Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Festőművészek figyelem!

Torolt_felhasznalo_992557
Torolt_felhasznalo_992557
Létrehozva: 2003. január 15. 22:37
Halló hivatásos és nem hivatásos festö müvészek! Halló kedves „sorstársak“ Abban a reményben kezdeményezem ezt a témakört, hogy nagyon sok jelentkezö lesz! Tapasztalatcsere, ötletek, szakmai tanácsadás az interneten. Én 54 éves vagyok, nem hivatásos csak Hobby-müvész, aki a megváltozott körülmények miatt ara kényszerül, hogy hivatásává váljon az eddigi kedvtelése. Eddig még egy képet sem sikerült eladnom. Egy kiállításig sem jutottam el. Ízlések és pofonok különbözöek, de bízom benne, hogy kitartásom gyümölcseként egy kis dicsöséget arathatok valamikor. (Ha lesz idöm kivárni. :-) )
Van köztetek hasonló érdeklödési körü és hasonló problémával küzdö? Akkor jelentkezzetek!
  1. 2003. január 19. 04:2051.
    Most olvasom itt magamat is!!! Minden muveszet kedvelotol elnezest, Michelangelot azert kevertem GG topicjaba mert az altalam nagyrabecsult zsenialis muvesz is a homoszexualisok taboraba tartozik, es mint ilyen GG ellensege. De milyen szegeny lenne a vilag, ha nem tudott volna alkotni az ilyen szuklatokoru barmok miatt, mint GG.
    Nincs ilyen besorolas, hogy valodi festo es giccs festo. nagyon sok ma mar nagyra becsult es idejeben fel nem ismert muvesz halt meg szegenyen, mert a maga koraban ilyen okrok huztak le, mint az emlitett ur.
    A muveszet szabad, es senki es semmi sem szabhat lexikalis hatarokat, mert abban a pillanatban elveszti a varazsat, es megszunt muveszette lenni.
    es tenyleg ide lehetne akkor sorolni a GG altal felsorolt indoko alapjan semmibe vett szurrealistakat, impresszionistakat, dadaistakat. . es meg sorolhatnam. Nekem a szecesszio tunik giccsesnek, aminek hires muve a Kecskemeti Cifra Palota. de attol meg a szecesszio altalam nagyra tisztelt muveszeti ag.
    Ellenben egyaltalan nincs bennem tisztelet GG irant. Most mar egy csepp sem.
    Maysusi!!! Ha ilyen emberek nem lennenek mint te, akkor megszunne a festeszet, kepzomuveszet, hiszen senki sem a sikerrel kezdi!!!
    Sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 19. 03:5750.
    Egyszeruen nem ertem. . . GG-t.
    A muveszet nem mas, mint a muvesz kifejezo eszkoze. Ha a lexikonokbol akarnank a
    kepzomuveszetet megmagyarazni, az olyan, mintha zenet akarnank konyvbol olvasni. .
    A kepek csodaszepek!!!! Egyebkent nem tudom GG a szurrealistakat hova sorolna, hiszen azok is belulrol festenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 19. 02:2349.
    meysusi!
    gyonyoruek a kepeid. . . . . . . . . es a szineid. . . . . hmmmmmm. . . . . . a szenrajzok. . . . . . . . . . ňňňňňňňňňňňňňňňň
    (na most ez egy mentalis orgazmus volt:-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (46)
     
  4. 2003. január 18. 23:3048.
    szia
    tekintve hogy en is hasonlo dolgokban tustenkedek, nezek neked itt is van nehany jo kis kiado
    szerintem ha csinalsz egy viragoskonyvet, hozzaolvasol egy kisse a szimbolikahoz, es vkivel, aki pl ir egy szoveget, olyat tudsz csinalni, amiot orommel fognak nezni az emberek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 18. 20:1947.
    :-))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911825 (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 18. 20:1146.
    Jaj de aranyos vagy! Holnap csinálom az újabb CD-t a virágaimmal. Különbözö feliratokkal meg anélkül. Jövö héten meg járok könyvesboltokba. Söt a fotós üzletbe is hátha . . . . . :-)))
    előzmény:
    chouette (43)
     
  7. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 18. 20:0645.
    Jaj de jó, nem tudtam hogy közben látogatók is érkeztek! :-)) Most meg lemaradtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_911825
    Torolt_felhasznalo_911825
    2003. január 18. 18:5744.
    Ezek után nagyon szeretném GG galériáját látni, had nézzük meg milyen a nem "giccs"
    előzmény:
    chouette (43)
     
  9. 2003. január 18. 18:5043.
    jo estet minden erre jaronak
    szerintem a legiveszely elmult, nem valoszinu hogy ujabb tamadas jonnene a napokban, ha igen, akkor meg ellent kell allni

    jo lenne ujra felvenni az elejtett fonalat,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 18. 00:2942.
    fel a fejjel
    nem kell igy beszelni
    az illeto gege ahogy megalt valami mozgast, azonnal raharap, hogy az altala velt igazsagot hirdesse
    aztan elmulik a dolog, mar azert is, mert a fizikai koraltok, szerencsere elteznek
    addigis joejt es holnap okosabb a amnal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 17. 22:4441.
    AZ EZ UTŔN JÖVÖKNEK!
    Ne haragudjatok ezért az elöre nem látott "balesetért" Piviben megtaláltok, nem vesztem el. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 17. 12:2540.
    Nagyon sajnálom, hogy ilyen útra tévedt a topicom, hiszen ettöl valahogy mást vártam. Még belekopírozom, hogy kezdtem el:
    Halló hivatásos és nem hivatásos festö müvészek! Halló kedves "sorstársak" Abban a reményben kezdeményezem ezt a témakört, hogy nagyon sok jelentkezö lesz! Tapasztalatcsere, ötletek, szakmai tanácsadás az interneten. Én 54 éves vagyok, nem hivatásos csak Hobby-müvész, aki a megváltozott körülmények miatt arra kényszerül, hogy hivatásává váljon az eddigi kedvtelése. Eddig még egy képet sem sikerült eladnom. Egy kiállításig sem jutottam el. Ízlések és pofonok különbözöek, de bízom benne, hogy kitartásom gyümölcseként egy kis dicsöséget arathatok valamikor. (Ha lesz idöm kivárni. :-) )
    Van köztetek hasonló érdeklödési körü és hasonló problémával küzdö? Akkor jelentkezzetek!
    Nem tudom Gé-Gábor, hogy Te miért érezted úgy, hogy itt a helyed. Ha valakit csak lebecsmérelni akarsz, kérlek változtass topicot. Van olyan is, hogy "Dühöngö Harmincasok" vagy valami ilyesmi. Ha kérdésimre nem tudsz válaszolni, akkor megköszönöm eddigi közremüködésedet, de így itt semmi keresnivalód! Volt olyan témakör, hogy Müvész(et)ek. Valószínüleg ott is a Te kezed nyomaként lett a múltté. Ha csupán müvészetröl akarsz vitatkozni, nyiss egyet magadnak. Az én kérésem azt hiszem világosan leírtam. Ötlet, segítség de nem ilyen durva beleszólások lebecsmérelve a másikat mint amit Te teszel. Itt sokan vannak akik jobban kiismerik magukat az interneten. Címek, ahol az ember kiállíthat, ahol még összehasonlítási alapja is lenne az embernek. . . . . Ugye most megértetted??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. január 17. 11:5339.
    Engem, mint alkotás-szemlélőt baromira nem érdekel, hogy a természetből indult-e ki a művész vagy emlékezetből készítette képét.
    Szerintem nem kell egy embernek szakmailag értenie a festészethez, hogy eldöntse: tetszik-e neki egy kép, festmény, alkotás, mű. . . vagy sem :-DDDDDDD
    Meg különben is a giccs, olyan mint a szép-csúf, sötét-világos, jobbra-balra kérdése: viszonylagos!
    előzmény:
    Gé-Gábor (43)
     
  14. 2003. január 17. 10:2438.
    Hatásvadász, érzelgős, hazugan érzelgős?
    Szerintem egy festő azért ragad ecsetet, hogy egy látvány nyújtotta érzelmeit kifejezze és azt visszaadja az alkotás szemlélőjének. Egy alkotás nem születhet érzelem, ill. "ráhatás" nélkül! Mi inspirálhat egy művészt a "hazugan érzelgős"-ség megalkotására? Pld. transzba esik és megindul az ecset a kezében? Dehát akkor is csak a saját érzéseit, élményét teszi kézzel foghatóvá! Vagy minél hamarabb el akarja adni műveit, mert ebből él? Egy Hobby-művésznél ez abszolut kizárt!!!
    A lényeg, hogy rád is hatottak a művek, különben nem "ragadtál" volna billentyűzetet:)

    előzmény:
    Gé-Gábor (40)
     
  15. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 18:1537.
    Látom, Te nem tágítasz! Valami mégis sántikál a leírásban. Ha valami felszines, hogy lehet érzelgös? Az érzelmek belülröl jönek, az ember mélyéböl. . . . Ha ezt látod a képeimen, még végül büszke is lehetek. :-)
    előzmény:
    Gé-Gábor (40)
     
  16. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 11:4636.
    Mindenkinek köszi a védelmet, könnyebb volt az elözményeket feldolgozni. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 11:4535.
    Milyen kicsi a világ!
    előzmény:
    acs (34)
     
  18. acs
    acs
    2003. január 16. 11:4234.
    Ott születtem, szüleim, testvérem ott élnek, én is elég gyakran hazajáró lélek vagyok. . . ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 11:3933.
    ??? Te vagy esztergomi? Én is ott születtem.
    előzmény:
    acs (30)
     
  20. 2003. január 16. 11:3832.
    kuldtem egy ket gondolatot, amit nem akarok szejjelkurtolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (28)
     
  21. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 11:3731.
    Igazad van, de tulajdonképpen egy senki, aki nem meri adatait a nyagyközönség elött közölni. Ilyen ellenszenvet csak azok tudnak érezni, akik eddig nem boldogultak az életben, és kisebbségi érzésük van a gyengébb nemmel szemben.
    előzmény:
    chouette (29)
     
  22. acs
    acs
    2003. január 16. 11:3730.
    Kedves meysusi! Mint szakértetlen szólok, szerintem van tehetséged a dologhoz, semmiképpen se hagyd abba! Ha másért nem is (miután nehéz szakma), a lelked "megnyugtatására". A (szerintem) giccses dolgokat én sem szeretem, de a munkáid között igen sok jó munkát vélek felfedezni. Különösen tetszenek az akvarellek, és a grafikáid is mutatják, hogy a kezed JÓL működik. . .
    Üdv. egy esztergomi gyökerekkel megáldott ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (28)
     
  23. 2003. január 16. 11:3429.
    nezz utana ki ez a Gegabor
    es mit er a szava
    nem azert vagyunk itt, hogy egymast eldorongoljuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 16. 11:2828.
    Beri-beri, köszi ismeretlenül is a védelmet! Én azt hittem itt a forumon az ember segítségre talál és ha valaki csak dührohamait akarja levezetni, akkor nem lép be a meghívottak közé.
    "A festmény nem másolata a látványnak, ahogy az avatatlanok gondolnák, hanem újraalkotása" Megpróbálom ugyan aprólékos gonddal visszaadni amit látok, de nem mindíg sikerül. Szegény Munkácsy is giccseket festett akinek egyik képét kihívásból lemásoltam? A természet produkálja a legnagyobb giccset. A naplamente okozta vörösre festett felhöket. Összel a megrozsdásodott, megsárgult faleveleket. A virágmotivumok nem falra valók, hanem képeslapra névnapra, szülinapra. Értö szem tudja mi mire való. Az aktjaim talán giccsnek mondhatóak, mert tulajdonképpen azt nem mutatják amit a férfi szem látni szeretne? Nekem nincs mit titkolni tulajdonképpen, de Te még az adatlapodat sem töltötted ki, hogy tudjam kivel állok szemben. S végül, egy fecske nem csinál nyarat! A 250 látogatóm közül Te vagy az egyetlen hál´Istennek, akiböl ellenszenvet vátottak ki próbálkozásaim. Egy jó tanács, kerüld a Galériámat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 16. 11:2527.
    kedves Ge-gabor
    nem tudna on az eletben ez embertarsaiban a JOT nezni es latni ?
    ha nem; akkor nem gondolt arra, hogy kezelesre lenne szuksege ?
    előzmény:
    Gé-Gábor (26)
     

Címlap

top