Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba a repülőgépen

Torolt_felhasznalo_380789
Torolt_felhasznalo_380789
Létrehozva: 2005. szeptember 7. 12:10
Sziasztok!

Azért indítom ezt a beszélgetést, mert a most 3 hónapos csöppséggel (igaz, hogy decemberben, ami még odébb van) repülni fogunk.
Nagyon kiváncsian várom mindenkinek a hozzászólását, akinek van hasonló tapasztalata!

Cs.
  1. Torolt_felhasznalo_777450
    Torolt_felhasznalo_777450
    2005. szeptember 14. 23:2127.

    Szia!

    Ha 12 órát repülsz, akkor az olyan járat kell legyen, ahol adnak bassinetet, vagyis falra akasztható kiságyat a babának. A legtöbb társaságnál (ahogy ezt mások is írták) fel- és leszállásnál amúgy is egy övvel hozzád erősítik a babát. Szóval csak az utazás kedvéért, ha amúgy sem szereti, én nem vinném a gyerekülést. T(urbulenciánál megint csak hozzád kötözik, ha nincs gyerekülés.) Próbálj ésszerűen csomagolni, nem kell olyan iszonyú sok cucc, én két kicsivel utaztam, egy pelenkázótáska + a kézitáskaként szolgáló kis hátizsákom elég volt. Pl. takarót csak egy kicsi, könnyűt vigyél, az kerül közvetlenül a babára és ők is adnak, az meg jó annak a tetejére, ha hideg van (márpedig többnyire az van).

    A sok pelust és kaját őszintén szólva nem értem. Minek kell sok? Pláne, ha esetleg a baba ritmusa szerint éjszaka repültök, akkor azért csak ki fog tikkadni és gondolom nálatok sem szokás éjjel folyton pelenkázni, etetni. Ha nappali járat, természetesen nagyobb az aktivitása, de akkor sem kell olyan "sok". A tengerentúli járatokon legtöbbször bébiétel is van a gépen, és ők is adnak egy-egy "túlélő" csomagot (pelenkával, popsitörlővel, kisebb játékkal), ami talán nem a megszokott márka, de néhány órára megteszi és annyival is kevesebb a te cuccod. - Váltás ruha: ha folyton mászik, hát nem kell minden folt után lecserélni. Ha nincs "pelenka-baleset", minek? Majd ha leszálltok, szépen a földön szalonképessé teszed, a reptéri pelenkázókban mégiscsak több a hely.

    A nagyobb lányom egy éves volt, ugyancsak mászós korszakában a tavalyi utunk idején, hát végigmászta a folyosókat, sebaj, majd letekarítod, lemosod a kicsit. Amúgy a kiságyat is élvezte, mert elég magasan volt és mindenkivel tudott kokettálni, ha abban ült. És a legszórakoztatóbb játékok az étkezések kellékei voltak: a kiskanál, a szalvéta, az üres sörösdoboz, műanyagpohár stb. Szóval elég sokáig le lehetett kötni így.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143996 (25)
    2005-09-14  19:42

Címlap

top