Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 8. 17:44284101.

    Igen, jól ment a tanulás. 


    Annyi volt a bibi, hogy nem egyforma böngészőt használunk. 


    Így segített Bence is. 


    Kicsit ma én is kerteztem. Konyharuhákat mostam, és itt kutakodtam, mert  valami nem működik a letöltések terén.


    filmet nem tudtam még választani, de kettőt kidobtam, mert nem fogom megnézni őket.


    Most kicsit főzök, a barackot megfőztem,  bár nagyon kevés lett. 


     

  2. 2019. július 8. 16:49284100.

    Szervusztok!


    Végre egy kis embernek való idő!Ilyenek vagyunk, ha hideg, ha meleg, ha esik, ha fúj semmi sem jó.Ezt a mait szeretem.


    Tegnap anya, lánya, unoka napot tartottunk.Elég rég volt ilyen.


    Kriszti telefonált, hogy mikor érek rá, Adrikával is egyeztetünk.Megyünk "plázázni".Mivel a rengeteg teendőm úgy osztom be ahogy akarom és ahogy engedik, nekem mindegy.


    Vasárnap délutánra esett a választás.Háromkor indultunk, fél nyolcra értünk haza.Vettünk pár dolgot.Jókat beszélgettünk, nevettünk.


    Jól éreztem magam és a lányok is. Nem mondom, hogy nem voltam hulla, de rám fért.


     


     

  3. 2019. július 8. 15:52284099.

     


    Sziasztok!


    Annyi szépet írtatok jó volt olvasni.


    Sacikám ...nálam is konyhatakarítás volt.Hosszú történet...a múltkorában leszedtem az alsó borítót ...mert penészszagot éreztem.Úgy is maradt.Tegnap kiesett a kezemből egy őszibarack...alágurult.Nem tudtam kiszedni semmivel.Már feküdtem a földön ....de úgy sem sikerült. Ma aztán nekiláttam  a felmosóval...sikerült a tűzhelyt is elmozdítani.Ne tudjátok meg mi volt .Nem vagyok egy Hamupipőke , de egy koszfészek se...sok év nyoma azért ott volt.Végül a barack is előkerült.Kipakoltam az alsó fiókot ...azt azért sűrűbben szoktam .


    Délben még elég hűvös volt ...kimentem Tómalomra.Sajnos ott nagyon kevés eső volt.Mire jöttem haza már tűzött a nap.Igazából  a virágok locsolásán kívül nem csináltam semmit.A leanderek megint sárgulnak....na ..nem akarok panaszkodni.


    Tegnap megint tanultam letöltést....hála Ildi türelmének...nagyon köszönöm.


    Julika ...az a jég nálatok  félelmetes lehetett.Szerencséjük volt Krisztiéknek...mert nagy pusztítást tud csinálni.


    Vigyázzatok magatokra!


     

  4. 2019. július 8. 15:36284098.

    PÖTYIKE!


    Születésnapodra kívánok sok boldogságot, minden szépet és jót amit csak szeretnél!

  5. 2019. július 8. 13:55284097.

    Szép délutánt Mindenkinek


    Pötyike, itt is kívánok boldog születésnapot a most nyíló virágommal és egy vidám képpel..


    Anikó szép hétvége vár rád, fotózzál sokat.A munkád lassan fogy, de  udom , hogy mindig találsz valami újat.


    Ildikó, hogy sikerült a tanóra tegnap?


    Julika, szép időszakod van, egyik csapat megy a másik jön.Jó, hogy a jég nem tett nagy kárt


    Annuska, hogy használod a szedret? Nekem idén fordult termőre a két tövem, rengeteg van rajt és szép nagyszemű.


    Magdi olyan jó recepteket hoztatok a kovászos uborkáról, hogy lehet teszek még egy próbát.Lehet, hogy az izlésünk is változott.


    Borsika, jó lehetett a délutánotok, merre jár a családod?


    Marika hogy bírod ezt a frontos időjárást? A tőled kapott és nagyon pátyolgatott virágom bimbós.


    Erika szép napokat továbbra is.


    Ma nem kellett főznöm, így neki láttam a konyha takarításnak.Nagyon el tudok rendetlenedni, szégyellném ha látnátok.Pedig  úgy szeretem ha szép  és mindig  megfogadom, hogy jobban figyelek rá.Délután már csak lustálkodni fogok, este jönnek vissza a gyerekek és újra benépesül a ház.


     

  6. 2019. július 8. 13:04284096.

    Szervusztok.


    Pötyikém sok boldog szülinapot, minden jót kívánok. /virág alul a tiéd/


    Délelőtt városba mentem, sajnos amiért leginkább mentem azt nem sikerült elintéznem. Ahogy a feladatokat sorba vettem még többször is kell mennem a héten, annyi féle ügyem adódott.


    Szombaton elmegyünk Beatrixékhez, már nagyon kíváncsi vagyok,  hogy a valóságban is láthassam az otthonukat. Majd én csinálok képeket, mert csak munka közbeniek vannak nálam.


    Köszönöm Lányok, hogy gondoltatok rám a sok munkám közben, amitől legjobban tartottam azon  túl vagyok, van még sok tennivaLÓM KINT ÉS BENT EGYARÁNT. /JAJ ez a billentyű/


    Olyan jól lehűlt a levegő, hogy reggel mindenkin volt egy kis könnyű felső, nekem is elkelt, aztán később levetettem.


    Julika szép hétvégéd volt, kár hogy az eső közbeszólt, és nem tudtál kimenni a nyaralóba.

  7. 2019. július 8. 10:38284095.

    Szervusztok


     Itt eső csak mutatóba volt, viszont kellemes hűs szellő fujdogál.


    Ildike, az ilyen paprikásnoklit annó- mi gyerekek- is nagyon szerettük és ühümnek hivtul.Szépek a hortenziáid. A fájsz remélem elhagyott?


    Pötyike, ne a sullyal törödj, hanem azzal, hogy jól esik. Remélem nem ér ide az a fránya inf.


    Anikó ugye nem tudtál ellent állni a szembe jövő munkának, de most már pihenj egy kicsit.


    Magdika sikerült a vasalás a melegben? Akkor most egy kicsit megnyugodott a lelked?


    Sacika, biztos nagyon finom lesz télem a barack. Pihenj.


    Julika, mozgalmas és örömteli napjaid vannak. Tetszik a fotó.


    Itt viszonylag csend van. Tegnap este a fiam megjárta Nográdot. Onnan hozott nagyon finom szedret. Már be is dobozoltam. Megy a mélyhütőbe.  Közben egy mosás is lement. Lassan már megszáradnak.


    Szép új hetet kivánok mindenkinek. Küldjetek erre is egy kis esőt

    előzmény:
    M12345678 (284094)
    2019-07-08  10:30
  8. 2019. július 8. 10:30284094.

    Szervusz Pötyike!


    Megint eltelt egy év és megint fiatalabb lettél.  Szivből kivánok nagyon jó egészséget, sok örömöt, boldogságot, minél kevesebb gondot és még sok, sok családod és a mi körünkben együtt töltött évet.


      A jó barát keble barátjának születése napján lelkesedésbe tör ki, s minden háttérbe szorul, csak a jó kivánat lép előtérbe, a melyet mielőbb kifejezni óhajtunk.


    Kassay Adolf




     
    5

     



    előzmény:
    potymama (284093)
    2019-07-08  10:01
  9. 2019. július 8. 10:01284093.

    Köszönöm mindenkinek a felköszöntést..Julika..nem volt türelmem megszámolni a videón hányszor jelent meg, de sokszor az biztos.


    Nálunk tegnap este 6 előtt jött egy jó nagy szélvihar, aztán egy zuhé, de nem tartott sokáig.


    A családi ünnepséget csak a hétvégén tartjuk azt hiszem, akkor talán itthon lesz a Zsuzsi és a Veszti is.


     


     

  10. 2019. július 8. 08:57284092.

    Jó reggelt. 


     


    Pötyikém, boldog születésnapot kívánok!!

  11. 2019. július 8. 08:48284091.

    Pötyikém!


    Még legalább annyiszor szeretnélek itt köszönteni ahányszor megjelent a  videón a "Boldog születésnapot" !!!!

  12. 2019. július 8. 08:35284090.

    Pötyikém  ...nagyon sok szeretettel köszöntelek.Minden-minden jót kívánok!

  13. 2019. július 8. 08:02284089.

    Kedves Pötyikénk! Isten éltessen!


     


    Szülinapod mára elérkezett.


    Sok szerető szív Rólad megemlékezett,


    Adassék meg minden, mire szíved vágyik,


    Élj boldogan, még nagyon sokáig!


  14. 2019. július 8. 06:14284088.

    Szervusztok!


    Mit a videómon láttátok itt hatalmas jégeső volt. Egyik pillanatról a másikra jött...először volt egy eső, azt Krisztiék megvárták aztán elindultak. Az óvodáig értek, akik jártak nálam tudják, pár házzal van tőlünk. rákezdett a jég, meg kellett állni, félő volt, a dió nagyságú jég betöri a szélvédőt. Szerencsére megúszták. Aztán még többször nagy esők voltak. Még jó, hogy ebéd után a lányok kimentek és felkötözték a paradicsomot, nem tett benne kárt a jég. Most kellemesen hűvös van, derült az ég, szépen jön fel a nap.


    Nagyon kellemes volt a hétvége, örültek egymásnak. Szombaton Melinda jön, egy hétig itt lesz Elzával.


    Leona képei szenzációsak..biztosan nagyon várja a másik mama, a család, hogy újra találkozzanak.


    Főzni nem kell , van maradék, ma laza napom lesz.

  15. 2019. július 7. 16:51284087.

    Kellemes délutánt! 


    Az előbb ébredtem arra, hogy dörög és eleredt az eső...a szép eső nagyon kell


    Ma olyan semmittevős napom van.Tegnap jól elfáradtam a barackozással, de most már jó nézegetni, 25 üveggel lett.A lányok küldtek fotót a birtokon lévő fánkról azon is jócskán van.Eddig nem látszott még csak most kezd sárgulni kicsit, késői fajta


    Délre halat sütöttem .Kaptunk 6 db olyan 40-50 dekásat, gyermekem azzal hozta, hogy keszeg, mivel gyanus volt megkérdeztem az ajándékozót és kiderúlt, hogy kárász.Eddig még ilyet nem ettem, nagyon finom és nem túl szálkás.   Még egy barackos sütire futotta az erőm, csak mert szezonja van..


    Sok szép virágot, kert részt mutattatok.Gyönyörködtem bennük,


    Anikó, most már pihenjél a szép, friss lakásodban


    Pötyi, reméljük nem ér ide a járvány, anélkül is van elég baj


    Magdi neked jó tanulást, az ilyen ügyes mestertől elsajátítva , mint Ildikó biztos jól  fog menni.


    Az ünnepetek biztos feltölt egy időre.


    Julika,  szépek vagytok  a cicákkal.A jég elég csúnyán kopogott, bizzunk benn, hogy túl nagy kárt nem okozott, bár igazán nagy szemeknek néztem.


    Nagyon üresnek érzem a házat, ma nincs lakó, majd  kedden népesül be újra..


     


     

  16. 2019. július 7. 16:08284086.

    Sziasztok!


    Végre olyan esőre álló idő van ,,,,de még mindig gondolkodik.


    Ildikém ...készen állok a tanulásra....csörögj ide amikor neked jó ...már nem megyek sehova.


    Az előbb jöttem meg...ebédelni voltunk ....megünnepeltük az elmúlt és "talán " az elkövetkező ünnepeket is.Nem mostanában leszünk  együtt mindannyian.


    Anikó ...most már pihenj ....ami vissza van  lassan is elkészül...nagy munka volt.


    Az uborkát ezek szerint kis módosítással  ugyanúgy csináljuk.Most, hogy Anikó írta  eszembe jutott, hogy csináltam már olyankor, hogy nem volt napsütés.


    Pötyi ...én a Lidlben vettem olyan sötétkék dobozos vanillia fagyit ...olcsón ....és nagyon finom volt.A nevesnél  sokszor a márkát kell megfizetni.Amikor a városban voltam vettem az egyik menő cukrászda fagyijából ....egyáltalán nem volt finom.

  17. 2019. július 7. 15:10284085.

    Szervusztok.


    Ilike kovászos savanyúja


    Üveg aljára kapor. csombor, 1-2 gerezd fokhagyma, ubi félbe vágva / ha télire készül akkor egészben/, torma csíkokra vágva, tetejére krumpli karikák /télire zeller, vagy szőlőlevél a krumpli helyett/. Felönteni forró sós vízzel,/ 1l.víz, 1 nagy kanál só/. 2-3 nap múlva jó, nem kell napra tenni, csak 18 fok felett legyen. Káposztára, egyéb másra is jó.


    Remélem nem késtem el a recepttel, szerintem hozzá lehet adni, ha valami kimaradt.


    Nagyon nehéz napokon vagyok túl, fáj mindenem, de végre már elrámoltam. Azt nem mondom, hogy végeztem, van még mit tenni, de azt úgy menet közben is lehet.


    Jó és szép képeket hoztatok, lehet gyönyörködni a szép virágokban.


    Itt eső készülődik, csak ne legyen durva.

  18. 2019. július 7. 15:06284084.

    Sziasztok. 


     


    Ma délelőtt végre eljutottam a temetőbe.  Édes-kedves nagymamám sírja borzalmasan nézett ki. Igaz Anikó mondta, hogy meg sem látszik rajta, hogy eligazítottam, a ráültetett virágokat is ellepte vastagon a fű. Bencével kicsit eligazítottuk, de a jövő héten, amikor hűvösebb lesz, és megengedi a szervezetem, megyek. Mire végeztem csorgott rólam a víz. 


    Csináltam ma egy sütit, mert már olyan régen  nem sütöttem, igaz most sem, csak úgy leraktam, amit találtam itthon. Most érik össze a hűtőben. 


    Pötyikém, köszönöm a keresést, nálam is meg kéne ám lennie.  De eddig nem akadtam rá. De kaptam egy jó receptet, de még nem bízom igazán, hogy jól meg tudom csinálni és szeretjük is.


    Magdikám, nem tudom milyen virág ami a kosárban van, Kláritól kaptam, nem is ide kellett volna ültetnem, de nem találtam neki helyet. Azt mondja ő, hogy sokáig nyílik, még a tél beállta előtt is van rajta virág. 


    Ha meg akarod tanulni a vikiről a letöltést, most itt az alkalom. Telefonon elnavigállak.  Jó film forog, amit meg kell nézned. 


    Különösebb nem történt, csak megint keresőszolgálatban voltam szemügém tünt el, olyan helyen volt, ahol el is törhetett volna, valahogy a konyhai székre esett, - fogalmam sincs hogyan, annyi minden volt az asztalon valamivel levertük, és beleakadt a szék keresztbe pántjába. véletlenül láttam meg, hogy ott van, több órányi keresés után.  Damilos a drágám, és így  nem veszem észre olyan könnyen. 


     


    Mai gondolat:


    Tulajdonképpen minden szép, amire szeretettel nézünk. 


    /C.Margenstern/


    ...... talán a folytatása? Az  öröm belőlünk fakad, nem a tárgyakból. 


     


     

    előzmény:
    potymama (284083)
    2019-07-07  10:12
  19. 2019. július 7. 10:12284083.

    Sziasztok!


    Olvasom Julikánál esett az eső, itt nem süt a nap és meleg van.


    Ildi


    keresem Ilike uborka receptjét, de nem találom. Én úgy szoktam csinálni, hogy szokásosan az üveg aljára kapor,rá az ubi, tetejére kapor és egy krumpli karikákra szelve. Rá a felöntő lé..ami 1 liter vízhez egy evőkanál só és langyosan önteni rá. Van aki tesz bele szemes borsot, vagy mustár magot és esetleg fokhagymát.


    Még nem tudom mit főzök, tarja szeleteket vettem elő..idáig meg van.


    Az a baj úgy hízok, mint egy malac. Vettem két vödör fagyit..érdekes ..sokkal finomabb mint a drága Cartedor..szóval azt nassolom délutánonként..és nem éppen diétás dolog.


    Tegnap mesélte a fiam, hogy nagy influenza járvány van náluk, nem reagál a védőoltásra és a gyógyszerekre se. sok idős ember belehalt. Remélem mire ideér mutálódik és enyhül.


     

  20. 2019. július 7. 08:27284082.

    Szervusztok!


    A mai Szanai kirándulásból nem lesz semmi, szakad az eső. 5 kor lepermeteztem, akkor még nem láttam, hogy eső lesz, pedig az előrejelzés jelezte. Végül nem baj, mert Calcidol permetlét szórtam ki ami levél trágya..ha az eső lemossa a földbe megy és onnan is felszívódik, lehet locsolással is kijuttatni. A paradicsomon megjelent a szürke folt ami hiánybetegség, minden évben azzal permetezem és nagyon hatásos. És most jutott eszembe a szódabikarbónás permetezés..legközelebb azzal is fogom.


    Tiszta ősz lett, hűvös és sötét...


    Ma nem főzünk, van ugyan maradék de azt majd mi megesszük, rendelünk pizzátMegyerre 150 Ft a kiszállítás.

  21. 2019. július 6. 21:28284081.

    Nagyon szépek!Vissza megyek ...még gyönyörködöm egy kicsit. A kosárban az milyen virág....nagyon mutatós? Évelő?


    Most jöttem haza.Mentem Boscó uraságot vacsoráztatni ....és eleredt az eső.Mikor  elállt...gondoltam jövök haza ....erre dörögni kezdett. Belekezdtem egy könyve ....ott felejtettem magam.Most már csend van.


    A sírás -nevetés ....olyan nosztalgia volt.Felidéztük az esküvőt,meg azokat az időket amikor a gyerekek kicsik voltak , a desedai emlékeket.Érdekes ...mennyire emlékeznek az egész kis kori történetekre is.


    Mindenkinek pihentető jó éjszakát kívánok!


     

    előzmény:
    franci47 (284080)
    2019-07-06  20:40
  22. 2019. július 6. 20:40284080.

    Jó estét. 


     


    Köszönöm Annuska,  viszonylag jól vagyok. Mondjuk ma a lábam  fáj, meg is van dagadva. Meleg van nagyon nálunk is lehet, hogy azért. Semmi hűvöset nem érezni most az eső hatására sem.


    Ebédre főztem  paprikás krumplit nokedlivel. Még soha nem csináltam így. Nagyon finom volt, még holnapra is maradt. Remélem nem fogom megenni most este.


    Julika, nagyom komoly a sakkparti a két fél között.  Köszönjük a képeket. 


    Magdikám, az ilyen készülődés nálunk is igy szokott lenni, mindenki fut százfelé, semmi sincs meg természetesen.  Kiváncsi vagyok a   a sirós-nevetős estére, úgy bővebben. 


    Holnap megpróbálom a  koviubit, kaptam receptet, csak egy-két dolgot még nem tudok h ozzá. Ha lesz válasz, akkor  kisérlet lesz rá. 


    Hoztam az előkertből képeket. Most szépek a hortenziák, bár a méretüket még nem érték el, de nekem  így is tetszik. 


     


    Hortenzia, a második még bébi, a harmadik viszont még csak nagyon bimbós, az a különleges. 


     


     

  23. 2019. július 6. 17:32284079.

    Sziasztok!


    Sok szeretettel köszöntöm Kissacit...minden jót kívánok!


    Itt nagyon meleg van, most jöttel haza a másik házból ...ott valamivel elviselhetőbb.Esküvőre mentek ...így üres a ház.Boscó is jobban érezte magát a hűvösben.


    Tegnap este meghívást kaptam grillezésre ...kivételesen mindenki otthon volt.Nagyon finomakat ettünk...végül jól kitolódott  a sírós -nevetős beszélgetés.Lehet ez hiányzott a lelkemnek.Éjfél körül mentem haza ...egy öl vasalni való ruhával.Mikor reggel átvittem  éppen a darázsfészek közepébe cseppentem...mindenki keresett valamit, készülődtek, D. nem kapott olyan cipőt amilyent akart  stb. Közben már rohadt meleg volt.Fél 11-kor indultak ...addigra némileg lecsillapodott mindenki.Most küldtek videókat .....jól érzik magukat.


    Voltam a kórházban ...nehezen jöttem el .Jövő héten változások lesznek ....majd akkor írok a diófa alatt.


    Vigyázzatok nagyon magatokra!


     

  24. 2019. július 6. 17:00284078.

    Virág Misivel sakkozik. Még nem lehet tudni, mi lesz az eredmény. Hatalmas meleg van kint is..mindjárt mennek fürödni.

    előzmény:
    M12345678 (284076)
    2019-07-06  16:11

Címlap

top