Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr Markert turbó diéta

Krisztimam
Létrehozva: 2005. Április 20. 19:58
Elkezdtünk a férjemmel egy fogyókúrát. Ez a dr Markert turbó diétája. Egy TurboSlim nevű fehérjeturmixot kell inni, sok folyadék és vitamin, no kaja. Ez egy léböjtkúra kiegészítve a fehérjeturmixal. Szeretnék beszélgetni róla, tapasztalatokra vagyok kiváncsi, van -e olyan aki csinálta, mik a tapasztalatok. Mennyit fogyott, visszajött -e, hogy bírta. Mi 5 napja csináljuk és meglepően jól bírom. Azt hittem rosszabb lesz.
  1. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 13:01126.
    Jól sejtettem, testépítő újságok! Milyen az impact faktoruk? Ott írták azt is, hogy a fehérje porok a gyomorban szívódnak fel? Meg hogy a tyrosin egy hormon? Én inkább a pubmed-et és a tankönyveimet olvasgatom.
    A testépítést eleve egészségtelennek, természetellenesnek tartom, úgyhogy én a vitát most itt befejezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (120)
     
  2. 2005. május 19. 13:01125.
    nem edzés előtt fél órával kell inni??? és igen, ez egy sportital, a Norbi könyvében van reklámozva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 12:58124.
    A tej feherjetartalma 3%, szenhidrattartalma 5%. Nem sok.

    A 90 szenh/75 feh ertekek is nagyon alacsonyak.
    előzmény:
    Krisztimam (121)
     
  4. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 12:56123.
    Az L-carnitint akar edzes alatt is ihatod - sportital formajaban is van.
    előzmény:
    bretty (122)
     
  5. 2005. május 19. 12:54122.
    Dexter77 és Lobengula segítsetek: hetente 3-4 alkalommal járok hypoxitrainerezni, és szeretnék beleváni ebbe a turbó-diétába. szóval ha helyettesítem is az étkezéseket ezzel a porral, edzés előtt megihatok fél liter "ásványvizet" amiben L-Carnitin (100 ml-ben 40 mg) van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 19. 12:52121.
    Ez nem így van. Nem azt kell nézni, hogy 100 g porban mi van, ugyanis ehhez jön még atej. Így a napi adag 90 g szénhidrát és 75 g fehérje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (108)
     
  7. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 12:45120.
    Egy sportolo az elobb emliett 3 g/testsulykg erteknel joval tobb feherjet fogyaszthat. Ezert irtam, h min. 3g. Egy alacsony szenh-os idoszakban boven lehet 5 folott ez az ertek.

    Okl. taplalkozasi tanacsado vagyok es szemelyi edzo.

    A szakfolyoiratok kozul az alabbiakat javasolnam: Flex, Muscle and Fitness, Muscular Development.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 12:42119.
    Csak azért kérdezem a "szakfolyóiratot", mert most már tényleg beleolvasnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 12:41118.
    Azt elfelejted, hogy nem sportolok, hanem diétázom, tehát nem egy sportoló fehérje és szénhidrát igényét kéne szemelőtt tartanunk, nem?
    Nézd meg egy cukorbeteg, vagy egy klinikán kezelt fogyókúrázó étrendjét! Valószínűleg nem az optimális mennyiségű szénhidrátot és fehérjét tartalmazza. . .

    Én is kíváncsi vagyok, hogy fogok-e visszahízni, de mások tapasztalatait látva ágy tűnik nem lesz gond. De persze mindenki más.

    Te melyik amerikai szakfolyóiratra alapozod tudásod? Vagy neked dietetikus lenne a szakmád?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 12:23117.
    Ha nekem nem hiszel, olvass bele par amerikai szakfolyoiratba.
    Mindenesetre a 45 grammos feherje/szenh bevitel szelsosegesen alacsony, kivancsi vagyok hogyan sikerul hizas nelkul visszaallnod egy olyan etrendre, ami biztositja a szervezetednek az osszes fontos tapanyagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 12:19116.
    Én egy szóval sem írtam, hogy most már elkövetkezendő életemben csak ezt a port fogom enni, nem "erre alapozom az étrendem", ahogy te azt gondolod (nem tudom milyen alapon. ) Mert ez egy kúra, ami a nevében is benne van. Természetesen visszatérek a kúra után a normális táplálkozásra.

    Nekem csak az a bizonyíték, hogy egyáltalán nem éhezem, sőt, jól érzem magam, és fogyok (és zsírból, ez eléggé látványosan egyértelmű). Ami meg a hosszú távú eredményeket illeti itt van egy hozzászólás:

    "Kedves Floryka!
    Én 2004 tavaszán fogytam ezzel a módszerrel 6 kg tiszta zsírt!
    És egy testösszetétel mérő gépen ezt ellenőrizni is tudtam. Az orvosomnak pedig a testösszetételi adatok alapján az volt a véleménye, hogy nem lehet káros az egészségre, mivel még a csont ásványi anyagok sem csökkentek, csak a zsírfogyott, izom nem, és mindvégig nagyon jól éreztem magam. Ezután a doki is elkezdte a turbó-diétát ;-)) Benne volt a Kiskegyed egyik számában is!
    Pircsi"

    Mindenesetre ne haragudj, de hozzászólásaidat már eleve szkeptikusan olvasom, mert nem csak én találtam már bennük óriási nagy tévedéseket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 12:05115.
    Megfelelo testmozgas mellett a napi minimalis feherjebevitel kb. 3 gramm testsulykilogrammonkent. Ezt is orvosok allitottak ossze, csak ezt szamos orszagban alkalmazzak is a fogyozok, egeszseges eletmodot kovetok, sportolok, stb.

    Az aminosav osszetetelt illetoleg pedig annyit, h mindenki tudja, h az jobb, ha tobb forrasbol szarmazik a feherjebeviteled, m minden etelnek mas az aminosav osszetetele. Olyan nincs, h idealis, max a BCAA eseteben. Tehat jo, ha van marha, csirke, tojas, tejtermek, esetleg taplalekkieg.

    Ahogy a taplalekkieg. neveben benne van: ezek kiegeszitok. Tehat, erre nem lehet etrendet alapozni. Akkor lehet/kell oket hasznalni, ha pl. vegeztel az edzessel (tejsavofeherjes termekek), vagy pl. nincs lehetoseged rendes etelre, m mondjuk uton vagy.

    A jod pedig nem csodaszer, hanem taplalekkiegeszito. Tehat egy megfelelo etrenddel, edzessel es esetleg mas taplalekkiegeszitokkel parositva igenis pozitiv hatasa lehet a fogyas teren.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (113)
     
  13. Torolt_felhasznalo_536219
    Torolt_felhasznalo_536219
    2005. május 19. 11:59114.
    Hány gr. fehérjére van szükség naponta. . tudnál felvilágositást adni??
    Köszönöm ha válaszolsz. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 11:50113.
    Eléször is a tyrozin (magyarul tirozin) az egy aminosav és nem hormon, amire te gondolsz az a TIROXIN. :)))) És termelődését lehet, hogy lehet fokozni ezáltal hogy több jódot szedsz, de akkor miért nem szed minden kövér ember jódot? Te megoldottad az összes kövér ember problémáját!?

    Lehet, hogy több fehérje van a különböző húsokban, de te azt tudod, hogy mennyi abban az ember számára jól emészthető, és mennyi az esszenciális aminosav? Mert ezt a port égy állították össze, hogy optimális legyen ez is. Hiába van valamiben több fehérje, ha nem az optimális aminosav összetételű. . .

    Ezek szerint az a több száz klinika, és ott ülő orvosaik, akik ezt a módszert már rég alaklmazzák szerinted hülyeségeket beszélnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 10:58112.
    A hus feherjetartalma attol fugg, h milyen fajtarol van szo. A sovany marhahuse 25% folott is lehet, a csirkemellfile is 25%, de a halak is 20% korul vannak. A tej feherjetartalma kb. 3%, a szenhidrat pedig 5%.

    De itt nem is arrol volt szo, mi mennyit tartalmaz, hanem arrol, h mennyi a napi bevitt feherjemennyiseg. 45 gramm pedig tul alacsony.

    Amit a feherjerol es a pajzsmirigyhormonrol irtal pedig nem igazan allja meg a helyet. A fogyashoz tyrosin hormon termelesre van szukseg, azt pedig olyan dolgokkal lehet fokozni, mint pl. a jod, a B vitamin.

    A magasabb megfelelo feherjebevitel a tesztoszteron es a novekedesi hormon termelesre van hatassal. Mindkettovel el lehet erni fogyast, de pl. a tesztoszteron eseteben a magas szenhidratbevitel is hasznos.

    Azzal, h alacsony a szenh beviteled azt erheted el, h lelassul az anyagcsered. Reszletesebb magyarazatot lasd lent. Ez pedig minden fogyozo remalma, ugyanis a lelassult anyagcsere stagnalashoz vezet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 10:47111.
    Egy nagyobb szelet hús 200g, aminek 17%-a fehérje csak, vagyis kb 34 g.
    És nem számoltál a kb. 1 liter tej fehérje és szénhidrát tartalmával, ami szintén jelentős. A nagy fehérje : kis szénhidrát arány pedig természetes, hiszen ez a fogyókúra lényege: a nagy fehérje bevitel a pajzsmirigy hormont arra ösztönzi, hogy a szervezet több kalóriát égessen el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (109)
     
  17. 2005. május 19. 09:36110.
    kösz a válaszokat Krisztimam.
    Azt hiszem belevágok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 09:21109.
    Az alacsony kalorabevitel - kulonosen alacsony feherjebevitel mellett - egyebkent azt eredmenyezheti, h a fogyas az izmaitok karara fog bekovetkezni. Elsonek a viz tavozik a szervezetetekbol, aztan az izom, es utoljara a testzsir. Tavozna, de sajnos a megvonasos dietak eseteben a szervezet lecsokkenti az anyagcseret, es a tuleleshez (h gazdalkodjon az alacsony kaloriabevitellel) nem testzsirt eget (ehhez csak a legvegso esetben nyul), hanem izmot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 09:06108.
    Tehat bo 100 g-nyi port esztek naponta. Azaz kb. 45 g feherjet es 45 g szenhidratot, ami edeskeves. A leves ugye szinte semmit sem ad. Nem csodalom, ha gyors sikerek vannak ezzel a dietaval, m ez egy szelsoseges megvonasos modszer. Ennek az lehet a hatranya hosszutavon, h kizsigerelitek a szervezeteteket, hizas kovetkezik be mikor visszatertek a "normal" etrendre, valamint meg ezzel a szelsoseges modszerrel is elobb-utobb stagnalas all majd be a fogyasban, m lelassul az anyagcsere.

    Az, h fruktozt tartalmaz csak tovabb rontja a helyzetet. Ugyanis a fruktoz egy cukorfajta, ami gyorsfelszivodasu, tehat a szervezetet rovid ideig latja el energiaval. Raadasul a cukrot a szervezet vagy azonnal fel tudja dolgozni, vagy testzsirkent elraktarozza.
    előzmény:
    Krisztimam (104)
     
  20. 2005. május 19. 09:06107.
    Én azt tudom, hogy eddig mindig hulla fáradt voltam, most ez elmúlt, anyukád is ennyi ( sőt még több ) vitamint fogyaszt és egész télen alig volt beteg, miközben mi ( és te is ) folyamatosan betegeskedtünk. Ha ezzel túl lehetne adagolni, akkor nem lehetne árusítani. Nem egy piacon vettük pult alól, hanem rendes üzletben. Én sem hittem benne az elején, de Ati meggyőzött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (105)
     
  21. 2005. május 19. 09:03106.
    100g-ban: 41 g szójafehérje izolátum, 11 g fehérjével dúsított savópor.

    Na most mennem kell, délben - amikor a gyerekek alszanak - még benézek ha van még kérdés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (103)
     
  22. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 09:02105.
    A vitamin túladagolásnak még rosszabb következményei lehetnek, mint a vitaminhiánynak. A zsírban oldódó vitaminok (lásd A, E vitamin, a legfontosabb antioxidánsok) ráadásul még problémásabbak mint a vízben oldódóak (pl. C vitamin), ami kiürül a szervezetből. Persze ha felhasználódik, akkor jó, de ki tudja mennyit használ fel a szervezet?
    Nem hiszem el, hogy a normál szükséglet 3-4x-es vitamin adagja ne lenne elég egy fogyókúrához! (Ismered anyut, kicsit túlaggódik mindent, ami persze nem azt jelenti, hogy el kéne bagatelizálni a témát, de talán egy dietetikus véleményét kéne erről megkérdezni. )
    előzmény:
    Krisztimam (96)
     
  23. 2005. május 19. 09:02104.
    Mi nem eszünk mást és naponta 3-szor 35 g port 2, 5-3 dl tejben folodva. Plusz a zöldségleves leve, meg tea. Összesen min 3 liter folyadék a turmixon kívül. Plusz az a vitamin aminek a papírját feltettem.
    Van még egy része a papírnak, ott írják, hogy csak gyümölcscukrót ( azaz fruktózt ) tartalmaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (101)
     
  24. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 08:59103.
    Ja, azt is erdemes lenne tudni, h a milyen feherjet/szenhidratot tartalmaz a termek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (101)
     
  25. 2005. május 19. 08:59102.
    Az Almasedaz ugyanaz, csak más az íze, a cég szerint is a MegaSlim a legfinomabb.

    A Megaslimmel kétféleképpen lehet fogyózni. Az egyik, hogy csak az iszod, naponta 3-szor, mellette sok folyadék, a másik verió, hogy eszel is mellett, ez értelemszerűen lassabb fogyást eredményez. Mielőtt nekikezd bárki mindenképpen el kell olvasni a könyvet róla. Abban nagyon sok infó van. Ezek egy nagy része fennt van aneten a cég honlapján. Ott le van az is írva, hogy hogyan kell csinálni.

    A szénhidrát nagyon fontos dolog, többek között az agy megfelelő működéséhez elengedhetetlen. Aki úgy fogyózik, hogy teljesen megvonja szénhidrátot nagy hibát követ el. Más a szükséglete egy embernek fehérjéből és más szénhidrátból. Nem véletlen, hogy a legtöbb fogyókúra alattaz ember ellenállhatatlan vágyat érez, hogy szénhidrát tartalmú kaját egyen. Ezzel nincs ez az érzés.
    Egyébként, hogy össze tudd hasonlítani, leírok néhány szénhidrát adatot:
    a cukorbetegek, akiknek csökkenteni kell a szénhidrát mennyiséget, sem mehetnek napi 145 g szénhidrát alá. Egy egészséges ember ennél jóval többet fogyaszt ( onnan tudom, hogy terhesen cukros voltam és a diéta alatt iszonyú szénhidrát éhségem volt ) . Ebben napi szinten 90g van. Ebből is látszik, hogy jóval a napi szüks. alatt van, de a többi kiegészítővel nagyon jól működik.

    A Multan-t nem ismerem, én direkt rákérdeztem telefonon, hogy melyik lenne még jó fogyókúrához és csak ezt ajánlották.
    előzmény:
    bretty (97)
     

Címlap

top