Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsik,baba boltok

Torolt_felhasznalo_111648
Torolt_felhasznalo_111648
Létrehozva: 2005. november 12. 20:47

 Segítsük egymást,mert nem könnyű a kiválasztás! Írjátok meg tapasztalataitokat!Milyen márkájú,típusú babakocsit használtok,használtatok,amelyik bevált,s jószívvel ajánlanátok!Bp-en hol találhatunk nagy választékú,jó bababoltot?

  1. 2005. november 12. 23:0426.

    Akkor talán nekünk sem lesz kezdő szülők "túlkapása".

    Neked is jóéjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (25)
    2005-11-12  23:01
  2. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 23:0125.
    Nálunk ugyan ezek az érvek szóltak mellette anno 3,5 éve 

    Meg is vettük! És nem bántuk meg 

    Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Sztelli (24)
    2005-11-12  22:53
  3. 2005. november 12. 22:5324.

    Igen, a kerekek fújhatók. Az ára pedig most akciós, de azért így is elég húzós... De úgy vagyunk vele, hogy minden van benne, amit apránként egy olcsóbb kocsiba is megvennénk, és ennél kellene a legkevesebb kompromisszumot kötni. Meg hát ugye első gyerek, ilyenkor az ember mindenfélét képes összevásárolni  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (22)
    2005-11-12  22:42
  4. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:4723.

    az interstore oldalom mitől olcsóbbak a cuccok? A babakocsi pl amit néztem nem egyértelmű, hogy 4E-rel vagy 14Erel, de olcsóbb!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872103 (21)
    2005-11-12  22:41
  5. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:4222.
    Most néztem a bababirodalom honlapján, amit i 90E ért vettünk az most 124E.

    ami neked tetszik az meg 184E. Jó borsos ára van 
    előzmény:
    Sztelli (17)
    2005-11-12  22:20
  6. Torolt_felhasznalo_872103
    Torolt_felhasznalo_872103
    2005. november 12. 22:4121.

    Szia!

    Azt kell eldöntened, mik az igényeid. Hol élsz (vidék-város/utal minősége), milyen az életstílusod (kirándulsz-inkább terepgumi, plázázol-inkább szűk hely és bolygókerék), mennyire pici a baba, újszülött (kell a vízszintes fekvőfelület), vagy már 'sport'osember (inkább esernyőkocsi). BKV (könnyebb-nem túl masszív) vagy autó (masszív, de nehéz). Na, meg mennyi pénzed van  

    Kipróbálni érdemes: Megatoys, Brendon, Bergon. Venni ha nem vagy eleresztve 'lével', neten: akár Interstore (nagyon jók a babakocsik leírásai), vagy használtat apróból (babaapro.hu, babaszoba.hu). Azt is Te tudod mekkora igényed van szervízre, hogy be legyen állítva, a legjobb formáját hozza.

    Nekem most éppen két kocsim van, a kisfiam 7 hónapos, egy Bergon terep, terepgumival (nem zötyög, nem recseg a rossz úton, de nem bolygókerekes-apróban hirdetem, elad&oacute a 'faluba', és egy Chicco ct.05 lábzsákos esernyőkocsi a 'plázázáshoz' (kicsi, pördülékeny, de rázkódós, csak sima úton j&oacute

    Az biztos, hogy mielőtt döntöttem, előtte 1 hétig alig aludtam, annyira megviselt, hogy mindenről beszerezzem az információkat.

    Sok türelmet, és lehetőséget a választásodhoz,

    Friderika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  7. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:4020.

    Ja, a matti honlapon láttam én is!

    előzmény:
    Sztelli (18)
    2005-11-12  22:23
  8. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:3819.

    Amig kicsi a baba, addig mózesban meg bébihordóban van és az feléd éz, amikor meg már ül, úgy sem téged akar nézni, hanem nézelődni 

    Szerintem elég garancia, hogy Olasz, és az Olaszok köztudottan gyerekközpontóak ugye! 

    Nekünk elmondták az üzletben hogy nem tudom én hány ezer km.nek megfelelő mozgó padon tesztelnek minden kocsit!!!!

    A cam olcsobb mint a neonató mert nem egyedi huzattal készül, de amúgy ugyan abban a gyárban és szalagon készül!

    Sztem tönkretehetetlen, nekünk kisebb problémánk volt, saját hibából ill nem hozzáértő kedves ismerős hibájából az elöl lévő támaszkodó csatlakozója negrepedt és azt kellet kicseréltetnünk. Asszem 2000 ft volt és egy hét alatt megcsinálták.

    a kerekek a miénken nem felfújhatóak, ezért göröngyös úton nem a legparktikusabb, ez tipikus városi útra való, de nem volt probléma a rosszabb járdákon sem.
    De amit ti néztetek az felfújható nagy kerék ugye?

    előzmény:
    Sztelli (17)
    2005-11-12  22:20
  9. 2005. november 12. 22:2318.

    Ezeket a képeket találtam róla.

    előzmény:
    Sztelli (17)
    2005-11-12  22:20
  10. 2005. november 12. 22:2017.

    De jó, hogy írtál! Nekem nagyon tetszik. A nagyobb, 3 kerekű változatot néztük ki (annak bolygosítható a kereke). Ez nem csukható olyan picire össze, és ennek sem lehet a tolókarját fordítani (de a mózest és a hordozót rá lehet tenni fordítva, szóval ez az igény is félig meddig teljesíthető) viszont minden más kitételnek megfelel, amit az első babakocsivásárlásnál kitaláltunk. A minőségétől féltem, mert egy ismerősnél sem láttam még, de végülis van rá garancia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (14)
    2005-11-12  22:02
  11. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:1616.
    A mienkről cak ezt találtam! Tul képp így 4 különböző babakocsi van egy ben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (14)
    2005-11-12  22:02
  12. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:0615.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 12. 22:0214.
    Szia!

    Nekünk Neonato Combimato Tris babakocsink van, ami ennek a 3 kerekűnek az előző változata.
    Valaki írta itt az összegyúrást! Na ez az!

    Először is esernyőre összecsukható /mienk ugye 4 kerekes/ ami nagyon praktikus, mert kis helyet foglal autóban lakásban tárolóban stb.

    Mózeskosár van hozzá, ami friss téli babáknál nagyon jól véd.

    Bébihordó csatlakoztatható hozzá. Nem kell külön autósülés, nem kell pakolgatni a gyereket ha elaludt!

    Később pedig simán sportkocsinak tudtuk használni, nem kellett másikat venni.

    Minden téliesíthető, mózes, bébihordó és a sima spotfunkció is!

    Én megtartottam, mert rájöttem a következő gyereknél is ugyan ilyet vennék!

    bolygós és fixáljató az első kerék. Csak a hátsó fékezhető, de bőven elég is.

    Könnyű nagyon, simán lehet cipelni a 13 kilós 3 éves gyerekemmel együtt is.

    Ami hiányzott, de kibírtam, hogy nem lehet átfordítani a tolókart, lévén esernyőre csukható és a kettő együt kivitelezhetetlen 

    Én mindenkinek csak ajánlani tudom!

    Ja és hátizsák is járt hozzá.
    előzmény:
    Sztelli (5)
    2005-11-12  21:24
  14. 2005. november 12. 22:0213.

    Mi viszont nem vettünk túl drága babakocsit, mert mi kénytelenek vagyunk a lépcsőház földszinti tárolójában tartani, és megütne a guta, ha a százezres babakocsinkat vki megrongálná a biciklijével. Ráadásul az én fiam 3-9 hónapos koráig szörnyen utálta a babakocsit (kipróbáltunk kölcsönkocsit is, egyikben sem akart megmaradni) Amúgy nekünk 2,5 funkciós BeBeGo van.

    Már van egy szimpla (szintén BeBeGo) esernyőkocsink is, tavasztól biztos azt fogjuk használni, mert már most is 10 kiló a baba, pár lépcsőn is gáz cipelni babakocsistól. Meg neki is tetszik, hogy tök jól kilát belőle.

    Hát igen, nem mindegy pl, hogy városi lakásban lakik vki, vagy családi házban.

    Anyuéknál a liftbe a mi babakocsink éppen befér, de van ott egy családnak vmi Bergon féle, az nem fér be, csak ha minden alkalommal leszerelik egy kerekét.

    előzmény:
    mercedes30 (10)
    2005-11-12  21:40
  15. 2005. november 12. 21:4412.
    Amúgy felszerelésben Megatoys fun voltam, de amióta a Brendon lett a tulajdonos, már nem a régi.
    Vannak jó kisboltok, ruhában (body, rugi ) én szeretem a Kenguru-t is, de minőségi gyermekruhát elfogadható áron csak nagyon ritkán talál az ember itthon. Sajnos... :-(((
    előzmény:
    mercedes30 (10)
    2005-11-12  21:40
  16. Torolt_felhasznalo_779361
    Torolt_felhasznalo_779361
    2005. november 12. 21:4211.
    Szia!


    Nekünk is 2 kocsink van.

    Egy nagyobb, kényelmesebb Simbaba-Tedy Van márkájú. 40000 forint volt + a hozzá való táska 4000 forint. Sokáig ezt használtuk, nap közben ebben aludt a kisfiam, rengeteg sétát kibírt. A háttámlája 6 pozícióba dönthető. Szélesebb és hosszabb egy átlagos babakocsitól. Nagy "csomagtartója" és nagy fix kerekei vannak. (Rosszabb minőségű utakon is szuper ezzel menni, mert a gödrökben nem akad meg!!!) A tolókarja átfordítható, és annak a résznek magassága is változtatható, ahol tulajdonképpen tolod (ami keresztben van előtted). És jók a fékek (mindkét oldalon van!), mindkét kereket egyszerre zárja. "Bőrönd"-szerűen csukható össze. Tartozékai: lábzsák, "sportkar", amivel nyáriasítható (sportkocsivá alakíthat&oacute a kocsi. És lehet kapni hozzá esővédőt is.
    Viszont baromian nehéz, a buszra egyedül feltenni szinte képtelenség, főleg, ha már nagyobb a gyermek. Így ma már szinte csak akkor használjuk, ha be tudunk gyalogolni a belvárosba valamiért, vagy a környéken sétálunk. Az előbbi azonban ritka, mivel eléggé a város szélén lakunk.

    Tömegközlekedéshez sokáig volt egy olcsó, 3000 forintos (noname, a PLUS-ban árulták tavaly tavasszal) sportkocsink (vagy esernyőkocsink másképp). Tömegközlekedéshez ideális volt, könnyű, kis helyen elfér, viszont a vásárláshoz már legalább egy hátizsákot is kellett vinni. Azonban ahogy nőtt a gyermek, egyre kisebb lett a kocsi, főleg télen, a több ruha miatt nehezebben fért el benne. És a gyermek súlyát is kezdte megérezni a kocsi...

    Tavaly októberben vettem egy Pierre Cardin típusú kocsit 20000 forintért. Tömegközlekedéshez használjuk. A háttámlája 4 pozíciós, a "csomagtartó" is egészen nagy. A kerekei viszonylag kicsik, elöl bolygósíthatók. Viszont csak a jobb minőségű utakon könnyű menni vele, mert a gödrökben könnyen megakadnak. (Talán a rögzített első kerekekkel kevésbé akadós a közlekedés.) Valamivel keskenyebb, mint az elsőként említett babakocsi. A tolókarja fix, és nem állítható. A fékek ezen okból kifolyólag csak hátul találhatók meg, viszont ennek külön-külön fékezhetők a kerekei. Esernyő alakúra csukható össze. Tartozéka: lábzsák. A "nagykocsihoz" vásárolt esővédő ehhez is jó. (Azt hiszem, az esővédők szinte mind egyméretűek.)
    Mint írtam, tömegközlekedéshez használjuk. Könnyített váza van, a 13 kilós (21 hónapos) kisfiammal együtt "felkapom", és már fent is vagyunk a buszon... Nagyon bevált a tömegközlekedéshez!!!

    Ha újrakezdhetném, bizony, "összegyúrnám" a két kocsit. Graco-t vennék, azt, amelyikhez a hordozó is csatlakoztatható (merthogy a hordozónk meg ilyen volt). Bár azt a típusút nem ismerem, de igazából az tetszik. (Azt nem igazán tartozik ide, hogy miért is nem azt vettem meg anno... Nem anyagi okokból.)

    Bp-en ilyen témában nem vagyok ismerős.
    Szolnokon a Ficánka nevű üzleletek tudom ajánlani minden téren. Klassz választék, és első osztályú a kiszolgálás. Nekem ők váltak be.

    Üdv: Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  17. 2005. november 12. 21:4010.
    Jó pár babakocsit kipróbáltunk, és ma már mindenkinek csak azt javasolnám ( nem akarok sznobnak tűnni ), hogy ha másra nem is, de a babakocsira áldozzon. Olyat vegyen, amibe befekteti az újszülött babáját, és 3 évesen ugyanazzal viszi nyaralni. Ezek a kocsik igen drágák, de megérik az árát. Különösen, ha tömegközlekedik is vele az ember.

    Szóval: legyen mélykocsi, de sport is
    legyen kicsire csukható, lehetőleg esernyőre
    Összecsukva álljon meg a lábán
    egy kézzel lehessen nyitni
    nagyon könnyű legyen
    legyen nagy bevásárlókosara
    legyen játszótálcája amikor már ül a baba
    legyen fül a táskának a tolókaron
    legyen cumisüveg tartója
    autósoknak: legyen hozzá bébihordó, ami egyenesen a vázra csatlakoztatható

    Szóval én a következő gyermekemnél ezek közül (illetve az akkori tesóik közül ) fogok választani, mert annyit kínlódtam már a babakocsikkal, hogy megtanultam egy életre: nem ezen kellett volna spórolnom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  18. 2005. november 12. 21:359.
    még annyit hogy akár az első akár a hátsó kerekei is bolygósíthatóak és külön-külön fékezhetőek, így ha átfordítod a tolókart változtathatod hogy melyik legyen bolygó vagy fix.
    előzmény:
    birek2 (7)
    2005-11-12  21:32
  19. 2005. november 12. 21:328.
    bocsi a kivastagításért, nekem olyan bénán működik a szövegszerkesztés itt az nlc-n.
    előzmény:
    reli (6)
    2005-11-12  21:31
  20. 2005. november 12. 21:327.

    sok mindentől függ hogy kinek milyen babakocsi vált be, milyenek a terepviszonyok amerre sétálni fognak, bkv-val jár vagy kocsival, stb... mi peg perego venezia-t vettünk és nagyon örülök a mai napig hogy ezt választottuk bár nem olcsó. immáron 11 hónapja használjuk és nagyon bevált. annak ellenére hogy nem nagyok a kerekei akár a földes utcákon is simán tudunk sétálni, könnyű, még a 11 hós fiammal is tudok lépcsőzni vele néhány fokot, 1 mozdulattal össze tudom csukni és a legkisebb csomagtartóba is belefér, teljesen vizszintesre dönthető a háttámlája, átfordítható a tolókar. ez utóbbi nagyon jó dolog napsütésben, szélben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  21. 2005. november 12. 21:316.
    Nekünk most Graco Mirage van, ami régebbi fajta. Szeretem, mert kényelmesen ül/fekszik benne a lányom, jó nagy a pakolórész alul. Viszonylag könnyű, a bkv-zás is elmegy.
    Viszont újszülöttkortól csak vízszintesig fektethető babakocsit ajánlok, mert az egészen pici babák gerincének árthat a majdnem vízszintesig fektethető babakocsi - elég sokat árulnak így.
    Fontos, hogy milyen kiegészítőket[b/] lehet hozzá kapni, vagy alapból jár. Ha őszi/téli baba, akkor jó meleg lábzsák[b/], vagy bekapcsolható bundazsák. Esővédő, pelenkázótáska[b/] - bár ezt nem muszáj a kocsi típusában venni, mert azok méregdrágák. Napernyő[b/] még, ami jól jöhet. Nekem nagyon hasznos volt a kukucskáló[b/] a kupolán át, nem kellett állandóan megállnom, ha meg akartam nézni, mi újság vele.
    A változtatható tolási irány[b/] szuper találmány, de a régi kocsinál csak az eredeti első kerék volt bolygósítható, ezért aztán amikor fordítottam az irányon, akkor azok hátulra kerültek, ami teljesen más tolási technikát igényel - ez nekem nehezen ment. Ráadásul a bolygósítható kerekek dupla kereket voltak, és ha hátulra kerültek, akkor állandóan bele botlottam, mert közelebbre is esett, meg kisebb volt a hely, ahová léphettem.

    Mindenképpen ki kell próbálni a boltban minden funkcióját úgy, hogy egy közepesen nehéz táskát is beletesztek "baba" gyanánt, mert úgy derül ki, hogy milyen megemelni, tolni, átfordítani a tolókart, kivenni, betenni, becsatolni, kicsatolni, lefékezni, stb. Az ergonómikus kialakítású fogantyú[b/] is ok, de a kocsit így nem lehet 1 kézzel tolni, mert eloldalaz. Viszont sokszor van, hogy fagyizunk, ernyőt tartunk, eszünk, stb, és szükség van a másik kézre is.

    A Soroksári úti Megatoysban tényleg sokféle babakocsi kapható, még több egyéb babafelszerelés. Baba ruhákból nekem az Árkádbeli 2-3 bababolt jött be, de a legjobban az, ahol szín szerint vannak szétválogatva ruhák. Szépek, jók, nem olyan borsos áron vannak, könnyű megtalálni, amit szeretnél.

    Most ennyi jutott eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  22. 2005. november 12. 21:245.

    Szép estét!

    Cam vagy Neonato kocsikkal van valakinek tapasztalata?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. november 12. 21:174.

    Szia!

    Tapasztalatot még nem tudok írni, mert a baba várhatóan csak jövő hét végén érkezik, de már megvettük a babakocsit. Van itt nem messze egy Brumi-Maci nevű bababolt a Mester utcában, szerintem tök jó a választék (persze nem Megatoys), és nem drága. Na, szóval a következő babakocsit sikerült vásárolnunk: Pierre Cardin, kétfunkciós, 7.5 kiló, átfordítható a tolókar, változtatható a magassága, három fokozatban dönthető a támla, bolyókerekes, de rögzíthető is a kerék, adtak hozzá lábzsákot és esővédőt, 27e volt, szerintem jó vétel. Van honlapjuk is, holnap felnézek, és ha érdekel, beírom a linkjét, szerintem jó kis bababolt, és nem olyan drága.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  24. Torolt_felhasznalo_111648
    Torolt_felhasznalo_111648
    2005. november 12. 21:123.

    Kedves kismamák!Biztosan használtok babakocsit,jártok bababoltokba!Segítsünk kicsit egymásnak!Jó és rossz tapasztalatainkat is megoszthatjuk a többiekkel!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2005. november 12. 21:112.

    Szia! BéBé Go 2 funkciós babakocsink volt kb. 10 hónapig (tömegközlekedéshez nem igazán alkalmas, nehéz, valamint -mint később kiderült- ülő pozícióban nem túl kényelmes: nagyon merev a háttámla és rövid az ülőrész). Ekkor váltottunk Peg Perego Aria-ra - ezt nagyon szeretem, kb. 5 kg, kényelmes a babának, könnyű vele mozogni. A lányom 2 éves elmúlt, de még mindig bele tudom ültetni, ha muszáj. Ha még egyszer kezdeném, már újszülött kortól Peregot vennék - drága, de megéri.

    Jó bababolt? Mária Nagy-és Kisker., XIII. Visegrádi utca, babakocsiban jó a Brendon és a Mega Toys is. Ruhát szívesen veszek a C&A-ban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top