Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. Április 11. 20:1710851.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Hát most az egyszer én másként érzem ..... ez a koncert-imitáció messze elmaradt attól, amit mi tavaly tényleg, a valóságban Pécsen végigörömködtünk.

    Domingo ennél a leadott 3? vagy  4? részletnél jóval többet énekelt az elején ..... ugye merthogy ott nem volt I. és II. rész, egyben ment le az egész, a vihar miatt .... a vihar, ami a magyar televisítóval ellentétben kedvében járt a magyar Domingosoknak és inkább elvonult a kezdeti szél, és villámlás után .... még a vihar is "belátta", hogy Domingo hangját nem szabad elcsórni tőlünk .... nem így a közszolgálati(?) méreg drága közvetítést kaszírozó televizíónk!

     

     

     

     

    Gyilkos indulatok rohangálnak bennem, egészen egyszerűen fel nem foghatom,hogy hogy mer egy televizíós csatorna ilyesmit megengedni magának??? KÖZSZOLGÁLATI!!!! nem is egy kereskedmi?!

    Hiszen azon a pécsi estén 7000 azaz hétezer !!!!! ember ült a nézőtéren és felszabadultan, harsányan ünnepelte, élvezte a legszebb hangot ..... hogy merik feltételezni, hogy nem vesszük észre, hogy jócskán megnyírbálták a műsort???

     

     

     

    Holnap vajon mire számíthatunk????? ha a Maravilla-t is kivágták, megyek a nagy húsbárddal, aztán rendetvágok közöttük .... vagy talán remélhetjük, hogy legalább a búcsú Non ti scordar di me....-t fogjuk hallani???

     

     

     

    Bocsi! de most rettenesen elkeseredtem! nem mondom, hogy hidegen hagynak a körülöttem, a mindennapi életben zajló kemény események, de eddig volt egy része az életemnek, ahova elmenekülhettem ezek elől, ahol békét, nyugalmat kaptam .... ez Domingo hangja és maga a ZENE úgy általában .... hát most már ezt is kényükre-kedvükre válogatják? 

    Engem nem érdekel, hogy kinek milye és miből van/lett!!!!

     

     

    de ahhoz kőkeményen ragaszkodom, hogyha már arra nincs lehetőségem egy ledolgozott élet után, hogy a számomra legkedvesebb hang után utazgathassak, akkor azt a nagyon-nagyon ritka alkalmat, amikor itthon MAGYARORSZÁGON!! énekel .... a lehetőségeimhez mérten apait-anyait fogamhoz verve elmegyek ..... én a nyugdíjamból erre nem sajnálom minden másról lemondva, csak ott lehessek, akkor senki ne akarja irányítani, helyettem eldönteni, hogy miből, mennyit láthatok újra .... 

     

     

    Azt már csak egészen halkan említem meg, hogy annak az embernek a koncertjét nyírbálták össze-vissza, akit pontosan ezek a pécsi napok győztek meg, hogy a miénknél sokkal nagyobb, impozánsabb világvárosokkal ellentétben, az egész világ előtt felvállalta, hogy a kicsi, ismeretlen, alig ismert magyar kisvárosnak és a kicsi ország fővárosának hozza el a világ operaelitjét .....

     

    Atya-világ!

    Most kezdek osztozni kedvenc Húgom félelmeiben, hogyha ezzel a koncerttel ezt megmerték csinálni, mi lesz az OPERÁLIA-közvetítésein? de tán még ennél is jegesebb hideg futkos a hátamon, hogy ha egy koncert adásbakerülése 8 hónapot igényelt, akkor azért például az OPERÁLIA-ra érkező világhírekért kimennek majd a repülőtérre? Őket remélhetőleg nem fogják sem ki-, sem lehagyni semmiről .... írjatok már ugye Domingo szavatartó, sokat jelentő, segítő gesztusa, hogy Pécset és Budapestet jelentette be, nem fogja méginkább leégetni ezt az országot?

    Addigra csak megegyeznek ugye?

    Addigra csak rájönnek, hogy mindannyiunknak milyen sokat hozhat, adhat ha tisztességgel, pontosan és jól megszervezik és lebonyolítják ezt a versenyt??? nem menekülni fognak a vendégek, hanem szép, kedves, kellemes emlékként őrzik a magyarországi verseny napjait?

     

    Bocsi! most igazából ha nem szégyellném sírnék mérgemben:

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10850)
    2009-04-11  19:30
  2. 2009. Április 11. 19:3010850.

    Hát igen, ez nagyszerű volt....újra átélni a Pécsi koncertet....

    Ott ültünk a vándorcirkusz minőségű lelátó műanyagszékein szorongva, de ez egy csöppet sem zavart senkit mert Domingo mindenkit elvarázsolt.....

    Sajnos a második részt nem láthatom mert Abigélre kell mennem

    az Operettszínházba.....

    Operáliáról annyit tudok hogy aug.3-án lesz a pécsi gálakoncert

    (hétfőn !!!!) jegyeket majd kinyomozom.....

     

     Veronába kéne menni, oszt a munkabér nincsen ennyi...:

    Neves eseményre, Placido Domingo Arénabeli debütálásának 40. évfordulója alkalmából megrendezett Gálaestre kerül sor 2009. július 24-én, melynek főszereplője az Arénabeli és a nemzetközi közönség egyik kedvence, a nagy tenor Placido Domingo. A programban szerepel az Otello utolsó felvonása, Cyrano de Bergerac és a Carmen, a madridi Maestro mellett híres operaénekesek is fellépnek. A zenei vezető Pier Giorgio Morandi karmester.

    Pedig ezt megnézném.....

    üdv minden zenehallgatónak, és boldog húsvétot....

    előzmény:
    Tsancsa (10848)
    2009-04-11  17:15
  3. 2009. Április 11. 19:1310849.

    Kellemes Unnepeket- sok jo zenevel'

     

    Ez a klaviatura rem kacifantos, egeszen mashol vannak a botuk ugyanakkor joszerivel lekoptak latni sem lehet...irgum burgum!

     

    Mint kiderult a penzraeca ugyben teljsseggel artatlan voltamü kedves szep baratunk aki segiteni jart ott delutan tevedesbol taebrevagtaü lapos bortarca, talan az ove is hasonlo. Jott tole a dobbent es bocsanatkero sms  de akkor mi mar mindent lekestunk.

     

    Megyek, majd kedden lesz ujra nyugisabb az eletunk...itt telthaz van...csaladi gyulkezo...

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (10839)
    2009-04-10  14:26
  4. 2009. Április 11. 17:1510848.

    Jajjjj HÚGI!!!!

     

     

     

    annyira ismerős és mégis sokkal több drukk van bennem .... lesem az órát, mert csak akkor hiszem el hogy tényleg .... ha majd elindult maga a koncert ....

     

     

    és hogy maradjak önmagam:

     

     

                                                ma este, MÉG 46 PERC !! :o))))

    előzmény:
    moty (10823)
    2009-04-05  20:38
  5. 2009. Április 10. 21:5010847.

    Andrea!

     

     

     

    Egészen szenzációs, izgalmas HÍR az OPERÁLIA-GÁLÁRÓL A

     

     

     

    www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon MOST!!

     

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10825)
    2009-04-06  10:15
  6. 2009. Április 10. 20:3910846.

    Bocsi!

     

    Még mindig elvarázsol az Amore infinito ..... szokásom szerint kattintgatok egyikről a másikra, oszt elkóválygok az eredeti mondandótól .... erre gondoltam a Gyöngyhalászok "csobogós", halk és fura hangzását említve!

    előzmény:
    moty (10823)
    2009-04-05  20:38
  7. 2009. Április 10. 20:3610845.

    Figyelj!

     

     

     

     

    Ezt most találtam..... az egész felvétel alatti "csobogás" mellett valahogy nem hallom Bocellit ..... ez a Gyöngyhalászok duetje igaz???? csak nekem fura?

     

     

     

     

    Ezt láttad már? nézd a fotókat itt is (0,15; 2,40, 4,00 ÓÓÓ) ..... ez is egy új megszállott .... legyenek sokan rajtunk kívül! bár Őt -ahogy nézem az oldalát- inkább Bocelli rajongói közé sorolnám, mégis frankó fotókat rak össze Ő is, nézd csak?!

    ..... vagy inkább Ő általában az operát???

    Húú! ez nagyon jó! Milnes-szel még nem is hallottam!

     

     

    Holnap este mellém "ülsz" megint?   >>>>>>>>

    előzmény:
    moty (10823)
    2009-04-05  20:38
  8. 2009. Április 10. 20:1610844.

    Szép ünnepek előtti estét MINDEN DOMINGO ÉS KOMOLYZENE RAJONGÓNAK!

     

    Örüljünk együtt ennek a Húsvétnak, mivel a családi ünnep mellett nekünk egy kevéske kis pluszt is hoznak az elkövetkező napok, a tavalyi pécsi Domingo-koncert vetítésével!

     

     

     

     

                              Mindannyiótoknak békés, boldog, családi körben töltött 

     

     

     

                                                           húsvéti ünnepeket

     

     

     

     

                                                                    kívánok

     

     

     

     

                                                           PLACIDO DOMINGO

                                                              két dalával!

                                                              

     

     

     

    az elkövetkező napokban is DOMINGO LEGYEN VELETEK ! :o))

    Ancsa

     

     

     

    Kellemes ünnepeket! üljünk holnap és vasárnap este is ha földrajzilag nem is egymás mellett, de EGYÜTT közös kedvencünk koncertjén:

    Ancsa

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 10. 19:5310843.

    Szia Erika!

     

     

     

     

    Szép, örömteli, kellemes ünnepeket kívánunk Nektek mi is!

     

     

     

    Hát ez azért már talán betudható a sok éves barátságnak? közös kedvencek hallgatásának??? ezt a felvételt néztem ki a húsvéti köszöntéshez én is :o))

    Hiába no! maradjunk ismét abban, hogy a Parasztbecsület minden!!! szempont a világ egyik legszebb zenéje ..... persze a számomra legkedvesebb Turidduval aztán az álmok ne továbbja.

     

     

     

    Ha már ezt nem, fogadd el egy másik -szerintem- csodálatosan szép Mascagni dal felvételét képeslap helyett, biztos vagyok benne, hogy ezt legalább ennyire szépnek fogod hallani, érezni .... no kit?? :o))

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10842)
    2009-04-10  16:12
  10. 2009. Április 10. 16:1210842.

    MINDEN KEDVES DOMINGO RAJONGÓNAK KÍVÁNOK EZZEL A FELVÉTELLEL BÉKÉS, BOLDOG HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

     

    Nálunk ma ünnepnap van, Nagypéntek, a fiúk különbözö helyeken koncerteznek. Nem hallgatom meg egyiket sem, mert holnap 2 napra Nürnbergbe megyünk és ma este ülünk együtt négyen az asztalnál ünnepélyesen, finom, húsmentes vacsorát készítek, közben a konyhában a Ben Hurt nézem a tévében. Mindig megvisel, nagyszerü film!

     

    Ilyen Húsvétunk sem volt még, de már megszoktam az évek alatt, hogy nálunk a nagy katólikus ünnepeken zsúfolódik a programm.

     

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. Április 10. 15:0010841.

    Hali!

     

     

     

     

    Tegnap estefelé hívtalak, hívtalak, hívtalak ..... láttam a tv-ben egy piszkosul stramm, sármos, ismerős fizimiskájú, meseszép hangú spanyol tenort .... képzeld! rögtön felismertem, hogy amikor az ismert operett-részletet énekelte abban a frankó fehér zakóban .... TE ültél mellettem .... gondoltam felhívlak, elmondom hogy az mááá azzzé jó jelnek ígérkezik, hogy nyomatják a beharangozót .... de nem találtalak!

    Aztán leesett a tantusz ..... hát picivel később azon a képernyőn láttalak, ahol előbb a Legek-legjét :o)))))

     

     

     

    Ahogy ismerlek, Te kevésbé, de én koromhoz nem illő vihogással konstatáltam, hogy OTT LÁTLAK!!!!! ha már beszélni nem sikerült Veled :o)))

     

     

     

    Nehogy megbántódj! örültem, hogy legalább láttunk! .... ha közelebbről jobban kedvelem is ... mondjuk egy hasonló koncerten .....>>>>>>

     

     

     

     

    Neked már biztosan "elkopott", nekem most ez mászott bele a fülembe! rendes ez a francia új(?) Domingo rajongó és főleg aktív, de készítsen csak minél több ilyet igaz? nézzed csak?! emmánn tuti hogy csaj!

    a hangja nélkül is így összerakni .... így már hóóóót biztos ! bár veszettül nem szeretem a bánatos változatát látni, de ez a képsor ... szenzációsan rakta össze, mindent érteni a zene és képek összehangjából .... tud a nő!! naaa az már biztos!!

    Merthát itt a zene másod?..sokadlagos ... de ÓÓÓÓ 0,33; 1,20; 3,06 ... hogy Alfredot már ne is említsem :o))

     

     

    este merjek a telefonnal próbálkozni?

    Ancsa

    előzmény:
    moty (10783)
    2009-03-17  16:33
  12. 2009. Április 10. 14:3210840.

    Ne feledkezzünk ám meg a MEZZO-n a Tamerlanoról sem!!!

     

     

     

     

     

    Legyen ilyen -ha késve is- szerencsénk az idei OPERÁLIA verseny felvételeivel is!

     

     

     

    Elfogulatlan Domingo rajongó énem kívánságát remélem a NYUSZI is olvassa és mivel se csokit, se tojást nem kérek, inkább ezt, de ezt nagyonnnn!!! talán teljesíti is :o)))

     

     

     

    Nyugi! még többnyire eszemnél vagyok, csak hullafáradtan és drukkolva, hogy holnap a kezdéssel és vasárnap este TÉNYLEG!!! elinduljon a koncert vetítése ezzel a képsorral ... papírzsepit 100-sat készítek :o)))

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10825)
    2009-04-06  10:15
  13. 2009. Április 10. 14:2610839.

    Cilike, Cilike ! :o))

     

     

     

    Látod, látod a kapkodás sosem vezet jóra! de gondolom bölcsességekből most jutott Neked pont elég ..... mi lett volna a tegnap esti MűPa-program? 

    Azt a nagy ijedtségben, magyarázkodásban elfelejtetted megírni, hogy végül meglett legalább a pénztárcád?

    .... és ha még elfogadsz egy "pesties" tanácsot;

     

     

     

                                  a BÉRLETET SOHA NE TEDDDDDD A BUKSZÁDBA !!!!!!

     

     

     

    ugyanis ma már igaz, hogy egy havi BKV-bérlet is jelentős érték, de ha mindezt a pénztárcádban lévő -forintokról ne is beszéljünk!- egyéb csupa-csupa fontos cetlivel-telefonszámmal együtt kapja ki valaki pld. a Blahán az aluljáróban a kezedből, akkor van igazán gáz .... hogy fogsz telefonálni nekem???? -nem is vagyok nagyon elfogult ugye?-

     

     

     

    Mond, próbáltad olvasni az emailjeidet mióta itthon vagytok? telefonon megkérdeztem az eredményeimet, de ezt inkább emailben írnám le ....

    Sokadik hívás és passzolás után a főo.asszony este fél 9-kor visszahívott!!!! azt mondta most van ideje, nyugodtan beszélgethetünk, kérdezzek ..... Ő hívott, úgyhogy nyugodtan jót beszélgettünk. Neked volt igazad -most is!-, csak már megint nemtom azt a gy.nevet amit Te is mondtál :o))) 

     

     

     

    Kívánom Mindannyiunk nevében, hogy az ünnepi hétvégén minden meglepetés nélkül, békés, boldog családi körben ünnepeljétek a Húsvétot! aztán várunk újra itt!

     

     

     

     

    El ne feledd!!!! és légyszíííí add tovább a "Szakembernek" is, hogy a M1-en

     

                    Plácido Domingo koncertje Pécsett 2/1.                                       m1 - 2009-04-11 - 18.00

    2008. augusztus 2-án Placido Domingo nagysikerű koncertet adott a pécsi Expo Center szabadtéri színpadán. A Pannon Filharmonikusokat Eugen Kohn dirigálta, vendég a híres szopránénekesnő, Anna Maria Martinez volt. Közismert operaáriák mellett zarzuelák és olasz dalok szerepeltek a műsorban.

     

     

     

     

    utána pedig  az M2-ön Mascagni: PARASZTBECSÜLET c. operafilmet vetítik!

     

     

                                                 (a tv24.hu-ról: 


                                              

                                   Parasztbecsület                                   m2 - 2009-04-11 - 22.40

    Közreműködik a Magyar Állami Operaház Énekkara, karmester − Oberfrank Géza)

     

     

     

     

     

    vasárnap este 17,30-tól szintén a M1-en

                       Plácido Domingo koncertje Pécsett 2/2.                                        m1 - 2009-04-12 - 17.30

     

     

     

                                           HAJRÁ DOMINGO-RAJONGÓK!!!

     

     

                                                LONG LIVE DOMINGO! 

     

    azaz álljunk mááááár meg, hát ismét élő, elérhető és illendő ez a köszöntés is;

     

     

     

                  HASTALA LUEGO PLACIDO!  - azaz - A KÖZELI VISZONTLÁTÁSRA PLACIDO !

     

     

     

    MÉGIS SZÉP? MÉG SZEBB LESZ EZ AZ ÜNNEP, MERT NEKÜNK RÉGÓTA VÁRT ..... ÍGY DUPLA ÜNNEP LESZ :O)))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10838)
    2009-04-09  22:46
  14. 2009. Április 9. 22:4610838.

    Nagyon igaz Ancsa, meg fogunk beszelgetni- fogunk bizony! Meg vagyok, vagyogatok...leszek.

     

    Csak ne lennek olyan szellelbelelt kapkodo es szetszort, az en koromban ez mar NEM all jol.

    Ma ketszer ( talan inkabb husonketszer!)forgattuk fol ezt az aprocska lakast a penztarcamat keresve-kutatva koncert HELYETT. A kepemen egett a bor, de lekestuk a mai MU-Pa-t. Indulas elott rajottem kell a BKV berlet- itt a berlet hola berlet, hol a penztarcam? Mire elrobogtam a kozeli  fuszerboltba is es vissza (klakkban frakkban! indulasra kesz).

     

    Mire a helyzet tisztazodott mar keso lett volna elindulni.

     

    A vegen mar csak annak orultem NEM a Parasztbecsulet estejet vagtam haza igy egy huszaros lendulettel...Azt kevesebb megertes es turelem fogadta volna.

    Jajjnekem de hulye vagyok.

     

     

    Neked Bekes, nyugodt, kellemes Unnepeket kivanok!!

    előzmény:
    Tsancsa (10835)
    2009-04-09  16:19
  15. 2009. Április 9. 16:3810837.

    SZERVUSZ DOKNAGYI!

     

     

    Őszintén és komolyan örülünk, hogy felépültél, változatlanul várunk, itt a helyed, amikor időd, erőd, lehetőséged van rá!

     

    Mindannyiunk nevében!!!!

     

     

     

     

    Kittykém!

    a zene gyógyít .... ezt hallgasd meg .... ugye milyen gyönyörű???

     

     

     

     

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    doknagyi (9885)
    2008-07-29  14:33
  16. 2009. Április 9. 16:2110836.

    Limpike!

     

     

     

     

    Irtózatosan régen hallottunk Rólad!!! Írj két sort ha lehetőséged adódik, békés, szép ünnepeket kívánunk:

    Ancsa

    előzmény:
    Limpi (9876)
    2008-07-28  17:42
  17. 2009. Április 9. 16:1910835.

    Tinka-Katinka-Katóka .... Cilike drága!

     

     

     

    Igen, igen!!! a találkozás mindig, minden évben csupa öröm, csak még azt nem tudtam vénfejjel sem megtanulni, hogy hogyan kell utána a búcsú integetés után nem nyeldekelni a sós vízet ....

    Minden évben -akár többször is!!- nagyon jó érzés várni, számolni, hogy mikor érkezel. Aztán olyan jó dolog látni, hallani itt élőben .... a hangod az óceán másik feléről is sokat segít, de itt élőben ... a mostani segítségeddel ... látod? ahhoz Neked kellett átkelned a "nagyvízen", hogy valaki konyhanyelven beszéljen, hogy világosságot gyújtson abban a pánikos-sötétségben amit számomra a latin-orvosi-hablatty jelent....

     

     

     

    Csak utána nagyon rossz érzés mikor a távolódó autóból látom csak az integető kezedet .... hiába öregszem igaz???

    tán az azért engem igazol, hogy az idén SEM! egyedül én éreztem úgy, hogy pár perc volt a találkozás, a Családban más is!! elkottyintotta, hogy még maradhattak volna, olyan hamar elmentek :o))) 

     

     

     

    Azért talán az idén kicsit könnyebb lenne, ha a hangodat többször lehetne hallani a kisketyerén át innen egészen közelről ??? 

    Telhetetlen vagyok mi?? tuuuudom! de olyan soká lesz jövőre!

     

     

     

     

    Legyen nagyon szép Húsvétotok a Családdal és ha visszatértek szép székesfővárosunkban, azért megreszkíroznék egy pár szavas beszélgetést, amikor éppen vonalvégen lehet érni:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10833)
    2009-04-09  00:10
  18. 2009. Április 9. 09:3210834.

    Jo hir, ma az Izrael topikon foltunt doknagyi/Kitty . Hala istennek a javulas utjara lepett!

     

    En meg felre... Tegnap az ej leple alatt  a Moszkva teren at egy kis godorbe lephettem, mert kibicsaklott a bokam- most kicsit bicegek, de nem komoly.

     

    Igerem nyugton maradok, folpolcolom-nem ugy, mint egyesek!!-

     

    Egyebkent egy ujabb kellemes szep nap indul. Nektek nyilvan  tennivaloval, aggodassal, munkaval teli .

     

    Mindenkinek nagyon Kellemes Husveti unnepeket kivanok, innen a szomszedbol!!

    előzmény:
    Tsancsa (10831)
    2009-04-08  20:13
  19. 2009. Április 9. 00:1010833.

    Koszonom Ancsa, most mar te is pihenj kicsit, jo??? Holnap este lesz meg egy koncert a Mu-Pa-ban, mar nem is emlekszem melyik, latod a boseg zavara...! Csak arra emlekszem lesz Wagner es Elgar is a musoron. Utana semmi-semmi 10 napon at. Penteken indulunk hugomhoz, alig varom.

     

    Jo volt "osszefutni"- rovid, de nagyon kedves  talalkozas volt!!!

    előzmény:
    Tsancsa (10831)
    2009-04-08  20:13
  20. 2009. Április 8. 20:1610832.
  21. 2009. Április 8. 20:1310831.

    Sziasztok MINDENKINEK!

     

     

    Csak egy kukkantásra, mert fáradt vagyok, hosszú volt a nap .... de ezt muszáj volt ide is elhoznom >>>

     

     

     

    MTV – Ünnepi menü és költészet napi programok

     

     

     

     

    ... Szombaton és vasárnap különleges zenei csemegéket is láthatnak az MTV nézői: Placido Domingo tavalyi, Pécsett adott koncertjét vetíti két részben az m1, szombaton este hattól és vasárnap fél hattól, az m2 pedig a Parasztbecsület című magyar operafilmet tűzi műsorára szombaton este 22.40-től.

     

     

     

     

    További, teljes cikk a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon....

     

     

     

     

    Jó éjt!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10827)
    2009-04-06  23:51
  22. 2009. Április 7. 20:3210830.

    Ok. Utánanézek a kért jegyeknek, húsvét után lesz két hétvége, hogy nem indítok buszt.....lesz pici időm rá.....

     

    Kedves Ancsa május 10-én vasárnap estét tartalékold arra az

    esetre ha marad jegyem a Rigolettóra Miklósa Erikával, és kapok Sanyikától tiszteletjegyet (ez ált. létszámfüggő....pontosabban attól függ mennyivel tömöm meg az Opera kasszáját no meg Sanyika jutalékát........)akkor lehet hogy beváltom a korábban tett ígéretemet.....

     

    Abigélt majd elmesélem.....

     

    üdv

    Gy.

     

    (ui....közelg a május 30. Wien Musikverein Wiener Mozart Ortchester Mozart und Strauss im Goldener Saal....és úgy néz ki az lesz a 180. saját szervezésű utam !!! Előtte kis badeni séta, így egész európainak érezzük magunkat egy napig....(csak sokba kerül....ez az érzés....) félek hogy ha elkezdenek "gordonkán játszani" megszűnnek az ilyen bécsi útjaim.....

    előzmény:
    Tsancsa (10829)
    2009-04-07  12:52
  23. 2009. Április 7. 12:5210829.

    Szia Örökmozgó Zenerajongónk! :o))

     

    Az az igazság, hogy olvasva a leveleidet, hát Rád aztán mindent lehet mondani, csak azt nem hogy unalmas, egyhangú az életed.

     

     

     

    Az Operában hallott Bánkért picikét irigyellek ... jó?

    A politika a kulturában, zenében mondatoddal maximálisan egyetértek, sőt megtoldanám azzal, hogy szerintem a mostanában elburjánzott internetes politikai fórumok is ledermesztik az ember vérét, kifejezetten félelmetes hangvételüek tudnak lenni .... valamelyik nap az origo-n véletlenül belenéztem egybe ... háát a libák rajcsúroztak a hátamon amiket és ahogyan! ott írnak, beszélnek .... úgyhogy milyen jó, hogy mi itt megmaradtunk, megmaradunk a zenénél?

     

     

    Az Abigélról okvetlenül írjál, érdekelne nagyon!

     

     

     

     

    Gyuri!

    Ugye ha hallasz valami infot az Operália-jegyekről, akkor írsz nekünk??

    Jó lenne időben tudni, hogy a lehetőségeinkhez mérten legalább valamicskét eltudjunk csípni belőle.

     

     

    Köszi előre is!

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10826)
    2009-04-06  19:31
  24. 2009. Április 7. 12:4710828.

    Szia!

    Jó érzés itt olvasni! Örülök, ha sikerült egy info továbbadásával örömöt szerezni, sőt azóta talán megtaláltad Jutka felfedezését is, mármint hogy a MEZZO-n megnézhetjük a Tamerlanot is .... persze a legszebb hanggal :o))

     

     

     

    Lassan alakulok, készítem apránként a lemaradásaimat :o))

     

     

     

    Nem válaszoltál az emailemre, megkaptad?

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10825)
    2009-04-06  10:15
  25. 2009. Április 6. 23:5110827.

    Nagyon jo, hogy elolvashattam az eloadas rovid tajekoztatojat- sajnos a MU-Pa-ban sehol sem talalkoztunk se program-szorolappal, vagy plakattal. ( masok kezeben sem volt semmise) Meg a nevet sem tudnank a gyonyoruen eneklo szoprannak, Bernadettnek. Hatalmas sikert aratott- vitte sodorta az eloadast. A tobbiek is nagyon jok voltak- a gyoriek is, korussal egyutt csak Domingot hianyoltam- vagy Dvroskyt. Akis sajnos betegseg miatt nem tudott jonni. Helyette egy masik pozsonyi enekes lepett fol, jol enekelt...de nem igazan erte el Santuzza szinvonalat.

     

    Mindent osszevetve kituno eloadas volt, maradando emlek!  

    előzmény:
    Tsancsa (10822)
    2009-04-05  20:32
  26. 2009. Április 6. 19:3110826.

    Kedves Ancsa és minden zenekedvelő !

     

    Prága gyönyörű....

     

    De amiről beszámolni szeretnék a Bp-i operában

    voltam Bánk Bánon, azzal kezdődött hogy Molnár Andrást kitüntette

    az igazgató, majd egy klasszikus szép jelmezes gazdag díszletes

    jó előadást láttunk,  Kováts Kolos a király szerepében ugye csak a

    végén jelent meg, de Molnár András jól és főként nagy szívvel énekelte Bánkot, kicsit többről is szólt az előadás mint csak egy opera, vajon véletlen-e hogy Tiborc hatalmas tapsot kapott...???

     

    Mindazonáltal nem tartom kívánatosnak politika jelenlétét a színházban, a magyarságtudat és a (legszélső)jobb között

    azért lényeges különbség van....sajnos volt aki nem így gondolta....

     

    Másnap levezetésnek Webbert néztem a Madáchban, Fantom negyedszer....Fonyó Barbarát most láttam előszőr de nagyon tetszett, Posta Viktor (tartalékos Fantom....) is sokat javult egy évvel ezelőtti önmagáhgoz képest, de azért még bizonyos hangmagasságoknál küszködött kihívásokkal...( Webber nem ír könnyű szerepekt és nem sok énekes van aki meg tud felelni az ő főszerepeinek....- ősszel Győrben is beletört a bicska illetve a hangszál az Evitába....)

     

    Vasárnap Abigél, kíváncsi vagyok jó a szereposztás....

     

    Jó zenét kívánok mindenkinek!

     

    üdv

    Gy.

     

     

    (mi Gy. F. kedvenc hangszere?-: a Gordonka.....)

    előzmény:
    Tsancsa (10821)
    2009-04-05  20:25
  27. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. Április 6. 10:1510825.

    Szia Ancsa!

     

    Nagyon boldoggá tettél a hírrel! Remélem nem csak egy újabb beetetés mint múltkor!

     

    Örülök hogy ismét gépközelben vagy, ezek szerint  jól vagy és meggyógyultál!

    Szép hetet kívánok, a hétvége mindenesetre fantasztikus lesz!!!

    előzmény:
    Tsancsa (10811)
    2009-04-03  11:19
  28. 2009. Április 6. 00:2010824.

    Koszonom, holnap pirkadatkor megnezem az oldalt! most ejfel utan jutottam a gephez, uton voltunk- de nem igazan tudok irni mert a sotetben nem latom a billentyuket csak talalgatok ( lampagyujtasra felebredne a szobatars!!)

    Alig varom a hangversenyt/operat , remelem nem lesz olyan hoseg a teremben mint multkor...ma is SZEP ido volt, allitolag mi hoztuk meg a nyarat  (a tavaszt szerettuk volna...)

    Feltetlen beszelunk es majd lefixaljuk keddet es penteket!!!!!!!

    előzmény:
    Tsancsa (10822)
    2009-04-05  20:32
  29. 2009. Április 5. 20:3810823.

    Hali!

     

    Láttalak én is, de addigra már írtam itt, s egy jelentést kellett gyorsan megírnom úgy, hogy oda is adjam annak, aki holnap beviszi a mhelyre.

    Nagyon zsúfi napom volt, holnap is, húzom magam után................

    ( Örkény egyperces, ismered ?)

     

    Nekem ez a Chichen Itza-i koncert egy az egyben bejön nagyon, kár hogy esély sincs rá..............:(
    előzmény:
    Tsancsa (10821)
    2009-04-05  20:25
  30. 2009. Április 5. 20:3210822.

    Katóka!

     

     

     

     

    Az a Parasztbecsület, ahova Neked jegyed van, április 6-án este!!! lesz a MűPa-ban .... lásd részleteket a www.gportal.hu oldalon :o)))

     

     

     

    A cikkben -ezért is ajánlanám olvasásra-, Wiedemann Bernadettről és az egész előadásról olvashatsz némi előzetes véleményt!

    Gondolatban ott kuksizok majd a vállad fölött!

    előzmény:
    MPiggy (10813)
    2009-04-03  18:20
  31. 2009. Április 5. 20:2510821.

    Itt vagyok én, itt vagyok! csak magamban dühöngtem .....

     

     

     

    Próbálok visszaszokni a csendhez .... roppant nehezen. Délután láttalak a gmailen, de mire kattintottam volna, kiléptél.

     

     

     

    Nézem, hallgatom amíg csak lehet, memorizálom az elkövetkező napokban mikor láthatjuk .... úgy tűnik nekem az idén ennyivel -televizió- kell beérnem, tehát próbálok minden percet elcsípni.

     

     

     

     

    Rátévedt az egerem .... nem tudom magam függetleníteni .... emlékszel? azon a pécsi éjszakán annak a fickónak a szavaira???? hát valahogy ezt érzem ahányszor csak hallgatom-nézem .... 2,55-től halok én is :-(((

     

     

     

     

    Ma Nálatok is előfordul, hogy Domingo énekel, de hang csak jóval később???? mint itt is?

     

     

     

    Miért haragudnék? tulajdonképpen már régóta tudjuk, hogy amíg engem az indulataim visznek, Te legalább gondolkodsz, utána tudsz véleményt mondani .... jó lenne ha ez menne nekem is .... egyébként sem jellemzőm, de Domingoval kapcsolatban Te tudod, hogy különösen indulatos tudok lenni .... ha még a gyanú is felmerül bennem, hogy bántanák .... ne öregedj meg! (1,22)

    előzmény:
    moty (10818)
    2009-04-05  17:46
  32. 2009. Április 5. 20:0310820.

    :o))

     

     

     

    Nem is értm miért ??? csak nem a hang ??? :o)))

     

     

     

    Délután feltettem a gportálra az új névvel feltett francia csaj(?) felvételeit .... ha zenében nem is, de fotók szempontjából én ettől fogtam padlót :o))

     

     

     

     

    Ahogy ezt sem lehet elégszer ..... főleg 2,10-nél az a jellegzetes Domingoi kézmozdulat, ami számomra a Maravilla első alkalommal látott!!!!! felvétele óta kedves és tartozik hozzá!

    előzmény:
    sangrila (10816)
    2009-04-05  14:43
  33. 2009. Április 5. 18:1210819.

    http://bama.hu/baranya/kultura/olcsobb-lesz-az-operalia-223 900

     

     

     

    ".......Placido Domingo július 24-én érkezik Pécsre, és négy napot tölt itt. Valójában hozzáigazították a programot, miután nagy Forma–1 rajongó, 26-án a Magyar nagydíjat is megtekinti, ezért ekkor az elődöntőket az esti időpontokra tették át. A hagyományok szerint a budapesti döntőn ő lesz a házigazda és a karmester, a Pannon Filharmonikusokat fogja vezényelni."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. Április 5. 17:4610818.

    Bocs, már felfogtam , hogy min mérgelődsz. Így már értem...............örülünk,hogy vki feltette ( fúj, de gonosz vagyok, de azért tényleg nem tud beszélni.......).

    Most haragszol rám is?

    előzmény:
    Tsancsa (10812)
    2009-04-03  11:55
  35. 2009. Április 5. 17:2910817.
    Ancsa hol vagy??????????????
    előzmény:
    Tsancsa (10812)
    2009-04-03  11:55
  36. 2009. Április 5. 14:4310816.

    A mai napra ez a kendvencem !

     

    http://www.youtube.com/watch?v=GPkrJi6JB-8&feature=related

     

     

    Persze a többi napon is szívesen meghallgatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. Április 3. 22:4910815.

    Nagy felfedezésem van!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    ÁPRILIS 14. ÉS 22.

     

       TAMERLANO A MEZZO-N! 

     

     

    és az a Tamerlano!!!

     

    "Tamerlano de Georg Friedrich Haendel Opéra (2008 - 3h30) réalisé par Angel Luis Ramirez. Orchestre du Teatro Real et Orchestre Symphonique de Madrid Direction Paul McCreesh Mise en Scčne Graham Vick Avec Monica Bacelli (Tamerlano), placido Domingo (Bajazet), Ingela Bohlin (Asteria), Sara Mingardo (Andronico), Jennifer Holloway (Irene), Luigi De Donato (Leone). Production: Opus Arte Pour commémorer les 250 ans de la mort de Haendel, Mezzo propose Tamelano de Haendel avec une distribution exceptionelle dominée par Placido Domingo. Le baroqueux Paul McCreesh dirige l'Orchestre de Madrid.>"

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. Április 3. 20:2410814.

    Szia !

     

    Most  nem nagyon értem, hogy min mérgelődsz!?

     

    Nem a kommentátor  beszédtechnikáját kritizálja a hozzászóló? Mert abban igaza van.........Vagy én mást néztem?

     

    ( Azt ígérted, hogy hívsz...................de most leviszem a kutyát )

    előzmény:
    Tsancsa (10812)
    2009-04-03  11:55
  39. 2009. Április 3. 18:2010813.

    Semmi gond nem lenne a TV ugyanis mar mukodik- de ha jol emlekszem valamelyik koncert epp azeste van. talan a Parsztbecsulet a gyoriek eloadasaban? Ez az elso par nap kicsit zsufolt a koncertekkel- holnap Matyas templom Hayd- aztan husvetra es utana lehiggad a tempo. A KIKA-ban tett latogatasunk eredmenyes volt ugyan ( megvan a favilla fakanal fatanyer) de meg 1-2 aprosag hibadzik.

    En kedden szeretnek utra kelni- de reszletekbe meg NEM bocsatkoztam a soforrel es masik resztvevovel.

     

    De ahogy elnezem semmi gond a kirandulassal.

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10811)
    2009-04-03  11:19
  40. 2009. Április 3. 11:5510812.

    Húúhhhh de bedurrantam!

     

     

     

    A youtube-on a pécsi koncert eddigi egyetlen felvételének hozzászólásai között a már máshol is olvasott névvel valaki azt fikázza, hogy a felvétel készítője "...ezzel a hanggal ..." no el is szállt minden szimpátiám egy pillanat alatt. Mi a jó büdös nyavalyát foglalkozik azzal, hogy az EGYETLEN EMBER!! aki időt-energiát-technikát-munkát fektetett abba hog legalább ennyit láthassunk, annak a hangja, beszéde .... hát a fenébe is nem azzzzzé kattintott oda, hogy DOMINGOT hallhassa?????????

    Ahogy az már nálam lenni szokott, szépen betűnként számolgatva, hogy a lehetséges karakter-számba beleférjek és még a gyanú is elkerüljön hogy az egyetlen magyar komolyzenek oldal fórumozói közé tartozom, összeraktam a véleményem ....

    hinnnnnyyyyeeee máááá az annnyyyaaaaa hát most akkor Domingo hangjáért lelkesedik, kattintott a címre? vagy a kommentálást is felvállaló önkéntest kritizálja .... tudja már külön választani, minek örülünk ..... szidja azt a közszolgálati igen drága intézményt, amelyik rajta ül immár nyolcadik hónapja a felvételen .... pedig biztos aranyárban utaztak-laktak-dolgoztak azon az estén .... oszt mégse adják le ....

     

     

     

    Hogy azt a rézfánfütyülő ...... asszem ebben az esetben még néhai Lőrincze László sem a kommentátor hangját,beszédtechnikáját,  hanem magát a tényt figyelte volna ..... 

     

     

     

    Le kell higgadnom ..... és ehhez mi kell????? nonáááá hogy Domingo hangja :o))

    Elhúztam, de ma is elmondom, hogy képtelen vagyok betelni ennek a CD-jének a zenéjével ..... IS!

    előzmény:
    moty (10802)
    2009-03-26  16:37
  41. 2009. Április 3. 11:1910811.

    ÓÓÓÓÓÓÓ a LÉNYEGET LEFELEJTETTEM !!!!!!

     

     

     

     

     

    Hátha lesz lehetőséged - ha igen NE HAGYD KI!!!!

     

     

     

     

                                2009. április 11-én (szombat) este a

                                    közszolgálati tv (M1-csatorna)

     

                                            18,00 órai kezdettel 

     

                                          végre leadja a tavalyi

     

                                  pécsi DOMINGO-KONCERT I. részét

     

     

     

     

                                 2009. április 12-én (vasárnap) este

                                             szintén a M1-esen

     

                                                    17,30-tól a

                                    DOMINGO-KONCERT II. részét !!!

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10809)
    2009-04-03  08:52
  42. 2009. Április 3. 11:0710810.

    :o))) HIPP-HIPP-HURRÁ !!!!!!

     

    ISTEN HOZOTT IDEHAZA KATÓKA! no meg az a repülőgép, aminek végtelenül hálás vagyok, hogy ideért végre !

     

     

     

    Őszintén drukkolok, hogy a vásárlások simán, különösebb probléma nélkül és főleg mielőbb sikerüljenek, legyen meg minden ami szükséges lehet ahhoz, hogy tényleg ITTHON otthon tudjatok lenni.

     

     

     

     

    Természetesen várlak rendületlenül és mindenképpen ..... ha telefon lesz, talán picikét könnyebben tudunk kapcsolatot teremteni egymással legalább ebben a rövid időben.

    az egyebekkel kapcsolatban? talán Oszkár "szaktudása" tudná megnyugtatni változatlanul sajgó-fájó proglémám elfogadását .... talán ha egy hiteles szakember mondaná el, hogy meddig normális ez a helyzet a történtek után .....

     

     

     

    Gyere, várunk! addig is írj ha időd és lehetőséged van ... akár 2 szónak is örülök tudod!!!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10809)
    2009-04-03  08:52
  43. 2009. Április 3. 08:5210809.

    Jo reggelt- immar azonos idozonabol! Orulok, hogy ezt az akadalyt is vegigharcoltad (zenevel folfegyverkezve) es otthon vagy. Hamarosan talan elmulik a helyi kellemetlen utohatas es meg kicsit tudsz pihenni is.

    Mewg ramolunk, vasarolni probalunk- mikor van autos segitseg akkor konnyebben, de buszke BKV berlet tulajdonosakent mar akar anelkul is. Terveink pillanatnyilag meg kialakulatlanok- telefon hamarosan lesz ( minden elektromos kutyu kulon tortenete lenne) De a szamitogep mukodik immar. Mate unokaocsem jovoltabol.

    Majd jelentkezem!!( hosszabb utra tan jovo het elejen kerul sor)

    előzmény:
    Tsancsa (10807)
    2009-04-02  13:34
  44. 2009. Április 2. 18:1410808.

    Sziasztok!

    Ma kihasználva a kényszerpihenőt, no meg a távoltöltött napok alatti újdonságok böngészése közben ráleltem a youtbe-on közös kedvencünknek arra az életrajzi-dokumentumfilmjének felosztott részleteire, ami itt van ugyan videókazettán, de most megjelent végre a neten is.

     

     

     

    A portálon -köszi Judit!- a lefordított magyar címmel keressétek:

     

     

     

    "Egy év Placido Domingo életéből" (1980)

     

     

     

     

    Természetesen szokás szerint a portál BAL oldalán találjátok, aholis mindig!!! Domingo hangja és a róla szóló híreknek van a helye :o))

     

     

     

    Remélem mindenkinek kellemes, sok-sok zenével tarkított időtöltést szerez a felvételek végighallgatása, megtekintése. >>>>>>>>>

     

     

     

     

    Még jövök, írjatok!

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10804)
    2009-03-27  09:58
  45. 2009. Április 2. 13:3410807.

    Sziasztok Domingo rajongók immár itthonról!

     

     

     

    Katóka!

    Igen, azóta már túl vagyok a nehezén, pontosabban azon a részén amitől a legjobban féltem .... viszont a Te szakterületedhez tartozó eredmény csak jövő héten lesz készen, addig azért bevallom a majré szorosan itt van mellettem.

    Remélem addigra legalább hangban már találkozunk és jó szokásod szerint secc-perc alatt eloszlatod a félelmeimet, lefordítod a számomra érthetetlen, de piszok félelmetesen hangzó doktori-hókusz-púkusz szavakat .... és egyáltalán már ITT LESZEL :O))

     

     

     

    Hogy Domingot milyen helyre? hol? ..... :o))))

     

    Kerestem Neked -amíg személyesen nem tudom- képet >>>>

    és mellé az ismertető itt !

     

     

     

    Gondolom most sem a meglepetés erejével csap le, ha elárulom hogy tényleg szenzációs ajándéka a sorsnak? technikának hogy az ember nekikeseredett lánya a borús, rossz hírek, hangulatok ellen magával viheti kedvence hangját, sőt ebben a kis kütyüben már rádiót és családi fotókat is egyaránt!

     

     

    Tehát tegnap este óta itthon vagyok, most még ugyan néhány napig pihenősen, pépesen, de a zenétől egyik kritérium sem tilt, tehát

     

     

     

                                             LONG LIVE MAESTRO DOMINGO :o))))

     

     

     

     

    Ezt most találtam a youtube-on, ez valamelyik életrajzi filmje, megyek is a gportálra és "feláldozom" magam, hogy végighallgassam, nézzem ..... hiszen csak akkor merem Nektek feltenni :o)))

    Jaj de jó is, így nézni-látni .... túl az elmúlt napok drukkján .... Ő ebben is tud segíteni, pedig nem is tudja!

     

    VÁRLAK:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10806)
    2009-03-30  17:04
  46. 2009. március 30. 17:0410806.

    ....uton, utfelen. Azaz feluton vagyok! ma kulon is sokat gondolok rad es a 7-es autobusz utvonalan torteno esemenyekre! Azota mar tul is vagy rajta- minden rendben, egeszen biztos.

     

    Hogy Domingot milyen helyekre  ( es HOL) cipeled magaddal- no comment!

    Jok legyetek, mert jovok...!!!!!!!

    előzmény:
    Tsancsa (10805)
    2009-03-29  19:24
  47. 2009. március 29. 19:2410805.

    Szép estét Mindenkinek!

     

     

     

     

    Ma még ugyan csak picike látogatásra, de reményeim szerint a hét közepén már végleg itthonról!

     

     

     

    Az utazóknak kellemes utazást, mielőbbi megérkezést .... várunk/árlak nagyon!!! ..... a dolgozóknak bonyodalmaktól mentes hetet ..... én pedig igyekszem "bátor" lenni és mielőbb hazatérni.

     

     

     

    Természetesen Domingo velem van .... hangban :o)) de ez gondolom egyikőtöket sem lepi meg!

    Öröm az ürömben, hogy a család jóvoltából ma már egy icike-picike ketyere segítségével akár a póló alatt is majdnem láthatatlan tud maradni .... ha nem kell a fehérköpenyesek hadával szemben állnom-feküdnöm, akkor bizony a szép sármos tenor hangja van a fülemben.

     

     

     

    És hogy mennyire .... hmmmmm minek is nevezzem ezt???? na szóval mint már az évek során előfordult most is megtörtént a csoda.

    Természetesen a kis lejátszón a legkedvesebb Domingo CD-k, áriái, szólók vannak -Chopin, J.Bell és Benackova mellett-.

     

     

     

    Igenis van SORSKEZE? vagy véletlen végzetes? nevezze ki-ki aminek akarja;

    nekem ez alkalommal is amikor rossz hírt kaptam, sírdogáltam .... aztán csendes magányomban nyúltam a lejátszóért, tettem a fülembe, indítottam és minden előzetes rendezgetés, keresgélés, beállítás nélkül ez a dal csendült fel a fülemben .....

     

     

     

    Megint akkor "bukkant" fel, amikor nagyon nekikeseredve ültem magamban és fogalmam nem volt, mi lesz?? ugyehogy kell!! muszáj rajongani érte? 

    Most hogy gyakorlatilag korlátlan időn át hallgathatom, visszamenőleg is be kell vallanom, hogy Jutkának tökéletesen igaza volt/van, hogy pld. a Amore infinito-t nem lehet megunni, hogy egészen más, de a Espanola Pasione végteleníthető, hogy a szóló, összeszedegetett felvételei órákon át végtelen nyugalmat, békességet, csendet, kikapcsolódást tudnak adni, nyújtani.

     

     

     

     

    Az Amore infinito CD-ről őszintén fogalmam nincs hányszor tekertem vissza erre a dalra .... képtelenség betelni vele igaz?

    Erre a Josh Grobannal közös dalra is ugyanez áll!

     

     

     

    Erika!

    Azért igazi nagy, amolyan mindent felszabadítót ma is, most is erre lehet leginkább sírni :o)) 

     

     

     

     

    Vigyázzatok Magatokra! Katóka várunk!

     

    Jutka, Judit tudják hogy érnek el, amint tudok, jelentkezem!

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. március 27. 09:5810804.

    Köszönöm, aranyos vagy ezzel az elsö sorral. Remélem egyszer a valóságban is ott ülhetek majd Veletek együtt valahol....valamikor....és Chrit együtt halggathatjuk.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10797)
    2009-03-25  18:47
  49. 2009. március 26. 19:4810803.

    Hat persze! Azert hoztam szoba a "korutat"!

    Szinetar Miklos biztos ragyogo ismeroje volt az operak vilaganak! Szivesen elolvasnam. Mi nagyon szeretjuk a met interjuit- kulisszatitkait . Erdekesek, szinesek, konnyedek, mindenki szamara erthetoek. Az eloadas elotti feliratos szoveg is sok izgalmas dolgot elmesel az eloadasrol, a darabrol, a foszereplokrol.

    Nagyon orulok, hogy otthon is elerheto.

    A levelket megkaptam!

    előzmény:
    moty (10802)
    2009-03-26  16:37
  50. 2009. március 26. 16:3710802.

    A Vámház krt-on KÖTELEZŐ egy bizonyos helyet megkeresni...............!!!

     

     

     Valahogy elküldeném a tel.számomat.

     

    Olvastam egy könyvet - Szinetár Miklós: Operán innen, operán túl . Ebben mesél számtalan , a világ minden részén látott előadásról, egy csomó modern rendezésről. Érdekes volt.............

    De ebben a Met-esben az tetszett, hogy nem volt öncélú és értelmetlen. Legalábbis szerintem.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (10801)
    2009-03-26  03:34

Címlap

top