Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. november 27. 16:31285351.

    Sziasztok!


    Nagyon mérges vagyok ....írtam egy  hosszút és elszállt.Minden kedvem elment.


    Ildikém ...nagyon jó a kép ...kitűnően oldottad meg a házi feladatot.


    Pötyi ...láttam a babákat ....fantasztikusan ügyes vagy.Olyan aprólékosan van kidolgozva a ruhájuk ...Biztos hamar gazdára lelnek.


    Anikó ...én egyáltalán nem érzem az ünnep közeledtét.Össze kell kapnom magam

  2. 2019. november 27. 14:02285350.

    Szervusztok.


    A tegnapi varrós nap után ma megjártam a várost, kaptam amit akartam és már iszkoltam is haza a még viszonylag jó időben, most már fúj a szél, készülődik az eső, amiből már nagyon elég. Egy  kicsit kotorásztam a cuccok között az adventre gondolva, talán hét végén rakok ki ezt-azt.


    Julika az átrendezés mindig egy kis kavarodással is jár, régebben át-át rendeztem a szobákat, ma már nem mozgatok semmit. Szép ajándékot készítettél biztos lesz öröm. Virágnak boldog névnapot kívánok.


    Ildi a tanodában sem lett volna szebb a kép, nagyon jó lett.


    Erika szerencsésen megoldódott az eü.-s gond, jó hogy elmagyarázták az eredményt, nem kell izgulni a kontrollig. Nálunk szűkmarkúan bánnak az információval.


    Marika utólag kívánok minden jót az ünnepelteknek, helyesek a fotón, nagyon hasonlítanak egymásra.


    Magdikám készíts csak szép képeket, érezd jól Magad, ez olyan ráhangolódás már az ünnepekre, nálam nehezen jön elő az ünnepi hangulat, ha egyáltalán........


    Minden kis és nagy betegünknek mielőbbi gyógyulást kívánok.


     

  3. 2019. november 27. 13:47285349.

    Ez a naptár lesz benne, rá van szabva..a képen kicsinek tűnik  a tok de nagyon csinos benne.

    előzmény:
    BiriBiri (285348)
    2019-11-27  13:33
  4. 2019. november 27. 13:33285348.

    Szervusztok!


    Tegnap végre minden tv rendeltetés szerűen dolgozott...kaptam egy fölhallgatót Zsuzsiéktól, már csak a fülemnek kell még gyógyulni, mert kicsit még rossz. Persze az este nem volt zökkenő mentes..és egy laza mozdulattal töröltem minden csatornát, Szegény Timinek már égnek állt a sok haja de jött és duzzogott, hogy ő sem tudja hogy kell csinálni de közben sikerült neki. Mondta, hogy most már tudni fogja hogyan kell de én is vigyázzak, figyeljek melyik távirányítót használom mert nem mindegy. 


    Azt hiszem elkészültem az ajándékkal...a levelet kell megírni, elküldeni Melindának, ő lefordítja , vissza küldi én meg postázom a csomagot. 


     Szobával lassan készen leszünk, egy képet és az órát kell feltenni, eddig nem tudtunk vele foglalkozni...aztán ha felkerülnek hátra dőlhetek. Nagyon megkavart hogy máshová kerültek a szekrények néha ott toporgok középen és nem tudom merre induljak. 


    Gondolkodtam, miért nem azonnal így volt berendezve a szoba...hát azért mert két ágy volt benne és azzal csak úgy lehetett. Nagyon jól érzem magam a kis szedett -vedett bútoraim között. Olyan szentimentális vagyok, ragaszkodom a régi dolgokhoz..mindhez valami emlék köt. A sublótot és a nagy szekrényt még 16 éves koromban vették a szüleim, volt egy olyan helyiségük amibe az kellett és azt mondták, ez majd jó lesz Julikának..úgy is lett azt hoztuk ki, azóta is szolgál, a fotelt a kölcsönből maradt pénzből vettük, az volt első saját vett bútorunk..azóta új szivacs került bele de még mindig ugyan az az érzelem köt hozzá..ráadásul kényelmes is. Aztán Marikától kaptam két éve egy szekrénykét mert neki már nem volt helye ..szóval ezért mondtam, hogy szedet vedett.

  5. 2019. november 26. 21:45285347.

    Köszönöm Ildike! átadom. 

    előzmény:
    franci47 (285346)
    2019-11-26  19:29
  6. 2019. november 26. 19:29285346.

    Jó estét.


     


    Jobbulást Áronnak és még  aki betegnek érzi magát.


    Köszöntöm az ünnepelteket.


    Pötyi nagyon  szép lett a baba, de hát ez természetes tőled. 


    Magdi, nagyon szép az fás rész.  Nem lesz semmi baj a fényképezéssel. 


    Borsikám, remélem a kutya hamar meggyógyul és kutyabaja sem lesz.  Ilyenkor füvet szoktak enni, hogy hányjanak. Biztos van ilyen fű az udvarotokban.Ha elrontja a gyomrát akkor mindig eszik olyan hosszú füvet. 


    Julika, nem csodálom, ha mérges vagy, azt hitted egyszerű lesz és még mindig bonyolódik.  Lehet, hogy a szolgáltatót kellett volna kihívni a szereléshez. 


     


    Ma nem jött a számgépes Ádám, igaz két napot adott, de én azért egész délután vártam rá. Remélem holnap itt lesz. 


    Nálunk meg nem lesz víz, pénteken estétől szombat reggelig. Szombati mosás kilőve, mert akkor zavaros szokott lenni a víz. 


    Megfestettem a szombati  egyik feladatot, a másik Afremov kép,  azt még nem. 


    ....... itt telefonáltam, és elvesztettem a fonalat. 


     


     


     

  7. 2019. november 26. 17:55285345.

    Köszönöm itt is az Á.-nak küldött gyógyulás jókívánságokat. Mindenkinek.    Átadom. Julika, .együtt érzek, kívánok jó egészséget a kis betegednek. Majd szét megy a fejem, úgy felidegeltem magam a kutyán. Tudjátok, ..hiszen nektek is vannak állatkáitok, hogy mekkora felelősség, pláne ha nem is a sajátod. Igazándiból én elmondhatom, hogy szinte úgy szeretnek, mint a gazdikat. 


    Megint nem akart sort váltani. Most a kis fekete Cola itt maradt, a "beteget" felvitte Áron. Mondtam a refux ötletemet neki, kinevetett: mondta, ..ne bolondozz már mama!..hogy jut ilyesmi az eszedbe? " Jól van, jól,    jobb félni mint megijedni. 


    Sorváltás. Sikerült. Mesélem: R. az övéitől kapott gyógyító kövekből szép karkötöt, a szülijére. Gyakran fáj a feje, nem jó a közérzete, étvágytalan,. stb. Mondtam neki, hogy viselje a karkötőjét, mert ha a csillagjegye szerint választották ki a köveket, akkor Ő hálásan gyógyít. Nekem is van. FranciIldikémtől kaptam.   Mutattam neki, és még az idézetet is mellé fotóztam és közben szeretettel gondoltam Ildinkre. Meg is keresem a fotót, oké? 


    Na, majd a ipodról, itt nem megy. Semmi nem gömbölyű ma.  Szeretlek Titeket.


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (285343)
    2019-11-26  16:14
  8. 2019. november 26. 16:20285344.

    Köszönöm, Borsika!


    Már továbbítottam is...ma jött haza a kórházból.   Pénteken rosszul lett, a hétvégén bent töltötte, szerencsére a vizsgálatok, EEK, MR nem mutattak i eltérést,  majd holnap mennek a zárójelentésért. 


    ma nagyon rossz napom volt, folytattuk a tv beüzemelését..sajnos Jánosnak nem sikerült végül a szolgáltató segített távnavigálással..vagy fél órán keresztül. Sajnos közben elhangoltuk Timi készülékét a HD-t nem tudtuk vissza hozni, majd most még próbálkozik ha nem megy már beszéltem egy szerelő feleségével , hívom a szerelőt. Egyenlőre semmit nem értek mert nincs megfelelő fülhallgatóm..Már a fenébe kívánom ezt a vásárlást...most vettek Marikának és Jánosnak pikk pakk sikerült beüzemelni..csak ezzel nem boldogultak, közben minden más tv is elhangolódott...erről ennyit. 


    AA nemez notesz tartót díszítem tűrátéttel, egész nap azzal foglalkoztam,,,idegileg megnyugtat. 

    előzmény:
    BORS (285339)
    2019-11-26  08:48
  9. 2019. november 26. 16:14285343.

    Sziasztok!


    Ma az ablakmosás helyett "menős " lett a napom.Reggel elmentem Tómalomra.Bevonszoltam a pincébe a kisebb leandereket, a két nagyot a lépcsőig ....már nem volt erőm hozzá.Nem is tudom minek tettük őket ilyen nagy edénybe, közben eső is volt , jól átáztak ...dög nehezek. Most néztem a városiakat....jóval kisebb edényben vannak. A mieink az idén egyáltalán nem voltak kedvemrevagyok rájuk.Alaposan vissza vágtam őket . Majd meglátom mi marad Még mindig van lomb a fákon.Kicsit rendezkedtem ....nagyon elment az idő.


    Délután elmentem a kis Tescóba....már ki vagyok fogyva mindenből ....főleg gyümölcsből.


    Erika ...örülök, hogy az orvos megnyugtatott.Látod mennyire felesleges " agyalni". Nem mintha én nem " bogarásznék".


    A nyugdíj minden decemberben korán jön ....gondolom az ünnepek miatt..Nekem még semmi karácsonyi hangulatom ..Maholnap Advent ....elő kellene szedni a kellékeket,meg kivasalni a terítőt.


    Marika ...nagyon szép fotót küldtél.Az ünnepelteknek minden jót...Virágnak és Elzának  szintén. Én keményen bele vagyok keveredve....nem tudom ki mikor , hol stb...sok ...nehéz követni ....de jó szívvel gondolok minden ünnepeltre.


    Küszködök ezzel a telefonnal.Vasárnap megyek adventi  hangversenyre .....jó lenne  képeket csinálni.Sokkal szebbek a színek mint a fényképezőgépemmel ....pedig az sem egy gagyi gép.


    Annyi mindent akartam még ....de olyan a fejem mint a rosta.

  10. 2019. november 26. 14:48285342.

    Szia Borsikám!


     


    Pont most jártam a diófánál és üzentem, hogy a csütörtök jó nekem......3 óra körül mennék.


    Csak maradjanak a fiatalok, mi pedig mint nyugdíjasok ráérünk.....


    Szervusztok Lányok!


     


    Voltunk a házidokinál, csütörtökre kész a szakvélemény. Nagyon rendes volt, még a leleteimet is átnézte. Megnyugtatott, nincs semmi rossz eltérés. És javasolta, hogy ha nem akarok idegeskedni, akkor ne nézegessem a neten a leleteim fordítását, forduljak hozzá és ő elmagyarázza. Úgy mint most és nem fogok feleslegesen aggódni.


    A rendelőben hallottam, hogy decemberben korábban utalják a nyugdíjat. Ti hallottatok erről? Különösebben nem érdekel bármikor is kapjuk, ha előbb ha később, akkor is be kell osztani. 


     


    Más újság nincs, szerencsére minden működik......


    Randevúm van, vár a varrnivaló.......már nagyon türelmetlen....

    előzmény:
    BORS (285341)
    2019-11-26  14:17
  11. 2019. november 26. 14:17285341.

    Jaj szegény fejemnek, 


    most írtak Ildimék, hogy maradnának 


    még egy napocskát.Ez azt jelentené, hogy még 1 napig enyémek az ebek. Erikám, pardon, már is javitok: a csütörtök, péntek  a jó. Ha neked is jó. Azt gondolom, maradjanak, /Szentendrén v. Visegrádon vannak, már elfelejtettem./ Nagy baráti társasággal mentek, ..ritka az ilyen alkalom, hogy így össze tudtak verődni. 

  12. 2019. november 26. 08:51285340.

    Itt maradt Virág virágja, ...


    gyorsan küldöm. : - )))

  13. 2019. november 26. 08:48285339.

    Ta-va-szi szél vizet á-raszt,  Vi-rágom, -vii-rágom ....la-la-  


    Julika, jóreggelt , köszöntős napot, 


    amikor V i r á g  unokáddal  találkozol:  említsd  meg légy szives, hogy 


    innen a Menedékházból is sok szeretettel gratulálunk neve napja alkalmából. 



     

  14. 2019. november 26. 06:08285338.

    Jóreggelt kívánok, sziasztok, 


    mindenki jól van?


    Csak Erikáig olvastam vissza, ..majd utána a T. előző írásokat. Erika szia, úgy értelmezem, hogy ma kedden mentek orvoshoz, akkor szerdán, csütörtökön talán ráérsz  eljönni. Mit szólsz?! Vasárnap óta - ma estig kutya felügyelő lettem. Mit tehetek?  A gazdik egy-két napos kiruccanásra mentek. Kinéztem, sötét és köd van. Egy kicsit kiestem a figyelésből, nem neveletlenségből, de mindíg fáj valamim, ..nem igazán üditő, hogy azzal állok elő. Vagy felmérgesítenek valahol, ahol várni kell. Azt nem szeretem. A netem is olykor cserben hagy. Akkor nincs türelmem, szórakozik velem, ha meg figyelmesen és szorgalmasan írok Nektek,  t u t i   hogy eltünika semmibe. Ajánlgatja a frissitést, újraindítást,  - erről is panaszkodtam már - megcsinálom, később megint figyelmeztet. Buta vagyok az egészhez. A fiúkáimat alig látom, ..hétközben iskola, hét végén ATI, edzés, ..stb. csak egy egy villanásra találkozunk. Ha mégis, ..akkor megnyomnak pár gombot a gépen, ..soha nem fogom megtudni, mit csináltak, ..aztán futnak a dolgukra. Mindenkinek jó egészséget kívánok. Semmi megfázááás, ...meg ilyesmi, a lenkeséggel is kéretik vigyázni! Még pár napig szép időt ígérnek, aztán jön egy kis  hideg, ..szóval, irány a kert, kapára, gereblyére fel! Ezer ölelés nektek.

    előzmény:
    erry (285332)
    2019-11-25  16:36
  15. 2019. november 26. 06:08285337.

    Jóreggelt kívánok, sziasztok, 


    mindenki jól van?


    Csak Erikáig olvastam vissza, ..majd utána a T. előző írásokat. Erika szia, úgy értelmezem, hogy ma kedden mentek orvoshoz, akkor szerdán, csütörtökön talán ráérsz  eljönni. Mit szólsz?! Vasárnap óta - ma estig kutya felügyelő lettem. Mit tehetek?  A gazdik egy-két napos kiruccanásra mentek. Kinéztem, sötét és köd van. Egy kicsit kiestem a figyelésből, nem neveletlenségből, de mindíg fáj valamim, ..nem igazán üditő, hogy azzal állok elő. Vagy felmérgesítenek valahol, ahol várni kell. Azt nem szeretem. A netem is olykor cserben hagy. Akkor nincs türelmem, szórakozik velem, ha meg figyelmesen és szorgalmasan írok Nektek,  t u t i   hogy eltünika semmibe. Ajánlgatja a frissitést, újraindítást,  - erről is panaszkodtam már - megcsinálom, később megint figyelmeztet. Buta vagyok az egészhez. A fiúkáimat alig látom, ..hétközben iskola, hét végén ATI, edzés, ..stb. csak egy egy villanásra találkozunk. Ha mégis, ..akkor megnyomnak pár gombot a gépen, ..soha nem fogom megtudni, mit csináltak, ..aztán futnak a dolgukra. Mindenkinek jó egészséget kívánok. Semmi megfázááás, ...meg ilyesmi, a lenkeséggel is kéretik vigyázni! Még pár napig szép időt ígérnek, aztán jön egy kis  hideg, ..szóval, irány a kert, kapára, gereblyére fel! Ezer ölelés nektek.

    előzmény:
    erry (285332)
    2019-11-25  16:36
  16. 2019. november 25. 19:00285336.

    Szervusztok!


    Ildikó ezeket a némbereket én sem  szeretem, akik csak azért járnak templomba, hogy mást megszóljanak, pletykáljanak, gonoszkodjanak.Ezek nem igaz hívők csak megjátszák.


    Tegnap J.voltunk, összevont születés és névapot tartottunk...K.vittek, hoztak...Sajnos csak úgy átugrani nem tudunk a gyerekekhez.K.háromnegyed óra J.másfél egy út.BKV- val.+vissza.


    Elég nehéz összehozni a  családot.Tizenkét emberkéből mindig akad valaki aki kimarad, de most sikerűlt.


    Julika, hogy bírsz az új TV-vel?


    Saci jónak tünik a sütid.Biztos megcsinálom.


    Mindenkire szeretettel gondolok.Szép estét!


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (285327)
    2019-11-24  19:33
  17. 2019. november 25. 19:00285335.

    Szervusztok!


    Ildikó ezeket a némbereket én sem  szeretem, akik csak azért járnak templomba, hogy mást megszóljanak, pletykáljanak, gonoszkodjanak.Ezek nem igaz hívők csak megjátszák.


    Tegnap J.voltunk, összevont születés és névapot tartottunk...K.vittek, hoztak...Sajnos csak úgy átugrani nem tudunk a gyerekekhez.K.háromnegyed óra J.másfél egy út.BKV- val.+vissza.


    Elég nehéz összehozni a  családot.Tizenkét emberkéből mindig akad valaki aki kimarad, de most sikerűlt.


    Julika, hogy bírsz az új TV-vel?


    Saci jónak tünik a sütid.Biztos megcsinálom.


    Mindenkire szeretettel gondolok.Szép estét!


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (285327)
    2019-11-24  19:33
  18. 2019. november 25. 18:48285334.

    Sziasztok Lányok, jó estét. 


    Ma igazán tevékeny napom volt.


    Volt ablaktisztítás, porszívózás, közben kis rámolás a polcokon. 


    A virágokat is igazán most hordtam be, meg is kellett a helyét csinálni, mert igazán macerás az elhelyezés.


    Még nincs is vége, mert a konyhában landolt pár virág, amit egyelőre a földre tettem. 


    Kiporszívóztam a kutya "matracát", de alig akarta engedni, máskor elugrál a porszívó elöl, most meg le sem szállt róla, csak lépett ide-oda. Talán attól félt elveszem előle. Érdekes jelenet volt. 


    A leveleket is összeszedtem be a kukába, hogy holnap elviszik-e vagy már kéthetente jönnek nem tudom. Én kitettem. 


    Tegnap filmeztem, videa és letöltéssel, mert nem találtam a videán. 


    Most egy családsorozatba kezdtem,Ezoritu fordítja, feltették videára, ha lehet nem töltöm le.  Ez kényelmes, persze,ha mindig indul, de sokan panaszkodtak, és régebben én is tapasztaltam, hogy akadozott. Mióta Bence berakta ez az új "akármit" eddig szépen ment. Javaslom nézzétek meg, egy rész láttam belőle, örökségről  szól, legalábbis ezzel indul.Thai sorozat, sok szereplővel.  


    A vírusirtóm viszont lejár,  talán holnap eljön Ádám és felrak nekem egyet. Eddig Avast volt meg voltam vele elégedve. 


    délelőtt zegre  megyek, ha minden igaz, de még minden változhat.  Posta, piac, boltok, stb. Ami utamba kerül. Legalább már  jár a busz, és nem kell gyalog lemenni a buszhoz. 


     


    Julika, elhiszem, hogy mérges vagy, de talán holnap minden megoldódik. 


    Erika, mindig megnehezítik az ember dolgát, különböző újabb dolgokkal.  


    Köszönöm a vigasztalásokat templom ügyben, nagyon buták az emberek, úgy van ahogy Magdi mondja,mindeki azt hisz amit akar, és saját magára szabja, hogy mennyit valósít meg belőle.  Én ennyit, és ez nekem elég is. Magdi itt is saját helyük van, én ott ültem, ahova bárki ülhet. Különben a pap örült nekem. Ő semmit sem mondott.


    Mennék is egy lépéssel tovább.  Mindenkinek szép estét. 


     

  19. 2019. november 25. 18:33285333.

    Ne gratuláljatok..még mindig nem tudtuk beüzemelni....valószínű nem jó kábelt adtak Timinek...Zsuzsiék holnap kicserélik. Pedig Timi kérdezte, nem ez kell nekem? nem mondta a srác..ez való abba. Na, holnap okosabbak, vagy mérgesebbek leszünk. 

    előzmény:
    erry (285332)
    2019-11-25  16:36
  20. 2019. november 25. 16:36285332.

    Szervusztok


    Itt délutánra szép napos volt az idő, de most már sötét van, villanyt kell kapcsolni. 


    Magdi megfogadtam a tanácsot, rendet raktam a sapkák és sálak között, sőt még a télies kabátot is levettem, a nyáriakat feltettem......ebbe szépen elfáradtam. De most olyan rend van, bele sem merek nyúlni....Egy hét alatt olyan rendetlenséget tudok csinálni, hogy az már szégyen...Igaz mindig van mit csinálni. Selejteztem is, de hiába fogadom meg, hogy mindent kidobok, de aztán megsajnálom és különben is jó lesz az még.......de aztán mégsem hordom. 


    Anikó én is a Hulalát használom, nagyon bevált, de cukrot nem teszek bele, nekünk így is elég édes......


    Sacika nálunk holnap lesz sóska a maradék főtt hús mellé.....A Bettim vőlegénye kérdezte szeretem-e a spenótot. Mondtam, hogy nagyon, erre Ő, hogy a héten hoz egy nagy zsákkal, mert náluk rengeteg van és az édesanyja már nem győzi elrakni. Majd én győzöm....


    Julika gratulálok az új szerzeményhez, lassan majd kitanulod. A mienk is újabb típus és annyi mindent tud, csak én nem tudom kezelni. A gyerekek magyarázzák, sietősen, de ha nem írom le akkor elfelejtem....Mert olyan vagyok mint a kis elefánt, lassan tanulok, viszont gyorsan felejtek. Le kell írnom a dolgokat.... Ahogy a mondás szól: Akinek nincs esze, legyen notesze...... Nekem van.......noteszem és rengeteg cetlim.


    Holnap dokihoz kell menni, Ernőnek van szüksége orvosi szak véleményre a roki parkolási kártyájához. Már hetven napja húzódik, de még nincs vége. Be kell menni a Rehabra, felmérik az állapotát.  Az eddig beadott orvosi papírok kevésnek bizonyultak.


    Nekem pedig sikerült időpontot szereznem az Onkológiára....január 13.


     


    Legyen szép a további napotok!!!!!!!

  21. 2019. november 25. 14:18285331.

    Sziasztok!


    Megint nyűgös idő van ...míg Julika " alkotói válságban " én menésiben  szenvedek. Győzködöm magam, hogy be kéne menni a városba ....na de holnap is lesz nap.Olyan szomorkás idő van ....semmi kedvem elindulni.


    A mára tervezett munkából  a hűtőtakarítás valósult meg.Nemrég végeztem. Eléggé hézagos ...de most ki kell fogyni ami benne van.


    Ildikém ...rá se ránts a kellemetlenkedőre.Itt van akinek bérelt helye van. Én ritkán járok templomba.Régebben ha bent jártam a városban be -be mentem valamelyikbe ...jó volt kicsit elmélyedni. Szeretem a templomok csendjét , nyáron meg a hűvösséget.Sajnos a legtöbb helyen már csak a rácsig lehet eljutni.Isten háza is fizetős lett.


    Anikó ...tudnék mesélni én is a rohanásról...sajnos ez nálunk csak rosszabb lesz.Ha nagy ritkán jönnek akkor fodrász, körmös, most autógumi csere stb. van beütemezve.Tegnap is éppen megettük az ebédet ....már csomagoltak.D. esetében  Tamara szülei is itt laknak a városban ....de nekik még kevesebb jut mint nekünk.B. minden hétvégén német órára jár ...ő majd valamikor decemberben jön haza fogorvoshoz.


     


    Saci ...az adománykérőkkel tele van a hócipőm.Nem adok kérésre senkinek ....van konkrét hely ahova adományozunk .Erről jut eszembe: mindig dolgozik bennem a méreg ....amikor nagy ritkán templomba megyek ...és jönnek a kis kosárkával pénzt szedni.Régen volt a persely  abba mindenki beledobta ...amennyit gondolt/ vagy volt.Miért kell azt bárkinek látni ki mennyit ad.


    Jól néz ki az ebéded.


    Nekünk két rebarbara bokrunk van, Az elsőt a piacon vettem ...tövet aztán szétültettem..Sajnos az egyikből semmit sem lehet használni ...Boscó előszeretettel használja kutya wc-nek ...nem tudom miért ....de csak ott és arra.


    Jön a hideg.Sapkát , sálat előszedni!!

    előzmény:
    Rolta (285330)
    2019-11-25  11:16
  22. 2019. november 25. 11:16285330.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt nem éppen szép az idő, de mit is várunk így november végén


    Anikó...én is köszönöm a lambadát, valószínű karácsonyi sütés része lesz..A fiatalok sietése ismerős...azért a képes beszámoló biztos jó volt..


    Erika...én is sajnáltam, hogy a hűtőd is elromlott, jobbik eset, hogy csak elütés volt. A vadast nagyon szeretem, de rajtam kívűl senki, így nem főzök, pedig van jó kis receptem Pötyitől..


    Julika...gratulálok az új Tv-hez, okozzon sok örömet.Nálunk csak a nappaliban van, hálóba nincs engedélyezve...Elég keveset nézek, főleg a koreai filmezés óta. Sok olyan funkciója van, amit nem is ismerek..Az alkotó kedved biztos megjön, Verát elkapta a nemezelési kedv, a lányok szerint esténként csak a tűt csattogtatja, már egész szép dolgokat csinál..


    Magdi..nagyon szeretem a rebarbarát, de sajna kipusztult a bokrom, talán tavasszal vetek magot. Az apró lyukú nokedli szaggatóért bejártam a fél világot, erre a vőm megkérdezte, hogy nem tudok olyan szép nagy, ducikat szaggatni, mint a mamája szokott...A folytatásost kezdem unni, bármennyire is szeretem az íróját


    Ildikó...ne törődj a rosszindulatú beszólókkal...ritkán járok templomba, bár hívő vagyok...akkor szeretk menni, amikor kevés ember van és megnyugtató csend..     Nekem most nagy csalódás a karácsony előtti adománykérés módszere..Időnként szoktam adakozni különböző alapítványoknak kisebb összegeket, erre most több helyről is jött előre kitöltött csekk, jóval nagyobb összegről...így ezt a fajta adakozást megszüntetem és próbálok a környezetemben célzottan segíteni..


    Ma én is csak egy sóskát főztem a tegnapi leveshús maradékhoz. Lucsi  nagyon szereti, csak este megy vissza, így el tudta vinni papát a dokihoz..


     

  23. 2019. november 25. 10:23285329.

    Szervusztok.


    Nem is tudom, de a tegnapi nap csak úgy elmúlt, nem igazán szeretem az ilyen napokat, valahogy nem  találtam helyem.


    Ildi nálunk is futós nap volt, szokás szerint, futva végigpörgettük a nyaralós képeket, aztán idő volt, menni kellet, mert a busz nem vár. Este a bejelentkezésnél szóvá tettem ezt a rohanós jelenséget, nem hiszem, hogy változna valami is a jövőben jó értelemben. A templomlátogatós beszólás ne izgasson, mindenkinek van mit söpörni a háza táján, még a "szentfazék" ismerősöknek is. Nem a templomba járástól lesz  valaki JÓ ember.


    Julika sok örömöt kívánok az új szerzeményedhez, nálatok már jár a MIKULÁS ezek szerint, azt hiszem ilyen értelemben én rossz kislány vagyok, remélem azért virgácsot nem kapok.


    Erika nem  csalódsz a receptben, ez olyan kedvelt süti, akár mikor megsütöm.


    Ma nem főzök, még maradékon élek, keresek valami kedvemre való elfoglaltságot.


    Szép hetet kívánok.

  24. 2019. november 25. 09:20285328.

    Szervusztok!


    Ildikém!


    Mi a csudát mondott az a némber? csak nem megszólt, hogy ritkán mész? Ez mindenkinek a magán ügye hogy annyit megy amennyit akar, ott és annyit hisz amennyit akar .


    Alkotói válságban vagyok...nem tudom milyen mintát tegyek a filcre, milyen színű legyen..olyan régen csináltam hogy csak bénázok. bekaptam egy kis csokit, hátha ad egy kis löketet. 


    A töltő nem lett még, mg szerencsére Zsuzsinak van felesleges, már nem LG a telefonja. 


    A tv-m nem olyan nagy mint amilyeneket mostanában vesznek. Eddig 50 cm volt, most 73 cm..tehát alig nagyobb de ez már nem lenne biztonságban a kályha miatt. Ez a kis szoba nem is igényel nagyobbat. Már én is ritkán nézek tévét, fülhallgatóval a beszélgetőseket, de szeretem a Sztárban sztárt, a Mintaapákat a Jóban rosszban és a Barátokat. 


    ma főzök, tegnapról marad barna rizst, a piacon 150 ft volt egy fej karfiol, csinálok rakottat belőle. Most várom hogy kiolvadjon a hús. Aztán tovább gondolkodom, hogyan tovább az ajándékkal, hogyan is díszítsem. 


    Ragyog a nap de hideg volt reggel...decemberre beköszönt  a tél. Legyen szép hetetek..

    előzmény:
    franci47 (285327)
    2019-11-24  19:33
  25. 2019. november 24. 19:33285327.

    Sziasztok.


    Kicsit unom magam, nem is tudom mit tennék. 


    Csináltam egy kis vacsit magamnak, ettem, most tele a bendő. 


    délelőtt templomban voltam, már Isten a tudója, mikor jártam a templomban. Mondjuk,ha  Zegre mentem egy kis időre majdnem mindig bementem. Annyi bőven elég is volt. Lehet, hogy már meg is bántam, mert  kaptam megjegyzést is. Legszívesebben seggbe rúgtam volna  az embereket. Nem volt nagyon csúnya, de semmit sem kellett volna mondani. Igaz csak két fő volt, de ezekhez kerültem közel. Egyik a szentfazék szomszédasszony. 


    Délután festettem, két angyalkás lapocskát, az egyiket már tegnap befejeztem, a másik várakozott. Megpróbáltam a szombati   fátylas nőt megcsinálni. Nekem nehéz selymes lett. Kicsit kék, sehova sem passzol. Lehet, holnap ráfestek. 


    Tegnap este és ma reggel még gondolkodtam egy süti sütésen,de aztán elhessegettem,mert  megeszem, így is sokat ettem.


    Délután vettünk még krumplit, mert nagyon fogyott.  Azt hiszem most elég lesz. 


    Julika, gratulálok az új TV-hez. Biztos nagyon szép kép lesz rajta, majd csak kitanulod. 


    Magdikám, a nokedliszaggató mindig  kicsit elbújik, bár én megtaláltam a helyét, rajtam kívül nem nagyon használja senki sem. 


    Erika, akkor a hűtőnek semmi baja sem volt.Köszönöm, hogy megnézted a képeslapjaimat.


    Julika, hogy sikerült a nemezelés? Mit csináltatok?Bírta-e a kezed?


    Anikó Petiddel tudtál-e egy kicsit beszélni, vagy éppen futóban volt. Mostanában Bence mindig futóban van, semmire sem ér rá, ma olyannyira sietett, hogy észre sem vettem mikor ment el, csak olyan volt mint a mese,  hol volt, hol nem volt. 


    Borsika,hogy vagy? Remélem javultál egy kicsit.


    Pötyi voltatok-e sétálni? 


    Nálunk ma viszonylag jó idő volt a reggeli ködös után. De nem volt az a gatyarohasztó meleg. 


    Marika, hogy telt a vasárnap, voltak-e nálatok az unokák, vagy ti sétáltatok át hozzájuk? 


    Mindenkinek szép estét kívánok. Aludjatok jól, majd, ha eljön az ideje. 


     


     

Címlap

top