Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2013. március 9. 18:2530901.

    Unnepelyesen kijelentem hogy tobbet nem megyek a tuskoteskoba .  Radasul, eleg messze van ugyan meg tobb dolgott hozza igazitottunk, elintezendoket arra fele ..

     

     Igy csak a mereg maradt . ugyanis a zoldeseges  teszkos azt mondta mindossze ket kis ladaval kaptak,

     amit azonnal el is kapkodtak.. mondom es holnap ??? nem netessek jonni mert nem lesz ..

     CSALÓK es ez mar nem az elso atveres .

     

     Mennyivel tisztessegesebb a nemet bolt az Aldi..

     

    itt allandoan van es csak egy szazassal dragabb es MINDIG  SZEP . !!!!! Es mar rengeteg --10-12 db )))--hajtas is van az enyemeken .

     

    Tehat azert mert perui nem kezelt ....

     

     na tolem ellehet a teszko a maga akcioival ....  mindig UTALTAM ...

     

    Tedd meleg paras vilagos helyre es majd osszekapjak magukat . van meg ido ... IGYLEGYEN .

    előzmény:
    liventa (30900)
    2013-03-09  14:05
  2. 2013. március 9. 14:0530900.

    Nekem is be kell még szereznem egy kevés magot: salátát, dughagymát, kelbimbót -- és ha hozzájutok, elvetem végre a sárga paradicsomkáimat is.

     

    A szabotáló batátámat estére megeszem, helyette 3 formásat-szemeset tettem vízbe langyos radiátorra, nylonsapkával a fejükön --- most már csakazértis!!!

     

    Vidám hétvégét!  

    előzmény:
    koboreb (30899)
    2013-03-09  06:09
  3. 2013. március 9. 06:0930899.

    HOGY ÉÉÉÉNNN holkoborolok ? 

    HÁÁÁTTTITTT))))))))))))))))))

     

     

    LIVENTASZIVECS   háát en is nyuglodok, veluk nem keveset es RÉGOTA .

     Mar most beindultak.  AGYALOK ES TANULOM OKET !!! NEMADOMFEL !!!

     

     SK batatat akarokkkkk  es passz .

     

     DE  arra rajottem hogy nem mindegyik alkalmas ,  csakúúúgy ....hajtatasra , mert kell hogy SOK SZEM legyen rajta 

    Nekem egy teljesen megrohadt egy pedig hetekig nem mozdult --ezutobbit megettem meg idoben --)))

     

    Ma a magyarbol,  meg beteszek egyet a vizbe ..

     

     Ha annyira magyar es KIVALO))) akkor annak menni kell.. Hacsak a legcsirakepesebbeket kinem valogattak az Asotthalmiak )))

     

     Mert SOKezer kell nekik arra hogy palantat aruljanak es ultessenek maguknak is ....HMMMM

     

     

     NETASZIVECS Este elovettem a reklamujsagot  elolvas es MA tura arrafele )))

     

     En is kerteszkedtem mar repa zoldsegmag a foldben   es a dughagyma is . az osszel eldugdosott fokhagyma  mar BÖSZEN  hajt JOLESZ )))

     

     de meg fogok ideit is dugdosni . Nagyon szeretem a lilahaju fokhagymat  az aldiban van SZEP !4 abbol akraok eldugni vagy 30-at .

     

      a borsot meg nem vetttem mert felek ha a foldben kicsirazik akkor leis fagyhat ide -6 ot mutat . Maj elo aztatom es utoleri magat )))

     

    Tavaj csakugy jatszasibol el szortam az ujhajtatoban a bordo  lollo magjat es most meg onnan esszuk a meglepetes salatat ))))

     

     lanyok lanyok kerteszkedok ,, nem vagyok elegedett veletek ez a szomoru teny .

     

     

     

    előzmény:
    liventa (30898)
    2013-03-08  19:00
  4. 2013. március 8. 19:0030898.

    Neta, most már meg vagyok győződve -- és hát logikus is, ha a világ másik végéről hajózzák ide --, hogy a batátáink le vannak kezelve csirázásgátlóval. A videókon 3-4 nap alatt gyökeresednek, 1-2 hét és már szép hajtások vannak rajtuk, míg nálam a leghosszabb gyökérke kb. fél cm-es. Pedig kényeztetem őket: napos párkány, alatta fűtőtest, naponta többször becézgetés .... lesz**ják...

    Ennek Ásotthalom lesz a vége, de legalább a magyart szaporítjuk.

     

    Én a multkori spenót és petrus mellett tegnap elvetettem kb. 10 m korai velőborsót a jó nedves talajba, a napocska meg süti. Kellene most már többet kertelni, de nálam is kitört a  -- január-februárban meg itt lógattam a lábam...

    Mandy hol kóborolsz? 

    előzmény:
    neta (30896)
    2013-03-08  14:11
  5. 2013. március 8. 14:1330897.
    ? = !  
    előzmény:
    neta (30896)
    2013-03-08  14:11
  6. 2013. március 8. 14:1130896.

    Sziasztok!

    Liventa, Mandy? köszi a szolgálati közleményeket.

    A "nagytesóhoz" csak holnap jutok el, mert ma be vagyok táblázva. 

     

    Az ázó delikvenseim gyökeresednek. Kettőn már vannak csirának kinéző dudorok, na persze nem sok. Egyet nem átlátszó edénybe (letört fülü csésze) raktam, az gyökeresedik a legszebben.  Estére beindítom a párásítást is.

    Tegnap voltunk a homokos talajú kertben. Vetettem egy-egy sor sárgarépát, petrezselymet ill. dugtam egy sor hagymát. Készül a magaságyás is. Jólesett egy kis kinti munka végre, de ma sajnos nincs fényes és meleg, mint nálatok, Liventa. Itt eseget és zárt a felhőzet. 

    Legyen kellemes, szép napotok, hétvégétek! 

    előzmény:
    liventa (30895)
    2013-03-08  12:57
  7. 2013. március 8. 12:5730895.

    Szolgálati közlemény: a Tesco raklámlapjában 499 Ft-ért kínálja az édesburgonyát és részletesen leírja minden hasznos tulajdonságát.

     

    Haslonlóan szép fényes és meleg napot kívánok Nektek, mint amilyen itt felénk van!

    előzmény:
    koboreb (30894)
    2013-03-07  18:51
  8. 2013. március 7. 18:5130894.

    HAHO ! Liventa es Neta!

     

    SZOLGALATI KOZLEMENY:)

     

     Meguntam a varakozast es akcioba leptem . KET nap utan  azonnal reagaltak ...

     

    BEINDULTAK a delikvensek.

     Meleget es EXTRA párát  kell nekik biztositani .

     Az enyemek ket nap alatt eszuket vesztve hajtanak, mert beintettem nekik))).. megszokas vagy megszökés))))

     

    Ket muanyag doboz ami egymasra helyezheto, abban viz van abba van beallitva a ket uveg amiben aznak a  tisztelt gumok. ))) Na erre van a mua doboz, masik fele,  raboritva es MELEG helyre van teve .

     ENNYI ...koszonom ha egyaltalan elolvastok (((

     

     

    előzmény:
    liventa (30893)
    2013-03-04  06:27
  9. 2013. március 4. 06:2730893.

    Jaj, ne is mondd!........ Ha ilyen ütemben folytatják a gyökeresedést -- már aki, mert a négyből 1 meg se mozdul, meg is eszem, mielőtt tönkremegy a vízben. Szóval ilyen ütemben kb. augusztus 20-ra lesznek palántáim...

    Viszont a fiamék hoztak kb. 2 kilót, négyet föletettem velük, a többit beosztom magamnak. A kicsi gyerek is mindkét kezében róseibnivel ült az asztalnál és rakta magába.

    Aki meg nem kéri, egyen krumplit -- az olcsó... 

     

    Itt a tavasz! Vetni kéne a borsót, salátát stb-t, de a héten nem jutok hozzá, mert sok a .

    Kívánok egész hétre fényes napocskát, aztán a közepén úgyis jön az eső.  

    előzmény:
    koboreb (30892)
    2013-03-03  18:36
  10. 2013. március 3. 18:3630892.

    MIERT ?? neked mar terem ?)))) nekem meg nem ))))))))))))))))csak keszulget ...

     

     Nalunk sajnos a ferjem es a fiam NEM  KERI... de ugyis megetetem veluk ))))

     

     En eszem , es nagyon orulok neki hogy felfedeztem mgamnak.

     Ma hasabra vagva, meghempergetve fahejas barnacukorban , es CSAKUGY  a sutemeny melle  baraktam a tepsibe es  a sutoben pirosra omlosra sult ... ..

    MENNYEI nasi. harom kisebbet faltam fel .

     

    előzmény:
    liventa (30891)
    2013-03-03  13:51
  11. 2013. március 3. 13:5130891.
    Dőzsdölünk a batátában, a család roseibninek kérte a rántott borjuhusihoz...
  12. 2013. március 1. 21:4330890.
    Igen, a megyeszékhelyen.
    előzmény:
    koboreb (30889)
    2013-02-27  08:48
  13. 2013. február 27. 08:4830889.

    NETA te ugye  Szabolcsban laksz ???

     

     

    Erzsike  melegen tartja  a radiatoron ugy hogy egy talban van viz abban  van az uvegben levo delikvens es igy meleg paras kozegben van ... IGAZA VAN , ma en is ugy teszek ... MOST AZONNAL:

     

     

    itt sragyogo napos az ido  itt egyenlore tavasz van .. csak elne muljon )))))

    előzmény:
    neta (30887)
    2013-02-26  18:01
  14. 2013. február 27. 08:4430888.

    TEEESOTETBEN BUJKALO ZUGOLVASÓÓÓÓ HOLVAGY??? EZ Mindenkire vonatkozik ))))

     

     Szia Neta   Te kisrendes )))

     

     Orulok a sikerednek ,, dea azt ajanlom tegyel meg egyet ...biztos az ami tuti alapon .

     

    nekem is lassu nAGYON LASSU AZ A VALAKI AKI AZT MONDTA RAER A DOLOG HAT NEM UGY LATSZIK... 

     nekem egy a legelso , keves gyokerrel all, ALL  ezt lehet hogy megeszem )))))

     

     egy masik  amit 10 napja tettem vizbe azon sok gyoker van , egyre tobb es egy szem kis lilagyongyocske  a tetjen  ami tuti  hogy hajtas lesz ..

     

     azota raktam be  vizbe megegyet  es ma megegyet teszek , mert ugylatszik nem egyforman reagalnak a kikpezesre , pedig nekem SK batata kell es lesz is mert ugy akarom  .

     

     SOT gyombert is fogok csinalni ...mert amugy kibaku draga az is .

     egy honapja kb vettem ket kis gyombert,  bezart nylonban a spajzban  a foldon landolt es elfelejtettem ))))

     na mire  elem kerult ket gyonyoru gumo nott rajta , es meg gyokerek is az uj gumok aljan ,  Na mondom ebbol SK gyombert csinalok ... ez is ugy  megvan neten ... azt irjak nagyon egyszeru ... Felvettem  a kesztyut )))) 

     

     

     VAN egy virtualis baratnom akivel levelezek idevarom OT IS hogy megossza velunk a tapasztatlatat.

    Ő mar minannyiunkat lehagyott neki HAROM lilagyongyocskeje van az egyik batatan .. 

  15. 2013. február 26. 18:0130887.

    Sziasztok!

    Ma verőfényes és enyhe napunk volt. Egy kicsit kapirgáltam a füves részeken és a bokrok alatt, jólesett!  A föld nég nagyon vizes, nem "járható". 

    Kóboreb, Liventa! Hogy áll a batátátok? Az enyimek közül kettőnek már van  egy- két szál kis fehér gyökerecskéje, de a harmadik még nem indult be. Lehet, hogy nem találtam el, hogy melyik az alsó része? Még azért várok 1-2 napot. Hátha! 

  16. 2013. február 25. 06:3930886.

    Koszonom az infot az eperreol... egy biztos NEMADOMFEL !!!!))

     

    Nem birom ezt a passzivitast !! TUDOD mindenki szeretné  de kevesen akarjak .... EZ a kulonbseg ...

     

     Aki EL marad az LE marad .. az Ö bajuk ÖK veszitenek )))))))

     

     

     

     Nekem is a legegyszerubben izlik a batata.. de beleszerelmesedetem ))))

     

    Hejtalanitas utan hasabra vagas bekenes vekonyan vajjal vagy olivaval,

    majd teflonban szep lassan pirosra piritas  belul kremes  allagu

     

    FELULMULHATATLAN nekem ebben a formaban , BARMIHEZ megy .

    SÖt hidegen meg nasinak is .

     

     ezt a kelbimbos valtozatat is kiprobalom, nekem is van kelbimbom a kertben  tegnap a huslevesbe is azt tetetm mert nem volt itthon masik kel.kaposztam.

     

    Izgatottan lesem az elojelzest  de meg itt nincs tavasz , esik esik esik ... 

     

     

     

     

      

    előzmény:
    liventa (30884)
    2013-02-24  13:09
  17. 2013. február 24. 17:1530885.
    Itt csevegnek a lánykák valami csüngőeprekről és hasonlókról, hátha előbb-utóbb valami használható hozzászólás is lesz... (mint pl. a 47. hsz.)
    előzmény:
    koboreb (30881)
    2013-02-24  07:21
  18. 2013. február 24. 13:0930884.

    Hát nekem is sikerült megalkotnom a menő párost: tegnap leszüretelt utolsó marék kelbimbóm + 1 batáta + sok kis gerezd fokhagyma hajában + só-bors-kömény-koriandermag.

    Ezeket pirítottam fedő nélkül, hogy ne löttyedtre párolódjanak, hanem kívül édesre-ropogósra karamelizálódjanak, miközben belül szétomlanak. 

    Ez valami királyi étek!!! Kelkáposztával is elő fogom állítani (az is úgy finom, ha sütögetve van főzés/párolás helyett, nem beszélve az édesre sült fokhagymák héjukból való kéjes kiszopogatásáról....nyami-nyami...

     

    És még mindig nem sikerült újabb batáta-rajongókat gyűjtenünk -- ez nagy kár... 

     

  19. 2013. február 24. 09:1230883.

    Ez nagyon aranyos, ügyes Ember 1-2 baráttal maga is összeütheti -- nem kell betű szerint lemásolni (pl. a tető lehet olcsóbb OSB+Tegola).

    Nekem a belseje is tetszik, viszont tényleg csak a legszükségesebb holmikkal rendezném be.

    Nálunk is van egy pici házikó és nagyon jó szolgálatot tesz. Egyik fala mentén konyha, másiknál nyitható kanapé -- ennyi.

     

     

  20. 2013. február 24. 09:0130882.

    Langymeleg, de fényesnek nem mondható -- bár az eső elállt. Ha ebből tudnék elég tartalékot eltenni a nyárra, amitől már most rettegek. Még a tartályaimat se merem feltölteni, mert jön rájuk fagy és nézhetek...

     

    Ahogy írod, hogy sóska + batáta, összefut a nyál a számban --- naná, hogy nagyon passzolhatnak! 

    Az én batátám is megérkezett, 2 db-ból tócsni lett. Nagyon finom volt, de az első adag a fordításnál szálaira hullott és inkább szalmaburgonyára hajazott -- aztán tettem bele 1 tojást és kevés sajtot, hogy összeálljon. Csak én szeretnék minél kevesebb adalékot belerakni, legjobban a sima róseibni ízlik.

     

    Nagyon bíztató, hogy szépen gyökeresednek nálad; az enyémek úgy tűnik napi 0,000000000000000001 mm-t nőnek.

     

    Feketeáfonyával is és csüngő eperrel is csak kudarcélményeim vannak. Mindegyikkel 1-1, mert ha 1x átvernek, levonom a következtetést, hogy engem nem szeretnek és dobom őket. Az áfonyával főleg az a bajom, hogy savanyú talajt akar, és pl. nagyon belelkesült tavaly egy itteni ismerősöm (nagy kertész egyébként) a meszet tűrő rododendronnal, aztán sürgősen lebeszélt engem, mert teljes kudarc. Feketeáfonya helyett nekem ott a remek bodza és a vad földiszeder, eszméletlen finomak és legalább olyan értékesnek tartom őket. Ezek legalább őshonosak.

    De ez csak az én eretnek fölfogásom... 

    előzmény:
    koboreb (30881)
    2013-02-24  07:21
  21. 2013. február 24. 07:2130881.

    JOregeglt szep napot fenyeset es meleget ...

     

    Mondjuk hideg az nincs  a ho marcsak ott ahol kupacban volt ,de eso AZ VAN .. nem kicsi nagyon sok !!!

    ESIK ESIK ESIK?, meg jo hogy nem ho formajaban .

     

    szepen gyokerezik a batatam az uvegben ..meg mindig ))))egyre szebben .

     Tegnap a beigertekkel ellentetben  soskaszoszt foztem ,,

     

    es melle magamnak egy batatat felkarikazva  pici vajjal megkenve teflonban pirosra  sutottem es

     

    ahogy a benne levo termeszetes cukor a sutes kozben karamelizalodott isteni illat lengedezett a konyhaban,

      Semmi kecmec a soskaval megettem es  MEGDOBBENTO izhatast ertem el.. nem gondoltam volna ...

     

    Agyaltam ha nem jo egyutt megeszem kulon kulon ,,

     

    ,nem akarom fenyezni  a batatat megteszik ezt masok helyettem de eddig meg MINDENHEZ PASSZOLT !!!!!

     

    Tavaj  tavasszal learazva vettem egy jokora feketeafogyabokrot ,, SOKEVES probalkozasom utan  termett is a velehozott bimbokbol ))))

     Es az iden atnezve nem fagyott ki , nagyon szepen nezki ,a remenyeim jogosak  a jovot illetoen .

     A masik  .... a futo eper ..

     hat azzal a kudarcok sorozatat elem meg ..

     

    Az onodi vasarban az azt arulo kerteszt kerdeztem mITCSINALJAK VELE ???? azt mondja semmit csak vuxallal locsoljam ...

     

     

     locsoltam ..  SEMMI.... eppencsak atmentett fiok hajtasok vannak ))))))))))))))

     MOSt az uj hajtatomban teleltek at  valamit kene kezdeni veluk...

     

    ÖTLET ????KINEK VAN vele kapcsolatos sikerelmenye ????

     

     

  22. 2013. február 23. 10:0130880.

    Mondanám, hogy 'meleget és fényeset', de itt erre most semmi remény. Szakad a hó, a szomszéd kertig alig látok el -- és ha megnézem a jövő hétvégi Időképet (ami már március lenne, vagy mi?!), hát semmi bíztató.

    Én is lesem a gyökérkéket, de nem valami sebesen növekednek. Ha ez igy meg, legföljebb őszi ültetésű palántám lesz.

    Most lerohanom a szomszédasszonyt, hogy hol a beígért ebédnek való batátám, mert igen csöndben van (bezzeg amikor neki sürgős fordítás kell, én rohanok)... 

    előzmény:
    koboreb (30879)
    2013-02-23  07:12
  23. 2013. február 23. 07:1230879.

    HMM a talaj meg sarosabb a kertben .. de OLVAD A HO !!!

     

    Egyet alszunk es itt a tavasz .

     

    Megyek a napi SZEMLERE !!! Ilyenkor vegignezem mi nott este ota az ablakban )))

     

     Tegnap megint megjutalmaztam magamat egy hasabra vagott es a pogacsakkal egyutt megsutott batataval .. FIIINOMMMM meg mindig )))

     

     Udv a kertembol.

     

    előzmény:
    koboreb (30878)
    2013-02-21  13:46
  24. 2013. február 21. 13:4630878.

    NNNAAA az mar AZ!!!!!))))))))))))))abbol lesznek a gyokerek ))))

     

     legalabbis az enymek olyanokbol lettek ..)))

     

     CSA egyet reszeltem le negy  tocsni lett belole , jol is laktam vele ..

     

     Ma akartam kerteszkedni ---ultetni --de meg nagyon saros a talaj .

     

    . addig is bent . de azt viszont ezerrel.. csiratatok es apolom a kicsi palintakat az ablakban .

     

    bujnaka tulipanok es JON JON a hovirag !!! BIMBAJA...

    előzmény:
    liventa (30877)
    2013-02-21  10:32
  25. 2013. február 21. 10:3230877.

    Ekkorát nem tévedhetek = csalódhatok!!!

    Most vizsgáltam nagyítóval is a pacienseket, lettek az alfelükön olyan kis pörsenések, és némelyikből fél mm-es fehér izécskék bújnak elő... Én meg bíztatom őket.

     

    Mandy, csak akkor lesz még finomabb a tócsnid, ha majd a saját termésedből sütöd. Addig is egészségedre!

     

    Neta, itt tavasz van. Azért vetettem el gyorsan a spenótmagokat, hogy még melegedjenek kicsit a talajban, aztán állítólag délutántól hótakarót kapnak, ami alatt vígan előkészülhetnek a kelésre. 

  26. 2013. február 21. 08:2630876.

    NAGYON  VISSZA FOGOTT LESZEK AZ IDEN A MAGOKKAL ,,es az ultetessel....

     csak azt ami fontos es tenyleg  KELL mert annak nincs ertelme hogy  a

    vegen kidobalom vagy elosztogatom ....

     

     

     Egy eset megtanitottt  orokre arra, hogy esz nelkul tobbet senkinek nem  kinalok,es nem adok semmit 

     

     

     Most ettem batata tocsnit *** JOHET 

     a hevegen csinalom a csirkecicis megoldast...

  27. 2013. február 21. 08:2030875.

    NAlUNK A HELYZET. ...

     

     

     

     FELETTUNK A BEKA  ...  ES NEZZUK A HATULJAT  ALULROL  

    előzmény:
    neta (30874)
    2013-02-21  07:52
  28. 2013. február 21. 07:5230874.
    "ahhoz kepest hogy a szlovakok naponta jarnak ide" - Biztosan megéri nekik. Náluk valószínüleg nem emelkedik hetente kétszer a benzin ára. Sóstóra is sokan jönnek, lengyelek is.  (OFF)
    előzmény:
    koboreb (30868)
    2013-02-20  06:46
  29. 2013. február 21. 07:4830873.

    Szép, jó reggelt!

    Én is beindulnék! A magok nagy részét már megvettem, de vetésre még gondolni sem lehet. Tegnap sokáig olyan sűrű, nagy pelyhekben esett (hullott) a  hó, hogy na! Szerencsére nagy része elolvadt, de most reggelre megint hó borít mindent, ráfagyott az útra is.

    A "fényes, meleg " még várat magára, mint a batáta csirázás. Igaz én később tettem vízbe őket.

    Tegnap egy pillanatra megörűltem, mert felfedezni véltem rajta egy kis hajszálgyökeret. Aztán kiderült, hogy az nem friss, gyárilag rajta volt.

     Tavaly én is vettem sárga paradicsomot. Nagyon szerettük, finom édes volt.

    előzmény:
    liventa (30871)
    2013-02-20  16:54
  30. Torolt_felhasznalo_455732
    Torolt_felhasznalo_455732
    2013. február 20. 21:2430872.
    Gratulálok, ügyes voltál! Ez kedvcsináló is volt a kertbarátoknak.
    előzmény:
    liventa (30871)
    2013-02-20  16:54
  31. 2013. február 20. 16:5430871.

    Én beindultam! Az idő csodás, a Balaton olyan sötét türkíz volt délelőtt, amilyent még sosem láttam, szemben a somogyi dombok pedig sötétkékek.

    Vettem korai velőborsó, spenót, petrus stb. magokat -- 1 zacsi spenótot jó kis laza földbe el is vetettem rögvest (helyére majd májusban a batátát szánom). Salátát elfelejtettem, pedig az is mehetne már a hó alá, amit ígérnek.

    Vettem valami sárga paradicsomot is, holnap edénykékbe elvetem; azt írja, hogy akár balkonon is nevelhető és nagyon ízletes -- hát, próba cseresznye...

  32. 2013. február 20. 09:4130870.

    Úgylátszik a gy.feredő is olyan, mint a pisilés: nem akkor kell menni, amikor kell, hanem amikor lehet...Velem az a baj, hogy járművem nincs, busszal, átszállással pedig minden jótékony hatása elmúlik, mire oda- és visszavergődök a legközelebbibe is.

     

    Most megnézem a sima Sp-ban is kedvenc gumóinkat, hátha ott is van, csak nem kerestem még rá. Akárhogy elkészítve finom, miért is ne lehetne rántani és valami fűszeres tartárral elcsócsálni... 

     

    Itt oszolnak a felhők és mindjárt kibújik a fényességes és meleget adó napocska. A többiek is kéretnek előbújni és a monitor előtt helyet foglalni, hogy tudjuk, hol tartanak a tavaszi hangolódásban! 

    előzmény:
    koboreb (30868)
    2013-02-20  06:46
  33. 2013. február 20. 06:4630868.

    Tudod mi a furcsa ? az hogy a tatanak MENNI KELL a gyogyfurdobe ,  ha en akarok menni akkor --- HAT MENJEL ....

     

    NAMOST JOL KIHASZNALOM )))))))))))))))

     

    Ma mar kiprobalom a hasabos fuszeresen  megsutott tejfolos fokhagymas petrezselymes martogatosat is ,,,

     Igaz hogy azt meg nem olvastam sehol---gondolom elkerulte a figyelmemet --))) vagy en mOST talatam ki ))) miert ne lehetne kirantani mint a pattisont ???

    HIHH na ezt bevallalom probabol... muszaly felkutatni azt ami nekem a legfinomabb MERT ? nem egyforma az izlesunk .

     

     Mondjuk azert felek hogy egyszer elfogy a boltokbol, mert ez is olyan mint a krumpli ? kioregszik ??NEMTUDOM  ..

     

     epp mosz szerettem bele es epp most fogyjon el ?????

     

    az aldiban a legolcsobb a gyomber egy ideje NINCS ...((( arra is nemregen kaptam ra ..

     meg kene nezni az auchanban de ott draga ...

     

     LIVENTA menjel gyogyozni KELL az a testunknek lelkunknek ..

     

    sajnos ez maessze van   de meg nekem kozel is ahhoz kepest hogy a szlovakok naponta jarnak ide

    előzmény:
    liventa (30867)
    2013-02-19  16:15
  34. 2013. február 19. 16:1530867.

    Na akkor még nem adom föl a reményt -- a csüggedés hal meg utoljára ------ vagy fordítva....Már befenyegettem őket, hogy föl lesznek falva egyesével, ha nem csipkedik magukat.

    Nekem is fog a szomszédasszonyom hozni a héten, mert az I.Sp-ban lesz szolgálatban (pénzváltó), de onnan az A. is egy fél ugrás. Most ráparancsoltam: akármilyen, ahárhonnan, akármennyiért vegye meg!

     

    A jó kis gy.füri de jót tenne nekem is! Hol a sarkam, hol valamelyik forgóm figyelmeztet, hogy kicsit több vagyok, mint annyi... Készülünk is a ny.díjas társakkal, majd csak odaérünk még az idén. 

    előzmény:
    koboreb (30866)
    2013-02-19  15:01
  35. 2013. február 19. 15:0130866.

    NEIZGASSSS ))))))))))))

     

     nekem meg az fogant meg az agyamban hogy EZEK nemis peruiak, hanem magyar ))))))) vagy osszekeverik ))))

     

     

     

     

      TEEE enmar ultettem kinai fokhagymat de olyan szep fokhagymam meg SOSEM volt mint akkor )))

     

     Most spanyolt dudostam el meg az osszel es mind szepen attelelt..

     

    SOT tovabb lepek a marokkoi paprika magjat kiszdve GYONYORU paprikaim lettek

     

     

     

     

    előzmény:
    liventa (30864)
    2013-02-19  14:54
  36. 2013. február 19. 14:5630865.

    NNNAAA eza z!!!! csak a tejfolt kifelejtetettem ,, EZT akarom ma vacsorara ..

     

     szerintem BARMIT !!! lehet hozzatennni ))

     

     nagyon teteszett amit a japan no mutatott azt amelyik toltott ...

     

    Ma jottunk hazafele a gyogyó-furdobol es vettem egy kilot nehogy mar elfogyjon es en meg hianyoljam   jo helyen  van az a sajat spajzomban ...  a foldon nylon zacskoba ...bebiztositottam magamat - az a biztos ami tuti ))))

     furdoben mindig van beszelgeto tars ,, hihh jol felbiztattam ket nöcit  a batatara ... racuppantak .)))

     

     

    előzmény:
    liventa (30862)
    2013-02-19  09:21
  37. 2013. február 19. 14:5430864.

    Mandy, hervasztó gyanú ütötte föl a fejét az agyamban!

    Ez a mi perui batátánk jön a golyóbis túloldaláról, utazik heteken át. Nyilván jól lekezelték valami csirázásgátló hormonnal vagy akármivel, mint a kínai fokhagymát vagy az importált krumplit...

    Akkor pedig várhatjuk, hogy produkálja magát... 

  38. 2013. február 19. 09:2230863.
    ... krumplihoz...
    előzmény:
    liventa (30862)
    2013-02-19  09:21
  39. 2013. február 19. 09:2130862.

    Én magában is imádom, de nagyon tetszenek ezek a jó fűszeres, grillezett hasábok valami mártogatóssal, pl. ez itt.  A mártogató jó fokhagymás, és sok receptben szerepel kömény és füstölt pirospaprika is. Én megpróbálnám kevés rozmaringgal is, szerintem még jobban passzol hozzá, mint a sima drumplihoz...

    előzmény:
    koboreb (30861)
    2013-02-19  06:36
  40. 2013. február 19. 06:3630861.

    Nahat nahat beirtam a googleba

     hogy 

     

     sweet potato  youtube

     

      japan es indiai receptek vannak )))

     meglehet erteni )))

     

     pl hasabra vagott fuszeresen tepsiben sutott  potato--batata--

     es fokhagymas petruskas martogato HMMMnyaminyami 

     

    KIMERITHETETLEN hogy mennyi mindent lehet belole csinalni 

    előzmény:
    liventa (30858)
    2013-02-18  09:38
  41. 2013. február 18. 17:1430860.

    ... a  tatát erosen kapacitalom , de MA MEG  a fat 8 furikkal meg en vittem be a pincebe

     

     

    azt hiszem ezt Ő majd csak jovore addig en edzem magamat vele .

    előzmény:
    koboreb (30859)
    2013-02-18  17:12
  42. 2013. február 18. 17:1230859.

    Fektetes megtortent , mostmar usgyi !!!))

     

     Most kenyeret sutok mert allitolag MA kenyersuto nagynap van )) es melle teszek a sutobe egy batatat alufoliaba csomagolva ,a multkor mar bekanalaztam  egyet   --najontecc -- igy kenyersutes urugyen, ketlegy egycsapasra hogy ne kelljen azert kulon sutot felfuteni -

    előzmény:
    liventa (30858)
    2013-02-18  09:38
  43. 2013. február 18. 09:3830858.
    Ad. (iii) .... vagy jól megeszem őket...
    előzmény:
    liventa (30857)
    2013-02-18  09:36
  44. 2013. február 18. 09:3630857.

    Na ez a tuti megoldás! Pedig megnéztem ezt a videót már korábban, de ma van a napja, amikor

    (i) elfektetem én is mind a négy pacienst, döntsék el, melyik végük micsoda;

    (ii) fölhozom őket a melegebb lakásba; és

    (iii) életveszélyesen megfenyegetem őket, hogy ha nem produkálnak, jönnek az ásotthalmiak kapával-kaszával... 

     

    (Bezzeg a nyomorult krumpli kicsirázik/kihajt, amikor nem kéne neki!)

     

    Loholok is lefele, mert a mai ny.klubra vízbenkőttet sütök és annak idő kell.

    Szép mosolygós napot Nektek, tatádnak sürgős jobbulást, mire jönnek a tavaszi teendők! 

    előzmény:
    koboreb (30855)
    2013-02-18  07:07
  45. 2013. február 18. 08:5430856.

    NYUGI NYUGI most megint  figyeltem es kifigyeltem hogy akar ket harom het is kell a beindulashoz ...

     

     LESZ neizguljatok )))

     

     

    DE szeretnem ha tobben is csatlakoznatok ))))

     

     a magas agyasba megy majd de ott a komposztot JOL felleazitom homokkal ,, mert azt szereti a draga ))))

     

      Ja es cukorbetegek is  ehetik ...

  46. 2013. február 18. 07:0730855.

    http://www.youtube.com/watch?v=jeszgTeaTZg

     

     

    szerin tem Ö sem volt biztos abban melyik a vege es az eleje es azert fektette le megyek fektetni

    előzmény:
    liventa (30853)
    2013-02-17  20:28
  47. 2013. február 18. 06:3430854.

    Na keremszepen bajbanvagyok ))))))))) SOS nem vagyok biztos melyik az eleje es melyik a vege. 

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=5bnFtk_JuRA

     

     

    van itt annyi video a jobboldalon , innen mar csak ki silabizalom,,,

    azt mondjak 10nap  az en tiz napom mar lejart ))))

     

     

     

     http://www.youtube.com/watch?v=5bnFtk_JuRA

     

    nem tudom beszinesedik e  valamelyik 

     

     

    előzmény:
    liventa (30853)
    2013-02-17  20:28
  48. 2013. február 17. 20:2830853.

    Én se adom föl a csüggedést... Amelyik gyanús volt, azt fölfordítottam (biz'isten mondom, ezeknek mindkét vége egyforma: egyik végükön ugye le vannak vágva a szülőanyjukról, a másik végükről meg le van vágva a vékony gyökerük --- szóval most vagy sz@r vagy kalaposinas).

    Melegebb helyre is telepítettem őket és megfogadtam, hogy napokig feléjük se nézek (még nem tudják, hogy ha dugába dőlnek, azértis rendelni fogok az ásotthalmiaktól...)

     

    Köszönöm a szmájlikat, nem is a mennyiségükkel van a bajom, hanem hogy sok mindennapi alkalomhoz nem találni a választékban egyet sem, miközben ugyanazokat ismétlik ötféle frizúrral. Ez így gyenge.

    előzmény:
    koboreb (30852)
    2013-02-17  14:20
  49. 2013. február 17. 14:2030852.

    Ha JOl megnezzuk akkor az a gyokerezo vege amin latszik hogy ott el lett "vagva " a JO vege az egy kicsit kuposabb,

     

    TUDJATOK MEG HOGY IGENIS LASSAN GYOKEREZIK Nem kicsit nagyon lassan ..

     

     azt irjak hogy januar februarban kell vizbe tenni ...

     

    Paras meleg helyre es poharvizbe .Tedd tlan egy kicsit melegebbre ..

     Betetted nylon zacskoba is ???? 

     

     Mert en igen . es szivrepesve varom hogy beinduljon )))

     

    NHAT en spargat egyszer csinaltam de olyan ragos lett hogy orokre hatat forditottam  neki 

    NEMKELL nem is finom..

     

     a batata az finom addig ugysem nyugszom mig meg nem termelem a magam menyiseget

     Az aldiban szedegettem a zacskoba   es egy holgy  megkerdezte, hogy  tudok e rola valamit   hihi hat hogyne tudnek ???

     

      rogton kiseloadast tartottam neki , es rakuldtem a googlera ,,  es vett öis egy JO kilot )))

     

     na felre a viccel orulok neki hogy racuppantam ... Liventa elegedett vagy hogy milyen sok smilet kaptal ???

     

     

    előzmény:
    liventa (30849)
    2013-02-17  09:00

Címlap

top