Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2005. július 31. 12:34251.
    Megyek megnézem ezt a honlapot!
    A képeket láttátok?
    előzmény:
    moty (250)
     
  2. 2005. július 31. 12:09250.
    Nekem az tetszett Ancsa éjszakai kritikájában , hogy "Rost Andrea ott volt". Én is mesterkéltnek érzem. A hangja valahogy nem jött át. Ez biztos valóban nem csak az ő hibája, de Miklósa Erika hangját lehetett hallani és gyönyörű volt.
    A szervező - úgy tudom - a Bravissimo című cég. Úgy emlékszem az UTE koncertet is ők szervezték.
    Ismeritek a www. tenorissimo. com c. lapot?
    előzmény:
    annaler (249)
     
  3. 2005. július 31. 10:10249.
    A tragikus szervezésben azt hiszem mindannyian egyetértünk, úgyhogy ezt én úgy döntöttem megpróbálom kitörölni az emlékeim közül is. Tudja egyáltalán valaki, hogy ki, ill. milyen cég volt a szervezője a koncertnek? mert én ezen is elgolyóztam akkor ott, hogy valahogy mintha ez, úgy minden Domingo itt tartózkodásáról szóló híradásból kimaradt volna. Pedig ma már, aki egy ekkor program megszervezésébe belevág, az úton-útfélen hajtogatja, hogy ezt Ő! csinálta, neki kell köszöngetni. Vagy nem?
    Ami a műsort illeti:
    Természetesen Domingo mindenekfelett vitte a pálmát, azt sajnos én is be kell hogy valljam, hogy nagyon-nagy segítség lett volna, ha kiírják hogy mikor mit énekel, mivel én hallgatni nagyon szeretem, nagyon sokat hallgatom is, a CD-in már tudom melyik szám után melyik következik. De! hogy melyik ária, dal, belépő, stb. melyik operából és kinek a milye azt még mindig nem tudtam megtanulni.
    Számomra szépítés nélkül bunkóság volt ez az összefogatlan, úgy ahogy esik úgy puffan, oda pöttyintett műsorvezetés nélküli műsor. Nekem olyan "nincs gazdája" íze volt. Mintha odáig elmentek, hogy idehozták, a jegyeket kinyomtatták stb. , de aztán hogy ott hogy boldogul a szinpadon, az már legyen az Ő, vagyis a fellépő művész dolga.
    Lehet, hogy most megleplek, én nem kedvelem Rost Andreát. Nekem ő csak ott volt. Nem tetszik az az állandó odaragadt mosoly, nem érzem őszintének, igazinak. Viszem a balhét, hogy ez esetleg már az "egyébként sem kevelem" érzésből fakad, de amennyire a kukkerral és a kivetítőről az arcát, mozdulatait láttam, néha az volt az érzésem, hogy tulajdonképpen Domingo csak asszisztál mellette és itt Ő! a sztár. Pedighát szerintem messze nem. Mi alig hallottuk, ami biztos, hogy nem rajta múlott, de ezt sajnálom, senkit nem akarok megbántani, de én nem is nagyon bántam.
    Miklósa Erika már más. Neki nagyon drukkoltam, nekem nagyon tetszett, és egy pillanatra visszatérve Rost Andreára, M. Erika már egyébként is benne volt nálam a "kosárban", de abszolúte elvarázsolt azzal, hogy az "Elindultam szép hazámbúl. . . "-t zenei, hangszeres kíséret nélkül, élőben, szerintem gyönyörűen végigénekelte. És ráadásul akárkinek az ötlete is volt, nagyon-nagyon bejött, az Éj-királynője utáni tapsvihart még ezzel a szóló-énekkel aztán végképp az est Domingo melletti sztárjává emelte. Legalábbis nálam.
    Az interneten nem találtam semmit, egyik innen elérhető újságban sem.
    De nem adtam fel, kereseni fogom és ha találok felírom Nektek.
    Ancsa
    előzmény:
    mano--- (246)
     
  4. 2005. július 31. 09:49248.
    Szia Moty!
    Az az igazság, hogy mi nem bent lakunk a városban, igaz 25 perc Pécel vonattal és a Keletibe érkezünk, de óránként van vonatunk. Ezért úgy számítottuk ki, hogy elmentünk előbb, hogy szép kényelmesen visszaballagjunk a Stadionhoz, megkeressük a helyünket és előtte a nagyja vizet, leszárítsuk magunkról.
    Ott is ültünk a helyünkön 8 előtt 5 perccel, úgyhogy a későbbiek ismeretében én szerencsésnek érzem magunkat, mert mi így kb. 20 perccel "hosszabb élményt" kaptunk a műsorból. Végighallgathattuk (kukkerral) nézhettük a beéneklést:o))))
    Nekem az első meglepetés az volt, amikor a Stadion szállótól átértünk a Verseny u. -i első pénztárhoz, álltak sorba és jegyeket vásároltak, mert még bőven!!! volt jegy. No de ez semmi, nem érdekelt, csak megnéztük.
    Az volt az első kopp!, amikor a helyünket megtalálva, ki kellett pakolni a táskát, és a papírzsebkendőnk jelentős hányadát a székeink letakarítására kellett fordítani, hogy egyáltalán leülhessünk a 7000. -/db áras székeinkre. De mint említettem, innentől hallgattuk a próbát.
    Én negyed 9-kor kezdtem kínosan érezni magam, hogy akkora tátongó üreshely foltok vannak mindenfelé, hogy az már borzasztó. Az meg külön, hogy a legdrágább helyen, a szinapaddal szembeni lelátón talán 3-4 ember ült összesen.
    Mi bevallom őszintén, amikor fél 9-kor is maradtak az üres sorok, akkor -feláldozva a maradék takarító-eszközünket- átmentünk amennyire lehetett középre, ahonnan aztán egészen jól láttuk a szinpadot is és a kivetítőket is.
    Nem, nem háborított fel a "népvándorlás" inkább egy kicsit megkönnyebbültem, amikor a szervezőkből legalább ennyi ész kipattant, hogyha már a siralmasan hiányzó reklám folytán ilyen kevesen voltunk, akkor, -bár külsőség- megpróbálták korrigálni a látványt. A szinpadról azért gondolom így is lehetett látni, hogy nincs tömegnyomor, de mégis kicsit kozmetikázták a síralmas látványt.
    Ha megoldható, annak viszont nagyon örülnék és megköszönném, ha megpróbálnál ennek a klubnak az alapítójával összehozni.
    És hogy kivédjük a személyes adatok. . . . témát, most rögtön priviben elküldöm Neked az emailcímem és a nevem, légyszíves akkor ezt juttasd el Hozzá, és ha úgy gondolja, akkor Ő küldjön egy emailt, akkor már élhet a kapcsolat.
    A segítségedet előre is köszönöm:
    Ancsa
    előzmény:
    moty (244)
     
  5. 2005. július 31. 09:12247.
    Kedves Mano!
    Félreérthetően fogalmaztam. A népvándorlással csak az volt a bajom, hogy előre lehetett tudni, milyen képet mutat majd a stadion az eladott jegyek alapján. . . Igen, lehet, hogy ez volt a legegyszerűbb megoldás az adott helyzetben. Egyébként én is a szélén ültem volna. Nemcsak a színpad nem látszott, de a kivetítők sem.
    előzmény:
    mano--- (246)
     
  6. 2005. július 30. 22:03246.
    Sziasztok!
    Egyetértek veletek: a koncert nagyon szép volt, különleges és változatos volt a műsor, de a szervezés az tragikus!
    Felháborítónak tartom, hogy a szervezők még csak annyit sem tettek meg, hogy a koncert elején néhány szóval üdvözöljék a fellépőket! Még az a szerencse, hogy Domingo időnként "besegített" néhány információval. Az pedig igazán nem az ő hibája, hogy a közönség nagy része nem tudott angolul. Tavaly egy hasonló szinvonalú koncerten (nem a Stadionban) nemcsak műsorvezető volt, hanem a kivetítőn azt is olvasni lehetett, hogy éppen mit lehet hallani!
    Siralmas volt az üres stadion és kedves Moty veled ellentétben én örültem a "népvándorlásnak", mert például az U szektorból, ahova a jegyem szólt SEMMIT sem lehetett volna látni! Se a szinpadot se a kivetítőt. A vándorlás után viszont valóban élvezhető volt a látvány is! Az üres stadion biztos, hogy a rossz reklámnak köszönhető.
    Miklósa Erika valóban rendkívül dekoratív és a hangja is nagyon tiszta, csodálatos.
    Rost Andrea igazi kis Hamupipőke volt, a maga szerény módján igazán fantasztikus volt!
    Zucchero annyira megdöbbentett néhányakat, hogy körülöttem többen is morogva elmentek, amikor ő énekelt!
    Domingo pedig elmondhatatlanul tökéletes - és nagyon tetszett, ahogy jó házigazdaként bekísérte a hölgyeket, amikor énekeltek.

    Igazán gyorsan hazaértél, nekem nem sikerült olyan hamar! :)))
    előzmény:
    annaler (243)
     
  7. 2005. július 30. 20:16245.
    Találtál az újságokban valamit?
    előzmény:
    annaler (241)
     
  8. 2005. július 30. 20:08244.
    Szia Ancsa!
    Már megijedtem, hogy annyira azért nem is érdekel Domingo. . . Igen persze ott voltam a koncerten. Nekem már a 3 évvel ezelőtti szervezés sem tetszett, de ennél jobb volt. . . Szégyenkeztem a gyér reklám miatt, hogy kevesen vagyunk, stb. Rengeteg filmet láttam egyéb koncertjeiről, mindenhol nagyon nagy tisztelettel és szeretettel fogadták és fogadják. Ezt az itthoni szedett-vedettséget nem is értem. Nagyon bántotta 2002-ben, hogy olyanokat írtak Róla. Semmi nem igaz, Ő egyáltalán nem ilyen!
    A klub nem tart már rendszeres összejöveteleket, sokan elmaradtak, de aki indította , 20 éve gyűjt és tud mindent Domingoról!Egy szekrénnyi video csak Róla, ill. vele. Láttam!A többiekkel gyakori telefon arról, hogy éppen hol hallható, látható. Találkozás egy ilyen alkalommal, mint a tegnapi. Régebben pl. együtt kimentek Bécsbe meghallgatni és rajongani. És mindenkit szeretettel vár a klub! - üzeni az alapító, akinek nincs otthon gépe / e-mail címe azért van, csak nem jut hozzá mindennap/. Nem akarok túl titokzatos lenni, csak nem tudom mennyit adhatok ki a személyes adatokból. . .
    A szervezés, a várakoztatás , a "népvándorlás" nem tetszett, de a hangja most is csodálatos /akárhány éves/. Nem így láttad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. július 30. 19:18243.
    Szia Moty!

    Látod milyen bamba vagyok még ma is? reggel már olvastam és írtam is és mégis a Te leveledet most fedeztem fel.
    Minden Domingo, és egyáltalán olyan hasonszőrűnek nagyon örülünk és mindig szivesen látjuk, hallgatjuk, aki osztozik a kedvenc elfoglaltságunkban.
    Ott voltál tegnap este Te is?
    Hol van az az előző klub? Légyszíves írjál nyugodtan, sőt háziasszonyi minőségemben kérlek is, hogy írd le, mindent ami Domingoval kapcsolatos. Erről a kívánság-listáról én is olvastam most a napokban a neten, de tegnap este teljesen mást tapasztaltam.
    Ha helytállónak mondod az éjszakai kritikámat, akkor kellett hogy lásd mitől voltunk ott a helyszínen picit elkornyadva. De szerencsére hamar elmúlt az elégedetlenkedő hang, mihelyt végre elkezdődött a műsor.
    Írjál!
    Most hogy elmúlt, túl vagyunk rajta, azért jó lenne életben tartani ezt a komolyzenét kedvelők, szeretők és hallgatókból összeverődött kistársaságot. Itt egyikünksem szakember, mindannyian szeretjük hallgatni, és élvezzük amit hallunk.
    Én sok szeretettel és érdeklődéssel várom a leveleidet:
    Ancsa
    előzmény:
    moty (235)
     
  10. 2005. július 30. 14:30242.
    Ancsa! Itt is mégegyszer nagyon örülök, hogy Te boldog vagy és nagy élményekkel gazdagodtál, sok erőt merits ebből a fetöltődésből azt kivánom Neked!
    előzmény:
    annaler (241)
     
  11. 2005. július 30. 14:14241.

    Néhány sor ismertetőként Miklósa Erikáról, akinek tegnap este Domingo mellett a legnagyobb sikere volt. Az internetről másoltam le fényképet is a fiatal, gyönyörű hangú hölgyről, aki a szenzációs teljesítménye mellett, ráadásként "gátlástalanul" boldog is volt a sikerétől. Abszolúte emberi módon nem is próbálta titkolni. Nem volt szemlesütött álszerénykedés, hanem boldog nevetéssel örült a tomboló közönséggel! Jó volt hallani, látni és a világhírű művész mellett érezni és hallani a magyar, ma még külföldön kevésbé ismert, roppant szimpatikus énekesnőt. Nézzétek meg Ti is!

    "A fiatal magyar operaénekes-generáció egyik legnagyobb tehetsége. Alig múlt 30 éves, de már itthon és külföldön is egyaránt ismert. Fiatal éveit sportolással töltötte. Hétpróbázónak készült, (Kiskunhalasi Atlétikai Club; hétpróbázó országos bajnok egyéniben, 1983-ban) majd egy baleset következtében kénytelen volt "pályát" váltani. Más lehetősége nem lévén, baráti unszolásra családi rendezvényeken, esküvőkön és névadó ünnepségeken szerepelt. Egy ilyen alkalommal figyelt fel rá Dr. Maday Lilla, aki szinte már másnap tanítani kezdte. Rövid idő után a szegedi Liszt Ferenc Konzervatóriumban folytatta tanulmányait: nagy iramban haladt, két év alatt végezte el a négy éves képzést. Az a bizonyos vissza nem térő lehetőség húszévesen érkezett el a koloratúr szoprán, Miklósa Erika életébe. A Magyar Állami Operaház nyilvános meghallgatást tartott, ami után azonnal felvették, a Ház történelmének legfiatalabb szerződöttjeként. "

    Valahol a topik kezdetén azt hiszem leírtam, hogy hogyan "fedezte fel" Placido Domingo Miklósa Erikát, figyelt fel a hangjára és feltehetőleg ennek a találkozásnak az eredményeként énekelt tegnap este ezen a koncerten.
    Megyek megnézem a mai újságokat, hátha találok valaki mástól is a véleményt a koncertről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 30. 12:16240.
    Szia Ági!
    Nagyon boldoggá tettél, hogy ellátogattál erre a topicra!
    Köszönöm!
    Már nagyon vártam, hogy mikor látlak!
    előzmény:
    gotinagyi (232)
     
  13. 2005. július 30. 12:07239.
    Szia Ancsa!
    Nagyon örülök az örömödnek, sokat gondoltam Rád, tegnap este!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 30. 10:09238.
    Szia Ancsa, szia mindenkinek!
    Örülök a boldogságodnak, egészen megghatódtam, remélem hamarosan helyreáll a fotóalbum rész, és fel tudod rakni nekünk a képeket.
    előzmény:
    annaler (231)
     
  15. 2005. július 30. 09:56237.
    SziaErika!

    Légy üdvözlve ITTHON!!!!!!! Örülök, hogy itt vagytok, ami az árakat illeti, Pécel is Inviteles terület, nekünk is Inviteles az internetünk, de mi a 24 órást választottuk, mivel így kifizetem a havi 10. 000. - (bocs, nem 10, csak 9900. - forint:o))))), de ha egész nap megy akkor is ennyi és ha csak 1-2 óra akkor is.
    ADSL-vonal, nekünk inkább az a gondunk velük, hogy mocsok módon, lépten-nyomon "a kapcsolat megszakad". Aztán ha hívod a megadott számot ezzel a problémával, közlik 12 km távolságból (Gödöllő), hogy nem az Ő modemükben, hanem a mi számítógépünkben van a hiba.
    De ha sikerült kiimádkozni egy szerelőt, akkor teljesen ötletszerűen érkezik, az időpont egyeztetés ellenére, leül a saját hordozható ketyeréjével összekapcsolja a modemet. Ha azzal megy, akkor már indul is kifelé, ugyanis a szerződésben csak a modemig szól a kötelezettségük, a sz. géphez annyira nem nyúlnak, hogy annyit nem volt hajlandó várni az ürge, amíg bekapcsoltam volna a mi gépünket, álljon mellém és együtt győződjünk meg, hogy a mi gépünkkel megy-e, vagy nézze meg hogy egyáltalán mit ír ki, vagy mutat, nekünk miért nem működik.

    Na félre ezekkel, érezzétek jól magatokat, a www. port. hu-n tudod megnézni az egész országra szóló programokat, vagy én pld. mostmár folyamatosan a www. ticketexpress. hu-n nézem végig a műsorkínálatot, és nálunk interneten is lehet jegyet rendelni.

    Nagy jó szórakozást kívánok az egész családnak, a most érkezőknak és azoknak is, akik itthon várták az érkezőket: Ancsa
    előzmény:
    alchri (236)
     
  16. 2005. július 30. 09:25236.
    Szia Ancsa:)

    Örülök, hogy szép volt és, hogy boldog vagy! Kiváncsian várom a képeket:)

    Itthonról írok, most hétvégén kicsit olcsóbb a net, egyelöre a nyílt internetet használom és az Invitel dupla olyan drága mint a Matáv, de nem lehet mit tenni, Veszprém megye Inviteles.
    Majd a héten Pestre megyek és veszek egy NetQuicket, azzal olcsóbb sokkal.
    Itt tegnap este Leblanc Gyözö énekelt a strand elött egy színpadon, most nem tudtunk elmenni, mert vendégeink voltak. Ö is férjem volt kollégája tulajdonképpen.
    Még nem tudom milyen zenei programmban lesz részünk ittartózkodásunk alatt, majd körbenézek.

    Puszi és szép hétvégét Mindenkinek:)
    előzmény:
    annaler (226)
     
  17. 2005. július 30. 09:23235.
    Sziasztok!
    Csak a koncert előtt nem sokkal találtam Rátok. Juj, nagyon örültem, de már nem volt időm beszállni. A témának örvendeztem, mert én is megszállott Domingo rajongó vagyok. Kedves Ancsa!Nagyon tetszett az éjszaka rögtönzött kritikád a koncertről. Teljesen helytálló!
    Azt tudjátok, hogy már erősen megfogyatkozva, de műkődik egy Domingo klub nálunk?Én a 3 évvel ezelőtti P. D. koncert előtt akadtam rá, mikor újságban reagáltak a sok hülyeségre, amit Domingo igényeivel kapcsolatban összehordtak /masszőr, tükrök stb. / Ha érdekel valakit, írok majd róla!
    előzmény:
    gotinagyi (232)
     
  18. 2005. július 30. 09:19234.
    A fotóalbum nem működik, azt írják 1-2 óa múlva állítják helyre!
    Nem felejtettem el, azért jöttem, most ébredés után, hogy az ígért Miklósa Erika képet feltegyem Nektek, de sajna várni kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. július 30. 09:18233.
    Köszönöm, és kívánom mindenkinek, hogy teljesüljön minden olyan vágya, amit ennyire szeretne átélni, megélni, mint amennyire az álmom -Domongot hallani élőben- most beteljesült.

    Nagy-nagyon jó érzés, még most is, pedig azóta már aludtam is egy keveset:o))))
    Ez az, amit soha senki nem vehet el tőlem, ez már mindig az enyém marad.
    Köszi: Ancsa
    előzmény:
    gotinagyi (232)
     
  20. 2005. július 30. 08:02232.
    :-))))) Örülök örömödnek:-))))))))
    előzmény:
    annaler (231)
     
  21. 2005. július 30. 01:05231.
    Hipp-hipp-hurrá!
    Most értem haza, még nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, tényleg ott volt, láttam és majd mesélek, de most csomó van a torkomban!!!!!
    Sikerült, tényleg sikerült!!!!
    Aludjatok jól, én majd holnap, mert most képtelen lennék lefeküdni és csak mint egy sima nap után elaludni. Még mindig hallom Domingo hangját, Miklósa Erikának hatalmas-nagyon-nagyon nagy sikere volt, megérdemelten. Gyönyörű volt még női szememmel nézve is, és a hangja az egyszerűen csodálatos. Holnap felteszem Nektek a képet, megmutatni, milyen szép volt külsőre is.
    Minden zenekíséret nélkül, élőben elénekelte a "Elindultam szép hazámbúl. . . "-t, kezdéskor pár pillanat taps, a végég, és a végén néma csend és utána hatalmas őrjöngés.
    Rost Andrea ott volt.
    Zuccheró hozta magát, a saját dala mellett, a Nabuccóból énekelte a Szabadság(?)kórust, egyszóval minden szuper volt, már az éneklést tekintve. A szervezés az sz. . . . . . volt, nagyon, de ez mostmár nem is számít, csak az élmény él, marad és lesz mindig mostmár a fejemben, emlékeimben.
    Aludjatok jól, én még vihogok-sírok egy kicsit!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 29. 14:28230.
    Margica! irigylésreméltóan előrelátó!
    Nekünk van a családban (az anyósoméktól maradttal együtt) 3 db lemezjátszónk. Egy szekrényrevaló bakelit-lemez, köztük olyanok is amik ma uniqumnak számítanak, viszont nincs egyetlen olyan tűnk sem, amivel életet lehelhetnénk a lemezjátszóba.
    Apósomtól teljes opera-lemezek, ami pedig nekem nagyon hiányzik, mert sokat hallgattam Mirelle Matyiő (nem tudom hogy kell jól írni), G. Bacoud, teljes Macskák zenéje, Ciffra György lemezek stb.
    Rengeteg Halász Jutka, és Szűcs Judít "Táncolj. . " c. nagylemeze, ami azért érdekes, mert tartozik hozzá egy diafilm: a diafilmen egy szép szőke, zöldszemű kislány táncol és énekel egy akkor mikrofonnal a kezében, amekkora ő volt akkor. A kislány neve: Eszter! azóta már magasabb mint én, de ugyanazzal a hangsúllyal kiabálja hogy; Anya!!!
    Szóval mindig maradj ilyen előrelátó!
    előzmény:
    eremita (229)
     
  23. 2005. július 29. 12:00229.

    Éppen a héten hallgattam meg Simándy előadásában a Hazám, hazám-at, ez is a bakelit lemezeim közzűl kerűlt elő:-))
    Nekem még tökszuper a lemezjátszóm, 18-20 évvel ezelőtt annyi póttűt vásároltam hozzá, hogy még mindíg van 2db bontatlan csomagolásban. Most modja valaki, hogy nem vagyok előrelátó:-)))
    előzmény:
    annaler (228)
     
  24. 2005. július 29. 11:14228.
    Azt remélem sikerült kiemelnem, hogy holnap, szombaton délben a Bravissimo című műsorban a 97-es Népstadionbeli koncert részleteit éneklik majd Rost, Carreres és DOMINGO! Bár nemigazán hizelgő szavakat hallottam kedvencem "Hazám, hazám. . . " előadásáról, de én ezen nem is csodálkozom.
    Hibátlan ember nincs, tehát még Ő (P. D. ) sem az, egyébként pedig rajongás ide vagy oda, azt igazán gyönyörűen szerintem Simándy után elénekelni? hát nem tudom létezik-e akitől elfogadnánk legalább olyan szívonlúnak.
    Nem?
    Nézek, figyelek, kagylózók mindenki helyett és próbálok mindent megtenni -az ésszerűség határain belül-, hogy valami olyasmire is szert tegyek, amit ha képben is de meg lehessen osztani VELETEK!

    Most lefekszem egy kicsit, hogy friss és űde legyek délutánra!
    JA! és szép is:o)))))
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (227)
     
  25. 2005. július 29. 11:01227.

    Szia Ancsa!

    Látom kaptál még egy jó tanácsot, most már csak az idő kerekét kellene egy kicsit gyorsabban pörgetni. JÓ SZÓRAKOZÁST, picit "sárgán" gondolok majd Rád.

    Kösz a hétvégi műsor ajánlatot:-)
    előzmény:
    annaler (226)
     
  26. 2005. július 29. 08:06226.
    Sziasztok!
    A héten nem volt időm erre, ezért Juli írta a műsorajánlót, azért hétvégére akit érdekel, leírom az én gusztim szerinti, nekem érdekes műsorokat is:
    Bár ugye az én programom lesz a legcsodálatosabb, de azért találtam ma délutánra még itthon élvezhető műsort is:o)))))

    Péntek, júli. 29. :
    Bartók rádió -
    14, 54 Kísérőzenék
    15, 57 - (aki kedveli)
    Wagner: Parsifal (3 felv. ünnepi játék) csak kiváncsiságból

    Szombaton, júli. 30. :
    Bartók rádió -
    12, 06 - Bravissimo!
    Rost Andrea, José Carreras, és PLACIDO DOMINGO énekel
    (Népstadion 1997. )
    16, 05 - Életműtöredék - Arthur Rubinstein zongorázik
    zömmel Chopin, és néhány Liszt és Scumann művet

    Vasárnap, júli. 31. :
    Bartók rádió -
    19, 19 - Barokk muzsika korabeli hangszereken
    Petőfi rádió -22, 0 - 23, 00-ig
    Arcok, emlékek - Tamássy Zdenkó
    (bár a könnyebb stílus zeneszerzője, sok-sok filmzene, ezzel együtt nekem az ifjúkoromat idézi maga a neve is!)

    és aki teheti PAX- TV:
    14, 00 - 15, 00 Rhoda Scott koncert-film I. rész
    20, 00 - 20, 45 Rhoda Scott koncert-film II. rész

    Bár nem zene, de talán itt olvassa olyan, akit ez is érdekelhet:
    Petőfi rádió - vasárnap júli. 31.
    21, 04 - Leporoló
    Apák könyve
    Beszélgetés egy regényről és egy CD-ről Vámos Miklóssal és Gerendás Péterrel

    Jó szórakozást ha valakinek szintén kedvére valót találtam és írtam, a jövő hetit vasárnap este ígérem felírom!
    Jó hétvégét, én megyek ma Domingot hallgatni:o)))))
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. július 28. 22:07225.
    Szia!
    Hát ezt az infot igazán megköszönöm, mert éppen most egyezkedtünk, hogy ásványvizet, de több félliteres, vagy egy nagy üveggel vigyünk-e magunkkal.
    Most akkor spekulálhatok, hogy hogyan tudjuk majd megoldani.
    Figyelj, a szinpaddal ha szemben ülsz, mi a baloldalon, az "S" szektorban fogunk ülni. Akinél a legnagyobb kukkert látod, azok leszünk mi:o)))))
    Mindent szeretnék jól megnézni, hallani, hogy hátralévő életemre minden percet el tudjak raktározni az emlékeim közé:o))))
    Akkor úgy általában viszlát, aztán cseréljünk véleményt milyen volt, hogy tetszett, bár Domingo csak tetszhet, de hátha lesz egyéb mesélni, megbeszélni való is.

    Jó éjszakát: Ancsa
    előzmény:
    mano--- (224)
     
  28. 2005. július 28. 21:40224.
    Sziasztok!
    Már csak egyet kell aludni! :)))
    Olvastam a készülődésedet, nagyon izgulsz, látom!
    Ha szabad tanácsot adni: Üveget ne vigyél, mert úgyis elveszik a bejáratnál, nem szabad bevinni! Táskavizit van! Odabent is pohárban osztogatják az innivalót, mert az üveg veszélyes is lehet! Tehát ha viszel is, a kapu előtt idd meg és dobd ki az üveget! Én legutóbb a Flatleyn láttam, hogy a bejáratnál lepakoltatták mindenkivel. Viszont kifele meg ingyen osztogattak üdítőt! :)))

    Én vettem egy szivacspárnát, mert elég hideg azon a műanyag széken ücsörögni órákig és beteszem az esőkabátot is, mert persze esernyőt sem szabad bevinni!

    Majd integetek neked! :))) Jó szórakozást mindenkinek!
    előzmény:
    annaler (221)
     
  29. 2005. július 28. 16:25223.
    Ma felhívott egy ismerősöm, Ő is azt mondta, hogy nem kell az esőkabát, garantáltan nem lesz rá szükség.
    Én meg azt mondtam, hogy én inkább cipelem, mert már nem egyszer jártunk úgy -így van most összecsukható esernyőm új!-, hogy nem kell, felhőnek nyoma nincsen, aztán úgy megáztunk, hogy a legalsóbb alsóneműből is csöpögött a víz.
    Legutoljára amikor a Domingo-jegyekért mentünk. Az Oktogonnál felszálltunk a villamosra, sehol semmi, a Margithíd-budai hídfőnél egy pillanat alatt szakadó eső, mire felért a Moszkva-térre a 6-os, addigra olyan felhőszakadás, hogy hiába nyitottuk ki az esernyőt, mire kinyílt, már bőrig áztunk. Nem tartott sokáig, mire a 6-ostól átértunk ebben az ömlő esőben a 61-es megállójába, de ez pont elég volt ahhoz, hogy a szószóros értelmében csöpögött még a blúzomból is a víz.
    Hát inkább mindent elviszek, de a rágógumi jó ötlet, mindig van a táskámban, kivéve amikor a gyerekeim "csak egyet adjál, visszaadom" jelszóval csontra kipattintják az utolsót is, viszont az üres dobozát lelkiismeretesen visszateszik a táskámba:o)))))
    előzmény:
    eremita (222)
     
  30. 2005. július 28. 15:31222.

    Ancsa!

    Most el foglak "szomorítani"holnap az esőkabátra nem lesz szükséged, mert szikrázó napsütés, enyhe széljárás, kedvező páratartalom lesz:-)))
    Úgy látom mindent összekészítettél praktikusan, én talán még egy csomag ropit, vagy rágót vinnék magammal, hogy a fellépés előtti feszült várakozás perceiben ne a körmömet kelljen rágnom:-))))
    Irígyelni foglak, no nem nagyon, csak egy kicsit, épp annyira ami még egészségesnek mondható.
    Tiszta szívből kívánom, valósuljon meg az álmod.
    előzmény:
    annaler (221)
     
  31. 2005. július 28. 13:46221.
    Semmitől sem, csak attól hogy mégse valósul meg az álmom!!!!!
    Már elő van készítve farmernadrág és zártcipő; földigérő esőkabát, ha az kell, halásznadrág, ujjatlan pamutfelsővel, a madárkukker, a hátizsák, amiben a másfél literes üveg citromos ásványvízet visszük, papírzsepi nagy csomaggal, nagyméretű liberó, hogy közben nehogy ki kelljen egy pillanatra is menni:o))))
    Tuti ami tuti, viszek a gyógyszereimből is.
    Mit felejtettem el, segítsetek!
    Ja! és ma megfőztem 3 napra, hogy még szombaton is szabadon Domingo-lázban loboghassak!
    Tudom!!! már elmúltam annyi. . . . , de majd csak akkor hiszem el, hogy tényleg láttam, hallottam, ha már hazafelé jövünk.

    Ha valakinek eszébe jut amit nem írtam fel, szóljatok!

    Ancsa
    előzmény:
    foka (220)
     
  32. 2005. július 28. 13:15220.
    Szia Ancsa!
    Számolj másodpercekben, akkor gyorsabban múlik az idő. Nem félsz a kánikulától?
    előzmény:
    annaler (219)
     
  33. 2005. július 28. 12:26219.
    Én is, már csak 35 óra, 9 perc híjján:o)))))
    előzmény:
    Hóanyó (218)
     
  34. 2005. július 28. 09:03218.
    Szia Ancsa!
    Vészesen közeledik a* NAGYNAP*!
    Nagyon izgulok én is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. július 27. 16:02217.
    Keresem a neten a reggelt! köszi, én a tv2-n Rost Andreát néztem reggel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (216)
     
  36. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 27. 15:48216.
    egy csomo cikk jelent meg Domingórol a reggelben, elmesélve hogy egész jövő szerdáig itt marad, csak akoncert után megy Bécsbe vezényelni, s jönn vissza, focizni is fog. forma 1-et nézni is, lemezt is felvenni, szóval sok szép dolgot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. július 27. 07:35215.
    Jó reggelt Domingó rajongók:)

    A bayreuthei Trisztán rendezöjét és kosztümtervezönöjét a premieren alaposan kibúzták szerencsére:)
    Borzalom, amit müveltek az operával.

    Na, Ancsa, már csak kettöt kell aludni! Majd gondolok Rád este, már otthon leszünk és egy régen nem látott operaénekes barátunkkal fogunk éppen sörözgetni a kertben. Másnap imár indulnak vissza Dortmundba sajnos. Ö bariton és a kaiserslauterni operában szólista. Az ikkertestvére meg a Budapesti Operában a kórusban énekel.

    Képzeljétek az egyik magyar barátnönket aki Augsburgban él a családjával és altista, felvették a müncheni operakórusba. Az azt jelenti, hogy olyan sztárokkal fog együtt énekelni a színpadon, mint Peter Seiffert, Anna Netrebko. . . . . stb.

    Szép napot és kellemes zenehallgatást, nemsokára én is láthatom végre a Mezzot:)
    előzmény:
    annaler (214)
     
  38. 2005. július 26. 20:16214.
    Köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (213)
     
  39. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 26. 20:10213.
    Holnapi zenei kinálat:Mario del Monacó énekel délelőtt a Bartókon/11. ora/Monacó is volt Pesten, nagyon emlékezetes volt, amikor Othello jelmezben robogott a szigetre fél város szemeláttára. Nagyon szép, telt hangja van

    13. 35 Maros Éva hárfázik, ő a maga hangszerén az egyik legjobb

    17. 57-kor pedig a soros Wagner-A bolygó hollandi, amely au egyik legszebb Wagneropera
    előzmény:
    annaler (209)
     
  40. 2005. július 26. 19:20212.
    Igazán sajnálom, próbáld felírni más topikokba is! ahol a remélni lehet a cím alapján, hogy akadhat érdeklődő!
    Én átmásolom Neked a Gödöllő és környékbeliek c. topikba, megadom a Te loginnevedet, ill. hogy itt írjanak választ!
    ennyit tudok segíteni.

    Én már nagyon készülök, bár nekem a ennyiért van a két jegyem, de már kikészítettem a "madárkukkert"meg fényesítem a füleimet:o)))
    na megyek másolok Neked.
    Ancsa
  41. 2005. július 26. 17:46211.
    Nekem már itt van, de azt is írd ki, hogy mennyibe kerül, mert az árakat anno én beírtam ide is!
    Sok sikert és sajnálom, hogy eladod, vagy el kell adnod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  42. 2005. július 26. 11:28210.
    Margica és akik még Domingo CD-t keresnek!

    Most találtam, tehát újdonság! az origo keresőjébe beírtam Placido Domingo nevét- keresés-katt
    rögtön az első két cím amit kiad a www. folio. hu híre, és ami a lényeg az egyik legszebb -szerintem és nekem- szám amit énekelhet, Rodrigo: Concerto Aranjuez (vagy fordítva) viszonylag emberi áron, ha tényleg Domingo CD-re hajtasz. Ha jól emlékszem a teljes mű 5300. - ft körül és ez az a vásárlási lehetőség, ahonnan mi már vásároltunk!!

    Hajrá, drukkolok Neked, mert valóban gyönyörű amit hallanál rajta, ha ott lenne a lejátszódban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2005. július 26. 11:14209.
    Igen, igazad van, mégis vannak akik megtudják oldani, hogy a magánéletüket egy bizonyos határig megvédjék a médiától.
    Vagyok, és folyamatosan olvaslak, ha írsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (208)
     
  44. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 26. 10:56208.
    CSAkhogy amit mondok, én nem a médiábol szedem. Szinházban nőttem fel, jönéhányukat, pl Miklóssa Erikát jol ismerem-amit irok rolunk, az nem a pletyka szintjén van
    Aki kilép a reflektorfénybe-kiteszi magát annak, hogy minden szava, mozdulata-birálatnak van kitéve. Tudom, magam is állok eleget a "viágot jelentő"deszkákon, pedig én csak olyan szerepekig jutok, mint pl a 3. fiu a Varázsfuvolában-mégis amikor nem ott vagyok vigyáznom kell, mit s hogyan mondok. Ez egy ilyen világ, nem könnyü elviselni, de muszáj
    előzmény:
    annaler (205)
     
  45. 2005. július 26. 09:51207.
    Köszönöm szépen azt pedig különösen, hogy mindezt ide írtad le:
    Ancsa
    előzmény:
    SZEKIMA (206)
     
  46. 2005. július 26. 09:03206.
    Szép jó reggelt Ancsa !

    Szép napra virradtunk, ngyon sok szép, boldog, egészséges névnapot kivánok

    Szia

    Szeki
    előzmény:
    annaler (205)
     
  47. 2005. július 25. 20:44205.
    Bizonyos értelemben biztos. Én azonban eleve azt nem értem, hogy ha valakinek, jelen esetben pld. a torkában van egy csodálatos hang, akkor miért kell ebből automatikusan annak következni, hogy górcsővel figyelik minden lépését.
    Persze egyik szavammal ütöm most a másikat, de ha már erről beszélünk, akkor jobban tetszenek azok a híres emberek, akik a szerepléseiket igen, de a magánéletüket megtartják maguknak. Most konkrétan arra gondolok, hogy ha akarod, ha nem a médiából végig kell nézned, esetleg olvasnod is X. és Y. "világra szóló" lagziját, ahol megtalálták és örökhűséget esküdtek, vagy biztosak benne, hogy megtalálták a másikban az életreszóló stb. Aztán fél év, de általában egy éven belül meg azt hallod, hogy válnak, vagy már el is váltak.
    Jó, tudom, azt mondják minden reklám, ezzel is ébren tartják az érdeklődést.
    De szerintem megette a fene azt az érdeklődést, ami a magánéleti problémák feletti csámcsogáson alapul. Nem?
    Beszéljünk sokkal érdekesebb, szivet melengetőbb dologról!
    MOST LÁTTAM, MÁR ITT VAN PESTEN PLACIDO DOMINGO!!!!!!!!!!!!
    Akkor mostmár még biztosabb, ill. még nagyobb a lehetősége annak, hogy tényleg ott lesz a Stadionban és én is ott leszek és hallani, látni fogom!
    Nevessetek ki! több mint évszázados fejjel eddig azon görcsöltem, hogy biztosan itt legyen, eljöjjön. Most láttam fújtam egy nagyot, és most meg attól citerázik a belsőm, hogy TÉNYLEG OTT LESZ és milyen lesz, miket fog énekelni.
    Tudom, hogy annak idején a szülei zarzuela szinházában kezdett énekelni, hogy imádja a zarzuelát és az olasz dalokat (Granada), de én igazából ha tehetném, azokat az operaáriákat szeretném meghallgatni élőben, amik nekem annyira az Ő hangjához kötődnek. Persze ezeket a CD-ket, már rongyosra hallgattam, de biztos hogy más lehet élőben!
    Pld. nagyon szivesen hallgatnám meg élőben Rodrigo: En Aranjuez Co tu amor(? nem biztos hogy így kell írni) c. számát.
    Na ennyi álmodozás egy estére elég is. Köszi a programajánlót.
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (204)
     
  48. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 25. 20:14204.
    Pedig jobbha tudod, mint ha csalodsz. Korondy Gyurit, még kezdő statiszta koromban sokszor követtem a szinpadon. Melis Gyuri bácsi-ahogy mindenki hivja"Nyuszi"bácsi, már csak ilyen. De annál nagyobb éánekes. még mindig bátran kiállhat.

    Tehát a holnapi zeneajánlat a Bartók rádiohoz kötödik:Reggel john barbirolli vezénye, s az ilyen vegyes operafelvételek jó "edzést"jelentenek/Bartók 9. 20/

    Szjatoszlav Richter jázszik délben:-az ő zongorakoncertjeire még aakkor is megtelt a terem percek alatt, amikor teljesen váratlanul toppant be Pestre-/12. körül/s pont ezekből a koncertekből ad egy kicsit

    Közben elindult a közvetités sorozat Bauraytbol-Moost alohegrin lesz, de ez már haladobbaknak valo
    Kiegészitésül:Domingónak nagyon szép Wagner felvételei vannak
    előzmény:
    annaler (202)
     
  49. 2005. július 25. 19:08203.
    Annnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
    MEGÉRKEZETT DOMINGO!!!!!!!!!!!!!!!
    LÁTTAM, AZ ATV-ÉN!
    NEM VOLTÁL LŐTÁVOLBANNNNNNNNNNNNNNNNN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2005. július 25. 16:05202.
    Hát ez most picit elszomorított, mert amit én, ill. mi a tv-ben látunk belőle, hallunk azt természetesen Ő meséli sajátmagáról. Nekem egy kicsi plusz szimpátiát, tiszteltet, szeretetet, ragaszkodást jelent, ha kiderül egy számomra "művésznek" tartott emberről, hogy a hétköznapokon is érdemes a tiszteletemre, a ragaszkodásomra.
    Neked biztosan ismerős Korondi György neve. Nahát 1976-84 között mi fent laktunk a Mátyáshegyen. Akkor, ott ismerkedtünk meg vele. Ugyanazon a buszon utaztunk nap mint nap. Természetesen aztán egy idő után -főleg a gyerekek kapcsán- már köszöntünk is egymásnak, ugyanabban a közértben állt sorba és ugyanúgy cipelte a zöldséges kosarat mint mi.
    Évek teltek el, mire kiderült, hogy Ő valójában egy operaénekes. Nagyon jó érzés volt, látod én Őt soha nem hallottam szinpadon, csak tv-ben rádióban énekelni, mégis valahol belül borzasztó büszke voltam rá, hiszen mint mondtuk páran, közülünk való.
    De uganígy voltunk az akkor már visszavonultan a másik utcában lakó Házy Erzsébettel, akit akkor már csak ritkán lehetett az utcán látni, de ha véletlenül kint volt a kertben, vagy az utcán, akkor mindig volt egy mosolya, egy biccentésnyi üdvözlése mindenkinek.
    Bár nagyobb? vagy csak ismertebb énekes volt Melis György? Ő is azon a környéken lakott, gyereksétáltatás közben sokszor láttuk, de ő például nem volt igazán barátságos fajta.
    Akkor van Domingonak még egy szimpatikus vonása, róla mindenhol azt írják, hogy nagyon családcentrikus és ráadásul még ma is azt a feleségét látjuk a képeken mellette, akit 1962-ben vett feleségül, és az első házasságából született fiáról ugyanúgy gondoskodik mint a két másikról.
    Mondtam már, hogy a hangján túl emberként is, amennyit egy vén botfülű rajongó összecsipegethet róla, nagyon-nagyon kedvelem? Ha nem akkor most elmondom jó?
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (201)
     

Címlap

top