Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. Torolt_felhasznalo_849325
    Torolt_felhasznalo_849325
    2005. március 9. 21:1175.
    Sziasztok. Ha én most leírom a fogorvosomról a véleményemet, páran meghőköltök. Én is mindíg rettegtem, de végre rátaláltam arra a fogorvosra, akiről mindenki csak álmodozik. Rólam tudni kell, hogy nagyon-nagyon félek a szuritól. Bármit kibírok, csak szuri ne legyen. Volt már két idegelésem, 4-5 tömésem, és ez mind szuri nélkül. Na azt nem mondom, hogy nem fájt, de kibírtam. Ja, és legutóbb egy beletört fog gyökeremet szuri nélkül úgy vett ki, hogy nem is éreztem. (nem volt begyulladva a gyökér. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 9. 21:0974.
    Igen én voltam. Azt mondták, hogy előbb szájhigiénés oktatásra kell járnom, és fogkőleszedésre, aztán kezdenek neki a fogaimnak, mert így hiába. Megjegyzem, hogy rendesen mosok fogat, és eddig is jártam fogorvoshoz.
    előzmény:
    babi1 (72)
     
  3. 2005. március 9. 20:2773.
    az hol van?
    én az Őrsre járok de nem az Sztk-ba hanem maszekhoz egy fogklinkára. . de már most görcsbe áll a gyomrom. .
    Úgy irigylem azokat akiknek semmi baj a fogával. . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    babi1 (72)
     
  4. 2005. március 9. 20:0872.
    Sziasztok!

    A dentalcoop-nál járt már valaki? Én jöv. héten megyek, de nem tudom jól választottam-e.
    Köszi előre is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 9. 19:4571.
    az biztos. .
    hát én inkább akkor sírok ha nem adnak. . De olyan még nem fordult elő csak kiskoromban. .
    holnap megyek. .
    remélem túlélem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. március 9. 16:5770.
    A nővérem jó előre felkészített, hogy mindenképpen kérjek érzéstelenítőt. Az utóbbi jópár évben nem kellett fogorvoshoz mennem, ezért nem emlékeztem, milyen is az, amikor az embernek be van injekciózva a fél szája. Borzasztó volt!!!! Ott ültem a váróban, hogy hasson az érzéstelenítő, és majdnem sírva fakadtam attól a kellemetlen érzéstől, hogy nem érzem a számat, de annyian voltak, hogy égő lett volna sírni, mikor még nem is kezelt az orvos.

    A tesóm viszont azzal nyugtatott, hogy egy érzéstelenítő nélküli kezelés sokkal rosszabb lett volna, mint ez.
    előzmény:
    dr.judy (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_307863
    Torolt_felhasznalo_307863
    2005. március 9. 16:4469.
    Nekem is a lakótelepi iskolafogász gondoskodott róla gyerekkoromban, hogy úgy rettegjek minden fogdokitól, mint senki mástól!
    Tavaly terhesen muszáj volt már rendbehozatnom őket. Pár alkalom után már olyan volt, mintha hazamennék! Minden félelmem elszállt. Egy nagyon aranyos középkorú fogorvosnőhöz jártam, akinek az a mániája, hogy akkor kérdezget, mikor nem tudsz válaszolni és akkor sütögeti a poénjait, mikor nem tudsz nevetni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 9. 10:5468.
    Fú, látom, akkor vagyunk egy páran, akik félünk:) Az amcsi sztároknak tényleg gyönyörű műfogaik vannak és már jó korán kihúzgálják a rendes fogaikat, akkor is, ha nincs vele gond, aztán meg beraknak egy hófehér műmosolyt:))
    előzmény:
    vikomama (63)
     
  9. 2005. március 9. 10:2567.
    halihó!
    nekem tegnap letört egy darabka a hátsó rágófogamból. nagyon nagyon parázok, de mivel nem érzékeny remélem megúszom egy töméssel. . .

    nem nagyon szertnék fizetni, ezért a XVIIben keresek valami jó dokit, de már ráz a hideg görcsöl a gyomrom a gondolattól is!!!

    Kisbabám van ezért nem nagyon tudok elmenni a régi csepeli orvoshoz akit ismerek. . .

    jajajajaja nagyon félek h. találnak még gondot és fájni fog. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 8. 21:0666.
    látom rajtam kívűl már senki sem darázik. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    vikomama (65)
     
  11. 2005. március 8. 18:1965.
    végigolvastalak titeket.
    most még jobban félek köszi.
    asszem megyek hányni egyet:-(((((((((

    én is olyat akarok mint Jon Bon Jovinak. . szép porcelánfogakat:-)
    ha milliomos lennék meg is csináltatnám.
    ki a francnak kell az eredeti csak a baj van vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 8. 18:1564.
    de hülye vagyok hisz ma indult ez a topik. . elnéztem az évszámot:-DDD
    előzmény:
    vikomama (63)
     
  13. 2005. március 8. 18:1063.
    helló látom már ez a topik nem nagyon él de legalább kiírom magamból
    ISZONYATOSAN FÉLEK. . RETTEGEK HIÁBA NYUGTATOM MAGAM SEMMIT NEM ÉR.
    múlt héten elmentem egy állapotfelmérésre. . mert letört egy két fogamból darab. Nos a röntgen még kimutatott egy-két fini dolgot.
    3 bölcsifogamat ki akarják húzni kell 3-4 korona és még tömés is.
    jesszus. belegázoltak a lelkembe ezzel a hírrel.
    Tök arik tök profik de én még a fogkőleszedés alatt is majdnem elbőgtem magam de csak pszihésen hergeltem magam.
    Most kell mennem csütörtökön újra és még vagy egy fél éves procedúra vár rám.
    de nem tudom hogy oldjam meg. .
    Vegyek be nyugtatót?????????????
    nem tudom
    Kiskoromban megalapozták ezt a félelmet mert lefogtak jó kis szoci módszer szerint érzéstelenítés nélkül húzták ki egy tályogos tejfogamat (6éves voltam asszem) és kiabáltak velem!!!
    azóta nem szeretem őket.
    igen a fogorvosokat nem szeretem emiatt.
    tudom hogy már nem ilyenek és pénz beszél tehát kedvesek . . de akkor is meglátom azt a rohadt liftes széket és a bugyim is vizes lesz.
    pedig ahova bejelentkeztem nagyon profi hely tiszta high-tech felszerelésekkel és mégis.
    nem tudok megnyugodni.
    már számolom az órákat csütörtök 4ig amikor is idegkezelni fognak és megpróbálják megmenteni azt a törött fogamat.
    Klinikai eset vagyok??
    és kérdés: a bölcsihúzás nagyon fáááááááááj?, mégsose húzták ki fogamat csak azt a tejfogamat de már rég volt.
    állítólag az a recsegés ropogás nagyon zavaró. .
    Bocsi hogy itten kifakadtam de hátha mégis tud rajtam valaki segíteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 8. 14:141.
    a múlt héten nekem az alsógatyámból is csavarni lehetett az izzadságot :((( 2 óra a székben . . . :((((((((
    előzmény:
    cleo (62)
     
  15. 2005. március 8. 14:1062.
    Nekem a multkor kettot huztak egyszerre (vesni nem kellett), kerdezi a fogorvos, megizzadtam-e, mert o igen :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 14:0861.
    Még jó, hogy nekem "csak" egyet kell:))
    előzmény:
    cleo (60)
     
  17. 2005. március 8. 14:0360.
    A paromnak szedtek ki mind a negy bolcsessegfogat, mert egyaltalan nem volt helyuk kinoni. Semmit nem erzett a mutet alatt (kettesevel szedtek ki). Hazajott, mondja, hat ez egyaltalan nem is faj, nem is valtotta ki a Cataflamot. 2 ora mulva mar nem igy gondolta, ugyhogy mentunk a gyogyszertarba :). A masodik kettonel mar elorelatobb volt :))

    Nekem a sima huzas utan egyaltalan nem is fajt a helye. Meg csodalkoztam is, de mondta a fogorvosom, hogy ez igy termeszetes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 13:5959.
    Én mindig időben megyek, ez a bölcsességfog dolog szerencsére nem sürgős, azt mondta a doki, hogy ráérek gondolkodni, majd talán rászánom magam valahogy.
    előzmény:
    plüssmackó (56)
     
  19. 2005. március 8. 13:5858.
    hát reméljük a legjobbakat :(((
    azt hiszem már valamit megfogadtam. . . azonnal egy két héten belül rohanok. . . sajna ezt a véett fogam helyét is halogattam. . . többet nem fogom :((
    előzmény:
    cleo (57)
     
  20. 2005. március 8. 13:5457.
    En mindig idoben megyek. Bar most eppen nem :)). Az elmult 1 honapban 2x jartam fogorvosnal, egyszer letort a tomott fogam, masodszorra magas volt benne az uj tomes. 1 hetre ra letort az egyik bolcsessegfogambol egy darab (ala van szuvasodva az 1000 eves tomes). Ezt ki kellene huzatnom (mert tometni nem erdemes). A huzassal semmi bajom (pedig valszeg mindkettot huzzak majd), csak itt nem mennek tul olajozottan a dolgok, es ha netan beletorik, akkor minimum napokat kell varnom egy szajsebeszeti idopontra, mig otthon egybol mehetek. Hatha kibirja majusig, amig hazamegyek :)
    előzmény:
    plüssmackó (51)
     
  21. 2005. március 8. 13:5156.
    pedig nem akartam én senkit sem beparáztatni. . . . .
    egy viszont biztos : időben elmenni . . . az a legjobb amit tehetsz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (54)
     
  22. 2005. március 8. 13:4955.
    Azert a 40% is eleg sok. Es ha egyszer elromlott a fog. . . akkor annak hosszu tavon annyi. Bar a gyokerkezeles "jo" dolog, legalabb megmarad a sajat fog.

    Ocsem fluorid tablettat kapott kiskoraban, es 1 tomott foga van. Ezzel sem anyukam, sem az apukaja nem dicsekedhet :(.
    előzmény:
    plüssmackó (51)
     
  23. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 8. 13:4654.
    Na ennyi hozzászólás után még jobban parázok sajna:((( Plüssmaci: részvétem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 8. 13:4553.
    részemről a dupla donalgin tabletta előtte . . lidokain fújás szuri előtt + sorozat novocainra esküszöm :)
    előzmény:
    Mifirc (46)
     
  25. 2005. március 8. 13:4452.
    Köszi halacs :( :))) most már a legrosszabb 50%-án túlvagyok
    előzmény:
    shine78 (49)
     

Címlap

top