Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. november 21. 09:59285301.

    Szervusztok!


     


    Bocsánat Francika, hogy tegnap nem küldtem el a receptet, de egy katasztrófa volt a tegnapi nap. Kora reggel elmentünk Ráckevére a piacra, közben megnéztük a telket is. Szerencsére itt semmi baj nem történt. A piacon olcsón és jól bevásároltam.....kétféle szalonna, csülök, kolbász és a végén gyönyörű marha szegyet vettem, a karácsonyi húsleveshez (csak 950.- Ft volt kilója)......


    Haza érve jött a telefon, hogy a kiszerelt panelt (cirkó) el kell vinni egy szerelőhöz, csúcsforgalom, alig lehetett közlekedni.....A panel csak ma lesz kész.....Nincs valami nagy meleg a lakásban.....hősugárzó megy....villanyóra pörög.....számla majd az égben lesz...


    Időpontot sem sikerült szereznem, vagy foglaltak, vagy kicseng, de nem veszik fel.......ma újra próbálkozom, semmi siker. Mi a fenének van a telefon, ha nem veszik fel......Így megy el a nap nagy része


     


    Ha már kipanaszkodtam magam, jöjjön a pogácsa receptje:


    50 dk liszt, 1 csomag margarin, 5 dk élesztő, kb. 2 dl tejföl, 1 tojás sárgája, 1 dl te, só ízlés szerint. Lehet beletenni egy darab összenyomott főtt krumplit (én kihagyom legtöbbször)


    Élesztőt felfuttatjuk. Az összes hozzávalót jó alaposan összedolgozzuk. Kb.fél ,egy órát pihentetjük, majd két centi vastagra kinyújtjuk. Pici pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. Tojásfehérjével megkenjük, sóval megpermetezzük és jó meleg sütőben kisütjük....


     


    Közben hívom az időpontost, és várom a szerelő jelentkezését, hogy lehet menni a panelért. Aztán az a kérdés, hogy ha a panel jó. mi lehet a baj.......Még szerencse, hogy nincs hideg......


     


    Legyen szép napotok!!!!!!!!


     

  2. 2019. november 21. 08:27285300.

    Borsika! 


    Én nem láttam...majd írsz egy másikat..neked úgy is mindig van mondani valód..élvezem őket!


    Szervusztok!


    Kedvet kaptam Pötyitől a virágok bemutatására. 


    1. Hibiszkusz...


    2. Kroton, a nagy kedvenc


    3. Én így pletykálkodok. Egy icipici szálacskát hozott Timi Békésről és ez lett belőle. 


    És a tegnapi esős, ronda délutánból ma gyönyörű napsütéses nap lett. Igaz, most hogy leírom és kinézek bárányfelhők úsznak át az égen, néhányban nagymosás volt mert olyan piszkos fehér...de ez nem jelent semmit, mára itt nem mondtak esőt..ez elvonul oda ahová ígérték .


    Ebédem van, talán a faliszekrényben csinálok rendet...ezt már többször próbáltam, de nem ment...nem volt kedvem hozzá..most sincs csak már unom hogy úgy kell vissza tolni mindent. Mert nálunk ilyen is szokott lenni. 


     

  3. 2019. november 20. 19:15285299.

    Sziasztok! Elnézést, ..nem látta Valaki a bejegyzésemet? Kétszer is ráklattyoltam. Lehet, hogy az volt a baj.Már 2x járok így mostanában. 

  4. 2019. november 20. 19:05285298.

    Hát én sem tartozom a görcsölők közé .


    Sacikám ...érezd jól magad a Kávéházban .....jár egy kis lazítás.

    előzmény:
    Rolta (285297)
    2019-11-20  18:15
  5. 2019. november 20. 18:15285297.

    Julika...így már értem....és nagyon örülök, hogy én is csak laza vagyok

    előzmény:
    BiriBiri (285296)
    2019-11-20  16:59
  6. 2019. november 20. 16:59285296.

    Saci! Pontatlanul fogalmaztam. Az üres gurukák nem heverhetlen csak úgy mint amikor senki sem jön.Gyakran hagyjuk csak úgy ott..mindjárt kiviszem alapján..nem dobjuk ki én elégetem..most már tettem egy dobozt abba gyüjtjük..úgy tünhet hogy rendetlenek vagyunk de nem..csak néha lazák aztán pakolhatunk..de már a vérünkben van és rendesak lettünk..az ajtňra direkt nem tettünk fogast hogy még véletlenül se maradjon kint ruha. Egyedül ez még nem gond de többet már nem birna el kis fürdöm...

    előzmény:
    Rolta (285295)
    2019-11-20  16:41
  7. 2019. november 20. 16:41285295.

    Szép estét Mindenkinek!


    Az eső csak esik, esik megállíthatatlanul..


    Pötyike.... nagyon szép képeket hoztál....a ház, a virágok és nem utolsó sorban a menyed.A virágokból választani is tudnék, bár lehet itt nem lennének olyan szépek. Majd írjál, hogy mit mondtak az ortopédián


    Anikó..... megnyugodhattál, hogy Peti szerencsésen hazaért.Élvezetes lehetett a hegyi utatok. A paradismleves-prósza ötletet tetszik, a hétre beiktatva


    Ildikó...sikerült e a Zegi utad? Bár lehet, hogy ott is közbeszólt az eső


    Julika....mostanában nekem is van motivációm a takarítást illetően, mire jön a kötöző "kedves nővér" rendnek kell lenni...Mondjuk azt nem értem miért nem lehet előhagyni a WC gurigát?  Hogyan lehet akkor használni, ha mégis szükség lenne rá? Nórinak jobbulást


    Borsika....nézegesd a szép képeket Izlandról, aztán csak magadra hallgass, amikor a döntést hozod..


    Erika....megjavították  e a fűtést? Kaptál e elfogadható időpontot?


    Marika....gyere te is mesélni...a semmiről is lehet..


    Magdi...amíg te okosodni jársz az egyetemre, addig én ma éppen csak szórakozni a Retró Kávéházba....


     

  8. 2019. november 20. 16:37285294.

    Sziasztok!


    A mai napom is a -é.Reggel köd volt ...és megállás nélkül esik az eső.Igazából csak a két ház között ingáztam.Ott összesöpörtem a lombot ....a fele még mindig a fán van.Kicsit rendezkedtem itthon a garázsban, főztem ...ez volt a mai tevékenységem.


    Pötyi jó képeket hoztál ....kis fényt a szürkeségbe.Nagyon szép minden ....és azok a kövek az előkertben.Valamikor nagyon kőmániás voltam .....aztán mint annyi minden ez is elmúlt.


    Erika ...működik már a fűtésetek?Nálunk igen @ a gáz .....az óra pörög de meleget nem érzek.


    Tegnap nagyon jó előadás volt a stroke-ról, a tüneteiről ....és a segítség nyújtásról.Elképesztő mi mindent meg tudnak tenni ha a beteg időben kerül a kórházba. Egy orvos  volt az előadó ...nagyon érthetően  mondott el mindent.


    Olyan álomkóros vagyok ....majd elalszom .


     

  9. 2019. november 20. 15:16285293.

    Pötyi de jó, hogy hoztál egy kis színes képeket ezen a szürke napon.


    Nagyon szép a ház és környezete, sajnos a menyed arca nem látszik a képen, de nagyon csinos, látszik, hogy sokat sportol. Nekem is van egy sivatagi rózsám, most igyekszem virágzásra serkenteni.


    Julika örülök Nóri sikeres műtétjének, és hogy fejlődik a tudomány.  Sok szép sikeres gyógyulásról lehet hallani, aztán amikor személy szerint kerülünk a gépezetbe, valahogy nem annyira érezzük a sikert.

    előzmény:
    potymama (285292)
    2019-11-20  12:48
  10. 2019. november 20. 12:48285292.

    Van még:


    A virágok után: menyem Zsuzsi


    És a házőrző...a kis leveli béka.


     

  11. 2019. november 20. 12:45285291.

    Sziasztok!


    Én is bejelentkeztem az ortopédiára (persze..maszek) ma 5-re megyek. A  sarkammal, nem akar múlni sőt rosszabbodik.


    Itt éppen szakad az eső, remélem 5-re eláll.


    Kaptam a fiamtól 1-2 képet...már csak a virágok kedvéért felteszem. Most csinálták a kertet, füvesítettek is.


     


    1. a ház az utca frontról..és a kis "szikla kert"


    2. ez az egyik fürdőszoba..érdekessége, hogy nyitott nincs teteje..a csillagok alatt lehet fürdeni (és ha esik akkor nem tudom mi van)


    3. igy látszik a hálószobából


    4. a fürdőben levő virágok

  12. 2019. november 20. 11:57285290.
    előzmény:
    BiriBiri (285289)
    2019-11-20  11:24
  13. 2019. november 20. 11:24285289.

    Ancsa!


    Nóri eljött és mondhatni nagyon jól van. Volt már ilyen műtétünk de utána szörnyű fájdalom volt, alig tudtunk ülni, a wc ről ne is beszéljünk. Nóri gyönyörűen jár, ülni is tud, éjjel ugyan többször felébredt de már jól van. nagyon sokat javult, változott a műtéti technika 25 év alatt. Azért nem volt fájdalom mentes a műtét de ki lehetett bírni. Itt még nyoma sincs az esőnek.  

    előzmény:
    ancsa46 (285288)
    2019-11-20  10:45
  14. 2019. november 20. 10:45285288.

    Szervusztok.


    Sötét van, és megint esik, most örülök, hogy kihasználtuk a tegnapi szép napot.


    Megirigyeltem a tegnapi fodrászkodásotokat, így hajat mostam, nem lettem szebb, csak tisztább, remélem.Olyan átlagos ténykedésem volt eddig, tegnap lehajoltam, és elszakadt a varrás a nadrágomon, még jó, hogy nem villantottam mint az őzike, szóval meg kellett varrni, úgy látszik nem csak én öregszem, hanem a ruháim is.


    Bekevertem egy kis prósza alapanyagot, az lesz a mai menü, gondolkodok egy paradicsom levesen de az még nem  biztos, pedig van betűtésztám hozzá.


    Magdi voltál e az előadáson? Jó téma, főleg ha jó az előadó is.


    Julika, Nórinak kívánok mielőbbi gyógyulást.

  15. 2019. november 20. 09:22285287.

    Szervusztok!


    Már megfőztem, na mit? Zöldborsós zöldséges csirkét. Ez nálunk olyan mint Erikáénál a paradicsom leves. Körletrendet is csináltam, különös tekintettel a konyhára előszobára és a teraszra. ma két vendége jön Timinek, ilyenkor mindennek ragyogni kell..a wc-re nagyon érzékeny, eddig még senki sem használta de rendnek, tisztaságnak kell ott lenni. Ilyenkor nem hagyjuk elől a fésűt, a hajlakkot...meg apróságokat, a fülpiszkálót isten őriz és a wc gurigát elől hagyni. A teraszon tárom 20 kilós zsákokban fűtőanyagot, letakartam pléddel...


    Itt is felhős az ég de enyhe az idő. Készültem Nórihoz de szólt inkább ő jön, tegnap ambulánsan műtötték aranyérre...járkálnia kell, megy a gyógyszertárba és elmeséli milyen volt. Már volt ilyen műtétünk, akkor kórházban kellett maradni...telefonon már beszéltem tegnap vele, azt hittem fekverészik, de leszakad a főzőfülkében a plafon, Laci most az bűvöli vissza. Illetve a vakolat esett le a beton födémről..

  16. 2019. november 20. 08:10285286.

    Jó reggelt.


     


     "Érezd úgy magad ma, mint, akivel holnap szívesen töltenéd az időd."


     


    Komor az idő, t alán majd később mosolygósra vált. Legalábbis szeretném.


    Még semmi különös nem történt, az sem különös már, hogy az éjszakai forgolódással úgy érzem alig aludtam valamit. 


    Remélem nem ezt fogom érezni egész nap. 


    Majd később jövök még.... talán ..... kis főzés kell a konyhában, Zegre kell mennem ma is holnap is. Csak az eső ne essen. 


    Ma hoztam egy izlandi képet Borsikának. Nagyon szép, csak egy kicsit hideg. 


     


     

  17. 2019. november 19. 17:08285285.

    Szervusztok.


    Ma szerencsés napom van/volt, nem panaszkodom a fájdalmakra, igaz köze van a fájdalomcsillapítónak hozzá.


    Az éjszaka sokáig Petivel repültem, de Bulgária felett úgy gondoltam onnan már egyedül is haza talál, én meg elmentem alukálni, rövid volt az éjszaka, de reggel mentem a Lidl-be, amiért indultam azt nem kaptam. Jó idő lett, hamar lehúztam az ágyneműt és beindítottam egy mosást, közben szólt Ildi, hogy hegymenet lenne, gyorsan kiteregettem és már lejtettünk is felfelé. Jó kis túra volt munka nélkül.


    Erika nagyon drukkolok egy közeli időpontért, azért meg még inkább, hogy csak jó híreket mondjon a doki. Örülök a szép előünnepednek, az előzmény egy rémálom lehetett, erre mondják, minden jó, ha a vége jó.


    Julika nálam is pompázik a pillangóvirág, majd holnap lefényképezem.

  18. 2019. november 19. 13:22285284.

    Képzeljétek! Kinyíltak az ősszel felkapált szőlő alatt a kihajtott büdöskék és a korál színű virág...a pillangós is bontja a szirmait. Jelenleg 16 fokot ír a net Csabára de a napon kimondottan meleg van. 

  19. 2019. november 19. 13:12285283.

    Sziasztok


    Megjöttem az "új fejemmel"....na nagy változás nem történt ....csak a lobáncákat vágták le....már nagyon ronda volt.


    Mára hűtőszekrény takarítást terveztem .....nem lett belőle semmi.Majd valamikor.... ...édes istenem ...mi lett belőlem??Az ebédemhez csak krumplit kellett sütnöm .....sikerült jól odakapatnom ....igaz ,így szeretem, de túlzás, hogy az utóbbi időben hányszor égetek  le valamit.


    Ráadásul ma olyan szép idő lett ...alkalmas a még meglévő kerti munkák elvégzésére ... de Nyugdíjas egyetem is van , a téma a stroke ....ez érdekel ....nem akarom elsunnyantani.Talán lesz még egy esőmentes szebb nap..Valami hasznosat azért tettem ....elmentem virágföldért.Hajtattam rozmaringot ....és egy szem földem nem volt.


    Erika ...remélem a szerelő megérkezett....és majd kapsz bővebb magyarázatot is a leletekre.


    Gondolkodom Ildi 100 milliós nap üzenetén" Nyugalom ,béke ...jót teremtés".....milyen jó is lenne.Mindannyian vágyunk rá.


    A gyengélkedőknek jobbulást kívánok...vigyázzatok magatokra!

  20. 2019. november 19. 12:29285282.

    Szia kincsem, Erikám,  nem jó már ez a hét,  pedig jó lenne dumálni, de hát megváltozott a helyzet itt. Vigyük a jövő hétre, oké?  Megint toljuk, majd csak összejön. Ha változás állna be, megírom. Majd a doki megmondja mi a helyzet veled, addig kérlek ne izgulj. Az utazási  tanácsot köszönöm, jól jön minden ami erősít. 

    előzmény:
    erry (285280)
    2019-11-19  09:45
  21. 2019. november 19. 11:53285281.

    Szia Erika!


    Drukkolok, hogy kapjál korai időpontot...meg hogy menjen a fránya mester. Még jó, hogy nincsen olyan hideg...bár a lakásban üldögélni fűtés nélkül nem kellemes. 


    Jó lesz ha sikerül Borsikával is egyeztetni egy időpontot. Akkor élő szóval megtudjátok hányni vetni a dolgot. 

    előzmény:
    erry (285280)
    2019-11-19  09:45
  22. 2019. november 19. 09:45285280.

    Szép jó reggelt! vagy inkább már jó napot!!!!


     


    Julika nálam is zöldbab főzelék készül a maradék oldalashoz.....van még csontlevesem is. A gyerekek nem ettek levest, de a sütemények elfogytak. Annyira jó volt a hangulat, hogy egy telefon sem került elő, így fényképek sem készültek.


    Borsikám mondhatunk mi bármit, te érzed, hogy elég erős vagy-e ilyen útra. A gyerekek is megértik ha nem akarsz menni. Melyik nap jó a héten, a holnap kivételével?


     


    Várom a szerelő hívását, anyukájával beszéltem, mert nem volt elérhető. Remélem mihamarabb hívni fog és jön is.....szeptemberben nézte át és semmi bajt nem talált.....


     


    Megkaptam a leleteket. Nem vagyok tőle elragadtatva, sőt egy kicsit meg is ijedtem. De majd a doki megmondja.....A tüdőben és a vastagbélben van eltérés....meg még itt ott....Most már csak korai időpont kéne, mindjárt hívom is őket.....


     


    Legyen szép napotok!!!!!


     

  23. 2019. november 19. 08:33285279.

    Szervusz Borsom!


    Ne fájjál már!!!! Gyúrjál a kirándulásra!!!!Ne hallgass ránk..neked kell tudni mit érzel, mit bírsz, egyáltalán vonz-e ez a dolog? 


    Én már megfőztem a zöldbab főzeléket, megint rántott lecsó kolbásszal lesz..nincs kedvem megvárni míg kiolvad valami a fagyóból köretnek..ezt szereti Timi nagyon. Készülök a kertbe, gyomlálni kell...Erzsébet naponvalami gyönyörű idő van, a pillangó virág újra kihajtott és bimbózik. 


    Nincs sok kedvem ám a kertezéshez de itt elől olyan csúnya lett...az előző fűnyíráskor mindene végig mentem, a virágokon is és most újra hajtanak, minden zöld, még a kardvirág is kinőtt amit kint szoktam hagyni. megbolondult az időjárás. Mindjárt meg is nézem azt az előre jelzést ami szinte napról pontosan leírta mi várható...szembesítem vele a mai időjárást. Persze jó, hogy nem kell fűteni.. 


    Tegnap voltam a szakkörben, kis manókat csináltunk..az arcával nem vagyok megelégedve nem tudok kedves szemet szájat rajzolni, ,majd teljes fejplasztikát alkalmazok, leveszem a fejet és újat teszek rá, veszek olyan kis gömböt azzal könnyebb dolgozni...a szakkörben azzal dolgoztunk itthon meg rongyból csináltam fejet ami nem igazán jött be...


     

    előzmény:
    BORS (285278)
    2019-11-19  08:21
  24. 2019. november 19. 08:21285278.

    Jóreggelt Mindenkinek! Legyen csodálatos szép napotok, boldogságos, fájdalommentes, hasznos, örömteli. Na, ..mit kívánjak még?


    Ildike a tegnapi nagyon  sokszoros kívánság napról lemaradtam, nem olvastam, ..annyira sajnálom. : - ((  Lett volna mit kívánnom a családomnak, a barátaimnak, magamnak.  Na, majd legközelebb. Persze, ..csak ha megérdemlem, hogy kívánhassak. 


    A napjaim fele azzal megy el, hogy túlélem a délelőttöket, amikor a legjobban fájnak az izületeim, ..legújabban a csukló csontjaim is. Anikó sajnálom, hogy te is fájsz, kívánok magunknak jobbulást. : - )  Találtam régi csukló szorítókat azt hordom, ha valamit dolgozom. 


    Erika remélem jól sikerült a családi örömünnep, szegénykém, mennyi izgalom előzte meg!! 


    Marika,  szia kedves,  hurrá, ..tényleg te voltál az első, szorgalmas,  aki írt. : - )  Nagyon örültem, mert jókat meséltél. Ugye, hogy tudnak hiányozni a gyerekeink, ha egy kicsit elfoglaltak? 


    Pötyike, mizujs,  mesélj. Nagyon tetszik amikor írod, pl. hogy magadnak "csak egy kis ezt-azt főztél".  Én is szoktam, akkor rendszerint vagy összeütök egy levest, vagy sütök valami gyors szalonna-kolbász párost, savanyúsággal. A főzeléket is szeretem, ...tényleg, már kéne kitalálni valami fogamra valót. 


    Volt mostanában: sóska, tojás sóskrumplival. Régebben: tökfőzelék, talán fasírtttal. Most láttam a piacon szép karfiolt, ..aztán elmászkáltam onnan, és elfelejtettem venni. Pedig megvettem hozzá a tejfölt.  Aha,.. tényleg: akkor vettem sima-, és juhtúrót is.Lett belőle krém, amit aztán puha házi kenyérrel ehettem. Ohh.. hogy a házi palackos tejről ne is beszéljek! Az aztán tej volt.  Na ilyen kényeztető vásárlásokat is csináltam. 


    A nagy szám az volt, hogy megláttam a kocsonya-húst! Na kinek főzhetnék? Már nagyon dietásak az enyémek, aligha szerezhetnék vele örömet. : - ((   Mindegy. Vettem 3-4 malacfarkot, 2 füle-véget. Fagyasztóba tettem. Később majd körmöt is tervezek venni. Nagy ügy! Majd magamnak főzök pár tányérral. Igazam van?  


    Határozottan állítom, hogy lassan felmegyeget a disznóhús ára is. Én nem tudom mit akarnak még emelni. 


    Jaj bocsánat,  csak panaszkodom megint.   Na elég is volt belőlem. Hahh..megyek fodrászhoz délután. Kis borzas lenőtt hajam csutkára vágatom. Nekem egy tündér a fodrásznőm. Kedves, ..gyors, ..ügyes, nem égeti el a fejbőröm szárításkor, és keveset beszél. Én is keveset, ..jobban is jár, nem tartom fel. Tudja, hogy úgy sem hallok jól. Mert ilyen profi, ajándékba vittem neki Tecát, ..akivel szintén kevés a gond, hiszen ő is hallókészülékes. : - )) 


    Nincs mese, fel kell kelnem. Meg kell keresnem a papucsaimat, csak fél pár van mindennikből. Az ajtó elől elviszik az ebek. Már nem rágják, csak ráheverednek. 

    előzmény:
    ancsa46 (285272)
    2019-11-17  15:37
  25. 2019. november 18. 20:54285277.

    Jó estét. 


    Talán még nem késtem el.  Ma van az év utolsó 10 milliószoros napja. mantrázhatod, ha akarod---------


    Hiszel benne, vagy nem,  nem okoz kárt, ha megnyugszol akkor az már nagyon jó. 


     


     „Ma nyugodt és békés a lelkem. Ma jót teremtek. Örömet okozok magamnak, és örömet okozok mindenki másnak is.”


    Tudnod kell, minden, amit ma kívánsz másoknak, sokszorosan száll vissza rád is. Önzetlenségedért, a segítségnyújtásért, a szeretetért pontosan ugyanezt kapod vissza. Legyél nagyon hálás és elégedett mindenért, amid máris megvan. A valódi hála érzése ugyanis fokozza a bőséget, a boldogságot és teljességet hoz az életedbe.


    Ennyi volt mai hsz-em, talán majd holnap több lesz. Egy vélemény a diófa alatt.


    Szép estét, jó éjszakát.  


    Mai bölcsesség: Akinek látszunk, arról mindenki ítélhet, amilyenek valójában vagyunk, arról senki sem.


    Voltaire


     

Címlap

top