Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 7. 15:18301.
    Látod én pedig nem örülök, igaz én"csak"kisegitő vagyok Roberto Alagna kiválo énekes volt pesten is többször. A nyavalyás unokahugom pont akkor volt Ferihegyen, amikor Domingó Pestre érkezett, persze ment autogrammot kérni-mert egy sznob-s mert azt ő is tudja, kicsoda Domingó. Most meg cukkol vele. Szerencsére Pesten most márrengeteget zenélnek nyáron is, igy nem maradok zene nélkül
    előzmény:
    alchri (299)
     
  2. 2005. augusztus 7. 11:29300.
    Erika!

    Nem véletlenül Roberto Alagna? vagy lehet hogy nem így kell írni, hasonló a neve a Veszprémben tegnap este éneklő tenornak?
    Tegnap valamelyik csatornán vele készítettek interjút és felkaptam a fejem a nevére, mert azt hiszem tán Tünde23 írt róla valahol régebben, hogy neki R. Alagna tetszik most.

    Szép napot, örülök hogy olvastalak, ha ismétlik nézddd légyszííííí sok-sok szemmel-füllel helyettem is Domingot:

    Ancsa
    előzmény:
    alchri (299)
     
  3. 2005. augusztus 7. 11:06299.
    Óh, most én is elkenödtem, mert ráadásul az idén a férjem lebeszélt a videomagnó hazahozataláról, ugyanis mindig bepakoltam eddig és a Filmmúzeum csatornáról vettem fel az isteni, régi magyar filmeket.
    Esetleg az ismétlést felvehettem volna.

    Köszönöm, jól vagyunk, mára ugyan megint kicsit beborult, de én szeretem ezt az idöt. Férjem lovagol, ahhoz is jó ez a kis hüvös, fiam kibiciklizett a partra, bütyköl valamit a vitorláson.

    Péntek este Rost Andrea énekelt a veszprémi várban a szabadtéri szinpadon valamilyen híres tenorral, ne kérdezd kivel, :) ismeröseink mentek, mi nem, férjem ilyenkor nyáron örül ha nem hall zenét:)
    Meg aznap volt a nagybácsikájának a gyászmiséje Pesten, ott ö is énekelt.
    A következö pénteken megint megyünk Pestre, szombaton a keresztfia nösül, ott szintén énekelnie kell:) Milyen praktikus a családban egy tenorista, nem:)))
    előzmény:
    annaler (298)
     
  4. 2005. augusztus 7. 11:00298.
    Most el vagyok kenődve:(((((((

    Igazán köszönöm, hogy gondoltál rám, ha tehetném meg is nézném, de sajnos nekünk nincs ilyen csatornánk, tehát hiába ismétlik, nem tudom megnézni. De jól esett a gondolat is!

    Egyébként hogy telnek a napok itthon? remélem azért tudtok olyan elfoglaltságot találni, ami ebben az időben is némi kikapcsolódást hoz és egy kis hazai íze is van?

    Merre jártatok? láttatok valami újdonságot? Nagy pimasz dolog kiváncsiskodni, hogy egy hazalátogató milyen változásokat lát, észlel ennyi idő után?

    Érezzétek jól magatokat, a posta közvetítésével találkozunk hamarosan:
    Ancsa
    előzmény:
    alchri (296)
     
  5. 2005. augusztus 7. 10:55297.
    Halihó!

    Tegnap "féltem" egyedül. A Bartók rádió műsorát én is végigegerésztem,

    Juli ajánlójához én még hozzátenném, hogy
    14, 05-kor Kamarazene - Új lemezeinkből címmel lesz egy műsor, amiben a
    7. szám az a Chopin Esz-dúr nocturn, ami a Magyar Színház által játszott "A gyertyák csonkig égnek. . " c. Márai darabnak a csodálatosan szép kísérőzenéje és a
    13. szám pedig Bach: Air-je, (zongorán közrm: Franz Weilnhammer) ez nekem Bobby McFerrin előadásában van meg CD-n, de most megpróbálom felvenni magnóra ebben a változatban is.

    Radnai György iránti tiszteletből pedig idemásoltam a teljes műsort, hátha így még kívánatosabb lesz!
    16:30 - 17, 00 Radnai György énekel, 85 éves
    Radnai György operafelvételeiből, születésének 85. évfordulóján
    1. Verdi: Rigoletto - Jelenet és Rigoletto áriája a II. felvonásból (km. : Lakos Mária, Kozma Lajos, Sebestyén Sándor, Kovács Péter, a MR Énekkara és Szimfonikus Zenekara, vez. : Lamberto Gardelli), 2. Erkel: Bánk bán - Bánk és Tiborc kettőse a II. felvonásból (km. : Joviczky József), 3. Leoncavallo: Bajazzók - Nedda és Tonio kettőse az I. felvonásból (km. : Orosz Júlia), 4. Puccini: Tosca - Te-Deum jelenet (km. : Kishegyi Árpád és a Magyar Állami Operaház Ének- és Zenekara, vez. : Pless László)

    Köszi, jó szórakozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (295)
     
  6. 2005. augusztus 7. 10:53296.
    Szia Ancsa:)

    Tegnap este nyomogattuk a távirányítót az ágyban és a BBC Prime csatornán Domingóról jött egy nagyon érdekes müsor, alul magyar felirattal, tehát mindent értettünk. Nem tudtuk ott hagyni, olyan jó volt, végig Rád gondoltam és reménykedtem, hogy Te is nézed. (Most néztem meg a müsorban, Placido Domingo. Az opera királya volt a címe)

    Sajnos nincsen meg a telefonszámod, különben felhívtalak volna, hogy nézzed, feltéve ha Neked is jön ez az adó. Ma nem ismétlik, de lehet, hogy a jövöhéten, majd figyelem:)

    Puszi és szép napot!
    előzmény:
    annaler (292)
     
  7. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 7. 10:19295.
    Zenei ajánlat:
    10. 55 Mozart-Miserere
    16. 30 Radnai györgy felvételei 85. születésnapján

    19. 37 Joan Sutherland müvészete
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. augusztus 6. 07:02294.
    Jó reggelt!
    Én mára ezeket néztem ki magamnak, ha sikerülne meghallgatni. Természetesen az Opera-nűvészlemezek c. adásban hallható Placido Domingo is Renata Scottoval.

    Bartók rádió:
    11:00 Orfeusz
    Orfeusz és Euridike
    Részletek Gluck operájából
    Km. : Hamari Júlia, Kincses Veronika, Zempléni Mária, a Magyar Állami Operaház Kamarakórusa és Zenekara, vez. : Lukács Ervin

    14:05-15, 00
    Opera-művészlemezek
    1. Reznicek: Donna Diana - Nyitány (Göteborgi Szimfonikus Zenekar, vez. : Neeme Järvi), 2. Nicolai: A windsori víg nők - Falstaff bordala (Kurt Moll, km. : Kurt Ludwig, a Berlini Német Opera Énekkara és a Berlini Állami Zenekar, vez. : Bernhard Klee), 3. Verdi: Az álarcosbál - Ulrika áriája az I. felvonásból (Shirley Verrett, km. : Carlo Bergonzi és az RCA Énekkar), 4. Puccini: Bohémélet - Kabátária (José van Dam), 5. Ravel: A gyermek és a varázslat - A Tűz áriája (Natalie Dessay), 6. Kodály: Háry János - Háry János dala (Melis György), 7. Richard Strauss: Elektra - Klütaimnésztra jelenete (Regina Resnik, km. : Birgit Nilsson és a Bécsi Filharmonikus Zenekar, vez. : Solti György), 8. d´Albert: Hegyek alján - Jelenet és Pedro áriája az előjátékból (René Kollo, Bernd Weikl, Kurt Moll és a Müncheni Rádió Szimfonikus Zenekara, vez. : Marek Janowski), 9. Giordano: André Chénier - A IV. felvonás fináléja (Renata Scotto, Placido Domingo, Sherrill Milnes, Isser Bushkin és az Angol Nemzeti Filharmonikus Zenekar, vez. : James Levine)

    Petőfi rádió
    16:00 Kedvenceink kedvencei
    Aki válogat: Bornai Tibor zenész
    Munkatárs: Peidl Borbála
    Zenei szerkesztő: Gere Erzsébet
    Szerkesztő: Szamara Eleni

    Jó szórakozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 5. 13:52293.
    Önéletrajznak nem mondanám. Az éléetéről szol az a cime:Bánk bán elmondja. kiszeretnél-e belőle?Nem tudom. Olvasd el, biztos megvan a könyvtárnak.
    előzmény:
    annaler (291)
     
  10. 2005. augusztus 5. 10:23292.
    Megérkezett Fabini úr válasza a szeptember 7. -ei koncertjuk programjáról. Mindenkinek jó szívvel ajánlom, tényleg jól sikerült koncertek szoktak lenni:

    >"Kedves Ancsa,

    megtisztel és nagy örömet okoz érdeklődése(sük) az Alapítvány
    hangversenyei iránt. Mellékelten küldöm a műsort. Feltételezem, hogy
    mint a kestélybeli koncertek hűséges látogatója, Szluka Lídiát és
    Németh Tamást, a két vak fellépőt ismeri. A velük fellépő Molnár Tibor a
    svédországi Operan Göteborg első csellistája, fellép továbbá az ő
    felesége Vásárhelyi Melinda (hegedű) szintén a götedorgi operából. Ők
    látók. "

    Az alapítvány további koncertjeinek programját is megküldte, gondolom az adott időpont előtt célszerűbb inkább felmásolni, amikor aktuális az esetleges jegy, vagy időbeosztás megszervezése:
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. augusztus 5. 09:47291.
    Nem nincsen, életrajz, önéletrajz? kiszeretnék belőle, ha elolvasnám?
    Tudom, hogy oka van ha kérdezed:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (289)
     
  12. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 5. 09:10290.
    Zenei ajánló:
    1. 9. 21 népszerü operarészletek
    2. 11. 04. Szinfonikus költemények
    3. 13. 19Bécsi klasszikusok
    22. 35. Operahármasok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 5. 09:07289.
    Neked pedig jóéjszakát, tessék pihenni. Jó megkeresem neked a Szuperkoncertet. Nagyon megható Domingó igyeketet. . Ami pedig Simándyt illeti-nos én nem vagyok ugy elragadtatva-Eléág sokat láttam őt utolsó éveiben. Lehangolo volt. A bánk bánt ugy belesulykolta a fejekbe, hogy mást nem is hallottak tőle, pedig kortársa volt Joviczky józsef, neki is volt Bánk bán felvétele-legalább olyan szép. Az utodok közül pedig Molnár Andris is elénekli olyan szépen. Engemm Simándyban negyon zavar, egy technikai kérdés, amitől ugy hallom mintha az orrán jönne a hang. Megvan neked a könyve?
    előzmény:
    annaler (287)
     
  14. 2005. augusztus 5. 07:28288.
    Hátha a Pesten lakók közül valakit érdekel, ezt a www. radio. hu oldalon találtam.

    A Márványterem műsora
    2005. szeptember 5-től, szeptember 29-ig.
    2005. július 5. , kedd 16:15
    24623 olvasás

    Figyelem: a Márványterembe bejutni - a téren zajló mélygarázs építési munkálatok miatt - a Magyar Rádió Múzeum utcai bejáratán keresztül lehet!

    A koncertekre a belépés ingyenes, helyfoglalás érkezési sorrendben. (Cím: Budapest VIII. Pollack Mihály tér 10. )

    2005. szeptember 5. hétfő
    Koraesti hangverseny
    Déri György gordonkázik, Kemenes András zongorázik
    Brahms: F-dúr szonáta
    Sosztakovics: F-dúr szonáta

    2005. szeptember 7. szerda
    A Fabini Alapítvány hangversenye

    2005. szeptember 8. csütörtök
    Fiatal művészek pódiuma Bauer Andrea énekel, zong. km: Szennay Kálmán

    2005. szeptember 27. kedd
    Hangevrseny délidőben 12. 00-
    A MÁV Szimfonikus Zenekar játszik
    Vezényel: Gál Tamás
    Közreműködik: 4 szólista lesz!!
    Vivaldi: D-dúr concerto két piccolo-trombitára
    Bach: d-moll kettősverseny
    Mozart: C-dúr (Jupiter) szimfónia K. 551.

    2005. szeptember 28. szerda
    Koraesti hangverseny
    Louise Sibourd zongorázik
    Brahms: Négy ballada op. 10.
    Schumann: C-dúr fantázia op. 17.
    Chopin: f-moll fantázia op. 49.
    Schubert: a-moll szonáta D. 845.

    Természetesen ennél sokkal több program van az oldalon, én már megint csak azokat másoltam fel, amiket magamnak szeretnék megjegyezni.
    Egyébként a Fabini alapítvány koncertjének pontosabb részleteit mindjárt megpróbálom megtudni. Ők azok, aki a fiatal fogyatékos művészeket segítek fellépési lehetőséghez jutni. (Érdi Tamás)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. augusztus 5. 06:41287.
    Köszi a figyelmeztetést, de már láttam is és olvastam is. Kristóf szerette volna megnézni, tehát miatta maradtam fent én is. Mint aztán kiderült, részletekben:o))))
    Sikerült meghallgatnom a Hazám, hazámat Domingo előadásában.
    Juli!
    Nekem kell!!!! az a koncert videón, én látni is szeretném mindeközben. Nincsenek illúzióim, biztosan és természetesen papírból olvashatta a szöveget, de akkor is muszáj megnéznem. Tegnap totálisan kiakadtam amikor végighallgattam.
    Soha nem feledve és meghagyva Simándy iránti mélységesen mély tiszteletemet, továbbra is az agyamban Bánk áriája mindigis Simándy hangján fog megszólalni, de Domingo hallgatva, a tört magyar szavakat, hááááátt még most is beleborzongok, ahogy próbálom elképzelni, a hangja hallatán, amikor itt énekelte, hogy "magyar hazám, te mindenem. . . . . " szóval meg kell szereznem.
    Minnél több Domingot, mert egészen másként hatnak rám dallamok az Ő hangját hallgatva.
    Tudom, hogy megérted mit akarok mondani!
    Most megyek a neten megnézem a Bartók rádió mai kínálatát.
    Tominak ma már a régi rádióújságot írtam fel, amiben van részletes rádió és nem csak! tv-műsor is.
    Ja! egyébként jó reggelt, ezt el is felejtettem, bocsi!
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (286)
     
  16. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 4. 19:46286.
    A film cime:a hid tul messze van. Nagyon szomoru film, készülj fel rá
    előzmény:
    annaler (285)
     
  17. 2005. augusztus 4. 16:50285.
    Köszi, ma este úgy is virrasztás lesz, a nemtom melyik csatornán a "Messzi a híd"-at vetítik, természetesen valamikor jó későn, megígértem a fiamnak, hogy megnézzük, akkor van lehetőségem, a fejemen a fél fülhallgatóval odaülni, aztán holnap egymagamban meghallgatom.
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (284)
     
  18. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 4. 16:09284.
    21. 00-23. 00. De közben van hirek, 22-22. 20-ig
    előzmény:
    annaler (281)
     
  19. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 4. 13:37283.
    miért, hiszen csak másolod?Bocsika
    előzmény:
    eremita (282)
     
  20. 2005. augusztus 4. 12:31282.

    Ancsa!

    Ugye azt nem gondoltad komolyan, hogy a CD-n található 18 számot ide felsoroljam, hogy ki, kivel, és mit énekel. Az még egy profinak is szép teljesítmény lenne , hát még nekem:-((((
    Bocsika:-)))
    előzmény:
    annaler (275)
     
  21. 2005. augusztus 4. 09:06281.
    Köszi! egyébként is, de ezen a héten triplán, mert nincs rádióújságom, amiben a rádióújság is benne lenne! ÉN! választottam, és ráadásul, amitől elsüllyedek, szemüveg is volt rajtam:o))))))

    A Rómeó és Júlia mikor kezdődik? és meddig tart? márhogy ha olyan akkor a kazettát, hogy kell kikészíteni?

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (280)
     
  22. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 4. 09:03280.
    Zenei kinálat:
    1. 12. 06 Bp-i filh. társaság játszik-egy csomo nyitányt
    2. 16-05Muzsikálo délután
    3. Berlioz-Rómeó és Julia
    előzmény:
    annaler (279)
     
  23. 2005. augusztus 3. 20:01279.
    Már nem sírok, csak oltári dühös vagyok magamra! Képzeld Tominak elkeseregtem mi történt, aztán végigcsináltatta velem, hogy mit mikor nyomtam.
    Hát ez már a korral jár? olyan régen vettem fel rádióból magnóra, és egészen egyszerűen mindent jó helyre tettem, leszámítva, hogy a "felvétel" helyett csak! a lejátszást indítottam el.
    Most azt keresem, hogy hogy lehet újra meghallgatni -olvastam valami ilyen lehetőséget-, aztán hátha a gépről fel lehetne venni. De ehhez meg Kristóf kell!
    Egyébként előre olvastam a Bartók műsorában és találtam:

    szombaton:
    14, 00 órától - Opera művészlemezek
    az előadók között természetesen amire tuti emlékszem, Renata Scottoval énekel kettőst Placido Domingo, de még azt tán B. Gigli nyitja a sort és több igazán ismert nevű énekes.

    vasárnap:
    14, 05-től - Kamarazene - Új lemezeinkből címmel
    itt pedig a
    7. szám az a bizonyos Chopin Esz-dúr noktürn -ami nekem nagyon kell, mert az előző felvétel serceg-;
    a 13. szám pedig szintén kedvenc: Bach - . . . . . :Air
    Ez megvan Bobby McFerrin előadásában, de mindig szívesen hallgatom, mert nagyon szép.

    Hát így járnak a hozzám hasonló műszaki zsenik, még szerencse, hogy a kazetta többi részét nem tettem tönkre:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (278)
     
  24. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 3. 19:41278.
    ne sirjál mert pont ez a felvételem van, igaz kezettán teljes egészében
    Már én is jártam igy, s utánna csodálkozva éztem, mi történt?
    előzmény:
    annaler (274)
     
  25. 2005. augusztus 3. 18:14277.
    Sikerült, tartom az ígéretem, találtam a péntek esti koncertről cikket:

    "Népszava Online - Kultúra 2005. július 31. vasárnap | 17:50

    Operatörténelmet írtak az énekes-csillagok
    Igaza volt Rost Andreának, amikor lapunknak adott interjújában azt mondta: " (…) nagy szüksége van az operára az embereknek. Fontos, hogy aki hallja az operaénekes előadását, úgy érezze, hogy csodálatos, ami vele történik. " Valóban ezt érezhettük pénteken a csillagos ég alatt a Népstadionban Placido Domingo és sztárvendégei koncertjén. A szuperkoncertet egyébként nyugodtan hirdethették volna Miklósa Erika és Rost Andrea sztárvendége: Placido Domingo címmel is, hiszen mindkét büszkeségünk világszerte teltházzal dicsekedhet a patinás operaházakban. Ezzel együtt igaz, Domingot is vártuk nagyon, hiszen operaénekesként ő a világ egyik legnagyobbja, napjainkig 119 különböző szerepet mondhat magáénak, többet, mint bármelyik más tenorista a zenei életben. Repertoárja átível Mozarttól Verdi-ig, Berlioztól Puccini-ig, Wagnertől Ginastera-ig terjedő széles hangskálán.

    A közönség soraiban részesei lehettünk annak, hogy a három operacsillag operatörténelmet írt, hiszen Rost Andrea és a spanyol tenor Placido Domingo tízszer már énekelt együtt, de Miklósa Erikával sem Domingo, sem Rost Andrea nem lépett fel eddig közösen. Az énekeseket a világhírű Failoni Szimfónikus Zenekar Eugene Kohn vezénylésével kísérte.

    A majdnem éjfélig tartó programban népszerű operarészletek, operettek, musicalek közkedvelt számai, olasz dalok, spanyol és mexikói zarzuelák csendültek fel. Természetesen más hangzása volt a műveknek, mint amilyen - erősítés nélkül - az Operaházban lett volna. Noha a hangosítás szempontjából biztosan jobban jártak, akik a színpad előtt a küzdőtéren foglaltak helyet, a lelátón is hatalmas élményt nyújtott a koncert.

    Borzongtunk, amikor a legrangosabb operaházakban ünnepelt szopránunk, Rost Andrea álma előttünk teljesült azáltal, hogy a világhírű tenor-karmesterrel adta elő Otelló és Desdemona duettjét. Koloratúr szopránunk, az Éj királynője szerepében világhírre szert tett Miklósa Erika is énekelt duettet Domingoval, de átélhettük azt is, hogyan tölti be együtt a három klasszis fantasztikus hangja a stadiont a ráadásban. Messze nem teltháznyi, de több ezer ember hallgatta meghatottsággal vegyes csodálattal Miklósa Erikától az Elindultam szép hazámból című dalt. A tizenöt éves pályafutását Domingoval és Rost Andreával ünneplő fiatal énekesnő tündökölt a színpadon. Üdítőleg hatottak az olasz énekes-gitáros Zucchero által előadott dalok is. Nem hiányozhatott a repertoárból Leonard Bernstein West Side Story-jának híres duettje, ahogyan Gounod Rómeó és Júlia című operájának Júlia áriája Rost Andrea előadásában sem. Herczeg Dóra"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. augusztus 3. 18:01276.
    Egy kis programajánló. A MEZZO-tv-n hetek óta megy a reklámja, lehet hogy közvetítenek is néhány részletet?

    "Öt nap zene a királynék városában

    Népszabadság • Serfőző Melinda • 2005. augusztus 1.
    Bobby McFerrin koncertjével szerda este kezdődik meg a Veszprémi Ünnepi Játékok idei programsorozata.

    A "királynék városában", a Szentháromság téren, az érseki palota előtt rendezik meg a koncerteket, amelyek többféle műfajt ölelnek fel az a capellától az operán és a dzsesszen át a táncszínházig.
    Szerda este a világ egyik legérdekesebb zenei tehetsége nyitja meg a fesztivált: a tízszeres Grammy-díjas Bobby McFerrin. Többnyire csak a Don't Worry, Be Happy! című slágert kötik a nevéhez, de azt kevesen tudják róla, hogy csodagyerekként indult, és egy teljesen új műfajt teremtett. Hatéves korától tanult zeneelméletet, klarinétozott, majd zongorára váltott, és már a középiskolában zenekart alapított. Az énekléssel viszonylag későn, 27 évesen próbálkozott először, és hamar kiderült, hogy ezen a téren is rendkívüli tehetség, így szólókarrierbe kezdett. A nyolcvanas évek közepén kezdte "gyűjteni" a Grammy-díjakat, majd miután a Don't Worry, Be Happy meghozta számára a világhírt, ismét váltott: Leonard Bernstein és Seiji Ozawa tanítványa lett. Karmesterként is sorra halmozta a sikereket. Vezényelte például a San Franciscó-i, a chicagói, a clevelandi szimfonikusokat.
    Énekesi karrierjét sem adta fel teljesen, Magyarországon az elmúlt két évben kétszer is járt. Koncertjei nem a megszokott módon zajlanak: nincs díszlet, nincs fénytechnika, csupán egy szék és egy pohár víz a színpadon. És persze Bobby McFerrin, aki az éneklést sok-sok humorral színesíti, és mindig bevonja a közönséget is.
    A fesztivál következő napjain is hasonlóan érdekes előadásokra számíthatnak az érdeklődők. Csütörtökön az LGT-ből Karácsony János és Presser Gábor, valamint az Amadinda ütőegyüttes lép színpadra. Másnap az operáé a főszerep: Verdi Rigolettóját Renato Bruson, Rost Andrea és Ramon Vargas énekli. Szombaton a dzsessz világába kalauzol Schnétberger Ferenc triója, majd a világ egyik legjobb dzsesszbasszusgitárosaként számon tartott Richard Bona zenekara. Az utolsó, vasárnapi koncerten Gerendás Péter lép színpadra, majd Zorán és Presser Gábor, valamint a Mendelssohn Zenekar a Volt egy tánc. . . című táncszínházi produkciót adják elő.
    A fesztivál kísérőprogramja egy kiállítás a Veszprém Megyei Bíróság épületében, ahol Salvador Dalí munkáiból tekinthető meg néhány. "

    Az biztos, hogy a MEZZO mindennapi műsorában van "fesztiválnaptár"c. műsor. Ma pld. 20, 40-20, 50 között.
    Hátha francia csatornán láthatnánk magyar programról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. augusztus 3. 10:28275.
    Margica!
    Légyszíí egészen pontosan mit énekel Domingo, Carreras, Aznavour stb. így nem tudom magam képbehelyezni:o))))
    és most különben is lelkisérült vagyok, lásd előző levél:-((((((((
    előzmény:
    eremita (272)
     
  28. 2005. augusztus 3. 10:26274.
    Én most fogom magam agyonlőni!!!!
    Kiszúrtam a Carment, az előző kazettán, volt is kb. 40 percnyi hely, halál boldogan kazetta a masinába, aztán kagylóztam, mikor kezdik és elindítottam.
    Most hallgatnám vissza, csak nincs mit, ugyanis valszeg rossz helyen volt a ketyere beállítva. Fogalmam nincs miért, hiszen hallottam végig, meg megnéztem azt is, hogy forog a kazetta és a felvevős oldalon van.
    Most síroooooookkkkkk!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (273)
     
  29. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 3. 09:59273.
    Nekem is inkább kezettám van az összs kzetta olyan 1200 körül van. De ebben mindenféle van Domingótol-Led Zepelinig, Miss Saigontol Mozartig.
    De inkább szabadon hagyom a helyet, ha nemvalaki odaillő van.
    Most éppen a Carment hallgatom Domingóval, sajna csak részletek

    Zenei ajánló.
    9. 10 Carmen
    12. 06 A Tomkins együttes énekel-ők szintén nagyon jok
    16. 05 Musikálo délután, ez is jó szokott lenni
    A kossuth-on 14. 04 Találkozás a studioban:Prunyi ilona. Ő sokszor volt kisérő zenei klubunkban, amig megvolt
    előzmény:
    annaler (266)
     
  30. 2005. augusztus 3. 09:58272.
    Halihó!

    Itt vagyok, tegnap vendégem volt és ezért nem voltam gépközelben.
    Ime a beszámolóm:a közel 70 perces CD-n 18 szám található, Énekel P Domingo;J Carreras;Sissel Kyrkjebo;Charles Aznavour;Dionne Warwick. Nekem nagyon tetszik, már többször meghallgattam azóta.
    előzmény:
    annaler (267)
     
  31. 2005. augusztus 3. 08:31271.
    Élek is a felhatalmazásoddal és MINDENKINEK elmesélem, hogy milyen szerencsés vagy.
    Ugyanis Moty ma délelőtt elutazik külföldre pihenni és ennek a pihenésnek az egyik meglepetése a vendéglátójától, hogy szombaton este Domingo berlini koncertjén fog ülni, és egy héten belül másodszor is ÉLŐBEN fogja látni és hallani a kedvencünket.
    Hát erről szólt, a mindent jegyezzen meg. . . . stb. kérésem.
    előzmény:
    moty (270)
     
  32. 2005. augusztus 3. 07:08270.
    Köszönöm!
    A többiek nem tudják, hogy miről beszélünk, áruld el, ha gondolod. . . .
    Remélem azért leadja majd valamelyik elérhető TV-csatorna!Elég messze ülünk, de nem baj, semmi sem számít, csak sikerüljön!
    Sziasztok hétfőig. . .
    előzmény:
    annaler (269)
     
  33. 2005. augusztus 3. 06:31269.
    Szia!
    Mindent nézz meg helyettünk is! mindent jegyezz meg nekünk! a füleidet légyszíííí amikor Domingo énekel, nyújtsd hazáig, jusson legalább egy icike-picike nekünk is! mindent fényképezz le és majd mutasd meg!
    Egyszóval érezd jól magad és nagyon várjuk, hogy azzal a bizonyos Domingoról szóló beszámolóval -a műsort természetesen részletesen- mielőbb találkozhassunk!

    Jó utat! Ancsa
    előzmény:
    moty (268)
     
  34. 2005. augusztus 3. 05:14268.
    Sziasztok!
    Most nem leszek itthon egy majdnem-hétig, utána - ha minden jól megy - érdekes beszámolóm lesz Domingo ügyben!Nagyon izgalmas!
    Hiányozni fog a fórum. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. augusztus 2. 18:29267.
    Mi van Veled? merre jársz? milyen volt a Cd, meghallgattad? légyszíí a beszámolót írd le.
    Kereslek és hiányollak:
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (258)
     
  36. 2005. augusztus 2. 18:08266.
    Ezt hogy kell érteni? Mert nekem úgy vannak "vegyes" kazettáim, hogy amikor ld. Érdi Tamás Chopin-koncertje, az 60 perc volt, tehát a 90 perces magnókazettán maradt 35 perc. Ezeket nagyjából odaillő, vagy legalábbis viszonylag passzoló felvételekkel próbálom megtölteni.
    Pld. : a szombati Bravissimo műsor (Domingo, Carreras, Rost) után 40 percem maradt, ehhez ma a Te ajánlódból szúrtam ki a Mascagni operákból c. -t és mivel itt is volt Domingo is, meg egyáltalán szintén operafelvételek, ezt a kazettát ezzel a mai műsorral pótoltam.
    Magnókazettám azért van leginkább, mert utazáskor, vagy a kórházba a kismagnóval mentem, megyek és akkor kazettára átvett Cd-ket hallgatok. Azt már le sem írom kiét, úgyse tudod kitalálni:o)))))
    Nálad mit jelent a vegyes kazetta már nem nagyon van? akkor milyen? műsoros kazettákat veszel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (265)
     
  37. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 2. 16:11265.
    én is igy szoktam, bár nekem vegyes kazettám már nem nagyon van
    előzmény:
    annaler (263)
     
  38. 2005. augusztus 2. 12:09264.
    gyere az msn-re. légyszi
    előzmény:
    annaler (263)
     
  39. 2005. augusztus 2. 10:48263.
    Köszi!
    és közben "felfedeztem amerikát":o))))))
    Szombaton felvettük magnóra a Bravissimo c. műsort, most felveszem ezt, (kb. egy 90 perces kazi) és innen a Bartók műsorából ki is tudom nyomtatni a kazetta borítóját.
    Már a részletes felsorolást, hogy milyen számok stb. vannak a kazettán.
    Így legalább akár hónapok, évek múlva is tudom mit hallhatok róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (261)
     
  40. 2005. augusztus 2. 10:46262.
    Szia Margica!
    Igazán örülök, hogy akkor legalább még egy megbízható céget találtál CD-rendelésre.
    Nekem videón van meg a bécsi "Három tenor" ha jól emlékszem egy karácsonyi műsor volt, csak arra emlékszem -régen néztem meg újra- hogy nagyon szemcsés a felvétel, mert szakadt a hó és akkor még parabolások voltunk:o))
    De a hang az hibátlan, csak hát a szememet nem legeltethetem:o))))
    Mesélj, hogy tetszett az új szerzeményed?
    Ancsa
    előzmény:
    eremita (258)
     
  41. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 2. 09:50261.
    Zenei ajánlat:
    Podium-Seizi Ozawa 8. 30
    Mascagni operáiből 11. 00
    Siegfried Jerusalem 15. 00
    ez mind a Bartók adon van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. augusztus 1. 21:13260.
    Szia Maresz és mindenki akinek ma még nem válaszoltam!

    Hát azért nem találsz, mert ma hajnaltól kontrollon voltam a szivésznél. Ti szép zenét, hangokat hallgattatok, én pedig egy kiváló kardiológus-belgyógyász számomra kedvező szavait a vizsgálatok végén.

    Úgyhogy ha nem tűnik álszerénységnek, akkor ma én szebbet hallgattam mint Ti. Túl ritkán fordul elő velem, hogy ebben a témakörben nem újabb gondok merülnek fel, hanem azt mondja a kezelő orvosom, hogy : nem romlott, ill. olyan kicsi az eltérés, hogy ezt most még felfoghatjuk "változatlan" állapotnak. És ez nekem már jó hír!!!!
    Ennek örömére ma már túl fáradt vagyok, de holnap megajándékozom magam a szombat déli Bravissimo c. műsor magnófelvételével.
    A felvételen, teljességgel véletlenül Placido Domingo, J. Carreras és Rost Andrea énekel:o))))

    Mindannyiótoknak szép jó éjszakát kívánok, hosszú volt a nap és túl nagy a drukk, hogy mit mondanak a végén. Elfáradtam nagyon, muszáj lefeküdnöm.
    Holnap itthon vagyok, ígérem bepótolom és válaszolok mindenkinek:
    Ancsa
    előzmény:
    Hóanyó (256)
     
  43. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 1. 16:11259.
    én pedig portörlés közben Carreras Hollywood Golden Classic kazettáját hallgattam. Ez is nagyon szép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. augusztus 1. 11:07258.

    Szia Ancsa!

    Képzeld el milyen jól kezdődött a hetem, az előbb kaptam meg a tíz nappal ezelőtt megrendelt THE BEST OF CHRISTMASS IN VIENNA c. CD-t, amit a nomero7. com-ról rendeltem meg.
    Igy aztán már délutánra megvan a programom:-))
    Jól lezárt biztonságos csomagolásban küldték, úgyhogy ezekután merem bátran ajánlani a CD-k beszerzésének ezt a formáját, mindenkinek.
    előzmény:
    annaler (253)
     
  45. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. augusztus 1. 09:12257.
    Zenei ajánlat:
    -Bartok 8. 30. Theo Adam
    10. 58 Gofre-Grand Canyon szvit
    12. 06-BogányiGergely zongorázik
    15. Alekszandra Milcseva énekel
    1. 35Bellini-Rómeó és Julia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2005. augusztus 1. 08:15256.
    Sziasztok!
    Kereslek, de nem talállak sehol?
    előzmény:
    annaler (253)
     
  47. 2005. július 31. 23:03255.
    Kihagytam valamit, ez volt a harmadik / azt hiszem/:

    Ciléa: Az arles-i lány - Federico románca

    /nem tudok aludni, olyan meleg van. . . /
    előzmény:
    annaler (253)
     
  48. 2005. július 31. 21:24254.
    Sziasztok!

    Ezekre emlékszem:

    1. Massenet: Cid - Cid áriája
    2. Wagner: Walkür - Tavaszi dal
    3. Verdi:Otello - Szerelmi kettős

    Musicalből a West Side Storyból, operettből a "Vágyom egy nő után", aztán Lehár "Víg özvegyé"-ből.

    Zarzuela:

    1. No puede ser
    2. Amor, vida de mi vida /Torroba/
    3. Granada /Lara/

    Amire te gondolsz Ancsa, az a Bajazzókból Canio áriája. /Bármikor el tudom sírni magam rajta. . . Erre mondta a nagyfiam - aki utálja az operát-, hogy végre valami közös bennünk/.
    Egyébként a Duna TV ígért valami összefoglalót. 3 éve az egészet leadták úgy emlékszem aug. 20-a környékén.
    előzmény:
    annaler (253)
     
  49. 2005. július 31. 19:58253.
    Szia!
    Látod ezt hívják telepátiának! Ahányszor szóbakerült, vagy eszembe jutott, hogy fogalmam nincs miket énekelt P. D. , mindig égett a képem, hogy Te erről mit gondolhatsz.
    Azért bosszant igazából, mert mindegyiket ismerem a CD-kről, csak fogalmam nincs, melyik operából és mi az.
    Én így is csak a szépre emlékszem, mert onnantól kezdve, hogy megjelent a szinpadon, -tehát OTT VOLT!!!!- folytatva azzal, hogy a hangja ugyanolyan gyönyörű volt, tehát egyetlen pillanatra sem éreztem semmi olyant, mint amilyennek képzeltem, vagy hallottam volna.
    Igen megőszült, a 64 év már látszik egy picit az arcán is, de a mosolya a képekről, tv-ből ismert, és amikor pedig elkezdett énekelni, minden más elsüllyedt számomra, csak őt hallottam. Azért egyszer elkonyultam ám, de csak egy picit, nem tudom melyik operából és kinek a milye, az első szavakat tudom: "Recitar!. . . . . . . giubba/Glubba. . . (?)". Hát amikor ezt kezdte, akkor azért kicsúszott egy-két könnycsepp. Tudod ez majdnem mindegyik CD-jén rajta van. Amikor még csak álmodoztam, ez is átfutott az agyamon, hogy majd egyszer talán sikerül élőben hallani. És most ott énekelt néhány százméterre tőlem!
    Szentimentális, vagy nem normális vagyok?
    Ha tudod, melyik operából való megírod? aztán rávetem magam, hogy az egészet valahogy megtudjam nézni. Jó?
    Miklósa Erika pedig egyszerűen csodálatos volt. Ebben is igazad volt, irigyellek, hogy ismerheted személyesen.
    Az autogram-szerzés sajnos elúszott, mert 3/4 12-kor lett vége. A többit majd élőben, ha sikerül msn-n összeakadnunk.
    Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (252)
     
  50. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2005. július 31. 19:32252.
    szia!Látod, ez az amit Rost Andreárol előre mondtam. Hiányzik a müvészi alázat. Ha előbb-utobb leadják majd a tv-ben, igérem, megirom neked a müsort. Sajnos a szervezéssel mindig gondok vannak, de hogy ne legyen egy kisérő müsörfüzet-elég kinos. Mindenestreörülök, hogy kimaradtam belőle, mert a bosszankodás agyoncsapta volna az estémet, igy meg csak a szépet fogom lázni
    előzmény:
    annaler (249)
     

Címlap

top