Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2016. június 19. 11:16251051.

    Szervusztok!


    Örülök, hogy megnevetettem Lacit...de majd meglátjuk, ki nevet a végén? Hogy harmadikok is lehetünk nem az ujjamból szoptam, valahol hallottam. és mivel örülnék neki, tovább adtam. 


    Ejnye bejnye..a fránya fájdalom nem enyhül.Pedig nagyon sokat gondolok a fájókra. Én most nem érek rá fájni, az igyekezet elnyomja..vagy gyakrabban tartok pihenőt. 


    Azt hittem ma nem lesz sok dolgom, de lett....és megyek is , csinálom. 

  2. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 19. 11:15251050.

    Most már megírhatom, Laci biztosan nem jön a Menedékbe. Egy régi netes házaspár ismerősünket hívtam meg a FB-on keresztül. Nagyon örült neki, teljesen meg volt hatódva. Elég mozgalmas életet élnek, most jöttek meg Görögországból és sűrű programjaik vannak, de mindent átszervezett, hogy tudjanak jönni. Már vagy 6-8 éve voltak nálunk, amikor Laci szervezett bulit a saját csapatának. Akkoriban volt a menedékes tali is. Ő volt az egyetlen normális nő a barátnői közül, aki nekem is szimpatikus volt.


    Pötyikém, Lacinak 22-én van a szülinapja és 27-én a névnapja. Most tartja mindkettőt. Bár 27-én azt hiszem Lacika tart majd László napot, ahová talán hivatalosak leszünk.

    előzmény:
    potymama (251046)
    2016-06-19  10:48
  3. 2016. június 19. 11:13251049.

    Gabi....türelem...minden rendben lesz és a hangulat is jó lesz mihelyst megérkezik az első vendég.....


    Az ecetfával mi is küzködünk Karosban......minden elképzelhető helyen előbújik és írtani kell......néha eszembe jut milyen nehezen sikerült megszerezni az elsőt.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251047)
    2016-06-19  11:07
  4. 2016. június 19. 11:09251048.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


    Ilike.......finom a reggeli, remélem egy kicsit csipegettél te is......a hozzáállásod pedig igenis "épeszű"...nagy küzdő vagy és talán a mi kis energiánk és szeretetünk is segít.....


    Verácska......a fentiek rád is vonatkoznak......alig panaszkodsz, pedig a sorok közt olvasni, hogy sokszor nem vagy jól...


    Pötyike....reméljük Leonával nem lesz baj. Lilié is így kezdődött, csak nagyon gyorsan kellett dönteni az orvosnak...szerencsére jól döntött...


    Borsika....még korainak tartom a barack befőzést, inkább csak a korábbiak érnek, a miénk is zöld még.....A befőzést.....elitélhető módon.....én Dzsemfix-el bonyolítom, sokat csinálok és ez gyors, egyszerű...ja és lehet, hogy egészségtelen...csodálom a rigóidat


    A focit nézem...igaz csak ha EB, VB, vagy olimpia van....kedvenceim a hollandok....akik sajnos most nincsenek ott..


    A cica egyre jobban érzi magát nálunk, már kezd haszontalankodni, viszont teljesen szobatiszta, ilyen kicsi létére és idegen helyen....

  5. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 19. 11:07251047.

    Sziasztok!


    Mi a buli lázában égünk. Most összevesztem Lacival, mert nem azt csinálja, amit kell. Már mániája a fűszálak párhuzamossá állítása és a  vasdarabok rakosgatása a sufniban. Persze hullafáradt, fáj a lába és egyfolytában morog. Egy csomó értelmetlen dolgot csinál és dühös, mert senki sem veszi ki a kezéből, vagyis ha megpróbálom, akkor elzavar. Most tüntetőleg ideültem és magamra csuktam az ajtót, hogy ne is halljam. Remélem, ha megjönnek a vendégek, abbahagyja ezt a stílust. Az nem esik jól, amikor mások előtt teremt le. Délutánra esőt ígérnek, nem hiszi el, egyedül rendeztem be a nappalit, hogy legalább fedél alatt legyenek délután. Szerinte felesleges volt. Harmadszor söpri ki a kis házat, mindig tele lesz virággal, ami az ecetfáról hullik. Meg sem lehet előtte állni, már mindenki fedezékbe menekült. Be kellene már főzni a kész levesbe a krumplit és a csipetkét, de nem is merem mondani. Nekem tudnom kellene, hogy mikor ehetek, az átok inzulin miatt. Persze ezt ő is jól tudja.


    Na megyek, mert itt zörög a közelben, mindjárt rám töri az ajtót.

  6. 2016. június 19. 10:48251046.

    Még nem olvastam vissza


    de elsőnek is Balázsnak boldog születésnapot kívánok.


    Agyon kerestem a László napot de a környékbe se találtam..aztán ráakadtam 27.-én.


    Viszont ma tartjátok ugye Gabi?


    Akkor előre is gratulálok Lacinak a nevenapjára..és kíváncsi vagyok ki lesz a meglepi vendég!!!


     


    Nálunk..vagyis Alexáéknál volt egy kis riadalom.


    Leona fájlalta a hasát, a köldöke környékén..nem is evett, bágyadt volt.


    Alexa megijedt, mert őt is műtötték vakbéllel, Dalmát is apját is..nehogy vakbél legyen, mert Braziliában elég ritka a vakbél gyulladásos beteg.


    Ki gondolná?


    Más a genetika!


    Ráadásul ott is olyan központosítás van, hogy hiába nagy városban laknak a kórház a szomszéd városban van 60 km.


    Úgy-hogy kocsiba ült az egész család és elmentek az egyik sógornőhöz aki ott lakik és ott lesznek 1-2 napig.


    Otthon elvitte orvoshoz..csináltak is vérképet, de bizonytalan volt az orvos, hogy mi baja lehet.


    Úgy, hogy várom a fejleményeket.


     


    Az itthoni betegeinkre gondolok sokat..

  7. 2016. június 19. 09:32251045.

    Jaj, nem is mondtam még: megint van 3 új tojás a rigópár fészkében! Megőrült ez a rigócsalád, komolyan. Ez már a 3. v. 4.?? keltés. Olyan megtiszelő ez a bizalom tőlük. Ide, az orrom elé a teraszra!  Ja, ..és Gyárfás gyíkocskámnak ma van a nevenapja. Itt tököl most is valahol, ..ragaszkodik hozzám. Miket eszik egy gyík? Meglepném tán valami könnyű ebéddel: pár hangyával. 


    Erika, tudsz-e olvasni minket? ha igen, akkor jó telkezést!! Le ne égjetek!! Gondosan kenni  be magatokat naptejjel. Ne dolgozd ám  agyon magad.  Szóval, hahó, vakáció... és a dobozos sör, csak behűtve jó!! 


    Két vak ló beszélget.


    - indulsz a holnapi derbyn?


    - ..hmm nem látom akadályát! 

  8. 2016. június 19. 08:39251044.

    szervusztok kedveseim


    Ilike köszi a reggelit, ...megáll az eszem, milyen csábító. ..Mmmm..már is eszem.


    Sajnálom, hogy annyira fájsz. Hogy segítsek? Azt gondolom, ha lehetne átvenni ezekből a kínokból, 


    biztos valamennyien vállalnánk egy keveset. Veronika jóregggelt és fájdalom mentes napot kívánok. 


    Ha nem írnál róla egy mondatot sem, akkor is tudnám, hogy éppen hogy vagy, hogyan érzel, az idézetekből ki tudnám olvasni. Olyan finoman válogatod. 


    Ildike,  gondoltam oda hozzád is tegnap. Zalában is ünnepeltek és vetítettek is, valami fontos helyen.  Hátha ott ülsz Bencével valahol. Még hogy Julika is drukkolt?! Olyan ideges lehettél mint én. Lányok, akármilyen is volt ez a meccs, mégis a miénk a végeredmény. Látjátok, Veronika hogy ért  az esélyeink megtippeléséhez?  


    Még hogy Ronaldó? Tegnap mennyit hibázott! Na, ...ha javítani akar a csapatával, ...akkor visont  jaj nekünk!  Gabink, azért mégis nézted is egy kicsit te azt a mérkőzést, hiszen milyen hozzáértően értékeled. Igazi honleányságra vall a nyilatkozatod. Hajrá magyarok!!..Lacidnak pedig boldog szülit!!!


    Tegnap zsúfolt napom volt, benéztem, mert hiányzott Mindenki, de oszlopos feladataim voltak, ...aztán meg a  fiú uncsikra "vigyáztam",   együtt meccseztünk. Na, halljátok, .hogy .milyen figyelmesek,gyengédek. Kaptam pizzát, palacsintát, ..ma diétázhatok. Keveset aludtam, ezért ma biztos kezelhetetlen leszek. 


    Potyike   gratulálok  tanult unokád sikeréhez!! ..fantasztikusak ezek a mostani fiatalok! Készen lettél a varrással, ..elfogyott-e a sós sütéd a bulin? Mit mond Lajosod, kikapunk-e a portugáloktól? 


    Kedves Lányok, tegnap kaptam epret, ...vettem jó édes meggyet, .. a sárgabarckot csak néztem a piacon:  nagyon drága még! Mindössze  1 helyen volt 400 Ft alatt. Kéne majd lekvárt főzni, mint régen: szegény Árpádom tette. Ő volt a lekvár projektünk vezetője. Én csak magoztam és kevergethettem. Annuska, Anikó, .Sacika tanácsot kérek: .ti is szoktatok eltenni, ..mikortájt  érdemesebb? ...már viszik a boltból a tömb-kristálycukrot. Irtó drága lett a boltban a lekvár és a befőtt! Micsoda tekintélyem lenne itthon, ha befőznék!! 


    Magdika, hali, hogy vagy? megnéztem ám  milyen a te  szeretett Desedád? nahát, mit mondjak, gyönyörű! Ezzel együtt jó szívvel gondoltam rád. Rád, és Rátok, akik mint   pl.:  én is  - olykor a régi kedves emlékekből erőt merítve,  magányosan éldegéljük tovább életünket. 


     


    Változatlan szeretettel hordta össze a fentieket: borsévi közleány. : - I

    előzmény:
    franci47 (251030)
    2016-06-18  21:13
  9. 2016. június 19. 08:21251043.

    Jó reggelt.


    Köszönöm a reggelit Ilike.


    Nagyon sajnálom, hogy ennyire fájsz, és már  mennél  a kórházba, hogy segítséget kaphass. Nem is tudok mit írni erre, csak kívánom, hogy minél előbb jobban legyél.


    Lehet, hogy az időjárás is besegít a fájdalmakba, legalábbis én azt  veszem észre magamon.  Tegnap nagyon vacak napom volt.


    Itt fátyolfelhős idő van, nincs meleg.


     


    Mindenkinek szép napot kívánok.


     

  10. 2016. június 19. 07:42251042.

    Nagyon drukkolok Neked, Ilike!


    Ma olvastam egy orvosi videóban, hogy minden rákos fájdalmat meg lehet szüntetni kb. 90%-ban, a többit pedig elviselhetővé lehet tenni. Mese pepitában! Én is szinte fokozatosan jobban fájok ezzel a második fajta gyógyszerrel, bár most még tolerálni tudom.


    Nagyon bízom abban, hogy a kezelés majd használni fog Neked!

    előzmény:
    fili48 (251041)
    2016-06-19  07:13
  11. 2016. június 19. 07:13251041.

    Napsugaras jó reggelt kívánok kedves mindnyájatoknak!


    Én már megfutottam első köröm,ha ezt egyáltalán futásnak lehet nevezni.


    Elvitt Tibi a kórházba,hogy rakjanak branült a kezembe. Valamikor a délelőtt folyamán megcsinálják a CT-t a megyei kórház szakosztályán,ha igaz.Nagyaon messze volt a kocsi mind a lakástól,mind a kórházbejárat a kezelőtől.Mostanra egész kimerültem. Mindjárt ráhúzok még egy kicsit az éjszakára,ha sikerül.


    Ancsám drága!


    Nem maradtál ki semmiből,-a hálószoba francia ágyából csináltattunk 2 kényelmes heverőt. Most mindegyikőnk a saját szobájában tud aludni,anélkül,hogy zavarná a másik köreit.


    Gabikám!


    Utólag kívánok Balázskádnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!  és kellemes családi partit,"Laci" napot.


    Annuskám!


    Igen,-fájok,napról-napra,óráról órára jobban! Már alig várom,hogy elkezdődjön a kemó! Azt hiszem ilyet se hallottatok még épeszű embertől!


     


      Ma  :  2016 június  19  vasárnap  van,


    Gyárfás,Hajnalka,Imogén,Liána,Mikó,Szorina,Zóra  napja.

    előzmény:
    franci47 (251030)
    2016-06-18  21:13
  12. 2016. június 19. 06:22251040.

    Szervusztok!


    Napindítók:


    Bár érzelmeinket és testi reakcióinkat kevéssé tudjuk uralni, gondolatainkat és magatartásunkat viszont képesek vagyunk irányítani és helyes mederbe terelni.


    Gary Chapman


    Egyedül vagyunk az érzéseinkkel, és egyedül is maradunk. Még a legközelebb állók is csak sejthetik, mi játszódik le bennünk.


    Lőrincz L. László


     
  13. 2016. június 18. 22:51251039.

    Portugália- Ausztria végeredmény: 0:0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251036)
    2016-06-18  22:09
  14. 2016. június 18. 22:27251038.

    Én focit szinte soha nem néztem, csak Puskás idejében és még pár évig utána . Viszont ma elmondták ezeket a tudnivalókat a meccs előtt, közben, után.


    Amúgy a portugál-osztrák meccsbe bele nézegetek, mert érinti a mieinket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251036)
    2016-06-18  22:09
  15. 2016. június 18. 22:22251037.

    Nyári feladatok.


     


    Mit szóltok ehhez nagymamák? /oldalt képes formában.


    1. Nevezz ki egy füzetet vakációs füzetnek, és ebbe írd le a nyári élményeidet! Fotózz, rajzolj, ragassz!


    2. Csinálj valamit fordítva! Pl.: sétálj hátrafelé, vagy moss fogat a "nem ügyes" kezeddel...


    3. Keress egy négylevelű lóherét! Préseld le és ragaszd a füzetbe! Ne feledd, szerencséd lesz!


    4. Kóstolj meg egy olyan ételt, gyümölcsöt, amit eddig még nem ettél! Írd le, mit kóstoltál, milyen íze volt!


    5. Egy reggel sétálj ki az udvarra, kertbe, erkélyre, teljesen egyedül! Csukd be a szemed, szippants mélyeket, és hallgasd a madarak énekét! Gondolj azokra, akiket a legjobban szeretsz!


    6. Ölelj meg egy fát! Aztán a szüleidet is!


    7. Olvass fura helyzetben! A fűben hasalva, az asztal alá bebújva, zseblámpával a takaród alatt, egy óriási fa törzsének támaszkodva, vagy valakinek, aki nem tud olvasni (lehet az egy csiga is :) ).


    8. Táncolj szokatlan helyen! Az esőben, az asztal tetején...


    9. Nézd meg legalább egyszer a napfelkeltét és a napnyugtát!


    10. Egy augusztusi éjszaka maradj fenn sokáig, és számold a hullócsillagokat! Ne felejts el kívánni!


    11. Hintázz, közben jó hangosan énekeld a kedvenc dalodat!

  16. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 22:09251036.

    Éppen ezt akartam én is írni, miután Lacival megbeszéltem! Azért te zseniális vagy, hogy ennyire érted... nekem homályos még az egész... Mindenesetre az EB 3-ik helyezettje még soká fog kiderülni!


    Azért igazi honleányok vagyunk! Ha nincsenek benne a magyarok, gondolom, eszünkbe sem jutna nézni... nem lenne tétje.

    előzmény:
    veracsek (251035)
    2016-06-18  21:50
  17. 2016. június 18. 21:50251035.

    Gabikám!


    A portugálok ellen mindenképpen játszanak, és nem az EB, hanem a csoport 3.helyéről van szó, amivel reális esélyük lenne a legjobb 16 közé kerülni. 6 csoport van, és a legjobb 4 harmadik helyezett is tovább jut. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251034)
    2016-06-18  21:43
  18. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 21:43251034.

    Picikém, én gyakran ülök a meccsek előtt, de csak azt tudom szajkózni a játékukról, amit Lacitól hallok... amit fél méterről ordítozik a fülembe... Ő meg szidja őket. Én csak azt látom, hogy ide-oda szaladgálnak, néha elesnek, szenvednek, felállnak, futnak tovább... Laci szerint sokkal gyengébben játszottak, mint az osztrákok ellen. A lényeg az, hogy most mivel döntetlen lett, lesz következő meccs, amit a most játszó portugálok ellen játszanak. A portugál csapat világklasszis Ronaldoval az élen! Ellenük győzni képtelenség! Van remény a 3. helyre? Laci majdnem leesett a fotelról, akkorát nevetett! Bárcsak igazad lenne!

    előzmény:
    Picivirág1 (251027)
    2016-06-18  21:00
  19. 2016. június 18. 21:34251033.

    Szerintem az első félidőben sokat hibáztak, a másodikban pedig nagyon jól játszottak, és a 11-es jogtalan volt.

    előzmény:
    Picivirág1 (251027)
    2016-06-18  21:00
  20. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 21:30251032.

    Ja és köszönöm, átadom nekik.

    előzmény:
    franci47 (251030)
    2016-06-18  21:13
  21. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 21:29251031.

    Ildikém, holnap lesz a buli, akkor jön a meglepetés vendég is, legalább is remélem...


    Ma csak a készülődés volt, az idő remek, nem tudom, holnap milyen lesz. Az, hogy vasárnap legyen szombat helyett is a szédült sógornőm kérése volt.... amint már lejjebb írtam... és ezt mondta le csütörtökön újabb időpont módosítást kérve! Normális az ilyen? Jól felidegesített... Múlt héten is szombaton volt a jó idő és vasárnapra romlott el, de annyira, hogy le is kellett fújnunk az előre jelzések miatt. Nagyon haragszom rá...


    Most megnyitom összes termeinket, jöhet bármilyen idő, majd csak elférünk valahogy.

    előzmény:
    franci47 (251030)
    2016-06-18  21:13
  22. 2016. június 18. 21:13251030.

    Jó estét.


    Gabi, szeretettel köszöntöm az ünnepelteket.


    Megjött már a meglepetés vendég?


     


    Nem emlékszem rá, mikor néztem meccset, igaz most is csak az utolsó negyed órát.


    Meglepődtem, hogy ennyire akartak a fiúk, és hogy még sikerült is nekik,akárhogyan is. Örültem. A bíró disznó volt, álarcban ítélt, szóval nem  volt a pofáján bőr.


    Sacikám, a cica nem hétköznapi, nagyon szép.


    Magdi, Bosco igazán jól néz ki, elég sportos kutya.


    Mindenkinek szép jó éjszakát kívánok.


     

  23. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. június 18. 21:08251029.

    Dávid küldte a képeket.


    Ünnepelnek...

  24. 2016. június 18. 21:03251028.

    Gabi!


    Szerintem senki sem arra számít, hogy EB bajnokok leszünk, de van remény a 3, helyre. És az nagyon jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251024)
    2016-06-18  19:33
  25. 2016. június 18. 21:00251027.

    Szerintem nagyon jól játszottak, főleg a második félidőben. Nagy méreg ért, rájöttem, hogy Virág fürdő alsója ott maradt az öltözőben...én láttam, hogy betette a zsákjába, de az csak a felső volt. Arra gondoltam, legalább egyenlítenének, hogy ne legyek olyan ideges...erre belövik...a fürdőben meg azt mondták, telefonon, hogy ha ott maradt biztosan ,megtaláljuk a ruhatárban. Szóval megnyugodtam. Ja, és Kriszti sem volt megrendülve tőle...ha nincs meg majd veszek egyet szüli napra.o7. o7.

  26. 2016. június 18. 20:48251026.

    Gabikám.......micsoda optimizmusszerintem meg nem játszottunk gyengén.....bár fociban nem igazán vagyok otthon...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251025)
    2016-06-18  19:55
  27. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 19:55251025.

    Döntetlen! Jöhet a következő Portugália ellen... erre annyi az esélyünk, mint a lottó ötös... Azért szép lesz Ronaldo és Dzsudzsák együtt...


    Ez a ruszki bíró határozottan ellenünk volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251024)
    2016-06-18  19:33
  28. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 19:33251024.

    Én sem bírom nézni... átragad rám Laci idegessége. A nappaliban ordítozik... De nem is értem, nem vagyunk túlságosan nagyravágyóak? 42 évig a közelébe sem jutottunk, felnőtt egy generáció (Gábor fiam) anélkül, hogy kijutottunk volna. Egyszer már győztünk, ha döntetlen lesz, a portugálok (Ronaldo) ellen már úgy sem lesz esélyünk józan emberi számítás szerint. Szerintem már el is bízták magukat szokás szerint, nagyon gyengén játszanak.

    előzmény:
    Picivirág1 (251021)
    2016-06-18  19:08
  29. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 19:24251023.

    Majd a buli után megírom. Egyelőre még a személyük maradt titok sógornőm jóvoltából. Nem szeretném, ha Laci innen megtudná idő előtt.

    előzmény:
    Picivirág1 (251019)
    2016-06-18  18:57
  30. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 19:21251022.

    Köszönöm Pici és Borsika a nevükben is!


    A meccset nem nézem, inkább hűsölök a fák alatt. Ezek 3 db hatalmas ecetfa, elég kellemetlen a virágjuk, ami beteríti az udvart és kellemetlen sárga virágpor hullik belőlük, én allergiás náthás leszek tőle. Most már lehullottak a széltől és esőtől. Az elvirágzás után a virágszárak lepik el az udvart. Nehéz feltakarítani, mert az ágacskák beleakadnak a gereblyébe és a fűseprűbe. A fák levele pedig lehullás után, ha víz éri őket, megfestik a betonjárdát.

  31. 2016. június 18. 19:08251021.

    Nem való nekem olyan meccset nézni ahol ekkora a tét. Úgy el tud szomorítani, ha nem sikerül, és akkora a nyomás a magyar játékosokon....na, még bár mi lehet......de félek, csalódni fog az ország. Persze még ronthatnak a többiek, aztán kezdődik a számolgatás

    előzmény:
    Picivirág1 (251019)
    2016-06-18  18:57
  32. 2016. június 18. 19:03251020.

    Gabi mami, én is minden elképzelhető  jót és szépet kívánok az ünnepeltjeidnek!!! 


    Nézik a fiúk   a meccset? Kérdezd meg a Lacikat, hogy ha kiegyenlítünk, az még jó nekünk??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251018)
    2016-06-18  18:46
  33. 2016. június 18. 18:57251019.

    Gabi!


    Én is minden jót kívánok, sikerüljön az ünnep.Kíváncsi vagyok ki a meglepetés vendég? Honnan tudsz meglepést "leakasztani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251018)
    2016-06-18  18:46
  34. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 18:46251018.

    Anikó, látom ezúttal  téged  hagytalak ki a felsorolásból... Neked is köszönöm szépen a jókívánságokat!

    előzmény:
    ancsa46 (251013)
    2016-06-18  15:10
  35. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. június 18. 17:48251017.

    Most jó sora van.Barbara biztosan felengedi a kanapéra.A többiek Tómalmon vannak....de nem vitték el, mert betonoznak.Ilyenkor jobb ha nincs a közelben ....mert roppant kíváncsi.


    Annyira lehűlt a levegő....közben eleredt az eső.


    Az előbb néztem az Index videóját.Fantasztikusan sok magyar van kint.Jó lenne ha sikeres lenne a mai nap is.Elnéztem a Dárdait a tv-ben...micsoda jó megjelenésű férfi,olyan szépen összeszedetten beszélt.A szomszéd faluban éltek  ...onnan került az édesapja Pécsre.


     


    Gabi ...ne idegeskedj....minden jó lesz.

    előzmény:
    potymama (251015)
    2016-06-18  16:55
  36. 2016. június 18. 17:43251016.

    Szervusztok!


    Nemrégen jöttünk haza strandról. 4 órán keresztül csak az óriás csúszdáról csúszkáltak, csak enni jöttek le. Én meg áztattam magam. Különleges nap volt, nem volt autó a fenekük alatt, sokat gyalogoltunk, de szó nélkül mentek, csak hogy elégedett legyek velük, és ne menjen el a kedvem . Jól el is fáradtunk...most megy a mosógép és megfőtt a székely káposzta holnapra.. Ma a strandon ettek, Boldi egy hatalmas dupla hamburgert, Virág hot dogot. ma ingyen volt a belépés 11 ig, ma van az úszás világnapja...a hasznot megették. tegnap kint voltunk a nyaralóban, az idén most voltam először..Timi szépen rendben tartja, most már olyan otthonos.Mindjárt kezdődik a meccs.

  37. 2016. június 18. 16:55251015.

    Magdi


    Boscó nagyon széééép!


    Tudod minden kutyát imádok...de ezek a nyomott orrúak a kedvenceim.


    Itt a házban sok kutya van (a környékben a társas házakba nem engednek kutyát tartani)


    és amikor találkozok valamelyikkel..már messziről serte-pertélnek, csóválják a farkukat.


    Mindig megdögönyözöm őket.

  38. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 16:51251014.

    Saci, Magdi, Annuska, Veronka köszönöm a jókívánságokat. Remélem az idő nem fog bezavarni. Mindenesetre a nappalit is összenyitjuk a zárt terasszal, csak el fogunk férni. Kb. 15-en leszünk összesen. Hívtam meglepetés vendéget is, de sajnos csak fél 4 körül tudnak jönni. Addig majd  félre teszek nekik a gulyásból, hogy ne az alja maradjon.


    Drága sógornőm bezavart, csütörtökön telefonált, hogy vasárnap nem tud jönni, halasszuk el egy héttel. Laci úgy besértődött, hogy le akarta mondani az egészet... én meg kétségbe estem, mi lesz a meglepetés vendéggel, a sarkamra álltam, nem lesz lemondva és elhalasztva, ezt vasárnap meg kell tartani. Csak nézet rám csodálkozva, el kellett mondanom, hogy meglepetés vendég lesz, csak azt nem árultam el, hogy ki. Szóval kedves sógornőm elszúrta a meglepit, de ő ilyen volt világéletében, mindig minden róla kellett, hogy szóljon. Ha mégis eljön, azért finoman beolvasok neki...Képes lenne elvárni, hogy a másik 14 ember átalakítja a programját miatta? Ha nem tud jönni, nem lesz ott és kész. Az unokaöcsém, a csóró milliárdos,  nem tud jönni, kint van Franciaországban az EB-n a magyar csapattal egy hónapra.


    Szóval legalább zajlik az élet nálunk is...

  39. 2016. június 18. 15:10251013.

    Szervusztok.


    Egész eddig cukorborsót pucoltam, reggel a lányom és vőm beállítottak egy müa.rekesz borsóval, hogy ők mennek Pannonhalmára, de a borsót ki kellene pucolni. Ha már hozták mit tehetek? Különben is egy nyugdíjas mindig ráér, szóval most végeztem vele. Kint üldögéltem a hátsó teraszon, ahova nem süt a Nap, így kellemes volt.


    Gabi, ünnepeltjeidnek minden jót kívánok, kellemes szórakozást, remélem az idő nem tesz keresztbe.


    Pötyi, gratulálok Zsuzsinak, ez nagy elismerés. A maihoz csak annyit, régen ezeket észre se vettük, valahogy egyre jobban feltűnik hogy történnek dolgok.


    Annuska, a múltkori kérdésedre hogy hogy bírtuk a mászkálást? Én egyre nehezebben, de most inkább buszoztam helytől helyig.


    Saci, a kedves kis albérlőnek csoda szemei vannak.


    Magdikám ilyen egy igazi drukker. Hajrá Boscó. Nagyon jó.

  40. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. június 18. 14:57251012.

    Nagyon szép!Most Nálatok lesz a nyaralás idejére?


    Nem küldök esőt ....éjszakára itt fognám , ha csendesen esne....de csak reggelig.


    Nálunk a B. volt a leevés bajnoka...most kinőtte és átvettem én. A nászasszonyom meg mindig a poharát borítja fel ....én szoktam mellette ülni...hááát...kaptam már belőle.

    előzmény:
    silinga (251010)
    2016-06-18  14:24
  41. 2016. június 18. 14:26251011.

    Magdi...köszönöm.....a te "drukkered" milyen nagy lett.....itt még süt a nap...ha lehet ne küldjél esőt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (251009)
    2016-06-18  14:09
  42. 2016. június 18. 14:24251010.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ilikének köszönet a reggeliért.....valamiről lemaradhattam....miért kellett átrendezni a lakást?


    Verácska...kis pingvines hűvös jöhetne hozzám...nagyon meleg van..


    Pötyike.....én általában a nadrágomat eszem le.....pedig azt ugy gondolnánk nehezebb, mint a pólót...Zsuzsinak gratulálok...


    Gabi.....ünnepeltjeidnek gratulálok....sikerüljön az ünneplés....


    Annuska.....te ismerd a pórét, mit tanácsolsz...az ősszel benn maradt példányok felmagoztak...jó lesz e még  valamire vagy vágjam ki és dobjam el?


    A Saci család ma hajnalban elutazott.....valahova Ausztriába egy tó partra ahol hegyek is vannak....lányoknak apás hétvégéje van.....Vera berobogott ma ebédre ....holnap ő se jön ...csak ketten leszünk, ami nagyon szokatlan....


    Ma főztem két napra húslevest, mellé az utravalónak sütött oldalasból volt .....holnapra kapor szószos húsgombóc lesz zöldséges tésztával /Fb-n láttam, kiváncsi vagyok tetszik e készen is/


    Kicsit kéne rámolnom, de lassan megy a munka....megérkezett az "albérlőnk" ....olyan kis bohóc, legszívesebben csak vele  szórakoznék...


    Az "albérlő"...

  43. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. június 18. 14:09251009.

    Köszöntelek Benneteket ezen a csendes délutánon.


     


    Nálam nem történik semmi ...hacsak ...most borul el az ég. Hozhatom be a szárítót.


    Gabi ünnepeltjeinek sok boldogságot kívánok ...jó időt az ünnepléshez.


    Pötyi ...én sem ismerek magamra.Olyan dolgaim vannak néha mintha nem is én lennék. Na, de mindegy ....fiatalabb már nem leszek.


     


    Saci ....gratulálok a  a szép teljesítményekhez. Ügyesek a gyerekek.A "drukker" kész nagyfiú.

  44. 2016. június 18. 13:37251008.

    Sejtem én is Annuska, hogy ettől van.

    előzmény:
    Nusimama (251007)
    2016-06-18  13:21
  45. 2016. június 18. 13:21251007.

    Pötyikém attól, hogy nem fiatalodunk és egyre nehezebben hajolgatunk.

    előzmény:
    potymama (251004)
    2016-06-18  13:12
  46. 2016. június 18. 13:19251006.

    Szervusztok


     Itt ragyogó idő van.


    Ilike, ezek szerint még mindig nagyon fájsz? Csoda szép helyen teritettél számunkra. Bizony jó volna ott üldögélni és egy kicsit tracsolni. Talán akkor Neked is könnyebb lenne,.


    Az ünnepelteknek én is minden jót és szépet kivánok


    Kellemes  és fájdalommentes napot kivánok.

    előzmény:
    veracsek (251003)
    2016-06-18  09:45
  47. 2016. június 18. 13:14251005.

    Gabi


    remélem holnap megússzátok és kegyes lesz hozzátok az időjárás, mert viharokat jósolnak.

  48. 2016. június 18. 13:12251004.

    Ügyetlenkedtem...írtam egy pár sort..közben láttam milyen poros a billentyűzet egy rongyóval le akartam törülni..erre mindent eltüntettem, még a gép is kikapcsolódott!!!


    Nagyon gyéren vagyunk!


    Persze Erika nyaral, Pici a családdal foglalkozik..a többiek majd meg még jönnek.


    Itt fullasztó meleg van, mostam egy adagot ..gondolom az erkélyen gyorsan be is szárad.


    Hú!..Most látom lefőztem a pólómat!


    De malac vagyok!


    Van amikor leeszem magam...ilyen régebben nem fordult elő!!!


    Meg leesnek dolgok..és el is gurulnak..általában alá valaminek, hogy le kelljen hajolni érte...érdekes nem emlékszem, hogy ez régebben probléma lett volna!


    Vajon mitől van ez???


     

  49. 2016. június 18. 09:45251003.

    Gratulálok az ünnepelteknek, kicsinek és nagynak!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (251002)
    2016-06-18  09:33
  50. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. június 18. 09:33251002.

    Jó reggelt!


    Ragyogó idő van, csak remélni tudom, hogy holnap is így lesz. Holnap lesz Laci szülinapi bulija. Már most elkezdtünk készülődni, a gulyást félig már ma megfőzzük. Pogácsák megrendelve. Én nem tudok annyit sütni. Kb. 15-en leszünk. Ráadásul itt van a foci EB is... Kész őrület lesz, ha Lacika és Laci a tv előtt fognak őrjöngeni... több focirajongó nem lesz. A kis tv ki lesz rakva az udvarra, még jó, hogy nem szerzett be Laci egy kivetítőt... Muszáj, hogy lehessen nézni, mert akkor el sem jönnének...


    Nem kis izgalommal és munkával jár egy ilyen buli... talán már ez lesz az utolsó Laci szerint. Volt kis idegesség is, mert volt aki nem tud jönni, további halasztást kért, aztán mégis jön... szóval a szokásos. A létszámot meg tudni kellene legalább hozzávetőlegesen, mert úgy kell főzni. Így is napokig fogjuk enni a maradékot. Ez a társaság Laci baráti, illetve rokoni köre. Nekem egy szem rokonom sincs... még keresve sem... Tündéék nem tudnak jönni, bár Pisti még nem ment külföldre. Nincs pénzük útiköltségre, de ajándékra sem, anélkül meg nem akarnak jönni. Hiába mondtuk, hogy nekünk Benike is ajándék lenne... Nagyon hiányoznak Anikóék is, de a létszám miatt lehetetlen megoldani az ideutazást, bár szó volt arról, hogy a vejem kibérli a rendőrségi furgont, de aztán nem sikerült. Nagy szám lett volna, ha azzal jönnek és kiszáll egy csomó gyerek a rendőrségi autóból... A főrendőr nem engedélyezte.


    17-én volt Balázska szülinapja is, ma köszöntjük. Laci elment beszerezni egy olyan legórobotot, ami még nincs neki. Nem lesz könnyű feladat. Ahogy nő, egyre nehezebb lesz, már nem érik be egy kis műanyag játékkal.


    Ha jól emlékszem, Virágnak is mostanában lesz a szülinapja. Egykorúak.


    További szép napot, kellemes időt mindenkinek.

Címlap

top