Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. július 19. 21:04151.
    Sajnálom és együtt érzek!
    Remélem legalább a csontjaid egyben maradtak. Kezed, lábad, vagy úy összesen mindenhol fáj?
    Gruberovát keresem, köszi:
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (146)
     
  2. 2005. július 19. 21:02150.
    és az online zenebolt címe, hol található?

    Margica! ezt elfelejtetted odaírni:o)))

    Ancsa
    előzmény:
    eremita (147)
     
  3. Torolt_felhasznalo_609598
    Torolt_felhasznalo_609598
    2005. július 19. 20:27149.
    Sziasztok Domingo/ opera rajongok. . .

    En is nagyon kedvelem es tisztelem Domingot, nagyon sok videom, cdm es dvdm van tole es ami igaz az igaz nagyon sokoldalu szemelyiseg. . . O volt az egyik legjobb Othello na meg MArio Cavaradossi. . . Lattam eloben is es oszinten elmondom nem voltam elragadtattva tole. . . Elofordulhat, hogy csak rossz napja volt, de a lemezeken sokkal jobb. . . Sajnos itt Nemetorszagban mar regen nem lepett fel , hisz " adocsalasert" ki volt tiltva no de ez a nemet allam "gyonyoru" oldala. . .
    Ha meg lesz alkalmam ra akkor el fogok menni ha fellep. Amugy azt is el kell mondani, hogy jelenleg sok jo tenorista van, nem lehet mondani, hogy o vagy o a legjobb vagy a legrosszabb. Minden relativ es egyeni. . . Nekem a jelenlegi kedvencem Roberto Alagna es szopranban pedig Angela Gheorghiu. Amugy ot a Solti fedezte fel es elso fellepeseben a Domingoval enekelt:-)
    Sok sikert kivanok a topiknak es eljen az opera!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 19. 20:22148.
    Szia Julicsi!

    Ha elfogadsz tőlem egy "szakmámba"vágó tanácsot a borogatás helyett hatásosabb a jegelés. Ha nics odahaza jégzseléd, akkor megteszi a puha ruhába csavart mirelit zöldborsó is. Ha nincsen hámsérűlésed a fájdalmas terűletet kend be Voltaren Emulgel-lel, és éjszakára polcold fel a lábad. (Gondolom az sérűlt meg. )Mielőbbi jobbúlást kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (146)
     
  5. 2005. július 19. 20:11147.
    Ancsa!

    Azt már régóta tudom magamról, ha én egyszer elhatározok valamit, azt véghez is viszem, ma ujból bizonyítottam. Az előbb addig bóklásztam a neten amíg ráakadtam egy olyan online zeneboltra ahol 141 Domingó CD közzűl válogathattam:-))Meg is rendeltem a Best Of 2-t, a vasárnapi kiköltekezésem miatt egyelőre csak ezt, de úgy érzem itt tözsvásáló válik majd belőlem. Van Érdi Tamás Cd is , meglehet majd az lesz a következő szerzeményem.
    előzmény:
    annaler (144)
     
  6. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 19. 20:10146.
    Gruberova legalább tiz éve van a világ élvonalában, tehát nem most felfedezett tehetség. Többször volt Budapesten is, hihetetlen sikerü koncertekkel. Ird be a google keresőbe. , s fogsz kapni informáciot böven
    Egyenlőre a csillagokat látom, mert délután beleléptem egy olyan gödörbe, ami mögöttem van s nem láttam, ugyhogy most borogatok
    előzmény:
    annaler (139)
     
  7. 2005. július 19. 20:00145.
    Szia Mareszka!

    Alig néhány perccel kerültük el egymást. Kedves tőled, amit felajánlottál, egyszer már olvastam, DE ha ráakadsz szivesen elolvasnám újból. Szólj ha megtaláltad. Remek ötlet volt, hogy nyitottad ezt a fórumot, látod Ancsa engem is átcsábított ide is.
    előzmény:
    Hóanyó (143)
     
  8. 2005. július 19. 19:46144.
    Szia Hóanyó!
    Nagyon-nagyon örülök, hogy újra itt vagy!!! A színházi előadások közvetítése ha jól érzékelem most kezd újra divatba jönni.
    Lehet hogy, csak nekem tűnt fel, de a M2-sen látni az utóbbi időben színházi közvetítéseket. Azt is többször vidéki színházakból, tehát talán visszajön divatba, hogy a pesti ember is megismerheti a vidéki szinészeket.
    Egyébként az a bizonyos győri előadás akkor nemcsak nekem lett maradandó emlék és ennek örülök!
    Örülök Neked!
    Ancsa
    előzmény:
    Hóanyó (143)
     
  9. 2005. július 19. 19:20143.
    Sziasztok!
    Azt hiszem nekem a Piaf könyv megvan!Eremita, ha megtalálom, nagyon szivesen kölcsön adom, ha kéred!
    Amit Te láttál Ancsa, ugy emlékszem a televizió is közvetitette, láttam én is!
    Felejthetettlen volt számomra a darab!
    Nem tudom, miért nem adják ujra?
    előzmény:
    annaler (110)
     
  10. 2005. július 19. 18:39142.
    Holnap este Te is hallgathatod, ráadásul Chopint fog játszani, ami már magában is csak szép lehet, Ő meg mégnagyobb átérzéssel adja elő!!!!

    Holnap du. 18, 05-től a Bartók rádióban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 19. 18:37141.
    Bocsánat! Érdi Tamás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 19. 18:36140.
    Szia Ancsa!

    Meglátogattam Érdi tamás honlapját, és gyorsan le is töltöttem amit lehet, most éppen Mozartot hallgatom, csodálatos!!!!!
    De jó Neked hogy élőben hallhattad őt játszani!

    előzmény:
    annaler (127)
     
  13. 2005. július 19. 17:23139.
    Juli!
    Írnál róla néhány szóval többet? Ki Ő? Mit illenék tudni róla? Biztos vagyok benne, hogy ennél sokkal többet érdemes megjegyezni, ha Te számon tartod a nevét és hogy itt lesz Pesten.
    Segítesz megismerni?
    Anna Nebraskáról hallottam egy itteni topiktárstól, hogy Ő is "divatos" most, Edita Gruberova is hasonló mostanában felfedezett tehetség, vagy már illenék ismerni a nevét?
    A www. fidelio. hu-t megtaláltam, de ott csak a rendezvények vannak, a rendezvények főszereplőiről nem sokat lehet megtudni.
    Megpróbálok én is kutakodni a neten E. Gruberova után, de írjál légyszíí Te is jó?
    Kösi ha segítesz!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (137)
     
  14. 2005. július 19. 17:15138.
    Bár nagyon kedvelem Őt is, nem, nem voltam. Bocelli nekem CD-n van és videón több példányban:o)))
    Ha úgy lehetne hozzá kedvem (frt), akkor persze mennék én a magyarokat is szívesen hallgatnám amikor lehet, de sajna azt már nem engedhetem meg magamnak.
    CD-n és mostmár DVD-n szedegetem össze ami érdekel, vagy amit ismerek.
    A másik ok pedig az, hogy a problémás egészségem miatt sem merek helyenként kirándulásra vállalkozni. Mi 8. éve kiköltöztünk a városból, nagyon jó itt, nagyon megszerettük Pécelt, de az kétségtelen tény, hogy egy-egy ilyen eseményre az oda- és visszaút komoly szervezkedést igényel.
    Nem lenne szabad megöregedni, vagy valahogy ki kellene találni, hogy az ember hogyan tudna egészségesebb maradni.

    El ne feledd!!!! várunk vissza, pihenj jól!
    Anyukádnak legalább olyan jó szórakozást, mint amilyen nagy-nagy örömmel készülünk ezekszerint mindketten erre a koncertre.
    Ancsa
    előzmény:
    Toscanini (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 19. 14:47137.
    Felhivnám nagybecsü figyelmeteket, hogy ősszel Edita Gruberova is Pestre jön. Ő a maga hangnemében szintén akkora sztár, mi nt Domingó.

    Aztán:ha figyelitek a www. fidelio. hu oldalt, sok zenei eseményről értesülhettek
    előzmény:
    annaler (135)
     
  16. 2005. július 19. 14:34136.
    Ancsa!

    Nagyon kedves vagy! igerem, visszajovok es irok!
    En anyu helyett is izgatott vagyok, hogy ott lehet a Domingon, nagyon szereti:)
    De Bocellit is imadtuk. en azt hiszem, a kelletenel jobban, talan mar nem is normalis mertekben:) foleg igy 30 evesen. . .
    mar csak a Bocelli koncertert erdemes volt megszuletnem:)
    haza sem akartam jonni utana:)
    Te nem voltal az o koncertjen?
    Emő
    előzmény:
    annaler (135)
     
  17. 2005. július 19. 14:16135.
    Jó pihenést a szabadság idejére és én speciel tényleg és komolyan, okvetlenül visszavárlak!!
    Annál is inkább mert bár a legkedvesebb hang azért az mégiscsak Domingoé, de a CD-im számában a II. helyen Andrea Bocelli áll.

    Úgy érzem lenne azért közös beszédtémánk Veled is!:o))))

    Akkor én július 29-én ugyanazon a programon fogok ülni, és határtalanul örülni annak akit látok és amit hallok!!! minden percét szeretném jó mélyen elraktározni, hogy amíg élek visszatudjak emlékezni arra a két órára.
    Ne feledkezz el rólunk szabi után sem:
    Ancsa
    előzmény:
    Toscanini (134)
     
  18. 2005. július 19. 13:35134.
    Szia!
    nagyon aranyos vagy!!
    Anyukam 62 eves, de a hugommal igyekszunk fiatalon tartani:)
    O is orul a jegynek, multkor, februarban Andrea Bocellire vittem el:)
    Nekem o a nagy kedvenc, rajta keresztul kezdem megszeretni az operat:)
    A nev az veletlen, de kezd talalo lenni:))

    majd Aug. 10-en jovok legkozelebb, mert holnaptol szabin leszek, de irok anyu elmenyerol.
    SZia
    Emőke
    előzmény:
    annaler (133)
     
  19. 2005. július 19. 13:31133.
    Szia Toscanini!

    Egyébként is örülünk mindenkinek aki ír nekünk, de Neked van már így eleve egy pirospontod nálam, hiszen a Mamádnak vettél jegyet a Domingo-koncerte!!!
    Én is a családomtól kaptam, tehát magamról tudom, hogy az én koromban már talán nem is normális dolog ennyire örülni egy koncertnek, hiszen ez tizen-huszonéves korban illő!
    De én sem tudom alapállásba vasalni a képem, amióta itt vannak a jegyek, és azóta méginkább próbálok a netről minden elérhető infót összeszedni a kedvencemről és az előadásra meghívott magyar sztárokról is.
    Már írtam, de nem győzőm még újra és újra leírni, hogy mennyire elszomorít, hogy megtaláltam úgy Rost Andrea, mint Miklósa Erika honlapját, de egyetlen árva magyar szó nincs rajta. Így most pld. mielőtt megtaláltam a soraidat, Miklósa Erikáról gyűjtöttem képeket és keresek egy rövid életrajzot, de eddig eredménytelenül.

    A neved sokat sejtet, elmeséled, miért éppen ezt választottad?

    Gyere máskor is, mindig szivesen olvasunk, azt pedig hogy anyukád mit mesél a koncertről, okvetlenül írd majd le.
    Ancsa
    egy másik Domingo rajongó, aki feltehetőleg korban közel áll a mamádhoz!
    előzmény:
    Toscanini (132)
     
  20. 2005. július 19. 13:20132.
    Sziasztok!
    remelem, nem haragszotok, hogy itt ujsagolom el, de ugy orulok:) annak, hogy ma vettem az anyukamnak jegyet a KONCERTre:)!!
    O is orul am:)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 19. 13:19131.
    Nem csak erre gondoltamAz Érdi-szülöknek Tamáson kivül volt egy másik fiuk is, aki egyetemistaként balesetben vesztette az életét, valahol olvastam erről, majd megprobálom előkeriteni
    előzmény:
    annaler (125)
     
  22. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 19. 13:16130.
    nem talált. most dolgozom, de ez az utolsó hét, azután hosszu szünet. Elolvasok mindent, meghallgatok mindent, megnézem saz összes olyat, amit felvettem csak a videovqal
    előzmény:
    annaler (125)
     
  23. 2005. július 19. 10:33129.
    A gyomrom is összeszükült, ahogy olvastalak, a szemem könnyes lett.
    Igen. csak azok tudnak adni önzetlenül, akik átélik azt, hogy a "másság"-ot sikerül elfogadtatni és elismerik. Ezt nem igazán tudom megfogalmazni. az én lányom mozgássérült és a bölcsitől kezdve előitéletek voltak az isiben már a szellemi képességeit is megkérdőjelezték. Ma 2 diplomás-a 3-at most szerzi, másodéves- csinos, értelmes csajszi. SDok munka van benne. Csak a jobb kezét nem tudja mozgatni rendesen. De mikor felment juliusban a diplomaosztón a rektorhoz a pulpitusra, hát én. . . . . . . . . . csak őt láttam, nekem olyan volt, mintha csak őneki sikerült volna, könnyeztem és átöleltem volna a világot, mert elismerték.
    nem tudom ezt szavakkal elmondani.

    na, de ez nem is ide tartozik, de megérintett, ahogy leirtad a jelenetet.
    előzmény:
    annaler (123)
     
  24. 2005. július 19. 09:50128.
    MA DÉLUTÁN
    a Bartók rádióban, 13, 16-tól 14, 00 óráig részleteket közvetítenek a Don Carlosból.
    Az egyik részletet Placido Domingo fogja énekelni:o))))) így fedeztem fel a műsort!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 19. 09:47127.
    Kedves Mindannyian! Akit érdekel, bemásoltam Érdi Tamás életrajzát, olvassátok a szerdai program előtt!

    "Érdi Tamás 1979. november 23. -án született Budapesten. Koraszülöttként egy hibás inkubátor kezelés következtében elvesztette a látását. 5 éves korában kezdett zongorázni, zenei érdeklődésére hamarosan felfigyeltek. Két tanára, Becht Erika és Kollár Zsuzsa - a mai napig - egy u. n. "strukturális" módszerrel tanítja, melynek során szinte újra komponáltatják vele a darabokat, aminek eredményeként számtalan zongoradarabot és 12 versenyművet tud zongozrázni a látáshiány ellenére.
    Nyolc éves, amikor először fellép a Pesti Vigadóban. 1993-ban Moszkvában a Louis Braille Nemzetközi Zongoraverseny második helyezettje, majd 1995-ben, mint a korcsoport legfiatalabb versenyzője első helyezést ér el. 15 éves, amikor a Budapesti Tavaszi Fesztiválon Vásáry Tamás vezényletével eljátssza Mozart A-dur zongoraversenyét, majd ugyanebben az évben, a d-moll zongoraversenyt, és a D-dur Koncertrondót.
    1994-ben felveszik a Bécsi Zeneakadémiára, - ahol Joó Imola tanitványa, - majd karmestereinek ajánlására - Rico Saccani , Uri Mayer, és Vásáry Tamás - Kanadában folytatja tanulmányait, ösztöndijat kap a Torontói Royal Conservatory of Music Art Diploma Solo Programjára, - ahol Leon Fleisher, Jenny Regehr és Marc Durand tanitványa lesz- és ahol 2OO2-ben megszerzi művész diplomáját. 2002 óta rendszeresen résztvesz Rév Lívia zongoraművész párizsi mesterkurzusain.

    A komoly tanulóévek mellett rendszeresen koncertezett a világ különböző pontjain. Szólóestek: Budapest, Kolozsvár, Beirut, Kuwait, Bangkok, Buffalo, New York, Chicago, Toronto. . .
    Fellépett az Izlandi Szimfonikusokkal, a Budapesti Filharmonikusokkal - Rico Saccani dirigálásával, - Chopin, Weber és Mozart zongoraversenyekkel. Mozart és Bach zongoraversenyeket játszott a Liszt Ferenc Kamarazenekarral /Németország/, a Solti Zenekarral, és a Weiner Szász Kamaraszimfónikusokkal, a Győri Szimfónikusokkal és a Vienna Mozart Orchestrával. A venezuelai Manuel Hernandez-Silva vezényletével, hatalmas sikert arat Floridában és a New York-i Lincoln Centerben, ahol több, mint kétezer ember állva ünnepelte az ifjú zongoristát. Hasonló sikert aratott Torontoban amikor a torontói szimfónikusokkal koncertezett (karmester:Barry Wordsworth).
    A koncertsorozatokból született Mozart lemezeket Kanadában is kiadják és nagy sikerrel terjesztik. 2OO3 januárjában jelent meg Schubert szóló CD-je, ami egy élő koncertfelvételen készült, 2004-ben pedig Chopin szóló CD-je, mind kettő a HUNGAROTON kiadásában készült. "

    Jó szórakozást holnap este 18, 05-től a Bartók rádión: Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. július 19. 09:37126.
    Megpróbálom átmásolni Érdi Tamás életrajzát, hátha van akit a szerdai Chopin-művek mellett, a már fentlévő fotók mellé az életrajza is érdekelne!
    Megyek megpróbálom! Jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (124)
     
  27. 2005. július 19. 09:35125.
    Szia Juli!
    A szomorú családi történettel Érdi Tamás vakságára utaltál? Igen, ismerem, már előzőleg is olvastam róla, aztán meg hallottam is. A szülők hihetetlen szeretetéről, odafigyeléséről pedig személyesen az előbbiekben leírt esten is meggyőződhettünk.
    Mivel kint ültünk a folyósón, ráláttunk azokra az ajtókra, ahol a résztvevők tartózkodtak. Azt írtam, hogy a mama (nem tudom miért de nekem É. Szabó Márta bukkan fel mindig nem Éva) már a koncert kezdete előtt is hol bent volt a fiánál, hol pedig kint sétált a gyülekező hallgatóság között.
    Aztán kevéssel a kezdés előtt megjelent Érdi Sándor is. Az első perctől kezdve amikor a fiúk zongorázott, akkor a papa kint állt a folyósón, ahol mi is ültünk, a mama pedig az ajtófélfának támaszkodva le nem vette a szemét a fiáról. A szünetben pedig mind a ketten azonnal mentek vissza abba a helyiségbe, ahol a É. Tamás és a tanára -szintén játszott akkor este- tartózkodtak.
    Torokszorító volt látni az arcukon jó két órán át a feszült figyelmet, az aggódó tekintetet és a tapsok alatt pedig a boldog mosolyt.
    Na most jól elérzékenyültem.
    A csemegédért irigyellek picit. Csak nyomokban hallottam rádióból, jó lehet folyamatosan hallgatni.
    Én most a friss Parasztbecsület CD-t hallgatom. Természetesen Tiruddu szerepében: Placido Domingo hangjával:o)))
    Ezekszerint dolgozol, tehát ma délelőtt még olvashatlak!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (124)
     
  28. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 19. 08:52124.
    Nagyon szép történet Érdi Tamás hihetelne érzékenységgel játszik mindent, nagyon jó őt hallgatni. Nem tudom tudod-e a szomoru családi történetüket.
    Legujabb zenei zsákmányom egy Monserrat Cabbalé cd. Cabbalé nagyon csunya, és kövér hölgy de ha elkezd énekelni. . .
    előzmény:
    annaler (123)
     
  29. 2005. július 18. 22:50123.
    Hahó Juli!
    Örülök hogy mégis csak eljöttél körülnézni és remélem máskor is benézel.
    Én tulajdonképpen egy "Zenés esten" hallottam először Érdi Tamást, ill. még a koncert előtt a Mamájával É. Szabó Évával keveredtem beszélgetésbe, mivel mi itt hozzá vagyunk szokva, hogy az adott napon felballagunk a kastélyba, veszünk jegyet, beülünk és meghallgatjuk az aktuális programot.
    Érdi Tamás koncertje 3/4 órával kiderült, hogy erre a koncertre már napokkal előtte elfogytak a jegyek. A folyósón többed magammal azon tanakodtunk, hogy mit csináljunk, most akkor mehetünk haza? A büfénél két nő beszélgetett, az egyiknek ismerős volt az arca. Aztán amikor megállapodtunk, hogy hát akkor elmegyünk, az ismerős arcú hölgy odalépett hozzánk, bemutatkozott, majd közölte velünk, hogyha mi eljöttünk azért, hogy az Ő fiát meghallgassuk, szó sem lehet róla, hogy elmenjünk azért mert nincs jegyünk.
    A jegyek száma mindig a díszteremben lévő székek számával egyezik. Azonnal elkezdett pörögni-forogni és képzeljétek el, hogy mi magunk is, a biztonsági őrökkel és a mamával, mindenki együtt, összehordtuk az összes széket a díszterem előtti előtérbe, a két oldalfolyosóra, és a hátsótermekbe. É. Szabó Éva kinyittatta az összes kétszárnyú ajtót, hogy a kastély emeletén mindenhol! hallani lehessen a fia koncertjét.
    Természetesen odaakartuk adni a jegy árát szünetben, de nem fogadta el, mondván, hogy mi szereztünk neki örömet, hogy ennyien és ilyen körülmények között is meghallgattuk a fia játékát.
    Nekem még annyi plusz örömöt is szerzett, hogy a szünetben nézegettem a CD-ket, de az az igazság, hogy nem vittem magammal pénzt csak a jegyárára, meg egy pohár üdítőre valót.
    Meglátott, odajött hozzám és megkérdezte, hogy melyik tetszik? elmondtam neki, hogy sajna nincs nálam elég pénz, de Chopint vagy Shubertet vennék ha lenne. Mosolyogva azt kérte, hogy az előadás végén keressem meg.
    Hát némi gyomoridegességgel de a végén megkerestem, mivel a koncert második részében játszott a fiú Chopint és nagyon-nagyon tetszett. Reszkető inakkal odamentem É. Szabó Évához, hogy felajánlotta hogy keressem meg, hát én itt vagyok. Megfogta a kezemet és odavitt a CD-árusítójukhoz, megkérdezte milyent vennék, aztán mivel Schubert volt a két általam említett közül már csak, kivett egyet és odaadta. Amikor az összes nálam lévő pénzt odaadtam neki, mindenáron visszaakart adni belőle (1. 200. - volt nálam), hogy nehogy egy fillér nélkül menjek utcára. Szorongattam a CD-t, nem tudtam hogyan köszönjem meg, és közben győzködtem, hogy itt lakom Pécelen, hátul a kertek alatt haza sétálok.
    Természetesen a jegyárának dupláját a Fabini alapítvány számlájára csekken feladtuk, ennek kapcsán ismerkedtem meg Fabini úrral, de ez már egy másik történet.
    Ennek a találkozásnak köszönhetem Érdi Tamás Chopin CD-jét. De ez már egy másik történet.

    Azt hiszem mondhatnám; zárul Ancsa-mesetára, de ez színtiszta valóság volt, bár én sem mertem sokáig elhinni és végig vigyorogtam a hazautat a sötétben.
    Jó éjt!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (120)
     
  30. 2005. július 18. 22:31122.
    Ok. Majd aátküldöm holnap, amit irtam neki.
    Megnézem, az én Chopin cd-men ki játszik. Lehet, hogy É. T. ?

    Most megyek lefeküdni. Mindig elkerüljük egymást, pedig játszanék is.
    előzmény:
    annaler (121)
     
  31. 2005. július 18. 22:21121.
    Szia Ovics!

    És mit írtál Neki? Ha esetleg valahol találsz, akkor a Chopin CD-jét próbáld megszerezni. Gyönyörű!
    Ha komolyan rászánod magad és még sem találsz, szólj, tudok segíteni a hozzájutásban. Azzal a bizonyos Fabini-alapítvánnyal, ill. Fabini úrral kapcsolatba tudok lépni, nekem is Tőle van. Ő az, aki azokat a már említett "Zenés esték a péceli Ráday-kastélyban" c. programokat szervezi a fiatal fogyatékos fiataloknak.
    Szerdán Rád szólok:
    Ancsa
    előzmény:
    ovics (119)
     
  32. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 18. 15:51120.
    nekem is van egy Érdi Tamás lemezem, sőt eldicsekedhetem vele, hogy hallotamőt ugy zongorázni, hogy csak páran voltunk ott. fantasztikus volt
    előzmény:
    ovics (119)
     
  33. 2005. július 18. 14:24119.
    Irtam emilt érdi Tamásnak. letöltöttem a zenét és most azt hallgatom-Mozart C-dúr zongoraverseny.
    előzmény:
    annaler (116)
     
  34. 2005. július 18. 14:00118.
    Huha, Ancsa!
    KÖSZI, szerdán a fülemet a rádióra tapasztom. A honlapot most iziben megnézem. KÖSZI, KÖSZI, KÖSZI. :-))
    Tegnap este Mezzo-ztam én is.

    Más: ird csak szorgalmasan. nekünk 2 rádióujság jár az egyik mellélket a napilaphoz és az megy aposomnak ) és soha nem vesszük kézbe, csak mikor megjön , a férjem bejelölget ezt-azt.
    Akinek nem tetszik, menjen más topikra, talál rengeteget itt.
    előzmény:
    annaler (116)
     
  35. 2005. július 18. 13:44117.
    Szia Ancsa!

    Én a magam nevében beszélek, engem spec. érdekelnek ezek a dolgok, és mindent elolvasok, és megnézek amire felhívod a figyelmem. Az én véleményem az, akiket ezek a dolgok nem érdekelnek, azok másik topikra mennek olvasni, illetve hozzászólni. Itt TE vagy a háziasszany, szerintem a jó háziasszany adja meg, és terelgeti helyes irányba a beszélgetés fonalát.
    Sok ilyen topik kellene, mert úgy érzem itt mindíg gyarapszik a tudásom, a tájékozottságom valamivel. Olyan oldalakra hívtad fel a figyelmemet már eddig is ahol még soha nem jártam, pedig én nagy szörföző vagyok, a fiam szerint én egy hét alatt több oldalt látogatok, min Ő egy hónap alatt:-))

    Aki nem ért velem egyett, az nyúgodtan írja meg.
    előzmény:
    annaler (116)
     
  36. 2005. július 18. 10:12116.
    Sziasztok!
    Kiegészítésként az e heti zenehallgatáshoz, akit érdekel, találtam a neten Érdi Tamásról néhány képet, ezek közül sajnos csak kettőt sikerült feltennem. Akit érdekel, ismerkedjen a fiatalemberrel így képben a szerda esti Chopin előadásáig. (Bartók rádió, 18, 05)
    Egyébként a www. erditamas. hu oldalon találtam, életrajz, eddig megjelent CD-k és letölthető zene is található.
    A Chopin CD borítója is fent van, de azt valamiért nem tudtam lementeni, bár azt szerettem volna igazán, mert nekem itt van és amit hallani lehet a fiatalember előadásában róla, az gyönyörű.
    Nézzétek meg!

    Figyeljetek!
    Annyit azért tegyetek meg, hogyha esetleg valaki úgy gondolja, hogy ezeket nem kéne nekem rakosgatni, őszintén írja le, mert nem akarom senkire ráerőltetni az én hobbimat, illetve egyáltalán nem az a célom, hogy esetleg valakit is ezekkel a keresgéléseimmel, képek feltételével elűzzek, mert sűrűnek találja.

    Köszönöm az őszinte véleményt: Ancsa
    előzmény:
    annaler (113)
     
  37. 2005. július 17. 21:36115.
    Ha tudod feltétlen szerezd meg a Weiss féle éltrajz regényt, nekem maradandó emlékké vált. Ha sima könyvtárban nem sikerülne próbálkozz zenei könyvtárban, én is ott akadtam rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682719 (111)
     
  38. 2005. július 17. 21:32114.
    Olvastam már a könyvet, könnyekig megható volt számomra. Szeretem Edit Pifot, kazettám és cd-m is van a dalaiból, teljes hangerővel szoktam hallgatni:-))
    előzmény:
    annaler (110)
     
  39. 2005. július 17. 21:31113.
    Szép jó estét Mindenkinek!
    Mivel megígértem írom Nektek az én! számomra csemegének számító jövő heti műsorokat:

    Tehát július 18-tól - 24-ig amiket kiírtam:

    Hétfő:
    Petőfi rádió: 20, 00
    "A dal Napóleonja" Egy óra Charles Aznavurral

    Kedd:
    Bartók rádió:
    9, 30 "Tenorissimo" Híres áriák - híres tenorok
    13, 16 - 14, 00-ig Don Carlos - részletek (Placido Domingo)
    MEZZO-tv:
    11, 05-12, 00 Gershwin variációk
    15, 45-18, 05 Verdi: Álarcosbál

    Szerda:
    Bartók rádió:
    18, 05 Budapesti Tavaszi Fesztivál 2005.
    ÉRDI TAMÁS Chopin-műveket zongorázik!!!!!!!!!!!!
    MEZZO-tv:
    Zenei maraton - FIATAL MAGYAR!! TEHETSÉGEK!!

    Csütörtök:
    MEZZO-tv:
    20, 50 Zene szívből

    Péntek:
    Bartók rádió:
    19, 05-20, 00 Népszerű dallamok
    MEZZO-tv:
    15, 45-18, 05 Mozart: Otello a milánói Scalában
    (azt hiszem a múltheti ismétlés és abban P. Domingo énekelte Otellot! fénykép innen a bemoldalamon!)

    Szombat:
    Bartók rádió:
    10, 05-11, 40 Hangfelvételek felsőfokon Grieg: Peer Gynt - a teljes szinpadi kísérőzene
    MEZZO-tv:
    20, 50-23, 05 Verdi: A trúbadúr a milánói Scálában

    Vasárnap:
    MEZZO-tv: 13, 40- Verdi: A trúbadúr a milánió. . . . . ismétlés

    Jó szórakozást én ezeket szeretném megnézni, hallgatni:
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 17. 20:46112.
    Azt szerettem volna még leírni, de lemaradt, hogy ment nálunk a színházban az Amadeus, Alföldi Róbert és Darvas Iván főszereplésével. Csodálatos volt, a Liszt Ferenc kamarazenekar játszotta Mozart dallamait.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_682719
    Torolt_felhasznalo_682719
    2005. július 17. 20:44111.
    Köszönöm a tanácsot! :o)))
    Van egy életrajzi könyvem róla, de Weiss könyvéről még nem hallottam.
    előzmény:
    eremita (86)
     
  42. 2005. július 17. 20:31110.
    Szereted Edít Piafot? Olvastad a "Nem bánok semmit sem. . . " c. könyvet, ami az Ő életéről szól? Évekkel ezelőtt a győri Petőfi szinházban szinpadra vitték, Gyurkovics Zsuzsa játszotta/énekelte Edít Piaf szerepét. Megríkatott, és egy életreszóló emlék maradt az az előadás. Ha tudod, szerezd meg, érdemes elolvasni. Mégjobban fogod kedvelni utána.
    előzmény:
    eremita (109)
     
  43. 2005. július 17. 20:01109.
    A kérdésedre így utólag már nem tudok konkrét választ adni, mert annyi cd-t átnéztem kb. össz. mésfél óra alatt, hogy részletekre nem emlékszem. Egyszerűen nem akartam elhinni hogy ennyi hipermarketben megfordúltunk, és a végen nem találok 1-2 Domingo cd-nél többet. Az Edit Piaf cd azért nem vitt kisértésbe, mert az már van, rajta a legkedvesebb számmal:Nem bánok semmit sem, és a Mylord.
    Zenés délutánom volt, közben olvastam "ELIZÁT"még szunyálni is elfelejtettem:-)))
    Megyek megnézem mi lesz ma este a Mezzon??
    előzmény:
    annaler (108)
     
  44. 2005. július 17. 15:04108.
    Gratulálok!
    A Domingo-Pavarotti dupla és The famous tenors itt van.
    Aurora címmel nincs CD-m, de van Best of Grieg, Chopintől nem találtál véletlenül olyant amin az Esz-dúr nocturn is rajta van?
    Jó! ez mostmár otthon ültödben hülye kérdés volt belátom:o))
    Armstorng a Tomi egyik kedvence, de csak kazettán van.

    Egy szóval örülök Veled, most csupa szépet hallgathatsz. Azért én még vívódtam volna Edith Piaf felett is:o)) Tőle is amit lehet kazettán és könyvben anno megszereztem.
    Chopin piszkálja most a kiváncsíságom, de amikor kifizettem a Domingo jegyeket, megígértem, hogy ebben az évben már ki sem nyitom a számat. Azért Esztert megkértem már, hogy a Domingo könyvet említse meg az antikvárius ismerősünknek, mert Julitól tudom, hogy kettő is megjelent és nekem egy sincs!!!

    A képeket láttad? Tetszenek?
    Jó zenehallgatást kívánok: Ancsa
    előzmény:
    eremita (106)
     
  45. 2005. július 17. 14:43107.
    Képzeld el olyan pipa lettem, magyarország második legnagyobb városában alig tudtam előkaparni egyetlen tisztán Domingo cd-t millió leértekelés, jobbnál jobb cd-k a turkálókban, 3-400 forintért, Mozart, Chopen, Hydn, Bach, Maria Callas, Edith Piaf, Vivaldi stb. . . . . . Nagyon sokat tudtam volna vásárálni, ha nem kimondottam azzal a szándékkal megyek, hogy mementán Domingot keresek. Abban bezzeg nem volt semmi választék. Volt viszont Andre Bocelli csekély 4500 forintért, azt most fájó szívvel ott hagytam, így is "ellumpoltam"majdnem egy 10ezrest:-(((, de örülök a szerzeményeimnek, most hírtelen azt sem tudom melyiknek a hallgatásával kezdje, DE tudom, biztosan Te is eltalálod:-)))
    előzmény:
    annaler (104)
     
  46. 2005. július 17. 14:28106.
    Hát rögtön eldobom az agyam, írtam egy hosszú "litániát", és csak egyetlen szó ment át belőle.
    Akkor most a "körítést "elhagyom, és megpróbálom a lényeget mégegyszer.
    Ezeket vettem:
    Placido Domingo:Grete italia opera airas
    Pavarotti és Domingó (dupla cd)
    The famous tenors
    Lucianó Pavarotti
    Aurora (Grieg, Chopen, Mendelssohn, Ravel, stb)
    Luis Armstrong:Georgia on mind
    előzmény:
    eremita (105)
     
  47. 2005. július 17. 14:18105.
    urora
    előzmény:
    annaler (103)
     
  48. 2005. július 17. 13:26104.
    Az éjjel a neten bóklásztam, találtam néhány fotót, nézzétek meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. július 17. 11:17103.
    Margica!
    ha még nem indultál el!!!!!!
    Nekem a Best of Domingo a kedvencem. Az egy dupla CD-s album, az első CD-n operaáriák (szépek!) a másodikon már inkább a könnyedebb dalokat énekli. Granada, Vágyom egy nő után stb.
    A másik kedvencem Tőle: a Marseilles, ami egy rövid CD, a Marseilles van rajta egyszer stúdióban felvett, egyszer előadáson, kórussal énekelve. Én ezt is szeretem.
    Ja! és találtam az éjjel képeket Domingoról és különböző cikkeket még, de úgy döntöttem, hogy inkább felírom akit érdekel az oldalak címét és akkor mindenki kedvére mazsolázhat.
    Mégis csak elküldöm a listámat Neked is.
    Írjál, ha hazaértél, nézem a gépet főzés közben is!
    Drukkoljatok, hogy a rántást ne a számítógépbe és az egeret ne a főzelékbe tegyem:o)))
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (102)
     
  50. 2005. július 17. 11:09102.
    Még nem tudtam elindúlni, mert esett az eső, de most meg már haza jöttek a nagy hoooo-horgászok, jól megáztak, nem fogtak semmit:-((((Így viszont változott a helyzet, mert mehetünk kocsival csak még egy kis tollászkodást kell kivárnom. Gondoltam Te írsz nekem ötletet melyiket vegyem meg, én magamtól arra a CD-re gondoltam ami aminek a websiton az a címe Por Amor, esetleg megveszem a The 3 Tenos-t is, majd meglátom a válastékot az üzletbem.

    Bocsika amiért önző voltam a 100-zassal, de amikor észrevettem nem tudtam kihagyni. -)))
    előzmény:
    annaler (101)
     

Címlap

top