Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 6. 16:11284076.

    Szervusztok


     Julika, a sok munka után  édes a pihenés. Azt hiszem a többieknél is vagy vendégek, vannak, vagy a melegtől kikészültek. Kellemes családi napot  és jó szórakozást.


    Magdika, a Zs-től kapott teló biztos okos jószág .


    Marika, érdekes levele van annak a hortenziának.


    Ildike, remélem a fejfájás elhagyott. Biztós jó levegő van nálatok az eső után.


    Kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (284075)
    2019-07-06  14:21
  2. 2019. július 6. 14:21284075.

    Hűűű... de el vagytok foglalva. Én "felszabadultam"..ebédeltek és tovább álltak. Elmosogattam és most már csak pihegni fogok. Gondolom ti is valami ilyesmit tesztek.

  3. 2019. július 5. 20:23284074.

    A második adagot nem érzem elég sósnak...Timi azt mondta majd úgy kínáljuk ez a sós, ez meg a nem sós. lehet, hogy bennem van a hiba? lemostam a teraszt, a konyhát, hogy holnapra csak a kis főzés maradjon. nem maradnak a gyerekek csak vasárnap délutánig. Holnap itt ebédelnek és mennek ki Szanába, Timi már ott van, délután meg vendégük lesz, az unokatestvérük és az ő férje aki Sanyinak nagyon jó sakk partnere. Sanyi ilyenkor se nem lát, se nem hall, alig lehet "megszabadulni" tőle este. De szerencsére a vendég Misi is ilyen  megszállott...ő kérte, hogy találkozzanak. Tavaly Kriszti orr műtéte miatt elmaradt a találkozó és nagyon hiányolta Misi.  Ilyenkor mindenki játszik mindenkivel, Misi szeret Boldival játszani de már Boldi megveri és Virág is feladja neki a leckét.


    Otthon még Boldinak "munka" van, tudjátok a kötelező...egy sakk táborban fog segédkezni.  Virágnak is születésnapokra, névnapokra "kell" menni. Most tudták le az ő szülinapját, ebédre voltak hívva a barátnők és utána moziba vitte őket Kriszti. Aztán mennek Zalába egy pár napra és onnan átmennek az Adriára, KRk szigetére. Még nem látták a tengert pedig az osztályból már szinte mindenki volt. Ez talán az utolsó perc amikor még szívesen mennek a szülőkkel nyaralni. Ki kell használni.


    Én vasárnap délelőtt megyek ki, Kriszti bejön értünk. Timi nem alszik kint szombat este, haza jön az unokatesóval. Elegen lesznek kint, nyugodtabban tud itthon aludni és a fiatalok sokáig alszanak, ő nem tud, nem akar zavarni. Majd ha felébrednek, rendezik soraikat Kriszti eljön értünk. megmondtam, hogy nem főzünk, nem mosogatunk...meghívom a társaságot a Fater Motelba, ott remek pizzák és más egyszerű, finom ételek vannak, elfogadható áron....vagy aki akar lángosozik. ha otthon főzök sem kerül sokkal olcsóbban...sőt, nem is tudok már a gyerekek szája íze szerint főzni, így meg azt rendelnek amit szeretnek, megesznek. Ez a terv.

    előzmény:
    harangvirag08 (284072)
    2019-07-05  18:51
  4. 2019. július 5. 20:03284073.

    Köszönöm az intelmeket. 


    Kis Sacit szeretettel köszöntöm.


    NagySacit, majd januárban. 


    Itt esik az eső rendesen, annyira jó kis levegő van. Nincs dörgés. A fejfájásomat is előhozta. 


    az előbb voltam keresőszolgálatban, bújócskát játszott velem a kulcsom. Megvan. 


    Most fogom megnézni a cipős filmsorozat utolsó részét. 


    Az én hortenziám nyílik, szokványos rózsaszín, van egy kisebb az is rózsaszín, de az erősebb szín, a különleges még csak most hozza a virágkezdeményt. 


    Szép estét kívánok. 


     

  5. 2019. július 5. 18:51284072.

    Marika ez nagyon érdekes ...ilyent még nem láttam.Nagyon szeretem a hortenziát....egy fehérre fáj a fogam.A rózsaszínből sikerült tőosztással szaporítanom.


    Most jön egy fekete felhő ....remélem esőt hoz, nem vihart.


     


    Julika ...akkor most elég sós a sós .Jó vendéglátást! Maradnak pár napot Krisztiék?


    A délután csak elment...délelőtt voltam a fogásznál...még nem tudom mi lesz a vége.Kedden megyek vissza.

    előzmény:
    Sacika44 (284070)
    2019-07-05  16:46
  6. 2019. július 5. 17:06284071.

    Borsikának, mert ő szokott hadakozni a hangyákkal


    https://bidista.com/hogyan-szabadulhatunk-meg-a-hazban-el o-hangyaktol/

  7. 2019. július 5. 16:46284070.

    Szervusztok!


    Saci gratulálok Lucsinak.Nagyon ügyes.Már többször megbeszéltük, hogy a mi gyerekeink, unokáink ügyesek és okosak. Ez most is beigazolódott.Azt hiszem nem dicsértem meg a kerted.Sok szép növény van benne és szép rendezett.Kis Sacinak minden jót!


    Magdi a mi földünk is ilyen száraz.Mielőtt valamit csinálni akar Papa, jól be kell locsolni.Tegnap el kezdett egy kis rendet rakni, mert olyan őserdő van és a szulák sem kíméli a virágokat.J. kapott hortenziának csak a levelét tudom mutatni, mert még nincs rajta virág.Az övéből szaporította.Majd megkérem ha hazajönnek csináljon róla képet és elküldöm.


    Anikó vigyázz magadra.Nehogy sok legyen egyszerre a munka.Megvár, majd lassan kész leszel vele.Tudom jobban szeretnél túl lenni rajta, de be kell látni, nekünk ez nem megy.


    Julika jó vendégeskedést.Nagyot nőttek az unokáid.


    Ildikó örülök, hogy jobban vagy.Te is vigyázz.


    Gondolatban indenkihez szóltam pár szót.

  8. 2019. július 5. 16:12284069.

    Újra sütöm a sósat, nagyon sósnak találom, és vendég is lesz. Nehogy már rossz híremet költsék, még egy sós stanglit sem tudok megsütni?Imádom ezt az órás sütőt..a régi nem olyan volt. Ha nincs beállítva úgy elégetem hogy csak na...elfelejtettem, hogy sütökmert közben ugye mindenfélét csinálok olyan szétszórt vagyok..nagyon melegem is van. 

  9. 2019. július 5. 15:37284068.

    Hát valamennyire....le szoktam szűrni, és úgy a hűtőbe....de nagyon hamar elfogy.Új krumpliból is jó lesz.A csemegéset is szeretjük ....most szedtem ki a vödörből az utolsó adagot....nagyon finom ...kár, hogy elfogyott.Érdeklődtem az uborkás fiúknál ...ha lenne eső már kezdenék az eltenni valót árulni.


     


    Julika ...betetted a bogarat a fülembe a paprikás krumplival  nagyon szeretem nokedlisan ....mégis olyan ritkán csinálok.


    A só nagyon eltérő ...már én is megjártam.


     


    Ma vettem a Spárban kínai kócos levest...ízlett a múltkor ...mikor próbának vettem.


    Annuskám ...a frizurám tök egyszerű ....csak ne melegítsen.Telefonügyben újabb fejlemény...jó, hogy nem mentem el a Thomba.Zsoltét fogom megkapni, mert neki ma újat vettek...állítólag  ez jobb mint amit tegnap elhoztam.Persze amire én használom ....aztán tök mindegy./ hívás-fogadás-fotózás/.


    Sacikám ....mikor mentek Lucsival egy körre ?


     


     

    előzmény:
    franci47 (284063)
    2019-07-05  10:52
  10. 2019. július 5. 13:36284067.

    Annuska..köszönjük szépen.A Kissacinak át is adtam, az enyémet eltettem januárra


     

    előzmény:
    M12345678 (284066)
    2019-07-05  12:03
  11. 2019. július 5. 12:03284066.

    Szervusztok


     Itt megint nem fázunk.


    Sacika, nem tudom most tartjátok-e a névnapotokat, ha igen akkor Neked és kis Sacinak is nagyon sok boldogságot, jó egészséget, sok örömöt kivánok. Ha késöbb, akkor eltesszük akkora.


    Julika, finom paprikáskrumloja utűn nálam ma csak kelkáposztafözelék lesz töltötthussal.


    Anikó, sokat dolgoztál, de ne akarj mindent egyszerre megcsinálni. 


    Magdika, milyen lett a frizud? Új telod lett?


    Sacika, akkor nem unatkozól. Gondoskodnak róla a srácok.


    Ildike, az jó, hogy tudtál aludni és tevékenynek érzed magad, de azért csak  ne vidd tulzásba.


    Pötyike, bizony rég volt, de szép idők voltak. Azota az unokák már önálló emberkék. Leona bizto várja az utazást, a régi pajtásokkal való találkozást.


    Julika jó készülödést holnapra.

    előzmény:
    harangvirag08 (284040)
    2019-07-03  10:14
  12. 2019. július 5. 11:59284065.

    Julika, bizony van ám sós só, nálam is szokott lenniMegfőztem én is a paprikáskrumplit, az enyém is finom lett, volt egy nagyon kevés pörkölt maradékom azt is hozzá tettem, nem rontotta el...


    Ildikó, már annyi kov.uborka receptet kipróbáltam, sajnos mi nem szeretjük, a csemegés megy  nálunk is.


     

  13. 2019. július 5. 11:22284064.

    Megsütöttem a sósat..kicsit sós lett...ez a só sósabbvan ilyen? Ugyan annyit tettem bele és bizony nagyon sósnak érzem...de még meleg..talán ha kihűl jobb lesz. Így majd több sört kell venni


    Most csak úgy tengek, lengek, gondolkodom mit kell majd holnap kocsival kivinni? Timi összekészített dolgokat de mindig eszembe jut valami..és még így sem lesz tökéletes a kiszállítás


    Saci! Olyan finomra sikerült a tegnapi hosszú lére eresztett krumplipaprikás, hogy mára nem maradt pedig két napra szántam. Timi nem tudott ellenállni neki pedig nem szokott már délután enni.Az ilyen egyszerű étel olyan finom tud lenni. 

  14. 2019. július 5. 10:52284063.

    Magdi kösz, de ez ropogós maradt?  Mert amit én csináltam anno, az  eléggé puha lett.


    Nincs öreg krumplim. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284062)
    2019-07-05  10:31
  15. 2019. július 5. 10:31284062.

    Igen ...Pötyikém elmúlt. Nálunk volt olyan, annyian voltak még az ebédlőasztal alatt is volt matrac....amin feküdtek....és nagyokat röhögtek.Másnapra az emeletiek is ott akartak aludni.Nagy fazékban főztük a kaját.


    Gondolom Leona már nagyon várja a találkozást.Szegedi nyaralása is lesz?


    Ildikém ...én csináltam olyan Ilike féle  uborkát.Öreg krumpli lenne jó karikára vágva az üveg aljára , arra tettem az uborkákat, én kovászosnak a ducibbat szeretem.kapor, fokhagyma, 1 lvízhez 1 evőkanál só.Langyosan ráöntöttem...és ki a napra, de volt olyan , hogy betettem a sütőbe 50 fokon ...és utána a konyhában maradt.Új krumpliból is csináltam.3 l. üvegem van ...az aljára és a tetejére egy közepest vágtam.Én mindent gondolomra csinálok .....ezért leírva elég zavaros.Szerintem a nosalty-n pontosan  meg van.


    Jjulikának tényleg szerencséje volt a mesterekkel.Ritkaság ilyet találni.Persze néha meglepetések azért vannak.Nekem a futárok simán bekötötték a mosógépemet.Alig akarták elfogadni  a pénzt.

    előzmény:
    potymama (284060)
    2019-07-05  09:57
  16. 2019. július 5. 10:22284061.

    Jó,hogy írod, nem tudtam, úgy emlékszem az ezelőtti is fent volt több napig. 


    Majd megkérdezem. 


     

    előzmény:
    potymama (284060)
    2019-07-05  09:57
  17. 2019. július 5. 09:57284060.

    Sziasztok!


    Még nem olvastam végig, csak megakadtam Ildinél.


    Ildi, kérdezd meg, de 24 óra elteltével leveheted a holtert szerintem. úgyse mér csak 24 órát.


    Olvasok tovább.


    Nem szeretem a hegyeket, de azt hiszem most jó lenne ott lenni ami képet felrakott Annuska.


    Annuska! Leonáék aug.18.-n indulnak Brazilba és szept.4.-én jönnek vissza. Elég rövid az idő, de Markusznak nincs több szabija.


    Olyan nagy rizikó ha szerelőt kell hívni, Julika szerencsétek volt tényleg, hogy két rendes srácot fogtatok ki.


    Látom itt a házban is néha olyan trehány munkát végeznek és van amikor a harmadik szerelő gárda fejezi be a munkát.


    Sacika..eszembe jut ..nálunk amikor Zsuzsi pizsama partikat rendezett..pénteken jöttek és vasárnap este mentek haza. És annyira szerették..minden hónapra jutott egy buli..Veszti meg számítógépes bulikat tartott..jött 3-4 fiú tele szerkentyűkkel..sz.gép meg más. És bekapcsolódtak egy olyan szerepjátékba amibe minden országból volt partner.(így tanult meg olyan jól angolul)..Én meg gyártottam a szendvicseket 100 számra.


    Elmúlt.


     

  18. 2019. július 5. 09:01284059.

    Jó reggelt. 


     


    Ma reggel úgy éreztem ki kell mennem a kertbe és ki is mentem. Nem tudom lesz-e böjtje.  Locsoltam.  Leszedtem az uborka első terméseit. A paprika mellé tettem karókat, mert majd el fog dőlni. Nem ültettem már évek óta, mert ahogy írtátok, akkor fog teremni, amikor már dömping van, és olcsóbb is. De hát kaptam a palántát.


    tegnap délelőtt nagyon henyélős napom volt, de hát az olyan volt, remélem ma nem lesznek azok a gondjaim. Majd csak alakul jobb helyzetre.


    Az éjszaka sikerült jól aludni, korán is felébredtem, de h át már ki alussza végig az éjszakát, de visszaaludtam. Álmodtam, dolgoztam, értekezletre kellett volna menni,  de valahogy kimaradtam belőle, és nagyon húztam magam, hogy ne rójanak meg. Aztán nem tudom mi lett, felébredtem, és látom Bence még itthon van, kicsit elaludt.  Na azért nem késett el. 


    Meg kell néznem v alahol a koviubireceptet, megvolt az Ilikeféle  krumplis, azt szeretném. Mi mindig csemegéset ettünk, bár lehet, hogy nem kéne kisérleteznem, mert  olyan kis ropogósat szeretnék. 


    Azért ha valaki elő tudja kapni legyen szíves másolja ide. 


    Julika, elküldtem a  további részeket.


    Köszönöm az aggódást értem. 


    Sacikám, jó szórakozást  a fiatalokkal. 


    Annuska, 19-i holterfelrakás nagyon nem tetszik, mert az éppen péntek lesz, és ha hétfőn kell levenni, akkor oda az egész hétvége, volt már ilyenem, hát nem valami kellemes. De nem tudok mit tenni. 


    Mindenkire gondolok, szép napot, talán nem lesz olyan nagyon meleg. 


     


     

  19. 2019. július 5. 07:44284058.

    Jó reggelt!


    Annyira kellemesen hűvös a reggel , hogy kár itt benn tevékenykedni.Nagyon szeretek itthon lenni, a kertben bóklászni, egy nap százszor megnézni ahogy szirmot bontanak a virágok, nől a termés..aztán a feladatok sokszor eltérítenek, annak ellenére, hogy én is a magam ura vagyok...Julika után szabadon...és ez az úr néha szigorú.


    A mama hotel kapuját a héten szélesre tártuk. A Misinek minden nap érkezik egy két, néha három barátja, indul a nagy roller bemutató, ha elfáradnak benn pihennek kicsit, aztán folytatják, estefelé focizás. Akit itt ér a dél, azt megebédeltetjük.Úgy szeretem őket, vidámságot hoznak.


    A tegnapi barack befőzésből 8 üveggel lett s egy kis tállal.Ma kihagyom, érjen még kicsit.Most az ebéden agyalok, talán sütök palacsintát, arra biztos lesz vevő és leves helyett jó lenne egy bő lére eresztett kruplipaprikás, ahogy itt olvastam tegnap.

  20. 2019. július 4. 19:01284057.

    Már itthon is vagyok!


    El kell mennem a T-homba ...mert az én SIM kártyám nem jó bele ..ott majd kapok újat ...de a számom marad.Nem is tudom ....kicsit sajnálok megválni a régtől ...igaz a végét járja.


    A barack főzéssel én sem csinálok sok faksznit.Négybe vágom ...kicsit rotyog .,..aztán a botmixerrel összecsapatom.Semmi sem marad a héjából.A cukrot meg a dzsemfixet az idén gondolomra raktam.Dzsemet  nem főzök...nincs már türelmem héjazgatni, meg az örökös fogyókúra miatt nincs is rá nagyon kereslet.Talán jövőre ....ha megérem , hogy a mi fánk is terem már az életben egyszer.


    Anikó ...nagyon jól haladsz...gyorsak voltak a festők.A pakolás az kész tortúra.


    A paprikán én is gondolkodom.Igazából azt naponta kellene locsolni....ez nálunk nem megy.Igaz , ha már azt sem ültetek , meg a virágok egy részét sem érdemes ....de akkor meg mi értelme van az egésznek.Nem tudom mi lenne a jó.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284056)
    2019-07-04  17:55
  21. 2019. július 4. 17:55284056.

    Sziasztok!


    Reggel nagyon kellemes hűvös időre ébredtem ....szokatlanul friss volt.


    Elmentem a fodrászhoz ,mondtam jól kopasszon meg ....aztán majd mennyire bírok vele nem tudom.Éppen időben végeztem ...elértem a tómalmi buszt.Gyorsan locsoltam...nem volt szándékomban mást csinálni.Akkor vettem észre, hogy az öreg fügebokor egyik ága egészen lent van.Valószínű a szél törhette le ...kicsit tartotta magát, de ahogy hozzáértem letört.Sajnálom mert olyan szép fügék voltak rajta.Összevagdostam , még éppen befért a kukába.Utána elkészítettem az ebédemet...kicsit tv-t néztem / itthon alig/..közben megjöttek a kukások ...én meg elindultam a város felé.Azt hittem nincs is meleg ....hát tévedtem.


    Majd később jövök ...J. telefonált ...menjek át beüzemeljük a telefont.Jaj istenem ...csak ne legyek béna.

  22. 2019. július 4. 13:30284055.

    Szervusztok.


    Egész eddig a fürdőt csutakoltam, most mostam fel sokadjára, és amíg felszárad addig jöttem.  Még közel sem vagyok a végéhez, az igazi visszarámolás csak ezután kezdődik, ha fel tudok állni innen, azután a lakás másik felében kell nagytakarítást végezni, talán a jövő héten valamikor eljutok odáig, hogy úgy igaziból élvezhetem a tisztaságot és rendet.


    Ma itt volt Anikó, bevásárolt nekem, megmentette az időmet. Hozott nekem nektarint és dinnyét, hát a dinnye felejtős. Holnapra bejelentkeztem a fodrászhoz, az ősemberrel kezet foghatnék.


    Tegnap mondta vőm, hogy lesz barack befőzni, csak az valamivel később /1-2 hét/ érik. Nem igazán akartam, de hátha jövőre nem lesz.


    Julika igazán szerencsétek volt a bojlerral, ill. a szerelőkkel, ritka alkalom, élvezzétek sokáig.


    Saci ez ipari mennyiség nálam, lesz munkád vele, én sem szoktam sokáig főzni, olyan darabosan szeretem.


    Mindenkire szeretettel gondolok.

  23. 2019. július 4. 11:51284054.

    Szervusztok!


    Reggel itt egy kicsit felhős volt az ég de aztán kitisztult, talán nincs akkora kánikula, 26 fok van. Voltam a műv házban, kapta egy zsák töltelék anyagot a párnákba.


    Saci!


    Ezek a szerelőd a dobozi bolt alkalmazottai voltak, még nyitás előtt beszerelték...soha nem láttuk őket. Doboz 16 km távolságra van Csabáról, azt hiszem már városka,  és onnan még 4.5 km Szanazug. Szóval csoda történt. Végezték a dolgukat és én meg jó hírüket keltem széltében hosszában.


    Egy kis paprikás krumplit főzte, olyan régen ettem..nagyon finom lett,  kicsit csípős kolbásszal, galuskával. KIcsit hosszú lére szoktam ereszteni, úgy szeretem. Most megyek megnézem a Jóban rosszban sorozatot..tudjátok, amibe bele szoktam aludni


     

    előzmény:
    Rolta (284052)
    2019-07-04  09:47
  24. 2019. július 4. 11:22284053.

    Szervusztok 


    Nekem megint melegem van. Itt nem esett, igy minden este locsolni kell. Hogy mennyi lesz a vizsszmla, haj kitudja. Reggel megint egy kicsit bogarásztam a kertbe, de gyorsan abba is hagytam, Nagyon fájt a fejem.  Megmértem a vérnyomásom, 105/60 volt. Igy érthető Gyorsan egy kávét betermeltem. Tegnap itt volt a fiam, hozott gombát, paprikát, meg egy pár apróságot. Jól ebeszélgettük az időtt. Majd nem 9 óra volt amikor elment.


    Sacika, irigylem az esőt. Nálad olyan gondos a kert müvelés,  az természetes, hogy sorban hozzák a termést a növények. A 24 kg. barack eltevésért nem irigyelek.


    Anikó, jó, hogy volt a nagy dolgok helyre rakásához segitséged. Godolom nem nyugodhattál addig mig minden ok nem lett. Élvezd most már a szép tisztasság és finom illatot amit a lakás áraszt.


     Julika, ez egy csoda, hogy ma ilyen is van. Nem jellemző. Használjátok egészséggel. Most már jöhetnek a gyerekek.


    Ildike, az jó, hogy tudtál piheni. Talán hatásos lesz a bogyó. Én azt hittem, hogy feltették a holtert. Nálam 24 órát volt fent. Utána vissza kellett menni. A levétel után kiértékelték,.


    Magdika, hogy vagy. Helyre állt az egyensuly?


    Borsika merre vagy?


    Marika, azért ha van egy kis időd irj.


    Pötyike, állitólag felétel esik elég gyakran az eső. Felfrissült a levegő? Leonáék mikor utaznak?


    Erika, hogy vagy: Megint 1 napos vagy, már mint a szüli napod után.

    előzmény:
    Rolta (284052)
    2019-07-04  09:47
  25. 2019. július 4. 09:47284052.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre az este illetve az éjjel volt egy kis eső, szépen felfrissült a kert, a virágok.


    Úgy emlékeztem, hogy voltam tegnap, de ahogy visszaolvastam , mégsem, pedig a tegnapi nap jó nap volt.


    Ildikó, kicsit  jobban lettél, remélem ma is tart.


    Anikó, olyan szép friss , tiszta nálad minden, és ráadás az öröm, hogy elvonult a mester


    Julika, szerencsétek volt a lelkiismeretes szerelőkkel, hamar mentek és ügyesen dolgoztak.Az meg már szinte csodának számít, ha nem fogdnak el borravaló..lehet ovisaid voltak?


    Annuska biztos finom volt az első saját termésű paprika, én is vettem le,de lehet jövőre nem ültetek, mert mire érdemleges mennyiséget tudnék szedni, addigra a piacon is olcsó lesz.Viszont a paradisom nagyon szép, ha megmarad bő termés lesz. A szemészeten nem voltam, aug.8-ra kaptam időpontot.


    Borsika, csak ámulok , már ennyi idősek a fiúk? Lassan tényleg a saját útjukat járják, nőnek csakúgy mint a többi unoka, Leona,, Elza, Virág kész kis hölgyek


    Magdi, ki mert téged megróni, tudom nem szorulsz védelemre, de szívesen helyre tettem volna az illetőt. Jó neked túl vagy a barackozáson, nekem még nagy feladat, bár én a lusta asszonyok közé tartozom, tisztítva héjastól felaprítom, 2,5 kg-hoz teszek egy kg cukrot, 2 db 2:1-ben Dzsemfixet, összekeverem, forrástól számítva 5 percig főzöm, forrón üvegbe, 10 percre fejtetőre állítva, 


     ha kihűl irány a végleges helye.Mindig szép világos, lehet, hogy nem egészséges, de kényelmes és sok mást is megeszünk amibe nem is tudjuk mi  van.


    Már nyolckor itthon voltunk a csarnokból, vettem 24 kg barackot, Saci hazahozta, pár zöldségfélét. A barackkal várni kell pár napot, tegnapi szedés, nem is bánom..

Címlap

top