Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr Markert turbó diéta

Krisztimam
Létrehozva: 2005. Április 20. 19:58
Elkezdtünk a férjemmel egy fogyókúrát. Ez a dr Markert turbó diétája. Egy TurboSlim nevű fehérjeturmixot kell inni, sok folyadék és vitamin, no kaja. Ez egy léböjtkúra kiegészítve a fehérjeturmixal. Szeretnék beszélgetni róla, tapasztalatokra vagyok kiváncsi, van -e olyan aki csinálta, mik a tapasztalatok. Mennyit fogyott, visszajött -e, hogy bírta. Mi 5 napja csináljuk és meglepően jól bírom. Azt hittem rosszabb lesz.
  1. 2005. május 20. 13:57151.
    No látod, te szőlőcukrot iszol és nem fruktózt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 13:52150.
    Edzes utan szinte barmelyik cukorfajta tokeletes (OK, repacukor nem). Ehetsz szolocukrot, gyumolcsot, mindegy. A lenyeg, h cukrot es gyors lebontasu feherjet vigyel be, m ezzel azt ered el, h a szervezetedben visszaall az anabolikus allapot, amit mindig fenn kell tartani, ugyanis ez kell a fogyashoz es alakformalashoz.

    En kozvetlen edzes utan 40 g-nyi feherjet ado tejsavofeherjes turmixot iszom (vizzel keszitve), valamint bo 90 grammnyi szenhidratot ado szolocukrot (a banant meguntam, pedig eveken at azt ettem). Ez egy 40 perces edzes utan tortenik meg. Es nem vagyok testepito, nem is ez a celom, egyszeruen csak egy szep es egeszseges testet akarok.
    előzmény:
    Krisztimam (146)
     
  3. 2005. május 20. 13:49149.
    Valóban, a szénhidrátérték alacsonyabb mint amennyi általában szükséges.
    Ugyanis itt fogyókúráról, nem testépítésről van szó. A fehérjeadag is alacsonyabb mint pl a súlyemelőknek, birkózóknak ajánlott napi adag (2-2. 5g/kg/nap), de egy átlag (nem kemény fizikai munkát végző) embernek teljesen elegendő az izomzat megtartására, különösen hogy csak egy rövid fogyókúrás időszakról van szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. május 20. 13:49148.
    Igazad van, nem szénhidrátot tartalmaznak, összekevertem valamivel. De az általad említett termék azonkívül, hogy kis tasakban van por formájában természetes vagy mesterséges cucc? Hiszen az eg ydolog, hogy a fruktóz is tasakban kapható, mégis tudjuk jól, hogy a gyümölcsökből nyerik. A vitargot honnan nyerik? Erre írtam, hogy gyanítom, hogy valamely üzemből, mesterséges úton.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 13:44147.
    A vitargot magat kell fogyasztani. Por alakban aruljak, mint ahogy pl. a szolocukrot is. De a fruktoz is ilyen formaban kerulhet bele a taplalekkiegeszitokbe. A pontos kemiai osszetetelet nem tudom.

    A mesterseges edesitok miert szenh. tartalmuak? Ha megnezed a cimken a tapanyagtartalmat, a szenh. ertek altalaban nulla kozeli. Vagy en neztem rossz termekeket? Egyebkent nem vagyok mesterseges edesito parti, sot!

    Egyetertek, a testepitoknek sokkal tobb feherjere van szukseguk, mint a sportot egyaltalan nem vegzoknek. Persze a testepitest vegzok koze soroljunk oda sok kozepkoru es nyugdijas embert is, akik a fittseguk megorzeseert, az egeszseges izuletekert, eros csontokert, stb. stb. edzenek. Ha ok is olyan intenzitasu edzest vegeznek, mint a testepitok, akkor nekik is joval magasabb feherjebevitelre van szukseguk. Az intenzitas pedig nem attol fugg, h ki hany kiloval sulyzozik, m ez edzettsegtol is fugg.

    előzmény:
    Krisztimam (145)
     
  6. 2005. május 20. 13:40146.
    1. A szőlőcukor azért 100, mert mikor a skálát készítették ez volt a leggyorsabban felszívódó és a vércukor szintet leginkább növelő étel. Ha azóta lett ennél gyorsabban felszívódó, akkor annak magasabb értéket kell kapnia, pl. 120.

    2. A testtömeg növelő szerekben pont azért alkalmaznak fruktózt, mert nem a zsírtömeget akarják növelni glükózzal, hanem az izomtömeget. A fruktóz az energia pótlására kell, és azért előnyösebb a glükóznál, mert egyenletes lebomlásával nem lökésszerűen terheli meg a szervezetet. Az összetett szénhidrátok valóban még egészségesebbek, de azok nem olyan édesek. Ja, és a fruktóz ráadásul 40%-kal édesebb ízhatást ér el, mint a glükóz, ezért kevesebbet kell felhasználni hozzá az édesítéshez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 20. 13:36145.
    Valószínű, hogy a testépítők teljesen máshogy nézik a szükséges fehérjebevitelt, mint a nem testépítők. Ezt a fogyókúrát nem intenzív sport mellé találták ki, így szerintem az elvárásoknak tökéletesen megfelel.
    Az, hogy szénhidrátfajta még nem jelenti azt, hogy természetes. Az mesterséges édesítőszerek is szénhidráttartalmúak, mégsem természetesek. Újra kérdezem, hogy mi ez a Vitargo, miben találhtó meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 13:32144.
    Egy szenhidratfajta a vitargo, akarcsak az eddig emlitett cukorfajtak.

    A 35 g-os feherje adag teljesen rendben van. De eddig sem azt mondtam, h adagonkent rossz lenne a 25 g. Amit eddig irtam az az volt, h az egesz napos feherjebevitel (es a szenh is) tulzottan alacsony. Termeszetesen, ha vki nem sportol olyan intenziven (vagy egyaltalan nem), akkor nemcsak az osszfeherjebevitel lesz alacsonyabb, hanem az egy adagban bevitt mennyiseg is. Tehat a 25 is lehet annyira jo, mint a 35.

    Viszont nem kell azt gondolni, h csak profi testepitok fogyaszthatnak 35g feherjet egy adagban (vegulis ez kb. 15 dkg csirkemellfilenek felel meg).
    előzmény:
    Krisztimam (143)
     
  9. 2005. május 20. 13:24143.
    Azt nem tudom, hogy mi az a Vitargo, valahonnan az az érzésem, hogy nem tarmészetes anyag. Tévednék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (141)
     
  10. 2005. május 20. 13:23142.
    Igen. Minél magasabb a gi. , annál gyorsabban emeli a vércukorszintet. Az sem véletlen, hogy ha egy cukrosnak leesik a vc. szintje és rosszul lesz, akkor szőlőcukrot kell adni neki nem fruktózt.
    A fehérjemennyiséghez utánanéztem egy katalógusban. Ezt ott adták ahol a vitamint vettük. Testépítő újságok ( lehet, hogy nem ez a pontos nevük, nem értek hozzá ) elimerésével. No ebben megnéztem néhány készítmény fehérjetartalmát. Ezeket ugyebár testépítő sportolóknak fejlesztették ki, íme egy olyan amit étkezés helyett is ajánlanak: egy adag fehérjetartalma 35 g. Amit mi használunk az adagonként 25 g fehérje. De mi nem vagyunk testépítők, ill. sportolók sem. Így azt hiszem ez nem olyan kevés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 13:18141.
    Csak, m a Vitargo meg a szolocukornal is gyorsabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 13:13140.
    Egy kerdes a G. I-t illetoleg: a szolocukor azert 100, m ez emeli a legjobban a vercukorszintet?
    előzmény:
    Krisztimam (139)
     
  13. 2005. május 20. 13:10139.
    Én csak azt tudom, hogy a fruktóz gi-e 21, ezzel szemben a szőlőcukoré 100.
    Arról valóban gőzöm sincs, hogy miért van fruktóz ezekben a szerekben, de azt tudom, hogy nem véletlen, hogy a cukorbetegek ezt az egy fajta cukrot fogyaszthatják. Ez ugyanis lassan emeli meg a vércukorszintet, szemben a szőlőcukorral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. május 20. 12:56138.
    Pont azért kell fruktózt vagy más egyszerű cukrot enni edzés után, mert GYORS lebontású! Javaslom, hogy művelődj még a témából. .
    előzmény:
    Krisztimam (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 12:53137.
    Tudom mi a G. I. , nyugi:)
    Azt viszont te nem tudod, h miert alkalmazzak a tomegnovelos termekekben. De elobb ezt leirtam.
    Es ezekszerint azt sem, h a meal replacement termekekben viszont miert nem fruktoz van. Ennek oka, h a meal replacementet napkozben, etelt helyettesitve fogyasztjak, es ekkor osszetett szenhidratra van szukseg.

    előzmény:
    Krisztimam (136)
     
  16. 2005. május 20. 12:47136.
    Tudod te, hogy mi az a glükémiás index????? Az pont azt mutatja meg. , hogy a fruktóz lassú lebontású. És valszeg azért azt alkalmazzák az általad említett termékekben, mert sokkal egészségesebb mint a többi cukor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (134)
     
  17. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 12:11135.
    A Flex es a Muscle and Fitness ujsagok a vilag ket legolvasottabb fitnessz lapjai. Es ezek csak addig lehetnek ennyire sikeresek, amig a bennuk levo cikkekben javasoltak bejonnek az olvasok koreben.

    Ezek az olvasok pedig a legkritikusabbak koze tartoznak, akik rendszeresen jarnak edzeni, odafigyelnek a taplalkozasukra, tehat egybol le tudjak szurni, h az ujsagban leirtak mukodnek-e vagy sem. Ha hulyesegeket irnanak ebben a ket lapban, az olvasok atpartolnanak egy masik kiadvanyhoz, ami nyilvanvaloan nem all a kiado erdekeben.

    Sajnos ma Magyarorszagon ugy tekintenek a konditermbe jarok nagy reszere, mint aki egy izomagyu alak, akit csak az erdekel, h minel nagyobb izomtomeg legyen rajta. Nyugat-Europaban es az USA-ban egyaltalan nem ez a helyzet. Egy amerikai konditeremben a kozep- es nyugdijaskoruak vannak tobbsegben, akik sulyzos edzes vegeznek, kardioznak, vagy mas sportokat uznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (128)
     
  18. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 20. 12:01134.
    Persze, es, ha az ENSZ altal javasolt adatokat nezzuk, akkor meg ennyit sem kellene fogyasztani, mint amennyit irtal.

    A 2. 2g/testsulykilogramm az az ertek, amit azoknak javasolnak, akik semmilyen testmozgast nem vegeznek. Mivel itt fogyozo emberek vannak, akiknek jelentos resze mozog vmit, ezert irtam a min. 3 grammot, de kiemeltem azt is, h a sportolok ennel joval tobbet szedhetnek.

    A fruktozrol annyit, h nezz meg egy testomegnovelesre hasznalt termek osszetetelet. A fruktoz gyakori osszetevo, aminek az az oka, h ezeket a szereket (feherje es szenh. keverek - hasonloan az altalatok irt termekhez) kozvetlen edzes utan fogyasztjak, amikor is egyertelmu cel a vercukorszint/inzulinszint emelese. Most ennek okaiba nem mennek bele, bar ez hozzajarul a fogyashoz. A kerdes: miert fruktozt tesznek bele ezekbe a termekekbe, es miert nem vmi lassu lebontasu szenhidratot? A valasz azert, m a fruktoz idealis cukor a tomegnoveleshez. Ha a fruktoz bevitel nagy intenzitasu edzessel parosul, akkor a tomegnoveles azt fogja jelenteni, h csokken a testzsir mennyisege, de no az izomtomeg.
    előzmény:
    Krisztimam (131)
     
  19. 2005. május 20. 11:29133.
    Mire melyik képletet?
    előzmény:
    ary18 (132)
     
  20. 2005. május 20. 10:18132.
    Ti melyik képletet használjátok?
    A magasságból 100, és az szorozva 1. 5-tel, vagy vagy amit el akarsz érni súlyt, az szorozva 100 osztva 84-el?
    Melyik a jobb, és melyik az igazi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 19. 15:09131.
    Idézek a könyvből:

    " a mai embernek is szüksége van egészsége megőrzéséhez a napi fehérjebevitelre, mégpedig normál testúlya minden kilogrammjára számított 0, 8 grammnyi mennyiésgre. Ez egy 70 kilós embernél naponta kb 60 g. "

    Ehhez képest ezzel a porral naponta 75 g fehérjét viszünk be. Kedves dexter, akkor hogy is van ez? Valamit ismét rosszul tudtál? Valszeg a testépítők számait nézted, azoknak lehet, hogy kell annyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105512 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_105512
    Torolt_felhasznalo_105512
    2005. május 19. 14:59130.
    3. gr. fehérje/ kg.

    Akkor nekem ennem kellene 21o gr. fehérjét mert 7o kg. os vagyok.

    Közel 4o tojásfehérje naponta??? Na neeeee.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 19. 13:38129.
    Dexter!
    Amit a fruktózról írtál, hogyis mondjam, szóval finoman szólva nem állja meg a helyét. A szőlőcukor glükémiás indexe 100, azaz nagyon magas, gyorsan megemli a vércukor szintet, gyorsan felszívódik. Ezzel szemben a fruktóz, ami a gyümölcscukor, mindössz 21. Ez is mutatja, hogy az nem emeli olyan gyorsan. Nem véletlen, hogy cukorbetegek is fogyaszthatnak fruktózt.

    Én nem vagyok egy kötekedős fajta, de nem szeretném, hogy te legyél a személyi edzőm, ha ennyire kevered a szezont a fazonnal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_600891
    Torolt_felhasznalo_600891
    2005. május 19. 13:27128.
    Mi az impact faktora?
    Az egész csak üzlet, azt írnak le, amit el lehet adni, és sok pénz van benne. A testépítésben meg marha sok pénz van!!!
    A pub med az egyik legnagyobb nemzetközi TUDOMÁNYOS cikkgyűjtemény (nem magyar). De ez a diéta és ez a por sem magyar. . .

    (Mellesleg még annak ellenére is, hogy a Magyarországon a kutatásra nincs pénz, világhírű szakemberek és találmányok láttak itt napvilágot, úgyhogy ne becsüljük le őket!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. május 19. 13:04127.
    A Muscular Development testepito ujsag, a masik ketto az atlag amerikai/angol altal kedvelt fitnesz/egeszseg ujsagokra pelda.
    Tudod, ezen a ket piacon tul leptek mar az olyan modszereken, mint amiket te is irtal. Volt alkalmam olyan orszagokban elnem, ahol az egeszseg/fitnesz evtizedekkel jar Magyarorszag elott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600891 (126)
     

Címlap

top