Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. augusztus 3. 10:34284351.

    Blue Kid - Wake up! (Ébredj fel!)

  2. 2019. augusztus 3. 10:12284350.

    Szervusztok!


    Sacikám! Majd megjön a kedved, úgy szokott az lenni, itt fáj, ott fáj, fáradt vagyok...aztán nagyon jól sikerül a találkozás.


    Én már megfőztem egy jó gulyást, igaz, lecsó kolbászból, de valami isteni finom lett, sok zöldséggel...galuskával. Azt hittem ezzel vége is a konyhai munkával amikor csengetett a szomszéd Böbi, hozta a szokásos zöldbabot, zsenge, csodálatos 1. 80 deka.Azt fogom majd blansírozni..éppen most fogyott el a tavalyi, palóclevesnek szoktam elkészíteni. 


    Ildi!


    Megtaláltam két zacskót. Az egyik paradicsom Korall. isteni finom, a legjobb ízűnek írja, a másik Tomate Tres Cantos. Nagyon finom, elég nagy gömbök.


    Köszönöm a linket, kérem a többit is. Vince nem akarja hogy veletek foglalkozzak..

    előzmény:
    Rolta (284349)
    2019-08-03  09:54
  3. 2019. augusztus 3. 09:54284349.

    Szép napot Mindenkinek!


    A tegnapi nap csupa ámulat....


    Imádom Ildi napraforgóját , nagyon szép , de ő még ezen is szépíteni akar..


    A másik, már nem kellemes ámulat a csirkeláb.Mióta írtátok, hogy jó az izületere is, azon kívül, hogy a család egy része szeret, sokszor veszek, ilyen drágával még nem találkoztam


    Nem igazán vagyok formában, de össze kell kapnom magam, mert megyünk a gyerekekkel Csokonyavisontára, megünnepelni a nászom névnapját, az unokák ott vannak, majd együtt jövünk haza.


    Mindenkire gondolok és kívánom, hogy legyen szép a hétvégétek!

  4. 2019. augusztus 2. 22:33284348.

    Helyesbítés, azelőtt 110 ft volt a csirkés boltban.

    előzmény:
    franci47 (284347)
    2019-08-02  20:34
  5. 2019. augusztus 2. 20:34284347.

    Lányok a csirkeláb megdrágult. Most vettem  igaz nem comb árában van. Nem volt 3oo ft kilója. Azelőtt 440 Ft volt a csirkés boltban. 


    Ketten szoktuk megenni a kutyával,  először én, utána a kutya kapja meg. 


    Julika, majd nézz be a  leveleződbe kb fél óra mulva. 


    Megsült a  hajtovány, hát nagyon finom lett. Ujra köszönöm Pötyi, kicsit ég az élesztőstől a gyomrom, de majd veszek be gyógyszert.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284344)
    2019-08-02  18:32
  6. 2019. augusztus 2. 19:57284346.

    Lehet bio volt .

    előzmény:
    harangvirag08 (284345)
    2019-08-02  19:56
  7. 2019. augusztus 2. 19:56284345.

    Én is csodálkoztam.. itt nagyon ritkán lehet kapni..igaz a cs.comb most nagyon alacsony áron van.


    Megint készülődik az eső.

    előzmény:
    BiriBiri (284344)
    2019-08-02  18:32
  8. 2019. augusztus 2. 18:32284344.

    Magdi!


    Hogy lehet drágább a csirke láb??? Már régen vettünk, de úgy emlékszem az olcsó..viszonylag. Itt most készülődik valami...a net 10 re ígérte, hogy kitör, leszakad az ég..majd meglátjuk..de már hűl a levegő, felhősödik. A fejem is fáj egy kicsit.  .mint ha szemetelne egy kicsit..már nem kellene, minden sáros.

    előzmény:
    harangvirag08 (284343)
    2019-08-02  17:41
  9. 2019. augusztus 2. 17:41284343.

    Sziasztok!


    Olyan álmosító idő van , majd elalszom....ráadásul egész nap tévedésben voltam ....azt hittem szombat van.


    Reggel voltam a piacon,a "fügésember" 1400 Ft-ért adta a füge kilóját....az osztrákok meg úgy vitték mintha ingyen lenne.Voltam Spárban.Rekord dőlt ...drágább volt a csirkeláb / azért vettem / mint a comb.Hazafelé bár volt nálam ernyő ...jól megáztam.


    "Majdnem" mentem Tómalomra.A gyerekek valami városi programot terveztek ...én meg mentem volna némi kerti munkámat megcsinálni  és kicsit dajkálni Boscót.Erre délelőtt zuhogott az eső ....haza jöttek .A föld sáros ...így itthon maradtam.


    Ildikém ...jó a kép.Éva is fest?  Családi örökség a tehetség? Jól teszitek, hogy holnap mentek Anikóval ....biztos izgalmas lesz a napraforgó festés.


    OLyan szorgalmasak vagytok..Saci a mi tómalmi házelejünket is rendbe kéne rakni.Eddig vártam az esőt, most meg nem leszek kint...így elmarad.Julika csak főzi a sok paradicsomot.Állítólag a miénk is érik ...de lassan.Remélem hétfőre már jobb idő lesz....jó lenne kimennem.


     

  10. 2019. augusztus 2. 16:26284341.

    Szervusztok.


    Kicsit hosszú távollét után csak idetaláltam. Itt voltak a vendégek, sajnos a legkisebb belázasodott amire ideértek, elmentünk gyorsan lázcsillapítóért, de másnap orvoslátogatás volt, ennek ellenére jól érezték magukat.


    Már második napja próbálkozom a festéssel, még nincs kész, de elfáradtam és akkor türelmetlenebb vagyok, így abbahagytam, mert csak rontok rajta. Holnap elmegyek  Ildivel a tanodába,ahogy közeledik az idő, úgy nő a bizonytalanság.


    A filmet én is nézem, a 11-nél tartok, most kezd érdekesebb lenni.


    Magdi, szép képet hoztál a Tómalomról, kellemes környezet.


    Itt már másodszor esett az eső ma, lehűlt a levegő is, talán már nem lesz akkora csattogás.

  11. 2019. augusztus 2. 16:04284340.

    Szervusz Ildi!


    Megnéztem, tetszett de mint sok már film kicsit hosszúra nyúlt...bár az érdeklődést végig fenn tudták tartani.  Nagyon érdekesen csűrték csavarták a történetet csak a nevekkel voltam bajban. Érdekes módon adnak neveket a gyermeknek, aztán az is furcsa, hogy máshogyan hívják felnőtt korban.


    Nem tudom milyen paradicsomunk van, Timi többfélét csinált. A sárga nagyon érik meg az olyan fekete de nem fekete csak olyan nem piros. Azt szeretem a legjobban mert annak nagyon vékony a héja. lehet hogy valahol megvannak a zacskók. A pirosak vagy 3 félék, nagyok, édesek..nagyok... És a héjuk is vékony. Most ezzel nem mondtam semmi...korán lett telepítve, védett helyen vannak..biztosan azért terem annyi. Meg nagyon sok tő van, 30-40 között. Még ilyen sűrű levem nem volt, nagyon jó fajták.


    valami időváltozás lesz mert nagyon álmos vagyok és olyan fáradtnak érzem magam. Néztem, hogy esze 10 korül ér ide az eső de aztán tovább is megy.

    előzmény:
    franci47 (284339)
    2019-08-02  14:41
  12. 2019. augusztus 2. 14:41284339.

    Sziasztok Lányok. 


     


    Délelőtt takaritás volt a szobában, leszedtem a függönyöket is, vissza is raktam. Kerestem a régit, sehol sem találtam. Fél 1-kor végeztem, de még  nem volt alapos  a munka, még egy ilyen délelőtt kell. Tegnap elfestegettem az időt, és tegnap előtt is. 


    Évával is festettünk, először nem akart, talán csak tettette magát, mert,mégis  szívesen csinálta, és jó is lett. Egyszerűt választottam,  nekem is nagyon jó volt. 


    Tegnap még tettem el koviubit télire szeretném, remélem eláll, az eltettek még megvannak, úgy nézem. Kis zöldbab vár még rám, de most egy kicsit itt üldögélek, vagy lefekszem.


    Itt ma is esett az eső, igaz nem sok.


    Annuska a holter eredménye nem volt meg, mert nem müködött a nyavalyás. A másik kedden, v. szerdán lesz meg. Sajnos a dokit nem érem el az eredménnyel, mert nyaral, akkor beszéltük volna meg, amikor az ultrahangot  csinálta. Azon nem volt különösen kirívó dolog, szövegileg  igazán semmi, a mért eredményekhez nem értek. Biztos mondta volna a doktor, ha valami van. A holtert meg kell kérdeznem, hogy milyen, van-e benne veszélyes valami, akkor valahol mindenképpen keressem meg. Na hogyan is,  hol is?  Ezt még nem tudom.


    Kedden megyek lökéshullámra is, mert a jobb lábamra még kell.  Ezen a nyáron aztán kiköltekeztem magam egészségügyileg. 


    Ma sütni is akartam, de már elfáradtam. 


    Új klaviaturám van, ezen van hold is, én meg benyomtam kiváncsiságból, és elsötétedett a kép, nem tudtam visszahozni, kikapcsolt. Na ez jól megijesztett, hogy most talán töröltem mindent. 


    Köszönjük a szép zenéket, jó lenne tudni kitől kapjuk, biztos kedvességből.  Nem akarsz esetlen pár szót írni Blau Kind - Kék Gyermek? 


    Borsika, te is jól kifutottad magad. 


    Julika, milyen fajta paradicsomod érik ennyire? Megnézted a sorozatot végig? Tetszett. 3o résznél vagyok. 


     


    Magdikám, szép a Tómalom, én is nagyon szeretem a vizet,  nézni, mondjuk úszni nem tudok. 


    Holnap a Piktorban napraforgó festés lesz. Próbáltam gyakorolni, az FB-n van. 


    Ilyet festettünk Évával.  


    /Az övét is lefényképeztem, most nem találom. /


     


     


     


     

  13. 2019. augusztus 2. 13:25284338.

    Az Elton J. is nagy kedvencem.Milyen fiatal volt még itt.


    Spenótot főzök, tjással,  azt nem kell rágni. Meg hozzá sós krumplit. Voltam gyógyszertárban, hogy le ne járjanak a recijeim. Boltban és temetőben. Meg is volt a napi sportom. Na, még egy kicsit dobáltam a labdát Nutinak meg Micikének. Kész műsor a játékuk, mert a labdát egymás elől begurítják a kerti kis tóba is, onnan meg nehéz kihalászni. 


    Párás meleg van, ez sem jó, a sima hőség sem jó,  .szóval nekem már semmi sem jó. Most megzuhanyozok és talán tv-zek, ha közben el nem alszom. Próbálok napközben erről leszokni, hátha akkor nyugalmasabb lenne az éjszakám. Kívánok kellemes időtöltést, kevés munkát Nektek. 

    előzmény:
    Blau Kind (284334)
    2019-08-02  10:31
  14. 2019. augusztus 2. 12:16284337.

    Jaj istenke, de szépek ezek az aláfestő zenék!


     

    előzmény:
    Blau Kind (284324)
    2019-07-31  20:30
  15. 2019. augusztus 2. 11:20284336.

    Szervusztok


     A párás, nagymeleg után ma kevésbé  párás a levegő. Lóg az eső lába, de még sehol semmi.


     Olvastam mindent. Sacika megint bele huztál. remélem már jobban vagy. Anikó , a te lábad is rendbe jött.


     Julika akkor dorbézolás lesz? Tetszettek a buddha gondolatók. Mélyen elgondolkodtató. Ügyes vagy, hogy részletekben biztositod a téli paradicsom szükségletet.  Ildikét nem láttam. Illetve olvastam, hogy a holter nem mutatót semmit és meg kell ismételni. Pötyike, gondolom Ti szenvedtek a legtöbbet ettől a melegtől. Megy a klima? Magdika az a vizes kép igazán uszni csábitó.


    Gondolom mindenki el van foglalva.  Jó pihenést és fájdalom nélküli napokat.

  16. 2019. augusztus 2. 10:41284335.

    SERAPHINIT - GEMS TV, GERMANY

  17. 2019. augusztus 2. 10:31284334.

    Elton John - Blue Eyes

  18. 2019. augusztus 2. 08:46284333.

    Fürdésre, úszásra csábító kép!


    Szervusztok!


    Ma paradicsom főzéssel indult a napom, 2 liter 7 decit főztem. Én szívesen elpecselek kis adaggal, ennyit tudok állni...ha sokáig ácsorgok megfájdul mindenem.


    Most egy hétig egyedül leszek, azt teszek veszek amit akarok, azt eszek amit megkívánok. Azt hiszem lecsó partis hét lesz. Nagyon szeretem, tojással szoktam csinálni. van a fagyóban tengeri hal, majd abból is csinálok valamit..laza hét lesz. Most úgy tervezem, aztán ki tudja, mi jön szembe velem?


    Saci!


    Nekem is van tégla járdám, bent a kertben, de én nem gyomálom, tagnap lefújtam Gilalkával. sajnos nagy gyomok, kénytelen leszek majd hajlongani ha elszáradt. Kint az utcán nagyon feljött a fű a járdára, azt is lefújtam.


    Most még időzök egy kicsit a gép előtt, nézelődök, aztán teszek egy kört, mi jön szembe velem? ha nem kedvemre való, kikerülöm

    előzmény:
    harangvirag08 (284332)
    2019-08-01  18:45
  19. 2019. augusztus 1. 18:45284332.

    Tómalom ...2019

    előzmény:
    harangvirag08 (284331)
    2019-08-01  18:38
  20. 2019. augusztus 1. 18:38284331.

    Sziasztok!


    A tegnapi rekkenő meleget az este eső követte.Kellemes volt a reggel ...de most megint nagyon meleg van.


    A mai napom csak úgy "elment". Tettem-vettem.Sok látszata nincsen.Csináltam kovászos uborkát,mostam egy keveset. Nemrég jöttem meg a kórházból.....fáradt vagyok, főleg lelkileg.


    Nagyon köszönöm a jókívánságokat....ráférnek az ünnepeltre.

    előzmény:
    M12345678 (284329)
    2019-08-01  15:14
  21. 2019. augusztus 1. 18:09284330.

    Janis Joplin - Piece of my hart (Szívemnek egy darabja) 

  22. 2019. augusztus 1. 15:14284329.

    Magdika és Marika, ugyan kissé elkésve, de nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kivánok Juditoknak


    névnapjuk alkalmából

    előzmény:
    potymama (284322)
    2019-07-31  10:06
  23. 2019. augusztus 1. 09:13284328.

    Ez nagyon ismerős hang mostanában...de nálunk tegnap ennél sokkal durvább volt. Különben a csendes eső hangja ,plána ha szükség is van esőre, megnyugtató.

    előzmény:
    Blau Kind (284327)
    2019-08-01  08:45
  24. 2019. augusztus 1. 08:45284327.

    Az eső hangja

Címlap

top