Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitiligo

zsuzsa9
Létrehozva: 2002. május 20. 18:57
Sziasztok! Sajnos most már én is csatlakozom a vitiligósok táborához. Az elmúlt évben jelentek meg az első foltjaim, akkor a felkeresett bőrgyógyászok azt mondták, ez nem vitiligó. Most tavasszal kiderült, hogy mégis az. A góckutatáson túlvagyok, eddig minden negatív. A MELADININA nevű francia gyógyszert elkezdtem szedni, de már abba is hagytam, mert az arcomon májfoltszerű elváltozások jelentkezdtek. A bőrgyógyászom egyelőre semmit nem mond, kérlek segítsetek! Bármilyen információ, cím érdekel! Mindent megadok érte, csak gyógyuljak meg!
  1. 2002. szeptember 17. 18:30126.
    Ne menj el Messier Te sem a topicról! Olyan, mintha dühös lennél mindenkire, amiért ilyen betegséged lett, aztán ppp közel volt és még egy kicsit bele is ment a szóváltásba és minden dühöd rajta töltöd ki. Ne tedd. . .
    Mondjam azt, hogy van nekünk elég bajunk, nem kell, hogy ilyen veszekedésbe keveredjünk.
    Ne kell ppp-re haragudni, mert nem oldja meg a problémánkat, már az is jó volt, hogy visszajárt hozzánk, -hozzánk vitiligósokhoz! Lehet, hogy neked nem változott a kapcsolatod az emberekkel, ugyanúgy teremtesz új ismeretségeket, barátságokat, de nekem meredeken zuhant az önbizalmam a foltok után. Talán ezért is becsülöm, ha vki beszél velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. szeptember 17. 14:02125.
    Nem adom fel, Hamkrisz, csak nem itt akarom folytatni. Ppp korábban említette, hogy a fórumról többen magánlevelekben kérték, hogy maradjon, amikor először el akart menni. Tőlem nem kérte senki, ráadásul én jöttem ide később. Nem akarok senkit kitúrni a helyéről, nem akarok kiutálni senkit, és megfosztani sem szeretnék senkit ppp-től. De az már többször kiderült, hogy ppp nem téged, nem Lillarékát, nem a többieket nem tudja elviselni, hanem engem. Én pedig hasonló húzásokra hasonlóan reagáltam mindig is, és most sem gondolom, hogy szó nélkül kellett volna hagynom ezt. Ha pedig semmi sem változik akkor a fórum egy idő után arról szólna, hogy én csapkodom az asztalt, ppp meg duzzog. Ha elmegy, akkor meg úgy néz ki, hogy kitúrtam innen. De nagy az internet, van még hely ilyen beszélgetésre máshol is, ráadásul van telefonom, e-mailem, szívesen megadom neked is, másnak is, és tudunk keresgélni ezután is. Szó sincs róla, hogy föladnám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 17. 13:23124.
    Szerintem ennek az egész cécónak semmi értelme! Nem kell megsértődni, és senkinek elmenni! Inkább koncentráljunk a fórum nevére!!!! Ha szeretne egy kicsit is segíteni ppp úgyis elmondja, ha meg nem, akkor hallgat. Attól nem kellene tényleg senkit elriasztani a hülyeségek boncolgatásával! Akárki is ez a ppp (lehet, h. nem az, akinek mondja magát)tök mindegy!!! Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, mert tényleg nem maradunk a fórumban. Akkor hol keressek most újabb vitiligos partnereket? Kivel cseréljük ki a tapasztalatokat? Hm? És hogyan fogunk így meggyógyulni? Te tényleg ilyen könnyen feladnád Messier?
    előzmény:
    Messier (123)
     
  4. 2002. szeptember 17. 12:14123.
    Sajnálom, hogy ez lett belőle, és sajnálom, hogy ppp még mindig úgy érzi, akkor hibázott, amikor visszajött, nem amikor bezsongatott a kezelési lehetőségekkel. Direkt visszanéztem a korábbi hozzászólásokat, ppp 2002-07-21 19:59 hozzászólásában három mondatban együtt van minden:
    "Gyorsat is tudok, meg kíméleteset is (ti. bőrvilágosító eljárást), csak a kettőt együtt sajnos nem. Végigolvastam viszont a vitiligoról megjelent cikkeket az utóbbi évekből. Két új érdekes kezelési próbálkozást is találtam. "
    Később pedig ezt:
    "A kíméletlen lényegében az, amit Te is említettél. A kíméletesebbek meg olyan lassúak, hogy egyszerűbb, ha megvárod, míg magától világosodik. Az egyébként említett kezelések a már ismert kezelések módosításai, úgyis orvos kell hozzá, nem hiszem, hogy érdemes lenne itt részletesen leírni. "
    ppp 2002-07-25 00:40-ben pedig:
    "A PUVA kezelés (amiről valószínűleg szó van) jelenleg a leghatásosabbnak tartott kezelés. Nekem kezd olyan benyomásom lenni az elmúlt évek tapasztalata alapján, hogy van egyszerűbb, és majdnem ugyanilyen hatásos kezelés, de most ebbe nem mennék bele. "

    Gondoltam rá, hogy megkérdezem: Mondjátok már meg ti, hogy most én vagyok a hülye, amikor nem tartom tisztességes eljárásnak ezt a mézesmadzaghúzogatást? Benneteket ez nem zavar?
    (Nem tudom elégszer elmondani: nem arról van szó, hogy regényeket vártam volna, csak két tömör mondatot, vagy folyóiratcímet, vagy webcímet, ahol ezekről olvasni lehet, és többször, újra meg újra szépen rákérdeztem, míg végül torkig lettem. ) Szóval arra gondoltam: megkérdezlek benneteket, de értem én: azért nem szólaltatok meg eddig sem, mert nincs kedvetek belefolyni egy ilyen veszekedésbe és ez érthető is. Azt pedig nem akarom, hogy megfosszalak benneteket a fórum egyetlen szakemberétől, mert akármilyen soványan is, de mégiscsak bővebben csorgatta nektek az információkat, mint én tudnám valaha is. Nem tudom, miért nem lett volna egyszerűbb válaszolnia két rövid mondatban már két hónappal ezelőtt - vagyis persze, sejtem, de. . . - Na, mindegy. Ha nem tudunk szót érteni, ő pedig nem hajlandó itt maradni ha én itt vagyok, ráadásul még kérdezni, horribile dictu bepöccenni is képes vagyok, akkor mégiscsak egyszerűbb, ha én húzok el. Ha most azt mondjátok, hogy "jól elüldöztem, aztán lelépek én is", arra hadd válaszoljak annyit: nem ez volt a célom, reméltem, hogy a végén azt fogja mondani: "Bocs, tényleg nem volt teljesen frankó amit csináltam; egyikről olvashatsz itt, másikról ott, én meg azt találtam ki, hogy. . . " Ám ha ő is, és ti is úgy érzitek, hogy mégiscsak frankó volt, amit csinált, akkor én vagyok az, aki kilóg a csapatból és nem gond, én nem fogok duzzogni, veszem én a kalapom. Küldjetek pppnek privát levelek, úgyis itt kolbászol más fórumokban is, vissza fog jönni, ha megmondjátok meg neki, hogy én már nem vagyok itt.
    Szurkolok nektek!
    M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ppp
    ppp
    2002. szeptember 16. 19:23122.
    Az általam említett kezelés eddigi ismert kezelések javítása, kombinálása. Úgy láttam, hogy ennek a részletezése már túlmegy egy internetes fórum keretein. Hibáztam, amikor legutóbbi kijelentésem ellenére visszatértem. További kellemes beszélgetést.
    előzmény:
    Messier (121)
     
  6. 2002. szeptember 16. 12:58121.
    Én meg azt gondolom, hogy aki elolvassa a korábbi hozzászólásaimat, pláne, ha még a két vagy három hónappal ezelőtti magánlevelezésünket is elolvasná, arra is rájönne, hogy mit gondoltam akkor, meg mit gondolok most a dolgaidról, jelesül arról, amikor képes vagy az ember orra előtt elhúzni a mézes madzagot, aztán (röhögve) odébb állni. Nem volt kétségem afelől, hogy olvasni van időd a fórumot, csak megszólalni nem akarsz. És mivel most is el fogod olvasni, kíváncsi vagyok, hogy hajlandó vagy-e válaszolni arra a kérdésemre, hogy:
    Te, aki állandóan orvosetikai kérdéseket feszegettél, azt hogyan egyezteted össze az erkölcsi érzékeddel, amikor beharangozol két új kezelést, amiről olvastál, meg a harmadikat, amit te hoztál össze a kettő kombinálásával, aztán az ismét reménykedni kezdő beteget ott hagyod egy szó nélkül?
    Nem azt mondod, hogy "Hosszú leírni, de itt meg itt megtalálod, olvasd el!", meg nem azt mondod hogy "Bocs, rájöttem, ez mégiscsak hülyeség", és még csak azt sem mondod, hogy "Te már nem vagy haver, dögölj meg, neked nem árulom el", hanem csak hallgatsz és bünteted az egész fórumot, mert éppenséggel nem tetszik, ha meg merem mondani, hogy szerintem nincs egészen rendjén, amit művelsz. Bár többször rákérdeztem, de biztosan nem fogok pitizni neked, hogy áruld már el a titkaidat (ha van egyáltalán mit elárulnod). Még egyszer mondom: itt vannak a fórumban a korábbi hozzászólásaim is az egész internetes világ számára elérhetően, aki akarja, eldöntheti, hogy azzal kezdődött-e ez a történet, hogy én mondvacsinált ürüggyel a szegény, jóindulatú orvos nyakának estem.
    Szóval ha már annyira ki vagy bukva az "ukrán csodagyógyászokra", áruld el azt is, légy szíves, hogy amit te tettél, az mennyiben különbözik attól, amit állítólag ők tesznek? Ja! Hogy ők főállásban pénzért, te meg szabadidődben, karitatív módon ingyen csinálsz hülyét belőlünk?
    előzmény:
    ppp (120)
     
  7. ppp
    ppp
    2002. szeptember 16. 07:23120.
    Ha valaki figyelmesen elolvassa a hozzászólásodat, nagyjából sejti, miért nem járok ide sűrűn. Míg magadra nézve elmondod, hogy sok a dolgod, így a SAJÁT problémáddal nincs időd többet foglalkozni, rólam rögtön feltételezed, azért nem foglalkozom a TE problémáddal, mert az a baj, hogy "nem nézünk fel tátott szájjal a doktor úrra". És utána célzást is teszel, hogy "az orvosok gyakran kurvára el vannak szállva maguktól". Miután órákat töltöttem el itt korábban a hozzászólások elolvasásával és próbáltam válaszolni is, nem hiszem, hogy ilyen célzásokat érdemlek. (és általában az orvosok sem - melyik ügyvéd, közgazdász, autószerelő vállalná, hogy órákat tölt ingyen tanácsok osztogatásával?) Egy válasz megírása néha sok időt vesz igénybe, mert bár azt tudom, hogy mi az, ami működik, de azt, hogy mi mindent próbáltak ki, ami hatástalannak bizonyult, annak nekem is utána kell néznem. Ennek ellenére szívesen fogok válaszolni (most október 7-ig nem lesz időm), de egy másik fórumban, ahol moderálva van a hozzászólások hossza. Eddig is több félreértés volt abból, hogy már nem lehetett követni, hogy ki melyik részhez szól hozzá.
    előzmény:
    Messier (119)
     
  8. 2002. szeptember 15. 17:24119.
    Nézd, Hamkrisz, én "nagy exvegyész" létem ellenére nagyon keveset tudok erről az egészről. Ppp, ha igaz szakértő a témában, de valami miatt nagyon sovány infokat adott. Én is rákérdeztem nála hasonlókra (pl. hogy a vitiligo során csak a melanin - a bőr színanyaga - pusztul-e el, vagy a mindenestől a melanociták - azok a hámsejtek, amik ezt a színanyagot termelik. Meg azt is kérdeztem, hogy a melanociták miben különböznek a többi bőrsejttől. Előbbire nem válaszolt, utóbbira azt mondta "A melanociták sokmindenben különböznek a hámsejtektől". Na tessék! Sokszor arra gondolok, azért lépett le, mert túl sokat kérdezgettünk és nem néztünk föl elég kerek szemekkel és tátott szájjal a doktor úrra. (Az orvosok sajnos nagyon gyakran kurvára el vannak szállva maguktól - de ez egy másik történet. ) Azt kell mondjam, Hamkrisz, hogy nem tudom. Nagyon jó lenne, ha volna köztünk valaki, aki pontosan el tudná mondani, hogy miként működik a bőr, hogyan termelődik a melanin és mi az, amit a vitiligoról biztosan lehet tudni. Innen lehetne tovább gondolkozni. De én ezeket a dolgokat nem tudom. Ha végleg magunkra maradunk, muszáj lesz végigbogarászni a netet, beülni könyvtárakba, végigolvasni orvosi szakfolyóiratokat, de ez rengeteg munka annak, akinek ez nem a szakmája. Én, mint természettudományos érdeklődésű ürge szívesen olvasgatnék ilyeneket, de pillanatnyilag piszkosul el vagyok havazva a munkámmal meg minden egyébbel is és most egyszerűen nincs erre időm. Keríteni kellene egy lelkiismeretes dokit, aki ért hozzá és elmesélné nekünk ezeket a dolgokat, lehetőleg nem magas lóról. Én nem vagyok penicillinérzékeny, de különböző dolgok is kiválthatják ugyanazt a hatást, ez nem jelent semmit. És még azt sem tudhatjuk, hogy a vitiligo valójában egy betegséget takar-e. Bőven elképzelhető, hogy két, vagy akár több különböző betegség is van, aminek ez a pigmentelhalás a tünete. Szóval nem tudom, Hamkrisz. Bár tudnám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 13. 09:57118.
    Messier! Tudod mi jutott eszembe? Mesélte a körzeti orvosom, hogy volt egy betege, aki penicillin injekciót kapott, de allergiás volt rá, és teljesen kifehéredett. Szóval albinó lett. Te mit szólsz ehhez nagy vegyész létedre? Bocsi, exvegyész! Én is érzékeny vagyok a penicillin készítményekre!!! Mi a csuda lehet abban, ami "megeszi" a festéket? Nem lehet, hogy vmi hiányzik a szervezetünkből, vagy ilyesmi?
    előzmény:
    Messier (115)
     
  10. 2002. szeptember 12. 16:17117.
    Azt hiszem én maradok csak a Forumban. Győrben és környékén ki lakik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 12. 14:33116.
    Én is pont erre lettem volna kíváncsi, hogy hova a csudába tünt? Engem is érdekelt volna, hogy mi az ő "trutyija"!
    előzmény:
    Messier (115)
     
  12. 2002. szeptember 12. 13:30115.
    Én viszont kéthetente járni fogok Miskolcra. A környékbeliekkel majd tartunk kihelyezett kormányüléseket. :o)
    Ha jól számolom, eddig négyen vagyunk. Még ppp is lelépett (mert a végén még el kellett volna árulnia, milyen két új kezelésről olvasott :o) Valaki kapcsolatban van még vele privát levelezésben, vagy máshogy? Valakinek elárulta, hogy mi ez a két kezelés? Nekem azt mondta, hogy keres önként jelentkezőt egy új kezelésre, de miután megkérdeztem, hogy mégis miről van szó, soha többet nem volt hajlandó egy szót se szólni róla. Nektek se mondott semmit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 12. 08:24114.
    Nos, először is az ismerőseim: hát róluk csak közvetve tudok! Van egy idióta bőrgyógyim, aki mesélte, hogy egy srácnak spontán elmúlt kb. 6- 7 év alatt. Ezt nem tudom pontosan. Megkezdte az egyetemet, és akkor még erősen vitiligós volt, de mire végzett, hogy vagy hogy nem, azt senki sem tudja, de elmúlt. A másik "ismerős" egy nő. Róla a közös kozmetikusunk által szereztem tudomást. Neki a szeme körül volt, (lehet, hogy véletlen, de kb. egy éven keresztül fájt a füle, és akkoriban szinte minden nap infralámpázott), és évek múltán neki is elmúlt. (Nem is olyan túl régen. Először csak pöttyös lett, de most már nem is látszanak a foltjai. ) Vele egyelőre annak is örülnék, ha nekem sikerülne összefutni.
    A fogamzásgátló! Hát lehet! Pont emiatt is nem akarta szedni! Viszont télen sajnos elkezdtem szedni, erre most tavasszal már a nyakamon is totál elterjedt! Igaz a szemem körül vagy 6 éve kezdődött, de most ez a tavasz teljesen betett. Ezer apró folt lett rajtam (kivéve a nyakam, mert az borzasztó nagy). Szóval vmi hormonális oka elvileg lehet. És ezt már sok embertől hallottam. Igen, hát Pest az Nekem sincs túl közel, ugyanis miskolci vagyok!
    előzmény:
    Messier (113)
     
  14. 2002. szeptember 11. 20:36113.
    Őszintén: erre nem gondoltam. Hát bocs! De egyelőre örülnék, ha minél többen lennének, akik legalább itt a fórumban jelentkeznek.
    A fogamzásgátlóval egyébként nem biztos, hogy rossz helyen kaparásztok. Sokan gyanakodnak valami hormonális okra, éppen, mert gyakran jelenik meg a vitiligo nemi érés vagy szülés környékén.
    előzmény:
    Lillaréka (112)
     
  15. 2002. szeptember 11. 20:17112.
    Remélem most már gyakrabban tudok jönni. ADSL biztos müködni fog!
    . . Messier! Mi van azzal aki nem Budapesti? Az hogyan ül le egy sör mellé?? A régebbi látogatok közül tudom hogy van aki néhány száz Km-re lakik a Fővárostól. Én is vagy 120 Km-re. Elég nehéz ezt igy megszervezni. Én azért is örültem ennek a Fórumnak, mert igy látom nem vagyok egyedül. Elég nehéz volt, mert a környezetemben senki sincs igy. . . . 1dia!!!! Te gondoltál a fogamzásgátlóra?? Én Cilestet szedek, ami nőgyogyilag jó. De ki tudja az nem csinál-e ilyet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. szeptember 11. 14:32111.
    Olyan aranyos ez a "Csináljunk már valamit!!!!!!!!!!!!!". :o) Jót mosolyogtam rajta (de remélem nem haragszol ezért, Hamkrisz! - most éppen kicsit parás vagyok, mert váltottam egypár emilt valakivel az imént, és vérig sértődött vmi tök ártatlan dolgon).
    Szóval: szerintem névsorolvasást kellene tartani mindenekelőtt, hogy tudjuk, hányan olvassuk még a fórumot, illetve hogy kinek van olyan ismerőse, akivel fel lehetne venni a kapcsolatot, aztán egyszer le kellene már ülnünk egy sör mellé. Nagyon hepi lennék, ha tudnánk találni gyógyult vitiligósokat - azt hiszem, Hamkrisznak van két ilyen ismerőse, ugye? Szerintem össze kéne gyűjteni az élettörténeteket és összeállítani egy kérdőívet, amiből esetleg kiderülhetne, hogy van-e vmi közös az életvitelünkben. A magam részéről nagyon sokmindenre gondoltam már, pl. én vegetáriánus vagyok, de anyám meg a nagynéném húst hússal eszik. Nem sokkal azután jelentek meg a foltjaim, hogy új lakásba költöztünk, de anyám és a nagynéni ezer éve ugyanott laknak. De nemigen lehet mindent végigbeszélni itt. Van kedvetek egy összeröffenéshez?
    Hadd kérjek meg mindenkit, aki jár még ide a fórumra, hogy írjon be legalább egy "jelent"-t, hogy tudjuk, hányan vagyunk. Ha ismertek más érdeklődőt, írjátok be azt is léccilécci! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (110)
     
  17. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 11. 13:30110.
    Ilyen elkeserítő dolgokat ne írjatok már! És mi történik ha kijön egy pattanás az arcodon és magadnak megműtöd? Aztán ott is kifehéredsz? Ez borzasztó!!!
    Csináljunk már valamit!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799037 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_799037
    Torolt_felhasznalo_799037
    2002. szeptember 11. 12:41109.
    Sziasztok!
    A foltok megjelenésére vonatkozóan az én esetemben a következőket tudom leírni. Nálam a kézfejemen kezdődött, de közel egyszerre megjelentek a foltok a végbelem és a nemiszervem környékén is. Ez valami tragédia számomra mert állandóan azon gondolkodom, mi lesz ha partnerváltásra kerül a sor. Az illető hogy viseli majd a "dalmata pöttyöket"?! A mellbimbómon is van néhány fehér folt.
    Később aztán a lábfejemen, az arcomon a szemem környékén, az szám körül is előjöttek a foltok. A könyököm teljesen fehér, valamint akárhol megsérül a bőröm (karcolás, beütés, stb) soha többé nem lesz már szine. Legutóbb mikor egy faág alatt bújtam át megütöttem a gerincemet azóta ott is fehér a bőröm. Természetesen a foltok a sebgyógyulás után lassan ám de kitartóan növekedni kezdenek.
    Nálam is a gyerekszülés után , illetve a terhesség alatt kezdődött a betegség, ennek már öt éve, azóta folyamatosan nőnek a foltjaim.
    előzmény:
    Messier (107)
     
  19. 2002. szeptember 10. 10:26108.
    Sziasztok! Bocs hogy ennyi időre eltüntem! tudjátok iskolakezdés!!! Szoval nekem tavasszal jöttek mindig új foltok, és ezek őszig növekedtek. A majdnem teljesen fehéren is segit ez a trutyi?? . . . A foltok az első két három évben csak a kézfejemen voltak aztán egy nagyobb folt lett a lábamon, majd ugy öt éve a 3. gyermekem születése után szinte rohamszerüen terjedt el az egész testemen. kb két éve szinte teljesen fehér vagyok. Szoval az első 4-5 évben elég lassan terjedt. Talán akkor még meg lehetett volna állitani??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. szeptember 6. 14:09107.
    Nekem is eszembe jutott még valami: Korábban valaki azt mondta, hogy nem tavasszal jelennek meg a foltok, csak akkor vesszük észre, mert elkezdünk barnulni. Ez szerintem csak azért sántít egy kicsit, mert ahhoz majdnem albínónak kellene lenni, hogy ne vegyük észre télen a foltokat. Mint már mondtam, nekem elég világos a bőröm, de még ezen is rögtön észreveszem, ha megjelenik egy folt, nem kell hozzá napoznom. Akinek egy icipicit sötétebb a bőre, mint az egyém, az meg gondolom pláne észreveszi.
    Ha már én így kiadtam magam, akkor ti is elmondhatnátok, hogy hol vagytok foltosak és milyen gyorsan terjed(t)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (105)
     
  21. 2002. szeptember 6. 14:03106.
    37
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (104)
     
  22. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 6. 13:01105.
    Ja, majd elfelejtem! Úgy látszik ez a tavasz mindenkinek betett vitiligo terén!!!!!! A fenébe is!!!
    Ismét észrevettem egy foltot én is magamon! Az idén kb. ötödik!!!!
    előzmény:
    Messier (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 6. 12:57104.
    De hány éves vagy?
    előzmény:
    Messier (103)
     
  24. 2002. szeptember 6. 11:37103.
    Nekem kb. 6-7 éve jelentek meg a csuklómon és a kézfejemen, de csak később derült ki, hogy máshol is vannak, ahol az ember magának nem biztos, hogy észreveszi. (Hogy ne szemérmeskedjek nagyon: végbél környéken, és gyanús, hogy ott már korábban voltak, mint a kezemen. )
    Az anyai családomban van még két vitiligós, az egyik éppen az anyám (neki pár hónapja jelent meg, idén tavasszal, amikor nekem piszkosul elkezdett terjedni) és a nagynéném (anyám húga), neki kb. akkor jött, amikor nekem, és nálunk tipikus ez a végbél-környéki terjedés is. Az én vitiligóm évekig beérte pár nagyobb folttal a csuklómon, szerencsére alul, amit egyébként sem nagyon ér a nap, és a kézfejemen néhány kisebbel, amik pedig a méretük miatt nem nagyon voltak feltűnőek. Alapból elég világos a bőröm, tehát ha nem megyek napra ez a néhány folt nem igazán feltűnő. De idén tavasszal rohadtul szétterjedt: megjelent az államon, bal hónaljban, később vettem észre, hogy a hasamon is, a nyakamtól lefelé ezer kisebb-nagyobb folt jött elő, sőt van már a lábamon is.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Az Aloe Verát mindenre ajánlják, ez egyfajta csodaszernek minősül, ráadásul MLM-ben terjesztik és mivel a terjesztőknek komoly hasznuk van az eladásból, szemrebbenés nélkül hazudnak bármit, amivel rávesznek, hogy megvedd, pont úgy, mint az Amway-esek. Ettől persze, még lehet jó, a trutyijuk, de én két ürgét végighallgattam Aloe Verát dicsérni és mint a biológiához nem teljesen hülye ex-vegyész csak mosolyogtam a bajszom alatt: ritkán hall az ember annyi ökörséget, amennyit ezek összehordtak. Mondom mégegyszer: ettől még lehet jó a trutyi, de ajánlom: legyetek óvatosak és ne költsétek ilyesmire az összes lakásvásárlásra félretett pénzeteket! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732059 (100)
     
  25. Torolt_felhasznalo_732059
    Torolt_felhasznalo_732059
    2002. szeptember 6. 07:16102.
    Ezt már nekem is ajánlották. Állítólag 1000-ből egy ember allergiás rá, és sajnos nekem sikerült. Másnapra úgy bedagadt a szemem és az egész arcom, h. öröm volt nézni, úgyh. nem sikerült megtudnom, h. vitiligóra tényleg jó e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441797 (101)
     

Címlap

top