Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férfit visszahódítani

DAncsa1
Létrehozva: 2005. március 25. 21:08
Hasonló témában indult topic, mégis azt kérem, hogy olyan emberek szóljanak hozzá a topichoz, akik voltak pro/kontra ilyen helyzetben.
A történetünk röviden:
A férjemmel 1 évnyi ismeretség után házasodtunk össze. Szerelmünk nagy volt, éltünk mint hal a vízben, semmiféle krízishelyzeten nem estünk át. Szinte rögtön teherbe is estem, aminek gyümölcse most 2,5 éves. Amikor ő született, kiköltöztünk egy nagyváros melletti kisvárosba. Igazából én ezt nem akartam, de a férjem teljesen "beleszeretett" a környékbe, házba, igazából nem tudtam meggyőzni, hogy nem nekünk való ez az élet, s mert az ő boldogságát is szem előtt tartottam, hát megvettük a házat, ahol kb 4 hónap alatt már ő is rájött, hogy ez nem nekünk való. A picivel teljesen elmagányosodtam. A barátaink, rokonaink, családtagjaink tőlünk 75 kmnyire laktak. Kint nem találtunk magunknak őszinte mély barátokat. Ez olyan kisváros, ahol gyerekeknek még egy játszótér sincs, kínomban kéretzkedtem be az oviba, hogy egy picit gyerekek között legyen a kisgyerekünk. A férjem -még így is elfogaható időben- este 19h körül járt haza. Egy ideig még velünk töltött egy kis időt, de mivel nem nagyon tudott mit kezdeni egy párhónapos csecsemővel, az én unalmas szoptatás-etetés-mosás-vasalás történeteim meg nem nagyon kötötték le, hát elhúzódott a dolgozó szobájába. Sokszor éjfélig is ott volt. Egyre rosszabbul éreztem magam. Nem csak egyfajta depressziós hangulat kezdett el bennem dolgozni, hanem már az is fájt, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel. Ahogy teltek múltak a hetek, ez a két érzés egyre nagyobb dühöt és elkeseredettséget váltott ki bennem. A végén már semmi nem volt jó, a férjem meg nem értette, hogy miért nem örülök a szép háznak, autónak a gyönyörű kisbabának. Sajnos nagyon sokszor elbeszéltünk egymás mellett házasságunk 3 éve alatt. Mondtam neki, hogy mi a baj, de ő csak az első évben mutatott megértést. Felajánlotta, hogy adjuk akkor el a házat és menjünk vissza a nagyvárosba. Ezek után meghírdettük a házat, de persze nem kellett ősszel már senkinek sem. A problémák pedig maradtak, de inkább mélyültek. Ha vitára, vagy veszkedésre került a sor, tulképp egyszer sem jutottunk kompromisszumra, csak valahogy a végén egyikünk, vagy másikunk feladta, abbahagytuk a vitát. Tavaly tavasszal azt mondta a férjem, hogy mi lenne, ha megszoknánk a házat. Persze, nem a házzal a körülményekkel volt gond. Mielőtt megismerkedtünk mindig jártunk társaságba, moziba, színházba stb. A gyerek születése után ez = 0-val. A hétvégén végre menni akartam, a férjem meg nem, mert ő egyész héten megy, meg különben is baromi messze van a város egy kis csecsemővel. A férjem egyre inkább elkülönült tőlünk. Amit nem is csodálok. Kinek van kedve hazatérni egy kedvtelen feleséghez. Aztán miután láttam, hogy a férjem nem nagyon foglalkozik semmivel ami itthon van, hát én is belekezdtem egy hobby-ba, tulképp egymás melletti szobában töltöttük az időnk nagyrészét... folytatom.
  1. 2005. március 25. 22:2576.
    Úgy gondolom teljesen igazad van.
    Jó úton jár DAncsa, csak el kéne felejteni, hogy a férje kedvét lesi, ehelyett rá kéne találnia teljesen önmagára.
    Menni-menni, barátkozni, jól érezni magát, és nem kell a férj képébe vágni, hogy mi mindent csinált, rögtön észre fogja venni, hogy valaki más lett (vagyis a régi) a felesége. Tudom, mert nálunk is így volt . Ott a másik helyen most mindennap ünnep. A hétköznapok majd meghozzák a problémákat.
    előzmény:
    nok_apja (65)
     
  2. 2005. március 25. 22:2475.
    Okos vagy te ahogy olvaslak. Megpróbálod visszaszerezni ami érthető is mert még szereted, de ha nem megy majd még sem akkor is fogsz tudni emelt fővel veszíteni! :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (64)
     
  3. 2005. március 25. 22:2474.
    Néhányezer éve írták:
    A nő kínok kínjával szülje meg gyermekét, a féfi meg arca verítékével keresse kenyerét.
    Mi a csudáért kell szembemenni a többezeréves felismeréssel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (69)
     
  4. 2005. március 25. 22:2473.
    szerintem a megcsalásra nincsen magyarázat, se bocsánat. Még hameg is történik, a kapcsi már nem fog soká működni, és a hűtlen fél botlása kihat az egészre még a legnagyobb megbocsátás esetén is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724701 (66)
     
  5. 2005. március 25. 22:2372.
    arra utaltam, egyoldalú dolog várni, hogy nő ismerje be hibáit, törekedjen újrarendezésekre, pali meg éppen kedve szerint, vagy szeretőcskével lecsengett románca szerint belemegy felajánlott újkapcsolatba
    előzmény:
    nagyadri (67)
     
  6. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:2271.
    "A férjemmel leültem valamelyik nap és elmondtam neki, hogy szeretem, és hogy átgondolva a házasságunkat, látom, hogy hol, mit hibáztam, amit rettenetesen sajnálok. Hozzátettem, hogy tudja, hogy ez az ő családja marad mindig, ahol nyitva van mindig a kapu előtte, . . . nyitott vagoyk a problémáira, amit szívesen beszél meg velem. Ha jön, együtt vagyunk, minden alkalommal van lehetősége friss ételt enni, mindig kávézik nálunk" -ez túl sok. Nem kell tudnia, hogy mindent megtesz érte a felesége, nem kell a problémáit meghallgatnia - ezt nem kapja meg az új nőtől?? - Nem kell ennyi igyekezet! Ez így tökéletese kényelmes neki. Tudja , hogy a felesége visszavárja, bárkivel bármeddig csajozhat addig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 25. 22:2170.
    Nem egy férfitól, hanem egy átlagos férfitól. (Kivételek mindig vannak!)

    Azért, mert az ember alapvetően nehezen számol olyan dolgok következményeivel, amik a távolabbi jövőben vannak ill. amik esetlegesek ill. amilyet nem tapasztalt még.
    Talán a nők azért jobban filóznak ezen, de szinte kizártnak tartom, hogy az átlagos férfiak ezt végigfuttanák az agyukon, mielőtt megnősülnek. . . Különben nagy valószínűséggel el sem vennék a párjukat. . . :-S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748901 (56)
     
  8. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. március 25. 22:2169.
    Ez lenne az elvárandó, és jó lenne, ha a férfiak is vállalnának egy kis részt a gyereknevelésben, mert ha a sors/teremtő/élet - nevezzük ahogy akarjuk - azt szerette volna, hogy csak a nő nevelje a gyereket, akkor önreproduktív módon működne a dolog!
    előzmény:
    Ametyst (52)
     
  9. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:2068.
    Teljesen biztos benne, hogy hozzad barmikor visszamehet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (64)
     
  10. 2005. március 25. 22:2067.
    Egy szerelemes férfitől ne várd, hogy rendbe tegye a romokba dölt házasságát, mert lehetelent vársz tőle. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (58)
     
  11. Torolt_felhasznalo_724701
    Torolt_felhasznalo_724701
    2005. március 25. 22:2066.
    Igen, a gyerek. A gyerek felelősség. Szomorú, hogy a férje ezt nem érzi át teljesen (bár naponta látogatja őket és ehhez ragaszkodik is!) de DAncsa értelmes felnőtt módjára látja hogy bizony egy kisgyereknek szüksége van az apjára. Főleg egy kisfiúnak. Sok minden van, amit az anya nem pótolhat.
    Megalázkodás. . . ? Én nem látom ilyen feketén-fehéren a dolgot. "Ha egyszer megcsalt akkor le is út fel is út". Ahogyan Dancsa - ismét nagyon bölcsen - megállapította, egy hosszú folyamat vezetett idáig, ahol mindkét fél hibás volt. Persze nem ez lett volna a megoldás, és ha a férj rájön arra magától hogy hibázott és a családja mellett a helye, akkor szerintem a méltóság csorbulása nélkül meg lehet neki bocsájtani.
    előzmény:
    *icecat* (47)
     
  12. 2005. március 25. 22:1965.
    Lemerem fogadni veled bármibe, hogy ha a férjnek ugyanúgy, sőt még ugyanannyira sem, de vadásznia kéne az asszonyra, esze ágába se jutna máshovűá menni. Hatalmas tévedés azt hinni, hogy a férj egy másik nőt keres. A francokat. Vadászterületet keres, hogy ő is zsibonghasson egy kicsit. DAncsa semmivel nem kevesebb mint akárki más. Csak unott és fásult. Ha visszatalálna régi önmagához, ha újra az éhség vezérelné őt, akkor a férj őrá vadászna. NEM VÉLETLEN, HOGY ANNAK IDEJÉN DANCSÁT VÁLASZTOTTA.
    előzmény:
    Mifirc (46)
     
  13. 2005. március 25. 22:1964.
    Nem persze, hogy nem zsemléken múlik a házasság. Lehet, hogy ez már csak duma volt.
    Nem, egyáltalán nem néz le. Sőt az az érzésem hogy ilyen dolgokról a nőcinél nem tud beszélgetni. . .
    előzmény:
    Mifirc (35)
     
  14. 2005. március 25. 22:1863.
    tuti.
    előzmény:
    Mifirc (57)
     
  15. Torolt_felhasznalo_540210
    Torolt_felhasznalo_540210
    2005. március 25. 22:1862.
    Lehet, hogy megharagszol rám, de véleményem szerint ez a pasi téged megaláz. Szerintem ettől jobban már nem kellene foglalkozni vele. Ez a helyzet teljesen kényelmes neki. Amíg nem fogja valamelyikőtök válaszút elé állítani, addig ő biztosan nem fog dönteni. Gondolj arra, hogy ezek után mennyire tudnál megbízni benne, ha visszajönne. Soha nem lesz már semmi olyan mint a boldog időkben. Sajnos tapasztalatból beszélek. . . pont ugyanilyen helyzetben voltam, mint amilyenben most te vagy, csak gyerek nélkül. Mi megpróbáltuk újra, de mint utólag kiderült addig a barátnő talonban volt. . . Idővel bennem is olyan érzések és kérdések merültek fel, ahogy kinyílt a szemem, hogy én tudtam azt nyugodt szívvel kimondani, hogy köszönöm itt volt elég, inkább váljunk el. Szerintem ne csak magadban keresd főleg a hibát. Tudom nehéz, mert ott van a pici gyerek, de ne engedd, hogy a kénye kedve szerint ugráltasson. Nem fog semmivel sem jobban tisztelni ezáltal, sőt.
    Sok erőt kívánok neked ehhez a harchoz, és vele vagy nélküle, de legyél a picivel nagyon boldog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (1)
     
  16. 2005. március 25. 22:1861.
    Szerintem egy kávé és két mosoly messze van a mindentől :-)))
    előzmény:
    Mifirc (57)
     
  17. 2005. március 25. 22:1760.
    Persze! Egyetértek Veled! A férejm egyke, az anyja a mai napig körbe ugrálja ezt várta tőlem is. Az elején megmondtam neki, hogy nekem társra van elsősorban szükségem, ha neki is akkor hajrá. Hát úgy látszik neki ez annyira mégsem ment. Nálunk plö nem volt téma, hogy ameddig te elmosogatsz, addig én felöltöztetem a gyereket, aztán hajrá. Hanem mindent én. A végén már beletörődtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (31)
     
  18. 2005. március 25. 22:1759.
    Uhhh, tiszta babaház, álságos. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163188 (55)
     
  19. 2005. március 25. 22:1758.
    ugyammár, hisz leány is írta, még válság előtt gondolkodott, hogy juthattak idáig nagyszerelemben. hisz pali sem ugyanaz már, kibe beleszeretett, akkor nemtudott volna csak mellette élni, s nem vele. ugyanúgy, ahogy nőben nem volt már igény a másikra, paliban sem. ez kölcsönös dolog. nem mindig nők az uncsi, besavanyodott libák:) hidd el, legtöbbször éppen nőkben van meg a szándék javításokra, palik meg rögtön elrohannak, ha bármi nem úgy történik, mint amiről anyuci hajdanán mesélt, vagy mi ő kényelmüket megzavarná:)
    valszeg pali teszarra nagy ívben, hogy házasságot rendbetegye, pedig ottan van sarja is. miért van akkor, hogy nő bármit megtenne, hogy újrakezdhessék? s bármi változtatásra is hajlandó lenne? pali meg ömleng szeretőjéről. szerinted szeretőről mit fog mondani kábé ötév múlva? (ha egyáltalán emlékszik még majd a nevére)
    előzmény:
    nok_apja (54)
     
  20. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2005. március 25. 22:1557.
    és kedvesen végighallgatja a pasi problémáit, kávézgat vele stb. akkor már inkább hideg lennék vele, tárgyilagos, ne kapjon meg mindent.
    előzmény:
    nagyadri (53)
     
  21. Torolt_felhasznalo_748901
    Torolt_felhasznalo_748901
    2005. március 25. 22:1556.
    Miert varna tul sokat egy ferfitol ezzel?
    előzmény:
    Ametyst (52)
     
  22. 2005. március 25. 22:1555.
    Köszönöm!! Igen, így fogok tenni. Végre lesz időm azokra a dolgokra, amire eddig nem volt. El is megyek a múlt héten nyilt valahol egy állati jó kiállítás, Szépművészetiben? Annnyira elzártan éltünk, hog ymár ha hallottam valami kiállítást, színházat stb. már meg sem jegyeztem, mert mi oda úgyse megyünk. . hát talán magamra is jobban rátalálok végre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724701 (30)
     
  23. 2005. március 25. 22:1354.
    NEM!!!!!!!!!! Nem hibás. Az a pasi most is ugyanolyan mint korábban. Teszi a dolgát. Ugyanazokért a gesztusokért amik most is benne vannak és amiket most is megad, korábban el voltak ájulva. Mert akkor Dancsa még a házasság, a gyerek előtt volt. Mert vágyai voltak.
    De mára telítődött és NEM ÉHES. Márpedig az éhes ember egy falat kenyérért is hálás, míg jóllakott ember a teli asztal mellett is csak fanyalogva turkál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594970 (45)
     
  24. 2005. március 25. 22:1353.
    Miért alázná meg magát avval, hogy amikor jön a férj látogatni a gyereket ő kedvesen fogadja? A kedvesen alatt nem azt értem, hogy alázatosan, hanem csak egyszerüen kedvesen de büszkén.
    Már bocs, de mit kellene tennie ha ". . . . . . . anyázna" akkor nem alázná meg magát?
    előzmény:
    *icecat* (47)
     
  25. 2005. március 25. 22:1352.
    "egy férfi számoljon azzal, hogy a barátnőjéböl feleség és anya lesz, aki nem "pörög" mindig"

    Szerintem ezzel túl sokat vársz el egy átlagos férfitól, ezt komolyan mondom és nem akarok vele megsérteni senkit, de így van. . .
    előzmény:
    Mifirc (46)
     

Címlap

top