Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 9. 08:47278701.

    Szép jó reggelt itthonról!


     


    Tegnap este haza jöttünk......a lenkeségem miatt.....úgy jártam, mint Borsika. Elnéztem a dátumot....azt hittem ma kell megjelennem az orvosnál, közben pedig holnap......De sebaj, mert van mit csinálni itthon is.......nem fogok ma sem unatkozni.....


     


    Kint sok jó dolog történt....a szomszédom kertet rendeztette és felajánlotta, hogy a hepehupás hátsó kertünket legyalultatja, ha mi is szeretnénk......szerettük volna........meg is lett csinálva, sőt felajánlott fűmagot is, mert ők többet vettek....Ezek után még a beteg szilvafánkat is kivágta. Pénzt nem fogadott el, de helyette megkapta az évek óta fölöslegesen ott álló kerítés tekercset, sőt még szöges drótot is felajánlottam......ma jön érte, ne nekünk kelljen levinni.....Ez a cserekereskedelem nagyon jó....


     


    Sacika nagyon szépek vagytok Lucsival....biztos az érettségi is jól sikerül....


    Francika jobban érzed magad? Túl sokat vállalsz te is......


    Julika jók a képek, Virág kész hölgy lett.......


    Magdi vigyázz a szekrényekkel


    Borsika te mindig felvidítasz az írásaiddal....remélem a kezelés használni fog.....


    Marika te is találsz magadnak elfoglaltságot......sajnos a gyerekek olyan hamar felnőnek....


    Anikó nem vállalsz egy kicsit sokat? Lassíts!!!!!


    Annuskám elképzelem milyen nehezen válsz meg a kishavertól......szerencsére a fiad tud segíteni a bevásárlásnál....nem a luxus miatt hiányzik az autó, hanem a kényelem a vásárlásnál......


    Pötyikém úgy van, hogy néha fárasztó, ha menni kell, de ha nem akkor meg úgy érezzük fölöslegesek vagyunk.....


     


    Most tervezem a munkát, vasalni kell, a kertet elrendezni, locsolni, gazolni.....összeszedni a virágokat, amit kiviszünk....Kaptam egy gyönyörű orchideát, azt is kiviszem, tudjak gyönyörködni benne.......a muskátlik is jönnek nyaralni...Ernő már fogja a fejét, hogyan fogunk beférni a kocsiba ennyi virágtól.....és még nem is tudja, hogy még akarok venni....de nem szólok neki, ráér megtudni akkor, amikor ott leszünk.....Főznöm is kell, fasírozott lesz párolt zöldséggel (ez van itthon)....a takarítás sem maradhat ki, ezalatt a pár nap alatt annyi por jött össze, szinte hihetetlen.......


    Ne haragudjatok ha kintről csak szűkszavúan írok, de nagyon lassú a net és az írás is nehézkes, azok az apró betűk az én ujjaimmal pötyögni kész kihívás......


     


    Sokat gondolok rátok, remélem vigyáztok magatokra és néha pihentek is!

  2. 2018. május 8. 19:15278700.

    Ildikém ...ez nagyon sok ...és főleg most a csontkovácsolás után.Dehát ugye...meg kell csinálni.A fekete felhőm itt van ....szerintem megy lefelé.


     


     


    Vigyázz magadra....jobbulást kívánok!

    előzmény:
    franci47 (278699)
    2018-05-08  18:22
  3. 2018. május 8. 18:22278699.

    Sziasztok.


     


    Bizony Pötyi nagyon eltaláltad. Halálosan elfáradtam a csk-nál. Nagyon  fájdalmas állapotban voltam már napok óta. Reggel éppen mondtam is Beának, mintha most kicsit jobban lennék. 


    Nagyon fájt minden csontom, romlott-e a csontritkulás, vagy micsoda, nem tudom.


    Miután haza értem,  lefeküdtem egy kicsit. Ajtót nem zártam, /talán negyed órát fekhettem/ egyszer csak jön a szomszédRózsi, hogy leesett az esőcsatorna, felhők meg gyűltek, így nem maradhat, minden víz a  ház alá folyik.


    Feltámasztottam magam, R-val kihoztuk a létrát és felmásztam.  Visszaraktam, rögzítettem, remélem megmarad.  2. szomszédom csatornák szerelésével foglalkozik, már megígérte, hogy felméri mi kell, és  mennyi. Nem is látom, ki tudja merre van.  A  sötét felhőből még nem lett eső. 


    A gondok nem kicsik, sokfélét meg kell csinálni, ami nem nekem való.  


    Szóval nem vagyok virágos kedvemben. 


    Bea megjön, akkor felmegyünk a  hegyre, ott is vizes dolgom lesz. 


    Valakinél esetleg valami  munka? Lehet, hogy meg tudom csinálni.


     


     


     

  4. 2018. május 8. 17:11278698.

    Annuska mi is átestünk ezen, hogy kocsi nélkül kell lenni. Ezt csak az tudja megérteni aki hozzászokott az autóhoz. Nem nagyzási hóbortból, hanem a kényeleme, hogy mindenhova eljuthatsz..nem kell cipekedni.


    Ildi nem jelentkezett még ma..biztos elfáradt a csontkovácsnál.


    Saci nagyon helyesek vagytok a képeken, csak vége lesz az érettséginek..nagy izgalom ez a vizsgázónak de a családnak is.


    Nálunk Dalma államvizsgázik a hónap végén, Zsuzsi meg állandóan vizsgázik , de neki még van egy éve hátra utána meg még 2 év a mesterfok.


    Anikó lehet megérdemelnél egy szidást!!! Olyan nehéz munkákat csinálsz.


    Marika nekem is furcsa amikor a gyerekeim "megkímélnek"..de tudom jóindulatból teszik. Most is a lányomék mennek 5 napra Rómába mondtam a Dalmának akkor majd én reggel átmegyek intézem a kutyákat, kacsákat. De mondta ő kivett szabit, úgyis tanulni kell neki..addig ott laknak..meg ne kelljen reggel átgyalogolnom.


    Julika..részvétem a fogorvoshoz járással. Nagyon úúútálom dolog! Sajnos jövőhétre én is be vagyok jelentkezve van egy fém koronám ami megrepedt és vágja a nyelvem..le kell szedni.


    Borsika kis szeleburdi..azért olyan jókat nevetek a "lenkeségeiden"


    Magdi én is ma tökfőzeléket főztem, azt hiszem ehetem egyedül. Lajosom nem repdesett tőle! Leette a húst róla és mint a gyerekek az óvodában szegény tököt taszigálta egyik oldalról a másikra a tányéron

  5. 2018. május 8. 12:49278697.

    Sziasztok!


    Csendes nap van ....olyan vihar előtti a csend.A madarak sem ricsajoznak.


    Sacitól kedvet kaptam ...főztem cukkiniből tökfőzeléket.Majdnem befaltam az egészet....csak úgy natúr....a csirkecombot utána ettem meg.


    Voltam a fürdőben ....a kezem kicsit fáj ....talán kezd hatni a víz.


    Ma matek nap van ....hát ebből nekem se kép se hang.Máit rejtély,hogy családom nőtagjai és én ,hogy írtuk meg az írásbelit ....annak idején.


    Marika ...valóban nehéz időszak amikor az ember érzi,hogy nélküle is mennek a dolgok.Azt hiszem mindannyian megszenvedtük/ szenvedjük.Aztán fordul a kocka ....és megy minden tovább.Engem jobban zavar, hogy néha úgy érzem mint aki a pálya szélén van. Ennek részben én is oka vagyok ....mert igazából sok mindenről nem is akarok tudni...máskor meg bosszankodom miatta.


    Annuska ...gondolom mennyire hiányzik a "Kishaver". Én "csak" utas voltam  ....nagyon megszenvedtem..Most már úgy vagyok vele...mintha az egész egy másik életben történt volna.


     


    Ma van a Nyugdíjas egyetem zárása.Ennyire "iskolakerülő" még sose voltam.Most valahogy így alakult.


     


     


    Sacikám ...jobban vagy?


    Minden fájásra enyhülést kívánok!

  6. 2018. május 8. 12:29278696.

    Szervusztok


     Létezik, hogy 10,33 óta sehol senki?????????????????


     MIsóka névnapod alkalmából  nagyon jó egészséget, sok sport sikert és minden szépet, jót kivánok.


    Ildike, remélem ma már jobban vagy és a csk. segiteni fog. Köszönöm a filmet -megnéztem-. Visszahozta a multat. Amikor láttam fiatalasszony voltam.


    Anikó, rajzolj csak és mutasd is meg . Azért ne vidd tulzásba a kertezést.


     Pötyike, Dalmáéknak izgalmas napjaik lehetnek. A sütiből szivesen ettem volna, bár nálam is van még pogi és muffin is.


    Julika, akkor minden sikerült. A dolgok kikerültek, finom volt az étel, csak az a fránya fogsor.Tetszett a fotó. Virág kész hölgy már.


    Magdika, biztos merednek a palántáid. Nálunk is 200 ft ot kérnekegy tőért. Nagyon szerencsés napod volt.


    Sacika, elöszőr is jobbulást és pihiz most már . Meg kell gyógyulnod. Lucsiának a drukk megy.


    Borsikám, az irásod, olyan igazi "Borsikás"volt. Használ a kezelés?


    Marika, jó nagy munka lehetett, de biztos megérte. Amikor nyáron mi szenvedünk a melegtől, Ti csak bekapcsoljátok és élvezni fogjátók a hűst.


    Én is bűvölőm a kis kertem. Rózsáim, sajna megint tetvesek lettek. Eső nincs, pedig nagyon kéne.


    Bizony, 40 évi vezetés után, nagyon hiányzik a kocsi, de a fiam szerint a szemem miatt , na és a kor miatt is ideje volt letenni.


    Nálam  semmi különös ujság nincs. Azon kivül, hogy a telefon rendszeresen csörög, csend van. Illetve hallgatva a rádiót, időnként elönt a méreg.


    Minden betegünknek és gyengélkedőnknek jobbulást, gyors gyógyulást kivánok.


     

    előzmény:
    Sacika44 (278695)
    2018-05-08  10:33
  7. 2018. május 8. 10:33278695.

    Szervusztok!


    Nagyon sok megható, szép élményről írtatok.A fényképeket is megnéztem, mindenkit csak dicsérni lehet.Csinosak szépek a gyerekek unokák és ti sem panaszkodhattok.


    Sajnálom, hogy akkor nem tudtam hozzászólni.


    Nehéz elfogadni, hogy nincs már olyan nagy szükség rám mint régen.A gyerekek megnőnek, önállóak lesznek.Az elmúlt napokban aztán kaptam bőven feladatot mindkét családtól.Minden napra jutott valami.Örültem neki, hogy végre segíthettem.


    Anikó még egyszer köszi a receptet. Zala kocka egy jó találmány.Pont egy ilyen nagy családnak való.Hatalmas és finom lett. Legalább is mindenki dicsérte.A hűtőben egy teljes polcot elfoglalt.


    Anyák napjára kaptam sok szép virágot és még a szokásos kis rajzot a két kisebbtől.Nagyon jól telt a nap.


    A. tavaly azt mondta, hogy ő nem szeretne a lakásban harminc fokban szenvedni, így rendeltünk egy klímát.Tegnap szerelték.A fél szobát el  kellett rámolni az útból.Könyvespolcot, komódot stb.Az elrámolás nem volt sok, csak a visszapakolással ment el jó  sok idő.Főleg a könyvekkel.


    Ennyi volt röviden az elmaradásom oka.


     

  8. 2018. május 8. 09:49278694.

    Szervusztok.


    Tegnap sikerült nyűgösebbnek lennem a szokásosnál, huzatot csináltam, és délután éreztem áldatlan hatását, ráadásul megemeltem magam, és a derekam, meg a vállam méltatlankodott.


    Ma időben kimentem, és rendbe raktam a kertet, és még a zöld hulladékosba is raktam, már el is vitték, azért maradt a jövő hetibe is. A kinti munkát mára befejeztem, majd kisorsolom minek álljak neki idebent, de előtte pihenek egyet.


    Borsikám, nagyon aranyosak vagytok a fotón, sajnos a lányokat keverem. Remélem áldásos lesz a kezelés.


    Magdi, jól sikerült a tegnapi utazásod, jókor voltál jó helyen.


    Ildi, nincs kész a rajz, nem konkrét személy. Jó kovácsolást.


    Julika, kellemes és szép anyák napod volt, legalább kirándultál egyet a kedvenc helyedre. A lányok helyesek, Virág bizony nagylány lett.


    Annuska, gondolom fájdalmasan érint a kis havertól való megválás, sajnos tudomásul kell venni, mást nem igazán tehetünt, szerencse, hogy a fiad figyelmes veled.


    El kell  menni lezuhanyozni, mert csak lehuppantam ide, és még ebédem sincs.

  9. 2018. május 8. 09:36278693.

    Szia MAGDIKA,


    Szép napot Mindenkinek!


    Barbarádat szeretettel üdvözlöm, nagyon kedves, "törődős" Unoka lehet!  Olyan jól esik az embernek  ha gondolnak rá. 


     


    Kedves S A C I K A !


    Mihály nap alkalmából  MISÓKÁDNAK vidám, boldog Névnapot kívánok. Lehet, hogy nem is most tartja, ugye? ..nem baj, ...ez a folyvást buzgó Bors-néne gondolt rá. 


    Kukuccs Julika, hogy vagy, ...milyen az idő ott? ..lebarnultál-e már egy kicsit? Vagy inkább az árnyékban varrogatsz?  Nem kell-e napszemügét viselned? Jól érzi magát a Család?  Meddig maradnak?


    Én itt hallom a madarakat,  csivitelnek. Jól van beállítva a hallóm. Majd visszaveszik a hangerőt,  biztos. 


    ANNUSKA,   sajnálom, hogy le kell mondanod az autó vezetésről. Első az egészség! ..Biztos rossz neked erről a kedves és hasznos hobbidról letenni. Vígasztaló simi és ölelés ment. 


    Én nem vezetek semmit, ...legfeljebb a hangyarajt, ..eddig írtottam őket, de ma elgondolkodtam, ..talán szeretnek, azért ilyen ragaszkodóak. Nem szép tőlem ez a viselkedés. Talán értékelik a szemlélet váltásomat és  - visszavonulnak. Az egyiknél mintha tüntető táblácska is lett volna, -   de nem, ..egy morzsa volt csak. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (278691)
    2018-05-07  19:35
  10. 2018. május 8. 09:22278692.

    Szervusztok!


    Olyan jó, hogy történnek jó dolgok, mint pl. Magdival. nekem délután felment a vérnyomásom...szerintem a fogam miatt. Kár ilyenen mérgelődni. Ha elkopott, hát elkopott..majd ne rágok annyit vele...pihepuha papit eszem 


    A derekam az nagyon fáj, megyek a vérnyomás gyogyiért és veszek Milgammát. Az szokott használni és este kapok egy masszázst is.  Más újság nincsen..illetve az, hogy el lettek a  kényeztetve, cicák, válogatni kezdtek. Marika áthozott olyan kaját nekik, amit már a ő cicái meguntak, nem ettek meg. Az enyémek befalták és most  gondolom olyan kérnének. majd veszek, mert Vince sovány...igaz, ilyenkor a kandúr cicák leszokták stapálni magukat. 

  11. 2018. május 7. 19:35278691.

    Most értem haza. Olyan jó dolgok történtek velem.Voltam a klubban...jót beszélgettünk.Utána tómalmi menést terveztem.Vittem magammal a bazsalikomot ....meg kíváncsi voltam a tegnapi palántákra.Az egyik klubtársam tómalmi ...jött érte a lánya és elvittek engem is .Nem messze laknak tőlünk.Locsoltam, a palánták még élnek ...elszuttyogtam az időt.A hétórai buszt várva...megállt egy autó ...hát a házból egy lány volt ...és haza hoztak.Mondtam is neki az -ok küldtek.


    Barbara is telefonált délután.


    Megnéztem a Borsika családot ...nagyon aranyosak.Én szerintem az Ildi hasonlít az anyukájára.Én eddig kevertem a Ritával.Most már képben vagyok.


    A holnapi írásbelihez  sok sikert!!


     

  12. 2018. május 7. 18:28278690.

    Szép estét Mindenkinek!


    Annyi mindenre szeretnék reagálni, aztán a szita agyamból kihullik minden...


    Julika....szép a családod a szanai képeken....jó sok mindent ki tudtatok vinni és szerelni.....sajnállak az újabb kiadás miatt....ami a fogat illeti....a szemműtéted jó lenne ha minél előbb lezajlana, kevesebbet izgulnál..


    Borsika....jöhet az a négylevelű lóhere...nagy szükség van rá....szép virágokat kaptál az anyák és nagyik napjára...a kezelésekhez türelmet kívánok....remélem használni fog...


    Anikó.....tőled várom a rajz fotóját....biztos valami szépet alkottál...


    Ildikó...jó, hogy előhoztátok az indiai filmeket....én is láttm mind a kettő, de azért úgy igazából újra meg kllene nézni, hogy felelevenedjen...


    Annuska....olvasom, hogy a kishaverral elválnak útjaitok...nekem az előző életünkből az autó hiányzik legjobban....biztos te is így leszel vele..


    Pötyike....olyan ügyesen variálod menet közben is a sütit....és látom nálatok sem igen van olyasmi , ami nem fogyna el...ha másképp nem pakolással..


    Marika...elárulod milyen nagy munkában vagytok?....szerintem vagy építetek, vagy bontatok valamit..


    Magdi...annyi pénzért én sem vennék par.palántot...drága és még nem is lennék biztos a fajtájában....élvezd a fürdőt, megérdemled...na rohanjál mindig..


    Erika...jó nektek a telken, azt hiszem én már nem igen fogok kimenni...


    Ma már főztem egy finom /számomra/ tökfőzeléket.....friss tökből...már a húsra nézni sem tudok....igazából a keresztlányom kedvence, mindig csinálok neki ha itt van, de most valahogy nem fért bele az időbe..


    Reggel korán én is a kertben püszmörögtem....egy csomó elvirágzott tövet levágtam, teljen a bió-kuka....kicsit megvakargattam a növényeimet....ezzel ki is merültem.....még mindig nem vagyok jól, pedig ma elfogy a gyógyszerem is...annyit változott, hogy most már köhögök is szinte fulladásig....ez volt a panasz helye..


     


     


     

  13. 2018. május 7. 18:06278689.

    Sziasztok. 


     


    Ma nem jó napom van. 


    Pedig szépen süt a nap, minden jó volt tegnap, a közérzetemen kívül. 


    Sacikám, nagy drukk az "elsőnek", sikerülni fog, sikerülnie kell.  Nagyon szép fotókat hoztál, a a kettecskén képetek gyönyörű.


    Úgy érzem mindenkinek szép volt a tegnapi napja. 


    Csinos a három grácia Julikával, szanai képek mindig szépek.


    Én is láttam mindkét filmet lányok, tudom, hogy nem új az első link sem. Rita munkáit rakja fel Nelli, hogy más is megnézhesse, aki nem tud letölteni. 


    Szép a hozott versed Anikó. Mit rajzoltál? 


    Marika,milyen munkában vagy?


    Annuska, annyira sajnálom a kishavert, de miatta inkább téged. 


    Ki kell mennem, holnap jönnek a zöldkukások, és teszek még a kukába zöldet,vigyék el már, megetetem a kutyit, bezárom a pincét, stb. Holnap csontkovácsos nap. 


    Aztán már itt is az este.  Szép estét mindnyájunknak. 


    Mai nap gondolata: 


    1."Alkonyat van megint. (...) Megint vége van valaminek. Bármilyen tökéletes is egy nap, mindig véget ér."
    Stephenie Meyer


    2."Én azt tartom, aki megmondja az igazat, akár jó, akár rossz, akár csúnya, az nyugodtan alhat, és én aludni szeretek éccaka. A többi a jóisten dolga."


    /Móricz Zsigmond


     


     

  14. 2018. május 7. 14:10278688.

    Magdikaaa!!! én is most gondoltam az érettségizőkre, megnéztem ..szóval megnéztem  mi vár szegényekre. Nincs áthúzva, véletlen volt. Bocsánat. Lucsira gondolok nagyon én is, ...majd keresek a kertben 4 levelű lóherét, ok? Tuti, hogy meg tudják csinálni!  Olyan okos ez a mostani fiatalság. Voltam az I. kezelésen, ..le vagyok ...kezelve.  Még 9 db van. Most a vállamat simogatják valamilyen kicsi kézi kezelővel.


    Irtam az ajándékaimról, de rátenyereltem. Fuksziát kaptam. Itthon pedig kis pom-pom örökzöldecskét.  Leültem írni, de ugat a Mici, ..mintha nyúznák. Ki nézek.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (278687)
    2018-05-07  11:24
  15. 2018. május 7. 11:24278687.

    Sziasztok!


     


     


    Csak benézek...


    Most olvastam az írásbeli tételeket....lehet választani...nekem József Attila lenne a nyerő.Persze lehet már őt sem kell úgy értelmezni ahogy én gondolom .


     


     


    Drukkolok Lucsinak....erőt, kitartást az elkövetkező napokhoz ...persze a tudás mellé szerencsét is kívánok.


    Kicsit menős napom lesz ma. voltam a fürdőben....délután már a klubba is illene benéznem, de ügyintézésem is van és Tómalomra is szeretnék kijutni.Szombaton voltam a piacon. Egy szál paradicsom 200Ft....de minden árusnál .Nem vettem.Ami nekem volt tegnap kiültettem ....a nagy szél lehet már elintézte.


    Julika ...szép szanai hangulatot hoztál.


    Pötyi ...az esküvőkre már külön iparág szakosodott.....a határ a csillagos ég.Ha vissza gondolok J.-éra.Ezekhez viszonyítva sehol sem voltunk.Nekünk mégis az volt a legszebb....és a kiadásaink is normán belül voltak.


     


    Majd ha sok bokros teendőm között megtalálom önmagam ....jövök .

  16. 2018. május 7. 11:24278686.

    sajnos semmi jóval nem kecsegtettek a feltöltést illetően. Azt mondta a doki, 18 ezer ft és nem váll érte garanciát...ez már nem alkalmas arra.. 4 mmt süllyedt .így meggyőztek, csináltassak új fogatOtt volt a technikus is...vettek minták, szerdán megyek megint. Ez aztán nem hiányzott, de már nem volt kényelmes ez a fog, olyan szorosan zártam a szájamat mint ha mindig mérges lennék..pedig nem is...Voltam a gyógyszertárban, kiváltottam a szemcseppet a szememre, Boramid   a fülemre...a derekam és a térdem fáj...nyűgös vagyok. 

    előzmény:
    BiriBiri (278685)
    2018-05-07  05:46
  17. 2018. május 7. 05:46278685.

    Szervusztok!


    A tegnapi fáradtságot, a jólesőt,  a boldogítót, sikerült kipihenni. Most a fogorvoshoz készülök, alábéleltetni a fogsort. A héten orvosjárás lesz, a laborba kell mennem majd a házi orvoshoz, meg kell venni a cseppeket a szembe és várni az időpontot, mikor lesz a műtét. Ma délután kézimunka, különféle azsúrozási technikák gyakorlása. A mintakendőm nem a legszebb, nem nagyon látom a szálat, többet húztam ki...olyan mint a rossz tanuló gyerek füzete , szamárfüles, pacás..


    remélem mindenki kellemesen töltötte a tegnapi napot és hasonló napok várnak ránk. 

  18. 2018. május 6. 21:45278684.

    Én is láttam mind a két indiai filmet, arra, hogy miről is szólt már nem emlékszem de a színész nevére mai a napig is. Azt tudom nagyon tetszett mind a kettő film, gondolom a zenéje és az idegen világ amit bemutatott volt érdekes.


    ..............................................


    Hú, de rég megírtam csak elfelejtettem elküldeni.


    Nagyon jók a Szanai képek.

  19. 2018. május 6. 19:36278683.

    Ez az ...köszönöm. Több mint 50 éve láttam először.Akkor nagy szenzáció volt.

    előzmény:
    franci47 (278675)
    2018-05-06  14:26
  20. 2018. május 6. 19:31278682.

    Sziasztok!


     


     


    Most értem haza.Nálunk csendes volt az Anyák napja.Kicsit szét van szórva ez a család.Csak J. jött haza ...mert Zs holnap már tárgyal Pesten. Így olyan igazi anya-lánya együttlét volt...igaz rövid ...mert mindketten elég fáradtak vagyunk.Majd bepótoljuk.Nálunk lassan csak a karácsony marad a helyén / de meddig ?/


     


    Elültettem a paradicsomot ....nem sok reménnyel.


    Lucsinak  holnapra nagyon drukkolok ....legyen jó az a tétel.Sikerüljön jót választani.

  21. 2018. május 6. 19:07278681.

    1. vakondűző....az idén nagyon jól működik, ilyen még ne volt..nem volt vakond!!!!..eddig..


    2. Körösi táj


    3. A rendőrség vigyázza a folyót


    4. Klemetisz


     

    előzmény:
    BiriBiri (278680)
    2018-05-06  18:25
  22. 2018. május 6. 18:25278680.

    Életképek Szanából

    előzmény:
    BiriBiri (278679)
    2018-05-06  17:54
  23. 2018. május 6. 17:54278679.

    Szervusztok!


    Nagyon kellemes nap után vagyok. Az úgy volt, hogy 10 kor itt volt Kriszti Virággal. Sikerült a kis asztalt, a létrát, a polcot és a rengeteg apróságot bepakolni, kivinni, kipakolni...már isteni illatok terjengtek, Timi grillezte a húst, volt mellé nagyon finoman ízesített kuszkusz, saláta...Mi azonnal a polc szereléséhez láttunk Krisztivel. Timi azt mondta ő nem is érti mi ez, hogyan kell össze rakni. Én már láttam, csináltam is..ketten Krisztivel megoldottuk, szépen be is pakoltunk a polcokra...mint ha oda lett volna szabva, olyan jó a méret. Ebéd után betűkirakót játszottunk. Én igaz, utolsó voltam, de elégedett voltam magammal, pici szavakat, de mindig találtam valamit, miattam nem kellett várniolyan jó volt együtt játszani, jót nevetgéltünk. A játék után a partra készültek, én felmentést kértem, nagyon meleg volt, és "hegynek" illetve gátnak fel nem lett volna jó a térdemnek..helyette a kávés poharakat elmostam, mindent elraktam, csomagoltam, mire feljöttek útra kész állapotba hoztam a házat. Annyi  hús maradék, kuszkusz  volt, hogy Boldinak holnapra meg lesz az ebédje...érettségi szüneten lesz otthon, Krisztinek meg igazgató választásra kell menni már korán reggel. csomagoltam még palacsintát, egy nagy adag sport szeletet, sósat...nagyon örültek. 


    Én is   

  24. 2018. május 6. 17:26278678.

    Gyertek süteményt enni! Elkezdtem olyan "kosárkákat" sütni..linzer féle tésztából...de felénél ráuntam. Kinyújtottam a maradék tésztát, tepsibe vele..rá egy kis túrókrém és szépen kiraktam eperrel. A kosárkákat is megtöltöttem. Éppen kész lettem amikor beállított a lányom egy nagy tálca süteménnyel, krémes, meggyes-mákos, meg még valami csokis. (egy maszek cukiból szoktuk hozni, nagyon finomak)


    Riasztottam a Dalmáékat..5 perc múlva itt is voltak..megettük amit a lányom hozott..az enyém nagy részét meg becsomagoltam nekik de maradt így is jócskán.


    Dalmáék járják a vendéglátó helyeket..nézik hol tartják majd az esküvőt. Érdekes..ez régen nem volt. Ezeken a helyeken tartanak bemutató napot..amikor minden meg van terítve, meg lehet kóstolni a kajákat..ott van a dekoros, az étterem vezető..meg mindenki aki ezzel foglalkozik. Meg lehet beszélni hogy legyen- mint legyen ..külön igények stb. És persze az árat is.

  25. 2018. május 6. 16:39278677.

    Szervusztok!


    Nagyon szép ünneplést kívánok a nap hátralevő részében is.


    Ma nem igazán tudnám megmondani, hogy mit csináltam, talán leginkább a semmittevés a legjobb szó rá.


    Egy kis főzés kiegészítés volt, no meg fogadtam az anyák napi telefonos köszöntéseket, a személyes köszöntő későbbre halasztódik.


    Kezembe vettem a ceruzát is, nem vagyok kész a rajzzal, lehet hogy befejezetlen marad.


    Borsikám, a kiállítás részemről szóba sem jöhet, kizárólag időtöltés, hobbi a részemről, saját örömömre.


    Pötyi, Lajosnak mielőbbi jobbulást kívánok, talán már használnak a gyógyszerek.


    Erika, ne dolgozz túl sokat, lassan gondolom úgyis kiköltöztök, majd utoléred magad.


    Ide teszek egy verset, csak azért hozom, mert egy könyvben olvastam, és szerintem máshol nem található meg.


     


    Anyai szeretet.


    Minden gyermeknek fontos, hogy


    Anyja szeresse Őt,


    Átölelje, megcsókolja


    Kamaszt vagy csecsemőt.


     


    A szeretet mely gyöngéd,


    Mely tiszta mint a hó,


    Ahogy csupán anyád szeret,


    Halálig áradó.


     


    Ismeri gyarlóságaid,


    És minden bánatod,


    Az anyai szeretetet


    Csak tőle kaphatod.


     


    Mindig a jó úton haladj,


    Erre int anyád,


    De ha letévedsz, megbocsát,


    S szeret, szeret tovább.

Címlap

top