Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2021. május 18. 06:5061526.

    Ezért imponál nekem a skandináv országok és Kanada lakosainak mentalitása. Több a szociális érzékenység. Tudják, hogy az éhhaláltó sem az arany, sem egyéb luxus nem véd meg, csak egy jó szomszéd, egy gondoskodó társadalom. Sajnos ez a mentalitás kevéssé terjedt el .Az élet állandóan ad tennivalót, alkalmazkodást . Pillanatnyi helyzethez való megfelelő alkalmazkodás a túlélés feltétele. Ilyen alkalmazkodás a járványok ellni harc, ezen belül a védőoltások. 80 éves leszek szeptemberben , férjem 83 . Statisztikai valószínűség szerint megszámlálható a hátralévő idő. Csak nyugodtabb elmenetelt szeretnék, mint ami a lélegeztető gépen , tüdőgyulladással, fulladással küzdve  történik. Férjemnek 2 osztálytársa halt meg így március , áprilisban . Idén lenne a 65 érettségi találkozójuk. Gyémánt diplomájának átadását szeptemberre  halasztották. Neked is jó egészséget kívánok !

    előzmény:
    Houston22 (61521)
    2021-05-15  20:03
  2. 2021. május 18. 01:0561525.

    Alig talaltam ide, annyi a reklam! Kozben el is felejettem, mit akartam mondani. 


    Az utobbi napokban olyan szep, napsugaras ido van, uldogelek az erkelyen, olvasok, neha elbobiskolok es majdnem leesek a szekrol. Be kell vallanom, az ordognek tartoztam nehany konyvvel: egyik rosszabb, mint a masik! Akadt, amit nem is tudtam befejezni! Mar mondtam ugye, ha tudja is valaki az ABC-t, az nem azt jelenti, hogy irni is tud! 


    Nezegetem az ujsagokat, olvasgatom a hireket es meg van a velemenyem az egesz nepsegrol, akiket ez a szegeny fold hordozni kenyszerul! 

  3. 2021. május 16. 06:3861524.

    KÖSZÖNÖM! Aki időt nyer , életet nyer. Ez általában igaz . kivétel a súlyos állapotú betegek, akiknek ez az idő szenvedéssel telik.

    előzmény:
    Houston22 (61521)
    2021-05-15  20:03
  4. 2021. május 16. 03:3461523.

    A film ami lemaradt... INDIABOL...indiai hirek...


    www.youtube.com/watch?v=LhrGAaMqg6M


     

    előzmény:
    Houston22 (61522)
    2021-05-16  03:32
  5. 2021. május 16. 03:3261522.

    beteszem ezt a videot.. aki nem szeret horror filmet nezni.. ne nezze meg


    India.. a szenvedes, a ketsegbeeses, es kozben KINA NYERESEGE.. szerintem India annyira el van keseredve, hogy nem fel KIMONDANI AMI A LENYEG.. HOGY MI IS TORTENIK MIKOZBEN MILLIOK SZENVEDNEK, EGYESEK HOGY GAZDAGODNAK EBBOL.


    ekkora szegyen a vilagra, remelhetoleg egy napon ha nem ezen a foldon, de meglesz a buntetesuk. Es akkor mar mit ne mondjak hogy Fauci ugy nez ki keze is benne van.. O aki kozben Trumptol Bidening a TANACSADO... persze tagad... de az igazsag elobb utobb ki fog derulni. es akkor a WHO-t fel sem kell emliteni.. ott mi disznosag folyik.. ES VALAHOGY MINDENT LEHET....


     

    előzmény:
    Houston22 (61521)
    2021-05-15  20:03
  6. 2021. május 15. 20:0361521.

    A vírusok évmilliók óta velünk vannak.


    igen..ez igy igaz... de sajnos ma mar nem lehet kizarni (es talan az ido majd megmondja a valaszt) itt egy halalos virus lett a VILAGRA RASZABADITVA. AMIT MOST MAR NEM TUDNAK KONTROLALNI.


    hogy "veletlen" volt? vagy biologiai haboru?..... talan egyszer kiderul!


    minden esetre, ma lattam egy film bejatszast Indiaban mi tortenik.... Rettenet... az egesz a nyomoraval, a letszamaval, a piszok, mocsok amiben elnek, ahogy elnek, az egeszsegtelen kornyezet, a szenvedes amit ez most hoz.. napi tobb ezer halott.. nem gyozik egetni (szokas szerint) a halottakat, es meg a folyok is teli vannak hullaval , mert mint a riperter mondta a szegenyek nem tudjak megengedni a szokasos temetest sem.


    az emberiseg sajat magat fogja idovel elpusztitani..


    sok szerencset kivanok egesz csaladodnak hogy meg legyen ova a virustol. Mert biztos te is tudod.. az oltas nem ved.. es amit igen. azt is csak idolegesen.. es hogy ez az ideglenes mennyi ido.. AZT sem tudja senki.


    vigyazzatok magatokra.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (61520)
    2021-05-15  16:24
  7. 2021. május 15. 16:2461520.

    A vírusok évmilliók óta velünk vannak. Az emberek és az állatok is megszoktak bizonyos vírusfajtákat. Mivel változékonyak, olyan mutánsok is kialakulhatnak, amelyek halálosak lehetnek. biztosan évezredek alatt kialakul az egyensúly az emberek és vírusok egyes fajtái között. Az emberi telomérek maximum 120 évre  vannak beprogramozva. Így sok generáció telik el a természetes egyensúly kialakulásáig. Ez sok szenvedést , sok halált jelent. menyem kórházhigiénikus, medika unokám 1 hetes gyakorlatra volt beosztva covid intenzív osztályra . Sok szenvedést láttak. márciusban halt meg férjem 2 osztálytársa fertőzés következtében . 83 évesek voltak . Szerencsére ez a vírus szelektál, de várható a klímaváltozás és a felgyorsult helyváltoztatások olyan vírusok is eljöhetnek hozzánk, melyek eddig csak inkább a trópusi vidékeken pusztítottak. Nekem halt meg néhány vírusos (influenza szezonban ) betegem , aki oltatlanok voltak és hasonlóan rapid lefolyású, tüdőszövetet is elpusztító kétoldali tüdőgyulladás okozta halálukat. Én  oltáspárti vagyok.  Nálunk a családban mindenki megkapta . Fiaim, feleségeik, 6 unokám - Természetesen nem akarok senkit semmire rábeszélni, különösen ismeretleneket nem .

    előzmény:
    Houston22 (61516)
    2021-05-12  20:11
  8. 2021. május 15. 05:2961519.

    EXCLUSIVE: HBO has scrapped this week’s episode of Real Time with Bill Maher after the comedian tested positive for Covid-19. Maher, who is vaccinated and asymptomatic, tested positive during the premium cable network’s weekly PCR testing ahead of the show.


    Thanks to all wishing me get well - hard to do since I feel perfectly fine, but I appreciate it!... mondta Maher.


    ----------------


    soooo... hogy is van ez? be vagy oltva... de megkaptad.. igaz, hogy semmi nyoma nincs.. de a virus benned van, tehat ha emberek koze mesz..(meghozza VEDO IGAZOLVANNYAL) AKKOR TE EGY SUPER SPREADER LETTEL. Miert? mert aki meg nem volt benne... es nincs vaccinalva, az megkaphatja... tehat EGY EGESZSEGESNEK ADJA AT EGY VACCINALT..


    remelhetoleg aki viszont GYOGYSZERT SZED, HOGY VEDVE MAGAT... VACCINA NELKUL ... AZ NEM FOGJA MEGKAPNI.


    AKI MAR BENNE VOLT, SEM FOGJA MEGKAPNI...


    TEHAT A VACCINALT EMBER AKI MINDENHOVA BEMEHET... A LEGVESZELYESEBB A TARSADALOMRA NEZVE...


    ezt en igy latom... ha te maskepp... jo neked!


    hallom a new yorki valami sport csapat is MIND VACCINALT.. ES 8 MEGKAPTA...


    ----------------


    ember legyen a talpan aki erti a logikat ezekben.


    de akkor a VEDETTSEGI IGAZOLVANY KIT VED??????????


     

    előzmény:
    Houston22 (61518)
    2021-05-14  21:53
  9. 2021. május 14. 21:5361518.

    hahahaha... szoval akkor te is.... russian activist/spy vagy! (ez a megallapitas egy komoly regi, nagyon okos  ugynevezett journalist, Brian Williamstol jott... ) MSNBC


    de az is lehet hogy majd hogy mint a NEP ELLENSEGE... MAJD BUNTETESBOL NEM ENGEDNEK BE SEMMILYEN EPULETBE!!! ez a fontos elmefejtegetes pedig egy masik idiotatol a CNN tv jelent meg.


    hiaba no, atvettek az uralmat a WOKE okosai.. es mindenki aki veluk nem ert egyet.... bunhodjon mint a  nep ellensege!


    ------------


    hogy aztan a nep ellensege meddig turi a diktaturajukat... hat az kerem a nepen mulik majd.


    --------


    es akkor fel sem hozom hogy aki benne volt, az sokkal jobban vedett, mint barmelyik oltas...


    sot gyogyszer is van, mint tudjuk a megelozesre, aki utazni, (mint en) szeret.


    de a WHO megint mocskoskodik, mert nagyon kerik az indiai hatosagot, mivel a nyomornal csak a halottak, fertozottek, szenvedok szama nagyobb..hogy ENGEDJEK MEG A NEPNEK A MEGELOZEST GYOGYSZERREL..ami OLCSO... most varnak a government jovahagyasara (ez tegnapi hir volt)de a WHO megint belepofazott... hogy NEM AJANLJA...


    HAT PERSZE HOGY NEM... MOCSOK , KORRUPT BANDA... KOVESD A PENZ MENETET....

    előzmény:
    Bagoly (61517)
    2021-05-14  19:53
  10. 2021. május 14. 19:5361517.

    Nemelyik neveletlen unokam azzal fenyegetozik, hogy nem latogatnak meg, ha nem oltatom be magam. Erre mit olvasok? Az oltasok - altalaban - 8 honapig ervenyesek, aztan mindent ujra kell kezdeni! Kerem alassan, nekem nincs annyi idom! Azt feleltem nekik, csak jojjenek - tegyenek le egy uveg italt az ajto ele es tavozhatnak!

    előzmény:
    Houston22 (61516)
    2021-05-12  20:11
  11. 2021. május 12. 20:1161516.

    vedo oltasokrol beszelsz.. amivel egyet is tudok erteni, en is mint mindenki mas megkaptam az osszes kotelezo vedooltast gyerekkoromban.


    a mai corona virus nem tudom minek nevezzem... megved hogy allitolag HA MEGKAPOD konnyu lefolyasu, es esetleg halal mentes legyen. Jol hangzik.


    de ez  nem igazan VED EGY ELETRE.. nem is valjak hogy igen. Sot.. AZT SEM TUDJAK MEDDIG VED. EGYIKROL SEM.


    tehat egy teljesen uj problema elott all a vilag, ami majd idokozben alakul ki. Meg az sem biztos hogy minden korosztajut maskepp ved, IDEGLENESEN. Tehat aki nagyon fel a virustol, es beoltatja magat, annak majd idonkent minimum egy even belul (ambar tobbszor hallottam 6-8 honapot, a kinait eloszorre 3 honapra mondtak, aztan most mar tobbre) jobb ha leellenorizteti az immun vedettseget hogy biztos legyen hogy vedett e.


    tehat mint maga az elet... riszki busznis akar mit tesz, dont az ember. Persze, mindenki megteszi , remelhetoleg , amit legjobbnak lat.


    De azt nagyon sajnalom, hogy nagyon sok GYERMEKORVOS TILTAKOZASA ELLENERE... gyerekeket, sot csecsemoket akarnak oltani.


    EZT szerencse hogy nincs ilyen problemank, felelotlensegnek tartom . De ez persze, csak a maganvelemenyem. Senkire nem eroltetnem ra, mint a media teszi.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (61515)
    2021-05-12  06:26
  12. 2021. május 12. 06:2661515.

    elelősség . Felelős vagy saját egészségedért, de azokért is , akik  nem oltathatják magukat. A felnőtt embernek végi kell gondolnia , kialakítania saját értéktrendszerét. Ez lenne az erkölcs alapja. Ebben segíthet a tízparancsolat.Oltásokkal kapcsolatban , ha véded magad, védsz mást is. Nem tudja senki, hogy immunrendszere biztosan nem sérült -e . az oltási szövődmények nagyobb része ilyen látens immunzavar miatt alakul ki. Azt nem tudni , mi lett volna , ha a betegséget kapja el. Nem leszel vírushordozó , vagy ha igen az csak szoros kontaktus esetén fertőz. 1955-ben májgyulladásom volt. 1980 körül derült ki, hogy hepatitis B virushordozó vagyok . Sem férjem, sem családtagjaim nem kapták el. Már kötelező egészségügyieknél a védőoltás és is beadattam magamnak.


    Ideig-órákig véd. Egész életem erről szóét . Az élet meghosszabbításáról , szenvedés csökkentéséról. Már meghalt azon lakosok többsége, akik felnőttek,idősebbek voltak, amikor faluba jöttem orvosnak . A halált megszüntetni senki sem tudja, csak az életet meghosszabbítani, és az elvezető út szenvedéseit  csökkenteni. Ezrét vagyok dühös, mikor értelmetlen szenvedést , halált látok. erre bőven van lehetőség.


    A politikában nekem a skandináv országok és Kanada toleráns, de azért nem teljesen elengedő politikája szimpatikus Ha fiatalabb lennék, oda mennék lakni.A diktatórikus rendszereket nem szeretem, mer abban szocializálódtam rákosi alatt . Sok szorongásom fűalapja az akkor beépült félelem .

    előzmény:
    Houston22 (61512)
    2021-05-10  21:38
  13. 2021. május 11. 22:0261514.

    Mivel nem tudtam kivarni a valaszokat, megfogadtam apam tanacsat es ugy csinaltam, ahogy akartam! Kilonben zellerrel, sargarepaval a paprikaskrumplit sohsem hallottam! Na, erre fel, mit foztem: lecsot. A lanyom hozott egy csomag kolbaszt a nagyvasar csarnokbol, ugy hivjak, hogy "farmer's kolbasz" Hat keremalassan, nyilvan oreg  farmerokbol keszult, mert igencsak ragos! Kerdeztem, miert nem a szokasos magyar kolbaszt vette, mondta, hogy nem talalta. Nana, azt biztos elkapkodtak.


     

    előzmény:
    nidda (61513)
    2021-05-11  20:10
  14. 2021. május 11. 20:1061513.

    " a paprikas krumpliba  (bocsanat: burgonyaba)! tesztek zoldpaprikat, paradicsomot?"
    Én, a magam részéröl sohasem tettem bele. Viszont petrezselyemgyökeret, sárgarépát és esetleg egy kisebb zellergumót aprítok bele.
    "Mar olyan regen csinaltam, hogy elfelejtettem"
    Talán már nem is lehet úgy elkészíteni, mint régen. Idönként nézegetem az RTL "Heti Hetes" régi felvételeit, (egyébként a torontói magyar tv is átvette öket annak idején). Az egyik részben Havas Henrik mondta el, hogy ö az ilyen ételeket, mint a paprikás krumpli, lecsó kolbásszal szereti. Amikor az Orbán téri boltban kérte, a boltvezetö azt mondta;
    - Uram. Mi, ezen a környéken ilyesmit nem árusítunk.
    Szóval lehet, hogy a Szabadság hegyen már Pick szalámival fözik a paprikáskrumplit...
       

    előzmény:
    Bagoly (61511)
    2021-05-10  18:15
  15. 2021. május 10. 21:3861512.

    Felelősség ! Ebben a legnagyobb a zavar , mindenki a másikra mutat.Pedig minden felnőtt embernek felelőssége van önmagával , társaival, a társadalommal szemben . Ez különösen járványos időszakban kirívó, mert a betegség elszenvedés, és más ember megfertőzése is felelősség. Ezt többé kevésbé szabályozza a jog, de erkölcsi kérdés is. Jogi büntetés nélkül is lehet valaki okozója, vagy legalábbis segítője más ember halálának.


    latok igazsagot abban amit mondasz. A problema viszont az lett... hogy akik beoltattak magukat egyszerre "hosoke" valtak, ugynevezett "jobb, erkolcsobb, moralisabb" a beoltatlan embertarsaikkal szemben. Persze ennek a legnagyobb hirdetoje a MEDIA. Holott, mint te is tudod, egyetlen vaccina - pedig most mar tucatja fele van - nem allitja hogy VED A VEGTELENSEGIG, SOT AZT SEM HOGY HA BEOLTANAK NEM KAPHATJA MEG AZ OLTOTT. Egyet igernek csak, hogy igen, megkaphatod, hordozoja lehetsz a virusnak, de nem leszel sulyos beteg, nem kerulsz korhazba, vagy ne adj Isten nem halsz meg. EZT igeri. nem tobbet, nem kevesebbet. Tehat a magyar esetben hogy "vedo igazolvany" eleve felrevezeto, ha finom akarok lenni. Sajnos en 3 esetrol tudok, akiknek (munkatars, es barati csalad) az illeto kinai vaccina utan 2-3 hetre megkapta, majd egy het mulva meghalt. (ketto Magyarorszagon, egy itt USA) ez persze nem jelenti azt hogy esetleg milliokat nem fog IDEIG-ORAIG megvedeni.


    ------------


    Végül a politika , mely leginkább befolyásolja ezeket  szabályozó rendszereinek kialakításával. Legfontosabb tényezőnek tartom a tisztességet. Azt csináljam, amit helyesnek tartok, és vállaljam tetteimért a felelősséget.


    hat igen, a politika.. akar jobboldali (Magyarorszag) akar uber libi bal oldali (USA) mindkettonek nagyon jol jon parancsolgatni, es hatalmat gyakorolni alattvaloi kozott.


    az pedig hogy mindenkinek sajat maganak kel eldonteni, sajat egeszsege erdekeben, ez EZERT feleloseget vallalni... ezzel egyetertek. Ezert vagyok ellene a kenyszernek, es megkulonbozteto elbanasnak. Vagyis egymas ellen valo uszitasnak.


     
    előzmény:
    szizsuzsóka (61510)
    2021-05-10  08:09
  16. 2021. május 10. 18:1561511.

    Milyen komoly dolgokkal foglalkozol - en meg csak bekukkantottam, hatha akad valaki, aki kisegitene egy eletbevagoan fontos dologban: a paprikas krumpliba  (bocsanat: burgonyaba)! tesztek zoldpaprikat, paradicsomot? Mar olyan regen csinaltam, hogy elfelejtettem. Persze, eszembe jutott joapam tanacsa: ha ram hallgatsz, azt csinalsz, amit akarsz!

    előzmény:
    szizsuzsóka (61510)
    2021-05-10  08:09
  17. 2021. május 10. 08:0961510.

    Bocsánat, hogy belekotyogok ismét. Gyógyítás, hit, érdek , felelősség keverednek a mai köztudatban.


    Ebben azi internetnek is nagy szerepe van. Oltás . nem oltás....Ezeket a tényezőket nem szabad teljesen összekeverni.


    Gyógyítani elsősorban annak szabad, akinek erre engedélye van . A gyógyítás nem csak öröm, jótétemény, hanem kemény munka , felelősség. Szorongás a gyógyítanak, hogy esetleg a tévedése miatt ne legyen baj. Tévedést okozhat az is , ha a beteg nem érti meg at orvos mondandóját.Természetesen hit kell a tevékenység hasznában , az elsajátított tudás megbízhatóságában .


      De hit elsősorban a betegnek kell , hinni önmagában , gyógyítójában .Nagy szerepe van abban , a sok felületes információbnak, hogy az emberek azt hiszik , attól már szakemberek lesznek, ha 1-2 újságcikket elolvasnak.


    Érdek  közös a beteg és az orvos közös érdeke a gyógyulás, de legalább a szenvedés csökkenése. Az üzletembereknek elsősorban az anyagi haszon az érdeke. Ha gátlástalanul, képzetlenül végzik , belebuknak, ellenérdekel feleik jóvoltából


    . Felelősség ! Ebben a legnagyobb a zavar , mindenki a másikra mutat.Pedig minden felnőtt embernek felelőssége van önmagával , társaival, a társadalommal szemben . Ez különösen járványos időszakban kirívó, mert a betegség elszenvedés, és más ember megfertőzése is felelősség. Ezt többé kevésbé szabályozza a jog, de erkölcsi kérdés is. Jogi büntetés nélkül is lehet valaki okozója, vagy legalábbis segítője más ember halálának.


    Végül a politika , mely leginkább befolyásolja ezeket  szabályozó rendszereinek kialakításával. Legfontosabb tényezőnek tartom a tisztességet. Azt csináljam, amit helyesnek tartok, és vállaljam tetteimért a felelősséget.

  18. 2021. május 9. 20:5361509.

    ITT KEZDODIK A VIDEO...


    www.youtube.com/watch?v=cus1-j0wnN0


     

    előzmény:
    Houston22 (61508)
    2021-05-09  20:44
  19. 2021. május 9. 20:4461508.

    szia..


    azt hogy egyszer meg kell halni, csak azert hoztam fel, mert engem ELKEPESZT a hallatlan tudatlansag es emberek abban hisznek hogy OK MINDENT JOBBAN TUDNAK.. SOTETEK MINT AZ EJSZAKA HOLD NELKUL.


    En szerintem minden embernek jogaban all UTANA NEZNI DOLGOKNAK, ES UTANA ELDONTENI NEKI MI A LEGJOBB. nem masok okoskodasa, lebutazasa, fenyegetese, ijesztgetese hatasara donteni.


    no mit ad Isten... IDE NEZZ MIT TALALTAM.. MOST JOTT FEL.. KI HITTE VOLNA HOGY A GYOGYSZER AMIROL ITT SZO FOLYIK... MAGYAR KAPCSOLATA IS VAN.. EZT NEZD MEG.. MAGYAR ORVOS.. ES BESZAMOL MI IS TORTENT MAGYARORSZAGON.


    ERROL NEM TUDTAM.. CSAK AZ AMERIKAI ISMERET MIATT KEZDTEM KUTATNI A SOK TUDOSITASROL.


    www.youtube.com/watch?v=cus1-j0wnN0


    MINDENKINEK AJANLOM SEMMI MASERT MINT A MAGYAR VONATKOZAS MIATT...

    előzmény:
    sabangela (61507)
    2021-05-09  20:22
  20. 2021. május 9. 20:2261507.

     


     


     Houston Koszonet a linkeket amint lesz idom vegignezem, de most sajnos nincs 


    "...good luck..egyszer igy is ugy is meg kell halni !    " errol jut eszembe : egy facebook poston


    egy aranyos, okos,  ertelmes nicket provokaltam, hogy en  semmi de semmi tunetet nem tapasztaltam ,


    nalam nem jelentkezett semmi mellekhatast , nem ereztem a Pfizer vaccina  utan.es  akkor ez most mit jelent/het 


    Mire ez a nyugodt okos normalis kutato azt felelte : meg fogsz halni 

    előzmény:
    Houston22 (61505)
    2021-05-09  18:09
  21. 2021. május 9. 20:1461506.

    Gondolom, kđret nem kellett hozza!


    Na es mit csinalt a nagyfonok a datolyaval?

    idézet:
    Bagoly (61512)
    2021-05-09 16:39:30

    "Na es mit csinalt a nagyfonok a datolyaval? " ez engem is erdekel/ne 

    előzmény:
    Bagoly (61503)
    2021-05-09  16:39
  22. 2021. május 9. 18:0961505.

    Felejtsd mar el Trumpot.... meg mindig EZ ESZI A LELKED?


    Egyebkent pedig... MINDENKI ABBAN HISZ AMIBEN AKAR...


    DE AMIG AZ EGYIKET ONKENT VEHETI BE AKI AKARJA...


    A MASIKAT EROSZAKKAL, FENYEGETESSEL, MEGKULONBOZTETESSEL, ADDIG TE AZT VALASZTOD... EN MEG AMIT EN AKAROK.


    ez ilyen egyszeru WOKE PAJTAS!


    MA.. MI ANYAKNAPJAT UNNEPLUNK.


    te gondolom nagy woke agyaddal.... BIRTH PERSON napot....


    good luck..egyszer igy is ugy is meg kell halni !


     

    előzmény:
    Mozdonj (61500)
    2021-05-09  08:06
  23. 2021. május 9. 17:5161504.

    A kalifa ? Eldugta


    olyasfele helyekre amikrol a kamasutraban olvashatsz....

    előzmény:
    Bagoly (61503)
    2021-05-09  16:39
  24. 2021. május 9. 16:3961503.

    Gondolom, kđret nem kellett hozza!


    Na es mit csinalt a nagyfonok a datolyaval?

    előzmény:
    Mozdonj (61502)
    2021-05-09  09:21
  25. 2021. május 9. 09:2161502.

    Szervusztok Vandorlelkek, remelem, jol vagytok! Nem oltattam be magam, de annak ellenere (vagy azert)? jol erzem magam, kiveve, hogy fazom. 8 C van, nap sem sut, log az eso a legben, nem is nezek ki, hatha elered! Nincs mit olvassak, szerencsere akad konyv, majd keresek valamit. Addig szakacskonyvet nezegetek. Lelki szemeim elott  ugrandozik egy tal spagetti, shrimp a tetejen, nyakon ontve Alredo szosszal - beadom a derekamat es elkeszitem vacsorara, ugyis regen ettem. Eddig a hireket neztem, de megmergesedtem, semmi jot nem lehet hallani. Nalatok mi ujsag?

    idézet:
    Bagoly (61507)
    2021-05-07 20:04:41

    Egyszer , mar regen volt , eletem parjaval toltott jercet keszitettunk ... az Ezeregy ejszaka meseiben talaltuk a receptet... a konyv nem a roviditett , gyerekeknek atirt alibabaskodas : ez ket teglanagysagu kotet , 2000 valahany oldalnyi , illusztracio nelkuli kisbetu.. az eredeti , kb i.u 800 fele pairra vetett iromany forditasa.
    Van sok pikans sztori is benne : mit csinal a nagyfonok a datolyaval , ha szuzlannyal van dolga stb
    De a fo erdeme az , hogy belenezhetsz egy reges-regi ido/kor hetkoznapi eletebe : vannak benne receptek ! ... Ez a jerce egy fuszerezett arab grizzel volt toltve..itt ilyen griz ma is van , a "gyarmatositas" elhozta ide , s a sok "bio igy bio ugy"  miatt a mar majdnem elfelejtett olajos magocskak es fuszerek is megtalalhatok.. Egy csoda volt az a jerce...

    előzmény:
    Bagoly (61498)
    2021-05-07  20:04
9 10 11 12 13

Címlap

top