Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermekkori önkielégítés

Fifó
Létrehozva: 2005. február 13. 18:02
Kedves Anyukák!

Kislányom négy éves. Kb.másfél éves kora óta élvezkedik így vagy úgy: a kis nuniját dörzsölgetve az ágy széléhez, vagy különböző játékokat ahhoz. Mostanság lefekvés előtt és után csinálja, előfordul ritkán, hogy napközben is.
Tudom, hogy ez nem számít túlzott önkielégítésnek, mégis aggódom, mert nem tudom, hogy mennyire számít ez normálisnak és amennyiben nem, miként lehetne ennek valamiként határt szabni, úgy, hogy a gyerek lelkileg ne sérüljön?

  1. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 21:5734.
    És akkor az még a jobbik eset. . . . :-DD
    előzmény:
    rebusbaba (32)
     
  2. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. február 13. 21:5433.
    meg a focisták akik sorfalat állnak:)
    előzmény:
    rebusbaba (32)
     
  3. 2005. február 13. 21:5332.
    Amúgy, figyeljétek csak meg, ha egy felnőtt férfi bizonytalan, az is a nadrágjába kapaszkodik :)))
    előzmény:
    hilad (31)
     
  4. 2005. február 13. 20:5631.
    Én nem használtam és nem is szabad használni a Tilos szót.
    Ahogy már valaki írta előttem, hogy a legjobb eltereni a figyelmét. Sose szabad a gyereknekkel azt éreztetni , hogy csúnya, rossz dolgot csinál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (30)
     
  5. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 20:4930.
    Ha úgy sikerül megfogalmazni, hogy az jön le neki: ez TILOS, ettől az emberek (szülők) idegesek lesznek, akkor van baj. Figyelmeztetni lehet, csak nem úgy, hogy ezt nem szabad, hanem úgy, hogy ezt inkább a szobában, egyedül, jó? Gondolom, te is így értetted. . :-)))
    előzmény:
    hilad (28)
     
  6. 2005. február 13. 20:4629.
    Most már egyértelmű, hogy mi is lehet a gond nálunk. Egy időre most eltűnök, de később mindenképpen visszatérek a fórumra. Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos információkat!
    előzmény:
    hilad (28)
     
  7. 2005. február 13. 20:4028.
    Az onaninázálás főleg óvodáskorban természetes. Felfedezik saját testüket. Rájönnek, hogyha dörzsölik magukat akkor kellemes élményhez jutnak. Legtöbb felnőtt is végez önkielégítést. Akkor van gond ha túlzásba viszi a gyerek. Ez akkor fordul elő pl. ha lelki problémái vannak(pl. kistestvér születik). Ha egészséges kiegyensúlyozott családban él a gyerek akkor ált. iskolás korban megszűnik és kamaszkorban fog újra megismétlődni.

    Az én fiam is ha ideges akkor a nadrágjában keres kapaszkodót.

    Óvatosan kell bánni a gyerek figyelmeztetésével. Ha rosszul érinti meg akkor felnőtkori szexuális problémákat(abberációkat)okozhat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 13. 20:3627.
    Ajajaj. Nálunk most pár hónapon belül érkezik a kisöcsike. Ő lesz a második testvérkéje, van már egy hugicája. Most jól elgondolkodtattál. . . . . lehet, hogy tényleg ez van az egész hátterében??? Anyahiány? Pedig mi mindent megteszünk, hogy ne lássa kárát a kistesóknak. Most is már rettenetesen várja a kisöcsit és a másikat is imádja. Kétségtelen azonban, hogy nem jut rá annyi idő, mintha egyedüli gyerkőc volna. Próbálom őket bevonni közös foglalkozásokba. . . de nagyon jó, hogy beírtál, erre nagyon oda fogok figyelni!!!!
    előzmény:
    nickyh (26)
     

Címlap

top