Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Biszexuális férj

Torolt_felhasznalo_613779
Torolt_felhasznalo_613779
Létrehozva: 2005. március 16. 14:59
Kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan házaspárokat, melyben a férj nyíltan vállalja biszexualitását, viszont házassága a feleségével jól működik? Szerintetek egy ilyen házasság hosszú távon képes-e működni?
Férjem bevallotta, hogy biszexuális, viszont szeret, elhagyni nem akar én azonban most teljesen össze vagyok zavarodva. A biszexuálitásról szinte alig tudok valamit, fogalmam sincs, hogy ez mennyiben változtatja meg egy házaspár életét. Férjem megcsalni nem akar, akkor viszont nem értem, miért kellett ezt megtudnom? Persze becsülöm az őszinteségét, de most fogalmam sincs, mihez kezdjek ezzel az információval 10 év házasság után....ráadásul gyereket is most szeretnénk....
  1. 2005. Április 2. 20:48126.
    Érdemes beleolvasni a biszexuális csajok topicjaiba, hogy milyen ideológiákat gyártanak le arra, hogy miért nem megcsalás az, ha egy másik lánnyal fexenek össze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_795628
    Torolt_felhasznalo_795628
    2005. Április 2. 20:32125.
    Magamból indulok ki. :-)

    Ha én egy új nőt szeretnék bevonni a feleségem mellé a jóba legálisan, akkor először bejelenteném, hogy bisexuális vagyok. Úgy ahogy ez nálatok is elkezdődött. Aztán ha sikerül elfogadtatnom, jön a következő lépés. Bevonjuk harmadiknak az új pasit. Akivel nem is vagyok igazán jó viszonyban, csak katalizátornak használnám. Ezt persze ő is tudja. Mert egy haver. Aztán mikor már hárman összemelegedtünk, akkor onnan már csak egy lépés, hogy hozzuk be negyediknek az eredetileg is áhított új barátnőmet. Kis idő múlva kirugjuk a katalizátort és ott maradok hármasban két nővel.
    Szerintem ezt akarja a pasid, csak kicsit lassan adagolja a végső elképzelését. Na persze - ki is kapartad volna a szemét, ha egyből az új nővel jön elő . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 1. 19:10124.
    Keservesen nehéz helyzetben vagytok mindketten. Az lenne jó, ha tudnék valami bölcset mondani, de úgy látom, ti már mindent végigrágtatok, méghozzá kegyetlen ôszinteséggel. Nem áltatjátok egymást és önmagatokat: te szembenéztél azzal, hogy bármennyire is szeretnél, NEM TUDSZ ígérni semmit, a párod meg azzal, hogy bármennyire is szeretné, nem tud érzelmileg megbirkózni a helyzettel. Bárcsak tudnék segíteni! Megérdemelnétek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755778 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_755778
    Torolt_felhasznalo_755778
    2005. Április 1. 15:51123.
    Folyt. :
    Végül is örült, hogy mindezt elmondtam neki, megért, de azt azért nem tudná megemészteni, ha valóban össze is feküdnék egy férfival. Számára ez hűtlenség, számomra eddig nem volt az, de onnantól kezdve, hogy amit teszek, azzal megbántom a másikat, én sem tudok másképp állni a dologhoz, mint egy erkölcsileg elutasítandó magatartáshoz. Tehát, még ha az értelmével el is fogadja a dolgot, és úgymond toleránsan kezeli, érzelmileg nem tud azonosulni egy esetlegesen megvalósuló kilengéssel. A témát már agyonrágtuk, a „tárgyalások” is megrekedni látszanak, és a helyzet kezd egyre inkább válság-állapothoz hasonlítani. Azt mondja, hogyha „nem férek a bőrömbe”, szakítsunk, de a szakítás is kikészítené érzelmileg és idegileg egyaránt, nem beszélve arról, hogy engem is, ui. az ember nemigen szokott szakítani azzal, akit még szeret. A másik, hogy semmi olyan döntést nem akarok bevállalni, amivel fájdalmat okozok neki. A közös jövőt csak úgy tudja elképzelni, ha sürgősen elfelejtem az egész dolgot, amit szívesen meg is tennék, ha tudnám előre, hogy képes is leszek betartani. Néha szarnak érzem magam, hogy fájdalmat okozok neki anélkül, hogy akarnám. Már annyira bele vagyok/vagyunk fáradva ebbe a vergődésbe, hogy egyre kevésbé okozna gondot újra magamba temetni a témát, ha nem tartanék attól, hogy miután lehiggadnak a kedélyek, kezdődik minden előröl ……. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_755778
    Torolt_felhasznalo_755778
    2005. Április 1. 15:50122.
    Sziasztok
    Bocs a tegeződés miatt – remélem, nem sértek meg vele senkit – de így könnyebb. Örülök, hogy rátaláltam a topicotokra, ui. hasnló szituban vergődünk mi is a párommal – kis különbséggel - mint amit a topicnyitó felvázolt. Nagyon sok érdekes hozzászólást olvastam, de azt vettem észre, hogy vannak olyan területek, amiről igazából fogalmatok sincs…ennek ellenére vadabbnál vadabb elképzelésekkel egészítitek ki, hogy mi is lehet valójában a háttérben.
    A saját nem iránti érdeklődés vagy vonzalom nem úgy alakul ki, mint ahogyan kinő az ember bölcsességfoga. Valószínűleg már a nemi érés idején, de igazából nem tudom, hogy van-e ennek egyáltalán valami természettudományos magyarázata. Bennem már kb. 16 évesen megvolt az érzés, és nem volt egy frenetikus élmény realizálni, hogy „basszus nekem kurvára bejön a Pista vagy a Géza vagy akárki”. Pláne akkoriban a közvélemény sem kezelte ezt a témát olyan liberálisan mint manapság. A felismerést nem volt könnyű higgadtan feldolgozni, meg kitalálni, hogy mit is kezdjek vele. Természetesen emellett a lányok is érdekeltek, tehát nem félelemből vagy kényszerből erőltettem magamra, hogy tetszeniük kell nekem. Igyekeztem nem foglalkozni a dologgal, minden erőmmel „normális” akartam lenni, és sikerült is, mert sokáig tényleg nem éreztem úgy, hogy e nélkül ne tudnék élni. Persze időnként jólesett megnézni valakit, vagy képzeletben eljátszani a gondolattal, de csak ennyi.
    Mióta összejöttünk, lassan eltelt 11 év. A kapcsolatunk minden tekintetben jó. Szerintem mi is lelki társak vagyunk, mindent meg tudunk beszélni egymással, nem unalmas a kapcsolatunk, és szeretjük is egymást nagyon. Nőben nála jobbat nem tudok elképzelni. Szóval a gond egyedül velem van.
    Lassan egy fél éve foglalkoztat olyan szinten a dolog, hogy néha úgy érzem, belehalok, ha nem próbálhatom ki. Decemberben beszéltem a páromnak először a dologról. Azért nem akkor, mikor összejöttünk, mert akkor tökre nem volt aktualitása, remekül kezeltem a dolgot, és meg voltam győződve arról, hogy ez az életben soha nem fog olyan szinten foglalkoztatni, hogy erről beszélnem kelljen. Tehát, nem érzem úgy, hogy hazugságban tartottam volna. Ugyanakkor elképzelésem sincs, hogy pont most miért érzek úgy, ahogyan leírtam. Én is elmondtam a páromnak, hogy mi az ábra, mert nem akartam a háta mögött akciózni semmilyen téren, viszont eljutottam egy olyan szintre, hogy egyre nehezebben kezelem a dolgot. Nem tudom, hogy ez pszichológiailag a probléma megoldásának áthárítása-e vagy sem, mindenesetre ezt tartottam a legkorrektebb megoldásnak.
    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy gyakorlatban még nem próbáltam senkivel, de az interneten keresztül próbáltam kapcsolatba lépni hasonló érdeklődésű emberekkel, és volt, akivel már találkoztam is – max egy beszélgetés erejéig. Magyarul, eléggé közel engedtem magamhoz a kísértést.
    Folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. március 16. 17:09121.
    hihi minkis megkértük előzetes beleegyezéseket szerencsére:))) jobbis békesség:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (113)
     
  7. Torolt_felhasznalo_993884
    Torolt_felhasznalo_993884
    2005. március 16. 16:58120.
    Bocs , ez topikindítónak ment, a te reagálásodat folytatván. . . .
    előzmény:
    Cat_ (119)
     
  8. 2005. március 16. 16:56119.
    Az ilyesmit csakis akkor vállalnám be, ha fogamzásgátlót szednék, és esetleg óvszerrel IS. HA bevállalnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993884 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_993884
    Torolt_felhasznalo_993884
    2005. március 16. 16:53118.
    "hogyan képzeli a pluszpasi-bevonást? Ketten kényeztetnek téged, vagy ők ketten egymást (is), vagy. . . ?
    Ha hármasra adnád a fejed, akkor arra nagyon figyelj, hogy "-------ha ez a felállás marad, kitől esel teherbe. Mert ugye házasság előtt ki kella férjet próbálni. :-) Ha ez megvolt és férhez mentél, jó volna legalább azt tudni melyik is a gyereked igazi apja.
    És abba belegondoltál , hogy amíg kihordod-hogy lesz???
    előzmény:
    Cat_ (98)
     
  10. 2005. március 16. 16:51117.
    Nem lehet , hogy megtette egy másik pasival ?

    Azért azt a rokonok és ismerősök elött mégsem vallhatja be és szerette volna a neje reakcióit is látni , míg bevallja, hogy mégis megvolt már a dolog. . .
    előzmény:
    Cat_ (115)
     
  11. 2005. március 16. 16:51116.
    ha ez már annyira nyomaszt valakit, hogy "lelki teher", akkor ottan biztosan nem marad meg elviekben az érzet
    előzmény:
    zigus (114)
     
  12. 2005. március 16. 16:47115.
    Hát igen, az elég valószínű, hogy valami konkrét dolog idézte elő ezt a bejelentést. Az ilyesmi nem jut eszébe "csak úgy" az embernek 10 év házasság után, főleg, ha eddig nem szólt róla egy kukkot se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (112)
     
  13. 2005. március 16. 16:47114.
    Ez is lehet, de mi van ha csak annyira nyomasztotta már ez a vallomás, hogy ki kellett mondania? ha tényleg barátok és lelki társak is egyben. . . . valakivel meg kell osztani. . bár lehet, hogy rossz helyre célozta. . . ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (113)
     
  14. 2005. március 16. 16:43113.
    inkább olyan ez az egész, mint ráhárítása "megoldásnak" másikra. íme, én ilyen vagyok, ez van bennem, ha netán előtörne, én szóltam előre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (112)
     
  15. 2005. március 16. 16:42112.
    énse gondolom, hogy feltétlen gyakorlatban is bizonyítást nyert elméleti érzés (bár nemcsudálkoznék, komolyan:(), csak hát ez kábé olyan, minthogy 10 éve ismerem szomszéd Pistabácsit. lehet, egyszer csak tudatosul bennem az érzés, hogy beléjeszerettem, keresem társaságát, hiányolom. ha párommal akarok maradni, nemkavarok Pistabácsival (jobbesetben:)), de nem állok oda eléje, nemvágom képibe, hogy nézd szívem, belevagyok zúgva szomszédba, ám nemjelent semmitse, veled akarok maradni:) ha vallok, valszeg lesznek következményei, s éppen azért vallok, hátha lehetnek következményei:)
    előzmény:
    Cat_ (110)
     
  16. 2005. március 16. 16:39111.
    Valóban nem mindegy. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy sokan élnek olyan vágyakkal magukban, amit végül nem valósítottak meg, csak megmaradt fantázia szintjén. Azt viszont nem tudom, hogy ezek az emberek kimondták-e valaha hangosan a vágyaikat. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (108)
     
  17. 2005. március 16. 16:38110.
    Lehet, hogy bejött a képbe egy különösen kívánatos, formás férfiegyed, aki felébresztette eddig szunnyadó ösztöneit:)
    Csak arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül materializálódott a dolog konkrét félrelépésben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (106)
     
  18. 2005. március 16. 16:37109.
    Minden férfi? nem hiszem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (101)
     
  19. 2005. március 16. 16:37108.
    de jelen esetben azért nem mindegy, hogy análokról, kétnőről fantáziálgat, vagy egy másik paliról, kit meghághat:)
    előzmény:
    zigus (105)
     
  20. Torolt_felhasznalo_378178
    Torolt_felhasznalo_378178
    2005. március 16. 16:37107.
    Tudod. . .

    10 év után: drágám, most már tényleg szeretnék egy babát.
    Férj: tudok jobbat: bi vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (49)
     
  21. 2005. március 16. 16:34106.
    nem azt tartom mellédumának, hogy esetleg 10 év múlva jön rá. hanem hogy ez puszta utcánnézegetősdi érzésből fakadt, hogy ebből "jött rá". a legtöbb férfi eleve elutasítja ennek gondolatát is, mégha hajlamai is vannak. s nem vetik föl asszonynak, ha nem biztosan teljesen magukban, s nem akarnának ezzel az érzéssel-gerjedéssel gyakorlatban is valamit kezdeni. ha nem akarnának, elnyomnák magukban a gondolatot, pláne asszonnyal nem közölnék. de ugyi itten is rögtön felvillant a másikpalit vonjunk be ötlet. és nem hiszem, hogy azért, hogy asszonykának legyen komfortosabb az ágyikóban:)
    előzmény:
    Cat_ (102)
     
  22. 2005. március 16. 16:34105.
    Én sem azt mondtam, hogy másik férfiról, hanem hogy valamiről biztos. Az azért nem ugyanaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (101)
     
  23. 2005. március 16. 16:32104.
    Nem mondanám, hogy kifejezetten vágyom, rá, inkább egyfajta távolinak tűnő lehetőség, a "nem kizárt" szintjén. Szóval nem megyek a Dunának, de nem is dugok félre azért, hogy meglegyen. Egyébként igen, beszéltünk már róla, hogy mi lenne, ha, de ennyiben is maradt a dolog egyelőre.
    előzmény:
    ninuci (103)
     
  24. 2005. március 16. 16:28103.
    Előadtad már a párodnak , hogy szülinapra milyen felállást szeretnél ?
    előzmény:
    Cat_ (98)
     
  25. 2005. március 16. 16:27102.
    Ezzel nem értek feltétlenül egyet. Az emberek hihetetlenül ügyesen nyomják el a vágyaikat saját maguk előtt is - egy ideig. Hogy ki meddig, az már más kérdés. Nem ez az első eset, hogy valaki 10 év házasság és két gyerek után jön rá, hogy mégiscsak homokos.
    Gyakran a legnagyobb macsók azok, akik efféle titkokat őrizgetnek a tudatalattijuk legmélyén. Épp azért übermacsók, mert kompenzálnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (96)
     

Címlap

top