Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 15. 07:34284151.

    Szervusztok. Jó reggelt.


    Az este szerencsésen  hazaértünk. Majd összeszedem a gondolataimat és mesélek, igaz sok történés nem volt, Most amíg úgy érzem belevetem magam kicsit az itthoni teendőknek. Még nem is olvastam vissza. Majd jövök.


    Szép napot kívánok.

  2. 2019. július 14. 21:08284150.

    Köszönöm szépen Julika.


    Mindenkinek szép estét, jó éjszakát. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284149)
    2019-07-14  18:17
  3. 2019. július 14. 18:17284149.

    Ez az olló állítólag egy fokkal tökéletesebb mint a régi és az enyém mert ebben van valami ami megakadályozza hogy ne csípje be a mutató ujjam gyökét..ha nem figyelek..minden évben 1x megtörténik, aztán már vigyázok..János szerint ez már nem fogja. Egy picivel nagyobb is mint a régi...ha gondolod próbáld meg..a többinél biztosan jobb

    előzmény:
    BiriBiri (284148)
    2019-07-14  16:44
  4. 2019. július 14. 16:44284148.

    Ildi!


    Ez az az olló, amiről beszéltem.

    előzmény:
    BiriBiri (284147)
    2019-07-14  13:48
  5. 2019. július 14. 13:48284147.

    Szervusztok!


    Tegnap biztos láttátok a képeket, a rövid beszámolót. Ma folytatódik a vendégség..reggel permetezéssel kezdtem a napot, bordói lével a szőlőt és a paradicsomot, kicsit gazoltam is, maradt még sok. De időm mint a tenger. Mi már megebédeltünk, bolonyait ettünk, most jöttek meg a vendégek, ők most esznek és majd mennek a szállásra és és úgy tudom a Munkácsy múzeum megtekintése lesz a program. Az idén lett kész a bővítés, lesz bővel látnivaló. Elza és Szofi nagyon jó hangulatban vannak és ettől ugye mi is. nagyon szimpatikus a vendég barátnő, egy szép fonat fokhagymát kaptam, saját termés, az anyuka küldte,  és egy kis dinnyét, meg egy cserép margarétát.


    Kettőre jönnek Zsuzsiék masszázsra, hatalmas fügével várom őket, Zsuzsi imádja. Ilyen "kapitális" termés még nem is volt..édes mint a méz.


    Ide teszem Elza ajándékát, had lássa ország világ, milyen nagymama is vagyok

  6. 2019. július 14. 11:11284146.

    Szervusztok


     Itt reggel kisütött a napocska, de már el is bujt. Tegnap akkora felhőszakadás volt, hogy olyan volt a kert mint egy kisebb tavacska. Na aztán ma reggelre minden el is tünt, csak a süppedős földön látszott, a tegnap nyomai.A 200 l.es hordó teljesen megtelt, igy a másikba ma reggel gyorsan átmertem, hogy legyen hely az utánpótlásnak. Dörgés-villámlás itt is volt  böséggel. Sajnos a lábam az időváltozásokat nagyon jelzi. Már nem is tudom, hogy mire reagál jobban. Az eső, vagy a szél jöttére, vagy a hömérséklet változásra. Mivel bogyótz nem szedek, csak krémezek, bizony eléggé megkinoz. Na ennyi volt a panasz,


    Anikó, biztos élvezed a kedves családi együttlétet, és örülsz Te is a gyerekek gyarapodásának.


    Borsika Jó volt kedves, vidám soraidat olvasni. Kedves családod ki mélni akar, azért nem téged terhelnek a befözéssel. Ezt szeretetből teszik.


    Julika, csak csodálni lehet, hogy mennyit dolgozzól. Szerintem már ahogy mondják, olyan lehet a konyhád mint Salamon. t-..e Gondolom finom volt a vad étel és jól szorakoztatok. Nagyon kedves vendégeid lesznek. Biztos sokat fognak mesélni.


    Sacika, remélem most tudsz majd egy kicsit pihenni. Az alvással hogy állsz? Igen Ricsi és Viki féltestvérek.


    Magdika, bátor vagy, hogy hétfön jra meglátogatod a fogdokit. Nem volt semmi baj az esti evésből?


    Ildike, óvatos vagy, s ez jó. Várd meg a szivvizsgálat eredményét. Azért olvasom, hogy csak csak  tevékeny vagy. Bencéék gondolom tele vannak gazdag élményekkel


    Érdemes megfogadni a mai gondolatokat. Kiváncsi vagyok az új müvedre. Milyen csoda szint kevertél ki?


    Pötyike, jól vagytok? Mi ujság a távoli családoknál?


    Erika, Marika nálatok is volt özönviz szerü eső?


    Nagyon kellemes és nyugodt fájdalommentes napot kivánok.

    előzmény:
    BORS (284144)
    2019-07-14  08:55
  7. 2019. július 14. 10:56284145.

    Sziasztok!


    Nálunk este volt egy kis zápor, de most olyan erősen süt a nap, biztos összehoz megint egy kis vihart.


    Én is megkívántam a lekvárfőzést..vettem 2 kg barackot ..csak azért ennyit mert nem volt elég érett. Ma megfőztem..lett két kis üveg..és jó savanyú!


    Amikor tanyánk volt benne 10 ..a telken meg még 40 db sárgabarack fával!!!


    Főztem ám a lekvárt, meg volt ám belőle pálinka bőven! Már amikor termett! Mert volt olyan év, hogy úgy kellett összebogarászni egy gombócra valót. Amikor meg termett..mindenkinek volt..alig bírtuk eladni.


    Ma tökfőzeléket főztem cs.pörkölttel. Éss...tervbe van, hogy mindjárt nekiesek egy kis barackos gombócnak!!


    Kérdeztétek mit varrok? Volt egy babafejem..ami nem tetszett, de végül lett teste és babává vált. Mondtam a családnak "randa" és ezért lett Wanda nevű. Tényleg a fiú babáimat rögtön eladom..úgy, hogy ez lesz megint a következő.


    Alexáék voltak iskolai buliban. Annyira más ott az iskola! Van egy nagy rét Leona iskolája mögött és sátortábort szerveztek a gyerekeknek és szülőknek. Mindezt a holdra szállás 50 évfordulója alkalmából!!! Nem is ők szálltak a holdra mármin t az angolok..meg azt se tudom rényleg ilyen ünnep volt tegnap?


    Mindegy, jó buli volt..délelőtt mindenféle szerepléssel, énekkar, tánc, (Leona mindenben szerepelt) szendvics, üdítő..és este szalonna sütés..és ott alvás!


    Itt nem hallom, hogy valami ilyet szerveznének az iskolák.

  8. 2019. július 14. 08:55284144.

    Pontosan ez az idézet kellett a mostani lelkemnek, köszi, jó volt megkapaszkodni benne! Már is minden még szebb, biztatóbb. 

    előzmény:
    franci47 (284143)
    2019-07-14  08:40
  9. 2019. július 14. 08:40284143.

    Jó reggelt, én is szép vasárnapot kívánok!


     


    Borsikám, nagyon szép a monológod, tetszik, hogy is tudod ennyire összefogni, megírni a történéseket. 


    Energiavámpír, bizony ismerünk ilyet, lehet, hogy néha mi is belépünk ebbe a kategóriába, ha időben észbe kapunk, akkor  leállunk.  Nekem is van ilyen ismerősöm, jó passzban kell lenni, hogy  el tudjam viselni. Persze tanácsot adni nem lehet, mert azért mindent nem ismerünk a másikról, sokszor még magunkat sem ismerjük elég jól. 


    Nálunk most szép az idő, egyáltalán a kánikulának semmi nyoma nincs, tegnap felhők jöttek-mentek, akár az élet, jön jó és rossz is. 


    Julika, nagyon szép napjaid vannak, igaz, hogy nagyon megdolgoztál érte előre, de hát ezzel jár.


    Borsika, mi bajod a rántással. Megcsinálod, aztán annyit teszel az ételbe amennyit akarsz, nem muszáj mind felhasználni. 


    Sacikám, ha ennyire nem tudsz aludni, vegyél be egy picike nyugtatót este. Néha én is megteszem, bár mostanában azért kicsit jobban alszom. /0.25-ösből egy negyedet néha-néha/ . Aztán van idő, hogy itt a gép előtt alszom  egy mukundát. 


    Nem nézem a 5o részest én sem, csak letöltöttem, mert így is várogatok kettőre, mindkettő jó, majd ha kész lesz elküldöm.


    Magdikám, kitartás, csak ugye nehéz dolog az étkezés. Írtad, szebb leszel mint új korodban, csak ugye nehezen tudjuk kivárni. A türelem néha elfogy, és a nehézségek  okozzák. 


    Pötyi hogyan ünnepeltetek, remélem jól sikerült és mindenki  jól volt egészségileg, bár a felhők időjárásváltozás okoz némi izgalmat.


    Marika, nem sokat tudok rólad. 


    Annuska, javult-e a térded. Az én testem nagyon kívánja a csk. masszirozásait, de  még nem megyek h ozzá, ebben a hónapban biztos nem. A  lökéshullám is kellene, de  nem akarom magam kitenni, ekkor mászkálásnak. Szóval ütemezni kell. Örülök, hogy Vikinek sikerül egy új kutyust  kapni/venni.


    Erika, nagyon jó nektek, még az esőzés ellenére is, bár amennyi most nálunk volt, ha nálatok is annyi esett, megint csónak,vagy helikopter /helikopáter, emlékszel?/ kell az átkeléshez. Voltak-e vendégeid a birtokon? 


    Anikó remélem élvezte az unoka vendégszeretetét, és jól érezte magát. Remélem a festmény is tetszett, és megnézhette a falon is. 


    Jó lett a kovászos uborkám, a következő adagot már leszedtem, mondjuk tegnap kellett volna elrakni, de a baracklekvár főzés annyira elvette az időmet, na meg sürgetett a festegetés is. 


    Tegnap későn kimentem a kertbe, előjöttek a csigák, ma este mindenképpen ki kell mennem kicsit gyéríteni az állományt.  Mármint a csigákat. 


    Tegnap festettem,  /délután/ hát úgy el lehet fáradni benne, nem is gondoltam. Még kicsit hiányos a kép, valamit kell vele csinálnom. Tegnap rájöttem egy színkeverésre,  annyira szép színt kaptam. Ha lehet mutogatni, majd megnézhetitek. 


    Aug 3-án lenne piktortanodás festés - napraforgó festés lenne,  ha nem jön semmi közbe elmennék. Már oly  régóta szeretném. Valamikor próbáltam és a szirmokat nem tudtam úgy megcsinálni a gyakorlatban, mint ahogy elméletben tudtam.


    Bence és Bea megjöttek Au-ból, sok élménnyel, hát nem volt semmi az a csúszka. Át is kellett szállni másik pályára, na és azt volt nehéz, és durva, szinte meredeken kellett lefelé zuhanni. Na a vérnyomásom oda lett volna.  Várni is kellett több órát, mert eleredt az eső, így is szélben mentek le, remélem senki sem fázott meg.  A csuszka sebessége  az egyén súlyától is függ. Anita a  legkisebb, ő mindig későn érkezett be. 


    Szép helyeken jártak,


    Most kinézek a konyhába, megnézem mit lehet az előkapott húsból csinálni. 


    Mai idézet


    “A boldogság egyik titka, hogy el tudd engedni azt, amilyennek látni szeretnéd az életedet, és tudd azt ünnepelni, hogy milyen valójában.


    Mindig legyen időd arra, hogy boldoggá tedd a lelkedet.”


     

  10. 2019. július 14. 06:57284142.

    Jóreggelt, szép vasárnapot


    kívánok,  minden jót, amit csak szeretnétek.


    Bizakodva nézek a nap elébe, csodásnak igérkezik. Ténnnleg. Kinéztem, esett, most meg már majdnem kisütött a nap.Tegnap? .nahát, égiháború volt este felé!!..Aztán zuhogott rendesen. Biztos meghálálja a fű a kertben. 


    Nem baj, ha bölcselkedsz Harangvirágocska,  ..mindíg jól hangzik, imádom olvasni, rengeteg vidám tanulság van benne. Az energia-vámpírság  nagyon fárasztó, ha kikapaz ember magának egy ilyet, ..annak annyi.


    Nekem egy nagyon közeli ismerősöm - akimaga is e.elszívó, -  mesélt hasonló sérelmekről, amik őt érték. Mondta, ..mondta, közben engem is szinte elfogyasztott.


    A szomszéd kertje mindíg zöldebb. Így mondják, ..a mi utcánkban sok a példa erre. Van egy "minta" konyhakert, és egy "parkosított"  díszkert, ami jópéldául szolgál minden környékbelinek, ..emberek így kell csinálni,  ez csodás. Elismerésre méltó. Julika mi  lett? Végül lepermeteztél?  ..vagy megzavart az időjárás? 


    Sacika, ..tudom, hogy mára már megint sugárzó  és tettre kész mama vagy, semmi féle  akadály nem gördülhet eléd, teli energiával,   váúúúú... és megint varázsolsz valami csoda ebédet a Tieidnek! Nekem paradicsomos káposztám van mára, ..tegnap alkottam. Na, nem volt nagy ügy. Mostanában kerülöm a rántást, sűrítek.Vagy eltalálom vagy nem. 


     Úgy van, ahogy a Többiek  is mondják, Ildike,  ..mindent tegyetek el télre, tartalékolni kell ami kerti, háztáji, az legkisebb  uborkáig bezárólag. Minden falatja kincs. A  dolgos két kezetek munkája, eredménye. A sárgabarack?  nahát, ..450-el kezdődött  a mi piacunkon,  de fogadok, hogy a fele még alkalmatlan volt befőzésre. Dünnyögtem. Inkább  mosolyogni fogok.


    Sacika a galambicából sült lett, a jostából pedig.befőtt. Olyan ízesen írod le a konyha kerti növényeidet, hogy szinte látom, ahogy teszel-veszel, ....kihasználsz minden tenérnyi helyet. A zöldbabra nem volt jó ez az időjárás. A piaci árán is érezni. Alig kapni, az is 1200 Ft felénk.


    Mindenkire gondolok, ..kelek. Ma teljesen enyém a laptopom. Írhatnék, ..de nagyon sok elmaradt feladatom van. Bizony. A munkák helyett  regényt olvasgattam. ..emitt dorgálom is magam, de megérte, ..olyan könnyű sz-mes, limonade volt, tele csodákkal, édes álmokkal és beteljesült vágyakkal. Ilyen is kell az embernek. Komolyan mondom. Mondjuk, ..a regény közepe táján  már tudtam, ..előre kitaláltam, hogy kb. mi fog következni az eseményekben, ..de kitartóan végig olvastam.Kb. 400 oldal volt, szerintem 200 -ba bőven bele fért volna ez a sztori. Úgy kell nekem!  


    Erika még maradtok kint a természet lágy ölén?  Volt-e ott is esőcske?


    Anikó mit főzöl ma, ..gondolom Te is gondosan dobozolsz, ..olyan nehéz keveset főzni, ugye??


    Marikának is egy nagy ölelet,  :-)) ha valami  történeted van, kérjük a mesét. Csak "úgy" meséld el. 


    Pötyike, hogy vagytok, miket varrsz mostanában? Mi a trendi: látom a fiúbabák nagyon népszerűek, elfogynak a készletből azonnal. A barna bőrű baba végül sláger lett? 


    Jaj, kelek tényleg. Ildike bizony most  nem ártana nekem egy biztató, szép jövőt igérő  bölcselet. olyan találóakat szoktál hozni.  virág érte. Mindíg jól jön,  derüsebb lesz az egész napom tőle.  


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284141)
    2019-07-13  11:06
  11. 2019. július 13. 11:06284141.

    Sziasztok!


    Sacikám én is "energia elszívásban" szenvedtem tegnap, és mostanában gyakran megtörténik.


    Mozgalmas napok vannak mögötted...kevés alvással ...ez nem jó.Napközben sem tudsz egy kicsit aludni?Azért kérdezem , mert engem az álmatlan időszakaimban a "nappali szundikálás" tart életben.


     


    Igaz ...nem akarok bölcselkedni...


    A fogam rendben van ...de van mááásik ha lesz bátorságom ...hétfőn fogorvossal kezdek ....aztán ha kész leszek ...szebb leszek mint új koromban .


    Tegnap ráfaragtam ...B. hozott kebabot....nagyon szeretem , de nem tudom miért nem veszek magamnak időnként....sajnos csak nézni tudtam ....aztán este lesz ami lesz befaltam ....túléltem.


    Ildikém nagyon igaz a tegnapi gondolat.Elnézést, de csapongok összevissza....már a jegyzetemben sem igazodok el.


    A barackot ha sok is csak főzzed...eláll évekig..csavarosan.A héten találtam Tómalmon a kamrában egyet ...még J. főzte be ...jó pár éves ....de finom.Adtam magamnak még egy kis időt lekvár ügyben  előre tervezek.


    Annuska Vikinek biztos sok öröme lesz a kutyusban.


    Julika jó délutánt.Kicsit túldolgoztad magad tegnap.Nálam lejárt a hősködés időszaka.Jobban félek az abból eredő bajokból.Elvégzek amit tudok ....a többi majd lesz valahogy.Nehéz volt eljutni idáig ....de ez van.


    Anikó  ...most vagy háznézőben?Nagy öröm látni a gyarapodásukat....és együtt lenni.


    Azért teljesen nem lustultam még el takarítottam, varrtam , töltöm az 50 részest....de nem kezdek bele semmibe ami nincs kész.A véleményetekre / aki nézi/ azért kíváncsi vagyok.


    Itt hol esik kicsit...hol nem ....olyan igazi áztató, még nem volt.


    Erika, hogy telnek a napok?Elkél e az alvózokni? itt most eléggé hűvös van.


     


    Legyen szép a napotok!


     


     


     


     

  12. 2019. július 13. 09:10284140.

    Saci szép estét, én szép napot kívánok!


    Sajnos reggel nagy eső esett, nem tudtam permetezni..most sajnálom hogy az este már nem volt erőm megcsinálni...de talán jobb is így, mert ha túl feszítettem volna a húrt ma már lehet nem is tudok felkelni. Így reggelre kipihentem magam, igaz nem tudtam elvégezni, de majd este, remélem addig elmennek a felhők. Most elég magasan vannak, és abban is reménykedem, hogy a mire átmegyünk ki is derül. Ha nem a kocsibejáró alatt üldögélünk, eszünk iszunk, beszélgetünk. Most varrogatással töltöm az időt, olyan nemszeretem varrogatás, nadrág vastag gumija engedett el, azt erősítettem fel, a kifogó kesztyű lyukas, megégette Timi kezét, azt stoppolom amíg nem veszünk másikat..meg mindenféle javítgatás. Jobban szeretek hímezniMelinda és Elza már robog haza felé, nagyon örülök a találkozásnak. Holnap egy grazi barátnő is jön, /magyar, tanárnő, mezőkeresztesről származik, onnan jönnek ide/ itt ebédel az Elza korú kislányával és 3 napot tölt Csabán. Kettőt szállodában alszanak a harmadikat Szanában...különböző programokat csinálnak, megismerkedik Csabával, átmennek Gyulára és ha jó az idő Szanában is töltenek egy kis időt, szerdán utaznak haza Garazba kocsival..Melinda és Elza jövő vasárnapig maradnak.


    Ennyi a program, mást egyenlőre nem tudok írni. Talán ma nem fájok, megjött az eső, azt nagyon éreztem. 

  13. 2019. július 12. 20:05284139.

    Szép estét Mindenkinek!


    Dalmának én is kívánok sok boldogságot és minden jót!


    Ma korán főztem, aztán délelőtt Saciékkal elmentem Zegerszegre, vittek háztól házig. Amig ők a kórházban voltak én ott maradtam az unokatesómnál.Nagyon rossz érzésekkel jöttem el , nem tudom létezik e ilyen, hogy energia elvonás, de teljesen lemerültem,


    Nemrég etettem meg a fiukat, ma jöttek utoljára, jövő héten már táborba mennek. Lángost sütöttem.


    Próbáltam visszaolvasni, de agyam laza...


    Anikóéknaj jó utat kívánok..szép együtt töltött időt


    Magdi sajnállak a fogad miatt, talán már nem fáj a helye


    Borsika, lesz kis tennivalód, ha egyedül marads a három kutyussak, nem fogsz unatkozni


    Annuska , olvasom, hogy Vikinek új kutyabarátja lesz, ha nem is feledteti az előzőt, de talán kicsit megvigasztalja.Már akartam kérdezni, Viki és Ricsi ugye testvérek?


    Ildikó, mostanában nagyon aktív vagy, azért vigyázz is.Még nem köszöntem meg az 50 részest, most megteszem.Nagyon kíváncsi vagyok milyen, de soha többet nem kezdek el olyat, aminek nincs itt végig a felírata


    Julika, a takarítással én is így vagyok, ha elkezdem jönnek elő sorba a feladatok és bárhogy is elhatározom, hogy jobban vigyázok egy idő után nálam is alábbhagy a lelkesedés..Nagyon finomak lesznek a partiétele.


    Marika jó volt olvasni a csajos találkozásotokról...


    Erika meg csak élvezi a a telki nyarat.


     


     

  14. 2019. július 12. 19:01284138.

    Szervusztok!


    Ma csak most értem ide. Reggel folytattam a konyha takarítását ami elég nagy falat volt. A fene sem látta, hogy ennyi kosz gyűlt össze, rakódott le...csak meg kellett piszkálni, és máris ordított, hogy bizony poros az a szekrény. Persze nem csoda, onnan fűtök. Igaz, már régen vége a fűtésnek, volt húsvét is...a kötelező takarítási időszak, e ugye a kert is adott munkát..és kifogás mindig van.   Csak jók ezek a vendégeskedések, az ember kénytelen rendet vágniMost majd egy jó ideig ülhetek a babárjaimon, ..vagy inkább igyekszem folyamatosan karbantartani a rendet. Ez egy ideig megy is, aztán szépen elkezd zülleni de mivel ott, ahol a papok táncolnak mindig rend van nem tűnik föl a hanyatlás..és akkor jön  vendég és megint frissen illatozik a lakás. Most jól kitárulkoztam


    Délután még kiszaladtunk a nyaralóba a tárcsáért, azon fog holnap sülni a vad húsból készült kolbászka, és főni fog bográcsban szarvas pörkölt...mert egy vadász bográcsában mi más főne?  kerti party lesz, a szokásos résztvevőkkel.


    Permetezni kellene de alig tudok megmozdulni, nagyon elfáradtam a létrázással..majd reggel..remélem nem lesz eső, bár jelzik, nem lesz zavartalan az időjárás.


    Korán ágyba bújok...szoktam nézni a Mi kis falunkat...olyan jók a színészek, a történet meg szórakoztató butaság

  15. 2019. július 12. 16:46284137.

    Sziasztok, 


    hogy van Mindenki? 


    Ma örömteli nap van, ..köszöntjük Pötyike Dalmáját, ..gratulálunk, boldog névnapot kívánunk sok szeretettel!


    Magdikám, szia, hogy van a fogad? Ejnye, a nemjóját, igazán elkerülhetett volna téged ez a nem kívánt fogfájás! Kívánom, hogy valahogy elmúljon, jó vége legyen. Annyira sajnállak.  


    Sacika Te is  gyengélkedtél, sajnálom: remélem sikerült összeszedni  magadat.   A  kert, igen, az mindíg munkát kínál. Örülök, hogy most elégedett vagy vele, kicsit pihenj, lazíts  - modom én, de hát hogy is lehet lazítani, amikor egy csomó éhes rollerost kell uzsonnáztatnod, ugyebár?  : - ))


    Ki is mondta a szódabikarbónás permetet? Magdika. Én is megpróbálom. A rózsákra. Csak kettő van, egyik beteg. Távol vannak egymástól.


    Julika megcsodáltam a hímzett párnáidat, mit ne mondjak: gyönyörűek!!  


    Anikó, bizony nagy öröm, amikor a család  össze tud jönni egy jó kis ünneplésre, ..pláne, ha a  Nálad lehetnek.  


    Ildike, nem hagyod el magad, semmikor, ..akkor sem, ha valamid nagyon fáj. Kis hősünk. 


    Annuska, mit is mondtál?  lesz új kutyusotok?  Hozzád is átviszik majd, ugye? Nekem pár nap mulva mind a 3 -ról kell gondoskodnom.Szívesen teszem, mert szeretnek. Ma beszaladtak, nyitva volt a háló ajtó, ..hát fel is ugrottak a vetett ágyra.Hó-hó, mondok: ..azt már nem. Nem létezik, hogy belemenjek ilyen szabálytalanságba. : - ((( Aztán majd nem birok velük.


    Erika, esik, fúj??? ...vagy szépen süt rátok a napocska? Gondolok ám rátok. Most pár napig nem lesz kánikula. Az jó, ugye?? De ne is essen, OK? Olvasom, hogy valahol még jég is esett! Vigyázni magatokra!


    Ma voltam könyvtárba, csak úgy vaktában kivettem 2 könyvet, és képes újságokat böngésztem.Aztán piac, csak egy kis gyümölcsre vágyódtam. Szép őszit kaptam 350 Ft-ért. Vettem zellert és csináltam belőle zelleres krumpli levest. Üde ebéd volt. Terveztem én is, hogy idén elteszek dolgokat, de nem alakul sehogy. Találtak az enyémek fiatalabb nagyit, az főz be nekik. : - ((


    Már le vagyok "írva" teljesen. Pedig olyan sok üvegem van. Akkor minek gyűjtögettem?  Mi lesz a fölös energiáimmal? : - )))Na, majd holnap fog kelleni, biztos. Levesszük Ildimmel a nappali függönyt  kimosni, és addig megcsinálom az ablakot is. Jó nagy. 


    Marika, hogy vagy?  Olyan szépen  írtál a múltkor a Tieidről. Kedves, összetartó család a tied. Az enyémek fele most kezdte meg a nyaralást, P. Berlinbe van a barátaival, O.-ék pedig Sziciliába mentek jó pár napra. Nem is tudom, hogy a kis uszkárjukra ki vigyáz most. 


    Megint eltelik egy nap, ..az eszem megáll, hogy rohan az idő. Volt egy ilyen sláger, talán valaki emlékszik rá?!  Lehetett rá tangózni. Rég volt, igaz sem volt.


     


      

    előzmény:
    harangvirag08 (284129)
    2019-07-11  17:16
  16. 2019. július 12. 16:32284136.

    PÖTYI!


    Dalmának, vidám boldog névnapot kívánok!   

  17. 2019. július 12. 15:24284135.

    Szervusztok.


    Dalmának sok boldog névnapot kívánok.


     


    Nehezen indult a napom, de menni kellett posta, bevásárlás, közben eleredt az eső, valahogy ma nagyon elfáradtam, a lábaim nem akarnak engedelmeskedni, most vettem be fájdalomcsillapítót, a derekam is rendetlenkedik. Na elég a panaszból.


    Összepakoltam a kis motyómat, reggel időben indulunk, eljön Peti is, együtt lesz végre a család egy kicsit.


    Annuska valóban jó ránézni most a kertre, végül is eső itt sem  sok esett, inkább csak nekünk kellemetlenkedett.


    Julika biztos sikerül örömöt szerezni a szép munkáiddal.


    Sacikám jobbulást, biztos kimerít ez az alvástalan, fájdalmas időszak.


    Erika, sajnálom, hogy csak néha tudsz ellátogatni közénk, biztos jól telik a nyár.


    Magdikám kitartást  FOGDOKINÁL.

  18. 2019. július 12. 14:09284134.

    Szervusztok


     Dalmának sok boldogságot, jó egészséget kivánok


    Ma már emberi formám van, tegnap nem voltam a topon. Én is korán kelek és azt az időszakot használom ki, hogy mindig egy kicsit boklásszak, gazoljak vagy locsoljak. Már kezd érni a paradicsom, egy be is ért ma reggelre.


    Ildike Nagyon sok mindent csináltál.  Mennyire birod a terhelést.  Vettem olyan krémet. 3x be is kentem a térdem, de nagyon begörcsöltem utána. Hogy a krém hatására, vagy mástól még nem sikerült tisztáznom. Most egy kis szünetet tartok. Egy biztos, kicsit csökkentette a fájdalmat. Viki még nem tette teljesen tul magát Alexa elvesztésén, de a pótlás már megszületett és kb. 3 hét mulva lesz egy fajtiszta ordas kislánya. Igaz jó drágán. Jó baracozást- Neked pedig azt üzenem, hogy igaz, hogy az idő halad- mind ahogy az idézetben is leirtad-, de ne sies,még nagyon sok feladat vár rád amit  el kell végezned.


    Magdika remélem a foghekí fájás elhagyott már. Nálunk is ugy van a család. Sokszor csak egy hogy vagy -telefonon-, aztán meg órákig megy a szöveg. A kert nálam is teljesen száraz volna locsolás nélkül.Elcsábultulták a többiek barackozását olvasva?


    Anikó szép rendben lehet a kerted a sok munka után. Nagyon elfáradtál,


    BORSIKA, AKKOR SIKERÜLT A KÉVÉFÖZÉS REJTELMÉT MEGOLDANI. kERES ELFOGLALTSÁGOT AMIG A CSALÁD ODA VAN. uTÁNA BIZTOS NAGY LESZ A NYÜZSGÉS. Bocs mellé nyultam.


    Julika, nálad ragyog minden, s még lekvároztál is- Nagyon elfáradhatattál. Akézimunkák szépek. Biztos nagy örömöt okozzól vele.


    Sacika, sajnálak a fájsz miatt. Talán neked is használna a Julika féle kence. Én inkább a kenceket használom, s a bogyók csak a legvégén , ha már nincs más lehetőség.A kevés alvás mellett a napi feladatok, meg a gyerekek ellátása biztos nagyon fárasztó. 


    Itt is beborult. Reméltem, hogy lesz egy kis eső, de kivilágosodott. Igy megint csak a csapviz marad.

    előzmény:
    franci47 (284133)
    2019-07-12  13:09
  19. 2019. július 12. 13:09284133.

    Sziasztok.


     


    Ma  vásárolni voltam. 


    Sajnos közben eleredt az eső,így esernyőzni kellett. 


    Ma is barack befőzés lett. Kis pihenés után  üvegmosással kezdődik. A tegnap felaprított  barackot kicsit főzöm, de még nincs vége, itt a következő transzport.  Nincs szívem kidobni, bár ennyi nem kell. 


    Nem tudom mennyi uborka lehet a töveken, azt majd csak holnap nézem meg. 


    A kovászos még nincs készen, nem tudom milyen íze lehet. 


     


    Dalmát én is sok szeretettel köszöntöm.


     


    Mai gondolat  Cedamus szerint. 


    „A múlt véget ért, a tinta már megszáradt könyvedben, de az előtted álló lapok még üresek.


    rajtad múlik, hogy az a toll miképpen fog majd a következő oldalakon!”


     

  20. 2019. július 12. 06:43284132.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


     


    Szeretettel köszöntöm Dalmát névnapján .


    Itt kezd cseperészni az eső.Ma pakolás,filmezés , olvasás ....pihenőnap lesz ..meg persze fogászat.

  21. 2019. július 11. 19:29284131.

    Szép estét Mindenkinek! Estére csak ide értem én is.


    Örömmel olvasom, hogy mindenki ügyeskedik, egyszerre többféle  elfoglaltságban is.


    Nekem rossz napjaim, illetve éjszakáim vannak, az eddigi rossznál is rosszabbul alszom, nagyon fáj a lábam.Az éjjel kettőig elkínlódtam, aztán csak bevettem fájdalom csillapítót. Igy sikerült ötig kicsit bólogatni, már olyan vagyok, mint egy zombi.


    A feladataim is kicsit torlódtak, mire úgy éreztem végéhez érek kaptam egy jó adag galambicát, csak kellett vele dolgoznom, végül is mire megsült már nem bántam. A birtokról meg hoztak egy jókora adag jostát, na az elég macerás, mármint a tisztítása, de már az is üvegben van.


    A kertemben minden nagyon szép, eddig, kivéve a zöldbabot kétszer vetettem, a második vetés szép nagyra nőtt, virágzott, aztán semmi. Ma azt is felhúzogattam és a helyére ültettem pórét, vetettem levélpetrezselymet és hagytam helyet édesköménynek, amit a szomszéd Ritától kapok.


    Misinek változatlanul jönnek a barátai, rollerozás egész nap, délbe megebédeltetem őket, de ma éppen most jöttek be, hogy éhesek, gyorsan  megetetem őket.


     

  22. 2019. július 11. 17:26284130.

    Julika ...mennyi mindent csináltál ...és a gyönyörű kézimunkák is elkészültek.


    Ildikém ...ennék a pogiból ...igaz csak csipegetve.


    Tegnap megpermeteztem szódabikarbónás vízzel a paradicsomot ....nem tudom lesz e hatása.

    előzmény:
    BiriBiri (284127)
    2019-07-11  17:07
  23. 2019. július 11. 17:16284129.

    Sziasztok!


    Drága


    Borsikám a jó égre kérlek ...eszedbe ne jusson elővenni a fűnyírót ....főleg úgy, hogy nincsenek otthon.Más az ha az ember rendszeresen csinálja. Nem szabad meggondolatlannak lennünk ...ne rakjunk terhet a gyerekeinkre.Ugye nem haragszol ?...de olyan indulatos lettem....eszembe jutott  egy családi történet ...de az nem való ide.Sajnos utóhatása is volt.


     


     


    Most már visszatértem a régi kerékvágásba.A mai napom  egy része munkával telt...már amit lehetett a kőkemény földdel csinálni.Ellocsoltam az utolsó csepp esővizet.Délben megjött a Szomszédkata...miután megrakta a kukáját  "átcsaltam" / már elég régen találkoztunk/ ...és kicsit megváltottuk a világot. Jó volt ...én ugyan foghíjasan  spóroltam a szót.


    Reggel redőnyjavítással kezdtem ...felakadt...de meg tudtam csinálni.


    Annyira kedvet kaptam  a lekvár főzésetektől, hogy lehet pár kiló barackot még veszek,pedig milyen nagy hangon mondtam, hogy ...elég volt...de hát az ember időnként felülvizsgálja a nézeteit .

  24. 2019. július 11. 17:08284128.

    Nem tudom miért van fordítva a cica kép..nekem még jól mutatta. de nem baj...majd lesz másik..

    előzmény:
    BiriBiri (284127)
    2019-07-11  17:07
  25. 2019. július 11. 17:07284127.

    Szervusztok!


    Ma nagyon aktív voltam. Még az este hozzákezdtem lemosni a konyhabútort, hogy megelőzzem magam. Éjjel eszembe jutott, hogy ha a konyha tiszta legyen tiszta a kamra is...reggel a kamrával folytattam, abba hagyva a konyhát. Kicseréltem a polcon a nylon terítőt, leolvasztottam a hűtőt.....na itt lenkéskedtem. Amikor raktam vissza az üveg polcokat az alsó nem akar stimmelni. nem érettem, eddig mindig jó volt, mi történt? Valahogy oda szerkesztettem de éreztem, nem az igaz. Persze, hogy  nem az igazi, mert az igazi, az utolsó üveg polc, a mosogatóban pihent, várta hogy feltegyem. Mint ha soha nem láttam volna, nem csináltam volna, olyan bamba voltam. És milyen jó, hogy nem mostam le minden szekrényt...Zsuzsi hozott 9 kiló barackot, azt befőztem. nagyon finom lett, de takarítani kellett utána. Elfáradtam nagyon..a térdem is fáj. ha nem dunsztolom, fáj..most napokig elmaradt és jött ez a változékony idő, fájok.  5 órára esőt jósoltak, talán bejön...pedig permetezni szerettem volna. Eszi a fene a szőlőt, bordói lével próbálom megmenteni. De nem ma, félek, lemossa..meg fáradt is vagyok. Holnap is van nap...remélem permetezésre alkalmas lesz. A konyhakert is elgyomosodott...a fű még kibírná de mindenhol jön a bambusz, miatta kell majd nyírni. Szóval van munka, csak bírni kell.


    Csináltam egy mandalát és elkészült Elza párnája is. Vince reggel kétségbe volt esve, hogyan tud most bejönni? Ott van a szúnyogháló. Gyorsan beengedtem mert más mászott volna fel a hálóra.

Címlap

top