Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 25. 15:42201.
    Igen Erika egy nagyon aranyos ember. Rost andinak szép hangja van, de mint embert nem tartom sokra. Jól emlékszem első sikereire, hiszen abban az előadásban én is szinpadon voltam Gounod Rómeó és Juliájában. Az indulást mindenképpen Gulyás Dénesnek köszönheti. Volt agy nagyon tehetséges férje-Harazdy Miklós nevü zongorista-akinél nagyszerübb kisérőt nehéz volt találni. nos andi karrierjét a férj segitette, ő hozzta-vitte gyerekeiket is. A kidves hölgy egy idő után otthagyta, -de ez innentől fogva csak a karrierről szólt-. Andi nagyon hamar "világsztárnak"érezte magát-elfelejtve azokat, akik segitették ezen az uton. Tehát sajnos van némi igazság a birálatokban
    Nem az irigység beszél belőlem hidd el-hiszen én alt/1 vagyok-de a szerénység, és a müvészi alázat abszolut iányát látom Andinél-Pedig erre pont Domingó ur tanitott. hiába a szép hang-az meg is van-ha nincs hozzá lélek.
    Nem feleltem a kérdésedre tehát. Nekem nagyon sok Domingom van kazettán többnyire, de van pár cd, és elég sok video, majd még este jövök a holnapi ajánlattal
    előzmény:
    annaler (200)
     
  2. 2005. július 25. 10:42200.
    Köszi, próbálom meghallgatni.
    Tudod amikor ezt kellett volna csinálnom, ami miatt most kapkodok:o)), keresgéltem a neten, Domingo vendégeiről is valami kis ismertetőt szerettem volna összegyűjteni.
    Nos hát!! nem tagadjuk meg önmagunkat mi magyarok. Beírtam a keresőbe Rost Andrea nevét. Szép kis lista jött elő, ahol elkezdtem olvasgatni.
    Képzeld találtam egy olyan oldalt, ahol kizárólag komolyzenéről vannak fórumok különböző témakörben, személyekről, zeneszerzőkről, előadókról stb.
    Talán komolyzene. hu, vagy valami momus/monus. hu? nem vagyok benne biztos, nem is ez a lényeg. A szemem akadt ki, hogy pld. Rost Andreáról miket írtak ott össze. No azért említést tesznek a hangjáról is, bár nem éppen szuper-lativuszokban, dehogy a sikerességét minek tulajdonítják, attól kész voltam.
    Pavarottit sem kímélik, a tenorról pedig egy ifjú eleve így teszi fel a kérdést: tenor? mi az? egy betegség?
    Na szóval, ezekre tudom, hogy nem szabad figyelni, de elkedvetlenítik az embert. Ez a szabad vélemény-nyilvánítás? szerintem ez sokkal inkább mocskolódás, vagy -loginnevek vannak csak- egy butanév mögé bujtatott irigység?
    Te Miklósa Erikáról említetted, hogy ismered ugye?
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (199)
     
  3. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 25. 09:28199.
    Vera mellett, azt hiszem egy Lancov nevü tenor, aki akkor még fiatal volt.
    Este lesz egy müsor Rost Andival-aki Domingó egyik vendége lesz, Petőfi rádió 20 óra. Nem baj ha egy kicsit megismered Az a cime:A zene varázsa, s egy órát tart
    előzmény:
    annaler (198)
     
  4. 2005. július 24. 21:14198.
    És Kincses Veronika mellett ki volt "A"férfi? de ezekszerint Gábor valamilyen szinten igazolja az én elképzelésemet.
    A Turandot meséjét ismertem és azt hiszem már írtam, hogy először a milánói Scálából, egy számomra akkor is ismeretlen tenor énekelte Kalaf szerepét. Ez a Kalaf, alacsony, csupa szürke ruhába öltöztetett, csupa sötét díszlet előtt énekelt egy Turandotnak, akire szemmel láthatólag már nem illet a hamvas jelző. De ez még nem lett volna kiábrándító, ha Turandot -hogyis mondjam- "telt" alakját ráadásul a sok szürke közé, tűzpiros és fehér hosszú, uszályos ruhákba öltöztették.
    Aljas alak vagyok, de amit addig a TurandotBÓL! hallgattam áriákat, részleteket, hát enyhén fogalmazva sem hasonlított ehhez a képhez.

    S bár számomra Kalaf áriáját Pavarottinál szebben nem hiszem, hogy valaki is el tudja énekelni, illetve én még nem hallottam énekelni, de azt is felvállalom, hogy Őt csak hallgatni szabad, látni nem.

    Így aztán igazán akkor néztem és hallgattam élményként először, amikor Domingo énekelte Marton Évának. Igen, biztos, hogy nem mostanában, biztos hogy évekkel ezelőtt, de Domingo megjelenése, külseje mindjárt sokkal átérezhetőbbé tette számomra a történetet.
    Az már az én egyéni "nünükém, hogy amikor Domingo ül le, és kezdi énekelni, akkor tisztességgel meg is ríkatott:o))) De ez már tényleg Domingo egyedi hatása az én elborult agyamra:o))

    Már csak 5 este és ott fogom látni és hallani! Még mindig nem hiszem el, hogy ez megtörténik, hogy tényleg itt lesz és élőben ott fog állni tőlem nem messze!
    Egyébként nem irigykedek sokkal inkább ácsingózok! Sok Domingod van? Most megpróbálok teljes operákra átállni, nyitott szemmel közlekedni a DVD-CD polcok között, csak erre az évre kimerítettem a "keretet".
    Jól van, megyek pihenni! Jó éjszakát Nektek is.
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (197)
     
  5. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 24. 20:18197.
    A trubadur története is elég bárgyu, de ez van. A kinázet. . . Egy szinházi mesével tudok válaszolni:Pavarotti és Monserratt Cabbalé elég komikusan nézett ki, mint két éhező bohém. Hangilag mégis gyönyörü volt.
    Ahányszor nem Kincses Veronika volt a Pillangokiasszony Gábor mindig becsukta a szemét, s probálta őt odaképzelni, mertVera elbüvölö volt, még ha nem is volt 14 éves, ahogy a szöveg mondja
    Ne irigykedjék, mert ezek szeriint ez a cd hozzáférhető
    előzmény:
    annaler (196)
     
  6. 2005. július 24. 18:04196.
    Ha a Zanyúkám nem arra tanított volna, hogy az irigység csúnya dolog, most azt írnám IRIGYELLEK":o))))))
    Megnéztem most délután a tegnap esti Trubadúrt. Barbara Frittolit mint Leonorát, jól tippeltem, és a Manricót éneklő Salvatore Licitrát is eltaláltam.
    Valószínűleg megbotránkoztatlak, de nekem -nem vonva kétségbe a Te állításodat, miszerint bugyuta a történet is- ezeknek a hős szerelmes szerepeknek a hitelességéhez a hang mellett szükséges legalább egy minimális, ezt hihetővé tevő, külső megjelenés is.
    Nagyon földhözragadt vagyok?
    Nem azt vonom kétségbe, hogy elképzelhetetlen, hogy beleszeressen a nő, de képtelen vagyok teljesen szabadon, a hangnak-történetnek átengedni magam, zavar amikor a két embert egymásmellett látom és azt várják el tőlem, hogy ne az vonja el a figyelmem, hogy ez képtelenség!
    Érted ugye mit akarok mondani?
    Várjál!
    Láttuk annakidején a May Fayr Ladyt az Operettszinházban 196. . . . . -ban. Kettős szereposztás volt, az egyikben Básti Lajos, a másikban Bessenyei Ferenc volt a professzor. Eliza, Lehoczky Zsuzsa. (A másikra nem emlékszem. )
    Nos mi szinpadon Bástival láttuk -igaz, hogy én nagyon-nagyon kedveltem őt-, aztán közvetítésben már Bessenyeivel. Természetesen Bessenyei is nagyszerű színész volt, nekem mégis Pinkerton(?) szerepében Básti volt a meggyőzőbb, a hiteles.
    Bessenyei szenzációs Dúvad, Széchenyi, Görgey, Bolyai, de nekem Pinkertonként Básti volt a hiteles, a szúrós, kekeckedő ám a végén mégis csak érzelmes férfivé váló ember.
    Így már érthetőbb?
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (195)
     
  7. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 24. 16:00195.
    No képzeld. Odabbalagtam a polchoz, ahol Verdi kazettáim aránylagos rendben sorakoznak. Nézem. Carreraras, Callas, Tokody. Egy szál Domingó sem. Nézek bután:kinek addhatom kölcsön. Azután lehajoltam cd-imhez, mert valami derengett. Hát persze. letöröltem, vagy odaadtam a kazettát, már nem is emlékszem, mert a Trubadur Domingóval cD-n van meg. Nagyon szép felvétel:Domingó énekli Manricot, Leontyn Price Leonorát, Sherill Milnes-luna grofot, Fiorezca Cosootó Azucenét. Szuper csapat. Zubin mehza vezényel, ami szintn nem semmi. Ezt valahol olaszországban vettem, mert rajta az olasz jelzés is. Hát ez még jobb. elől is hagyom némi hallgatásra
    előzmény:
    annaler (194)
     
  8. 2005. július 24. 12:09194.
    Ha megteszed én hálásan meg fogom köszönni, nekem ez a hetem még mindig hajtós lesz, mert nagyon nehezen haladok, aztán meg egyéb családi dolgok is erre a hétre esnek, tehát nagy-nagy szívesség és segítség lenne ha megtennéd.

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (193)
     
  9. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 24. 12:04193.
    Hát persze, megnézem majd, melyikük jobb. lélekben még mindig a Trubadurban vagyok-mert én nagyon szeretem ezt az operát.
    A mai reggelen Nicola Gjuzelevet hallgattam-ő egy bolgár basszus énekes-valamikor járt Pesten is. Nagyon jo volt hallgatni.
    Este a Bartók rádiónlesz egy müsor:A Veronai Aréna hires hangjai/19. 33/Az itt éneklő Mirella Freni, Renató Bruson, ésPierro Cappuccilli sokszor énekeltek Domingó partnereiként. Ezért ajánlom nagybecsü figyelmedbe. Most több időm lesz, igy majd naponként elmondom, mi érdekesetlátok a napi zenei kinálatban
    előzmény:
    annaler (192)
     
  10. 2005. július 24. 11:52192.
    Gratulálok és köszönöm!
    Nekem tegnap este a Trubadúrból kb. 10-15 percnyi jutott, de azt sikerült kivárni, hogy szerintem a Manricót énekli fickó, az a múlt heti Salvatore Licitra volt. Legalábbis én őrá tippelnék.
    Majd most délután talán sikerül végignézem.
    Leonora pedig mintha Barbara Frittoli lett volna, de mondom, halkan, amíg fel nem tűnt, hogy már megint mit hallgatok, addig néztem, aztán elkapcsoltuk.
    Juli!
    Az említett kazettán lévő Trubadúr Domingo által énekelt változatának egy másik kazettára történő átvételére hagynád magad rábeszélni? Cserébe elküldöm a CD-listámat, nézd át -ha létezik olyan ami neked nincs meg:o)))- és én azt veszem át, amit választasz. CD-kazetta mindkettő megoldható, amelyik neked jobb.
    Majd szabi után persze.
    Köszi: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (191)
     
  11. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 24. 09:26191.
    Néztem tegnap Trubadurt. Én nagyon szeretem ezt au operát, amelyet elejétől végig lehet énekelni a 2. meghallgatás után. A szereplők közül a baritont éneklő Leo Nucci volt számomra a legismertebb név, illetva a Fernándot éneklo Andrea Gavvazini. Nagyon szépen szolt a Milánoi Scala zenekara, Riccardo Muti a maiolasz karmesterek közül talán a legismertebb. Mindig elcsodálozom, hogy Verdi hogy tudott ilyen zagyva történetekhez ilyen csodálatos zenét irni, hiszen a Cigánykar, vagy a 3. felvonás beli katonakoriust is bizonyára ismeetétek. A Manricot éneklő fiu szépen énekelt, de nem mert a "szterra"végén kiénekelni a C hangot, ahogy azt nagyvevü elődeitől pedig megszoktuk. Inkább maradt egy üzembiztos H-az viszont megvolt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 23. 20:08190.
    tudok, legalábbis remélem még müködik. de nem videot kérdezel, ugye,
    előzmény:
    annaler (189)
     
  13. 2005. július 23. 19:14189.
    Julikám!
    Mennyire vagy műszaki ember? Tudsz egyik kazettáról egy másikra átvenni?
    Vagy kizártnak tartod?

    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (187)
     
  14. 2005. július 23. 18:38188.

    Ancsa!!!

    Képzeldd mit hallgatok most!!A gyöngyhalászokból:Nadír románcát:)))
    A bakelit lemezeim között kutatva akadtam rá erre az ária sorozatra, ami még 1980 novemberében lett felvéve Los Angelesben, egy jótékony célú koncert előkészületei közben. Amióta hi-fim van méltatlanúl elhanyagoltam a bakelit lemezeimet, ma valahogy eszembe jutott, hogy átböngésszem őket, így akadtam rá. Hibátlan hangzású, karc mentes renkívűl örűltem, hogy rátaláltam:-)))
    előzmény:
    annaler (186)
     
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 23. 15:36187.
    Én is szeretnék egy "kollegátől"mást is hallani. a Trubadurnak, lehet hogy a végén lesz csak a szereposztás. Majd azért odanézek. A trubadur nagyon szép opera, kazettáim között van Domingóval, Carrerassal, és persze kaloz a mi előadásdunkból
    előzmény:
    annaler (184)
     
  16. 2005. július 23. 14:50186.
    Sziasztok, szárazabb derűsebb hétvégét Mindenkinek!

    Csak néhány percre;
    Aki meg tudja oldani, hogy stoppolja a tv-készüleket ma estére és a MEZZOn meg tudja nézni a milánói Scálából a Trúbadurt, tegye meg, hogy írja fel a szereposztást, már amit el tud csipni belőle. (Ma este 20, 50-től, holnap délután 13, 40-kor ismétlik. )
    Én csak holnap délután az ismétlést nézhetem majd, de már most kiváncsi lennék, mire készüljek.
    Rám férne egy kis pozitiv meglepetés:o))))

    Már "rágom" a jövő heti újságot, holnap este próbálom feltenni.

    Legyen szép napotok: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 22. 11:15185.
    Még nem mondtam elégszer, hogy a kedvenc "házi könyvtárosom" vagy? és most ha hagyod magad, akkor még egy kedvenc "házi" szerepben is számítanék Rád:o))))

    Erika, az ő Férjének, és a Te segítségéddel bízom benne, hogy apránként de a csak hallgatom mellett, azért némileg csiszolódhatunk is és olyan dolgokat tudhatunk, tanulhatunk meg tőletek, amit szimplán csak hallgatva, nem valószínű hogy lehetne.

    Afelől pdig kétségeim sem voltak, hogy pattintasz egyet, és máris fejből sorolod a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (183)
     
  18. 2005. július 22. 11:11184.
    Szia Erika!
    Minden segítséget, úmutató eligazodást, ebben a számunkra csak kedvelt műfajban szivesen fogadunk.
    Sikerült visszaolvasnod annyira, hogy az Érdi Tamással kapcsolatos új híreket, lehetőségeket megtaláld?
    Hidd el érdemes meghallgatni, ízelítőnek a honlapjáról is tudsz letölteni egy kis ismerkedőt a játékából. www. erditamas. hu
    Remélem Neked is elnyeri a tetszésedet, a fiatalemberről képet is tettem fel.
    Előre is köszönjük a segítséget. Julicsi közöttünk mindenképpen szakembernek számít, tehát semmiképpen sem mellőzve az ő szavait, de feltehetőleg a férjed egy másik oldalról, esetleg személyes élmény emlék kapcsán is tud mesélni nekünk:
    Köszi: Ancsa
    előzmény:
    alchri (178)
     
  19. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 22. 11:11183.
    Remélem meg vagy elégedve:M indent"kapásbol irtam"mert ez még sajna a melo
    előzmény:
    annaler (181)
     
  20. 2005. július 22. 11:03182.
    Persze, akinek van humorézéke az biztosan érti, ha találsz máskor ehhez hasonlót, ne fogdd vissza magadat, oszdd meg velünk is:-)))
    előzmény:
    alchri (179)
     
  21. 2005. július 22. 11:02181.
    Köszi! Látod, hogy muszáj idenézegetned?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (175)
     
  22. 2005. július 22. 10:59180.

    Szia Maresz!

    Olvastad a multkori válaszomat???
    Lett eredménye a kutatómunkádnak, vagy még nem értél rá keresgetni??
    előzmény:
    Hóanyó (174)
     
  23. 2005. július 22. 10:53179.
    Egészségedre:)))
    Gondoltam, hogy ide passzol, értitek, hogy miröl van szó:)))
    előzmény:
    eremita (177)
     
  24. 2005. július 22. 10:53178.
    Szia Ancsa:)

    Férjem pont távol van, de ha hazajön hétfön, megkérdezem öt, biztosan tud valami közelebbit ezekröl az énekesekröl.
    Közben látom, hogy Julicsi is már kisegített:)

    Ancsa, köszönöm kedves leveledet, majd vasárnap délutántól több idöm lesz, tudod most vendégem van, kevesebb az idöm.
    Puszi!
    előzmény:
    annaler (168)
     
  25. 2005. július 22. 10:52177.

    Szia!

    Vicc, vicc, de sok benne az alapigazság, jót derűltem, köszi:-)))
    előzmény:
    alchri (167)
     
  26. 2005. július 22. 10:50176.

    Halihó!

    IGEN!Idejében elolvastam a tájékoztatódat, köszönöm szépen, ott leszek a tv előtt:)))
    előzmény:
    annaler (172)
     
  27. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 22. 10:27175.
    Akkor kezdjük a végén: victori ade Losangeles kivállo szoprám volt. Nicola Rossi-Lemenni korunák veztető basszusa ől Maria Callas számos lemezén ő a basszus partner, a kermester Victori de Sabata szintén ismert név

    A Callasos Tosca felvétel egy legendássá vált ewlőadás nyomán készült a létező legjobb szereposztásban. Histen Tito Gobbi Scarpiáját évtizedek ota emlegetik. Itt Pesten is volt. Megjegyzem mind Callasrol van könyv, mind Tti Gobbiról
    Tulio Serafin szin tén nagyon ismeret karmester volt. A Bartok rádioban sokszor megy a XX, sz legnagyíobb karmesterei soroizat:nos ők mindketten beletartoznak.
    Érdekes még a Toscában Franco Calabrese neve, szintgáén sok-sok előadás szereplője volt ő

    Victoria de Losangelesnek idősebb korában nagyon sok ária és dalestje volt, el lehet csipniszintén a rádioban, mert szép hangu énekesnő.

    Nekem Callassal szinte minden operafelvétele megvan-igaz kazettán.
    Valamelyiik ado, talán az HBo pedig hetek ota közöl egy sorozatot, amely szintén Callsas utját követi.
    előzmény:
    annaler (168)
     
  28. 2005. július 22. 09:12174.
    Sziasztok!
    Voltam, leszek, ez nem fenyegetés!
    Csak délután!
    Szeretettel üdvözlöm azokat akik nem ismernek!
    Egy kobor apáca vagyok!
    Hol vagyok, hol nem!
    Üdvözlettel:))))maresz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2005. július 22. 07:45173.
    Mi érdekelne, ki a kedvenced, vagy kit, v. mit hallgatsz szívesen?
    Nézz vissza, minden vasárnap este felírom azokat a műsorokat, amiket én magamnak megjelölök, hogy szeretném megnézni. Hátha segít.
    A mai "csemegére" most utaltam Eremitának!
    Válaszolj nyugodtan, most itt vagyok a gépnél még kb. 3/4 óráig, rögtön tudom olvasni.
    Várlak: ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (171)
     
  30. 2005. július 22. 07:43172.
    Hali, jó reggelt!
    Majd elfelejtettem!!!!!!!Végtére is Domingo rajongók vagyunk többnyire:o)))
    Akit érdekel és megteheti:
    15, 45-től a MEZZO-tv az Otellot ismétli a milánói Scálából. Nekem az a gyanúm, hogy ez az előző heti (ezen a csatonán 3x ismétlik ezeket a közvetítéseket) előadás 2. ismétlése.
    Akkor felvettük videóra. Az akkori rádióújságban volt szereposztás ezért készültem fel. Otello-P. Domingo, Desdemona-Barbara Frittoli.
    Domingoról kép Otello szerepében a bemoldalamon:o)))) nem véletlenül:o))))

    Eremita!
    Remélem időben el tudod ezt olvasni, megtudod nézni, nekem tetszett!

    Jó szórakozást, irány a munka! messenger bekapcsolva "rögtön jövök"-re!
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (166)
     
  31. 2005. július 22. 07:37171.
    Pont most böngészem azokat az oldalakat, amiket ajánlottak a lányok.
    Van egy pár CD, kazettám nekem is, de nem elég. . . . .
    előzmény:
    annaler (170)
     
  32. 2005. július 22. 07:32170.
    Szia Margóka!

    Ha megoldhatónak ítéled a módját, olvass vissza, keresd "eremita" üzenetei között annak az internetes zeneboltnak, boltoknak a címeit, ahol lehet rendelni.
    Én magam csak a www. folio. hu-t ismerem, a gyerekeim onnan vásároltak már nekem ajándékba, de kétségtelen tény, hogy nem ezen az áron, hanem jóval borsosabb, de az is igaz, hogy azokon ismertebb elóadók és a CD-DVD külleme is kicsit másabb.
    Amerre Te laksz? nincsen a közelben, Plus, vagy Profi, Tesco, Auschan, és gondolom Corában is lehet találni ilyen "akciós" CD-ket. Nem minden alkalommal, de ha figyelsz rá és nézgeted, akkor el lehet kapni tényleg jó minőségű, szép darabokat.

    Szia, gyere máskor is: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (169)
     
  33. 2005. július 22. 07:25169.
    De irigyellek. . :)). . nálunk nem lehet szert tenni ilyen kincsekre.
    előzmény:
    annaler (168)
     
  34. 2005. július 22. 07:06168.
    Szia!
    De jó hogy jelentkeztél! És bevallom őszintén a vicc is jókor jött, ez a borús idő meg még egysmás miatt a hangulatom a béka. . . alatt van.

    Szeretném elmondani mit találtam tegnap. A Profiban (tehát nem valami hivatalos zene- v. hangszerboltban) tegnap délután az élelmiszerek után a pénztár mellé eldugva egy egész falnagyságú állványon CD-ket.
    Közöttük Domingot is, de az már megvan, ami viszont könyörtelenül kosárba került:
    "The Best of TOSCA" és "The Best of The Barber Of Saville"
    a bogarászásnál ami a legjobban meglepett, hogy 1. 000. - frt-os árnál és egy élelmiszerboltban az ember nem vár világsztárokat, de
    a Tosca borítóján pld.
    Tosca: Maria Callas, Cavaradossi: Giuseppe De Stefano, Scarpia: Tito Gobbi, ezek az ismertebb nevek, a továbbiak (hátha van akinek ezek is ismerősek és akkor a tud valamit mondani/írni róluk)Franco Calabrese, Angelo Mercuriali, Melchiorre Luise, Dario Caselli
    a milánói Scala zenekarát: Victor De Sabata vezényli.
    A Sevillai borbélyt: Nikola Monti- Almaviva gróf, Victoria De Los Angeles(?) Rosina, Gino Bechi-Figaro, Nicola Rossi-Lemeni-Don Basilio, Melchiorre Luis-dr. Bartold, Anna Maria Canali-Bertha szerepében. A milánói szimfónikusokat Tullio Serafin vezényli.
    Mind a kettőben van külön -természetesen angol nyelvű- ismertető, a felvonások leírása, ez sem megszokott. Szóval ezentúl érdemes az ilyen üzletekben is nyitott szemmel járni. Reszkess konyhapénz:o))))
    Meghallgatni ma fogom, mert az már túl sok lett volna a családnak, hogy kivárták amíg válogatok; NEM! Domingot választottam; és még meg is hallgatni! egy pillanat alatt megszavazták, hogy ma délelőtt egyedül leszek, inkább akkor tegyem:o)

    Domingotól egyébként a nagy olasz opera áriák (ez persze nem magyarul) c. CD van kitéve.

    Alchri és a többiek!
    Ha valaki tud a kevésbé ismert nevű művészekről valamit leírná?

    Legyen szép napotok:
    Ancsa
    előzmény:
    alchri (167)
     
  35. 2005. július 21. 23:57167.
    Egy kis vicc:))))

    8 fontos tudnivaló azoknak, akik először mennek operába:

    1. Az operában végig énekelnek, ha valaki abbahagyja akár egy pillanatra is, hálából rögtön meg kell tapsolni.

    2. Az operák alaptörténete a következő: két kövér ember szerelmes egymásba és a végén egyikük vagy mindkettő meghal. Őket kell a leghangosabban megtapsolni. Ha nem halnak meg, vígoperáról beszélünk.

    3. Az operák általában nem szinkronizáltak, de a szereplők gesztusaiból is kitalálható a történet.
    - Ha mellükre szorítják a kezüket, mint Lajcsi, szerelmesek,
    - ha a plafonra néznek: boldogok,
    - ha a padlóra: szomorúak,
    - ha pedig a kardjukat csapkodják: kardozni akarnak valakivel.
    - a gonosz általában gonoszan néz, vagy ki van vastagítva a szemöldöke.

    4. Aki a legmagasabb hangon énekel, az keresi a legtöbbet, mind a férfiaknál mind a nőknél.
    5. Mivel az operákat régen írták, a szövegírók többsége szerencsére már nem kap pénzt az idióta dalszövegekért.

    6. A jó és a gonosz kövér nőket a ruhájukról lehet megkülönbözetni:
    a jó kövér nőnek ugyanis általában jobban kivan a melle.

    7. A zenészek nem azért vannak egy árokban, mert szar számokat fognak játszani, hanem azért, hogy látsszanak az énekesek.

    8. Ne aggódjunk, senkit sem ölnek meg annyira, hogy a halála előtt ne tudjon még tíz percet énekelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2005. július 21. 13:17166.
    Sziasztok!

    Ma még senki nem járt erre????

    Ancsa hol vagy????

    Ismét hoztam egy címet:http://www. cdbar. hu/

    Érdemes bekukkantani ide is:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. július 20. 21:31165.
    köszi az "ébresztést". Éppen kocsiban voltam és a mobilom rádióját állitottam a Bartókra. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . közben a család felháborodott, hogy ők is akarják hallgatni, igy a kocsi rádión hallgattuk a koncertet. Végig. Hosszú volt az út. . . . . . . . . . . . lassan mentünk. . . . . . . . . . . . . . élveztük.
    előzmény:
    annaler (161)
     
  38. Torolt_felhasznalo_609598
    Torolt_felhasznalo_609598
    2005. július 20. 16:18164.
    Ismet itt:-) Van esetleg valaki aki szivesen cserelne cd-et dvd-et? Nekunk nagyon sok felvetelunk van, a ferjem meg nalamnal is nagyobb rajongo, legjobban elo radio vagy tv felvetelek erdekelnenek bennunket. . . Ha van esetleg valaki akit erdekel akkor az irjon privit es "cserelozunk":-)
    Udv Tunde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. július 20. 12:26163.
    Egy nagy, nagy piros pontot érdemelsz, a ma reggeli "akciódért". Most egy kicsit vissza kel fognom magam a költekezésbe, de gondolom ez a lehetőség később is fennáll az Érdi Tamás CD-jének beszerzésére. SŐT az igazi nagy "fogás" a DVD megszerzése lenne számomra.
    előzmény:
    annaler (161)
     
  40. 2005. július 20. 11:49162.
    Szia Ancsa!

    A zenebolt címét valóban nem írtam le tegnap, de most pótolom:www. numero 7. com
    Ez egy olyan Online Zenebolt & Könyvesbolt ahol a katakógusukban ritkaságnak minősűlő, külföldi kiadású egyedi, importból beszerezhető CD-k. és videók is szerepelnek. Azonkívűl az "egyedi megrendelés"link alatt a katalógusban nem található CD;DVD;könyv stb is megrendelhető.
    előzmény:
    annaler (150)
     
  41. 2005. július 20. 10:12161.
    Magnó és a kazetta belőve, a mobil ébresztő órája beállítva, emlékeztetőbe Erika beírva, van amit még elfelejtettem:o)))
    Ezt Neked külön Habi-babi:o))))
    előzmény:
    ovics (160)
     
  42. 2005. július 20. 10:03160.
    :-)) csörgess , kérlek
    pusszantalak érte
    előzmény:
    annaler (157)
     
  43. 2005. július 20. 09:45159.
    www. erditamas. hu
    Egyébként abban a levélben amit ma reggel írtam, azt írtam le, hogy van itt egy fórum, aminek bár P. Domingo. . . . a címe, de szeretném ha a koncert után is életben tudnánk tartani, amolyan "beszélgessünk kötetlenül komolyzenéről" és a tv-ben, rádióban hallható, látható külföldi művészek mellett a hazai, tehát számunkra hamarabb és könnyebben elérhető magyar előadókkal is megismerkedni.
    Ennek kapcsán kértem a segítségüket, hogy tudom nem könnyű Érdi Tamás CD-hez jutni.
    Erre kaptam az előbb bemásolt levelet.

    Hivatkozz erre ha CD-t akarsz rendelni, Érdi Márta írta, hogy nála lehet.
    Ancsa
    Ui. : Edita Gruberováról keresek a neten adatokat. Látod milyen jó hogy van közöttünk "vájfülű" is:o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (158)
     
  44. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 20. 09:38158.
    Szerintem ez a magánkiadás van meg nekem, és csak ajánlani tudom, mert Tamás fantasztikus. Megadnád a honlap cimét?
    előzmény:
    annaler (155)
     
  45. 2005. július 20. 09:37157.
    Erika!
    Ha ezt Margicától kérdezed, még nekem sem válaszolt, de a www. folio. hu oldalon találtam meg annak idején én is a Turandotot, tudomásom szerint a gyerekeim onnan rendelték/vásárolták meg nekem.
    De Érdi Tamás CD-re a honlapján olvasható emailcímen az édesanyjánál lehet rendelni, de jobb hal elolvasod a részletesebb válaszát Érdi Mártának.

    Ja! És külön kérésedre már most szólok!!!!! ma este 18, 05-Bartók rádió Érdi Tamás Chopin-nűveket zongorázik. (3/4 6-kor is zörgesselek meg?)
    Ancsa
    előzmény:
    ovics (153)
     
  46. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 20. 09:36156.
    Természetesen éljen az Opera Alagnsa nagyon jo énekes, én is szeretem, van is egy kazettányi felvételem vele. ngele Gheporgiu pedig a felesége-szintén jol énekel. Most láttam egy Álarcosbált a Mezzon, ahol a hölgy kiválo volt. Itt viszont sajna egy gyenge tenor énekelt. Bocceli, és Jose Cura szintén elől áll nálam a sorban, -bár én igazán a mélyebb hangokat favorizálom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609598 (149)
     
  47. 2005. július 20. 09:33155.
    Ma reggel írtam Érdi Tamásnak a honlapján található emailcímre és néhány perce meg is érkezett É. Tamás édesanyjának, É. Szabó Mártának a válaszlevele.
    Ebből szeretnék Nektek bemásolni néhány részletet.

    ". . . Örömmel olvastam fel levelét Tamásnak, nagyon örülünk a hirnek, Tamás tényleg fantasztikus mennyi embert vezet el a komolyzene szépségeihez. . .
    . . . Tamás két Mozart Cd-jét még magán kiadásban adtuk ki , ezeket nálam meg lehet rendelni ezen az email cimen , a solo CD-t pedig a Hungaroton adta ki tehát bármely hangszerboltban ha valaki keresi, megrendelik neki, de a Rózsavölgyinél a Petőfi Sándor utcában kapható mindkettő, a kirakatban is kint van. . . .
    és most készül azt első DVD-je, amit a Nemzeti Hangversenyteremben vettünk fel ezév februárjában az gyönyörű lesz. . . majd jelentkezem, ha megjelenik, most Kapolcson fog játszani jul 29. -én, a Vigántpetenfdi templomban este fél 7 kor
    Köszönöm érdeklődését és várom jelentkezését Érdi Márta"

    Eddig a válaszlevél-részletek, tehát akit érdekel és Érdi Tamás CD-t szeretne vásárolni, azoknak ennyit tudtam segíteni.

    Nem fogjátok megbánni szavamat adom: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 20. 09:31154.
    Borogatásban aludtam, uigyhogy most vitézül bejöttem dolgozni is. Kicsit dagadt még, de nem olyan vészes. Megmaradok, s már csak 3 nap. Ha van kedved, nézd meg a trv-ben valamikor hét végén a Petz Samurol szolo müsort. Ő igen hires épitész, -ő épitette pl ezt a könyvtárat, meg a Rózsák terén a templomot, meg egy csomo min dent még. Nagyvásárcsarnokot, stb. Szóval ő egy nagyon érdekes ember. Ha jol emlkékszem az a müsor cime:Petz Samu az épitész
    előzmény:
    annaler (151)
     
  49. 2005. július 20. 09:24153.
    Jó reggelt!

    Hol a zenebolt cime??????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. július 19. 21:10152.
    Szia Tünde!
    Azért gyere máskor is, hiszen Domingo rajongók vagyunk, ezzel a címmel alakította a topikot egy társunk, de lényegében itt a komolyzenéről beszélgetnénk, de csak amatőrszinten. Nem vagyunk szakemberek, csak hallgatni szeretjük, és a fülünk és a szemünk alapján ítélünk. Kedvelünk, vagy nem kedvelünk, hallgatjuk, vagy inkább kihagyjuk aki nem "jött be".
    De örömmel fogadunk mindenkit aki ért is hozzá, és segíteni tud és akar abban, hogy hiányos ismereteinket gyarapíthassuk és a komolyzene világában egy kicsit jobban el tudjunk igazodni.

    Úgyhogy ha van időd és kedved, gyere és mesélj a Te élményeidről, Te kiket és miket szoktál hallgatni stb.

    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609598 (149)
     

Címlap

top