Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mérlegképes könyvelő?

Torolt_felhasznalo_314348
Torolt_felhasznalo_314348
Létrehozva: 2005. június 7. 08:00
Sziasztok!
Pm rendelet szerint az mehet mérlegképes könyvelői tanfolyamra, akinek van szakirányú képzettsége, és/vagy gyakorlata ill., aki bármilyen felsőfokú végzettséggel rendelkezik.
Én az utóbbi kategóriába tartozom, és olyanok jelentkezését várom, akik elvégezték vagy most végzik a mérlegképest, és hasonló cipőben járnak mint én.
Sztetek előképzettség nélkül el lehet végezni a tanfolyamot?
  1. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 8. 08:2026.
    Ez a pügyi számvitelin is biztos tanítanak könyvelést, mert akinek ez meg van, az mehet mérlegképesre.
    Mivel a fősulival se megy az ember ma már sokra, úgy döntöttem, gyűjtögetem a különböző végzettségeket, így nagyobb az esélye, hogy több lábon meg tudjak állni.
    Köszi a tanácsokat!
    előzmény:
    bébi (25)
     
  2. 2005. június 7. 22:0925.
    én még ilyen ügyintézőiről nem hallottam, de hát a számvitel biztos ott is ott van. A számvitel szerintem olyan tárgy amit nem lehet "félig", vagy "kicsit" megtanulni. Vagy tudod kerek egészében, vagy nem. De evvel azért lehet hogy hülyeséget mondtam.

    Neked akkor olyan tanfolyam kellene szerintem, ami könyvelési alapismereteket ad (az se semmi), aztán léphetsz egy lépéssel feljebb.
    Vagy marad a fősuli (BGF, PSZF. . . . . )két diploma után már meg se kottyan:-)

    Vagy belevágsz a mérlegképesbe és fogadsz egy tanárt pluszba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 13:5824.
    Hát ez nem hangzik vmi jól.
    A fősulin volt olyan, hogy 90 tételt, 120 beugrót kellett megtanulni 4 nap alatt, de az csak elmélet volt. Nagyon nehezen tanulok, de szorgalmas vagyok, de itt sztem ez nem elég, vagy érted, vagy nem. Mint a matek.
    Hát fogalmam sincs, mit csináljak.

    Úgy szeretnék tanulni még vmit, és a munkakörömhöz ez illene legjobban. Szeretem, amit csinálok. A bérszámfejtést szeretem a legjobban. És ha a jövőmre gondolok, meg a tovább lépésre, akkor kellene még vmit tanulnom, mert a gyakorlatom meg lesz, de nem lesz róla "papírom".

    Arra is gondoltam, hogy a pügyi szmviteli ügyintézőt szívesen elvégzném. Az lájtosabbnak tűnik. Erről tudsz vmit?
    előzmény:
    bébi (23)
     
  4. 2005. június 7. 13:4423.
    Hát 80 óra volt itt is, rettenően kevés. Még ha otthon tanulsz is, gyakorlatilag a könyveket nem olvasod végig mire vége az óraszámoknak és akkor még hogy tény fel kérdéseket. Nekünk ált. 4 óra volt egyben, tehát ez 20 alkalom volt. Ha heti két napra bontod, gyakorlatilag 10 hét alatt ki kell ezeket olvasni, hogy értelemesen tudj kérdezni.
    De a tanárok vállalnak (természetesen a tanfolyam díján felül) vizsgafelkészítést is:-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (21)
     
  5. 2005. június 7. 13:4122.
    Sztanó Imre : Számviteli alapismeretek
    Jánosa András: Számvitelszervezés és vezetés I-II+mfüzet
    Korom Erik : Példatár a számvitel alapjaihoz
    Számvitel elemzés I-II+példatár
    Dr. Nagy Gábor: Az újrakodifikált számviteli törvény
    Saldo: A számviteli Tv előírásai 2001 januártól

    Ezeket használtuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 13:3421.
    Számvitelt is tanultam, de végig bukdácsoltam az egészet, mert kevés volt az óraszám és az csak egy egyszerű gazdasági informatikus tanfolyam volt, tehát nem is követeltek annyit. Az adótörvényeket nagyjából ismerem. Na jó, az Áfa törvényt nem.
    Abból a sima hagyományos számvitel könyvből tanultatok?
    előzmény:
    bébi (18)
     
  7. 2005. június 7. 13:2020.
    ja még a Saldo tanfolyamáról vannak ismereteim, egy ismerősöm oda járt, az óraszám gyakorlatilag ugyanez volt, de a vizsgák áll. ott "könnyebbek" voltak. A vizsgakérdések és az elnökség kiválasztása nem a tanfolyamszervező hatásköre, ezek minden tanfolyamon végzettnek az adott időszakban ugyanazok, max "elnézőbbek" egyik-másik vizsgahelyen.
    előzmény:
    bébi (19)
     
  8. 2005. június 7. 13:1719.
    Én a Perfekt tanfolyamára jártam, így csak erről tudok nyilatkozni, ezek az óraszámok a mi tanfolyamunké voltak. És igen, ez az össz óra amit oktatnak. Baromi kevés, de hát ez levelező tanfolyam, úgyhogy a könyvből hiányzó dolgokat eldarálják, a többi kismillió oldalt neked kell otthon megtanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198339 (17)
     
  9. 2005. június 7. 13:1518.
    Ha gondolod akkor vedd meg (mondjuk elég húzos az áruk, mert ugye ezekre nincs állami támogatás), vagy nézz bele egy könyvesboltban a számvitel tankönyvbe (már ha ettől tartasz egyedül) és akkor azért átlátod, hogy mi a tananyag. Az Adótörvényeket, meg megtalálod minden évben a HVG különszámában viszonylag elfogadható áron, mert külön könyvben megvásárolva elég húzós, de ezek szerint ahol dolgozol is könyvelnek, úgyhogy nekik meg kell hogy legyen.

    A Perfektes számvitel a BGF tankönyve (budapesti Gazdasági Főiskola) de minden tanfolyamon elmondják, hogy miből tanítanak.

    De mint írtam, szerintem Te le tudod tenni, hiszen nemcsak hasonló irányú végzettséged, de állandó gyakorlati háttered is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_198339
    Torolt_felhasznalo_198339
    2005. június 7. 13:0617.
    Szia Bébi!
    Hol vannak ezek az óraszámok? Lehet hogy nem jól értelmezem, de ennyi a tanfolyam óraszáma?
    előzmény:
    bébi (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 12:5516.
    Köszi az infókat.
    A vizsgáktól nem félek, a fősulin volt részem pár vizsgában.
    Kétszer államvizsgáztam.
    Én inkább attól félek, hogy el sem fogok jutni a vizsgákig.
    Az meg azért ciki, hogy a munkahelyem állja, én meg nem tudok teljesíteni.
    előzmény:
    bébi (15)
     
  12. 2005. június 7. 10:4615.
    Előkerestem neked az óraszámokat:
    Jogi ismeretek 16ó
    Pénzügy 40ó
    Gazdálkodási ismeretek 20ó
    Számvitel szervezés 24ó
    Számvitel elemzés 80ó
    Ellenőrzés 20ó

    Vizsgák:
    Írásbeli: pénzügy, gazdaságtan, szervezés és vezetés
    Gyakorlat: számvitel elemzés, ellenőrzés
    Szóbeli: jog, számvitel elemzés, ellenőrzés
    Tehát 8 vizsgán kell megfelelni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (13)
     
  13. 2005. június 7. 10:3914.
    Levizsgázni -bárhol is tanulsz -csak az adótörvény ismeretében tudsz. Ha az épp "aktuális" törvényt tudod a vizsgán és bemagolod a számvitelt, akkor le lehet vizsgázni. A gyakorlatot meg Te meg tudod szerezni később a munkahelyeden.
    Ha a munkahelyed állja a tanfolyam költségét nincs veszteni valód, max a ráfordított idő, de a tudást senki nem veszi el tőled.
    A vizsgák letételéhez ált. az első vizsgától számított két éven belül van lehetőséged úgyhogy ha igazán csinálni szeretnéd le fogsz tudni vizsgázni.
    A Perfekten nagyon kemény a számvitel, de azt mondták, hogy ennek az is az előnye, hogy jobban elfogadják az ott vizsgázottak eredményeit, mert a munkaadók is tudják, hogy ott csak tényleges tudás alapján lehet levizsgázni. Sok egyéb helyen van tanfolyam én hallottam olyanról is aki a számvitelkönyvvel a kezében vizsgázott és nem szóltak rá. Az már más kérdés, hogy részemről inkább a tudás mellett voksolok, mint a papír mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 09:4613.
    És mi a helyzet a többi suliban, ott is ilyen ütemben tanítanak?
    Két helyet néztem ki, felhívtam őket, és azt javasolták, hogy döntsem el, képes vagyok-e elvégezni a sulit.
    előzmény:
    bébi (5)
     
  15. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 09:3612.
    Ja és jogot, pénzügyet, vállalkozást is tanultam már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 09:3511.
    Hát lehetőségem adódott itt a munkahelyemen, hogy elvégezzem.
    Nem könyvelek, de ha elvégezném, talán besegíthetnék.
    Igaz, mi államháztartás vagyunk, tehát az más, mint amit vállalkozásin tanítanak.
    Most pénzüggyel és munkaüggyel foglalkozom.
    Ebből van gyakorlatom és úgy gondoltam, hogy nem ártana egy komolyabb végzettség, amivel máshol is megállnám a helyem.
    előzmény:
    bogyo31 (10)
     
  17. 2005. június 7. 09:2410.
    Mire szeretnéd használni a mérlegképest?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. június 7. 09:219.
    MÉg egyetemi diploma is csak gyakorlattal ér valamit. A mérlegképeseknek pedig van más megoldás is, mint a nagy gépezet. A hangsúly a kezdeni-n van.
    előzmény:
    bogyo31 (8)
     
  19. 2005. június 7. 09:108.
    Egy gépezet alkatrészeként nagyon jól el lehet lenni a mérlegképessel. Csakhogy arra elég a közgé is. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214542 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. június 7. 09:047.
    Persze. kell min. 5 év gyakorlat, és egy jó tanító. De ha használni akarod, nem feltétlenül kell saját vállalkozást nyitnod, vagy egy cég egyszemélyes könyvelőjeként kezdeni.
    előzmény:
    bogyo31 (6)
     
  21. 2005. június 7. 08:566.
    Ez így igaz. Szerintem többet ér egy türelmes munkahelyi tanító. Ha fogékony az ember és van idő magyarázni. Mert én meg nem tudnék csinálni egy beszámolót és mérleget, az egyszer biztos.
    Pedig végigbumliztam a 2 évet, buktam is, mégse ér semmit. :-(((
    előzmény:
    bébi (5)
     
  22. 2005. június 7. 08:515.
    Helyesbítek én is :-) nem képtelenség, le lehet vizsgázni tanulással és némi szerencsével, de gyakorlati tudást nem adnak, így el nem tudom képzelni, hogy előképzettség és/vagy gyakorlat nélkül akár egy ÁFA bevallást is meg tudna csinálni.

    A pénzügy bemagolható, bár ott is rengeteg a tanulnivaló. A kisebb óraszámban adott tárgyak mint a számvitelszervezés, vállalkozások gazdaságtana. . . . . stb mind mind bemagolható.
    DE!!!!!! a számvitel az nagy nehéz . Kapásból a kontírozással kezdik, végig feltételezik, hogy teljesen képben vagy az adótörvénnyel, tehát ezt nem is tanítsáj (megjegyzem bele se férne az óraszámba).
    A kontírozás is a tartozik/követel különleges eseteit tárgyalja inkább, az alapesetekkel nem is foglalkoztak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (3)
     
  23. 2005. június 7. 08:494.
    Szia. Szerintem, ha van némi logikád és érdekel a könyvelés, akkor némi szorgalommal elvégezhető. Nem könnyű, de próbáld meg. Először pénzügy, egyéb csemegék és a végén van a klasszikus számvitel. Ne félj tőle, de csak akkor kezdd el, ha tényleg tudod használni. Mert a jogszabályok elég gyorsan változnak. (Persze attól függ, mire kell. ) Dunát, Tiszát lehet rekeszteni a mérlegképesekkel. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. június 7. 08:443.
    Hát ezért vagyok bajban.
    Tanultam számvitelt évekkel ezelőtt, de nem nagyon ment, igaz az óraszám sem volt elég.
    Most írtak ketten is, akik viszont azt mondták, hogy végzettség nélkül is lehetséges.
    Egyébként hogy voltak az órák?
    Rögtön feltételezték, hogy mindenki tud könyvelni és bele a közepébe, vagy előről kezdték el tanítani?
    előzmény:
    bébi (2)
     
  25. 2005. június 7. 08:402.
    Én megpróbáltam két éve előképzettség nélkül és állíthatom, hogy igazuk van akik ezt a szabályt hozták. Képtelenség elvégezni enélkül.
    Én a Perfektre jártam egyébként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (1)
     

Címlap

top