Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 26. 12:13281501.

    Szervusztok


     Semmi újat nem mndok azzal, hogy itt is esik és hűvös van.


    Julika,  Neked és a már nem is kislány unokádnak Virágnak jó egészséget , sok örömöt és boldogságot kivánok


    Magdika, csak hajtott a kisördög és mentél a telekre a még dolgozni. Ugye a kezed megeröltetted és ez kinozott. Remélem már ok?


    Ildike, jó kis kalamajka lehetett, de szerencsére a családban vannak olyan férfiak akik ezermesterek és  elháritják a bajt.. Sikerült testileg-lelkileg helyre jönnőd: A mai nappal kapcsolatban csak annyit, Neked is szól a a jótanács, elmultál 20 éves, ezért nem kell mindent azonnal megoldani, közben tessék egy kis pihenő szünetet tartani. A munka meg vár, senki nem fogja helyetted elvégezni. Én saját káromon tanultam meg. Ugye azért megmutatod a képet?


    Julika, megfázott a füled, vagy viz ment bele? Gyógyitgasd. Mit varrsz?


    Pötyike, ez már halladás Dió és Dezső között.Jópofák lehettek. Biztos szent lesz a béke. A baba tényleg nagyon jó. A bárányka is. Ügyes vagy. Biztos lesz ujabb rendelés a vadász lányka után. Leona, a kis tüzről pattant biztos élvezte .


    Erika, kellemes napod lehetett. Ugye nem eröltetted meg magad- a szemed-!!! Kérdésedre: fél fekve alszom, még fáj.


    Marika, hogy vagy? Megvisel ez a változó időjárás?


    Sacika, a Te derekad????????????????


    Borsikám, merre vagy? Már van géped.


    Anikó, hogy vagy, a fejfájásod eltünt már?


    Tegnap itt volt a fiam. Ebédre jött, igy reggel mindjárt neki álltam a fözésnek. Leves az volt még, igy csak hust sütöttem , burgonya krokketet, na meg  Sacika annyit irt a gombáról igy elővettem én is a mélyhütöből egy adagot-, igaz csak csiperke- és gombaszószt készitettem. 


    Kellemes hetet kivánok.


    Ez az idő engem is kinoz kicsit na de jön a hideg . Ma reggel itt volt a fodrász. Legalább karácsonyra a fejem rendben van.

    előzmény:
    franci47 (281498)
    2018-11-26  11:19
  2. 2018. november 26. 11:42281500.

    ldikém!


    Természetesen szívesen fogadok jó linkeket. Ezt most jó nézni, nincsen reklám, azonnal jön és nagyon jó nagyok a betűk. A bőség zavarában ütöttem rá a Név kötelez re. Aztán ott ragadtam. Még a felénél vagyok, most egy részt megnéztem a Jég királynőből. Biztosan érdekes lesz. Megyek a szobámba, délben lesz a Jóban rosszban...aztán pihizek egy kicsit, rejtvényezek. Még nem kezdek nagytakarításhoz..emlékeztek? Azt szoktam mondani, ünnep előtt 10 perccel kell kitakarítani akkor talán úgy is marad. Na, azért hamarabb fogok, de várom még a kedvemet hozzá. 


    Este átadom Virágnak az üdvözlést!!!

    előzmény:
    franci47 (281498)
    2018-11-26  11:19
  3. 2018. november 26. 11:39281499.

    Szép napot!


    Szebbet mint amilyen ere van. Esik az eső ....de az még hagyján ....olyan sötét van, hogy ez embernek semmihez nincs kedve.


    Elkezdtem a ruha pakolást..Ahogy rakom el a nyári táskámat ....hát mit találtam .....egy vadiúj táskát.Ennek is története van ....mint nálunk mindennek.Ha nincs akkor csinálok neki .D. barátnője kapta tavaly a névnapjára a barátnőjétől.Neki nem tetszett....mindenkinek ajánlotta a családban .....végül nálam kötött ki.Beraktam a táskás polcra....mert vállon hordós / azt én nem szeretem/. Igazából nem rossz.Nagyon sötétkék ....majdnem fekete.Éppen a napokban gondolkodtam körül kellene  néznem "ezeknél" nincs e valami kikukázott táska.....mert az enyémnek vedlik a füle.Kár érte...de nem lehet cserélni rajta ....meg egyébként is megérett a kidobásra.Annyira nem rossz ez a "talált "táska .....az én eleganciámnak megfelel.A suszterrel levágatom a szíjat méretesre....oszt jónapot.Igazából ha egyszer jönne velem szembe egy szép időtálló fekete táska azt  vennék.


    Pötyikém ...fantasztikusan ügyes vagy....csak nézem az újabb csodákat.


    Marika ...örülök, hogy jöttél....kis sétákat azért most is tesztek? Majd csak elmúlik ez a nyálas idő ....inkább lenne hideg ....de világos.


    Julika ...jó filmezést.Ha úgy érzed eltúloztam ....lapozz.Nekem akkor is az utóbbi idők egyik legjobbja.Persze én hajlamos vagyok / ha nagy ritkán is , de/túllelkesedni dolgokat.


     


     


    Még mindig szédelgek ....pedig össze kell kapnom magam , mert holnap nagyon  menős napom lesz.Többek közt a szemészetre is van időpontom.

  4. 2018. november 26. 11:19281498.

    Sziasztok.


     


    Jöttem most, mert mindig este érek ide. 


    Zegen jártam ebben az esős időben. Ne mondom, hogy élveztem volna. 


    Háziorvos, utána gyógyszertár, sajnos a kedvenc gyógyszertáramban sem volt a két fő gyógyszerem. Hónap vége van, ilyenkor már kifutnak, és meg kell várni a köv. rendelést. 


    Odébb kellett mennem, mivel telt az idő, így nem kerültem a postáig. Marad későbbre, majd egyszer bemegyek és a közeli postán fogom feladni. /akkor hülyeség, hogy 10 órakor nyít, így reggel nem érem el./


    Marika, örülök a hsz-ednek, biztos jól vagy.  Igen ideiglenesen megoldódott a probléma. Nagy gond gördült le rólam.


    Julika, ezek szerint beérted az online indavideós sorozattal. Hát ilyet többet is találsz. Már én is feltettem többet is nektek. Én jobban szeretem, ha nálam van. Ez a   Snow Queen  most lett kész.  6 rész hiányzott, mivel több éve húzódott a fordítás, így valahol eltünt tőlem. vagy kidobtam. Nemrég írtak róla, hogy elkészült a hiányzó  rész.


    Én is láttam amit  néztél,  Kim Nam Gil  a főszereplő, hát volt már sokkal jobb filmje is. 


    Most kínai kosztümös orvosit nézek, igaz csak a 2. résznél tartok az 50 részből. 


    Pötyi tetszenek a babák, de szerintem a birka is nagyon jó.  Szép a rózsaszín fülecskéje is. Amúgy mekkora méret?


    Most az elmaradt dolgok rendbetétele következik. Következik a fürdőszoba. Annyira elvette az erőmet, az időmet a mászkálás, hogy nem voltam képes  összerakódni magam után sem.


     


    Julika, kis Virágodnak kívánok boldog névnapot és a hajdani Picivirágnak is   minden napra valami szépséget.


     


    Megyek, majd jövök. 


     


     

  5. 2018. november 26. 11:00281497.

    Szervusztok!


    Látom mozgalmas napjaitok vannak.Hol jó, hol rossz.A rosszat gyorsan zavarjátok el.


    Pötyi nagyon aranyosak a babák és nekem tetszik a bárány is.Biztos összebarátkozik a két kis állatkátok.


    Nekünk az utolsó kutyánk gy fekete uszkár volt.Az egyik kiscicánk nem hagyta békén, folyton játszani akart vele.Egy darabig benne is volt a kutya, de amikor a bundáját kezdte szopizni, kitört a háború.


    Ildi szerencsésen megoldották a fiúk a villany problémát.


    Erika nem semmi a szemműtéted,de az a lényeg,hogy sikeresen túl legyél rajta.


    Annuska hogy vagy?Vigyázz a csontocskáidra.Semmi legénykedés.


    Borsika ezt neked is üzenem.Örülök, hogy visszakaptad a géped.Hiányoztak az írásaid.


    Magdi jó sokat dolgoztál a kertben.Pont időben lettél kész.Most már jöhet a megérdemelt pihenés.


    Julika hiányozni fog a reggeli pancsikázás.Viszont a cicák örülnek, mert előbb bemehetnek a jó meleg lakásba.


    Anikó, hogy van a lánykád?Összeállt már a karácsonyi sütés főzés lista?


    Saci lassan kinőnek a gyerekek a Mama hotelből.A nagyok már ellátják magukat.A két kisebbet kell még istápolni.De gondolom szívesen csináljátok.Minden nagyszülő örül ha segíthet.Derekad?

  6. 2018. november 26. 10:47281496.

    Szervusztok!


    Pötyikém! Már nem tudok mit mondani annyira szép babákat tudsz készíteni!!!!


    Itt is esik az eső. ma nem mentem a fürdőbe mert a fülem és a torkom nem jó...de kiderült Zsuzsi sem tornászott mert a Hétvégén sokat úszkált és beállt a dereka, Dorika takarított és abban rokkant bele..és akkor már Marika sem tornászott. Ilyen lusta banda voltak. na, majd szerdán, az utolsón még mozgunk egy kicsit..remélem addig én is valamennyire rendbe jövök. 


    Ildi megküldte a Magdi féle film linkjét, nem töltöm le, úgy nézem sorban, nekem ez így kényelmes. Néztem online egy filmet, a Név kötelez. Olyan félig "kosztümös" vissza mennek az időbe, illetve olyan átjárható az idő, de jó film, az orvoslásról, az orvos etikáról sok okosság hangzik el.  

  7. 2018. november 26. 09:24281495.

    Jó napot mindenkinek!


    Itt esik az eső, szerencsére tartott fél óra szünetet, amikor éppen áthoztam a Diót reggel.


    Nem főzök, mára rendeltem kaját.


    Tegnap befejeztem egy fiú babát..na, meg varrtam egy bárányt. Nem szeretek ilyen játékokat varrni, annyira szépeket lehet kapni..akár a turkálóban is, csak a lányom barátnőjével beszéltem és mondta az Istennek se tud egy bárányt varrni. Nem tudom minek neki...én megpróbáltam..ha tetszik neki... elviheti. Most gyorsan megnéztem 1-2 bárány képet ..egyáltalán hasonlít-e rá

  8. 2018. november 25. 19:46281494.

    Jó estét. 


     


    Most is ilyen későn értem ide. 


    Olvastalak benneteket, főleg  most.


    Szeretnék én is megnézni egy rész filmet, azt hiszem. valami kosztümös doktoros lesz. 


    délelőtt aludtam fél 10-ig akkor keltem fel. Azt hiszem nagyon kifárasztott a mászkálás és az utóbbi esemény. Később főztünk Bencének, aki a héten nem jött haza.  Bánatos szegénykém, tönkrement a  laptopjában valami, már rendelt hozzá alkatrészt, meg is jött, de elvesztett egy csomó mindent közben. Mármint a gépen.  


    Délután sütöttem egy bocimobilt, az a kedvence Bencének. Aztán megcsináltam különböző dolgokat, ami már több hete elmaradt. De még nem végeztem. Ujrafestettem  a képen ezt-azt.  Becsomagoltam egy ajándékot, Katinak küldöm a Marhaőrzők könyvét. Megfürödtem, hajat mostam, és összetakarítottam magam után. 


    Holnap h.orvos látogatás lesz, a csüt, ill. péntek helyett. 


    Erika, jó sűrű elfoglaltságotok volt. Én is inkább itthon szeretek lenni, a meneteket nem nagyon szeretem.


    Magdi, akkor sikerült végre kifognod egy jót. Én most annyi új jót láttam, csak ugye mind  most fordítódik.  A legutóbb látottat nem javaslom, szerelem csak nyomokban volt. A Misztit nézném csak, már csak 3 rész van hátra. Nagyon kiváncsi leszek a végére. Most olyan résznél lett vége, hogy aggódhatok. Neked is nagyon kell vigyázni a fájdalomcsillapítókkal és minden más gyógyszerrel. 


    Nagyon tetszett nekem is a migráns  kutya. Ezt kitalálni? Dezső nagyon bátor cica, ha nem fut el Dió nem tudja üldözni. 


    Pötyi nagyon jó a vadász babád. Leona nagyon ügyes.


     


    Gondoltam rátok egész nap, olvastam is, de nem volt időm írni. Remélem most majd változni fog.  


    Igaz még vár rám egy vödör megtört dió. 


     

  9. 2018. november 25. 15:17281493.

    Szervusztok!


     


    Mennyi minden történt, pedig csak péntektől nem voltam........nem győztem olvasni. Pénteken anya-lánya nap volt, szombaton vendégségben voltunk.....ma végre itthon, csendben, nyugalomba. Régebben jobban szerettem társaságba járni, mostanában már nem annyira.....


     


    Annuska kérdezted kié az ágy: Kisera vette, mert a régiben eltört a rugó.....Ln viszont azt kérdezném, hogy te hogy vagy? Tudsz már aludni fekve is?


    Pötyi nagyon tetszik a vadász baba.....a videó egy csúcs......


    Borsikám te vagy a mi kis mesemondónk......szuper!


    Francika jó kis kalamajka lehetett, de a lényeg, még ha ideiglenesen is, de megoldódott....


     


    Annyi minden volt a fejembe, de mire ideülök a gép elé kiszalad belőle........ahogy kikapcsolom megint előjönnek a gondolatok. Olyankor fejben megbeszélem veletek......


     


    További szép napot!

  10. 2018. november 25. 15:05281492.

    Magdi!


    Melyik az a film ami annyira tetszik? Én is szívesen megnézném,

    előzmény:
    harangvirag08 (281490)
    2018-11-25  14:39
  11. 2018. november 25. 14:42281491.

    Nagyon jó ....de ebben a hidegben.Úgy látom a vizek ott sem tisztábbak mint nálunk.

    előzmény:
    potymama (281487)
    2018-11-25  10:53
  12. 2018. november 25. 14:39281490.

    Sziasztok!


    Rossz éjszaka után meglehetősen nyűgösen ébredtem.Tegnap este nagyon fájt a kezem...bevettem egy fájdalomcsillapítót...és majdnem úgy jártam mint karácsony után a Coldrexxel.Igen kétségbe estem....szerencsére már jól vagyok.J. nagyon finom harcsapaprikást főzött.Igen keveset mertem enni belőle....de hoztam egy nagy adagot "jobb napokra".


    Pötyi nagyon jó a baba...fantasztikusan ügyes vagy.Dezső végre megmutatja ki az úr a házban.Lehet össze is szoknak.


    Begubózom...olvasok, filmezek.Sajnos már csak 3 rész van a filmemből ...pedig még nagyon nem akarnám, hogy vége legyen.


     


    Előbb egy kis agytornát csinálok.Elég régen fejtettem rejtvényt ...kb. 1 hete...régebben napi rendszerességgel szoktam.

  13. 2018. november 25. 13:18281489.

    "Migráns Dió"...ez nagyon jó!!!

    előzmény:
    BiriBiri (281488)
    2018-11-25  11:25
  14. 2018. november 25. 11:25281488.

    Pötyi!


    Nagyon aranyos a baba, el is giszem, hogy el voltak ájulva tőle. Úgy irgylem ezt a képességedet. Én nem tudok varrni, nem tudom kezelni a varrógépet. Pedig anyukám mindent meg varrt..apukám téli kabátjától kezdve nekek is minden kabátot, ruhát...De én szerettem volna konfekcióba öltözni, úgy, mint a többiek. Ma már látom milyen buta voltam...Anyukámnak meg eszébe sem jutott megtanítani..igaz egyszer egyedül próbáltam és a körmömbe állt a tű..utána rá sem tudtam nézni. Nem tudtam megtanulni horgolni és szépen kötni. csak annyit tudok kötni amit 56 ban a tanítási órák helyett tanítottak. Girbegurba, lyukas...


    Kívánom, hogy minden babát gazdára találjon. Szerintem Dió és Dezső össze fognak barátkozni. Igaza van Dezsőnek..miért legyen ő a saját házában elzárva és a "migráns' Dió meg élvezze a kényzetést, a társaságot. hajrá DEZSŐŐŐŐ!

    előzmény:
    potymama (281487)
    2018-11-25  10:53
  15. 2018. november 25. 10:53281487.

    Sziasztok!


    Olvasom Ildi a torturádat az áram kereséssel, de minden jó, ha a vége jó!


    Nálunk az a legnagyobb újság, hogy Dezső cica megunta a szobafogságot a Dió miatt...gondolta lesz ami lesz és kinyávogta magát a szobából szép akkurátusan mit se törődve a kutyával albattyogott az orra előtt.


    Az szerintem a meglepetéstől kómába esett..mert nem is reagált rá!!! A cica bement a nappaliba és szépen felfeküdt a kanapéra a pokrócára..na ezt már észrevette Dió odament és elkezdte szaglászgatni..és Dezső hagyta..csak amikor bökdösni is kezdte (fussál..akkor elkaplak) fújt rá és megpofozta.


    Majd még összebarátkoznak? Most ott tartunk, hogy Dió ..látszik nem bántaná, hanem játszani hívja..de Dezső cica a koránál és felsőbbrendűségének tudatában olyan lekezelőleg néz rá és elmegy aludni valamelyik megszokott helyére.


    Tegnap elvitték a "vadász" babát..el voltak ájulva tőle..én nem annyira! Remélem nem kapnak rám és kérnek vadász fiút is!!! Meg puskát, meg lőtt vadat..esküszöm nem normálisak. Mindegy..vevők voltak!!!


    Küldök képet..Leona kajakozik a "cserkész"  Alexa szerint "kisdobos" foglalkozáson.

  16. 2018. november 25. 10:35281486.

    Hojóóó..első pöccentésre beengedett. tegnap nem tudtam bejönni, nem tudom miért, hiába próbálkoztam más más időpontban, aztán feladtam.


    Szervusztok!


    Itt vagyok, de kicsit nyűgös vagyok. Előfordult, de kirúgom magam.


    Anikó írta, hogy hamar letelt a fürdés..tényleg, nem volt teher egyáltalán. Jó társaságban gyorsan telik az idő.


    Olvasom milyen kálváriát jártak Ildiék. Nagyon nyugtalanítóak ezek a meghibásodások. Emlékeztek, én Szanában szenvedtem az árammal, állandóak kicsapta. Aztán amikor jöttek órát cserélni a szerelő megoldotta, a drót vége már el volt égve. Olyan erős biztosítékot tett föl, ami mindent elbír, még nagyobb is a kapacitása mint amit a szolgáltató tett volna fel. Szerencsém volt, hogy éppen akkor volt óracsere. Sima szerelőt akartam hívni de ő nem nyúlt volna az órához. Mindig ideges vagyok ha valami elromlik, talán most minden rendben van bár a wc csapját nagyon meg kell csavarni, mert szivárog. Már többször szólt Timi, hogy figyeljek rá, most addig nem hagyom el a helyiséget amíg nem ellenőrzöm..félek Timitőlmeg ha csurog a víz lelki szemeim előtt látom legurulni a forintokat .


    Most gőzöltem, megint vacakol a fülem..


    Nem valami ünnepi ebédet eszünk, de most ez van. brokkoli krém leves sült sonka darabkával és krumplifőzelék virslivel. de szeretjük, és ez a fő.


    Varrogatni fogok délután meg filmezni. 


     

  17. 2018. november 24. 22:08281485.

    Micsoda nap...tle izgalommal.....jó, hogy végül ha ideoglenesen is , de megoldották a problémát.....és ha Tomi megígérte, akkor biztos meg is fogja csinálni....Legyen jobb az éjszakád, mint az előző volt...jó éjt!


     

    előzmény:
    franci47 (281482)
    2018-11-24  17:50
  18. 2018. november 24. 21:17281484.

    Köszönöm a válaszod Magdikám. 


    Nem biztos, hogy megmutatom a képet, mert nekem sem tetszik. 


     


    Nem szeretek már 6 óra után beírni, mert már senki sincs itt ilyenkor, én meg későn jöttem. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281483)
    2018-11-24  20:18
  19. 2018. november 24. 20:18281483.

    Izgalmas egy nap volt.Szerencsére a fiúk megoldották.Tomi milyen hamar megjött Lentiből...olyan jó amikor családtagok így össze tudnak dolgozni.


    Megmutatod majd a képet?


    Még megnézek egy rész filmet....aztán irány az ágy.


     


     


    Jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (281482)
    2018-11-24  17:50
  20. 2018. november 24. 17:50281482.

    Sziasztok. Idő szerint délután van, de már jó sötét van. Valami szemerkél is nálunk. Olyan aprón esik, esőnek vélem.


     


    Tegnap bizony nagyon  izgalmas nap volt, főleg este.  


    Jó későn megjött a szerelő, aki itt lakik a faluban. Hát nem csalódtam benne kellemesen, hanem  úgy lett, ahogy gondoltam. 


    Azt mondja, hívjuk ki a szolgáltatót, mert a probléma a villanyóra  mögött van, és ő oda nem nyúlhat,mondjuk meg őszintén sehova sem akart nyúlni.  /Gábor szerint mosógépszerelő, de hát ő hívta/. Csinált valamit, de mindig lecsapta az automatát és megint csak nem lett áram a lakás egy részén. 


    /Nem is értem, Gábor érezte a büdöset az óránál, és látta az égésnyomokat is, amit mi nem láttunk sehol/


    Felhívtam  egy rokont, kérdeztem tőle szerinte mit csináljak, ő is ajánlotta az áramszolgáltatót, megmondta mit mondjak, hogy kijöjjenek. Na itt aztán kaptam ám kérdést, amire nem tudtam válaszolni, de megígérték, hogy jönnek, ha fogadjuk még ma. Mivel megijedtem én is, hogy mi lesz, és a hűtőládában felolvad minden, már két napja így van. Jöjjenek.  


    Közben megbeszéltük, hogy kábelt kell venni, valahogy el kell húzni az áramot a hűtőládához.Itt jött be újra a rokon /Húgom ügyes fia/ és Tomit is felhívtam, kábel ügyben. Ő szerinte ne vegyünk, majd ő csináltat egyet, addig  kérjek egy hosszú hosszabbítót.  


    Egyszer csak megjött Tomi Lentiből /hála az égnek/ és csinált nekünk áramot, megjött Robi is meghozta a  hosszú kábelt. Ja.... és egy kismegszakítót is  lecsapott az automata, az nem lett visszakapcsolva.


    Amúgy  beázott egy  konnektorféle,ami a ház oldalán volt, amiből az áram az udvar hátsó részébe megy és mihelyt  visszanyomták az automatát azonnal lecsapta ujra.  Na ezt sikerült  megcsinálni,vagyis kiiktatni,  közben megjöttek az áramszolgáltatótól is, amit már közben lemondtunk, mert ugye a probléma nem a villanyóránál van. 


    A két fiu, /unokatestvérek/ kimentek a kapuhoz és mondták nincs olyan probléma, közben minden kiderült. Robi ismerte őket, és nem lett semmi probléma.Este sötét volt, már fél 10  is elmúlt,  mire  rendeződött minden. Na csak ideiglenes, Tomi meg fogja csinálni, majd a jövő héten. 


    Amúgy, ahogy a két fiú dolgozott öröm volt nézni, és ők ketten nagyon vidámak voltak, én meg izgultam össze-vissza, nehogy valamelyiküknek baja essen.


    Éjjel fél 3-kor még nem aludtam.


    Na ez hosszúra sikeredett, néhol biztos érthetetlen, de most  estére már kicsit megnyugodtam. 


     


    Délután lefeküdtem egyet, de nem tudtam aludni, felkeltem, és  talán befejeztem a festeményt, ami Bencéé lesz. Majd elviszem a keretezőhöz, mert keretben minden más, mint amúgy pucéran.  Többet nem javítok-rontok rajta, hagyom ahogy van.


    Most sütöm a tököt, de nem lesz igazán jó, pedig ez volt a legszebb a tökföldön. 


    Olvastalak benneteket, de olyan hosszúra sikerült a monológom, hogy már én unom az egész irományt. 


    Mindenkinek szép estét. 


     


     

  21. 2018. november 24. 16:39281481.

    Sziasztok!


    Itt már megint sötét van....


    Jó, hogy időben haza értem.Délelőtt elmentem Tómalomra...gondoltam  behordom a leandereket.Míg vártam a buszt  jöttek J-ek ....mentek a városba....mondták délután ők is kimennek.Így a két naggyal nem is kísérleteztem.A tavasszal még kihordtam őket ....most meg sem tudtam mozdítani.Ennyit a hanyatlásról. Mire kiértem és átöltöztem eleredt az eső......Felvettem az esőálló dzsekit, lehordtam amit tudtam .....amerre jártam meg a sarat.Ezt utálom a legjobban.Elállt az eső .....hideg nem volt....gondoltam bekötöm a fügét.Még van a nádból ....megcsináltam úgy ahogy a nagykönyvben / interneten/ elő van írva.Ne tudjátok meg, hogy összeszúrkodta a nád a kezeimet.Ha most is elfagy .....akkor kisnyúl.A nagy bokrot betakartam jó magasan lombbal.Lesz ami lesz.Közben a Szomszédkata is megjött.....ő pakol haza ....mert eladó lesz a kert.Együtt indultunk haza.Én leszálltam a temetőnél ....elvittem a kert utolsó rózsáját.Gyönyörű volt .....semmi nyoma a fagynak.A busz valami miatt két hétig megint nem arra jár, a tómalmira sokat kellett volna várni...így elindultam gyalog haza. Az eső rákezdett...szerencsére se a cipőm se a dzsekim nem ázott át.


    Anikó , Annuska ...köszönöm a márkajelzéseket.Valamit kell vennem.


    Ildikém sikerült a hibát megoldani, jött a szerelő?


    Nagyon jó filmet nézek  Snow Quenn.Fordulatos, időnként síros....igaz a fiú / akit nagyon kedvelek / tétovasága néha idegesít.Összességében nagyon jó.


    Saci ...kellemes estétek lesz.

  22. 2018. november 24. 12:12281480.

    Szervusztok


     Az idő változatlanul pocsék.


     Ildike, nem vagy teljesen rendben, de annyi mindent csináltál. azért vigyázz egy kicsit magadra. A szerelő megérkezett.?


    Anikó, üzd már el azt a fránya fejfájást. Az ember hangulata is megromlik töle.


    Sacika, Te is jól belehuztál. Gondolom a fájos derekad nem örült neki .


    Magdikám, nekem NATURTEX márkáju a párnám. Laza és nem csomosodik.


    Hali hó! Hol vannak a többiek?


    Reggel én is összeszedtem a megszáradt ruhákat, aztán ki is vasaltam. Igy most minden a helyén van. Utána egy nagyi recept alapján sütöttem egy kis diós sütit,hogyha beesik a fiam megtudjam kinálni. Tudom ezt szereti.


    Nyugodt és pihentető hétvégét kivánok.

    előzmény:
    Rolta (281479)
    2018-11-24  10:29
  23. 2018. november 24. 10:29281479.

    Szép napot Mindenkinek!


    A tegnapi és a mai beszámolóval jelentkezek....tegnap reggeltől kerteztem levágtam az elnyílt virágokat....mivel nagyon sok nem fért a bio kukába....a maradékot kihoztam a betonra, majd ürítés után berakjuk......pár virág még mindig olyan szép, hogy kegyelmet kapott......aztán főztem egy vargánya szószt tésztával....mivel nagyon sok vargányám van...gyakran kell használni....délután fodrászkodtam...papának kreáltam frizurát.....ja és kimostam a nyári-őszi dzsekiket..sajna már benn kell szárítani...viszont jó illatot csinálnak a lakásba és gázfűtés mellett talán a kis pára is jó..


    Ma hajnali ébresztő ...időnként a párom elnézi az órát és kipattan az ágyból....én persze követem.....mai ebéd rongyos leves és túrós tészta...nekem kaporral megszórva........este jön a két kisebb, szülők Egerszegre mennek szinházba....majd kitalálunk valami jó programot...


    Az én fájásom is beállt egy szintre, sajnos tovább nem javul, de ez már kibírható, majd megszokom.....


    A linkeket megkaptam....kösz...a szép rendcsinálás után már tudom azonnal helyére menteni a megfelelő mappába.....ez nektek biztos egyszerű...én nagyon örülök neki....


    Az Izaurán futó koreai sorozatot elkezdtem nézni.....azonnal rájöttem, hogy már láttam Tündöklés és téboly címen......nem emlékszem melyikőtöktől kaptam..


    A sötét idő ellenére legyetek fájdalom mentesek, vidámak.....

  24. 2018. november 24. 08:20281478.

    Szervusztok.


    Jól aludtam, csak a szokásos fejfájásom jelent meg hajnalban. Az idő is változatlanul ködös, annyira nincs hideg, olyan jó baciterjesztő.


    Tegnap nem tudtam hazahozni karfiolt, így húsos káposzta lesz a menü több napra.


    Megy egy mosásom, igaz benti szárogatás lesz, aztán egy kis takarítást is be kellene iktatni, de csak olyan tessék-lássék módra, mert nem látom annyira a hiányosságokat, sötét van. / jó kifogás/


    Magdikám elfelejtettem megírni a párnám "billerbeck" márka. Igaz nem csomósodik, de a légies puhaságából sokat veszített, inkább a "vellpur" márkát használom. Ez keményebb, stabilabb, jobban szeretem. Nagyon nehezen találom meg a fejem helyét éjszakára az elmeszesedett nyakam miatt.


    Ildi a Last scandal nálam még a letöltöttek között van, nem néztem bele, remélem később kialakul a történet. Kész a szerelés?


    Szép hétvégét kívánok mindenkinek.

  25. 2018. november 23. 17:27281477.

    Jó estét. 


     


    Kedves Annuskám, jól írod nem vagyok 100-as. Tudom ám mire érted, de nincs nagyobb baj, mint ami szokott lenni. Sőt talán 7o százalékos is vagyok, százas sohasem voltam. De ez már megszokott.  Köszönöm a jó kívánságot.  A farkast kicsit átalakítottam. Sokmindent csináltál ma, azért gondolom vigyázol magadra.  


    Ma elment valahogy az idő, reggel fél 8 után ébredtem, 8-kor keltem, ez is ritka nálam. Az este vettük észre, hogy valahol nincs áram, tehát a hűtőláda sem üzemel, sőt talán a szivattyú sem megy. Nem biztos ám, lehet, hogy csak az én süket fülem nem hallja.  Ma jönne a MESTER, aki megcsinálja, ha ideér. Ezért is ideges vagyok,mert ködös információim vannak a megjelenésével kapcsolatban. Olyan helyen van a baj /talán/ ahol el van barrikádozva az a rész, onnan kellett pakolnom délelőtt, ha már ott tartottam. összeszedtem a férjem szerszámait, millió árat, lyukasztót és beraktam egy dobozba. Majd Tomi átnézi mi kell neki belőle, bár neki is vannak szerszámai. Elment a délelőtt. Közben mostam egyet.


    Közben festettem Bencének készülő képet. Mit írjak? Átkentem sokszor. Most lett az összes közül az eddigi legjobb, most az érvényesül, amit szeretnék. HÁT tanulni kell, mert sokszor melléfogok. Ma lett volna egy kezelés az utolsó, amit egyszer kihagytam, de nem mentem el. Már nem segített volna rajtam, ugyanaz van, ami van.


    Anikó, remélem kiheverted már a rossz álom hatását. Zegi menet  biztos nem használt. 


    Erika, ez a kedves szemész jól felvilágosított mi vár rád.  Ezt hozzá lehet igazítani a már megoperált szemedhez?   Nem tudom milyen technika ez, és milyen anyag kerül beültetésre. Vagy egyáltalán milyen műtét. Biztos jó, ha ő mondja. Majd írj róla, ha lesz ismeretanyagok.


    Remélem Saci sérülése gyógyul, a kis betegek is  meggyógyulnak, jó egy kicsit pihenni. Mikor mi gyerekek voltunk de örültünk a betegségnek, akkor az ágyban  fekhettünk, később már hancúroztunk, általában a 3 gyerek egyszerre szokott beteg lenni. Szegény Anyukám mindenfélét adott nekünk, hogy mihamarabb gyógyuljunk. Nem volt sokféle gyógyszer az istopirinre emlékszem, összetörve kaptuk kanálban, oltári keserű volt.


    Magdikám,  nemrég én is jártam a Lidl-be  most olyan semmilyen vásárlásom volt. Majd hétfőn megyek a h.orvoshoz, mert tegnap nem értem ott /még jó, hogy előtte telefonáltam/, ma pedig megint csak házon kívül volt.


    Borsom, örülök, hogy jó lett a gyerekek gépe, így visszakaphatod a tiédet.  Vigyázz meg ne fázz, mert akkor egy darabig elnyűgösködik az ember. 


    Julika,nagyon okos dolog,  hogy megváratod a munkát. Én a diópucolást váratom, ma is elvitte az időt a festés. 


     


    Lányok, küldtem két feliratot,  jó szórakozást.


    Ki látta a Last Scandalt? /Utolsó botrány/  Letöltöttem,  egy részt kikinlódtam, nem erre számítottam. De mint tudjátok az első részek mindig unalmasak..... hát ez az volt. 


     


    Elment a nap, mester még sehol.  A hűtőládát még ki sem nyitottam. 


     


     


     

Címlap

top