Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. november 24. 18:45285326.

    Jó estét!


     


    Már megint este van.


    Úgy elment a napom .Nagyon rosszul aludtam ....korán keltem, kóvályogtam.Majd sütöttem egy adag zabpelyhes sütit...ez nincs tiltó listán ....de olyan kevés lett.Megcsináltam a nokedlit az ebédhez.Először nem találtam a szaggatót....aztán rájöttem, hogy olyan mélyre raktam a konyhaszekrénybe, hogy többet elő sem akarom venni.Nagyon kislukú.Mégis csak előtaláltam ...majd  leszakadt a rossz kezem mire végeztem. Van nekem egy másik ...azt még a régi Csehszlovákiából hoztuk ...szerintem sztrapacska méret....azzal kellett volna.Ma J-nál volt az "égetés" napja....hajszálon múlt, hogy nem ettünk csak nokedlit....de sikerült minden.Megcsináltuk az "úti csomagot" és D-ék indultak  vissza Bp-re.


    Juéila ...ügyesen megoldottátok a tv elhelyezését....legyen sok örömöd benne. Nézheted a filmeket is  nagy képernyőn.Én ugyan még  sose próbáltam.Nagyon keveset nézek tv-t .Hírműsorokat / pedig de szerettem/  ....már alig....ami érdekel megnézem online.Annyira beszoktam a benti szobába.Igaz ma délután megnéztem A Spektrum Home-n a  Náray Tamással készült beszélgetést.Nagyon jó volt ...de ő külsőre nagyon nem tetszett...pedig kedvelem.


    Átnéztem a Nők Lapját.Sacikám ...szerintem  most megint " leszálló ágban " van.Nem szeretem ezt  a sok pszichológiai  magyarázatot.Nagyon szeretem  Scheffer/ nincs umlautom /Erzsébet írásait ....de ez a folytatásos regény már igen elnyúlik.Most olvastam, hogy jelent meg új novella gyűjteménye: Párarajzok.Körül kell néznem a könyvtár honlapján.


    Merre vagytok....hogy telt a nap?

  2. 2019. november 24. 15:26285325.

    Szervusztok!


     


    Szép napsütéses az idő, de egy kicsit hidegebb van, mint amit mostanában megszoktunk. Reggel csak 2 fok volt, most épphogy felment 7 fokig. Elő kellett vennem a melegebb kabátot, de még mindig nem a télit. Remélem arra nem lesz szükség egy jó darabig.


    A lakásban viszont kellemes meleg van. Nem tudom valamit félre ütöttem, mert hála az égnek a hűtőnknek semmi baja, le is kopogtam.Ma elmentem a Tescoba, kiürült a szódagép patronja. S ha már ott voltam, benéztem a Pepcoba is. Kapucsinós pohár kellett, Ernő szép lassan elfogyyasztotta. Az adventi koszorúhoz is kellett volna egy két kiegészítő, de nem találtam kedvemre valót...


     


    Főznöm nem kellett, tegnap megfőztem, marhahús levest, vadast, burgonyakrokettel. 


     


    Anikó a receptet leírtam, valamikor (talán karácsonyra) megcsinálom.


    Francika nagyon tetszenek a képeslapok, akármelyiket elfogadnám.


    Magdi nemcsak nálatok bolondult meg a természet. A telken olyan szép a büdöske és a pillangóvirág. Nyáron nem volt ilyen szép.


    Pötyi nagyon tetszik a fiadék fürdőszobája......a  menyed nagyon csinos...


     


    Mennem kell, megjöttek az unokámék.....egy kis kávézásra, beszélgetésre......

  3. 2019. november 24. 10:29285324.

    Szervusztok!


    Saci megdicsért, hogy reggel mindig jövök, aztán eltűntem. nagyon sűrű napom volt. Pénteken a boltokat jártuk, tv szerettem volna venni. de csak olyat aminek van hangszóró kimenetele. Olyan méretben nem volt pedig az egész város végigjártuk..én meg buta módon csak azt tudtam elképzelni hogy a tv oda megy ahol eddig volt de nagyon kevés ott a hely a mai lapos tv-k nem férnek be. Én csal fülhallgatóval értem a tv-t...aztán amikor már kimentünk az üzletből, a kocsi felé mentünk megvilágosodtam..át kell rendezni a szobát. Már nem mentünk vissza, tegnap Timi és Zsuzsi elmentek és vettek egyet...a szobát teljesen át rendeztük, a hatalmas szekrényből mindet kipakoltam, áttoltuk, bepakoltuk, takarítottunk..és mire a tv-t szerelhettük volna be rájöttünk egy kábel hiányzik, valami HD-s nélküle nem lehet a dobozhoz csatlakoztatni a tv-t. Timi vissza cipelte a dög nehéz régit hogy este még tudjak nézni valamit...aztán ma délután bemegy és vesz. Nagyon elfáradtam, mordulni alig tudtam...de a szoba sokkal jobb lett, nem is értjük miért nem így rendeztük be anno. Így új szobám van és lesz egy nagyon okos tv amit nem is fogok tudni mindet kihasználni mert annyira én nem vagyok okos..de majd tanulom,. 


    Közben ma jöttem rá hogy eltűnt a mobil töltő..sík ideg vagyok, most amíg nem jön meg az új telefonon vagy kölcsön kell kérni vagy nem lesz mobilom Már meg van rendelve egy nagyon nagyon okos mert ez a régi is okoska volt csak a telefon valamiért nagyon halk és beszéd közben kattog és kikapcsol. Részletre vettük, olyat mint a Timié, kapott rá 30 ezer ft kedvezményt...Régen vinni kellett kereseti igazolást meg ilyesmit most meg annyit veszel amennyit akarsz csak fizesd is mert ha nem az összes szolgáltatónál fekete listára kerülsz. Délután megyek nemezni bár erősen fáj a vállam és a nemezelés igényvbe fogja venni de Ómának kell, megerősítem magam. 

  4. 2019. november 23. 21:33285323.

    Jó estét, látom nagyon lambadáztok.


    Én sem ismerem, majd valamikor talán sütök valamit.


    Tegnap megint túróval töltött zsemlét csináltam. Fogyott is rendesen, a legtöbbet én ettem meg belőle. Még egy db van.


    Festettem délután, most is kis képeslapokat.  Jól elbaltáztam az időt egy darabbal.Igen munkásnak tűnt, pedig már festettem ilyet. Most a karácsonyra hangolódtam. A második félig kész van. el tudnék festegetni egész nap is. 


    Kutyával is kimentem, mert nem hagyott békén. Annyira kifejező tud lenni.


    Kicsit aludtam is már, de lassan álmos leszek. 


    Jó éjszakát nektek, és nekem is. 


     

  5. 2019. november 23. 19:14285322.

    Nagyon szívesen.

    előzmény:
    potymama (285321)
    2019-11-23  18:54
  6. 2019. november 23. 18:54285321.

    Anikó! Köszi a receptet, leírtam. 

  7. 2019. november 23. 16:44285320.

    Magdi én Hu-la-la-t használok, 1 kanál porcukor és 1 habfix egy kis doboz tejszínhez.


    A rebarbara egy jó fanyar-savanyú növény, most valami főtt hús mellé mártásnak megenném.


    Én meg lassan kifogyok  /elhasználódik/ a pólókból, már  meg kellene látogatnom egy boltot, de annyira utálom.

    előzmény:
    harangvirag08 (285319)
    2019-11-23  16:08
  8. 2019. november 23. 16:08285319.

    Sziasztok!


    Anikó sütijét olvasva ....megint éhes lettem..Kérdezek is...melyik tejszínt használjátok?


    Most jöttünk meg Tómalomról.. Zs téliesített, leengedte a vizet stb...stb.J-al megjárattuk Boscót.....bár inkább ő bennünket.Jól kifáradtunk.


    Borsikám ...jobbulást kívánok! Nem lehet, hogy az epe sugároz a derekad felé....ennek szoktak ilyen tünetei lenni.Gyógyulj meg mielőbb.


    Ildikém ...nagyon szép a vers. A keresgélés ....állandóan nem találok valamit ...elkeserítő.Igaz most sikeres volt ...előtaláltam egy nadrágot amit  J. vagy B. selejtezett. Gondolom tornára jártak benne .....kicsit tapadós ....de a pólóim úgyis eltakarják a s...met, és igen kényelmes.Itthonra pont jó.


    A frász kerülget engem is a hűtővel .Már két hete készülök leolvasztani.Csak tartson ki még egy kis ideig.


    Reggel voltam a piacon. Holnap ipari mennyiségű nokedlit csinálok  az ebédhez....a tojásom meg fogytán.Nem is néztem nagyon körül ...jöttem a következő busszal haza.


    Megint elment az eszem ....pedig mondtam többet soha.A maradék fügéből  lekvárt főztem ...közben a mélyhűtőben volt egy kis doboz  rebarbara ....gondoltam beledobom.Érdekes íze lett .....de megint ragad körülöttem minden....és olyan kevés lett.


     


     

  9. 2019. november 23. 14:03285318.

    Lambada szelet.


    6 tojás sárgáját 20 dkg cukorral, 6 kanál meleg vízzel jól kikeverünk, majd 19 dkg lisztet, fél sütőport /én szódabikarbónát tettem bele/ és 6 tojás felvert habját hozzákeverjük. A tészta 2/3-át tepsibe öntjük, a maradékba 2 kanál kakót keverünk és elszórtan a sárga tésztára kanalazzuk. Sütés és kihűlés után kettévágjuk.


    krém: 1 ráma margarint kikeverünk 15 dkg porcukorral, kevés rum, vaníliás cukorral ízesítjük. Másfél van.pudingot 8dl tejjel felfőzünk, ha kihűlt a vajas krémhez keverjük. Megkenjük a tésztát a krémmel. Hagyunk egy keveset, hogy a tészta tetejét is megkenhessük, de abba egy kis kakaót keverünk. Lehet kókuszreszeléket vagy csokireszeléket rászórni. Én a tetején lévő krémre tettem most tejszínhabot és úgy reszeltem rá a csokit.


    Nagyon egyszerű megcsinálni, és kiadós.  Bocs a vonalazásért, valahogy rákattintottam.Nem gáztepsiben sütöttem, hanem a normál  méretben.

    előzmény:
    ancsa46 (285317)
    2019-11-23  11:44
  10. 2019. november 23. 11:44285317.

    Szervusztok.


    A tegnapi nagyon rossz éjszaka és nappal után ma egészen tűrhető a helyzet. Szédelgés, remegés, fájdalmak, ezek valahogy mind egyszerre találtak meg, a gyógyszer meg a fekvés segített.


    A mai menü már kész, korán ebédeltem is, a fagyasztóból elővett sült oldalashoz csináltam hagymás krumplit, meg gezemice salátát. Kész a desszert, a diófa alá tettem.


    Ildi örülök, hogy megmenekültél egy újabb hegymenettől, nem mintha ártana, csak úgy mégis. Nagyon szép vers, már olvastam a másik Ildinél, Ő is szépeket szokott hozni.


    Borsika jobbulást kívánok, ez a kelekótya idő sem a mi pártunkon van.


    Marika nagyon örülök a jó eredményednek, egészen elképesztően szépek ezek a virágok.


    Erika remélhetőleg lassan minden működik már. Nálam a hűtőszekrény nyög néha nagyokat, pedig nemrég olvasztottam le, remélem kitart még egy kicsit.

  11. 2019. november 23. 10:23285316.

    Sziasztok lányok. 


    Borsika, itt vigasztallak meg, hogy most nagy "divat" a fájdalom, mindenhol. Tegnap égre földre kerestem a deréktartó övemet, és sehol sem találtam. Már arra gondoltam a  hegyen hagytam, aztán meglett, haza hoztam, a hegyi hátizsákomban. Most rajtam van.


    a fekvés mindenképpen használ, csak azt én is nagyon utálom. 


    Látom voltak sikertelenségek, elszállt az üzenet. Ilyen velem is előfordult Marika, közben menteni kéne, de hát mindig azt hiszi az ember most nem fordulhat elő. 


    Olvastalak benneteket , de mindenre nem emlékszem - egyre kevesebbre sajnos - először azt hittem Erika elírta a hűtő, szót fütő kazán helyett, de látom a problémák sokasodtak. Úgy szokott lenni egyszer elkezdődik, akkor aztán folytatása következik. Ne így legyen.


    Szépek a növénykéitek, a málnán elcsodálkoztam, bár láttam a hegyi úton  szedret virítani. 


    Most éppen pakoltam a fürdőben, csak félő, hogy nem találom meg majd azt amit pont keresek. Valamit ki is dobtam koppant a  szemetesben, de én már nem keresem meg mi volt az.


    Később festegetnék. 


    Tegnap nem indult el a videa,így le kellett töltenem a folytatást ott néztem meg.  Utána még nagyon sokáig néztem a festészetet. Minden olyan egyszerűen indul, aztán bebonyolódik később. 


    Tegnap este megjöttetek a Menedékházba, köszönöm a tájékoztató, szeretetteljes beírásokat. 


    Most mennék, befejezném az elkezdett dolgokat.


    szép napot nektek.


    Találtam egy szép verset az FB-én. A fotós Ildi tette fel, szerinte ő az én lelki társam, vagy én vagyok az övé,én is nagyon szeretem, de oly gyorsan beszél, nagyon kell figyelni. 


    'Fűben, virágban, dalban, fában,
    születésben és elmúlásban,
    mosolyban, könnyben, porban, kincsben,
    ahol sötét van, ahol fény ég,
    nincs oly magasság, nincs oly mélység,
    amiben Ő benne nincsen.
    Arasznyi életünk alatt
    nincs egy csalóka pillanat,
    mikor ne lenne látható az Isten.



    De jaj annak, ki meglátásra vak,
    s szeme elé a fény korlátja nőtt.
    Az csak olyankor látja őt,
    mikor leszállni fél az álom:
    Ítéletes, Zivataros,
    villám-világos éjszakákon."


    /Vass Albert/


     


  12. 2019. november 23. 09:38285315.

    Jónapot kivánok, mindenkinek jó egészséget, kellemes hetveget. Berobbant a derekam, annyira fájt, hogy meg hanytam is. Aztán fajdalomcsillapitó és tuléltem.Feküdgetni kell, amit utalok. Viszont majd meg lesz az eredmenye. Kicsit megírtam r-éknak is, nem szeretném megijeszteni őket.Ma biztos meglatogatnak mert én nem tudok átmenni. Gyakran van ilyen rosszullét, ez is el fog múlni. Kint szep az idő, olyan mint ha tavasz volna.Lekapcsoltam a kis fűtést is. A netem is akármilyen, bosszant. Naponta mondja: indítsam ujra a gepet. Hogy ennek mi értelme van? Vagy az akkum akar majd elromlani? Ez a gép nem is olyan regi, hogy ilyeneket csinaljon. Kérek engedélyt a  tavozasra,  ennyire futotta.Mindenkit szeretek.Majd biztos megnezem a diofat is kesőbb. 

    előzmény:
    Sacika44 (285311)
    2019-11-21  19:36
  13. 2019. november 22. 19:34285314.

    Szép estét Mindenkinek!


    Megjöttem az ujabban szokásos esti beszámolómmal...


    A mai nap is különösebb események nélkül telt....K9csi főzés...tegnap az Anikó ötlete alapján volt  a menű, leves maradt és  nem igazán hozzáillően ma csak egy krumplifőzelék készült sült debrecenivel


    Kicsit mostam is, de kint nem lehetett szárítani....délután Nők Lapjákat olvastam, már nagyon el voltam maradva....találtan érdekes dolgokat is, de  az utóbbi időben néha elég lapos.


    A kert is még mindig zöldell, most pórét és édeskömény gumót lehet szüretelni...utóbbiől majd hét végére kitalálok valamit


    Julika..minden dícséret a tiéd, hogy köszöntöd reggel a csapatot 


    Erika hoztál jó hírt, de mi van a fűtéssel? Jó dolgokat vásároltál, jó áron...Érdekes, hogy ha Zita nálunk van Pestről mindig elmegy az itteni vásárcsarnokba és itt vásárol sok mindent.


    Marika a te hírednek is örülök..


    Magdi..bizony ritkaság, hogy novemberben málnázni lehet, most jobban esne, mint szezonban


    Pihenjetek jól és fájdalom nélkül-


     


     


     

  14. 2019. november 22. 18:57285313.

    Sziasztok...kopp-kopp ...van itthon valaki? Megérkeztem.


    Most jövök a diófa alól.


    Marika nagyon szépek a virágok .A bőrlevelű és a karácsonyi kaktusz  példázza, hogy megbolondult a természet.


    Voltam Tómalmon ...kb. fél liter málnát szedtem ....november  közepén ...Olyan szép felvételt tudtam volna csinálni  ...az érett málnáról a tövön ....ha ez a rohadt telefon nem akkor  merült volna le.Töltőt nem vittem magammal ...gondoltam biztosan van kint ...hát nem volt.A muskátlik, petúniák virágban. Kiástam egy füge sarjat J. barátainak ....átdobtam a kerítésükön. A kert utolsó rózsáit bevittem a temetőbe.Még él két szál krizantém a mindenszentekiből....az egész temető virágban van.


    Erikám ...még a hűtő is elromlott.Rátok járt a rúd ...alaposan.


    Pötyi ...remélem hatásos lesz a gyógymód ....és javul a lábad.


    Elment a nap ....kicsit olvasok ,majd filmezek.

  15. 2019. november 22. 07:24285312.

    Szervusztok!


    Sacika! Ne legyél mérges és nehogy elmenjen a kedved a további hozzászóláshoz..mi is szoktunk így járni. 


    Lehet hogy ti is láttátok, de annyira tetszik, hogy ide teszem. 


    A legendás beszélgetés, ami Churchill felesége és egy utcaseprő között zajlott


    Egyik este Churchill és felesége elhatározta, hogy tesznek egy sétát Londonban. Ahogyan haladtak az utcákon, egyszer egy utcaseprő odalépett hozzájuk, de nem a miniszterelnököt szólította meg, hanem annak feleségét.



    Clementine és az utcaseprő pár percig, jókedvűen beszélgetett. Azután Churchill kíváncsian érdeklődött, hogy miről esett szó kettejük között. A nő azt felelte, hogy ebbe a férfiba volt szerelmes fiatal lány korába.


    – Látod, drágám! Milyen jól tetted, hogy nem hozzá mentél feleségül, hiszen most egy utcaseprő lenne a férjed.


    Clementine szigorúan Churchillre nézett, majd így válaszolt.
    – Nem, édesem. Ha hozzá mentem volna feleségül, akkor belőle lett volna miniszterelnök!


     


    Az éjjel eshetett az eső, most megint tavaszi reggelre ébredtem. Szokásomtól eltérően negyed 7 kor. Fáradtam, összetörve, biztosan valami fárasztót csináltam álmomban. Már kirúgtam magam. Még nem tudom mit csinálok ma, majd valami biztos szembe jön, vagy én megyek szembe vele, nincs konkrét tervem. Most még nézelődik itt a gépen aztán elkezdem a felmérést, mihez érdemek hozzá fogni. 


  16. 2019. november 21. 19:36285311.

    Szervusztok!Most már nagyon mérges vagyok.


    Másodszor tűnik el az írásom. 


    Ilyen még nemfordult elő, hogy kétszer egymás után.


    Borsika sok szeretettel köszöntöm ''kis unokád''!


    Pötyi jól nézki a fiadék háza, szépek a virágok és csinos a menyed!


    Késöbb még írok.


     

  17. 2019. november 21. 17:46285310.

    Sziasztok,  kellemes estét Julika, igen, igazad van, ünnepeljük Olivért. Nagyon szépen köszönöm a névnapi jókívánságokat Neked és ezúton Mindenkinek. Már adtam  is át, melegében. Odavan, ..fülig ér a szája és nagyon örül. Köszönte szépen, kéri, hogy  írjam meg. -ok vagytok mondja, és  ...virágokat és pezsgőt küld tisztelettel. Megmondtam. Én most  elég jól vagyok, csak szokásom szerint jó fáradtan.Mindenkit puszilok.  

    előzmény:
    BiriBiri (285303)
    2019-11-21  11:07
  18. 2019. november 21. 17:16285309.

    Sziasztok!


    Én is boldog névnapot kívánok Olivérnek.


    Ma gyönyörű idő volt, sétáltunk egy nagyot. Mondjuk a lábamnak nem tett jót, de menni kellett.


    Ja, és tegnap voltam az othopédián. Ugye..maszek rendelő, nem is...kis kórház. Istenem, mennyivel más mint a közgyógyászati.


    Halk zene szól, az orvos eléd jön a váróba, bemutatkozik és bekísér a rendelőbe, ami csillog villog a tisztaságtól, és stb.stb


    Szóval feladtam a leckét a dokinak, megtalálta a csomót ami fáj...de csak találgatni tudott. Arra gyanakszik, hogy inhüvely gyulladás. Kaptam röntgenre meg ultrahangra beutalót...de még elötte kenegetni kell Voltarennel meg zselés talpbetétet kell hasznŕlni és kaptam beutalót 10 ekektromos kezelésre. Ha nem múlik, akkor kell a röntgenre menni.


    De, ha inhüvely gyulladás a gyaloglás nen tesz jót neki....ez a saját véleményem.


    Nem tudom miért fejezte le szegény menyemet az nlc. Biztos nagy volt a kép.

  19. 2019. november 21. 16:34285308.

    Szervusztok.


    Olivért sok szeretettel köszöntöm, minden jót kívánok.


    Szép időben sikerült a mai bevásárlás, igaz délutánra befátyolosodott az ég, most meg már jól hűl a levegő, de mit is akarok így novemberben.


    Holnap piac felé kellene elballagnom, fogytán a tojás, és hétvégére Peti bejelentkezett, kellene valamit sütni, aztán ez úgy más irányba esik, arrafelé is lenne dolgom.


    Ildi örülök, hogy jól sikerült a pótbevásárlás, én alig vártam, hogy hazaérjek.


    Julika nagyon szépek a virágaid, nálam a lakásban nincs jó helyük, vagy rossz az energiám.


    Erika alaposan összejöttek a feladatok, de majd csak kisimul minden, és akkor nyugi lesz.


    Saci, ma hazafelé a buszon két ismerős is jött, és mesélték, hogy Kanizsán voltak a piacon, mutatták milyen szép füstölt árut és jóval olcsóbb zöldségeket vettek mint nálunk van. Állítólag a környékről sokan járnak hozzátok piacolni.

  20. 2019. november 21. 16:02285307.

    Sziasztok!


    Sok szeretettel köszöntöm Borsika Olivér unokáját!


    Jó volt olvasni amit írtatok....Gyönyörködni Julika virágaiban.


    Pötyi ....nagyon szép az a ház ...szerintem biztos van valami eltolható tető azon a fürdőszobán .Nagyon szép ...kár lenne érte ha verné az eső.A menyed nagyon csinos .....és azok a cipőknagyon jók / annak aki tud menni benne/. Istenem ...mennyit futkostam tűsarkúban....de régen volt.


    Délután én is várost jártam.Elvittem a varrodába a nadrágomat ...kurtítani ...lassan megőrülök ...minden hosszú.Mondták ha félóra múlva tudok jönni ...készen lesz. Igy tettem egy sétát a Várkerületen.A reggeli esőhöz képest szép napsütés volt.Ha tehetem mindig megbámulom a herendi bolt kirakatát....én oda vevőt bemenni még nem láttam.Gyönyörű porcelánok vannak ...most egy karácsonyi mintás van kint ....ilyent eddig nem láttam még.Az árak ....a csillagos ég.Még mindenhol  kint vannak a virágok ...a muskátlik teljes pompájukban.


    Az utazási irodában is voltam . Befizettem a szokásos elő szilvesztert.Bementem a kis Tescóba ...vettem banánt, krumplit.A sütőtököt elfelejtettem.


    Ildikém ...akkor sikerült jól bevásárolnod...és a szállításod is meg oldódott.


    Sacikám ...áldás az ilyen szomszéd....de ez biztos kölcsönös.


    Remélem Erikáéknál mihamarabb meleg lesz.


     

  21. 2019. november 21. 14:48285306.

    Sziasztok.


     


    SOK SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM BORSIKA UNOKÁJÁT OLIVÉRT,


    kívánok neki sok boldogságot. 


     


    A tegnapi szédülés után ma reggel Zegre mentem/tünk Anikóval. Örültem, hogy  megszünt csak ugye maradt nyoma mára, fáradtság,,,,, stb. De mégis jó, hogy elmentünk.


    Legelőször is szabadidő gatyót kerestem, hát bizony  volt több féle is, de abban a színben, amit szerettem volna nem volt a méretemre. Kisebbet nem mertem venni, mert nem voltam benne biztos, hogy jó lesz. Így azért egyet elhoztam, egy csillagosat, szürkét.  


    Később telefonált Bence amikor már az állomáson vártunk a buszra, hogy  végzett és         haza hoz, de be kell mennie a boltba is. Elhagyva Anikót, aki nem akart jönni -  elmentem és jól kiköltekeztem magam. Na nem is vettem mindent, de egy darabig elég lesz amit h oztunk. Már szinte semmim sem volt itthon. Mondjuk még  laktózm. dolgot kell venni, mert azt itt nem kaptam, csak tejet. 


    Itt is megnéztem a szabadidő ruhákat, itt kaptam sima szürkét,  nagyon gyéren volt a választék. Kellemes viselet, itthonra kell. 


    Elfáradtam bele,  és még itthon el kellett rakodni. 


    Erika, köszönöm  a pogi receptet, majd  kipróbálom valamikor. Remélem sikerül a fűtést beüzemelni.


    Sacikám, szép este volt biztos, látom ott voltak a lányok is. 


    Szépek a virágaid Julika,  gyonyörködtem egyet a festményekben is. 


    Sacikám a  tegnapi zegi utam nem sikerült egy részt a szédelgés miatt, másrészt már hétfőn kellett volna mennem, csak eddig majdnem mindig szerdán mentem, és meg sem néztem a dátumot. Mikor visszamondtam a menetelt, akkor szembesültem a dologgal, hogy már rég lekéstem róla. 


    Pötyi, menyed Zsuzsi nagyon csinos, nálam megvan az egész kép, igaz a fejtetőnél végződik, de látni a mosolygós arcát.  A virágok is szépek. A ház két részre van osztva ugye? Valamikor mutattad, mikor épült, de már nem emlékszem tisztán. Gondolom azért van benti zuhanyzó is. Nem tudom elképzelni,hogy nincs tető a fejük felett.  A virágok miatt körben kell gondolom a fény, de egy kiadós eső után azért biztos takarítani kell a földet. Majd írjál mi van a sarkaddal. Engem ilyen sarkalatos dolgok nagyon érdekelnek. 


    Magdi az előadás biztos jó volt, de ha én ilyen betegségekről hallok, olvasok, mindig úgy érzem,mintha az összes bajomat felsorolták volna. 


    Mindenkire gondoltam,  csak nem tudom személyre szabva mit is írhatnék. 


    /Tegnap hallgattam egy kis ideig  Hit gyülekezeti Sándor előadását és azt prédikálta, hogy a jóga  előhozza a démonokat,mert az egész más kultúra,nem egyezik a vallással. /


     


    Az eszmék nem ártanak. Ártani az emberek ártanak, ha egy eszmében keresnek igazolást gaztetteikre.


     


     


    Ismeretlen


     

  22. 2019. november 21. 13:33285305.

    Sacikám! 


    Csoda rendes a szomszéd..ilyen egy jó szomszédság, ahol tud segít. A fényképen az a nagy sárga gömb kit takar????Örülök hogy ilyen jó programra jutottál el. Lesem a postást, még nem hozta a gáz elszámolást..pedig már 21. van. Olyan jó lenne mát tudni hányadán állok? 


     

    előzmény:
    Rolta (285304)
    2019-11-21  11:51
  23. 2019. november 21. 11:51285304.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre itt is kisütött a nap és levelek csak hullnak, hullnak, hullnak....


    Julika....szépek a virágaid, nálunk a hibiszkuszok a kaktuszházban telelnek, ahol a kevés meleg miatt lehullatják a levelüket....sajnos a lakásba nem férnének. ...viszont kora tavasszal visszavágva kiteszem őket és késő őszig gyönyörűen virágoznak...


    Borsika...)livéredet Isten éltesse


    Erika...még leírni is sok a kellemetlenség ami ért benneteket...reméljük ezután a jó jön....Pogácsa  recept mentve..


    Nálunk az utca ajtó zárja ment tönkre és annyira megereszkedett az ajtó is, hogy csak félig lehetett kitárni..Drága párom egy napig tökölődött vele, aztán feladta, attól kezdve kukával támasztottuk be ....A szembe szomszédunk aztán tegnap szó nélkül leszedte és átvitte magukhoz az ajtót , vett rá ami kellett és készen visszarakta /persze a vásárlást kifizettem, de figyelmesség megfizethetetlen....na ezért is szeretek itt lakni..


    Tegnap szép esténk volt...a kávéház vendége Miller Zoltán volt...egy csodás hanggal megáldott, közvetlen ember....Nagyon szép Máté Péter dalokat,  Hungáriát, Operett és opera részleteket énekelt...A műsor után lehetett vele fotózkodni...


    Az előtérben nagyon szép kiállítás volt....először azt hittem festmények....tájképek, portrék.....aztán közelről látszott, hogy nemezelés...valami gyönyörűség..

  24. 2019. november 21. 11:07285303.

    Szia Erika!


    Remélem csak sikerül az időpont egyeztetés...nagyon nagy munka, tudom. Tényleg jó, hogy nincs farkas ordító hideg. Sőőt, mára kinyílt a pillangó virág...az új hajtásból. 


    Tényleg Olivér nap van..Borsék megint ünnepelnek...minden jót kívánok én is. 


    Azt a receptet én is mentettem .mostanában mindig csak sós stanglit csináltam, azt imádják és nagyon olcsó , egyszerű..de most fogok pogácsát is csinálni. A kelt tészták nekem mindig sikerülnek. 

    előzmény:
    erry (285301)
    2019-11-21  09:59
  25. 2019. november 21. 10:24285302.

    Borsikám Olivérednek nagyon boldog névnapot kivánok!!!

Címlap

top