta-daa! ami nem jött föl rám, most följött!  najó, van egy kivétel. meg hát persze épphogy följönnek, szorítanak is, szal még közelsincs kész a terv, de - héló! ezek 3 hete még nem jöttek rám!!! mekkora érzés!

     

    a súlyfeleslegben az a jó, h lehet fogyózni és örülni a visszacsinosodásnak. komolyan! ettől most erőre is kaptam, és kétszer akkora erőbedobással folytatom, h a június 26-i nagy eseményre már tutttercsinos legyek, muhahaha!

    előzmény:
    laurel1987 (9728)
    2009-05-28  20:26
  24. 2009. május 28. 20:269728.

    köszi a válaszokat!

     

    egyébként félreértés ne essék: én is teljesen le..om, h a mérleg mennyit mutat - olyannyira, h már több mint egy éve rá se álltam. ezért is írtam, h 63 kg körül lehetek, mert igazából fogalmam sincs. lehet, h 65-öt is mutatna, ha ráállnék... de pont emiatt nem állok rá, mert mindig csak rosszkedvem lesz tőle, meg csak elveszi a kedvemet a folytatástól... szóval én is úgy szoktam mérni a dolgot, h rámjön-e az xy gatya, lötyög-e már a mostani, ilyenek...

    a kérdésemet is úgy értettem, h szerintetek lehet-e napi 40-50 perc ugrabugrával és 1600 kalóriával heti 1 kilót fogyni zsírból. de egyébként azóta már volt 1-2 nap, jóval többet megettem 1600 kalóriánál, pl. ma is, mert egyszerűen ahhoz volt kedvem, h igenis jól beegyek. szóval kezdek lemondani az eredeti tervről...

    de hát ha lassabban megy, lassabban megy. úgyse fogok leállni a mozgással addig, amíg el nem érem az 55-öt, mindegy meddig tart. meg persze azután se, csak mondjuk nem mindennap fogok. (bár az is igaz, h ezen a héten eddig mindennap mozogtam, szóval a heti 5ből most heti 6 vagy 7 lesz...)mozogni nagyon szeretek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360162 (9727)
    2009-05-28  09:57
  25. Torolt_felhasznalo_360162
    Torolt_felhasznalo_360162
    2009. május 28. 09:579727.

    Szia!

     

    Torna mellett szerintem is reális a heti fél kiló, mert tényleg izmosodsz tőle! Amikor rámjön a tornakorszak akkor én inkább centiben mérekezem, mert az jobban erőt ad

     

    Én érdekes módon mégis az a fajta ember vagyok, aki leszarja, hogy hány kiló, sokkal inkább az érdekel, hogy hogy mutatok egy csini ruciban

     

    Ez abból is fakad, hogy elég hülye testem van... hivatalosan 75 kg vagyok, de a súlyom átlag megtippelése 68 kg...sajnos "erős csontú, kicsit sűrűbb fajtábókl származom" és ha már fogyok mondjuk 2 kilót az is meglátszik...nem tudom jár-e vki hasonló cipőben!ettől függetlenül kinézetre hellyel közzel Arányos a testalkatom, van cicim, fenekem, tényleg arányosan, nekem a pocakommal, és a karommal van gondom, utóbbit sajnos anyukámtól örököltem...sokszor azért kell egyel nagyon kabit vennem, mert válban-karban szorít...gyűlölölm

     

    Lényeg a lényeg: legyél büszke magadra hogy rá tudtad venni magad a tornára! Ne add fel!

    előzmény:
    laurel1987 (9722)
    2009-05-26  20:55

Címlap

top