Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. 2005. március 8. 13:4351.
    ez rám is értendő. . de a fogak romlásáért - fogorvos mondta hogy ne adjam tovább - cca 40%ban vagy még kevesebben hibáztatható a fogmosás. . . fontos. . de a genetikai foganyag ezerszer fontosabb. . valamint az hogy időben elmenjünk. . . . nézd meg az indiánokat afrikaiakat cigányokat. . szinte egy rossz foguk sincs 50-60 évesen. . . s nem mosnak fogat. . no meg persze a túlfinomított magas cukortartalmú étkezés - ami manapság a konzervkajával jön - nálam akkor lassult le a folyamat amikor kiderült cukorbeteg vagyok. . így azóta nincs natív cukor az életemben (sem a számban - és nincs cukros üditő sem. . . .

    Nem érdem de azért leírom nekem már csak 15-16 eredeti van a többi 5-4-es porcelánhíd koronák össze vissza. . . gyökértömöttek stb. . talán sima tömésem nincs is :((((((((((
    Csak a kirakat eredeti :((((((((((
    Gyűlölöm, de ez van. . .
    előzmény:
    cleo (48)
     
  2. 2005. március 8. 13:3950.
    Szerintem azon is sok mulik, hogy valaki hogyan all a dolgohoz. Ha eleve felhergeli magat, hogy jaj, de rossz lesz, jaj, de fog fajni, hat fajni is fog. Onbeteljesito joslat :)
    előzmény:
    Mifirc (46)
     
  3. 2005. március 8. 13:3649.
    jesszus. . . részvétem. . . :(((
    előzmény:
    plüssmackó (26)
     
  4. 2005. március 8. 13:3448.
    Mivel nem erdem, ezert nem mondom el, hogy hany tomott fogam van, meg egyebek :)), de hidd el, fel eletemet a fogorvosnal toltom. . . sajnos csak felnotten tanultam meg, hogy kell valojaban fogat mosni, de akkor mar keso volt.
    előzmény:
    plüssmackó (44)
     
  5. 2005. március 8. 13:3447.
    Hát szerintem én megtaláltam álmaim fogorvosát illetve elotte is jo fogorvosom volot csak nem tudtam megfizetni. . .
    nem csak szimpla tomott fogaim vannak (kb 7 db van ebbol)
    hanem volt egy amit fehériteni kellett beulrol, gyokérkezelés csszlás ugyhogy. . . . . utánna fájt de pl nem annyira mint az SZTK-ban. . . .
    előzmény:
    plüssmackó (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 8. 13:3246.
    Sok minden múlik azon is , hogy melyik érzéstelenítőt kapja az ember. Pl a lidokain szerintem semmit nem ér, az ultrakain (biztos nem így kell írni) - sokkal jobb.
    előzmény:
    plüssmackó (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_965233
    Torolt_felhasznalo_965233
    2005. március 8. 13:2845.
    Nekem speckó annyira rossz minőségűek a fogaim, hogy már rég porcelánnak kellene lennie helyettük és elég sűrűn megfordulok nála emiatt, hiszen még a sajátjaim vannak, amik nagyon problémásak.
    Példul minnél többet mosom a fogam, annál szürkébbek lesznek. . .

    Volt úgy is, hogy 2 órán át tömték a fogamat, mert annyira vérzett, hogy nem tudta folytatni. . .

    A jól bírásnak egy oka van, iszonyú nagy a fájdalomküszöböm!
    Gyerekkoromban kiszedték egy rágófogamat, de előtte odacsődítették az összes aszisztenst, hogy lefogjanak, aztán meg voltak lepődve, hogy avésésnél is csak karba tett kézzel, nyugodtan ültem. . . :)))
    Így elengedtek. . . . belátták, hogy nincs szükség rájuk. . . :)))
    előzmény:
    plüssmackó (44)
     
  8. 2005. március 8. 13:2344.
    Nem hiszek abban hogy a nem fog fájni. . . s ez igaz. . mert tapasztalatból beszélek. . .
    még mindíg fájt. . nem tudom mi a jobb tudni vagy nem hogy mi következik. . :(((

    Abban sem értek egyet hogy riogatom a népet. . . . csak a tapasztalataimat írtam le. . kevés olyan ember van aki annyit szívott volna a fogaival mint én. . :((( nem érdem. . és én mindíg rohadtul félek. . . ez az igazság. . . .
    Egy gyökércsúcs vésése igen fájdalmas és nagyon kellemetlen dolog. . . főleg utána. . . ezeket a sorokat úgy írom hogy a mult héten vésték ki. . . mondjam azt hogy egy hete napi 4-5-6 szem igen erős fájdalomcsillapítón élek ?

    Aki azt mondja nem fáj annak még nem volt igazi találkozása a szájsebésszel vagy a fogorvossal :((( mindíg azoktól hallom hogy nem is fáj meg nem kell félni akiknek van 2-3-4 szimpla tömött foguk. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_965233
    Torolt_felhasznalo_965233
    2005. március 8. 13:1943.
    Azt hiszem szerencsés vagyok. . . :))

    Nekem a fokdokim még a gyökérkezelést is injekció nélkül csinálja. . .
    Nem parázom, hanem csak megyek.
    Szeretek fogdokihoz járni, mert utána szépek lesznek a fogaim. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 8. 13:1942.
    Én tavaly ősszel voltam egy dokinál a Bulcsu utcában, hát élmény volt. Na, jó, nem, de majdnem. Az injekció előtt valami izével elérzéstelenített, (mondta is, valami amerikai szer) és nem éreztem az injekciót!!! Ez már fél siker volt.
    Utána annyira elzsibbadtam, hogy nem éreztem semmit. . . Azt láttam csak, hogy az asszisztensnő valami pajszerrel vagy mivel belemegy a fogamba, kalapáccsal ütögeti. Na, gondoltam, szétverik a pofám. De nem, és tényleg nem éreztem semmit, kivéstek egy olyan rágófogam, hatalmas nagy és hosszú, ráadásul görbe gyökerei voltak!
    És igaz, kb. 10 percig csinálta, de utána nem is vérzett sokáig, és a lényeg, az injekció általi zsibbadás után nem fájt az arcom! Meg se dagadt. Valami hihetetlen volt számomra. . . Jó nagy seb lett, de azt meg leecsetelte, szóval teljesen szuperul kihúzta az "agyaramat". Ha húzni kell, csakis hozzá megyek. Igaz, kb. 8000 Ft volt, de az orvos egyben szájsebész is volt, nagyon értette a dolgát! Ha ilyen doki kezébe kerültök, ti se féljetek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. március 8. 13:1041.
    Amúgy én mindig ideges vagyok, de kérdezősködöm, hogy mit miért hogyan csinál, ettől valahogy megnyugszom. Már magamnak is megcsinálnék sokmindent, ha arról lenne szó.

    Csak ahhoz le kellene venni a fejemet, hogy az ölembe tehessem, hogy dolgozzak rajta. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 8. 13:0940.
    Az ilyen felelem biztosan nagyon kellemetlen lehet. Szerencsere nekem nem volt hasonlo rossz elmenyem (na jo, egyszer nagyon fajt egy furas, azota kerek erzestelenitot), igy nem is felek az ilyen beavatkozastol. De ha ennyire felnek, biztosan bevennek valami nyugtato hatasu gyogyszert elotte. . .
    előzmény:
    pmnc (38)
     
  13. 2005. március 8. 13:0839.
    Resectio nem mindig borzalmas:

    Nekem a bal felső 1-est csiálták meg, magyarán felvágták a gyökérnél.

    Ennyi volt idézem: Szuri bead, vár, nyálszívó, hallok ezt azt, kész.

    kb. 3 perc. Mondom ennyi? Igen.

    Hát ez tök jó.
    előzmény:
    pmnc (25)
     
  14. 2005. március 8. 13:0538.
    igen, tudom, hogy kapok egy csomó injekciót, de nekem is van egy nagyon rossz gyerekkori fogorvos élményem és azóta a kezelés gondolatától is rosszul leszek. mikor még csak megbeszélésen voltam a fogorvosnál és tuti biztos volt, hogy semmit nem csinál aznap csak beszélgetünk és belenéz a számba, szóval annyira ideegs voltam és remegtem, hogy a fogorvosi székhez rögzített tálcán szinte táncot jártak az eszközök, mert az én annyira remegtem. és hiába tudtam, hogy nem fog történni semmi, egyszerűn nem tudtam ezzel mit csinálni. már kezdett elég kellemetlenné válni a dolog.
    előzmény:
    cleo (36)
     
  15. 2005. március 8. 13:0137.
    köszi, ez bíztató :)
    előzmény:
    cleo (34)
     
  16. 2005. március 8. 13:0036.
    Ne felj, kapni fogsz nem is egy injekciot, nem kezdenek ugy hozza, hogy fajdalmat erzel!
    előzmény:
    pmnc (31)
     
  17. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 8. 12:5935.
    Köszönet ezért a hozzászólásért!! :)
    előzmény:
    cleo (34)
     
  18. 2005. március 8. 12:5834.
    Nekem meg "csak" kettetort meg beletort fogakat kellett kioperalni, de anyukamnak nemregen volt gyokercsucs-rezekcioja, es semmit nem erzett mutet kozben. Utana meg szedni kell par napig a Cataflamot, es kesz.
    előzmény:
    pmnc (25)
     
  19. 2005. március 8. 12:5733.
    nálam is az volt. sajnos tényleg két óra, de én közben háromszor kaptam érzéstelenítő-utánpótlást is, meg valahogy el is kábítottak, de szerencsére túl vagyok rajta. természetesen érezni fogom még egy ideig a helyét, de most már sokkal jobb. a végén attól féltem, megsüketülök, mert már a fülem is folyton bedugult. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (18)
     
  20. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 8. 12:5732.
    Én azóta félek, mióta tudom, hogy hogy csinálja. . Jobb lett volna nem tudni.
    előzmény:
    pmnc (30)
     
  21. 2005. március 8. 12:5731.
    ez azt jelenti, hogy neked nem fájt? felcsillant a remény :)
    előzmény:
    cleo (29)
     
  22. 2005. március 8. 12:5630.
    én is csak azért mert annyira félek minden ilyen beavatkozástól, hogy előtte szeretem részletesen tudni, hogy mi fog történni és azon túl, hogy a doki is mondott valamit még megnéztem egy-két fogorvosi oldalt is. szóval a para bennem van
    előzmény:
    Mifirc (27)
     
  23. 2005. március 8. 12:5629.
    Hat nekem nem. Minek riogatod itt a jonepet?
    előzmény:
    plüssmackó (22)
     
  24. 2005. március 8. 12:5428.
    nem felső, alsó. és az orvos sem mondta, hogy fájdalommentes lesz. viszont több ismerősömnek csináltak már ilyet és azt mondták, hogy kibírható, max kellemetlen
    előzmény:
    plüssmackó (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 8. 12:5427.
    Én is ilyenre megyek nem sokára. . . De nem tudtam vollna megjegyezni, hogy így hívják :)
    előzmény:
    pmnc (23)
     

Címlap

top