Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 5. túl!

Torolt_felhasznalo_398015
Torolt_felhasznalo_398015
Létrehozva: 2005. március 11. 18:45
Sziasztok!

Szeretném olyan embereket összegyűjteni, akik már az ötödik lombik programon vannak túl. Olyanoknak is nagyon örülnék, akiknek utána sikerült.
Sajnos mi már a 9 beültetésen vagyunk túl, sikertelenül. Meddig lehet ezt bírni, meddig érdemes tovább menni. Sikerülhet-e egyáltalán, szerintem egyre kevesebb esély van rá. Mindig minden jó csak éppen nem tapad meg a babó.
Remélem nem egyedül, vagyunk ilyen gondokkal. Igazából több fórumot is olvasgattam, de kevesen írnak ilyen problémával.
Általában 2-3 próbálkozásra a nagytöbbségnek sikerül.
Nagyon örülnék olyanoknak is akinek a sokadik próbálkozásra sikerült. Nagyon nagy reményt adna.

Válaszotokat előre is köszönöm: Bebora

  1. 2010. február 21. 18:096626.
    Hat igen.Mindennek utana kell jarni,csak aaz a szomoru,hogy ezeket nem az orvosok javasoljak,pedig ez lenne kezenfekvö,nem?En jelenleg babiszitterkedek,egy csaladnal.idös nagymamat äpoltam anno,de halala utan is megmaradt a jo kapcsolat,es amikor szukseg van räm,jövök.Most eppen a csaläd Amerikaba ment,ezert enyem a bebi 1 hetig.Elötte,meg utana pedig sielni voltunk,es amig ök szorokoztak,en voltam a kisbekäval.De en nagyon szivesen teszem,nekem ez nem kinzäs.Eleinte egy kicsit feltem,hgy az utolso lombikom utan rögtön jöttem,mert akkor szuletett,de kimondottam jot tett a a lelkemnek.Egy kicsit van is babämmeg nincs is.
    előzmény:
    tresoagnes (6625)
    2010-02-21  17:17
  2. 2010. február 21. 17:176625.

    Sziasztok!

     

     

    Úgy látom már nem az a pörgős topic ez itt, de hátha másképp lesz. 

    Bár én sem minden nap írok, de hát mindenkinek ezer a dolga gondolom, főleg hétvégén, én is ilyenkor próbálok mindent behozni:takarítás, vasalás, mosás stb. Ma pedig vengédségben voltunk a nővéreméknél és persze megint sütit ettem és bűnöztem!!!

    Bbogus igazad van teljesen mindennek utána kell járni alaposan, mondom én aki a 9., lombik után tette ezt meg. Én már voltam genetikán is, kromoszóma rendellenességünk az nincs, de van trombózisra hajlamom. Mit dolgozol kint, csak nem bébiszitter vagy?? 

    Régi Lányok már senki nem jön? Búzakalász mi lett az eredmény, vagy nem olvastam el rendesen a topicot, de nem tudom??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. február 20. 20:416624.
    hogy tudok belepni az uj topikba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. február 19. 22:136623.
    Sziasztok.En is vagyok am meg.Csak egy ideje kulfoldon dolgozom,es csak ritkan jutok nethez(bocsi az ekezetek miatt).Akkor azonban gyorsan visszaolvasok,hogy kepbe legyek mindenkivel.Igyekszem osszeszedni egy kis penzt,hogy belevaghassak a kovetkezo lombikba.Mert bele fogok vagni,az tuti.Talan tavasszal,vagy nyaron.Most azonban intezetet fogok valtani,es alapos kivizsgalat kerek elotte.Pl.marciusban megyunk genetikai vervetelre,hatha kiderul valami.Tegnap olvastam egy cikket,miszerint egy nonek 18 veteles utan sikerult szulni. antitest termelodott a szervezeteben,ami miatt nem maradtak meg a babak.Azota ez jar a fejemben.Ezt nalunk nem szurik??Lehet,hogy sokunknal ez a gond?Igyekszem jobban utananezni a dolognak,es kifaggatni a genetikust.Most mennek kell,munkam eppen koveteli az utolso adag tapszeret.Jok legyetek,ne vitazzatok legyszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. február 18. 19:436622.

    Sziasztok!

     

    Janka, azért ennyire nem rossz még a memóriám ám, emlékszem, csak öf-ről maradtam le valahol! Nagyon jó lehet ez a "teljes család"!!! Szívből gratulálok Nektek!! Én is mindig álmodozom róla, hogy majd egyszer, egy igazi karácsonyunk lesz, amikor a babánk is ott lehet velünk!! Mert így nekem mindig hiányérzetem van a fa körül, mint ahogy azt már mondtam máskor is!!! 

     

    Moli, valóban jó masszív lehet a kiscsaj!!! Milyen babázni, annyi elszenvedett év után, remélem nagyon boldogok vagytok!!???

     

    Képzeljétek ma felhívtak a Mensmentisből, hogy Tűű doki elolvasta a levelemet és a hat női hormonra vegyék le a véremet!!

    Márciusban megyek anyukámmal kontrollra és akkora ütemeztem ezt is be.

    Nem is tudjátok, hogy anyukám jól van (kopp-kopp) nagyon sokat hízott és olyan jól néz ki hál'istennek, októberben volt egy éve a műtétnek. Remélem a kontrollon is minden oké lesz, legalább ez legyen jóó!!

     

    Elen nem jelentkezel, pedig annyira szeretném tudni, hogy vagy??!!

     

    Merinka rólad sem tudok semmit, bár én ne szóljak aki ilyen sokáig nem adott jelt magáról!!

     

     

    A jó kis csapat már többé nem lesz az igazi Lányok, pedig jó volt egymást bátorítani!!??

    előzmény:
    Janka35 (6621)
    2010-02-17  19:15
  6. 2010. február 17. 19:156621.

    Szia Ági!

     

    Lehet nem is emlékszel rám!? Mi 5 lombikon és 5 donoros inszemen voltunk túl amikor terveztük  ha a vérünk árán is de összekaparunk még egy lombikra valót. Akkor már folyamatba volt az örökbefogadási kérelmünk majdnem 3éve. A lombikra nem került sor,mert május 14.-én hazajött szemünk fénye  a mi kisfiúnk Máté akkor volt 15 és fél hónapos. Ma már 2 éves eleven gyönyörű, szőke hajú,kék szemű okos,hisztis, hízelgős, pelenkás bajkeverő. Hát most így állunk ha meg vannak a fagyi babáinik akkor jövőre elmegyünk értük is. Sajnos ez most nem aktuális,mert ez a piszkos anyagi és a hatalmas GYES. jövőre már dolgozok akkor kicsit könnyebb lesz már. Nagyon megváltozott az életünk  lángol a szerelem Mátéval oda vissza.

    előzmény:
    tresoagnes (6619)
    2010-02-17  18:26
  7. 2010. február 17. 18:456620.

    Szia Ági!! Én is nagyon örülök, hogy itt vagy!!! A másikon már örvendeztem ennek a ténynek..

     

    Mi újsi van veled? Olvastam, hgoy a férjed munkahelye instabillá vált. Nagyon sajnálom. Remélehetőleg a tiéd stabilan tartja magát.

     

    Mi jól vagyunk, a kis Beton Böském  4,5 hónapos és 8,2kg. Akkora mint egy Baross szobor.. :-) Lassan sérvet kapok.

     

     

    Remélem jönnek a csajok odaátról beszámolni kivel mi van...

     

     

    Puszillak, és nagyon nagyon örülök neked!!!!!!

     

     

     

    előzmény:
    tresoagnes (6619)
    2010-02-17  18:26
  8. 2010. február 17. 18:266619.

    Sziasztok Lányok!!

     

    Janka nagyon aranyos vagy, Te hogy vagy, nem nagyon tudok Rólad semmit?! (bár ez valszeg az én hibám, vagy figyelmetlenségem)

    Kicsirizke, nagyon drukkolok Neked, nekem csak egyszer volt fagyim, de az "ébresztés" megviselte őket egy kicsit, bár az embriológus azt mondta, hogy szépek...

    Na, úgy látom mire én "visszatérek" addigra Ti tűntök el, dehát így van ez. 

    Ma beakartam jelentkezni kontroll vérvételre Tűű dokihoz, de helyette csak letolást  kaptam, mert szeptemberben kellett volna mennem és nem is tudják mire vegyenek vért stb. írjak Tűű dokinak. Hááát egy kicsit meglepődtem...mindegy írtam a dokinak, majd meglátjuk. Bár biztos ő sem dícsérne meg,  ha meglátná, hogy néha sütit eszem!!! Karácsony óta nem tudok visszaállni rendesen a diétára, pfujj!!Pedig jó lenne, ha jók lennének az eredményeim!!

    Nelly, a kismanód tündéri, már igazi nagy fiú!!

     

    előzmény:
    Janka35 (6617)
    2010-02-16  20:16
  9. 2010. február 16. 21:076618.
    Hát igen Ági, utálom a melóhelyen ezt az örökös "hazudgálást" mert rohadtul nem értik meg...stb:( Valamelyik nap pl azt vágták a fejemhez mikor szóba került a baba dolog hogy "rizike te se nagyon ugrálhatsz már, lassan kifutsz az időből" Na gondoltam köszi:( el ne temessetek már 35 évesen az istenit:(( szval.....ennyi..Én tudod vasárnap megyek UH-ra, aztán a fagyikért a jöv.héten..SZÉP ESTÉT MINDENKINEK:) jaaa és nem akarom hogy meghaljn a topik én sem.....Éjszakákon át olvastam vissza...:))))
    előzmény:
    tresoagnes (6616)
    2010-02-16  18:52
  10. 2010. február 16. 20:166617.

    Szia Ági nagyon örülök,hogy újra itt vagy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. február 16. 18:526616.

    Sziasztok!

     

    Hát lányok, azért még nem temetjük el ugye ezt a topicot??? Nekem is nagyon sokat segített ez a topic, hogy nem csak én vagyok egyedül akinek az 5. lombikra nem sikerült, hogy tudtunk beszélgetni stb. ... Tudom, hogy akinek babája van talán szeretne többet beszélni róla, vagy akár aki babás az is, de azt is tudom, hogy rossz ezt olvasni annak akinek nem sikerült.  Azt is tudom, hogy én nagyon régen nem írtam már, de lelkileg nagyon ki voltam (vagyok?). De azért visszahúzott a szívem és nem is nagyon írtam máshová. Sajnálnám ha vége lenne...

    Kicsirizke én nem kális vagyok, több helyen is jártam, legutóbb a Róbert Károlyba, ott sikerült a 10., de nem jól végződött. Sajna fagyim nincs már...

    Tudom, hogy a munkáltatók nem szeretik ezeket a táppénzes napokat én is rettegek, ráadásul új vezetés stb. De az a baj, hogy nem tudom csak szabiból megoldani a feljárásokat, mert én is vidéki vagyok, meg mindig nem tudok mit "hazudni". Ez van...

    Egyébként aranyosak vagytok, hogy örültetek nekem, nagyon jól esik. 

    Elen Drága, hogy vagy, tünetek??? (vagy inkább nem akarod elkiabálni??)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 15. 20:116615.

    Sziasztok Csajok!

     

    Eddig én nem nagyon szóltam hozzá ehhez a vitához. Ennek az volt az oka, hogy mindvégig abban reménykedtem, hogy minél kevésbé szítjuk a vitát, annál jobb, annál hamarabb vége lesz. A mai napig úgy érzem, hogy nem történt semmi megbocsáthatatlan. Mindvégig abban reménykedtem, hogy sikerül ezt a csapatot megmenteni és összetartani. Minden hozzászólásomat ennek fényében írtam.

    Most nem ezért írok. Azért írom ezt a hozzászólást, mert úgy érzem, az embernek fel kell vállalnia a véleményét. Azt hiszem már régebben is írtam, nem biztos, nem olvastam vissza, de most mindenképpen le szeretném írni, hogy én is ugyanolyan felelős vagyok abban, hogy megnyitottuk a másik topicot, mint Moli. Nem akartunk ezzel megbántani senkit, és nem volt semmi rossz szándékunk. Mégis megbántottunk sokakat, és én ezért ezúton is elnézést kérek. KisKata, Merinka, Nyuszika Tancsa bocsássatok meg. Úgy gondolom nem tettünk olyat, amit ne lehetne megbocsátani. Lehet, hogy hiba volt, nem tudom, de rossz szándék nem volt bennünk.

    Elsősorban azonban Molitól szeretnék bocsánatot kérni. Ha úgy érzed, hogy nem álltam ki melletted ebben a vitában, úgy kérlek, bocsásd ezt meg Nekem. Semmi más nem vezérelt, mint hogy összetartsam ezt a kis csapatot, nem akartam ezt a vitát. Nem melletted nem álltam ki, hanem egyszerűen ezt a vitát nem akartam. Végig úgy gondoltam, hogy el van túlozva, és mindig arra gondoltam, hogy úgyis nemsokára vége lesz.

     

    Egyébként még egy kis technikai inormáció: ezt a topicot egy számunkra ismeretlen lány nyitotta, úgyhogy ezt a topicot biztos, hogy nem tudtuk volna zárttá tenni. De nézegettem a többi topicot, és mindenki azt csinálta, hogy a zárt topicnak újat nyitott. Ennek valószínűleg az az oka, hogy nyitott topicot utólag nem lehet zárttá tenni.

    Más: beszélgettem egy barátnőmmel, aki azt mondta, hogy az IWIW-en is van olyan, hogy bizonyos fotókat csak ismerősök látnak. Ezt én nem tudom, nem értek az IWIW-hez, sose voltam rajta, de ez a lány azt mondta, hogy így van.

     

    Még egyszer a topiclakók névsora:

     

    Ági

    Amandi

    Angel

    Barbó

    Bogus

    Búzakalász

    Elen

    Éva

    Janka

    Kéknyúl

    Kisbreki

    Kiskata

    Merinka

    Moli

    Nárcisz

    Nelly

    Ráma

    Tancsa

     

    Én ezen a topicon mindenkit nagyon szeretek, mindenkitől rengeteg segítséget kaptam, amikor szükségem volt rá. Ezért most mindenkinek a legjobbakat kívánom. Akiknek még nincsen babucija, ahhoz mihamarabb találjon el a gólya, akinek meg már van, annak jó babázást kívánok.

     

    Sziasztok

    Nelly

     

    PS: Kicsit megkönnyeztem a topicunkat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 15. 13:266614.
    Köszi Angel:))Hogy vagytok ebben a napsütéses időben??Többiek hol csavarognak??
    előzmény:
    Angel37 (6613)
    2010-02-15  12:41
  14. 2010. február 15. 12:416613.

    hát ööö, most biztos dübörög a prl-om:) (a cicizés miatt)

     

    akkor meg úgy volt, hogy július végétől szedtem, és szeptemberben indult a stimu, ami Makilányban végződött:)

     

    szerintem nem szabadott volna abbahagyni... hiába ment le ideálisra az érték, tovább kellett egészen a 12. hétig!

    ha hirtelen abbahagyod, visszaugorhat.

     

    sajnálo, hogy volt egy ilyen eseted, valszeg biokémiai volt.

    előzmény:
    kicsirizke (6612)
    2010-02-15  12:33
  15. 2010. február 15. 12:336612.
    És ez Nálad azóta nem jött vissza?Nekem már voltak ezzel gondok:(( 5 éve szedtem 1/2 éven keresztül, majd szólt a doki hogy abbahagyhatom, és kezdhetem az akkori 2. lombikunkat.Gondoltuk kihagyunk 2 hónapot, mert nyaralás..stb..és a köv. hónapban volt egy spontán terhességem..érdekes..De sajnos nem sokáig örülhettem a jó hírnek..Alacsony volt eléggé a hcg, és mondta a doki is h nem biztos hogy megmarad a baba:((Így is lett...De se előtte se utána nem csináltam még + tesztet....Akkor viszont a gyógyszernek tudtam be ezt az egészet...
    előzmény:
    Angel37 (6611)
    2010-02-15  12:27
  16. 2010. február 15. 12:276611.

    egy kontroll nem ártana! az se jó, ha határ alá menne...

    ha már egy hónap után nem, akkor kettő után!

     

    két mértékben szokák mérni, az egyikben 25 a felső határ, a másikban 5-600körül lehet, mert arra bizton emlékszem, hogy 1100-zal dupláztam!

    előzmény:
    kicsirizke (6610)
    2010-02-15  11:55
  17. 2010. február 15. 11:556610.
    sZIA Angel!Jó hogy írtál!Én napi felet szedek már december óta, de nem értem miért nem csinálnak közben vérvételt hogy azóta kb mennyire mehetett vissza..na mind1 majd azért erre rákérdezek..Mert gondolom az se jó ha nagyon leviszik.Nekem aszem 800 volt( a felső érték:350)
    előzmény:
    Angel37 (6609)
    2010-02-15  11:50
  18. 2010. február 15. 11:506609.

    szia!

    bár nem engem kérdeztél, nekem is gond volt vele, felső határ kb duplája volt a PRL. napi negyed bromó bő egy hónap alatt rendezte.

    előzmény:
    kicsirizke (6607)
    2010-02-14  23:11
  19. Torolt_felhasznalo_141559
    Torolt_felhasznalo_141559
    2010. február 14. 23:256608.

    A lombik program előtt egyre több orvos ajánlja genetikai vizsgálatot. A NLcafén olvastam erről többet a genetikai szakértő blogjában és kérdés/válaszai között. Nézzétek meg, érdemes és tanulságos. Dr. Nagy Zsolt el is végzi ezeket a vizsgálatokat, ezért napra kész a tudása.

     

    Trombózis genetikai teszt és kromoszóma vizsgálat elvégzését javasolják, hogy ki lehessen zárni a sikertelenség genetikai hátterét. Dr. Nagy Zsolt 2010. 01. 25.én írt erről a blogjában.

     

    Nlcafén itt találjátok Őt: http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/1264343
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398015 (1)
    2005-03-11  18:45
  20. 2010. február 14. 23:116607.
    Elen!!Olvastam hogy Neked is gondok voltak a prolaktin szintel, és szedted a bromocriptint!Neked meddig kellett szedned???Én dec.1 óta szedem..Jézusom má ennyi az idő???Rizi takaroggyá aludni:DD na jóccakát:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. február 14. 21:476606.
    Csajok!!Én mikor a János kórházba jártam nem nagyon ajánlották (az én dokim legalábbis nem) a progi szurit.Itt a Káliba meg említette a dokinő, és a januári programomat azzal is csináltam végig.Szerintetek nagyobb esélyt ad a megtapadásra??amugy olyan volt a seggem mint akit agyonvertek:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. február 14. 21:266605.

    Kedves Tancsa,

     

    Van nálam fontosabb és érdekesebb téma a topikon, Barbó írt, és bejelentkezett egy új topiklakó.....

     

    Szeretettel ajánlom figyelmedbe! 

    előzmény:
    tancsa (6603)
    2010-02-14  14:45
  23. 2010. február 14. 15:186604.

    üdv!!

     

    Barbó,

    bocsánat, bár valszeg nem nagyon érsz rá olvasni, de tegnap lemaradt, pedig akartam írni :(

     

    örülök, hogy alapvetően jól vagytok! hogy fárasztó, arról van sejtésem, hisz egy baba is az...:)

     

    és nagyon remélem, nem lesz szükség a szívműtétre!

    (kis zörej nekünk is van)

     

     

    Ági,

    ó hogyne emlékeznék!! :) tényleg mennyi esemény azóta...

    remélem egyszer igazán jó hírekkel tudsz jönni!!

    ha füves ember kell hozzá, füves ember:)

    nem is kell feltétlen hinni.

     

    Kicsirizi,

    szte Makilányom története már mindenki könyökén jön ki:) valszeg úgyis megtaláltad, ha visszaolvastál!:)

     

    drukk a fagyikhoz!

    és mindenkinek persze, aki még ír ide, hátha felpördül ez a "várakozós" topic is újakkal.

     

    Merinka,

    neked is örülök, hogy benéztél, kár, hogy épp ilyen témára:(

    és drukk, hogy veled is történjen meg a csoda! 

     

     

    topic szétválás téma:

    jelzem, nem akartam/akarok hozzászólni, nem szítom tovább a dolgot.

    DE totál személyeskedés nélkül: tény, hogy másik a topic nekem sose lesz olyan, mint ez volt.

    pont.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. február 14. 14:456603.

    Döbbenet. Moli, ahogy te hazudsz, az beteges.  (mellesleg éljen az iwiw! )

     

    Mi viszont hálásak lehetünk, mert őszinte, mély barátságok születtek a 'sárdobálók' között. Köszönjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. február 14. 12:496602.
    Moli-m írtam privit, de annyira uj Nekem még ez az oldal..lehet  el sem ment::)Anyum sütött kacsát, gyertek rágcsáljatok egy kis comját:))Jó kis vidéki kacsa, mint Én vagyok:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top