Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigány szúrt!

Pszihopapa
Létrehozva: 2005. május 20. 17:36
Ezt a cikket találtam az Index oldalán. A cigányok a nagy rasszistázásaikkal öngólt rúgtak, hiszen kiderült hogy a nagy felháborodást keltett gyilkossági kisérletet is cigány követte el. Ezen kívül a cigány tüntetésen résztvevő Tomcat neveztü egyénről aki egy "Cigányt verni tilos" táblával állt ki, majd 30 felbőszült cigányt kellett levakarni, sőt meg is ütötték. Ez nem rasszizmus? A cigányok ezzel a viselkedésükkel maguk fogják újjá éleszteni a fasizmust szvsz. Íme az említett cikk az index.hu-ról:

Romának vallja magát a roma tinédzser támadója
Index
2005. május 20., péntek 12:20
Romának vallotta magát a rendőrségnek az a fiatalember, akit azzal gyanúsítanak, hogy két héttel ezelőtt karddal megszúrt egy roma fiút a 21-es buszon Budapesten. A 17 éves Mortimer elimerte a tettet, és vallomásában azt állította, szóváltásba keveredtek, ezért szúrta le Patai Józsefet. A feltételezett tettes egy "hagyományőrző, szerepjátékos" csoport tagja volt; ezek a csoportosulások a rendőrség szerint nem veszélyesek a társadalomra.

Romának vallotta meg az a fiatalember, akit pénteken fogott el a rendőrség, és akit azzal gyanúsítanak, hogy egy hatfős - a rendőrség szerint "hagyományőrző, szerepjátékos" csoport tagjaként - május 8-án karddal életveszélyesen megsebesített egy 15 éves roma fiút a II. kerületi Várfok utcában, a 21-es buszon, hangzott el a rendőrség budapesti sajtótájékoztatóján pénteken.

Patai József támadója egy Mortimer (monogramja G. M.) becenévre hallgató törökbálinti fiatalember, aki állítása szerint azért szúrta le a roma tinédzsert, mert szóváltásba keveredtek, közölte pénteken Tóth Gábor rendőr ezredes, bűnügyi főkapitány-helyettes. A rendőrség a csoport egy másik, 21 éves, jelenleg munkanélküli tagját is őrizetbe vette, akit D. Robin Attilaként neveztek meg.

A hagyományőrző csoport rendszeresen kijárt a Normafához gyakorolni, május 8-án is így történt, de csak Mortimernél volt éles fegyver, a többieknél fakard és fapajzs volt.

"Ettől kellene félned"
D. Robin Attila vallomásában azt állította, a háromfős roma társaság már a buszmegállóban "irritálóan" figyelte őket, és egy-két megjegyzésüket ki lehetett hallani beszélgetésükből. "Nyakon szúrlak, te kis mitugrász!" - mondta egyikük többek között Mortimer vallomása szerint.

Miután felszálltak a 21-es buszra, a hatfős társaság egyik tagja azt kérdezte a romáktól, hogy "mit néznek", amire egy számmal feleltek, annyit válaszoltak csupán, hogy "25". Erre Mortimer kardjára mutatva D. Robin Attila azt mondta: "Ettől kellene félned!" A két őrizetes vallomása szerint Patai József erre visszakérdezett: "Miért, mit csinálsz, leszúrsz?" Mortimer erre szúrt.

A gyanúsítottak azt mondták, hogy a szúrás után a Hajógyári szigeten rejtették el a kardot. Később a kardot Mortimer rokona, G. László elvitte, és máshol rejtette el, az ő esetében a bűnpártolás gyanúját viz
  1. 2005. május 22. 22:0276.
    bocs: az első "van" nem kell. . !
    előzmény:
    kacsuka (75)
     
  2. 2005. május 22. 22:0175.
    csak rosszak a tapasztalataim, de van tény, hogy van köztük nagyon rendes, normális is. . , csak ők az 1%. . !
    előzmény:
    hpzsu (74)
     
  3. 2005. május 22. 21:5974.
    Volt cigány kolleganőm, akivel nagyon szívesen dolgoztam együtt! :-))) Ne bántsuk már azokat akik jó munkaerők, és rendes emberek. Próbálj meg ne általánosítani, esetleges rossz tapasztalatid ellenére sem
    előzmény:
    kacsuka (73)
     
  4. 2005. május 22. 21:5473.
    miért, Te szívesen dolgoznál velük, szívesen alkalmaznád?
    előzmény:
    hpzsu (69)
     
  5. 2005. május 22. 21:5472.
    Hát meg ugye ösztöndíjakkal is szokott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542708 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_542708
    Torolt_felhasznalo_542708
    2005. május 22. 21:5171.
    Igaza van hpzsunak. Ki a cigány? (Nyugogtan mondhatjuk, hogy cigány, ez nem sértő) Hogyan dőnthető el? Ki tud (mer) dönteni? Persze az legyen a legnagyobb visszaélés ebben az országban, hogy valaki cigánynak vallja magát, holott nem az. A kisebbségi önkormányzatokkal kapcsolatban már felmerült ez a probléma.
    előzmény:
    hpzsu (63)
     
  7. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. május 22. 21:5170.
    Ha kiderülne, hogy nem roma, akkor sem lenne több egy sima gyilkossági kísérletnél. Ahhoz, hogy rasszista indítékkal vádolják sokkal több kell. Itt semmi sem hangzott el a faji vagy etnikai hovatartozásra vonatkozóan, a tanukihallgatás befejeződött és senki sem tett említést ilyen témájú szóváltásról, úgyhogy a rasszizmust nehezen tudnák bizonyítani.
    előzmény:
    hpzsu (63)
     
  8. 2005. május 22. 21:5069.
    Én nem erre gondoltam, és nem szeretem én sem a diszkriminációt, szerintem sem helyes, ha ilyen alapon megkülönböztetik a munkavállalókat. De átesünk ló másik oldalára.
    előzmény:
    kacsuka (66)
     
  9. 2005. május 22. 21:4768.
    Szia!!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542708 (65)
     
  10. 2005. május 22. 21:4767.
    milyen igaza volt. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542708 (65)
     
  11. 2005. május 22. 21:4666.
    ha főnök lennék, én sem szívesen alkalmaznám. . , ha beosztott lennék, nem szívesen lennék a munkatársa. . !
    előzmény:
    hpzsu (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_542708
    Torolt_felhasznalo_542708
    2005. május 22. 21:4465.
    XY rendőr alezredes egy informális beszélgetésben azt mondta, hogy annak a 17 éves "férfinak" sokkal jobb, hogy a rendőrség találta meg, és előzetesben van, mintha a család találná meg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 22. 21:4364.
    bocs: megvádolhatom
    előzmény:
    hpzsu (63)
     
  14. 2005. május 22. 21:4263.
    Nekem veszélyesnek tűnik a témaa következők miatt: Ha az elkövető esetleg nem roma, csak ez egy ügyvédi tanács ( jhiszen kevesebbet kaphat, ha a rasszizmus kizárt. ), akkor, ki és milyen módszerekkel fogja bizonyítani, hogy ő már pedig nem roma. Vagyis az aroma, aki azt mondja magáról?
    Szó vam arról, hogy a munkaadókat büntetni fogják ha valakit azért nem akarnak alkalmazni, mert roma. Szóval bármelyik munkáltatót meg vádolhatom, ha nem engem választ. Elég csak azt mondanom, hogy roma vagyok? Vagy valamivel bizonyítani kell? Rasszjegyekkel? Vagy hogyan? Nem veszélyes ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (61)
     
  15. 2005. május 22. 21:4062.
    én sem. . ! egyszer voltam a markó utcai bíróságon, és azon gondolkodtam, hogy kellett volna szólniuk mielőtt odamentem, hogy értékeket ne vigyek magammal. . : féltem a folyosón, alig volt ott 1-2 magyar. . ! aztán meg egyszer csak azt hallom a másik folyosó felől: ". . (rengeteg szebbnél szebb magyar szót képzeljetek a ". . " helyére), megöllek, Te szemét. . ! mondjuk helyben voltunk. . , dehát akkor én is arra gondoltam, hogy nem irígylem a bíró(nő)t. . ! amúgy azt néztem, hogy rengeteg romának nem tudták kiküldeni a végzést, és az a legszörnyebb, hogy súlyos testi sértésért 8 hónap, 2 évre felfüggesztve volt kiírva. . ! félnek bűntetni is, és mind szabadlábon megússza. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. május 22. 21:3561.
    Nem lennék a bíróság helyében amikor azt kell majd eldönteni ki hazudik nagyobbat. :-(
    előzmény:
    kacsuka (58)
     
  17. 2005. május 22. 21:3460.
    Ma valamelyik tv csatorna, az elkövető fiatalkorút férfinak, az áldozatot Józsikának nevezte. Azért ez is kicsit durva torzítás. Amúgy igazad van az elkövető adatait nem szabadna kiadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (57)
     
  18. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. május 22. 21:3359.
    Nem kiskorú, fiatalkorú és csak annyit tudni róla, hogy törökbálinti.
    Mellesleg ez sem tartozna senkire, én sem értem, hogy ezt miért adták ki róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (57)
     
  19. 2005. május 22. 21:3258.
    hú, erről lemaradtam. . ! hát nem semmi. . ! vagy inkább szomorú. . , nagyon. . ! az az igazság, ha meglátom, hogy ők jönnek a tévében, páter-nosztert játszik a hátam, és elkapcsolok! elegem van, hogy a romákat kell már megint sajnálni. . ! a múltkor néztem egy műsort, ami a börtönökről szólt: 10-ből 9 cigi volt. . ! lassan a kisebbség lesz a többség hazánkban. . ! a másik meg, hogy asszem bőven adnak ők okot arra, hogy hogyan is gondolkodunk róluk. . !
    "tetszik" az a plakát, amin a roma azt kérdezi, hogy "Te adsz rá okot?" - gondolom ismered a plakátot. . -, szóval erről mindig az jut eszembe, hogy "nem, nem én, hanem ők (adtak). . !"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (55)
     
  20. 2005. május 22. 21:2657.
    En meg mindig nem ertem, hogy lehet kiadni ennyi szemelyes adatot egy kiskorurol. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (55)
     
  21. 2005. május 22. 21:2556.
    csak csendben, témához alig illeszkedően kérdezem: egy cigány miért ne lehetne rasszista? és miért ne lehetne az a többi cigány felé?
    előzmény:
    Pszihopapa (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2005. május 22. 21:1155.
    "Tetszik" az újabb fejlemény !
    A 17 éves roma fiúnak soha nem volt dolga a rendőrséggel, míg a 15 éves áldozat ellen rablás és zsarolás gyanújával nyomoznak jelenleg a II. kerületben.
    A tanuk vallomása szerint a 15 éves késsel fenyegetőzött előzőleg és ezután szúrt a gyanusított.
    Mindjárt sírva fakadok, szegény Józsika. . . . . . . . . :-(((((
    előzmény:
    kacsuka (54)
     
  23. 2005. május 21. 18:0554.
    nekem már nagyon sok, hogy ez a roma-család folyik a csapból is, sírnak, hajtogatják az igazukat, már-már egy újabb "sztár" lesz. . ! remélem könyvet is írnak józsika kálváriájából. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. május 21. 10:3653.
    :-)*
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (50)
     
  25. 2005. május 21. 10:3252.
    :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (50)
     

Címlap

top