Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. Április 22. 21:15287851.

    Nagyon jó beszélgetést hallgattam a WMN.en.


    Kivonatosan ....megküldöm.

    előzmény:
    harangvirag08 (287850)
    2021-04-22  21:14
  2. 2021. Április 22. 21:14287850.

    Tíz gondolat a beszélgetésből:


    1. Krónikus stresszállapotot élünk meg; és minél tovább fennáll ez az állapot, a stressz annál többet fogyaszt el belőlünk – az egész testünkre, létezésünkre kihat.


    2. A mostani helyzetet nem lehet megelőző háborús helyzetekhez, krízisekhez hasonlítani. A háborúban össze lehetett bújni a légópincékben, meg lehetett egymást ölelni – lehetett a másikból valamiféle erőt, támogatást meríteni. 


    3. A stresszre négy különböző reakciót lehet adni: ütni, futni, lefagyni, de a másik közelségét keresni, érzelmi támaszt keresni is egy megküzdési forma lehet baj esetén. Utóbbit most nem tehetjük, így nem tudunk közösségi élményekben gyógyulni.


    4. A világjárvány kollektív élmény, amiben mégis egyedül vagyunk. Nemcsak fizikai, hanem lelki magányosságot is megélünk most. Egyedül vagyunk a félelmeinkkel, amiket a modern társadalom tagad: szégyelljük az emberi létezés nehézségeit, nem tudtunk beszélni róluk, mert a gyengeség asszociációjaként tekintünk rájuk. Úgy azonban még nehezebb félni, hogy a félelmeinket nem lehet megosztani mással. 


    5. Az ember nemcsak sérülékeny, hanem gyógyulni képes lény is – reziliens. Amikor rezilienciáról beszélünk, arra a megküzdéshez szükséges, rugalmas lelki alkalmazkodóképességre gondolunk, amely átsegít minket a nehézségeken. Bennünk is ott van ez a képesség. Nem csak törünk, forrunk is.


    6. Az összezártság hat a családi rendszerekre. Extrém helyzetben mindenki extrém módon viselkedik, a baj csak az, hogy egyébként nem szoktuk a másikat extrém helyzetben látni, nem szoktuk az ő extremitását megtapasztalni. Minél éretlenebb egy személyiség, annál kevésbé ismeri a saját extremitásait, negatív tulajdonságait és annál kevésbé képes tolerálni a másiknak ezt a működését. 


    7. A reziliencia fejleszthető, persze fontos, hogy mit hozunk a gyerekkorunkból: van-e arra mintánk, hogy a nehézségekkel hogyan küzdjünk meg.


    8. Ebben az időszakban fontos, hogy a saját érzelmi önszabályozásunkat fejlesszük: relaxációval, meditációval, tánccal – egyszóval a testünk segítségével. A testhatárok tudatosítása a pszichés határokat is fejleszti. 


    9. A pszichés állapotunk határoz meg mindent; össztársadalmilag és gazdaságilag is nagyon fontos kérdés, milyen állapotban vagyunk.


    10. Az élet fájdalmait nem lehet átlapozni, beszélni kell róluk. Ebben az országban eddig mindenen átrohantunk: ’56-on, háborún, holokauszton, kommunizmuson – semmit sem lehetett igazán átbeszélni. Évtizedek elteltével próbálunk meg valahogy rendet teremteni abban, amit egyébként a sejtjeinkben cipelünk. Legalább most ne kövessük el ezt a hibát – ezt a beszélgetést nem lenne szabad abbahagyni.


    Tartsatok velünk a második évadban is, mert beszélnünk kell!


    D. Tóth Kriszta és Orvos-Tóth Noémi


    További podcastjaink
    előzmény:
    harangvirag08 (287848)
    2021-04-22  08:50
  3. 2021. Április 22. 18:42287849.

    Szervusztok!


    Ma stresszes napom volt. Azzal kezdődött, hogy ma volt időpontunk a cicákkal az orvoshoz. Ez azt jelenti, hogy nem kaphatnak enni, bent kell maradni, mert ki tudja hogyan tudom majd össze terelni őket időre. Rosszul viselték, Vince állandó őrjáratban  volt az ajtóhoz, ellenőrizte, nyitva van már? Szerencsére hamarabb mentünk, és azonnal sorra is kerültünk, először Incike kapta meg az oltást, neki nem fogköves a foga, ő sok szárazat eszik, az lecsiszolja. Aztán elaltatták Vincét mi kimentünk a kocsiba. A rendelő ablaka előtt állt a kocsi és amikor meggyújtották  a lámpákat az áttetsző fényvédőn mindent láttunk a műtő asztalon.  Negyed óra volt, háromnegyed óra alatt megjártuk háztól házig.   Még a reggelhez hozzátartozik, hogy nagyon fájt a csípőm, nem voltam valami jól. Aztán amikor haza jöttünk ebédeltem és lefeküdtem, háromig aludtam. És arra ébredtem csúnyán be van borulva, fúj a szél Azt éreztem. Gondolom nektek sem jó ez időjárás. 


    Margaret!


    Köszönöm a köszöntést

  4. 2021. Április 22. 08:50287848.

    Sziasztok!


    Még minden a feje tetején áll nálam .....de úgy gondoltam most leülök és írok.Aztán , hogy elmegy e az a jövő zenéje.


    Ildikém elolvastam az írást.


    Köszönöm.Sok mindent jó lenne betartani belőle , persze van ami megy is.Sokkal lazábban kellene élnem ...próbálkozom.


    Anikó  lassan már útnak indul..Erről egy régi történet jutott eszembe. Judittal  mikor kisebb volt nagyon szerettünk összebújni.Mikor nagyobb lett és elkezdődtek a táborok, utazások stb. indulás előtt mindig kellett neki egy kis " anyameleg". Amikor elkerült otthonról ....ez még jobban felértékelődött....aztán már nem emlegettük....de időnként szükség van rá. Valószínű annak idején ezt elmeséltem. Nemrég beszéltem egy régi kolléganőmmel...szó, szót követett....amikor mondja  az A-ban élő lánya már nagyon vágyik haza ....szüksége lenne egy kis " anyamelegre".Persze bőgtünk mind a ketten. Így leírva ez az egész nem olyan érdekes ....de most kijött belőlem.


    Mégsem megyünk Tómalomra ....mert valószínű eső lesz....de holnap  ha kisangyalok potyognak az égből akkor is kimegyek.Ostobaságokat csinálok sorozatban.A múltkor a jukka levele/szára belecsapott az arcomba...a vége hova is szúrhatott volna  mint a műtéti hegembe.Lett egy kis seb ....amit a " rosszálmos" éjszakámon lekapartam.J. hozott egy gyógyszert rá ...majd meglátom mi lesz. Na ..nem nyavalygok tovább.


    Erika ...sikerült a nadrágot kicserélni?Nekem a varrodába kellene vinnem egy " régen vettet" ...Igaz ...minek ....megint egy és ugyanabban fogok csoszogni egész tavasszal .


    Tegnap kiköltöztettem a palántákat a lépcsőházba.Hétfőn kiültetem a paradicsomot....nagyon megy felfelé.


    Össze-vissza csapongok ..olyan vagyok mint ez az idei április.

    előzmény:
    BiriBiri (287845)
    2021-04-20  18:20
  5. 2021. Április 21. 18:02287847.

    Elozo levelem elrepult.


    Julika a kanadai sogor ma havat lapatol.

    előzmény:
    BiriBiri (287845)
    2021-04-20  18:20
  6. 2021. Április 21. 17:53287846.

    Julika


    Kicsit kesve,


    Boldog Szuletesnapot kivanok!

    előzmény:
    BiriBiri (287841)
    2021-04-19  15:05
  7. 2021. Április 20. 18:20287845.

    Szervusztok!


    Ma reggel ragyogó napsütés és azúr kék volt az ég. Aztán beborult és egy kis eső esett majd megint kiderült. Nálam is gyönyörű zöld a fű és csak úgy virítanak a pitypangok és más színes virágok, Egy angol biztos összevonná a szemöldökét és a kanadai sógor  is aki mindig olyan füvet gondozott mint egy biliárd asztal. Én is sokat gondoltam Törőcsikre, a"Auróra borealis" filmet néztem meg. Már láttam moziban, akkor is nagy hatással volt rám, de hogy a film végén meghal az annyira megrendített


    Haladok a korral, átutalással fizettem ki az ebédet. Még soha nem utaltam. Sanyi tanított de azért áthívtam Zsuzsit mert hiába próbálkoztam valamit rosszul töltöttem ki, most már tudom mi volt a hiba. Mivel általában már kártyával fizetek, nehezen szoktam meg de már nagyon kedvelem, nincs annyi váltó pénzem hogy annyit tegyek az ételhordóba hogy ne kelljen vissza adni. Mert így kérik. Most jöttem rá mennyivel egyszerűbb így. Beelőztem Marikát, ő nem tud és nem akar utalni, neki mindig Zsuzsi fizeti be a gépen. Zsuzsi ma megkapta a Pfizer oltást, ő sem fogadta el a kínait és tegnap telefonált a házi orvosa hogy menjen. Volt időpontja a csontkovácshoz is de ő nem kezelte mert ilyenkor fel van bolygatva minden, jobb ha oltás után nem kezel. majd a jövőhéten megy. Neki a nyaka fáj. Rendbe teszik neki aztán olyan m int Ildi folytatja a kerti munkát ahol abba hagyta. De hát akinek akkora kertje van azt művelni kell. 


    Más újság nincs.


    Ancsa! Hiányozni fogsz itthon de ott meg nagyon hasznos leszel!!!!

  8. 2021. Április 20. 15:45287844.

    Folyt. köv...


    Az óhaj : zúzapörkölt és csúzli tarhonya.Igenám ...csak Barbara nem eszik semmi belsőséget.Csináltam nekik még töltött csirkecombot ...amennyi a gázsütőn elfért-Megszívtam a zúzával is .J. csak csirkét kapott.....hiába volt ,megtisztítva ....mire mindegyiken végig mentem.


    Annyi szomorúság volt az elmúlt napokban.Megnéztem Fülöp herceg temetését.Rossz érzés volt látni a Királynőt egyedül a padban.


    Végig néztem egy beszélgetést amit Veiszer Alinda készített Törőcsik Marival.Nem sokkal a halála előtt valahogy a kezembe akadt Bérczes László könyve J-éknál.. Olvastam amikor megjelent....most csak belenéztem.Nem gondoltam hogy rövid idő múlva ...ilyen szomorú hír jön.


    A napjaim csak telnek .Tómalomra a hideg és az eső miatt nem tudok menni .Essen csak ....kell még.A virágaim most lehetnek a legszebbek.Megint úgy járok mint tavaly , mire kiérek elvirágoztak.


    Eléggé begubóztam.Bár tegnap voltam a Sparban . Amíg vártam a buszt /


    3 an voltunk rajta /egy ember annyira köhögött ....jó messze volt tőlem .... nem tehetek róla,de szinte féltem tőle....nehogy a közelembe jöjjön. Itt tartok.Rosszul alszom ...miért van az, hogy a szép álmot elfelejtem reggelre ....a rossz meg egész nap kísért.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    harangvirag08 (287843)
    2021-04-20  15:24
  9. 2021. Április 20. 15:24287843.

    Sziasztok!


    Az előbb ragyogó napsütésben jöttem haza a másik házból..Gyorsan kiraktam az erkélyre a palántákat ....most meg egy pillanat alatt beborult az ég.Ez az idei április nem tagadja meg magát ....nagyon kegyetlen ....kicsalogatja a virágokat ....aztán egy éjszaka elintézi a nyári gyümölcstermést.


    Ma beüzemeltem a " Nagymama konyháját ". Holnap mennek az "ételfutárok" Bp-re.

    előzmény:
    Rolta (287842)
    2021-04-19  17:13
  10. 2021. Április 19. 17:13287842.

    Julika..... köszöntőmhöz a virágot a FB-n megtalálod...


     Szép nagyon a családi és a barát ünneped.....a technika is segített, hogy széppé varázsolja......A hétvégi szép idő már csak ráadás volt.......ez a feltöltődés sokáig el fog tartani...


    A sok köszöntőd jelzi mennyien szeretnek...köztük  mi kis megfogyott "családunk" is..


    További szép  napot-estét!


     


     

  11. 2021. Április 19. 15:05287841.

    Ildikém!


    Köszönöm a megsokszorozódott jókívánságot. Szeretnék még sokáig játszótársatok, író és olvasó társatok lenni.


    Nehezen térünk magunkhoz Pötyi halála miatt, de fel kell álljunk, rendezni kell sorainkat....ami bizony nagyon hiányos már. 


    Nekem nagyon szép szombaton volt. Remek időt fogtunk ki, igazi ajándék volt. Egész héten izgultam, ne jöjjenek el feleslegesen Szegedről, de jönni akartak, Hát igen, születésnapom van, és köszönteni szerettek volna. És minden sikerült, a köszöntés és a Szanazugi kert takarítás is. Mintha a teremtő tudta volna mekkora jót tesz nekünk azzal, hogy egy napra elzárta égi csapokat, arrébb tolta a felhőket, szél úrfi is szabadságon volt. Kaptam egy siacu elven működő masszázs gépet. Nagyon jó hasznát veszem. 


    Azt írtam, hogy Kriszti otthon felejtette az ebédet de Dobozon mindent meg lehetett oldani, ráadásul vasárnap nem kellett főzni, mert ugye a szombati ebéd megmaradt.


    Ma annyian köszönteni alig győzöm megköszönni, nagyon jólesik. Zsuzsiék is betoppantak egy tortával, virággal. Volt egy pezsgőm még szilveszterről, finom olasz, vörös, azt a torta mellé megittuk. Közben megérkezett egy virágküldő szolgálat is, Timiék egy szép csokrot küldtek. Sárga rózsa és liliom, a liliom majd most fog kinyílni. Szóval most jó nekem, nem is gondoltam hogy ilyen jó lesz ebben a nagy magányban. Telefonon beszéltünk mindenkivel,, olyan volt  a hangulat mint régen. Át kellene menni a boltba virág földért, Kriszti hozott a ládákba piros félfutó muskátlikat. majd holnap..ma csak ünnepelek


     


     

    előzmény:
    franci47 (287838)
    2021-04-19  11:39
  12. 2021. Április 19. 14:46287840.

    Szervusz Vali!


    Köszönöm, hogy átjöttél, köszöntöttél!!!

    előzmény:
    precon (287839)
    2021-04-19  12:37
  13. 2021. Április 19. 12:37287839.

    Szerbusztok.


    Julikának sok szép boldog születésnapot kívánok!

  14. 2021. Április 19. 11:39287838.

    Julika, vedd figyelembe, hogy már harmadszor próbálkozom, tehát háromszorozódott a  jó kívánság.


    Julika! 


     


    Szülinapod alkalmából legyen további szép boldog életed, jó egészséged, és még  sokáig írj nekünk, és mi is tudjuk olvasni, a hozzánk érkezett kedves szavakat. 

  15. 2021. Április 16. 10:07287837.

    Szervusztok!


     


    A próba elment, akkor talán ez is.


    Itt süt a nap, de hűvös van, kora reggel 0 fok volt.


    Szerencsés vagyok, sikerült időpontot foglalni a laborba (28) a tüdőgyógyászatra (26) és 30-án oltás is lesz. Telefonos ügyintézés sikeres volt.


    Ma főzős napom van, csontleves lesz és bakonyi borda, ez két naposra készül.....a többi menü még csak elméletben sincs meg. Esetleg valami ötlet?


    Borsika jól vagy az oltás után? Te melyiket kaptad?


    Képzeljétek vettem két nadrágot, ugyanaz a méret, ugyanaz a márka. Itthon felpróbáltam és az egyik pont jó, a másik alig jött rám. Most mehetek cserélni. Olyan mérges vagyok. Remélem találok még egy jó méretet.


    Még azt akartam elmondani, hogy a dokim új vérnyomat csökkentőt írt fel. Lejjebb is vitte, de ettől még szédülök, azt hiszem hozzá kell szoknom.


    Más újság nincs.......


     


    Vigyázzatok magatokra!

  16. 2021. Április 16. 09:56287836.

    ez egy próba......pedig tudom mi lesz a vége......

  17. 2021. Április 15. 18:20287835.

    Sziasztok!


    Anikó ...én is terápias munkát végeztem.Neki álltam a konyhaszekrény  belső takarításának.Megfogadtam, hogy nem állok létrára .....de csak megszegtem.Jól ki idegeltem magam attól, hogy mennyi felesleges dolgot őrzök .....amit az életben már sose fogok használni, meg a filléres emlékek.A gyerekek desedai kakaósbögréi stb. Van egy csomó sose használt holmi.Jó lenne ha D-ék vinnének el belőle.J-jó ötlettel jött...fényképezzem le és csináljak " garázsvásárt" a családi csoportban.


    Most néztem ki az ablakon ....a változatosság kedvéért esik a hó.A barackot már elvitte a fagy .....most majd a cseresznyénél meg elmarad a porzás .


    Kinyitott a könyvtár....végre van olvasnivalóm,J.hozott.Egy nagyon jó ismerősünk ...közel lakik..covidos lett.Most megint behúzták nálam a féket.Pedig el akartam menni holnap a piacra.


    Julika kérdezted ezeket a városi sétákat hol  lehet megtalálni.Van egy oldal: NEMegyedül.hu  ott találhatók. Legközelebb londoni lesz.Nekem a FB. dobta fel.


    Vigyázzatok magatokra !

    előzmény:
    ancsa46 (287834)
    2021-04-15  16:07
  18. 2021. Április 15. 16:07287834.
    Szervusztok.
     
    Ma terápiás munkára fogtam magam, kifestettem az előszobát. Na el is fáradtam rendesen, majd holnap felszerelem a függönytartót, talán a függönyök is felkerülnek, minden attól függ, hogy a mai létrázás  mennyire lesz holnap  érezhető.
    Azt megállapítottam, valószínű ez volt az utolsó ilyen mutatványom.
     
    Holnap délutánra kaptam időpontot a fodrászhoz, már rég volt ennyire rendetlen a frizurám.
     
    A fű sokat nőtt az eső után, már előtte is aktuális lett volna egy fűnyírás, az ibolyák, és apró virágok miatt, no meg volt benne egy kis lustaság is, csak halasztódott a nyírása. Talán szombatra azt is beütemezem, szóval munka lenne bőven, majd elválik mi valósul meg.
    Kellene most egy kis meleg, meg egy kis szélmentes jó idő.
  19. 2021. Április 15. 08:49287833.

    Jó reggelt Menedékház!


    Végre van egy kis napsütés.  A  hideg napoknak is legyen már vége. 


    Annyiféle munkám lenne, bár az utóbbi napokban gyengélkedtem. Ma kicsit feltámadtam.


    Így sem szabad elsokallni a dolgokat. 


    Gratulálok Boldinak a sikerhez. 


    Még nem tudom mi lesz ma a feladat telefonos dolgom is lesz, azt utálom a legjobban. 


    Háziorvost kell keresni, mert a miénk felmondja az állását ..... kikényszerités volt, választania kellett. 


    Szép napot  mindenkinek. 


     

  20. 2021. Április 14. 15:09287832.

     Kedves Marcsi, Gabi!


    Köszönjük az együttérzést. Nagyon nehéz megszólalni, feldolgozni Pötyi elvesztését. 

  21. 2021. Április 14. 12:29287831.

    Kedves Menedékes Barátok!


     


    Fogadjátok Őszinte részvétem Pötyike elvesztése alkalmából!


     


    "Nem az hal meg, kit eltemetnek, az hal meg, kit már nem emlegetnek."


    Dan Brown

  22. 2021. Április 14. 12:08287830.

    Mély megrendüléssel olvasom a hírt, Pötyike meghalt... Követte Lajost nagyon hamar.


    Nyugidjin békében, nagyon szerettem őt... 

    előzmény:
    BiriBiri (287824)
    2021-04-12  16:37
  23. 2021. Április 13. 16:33287829.

    Köszönjük szépen mindenkinek az együttérzést. 


     

  24. 2021. Április 12. 20:20287828.

    Fájdalom és bucsú!

    előzmény:
    karcsai (287827)
    2021-04-12  17:31
  25. 2021. Április 12. 17:31287827.

    Pötyike nyugodjál békében!

    előzmény:
    karcsai (287825)
    2021-04-12  17:18

Címlap

top