Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 22. 10:06301.
    Bocs lányok,NAPOCSK@-nak küldöm:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 22. 09:10300.

    Szia!

    Én kijelölöm,egér jobb gomb másolás,megnyitok egy új wordöt,egér jobb gomb beillesztés.és mikor kilépek belőle mentés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359263 (298)
    2006-02-22  09:00
  3. Torolt_felhasznalo_359263
    Torolt_felhasznalo_359263
    2006. február 22. 09:03299.

    Szerintem én elég macerásan csinálom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_359263
    Torolt_felhasznalo_359263
    2006. február 22. 09:00298.

    Sziasztok!

    Feltennék egy kérdést, de lehet, hogy butusnak fogtok tartani. Mentségem legyen, hogy még új vagyok a neten, és most tanulgatom. 

    Hogyan lehet legegyszerűbben lementeni a recepteket? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. február 22. 07:29297.

    Szia

    Találtam pár grillázsos tölteléket Neked.

    Töltött ostya, mogyorós grillázskrémmel/ Knuffel
    1 csomag ostya, 10 dkg mogyoró, 10 dkg cukor; 3 tojás, 10 dkg porcukor, 15 dkg vaj.
    A mogyorót egy kissé megpörköljük, azután ledörgöljük a barna héját, majd a mogyorót vékony szeletekre vágjuk. Tíz dkg cukrot felolvasztunk egy kevés vízzel. Beledobjuk a feldarabolt mogyorót, és egy kis ideig főzzük a sűrű szirupban. majd mikor szálas lesz a cukor, egy nedves tányérra vagy üveglapra öntjük, és teljesen kihűtjük. Mikor a massza kihűlt, mozsárban porrá törjük. Az egész tojásokat és a porcukrot vízgőz felett kikeverjük, s ha sűrűsödni kezd, hozzáadjuk a porrá tört grillázst. Végül beletesszük a vajat, s ha feloldódott benne, levesszük a tűzhelyről és addig keverjük, amíg teljesen kihűl. Egy csomag szögletes ostyát veszünk; a krémet az ostyalapok közé töltjük, az ostyát bevonjuk csokoládémázzal, és hosszúkás szeletekre vágjuk.

    Grillázs-kocka/Knuffel
    25 dkg cukor, 20 dkg porcukor, 25 dkg durvára aprított dió vagy mogyoró, 4 tojássárgája, 25 dkg margarin, 2 evőkanál olaj, 2 ostyalap.

    A kristálycukrot 2 evőkanál hideg vízzel tűzön addig kevergetjük, míg felolvad, és aranysárga lesz. Azonnal belekeverjük a diót, s olajozott tálra öntjük. Kihűtjük, majd összetörjük. A tojás sárgákat a porcukorral és a margarinnal kikeverjük, gőz fölött sűrű krémmé főzzük, majd a grillázst belekeverjük. Ha kihűlt, alaposan kikeverjük, és az egyik ostyalapra kenjük. Befedjük a másik lappal, és hűtőben megdermesztjük. Végül forró késsel kis kockákra vágjuk.

    Grillázskrémes szelet/Knuffel
    2 tojássárgája, 20 dkg cukor, 10 dkg vaj, 10 dkg darált dió, vanília, citromhéj, 2 ostyalap.
    A tojás sárgákat a vajjal és 10 dkg cukorral addig főzzük, amíg olyan sűrű lesz, hogy a lábas aljától kezd elválni. Langyosra hűtjük, majd vaníliával és citrommal ízesítjük. Ezalatt 10 dkg cukrot megpirítunk világossárgára, hozzáadjuk a darált diót, és még forrón hozzáadjuk a krémhez, jól elkeverjük, hogy csomók ne legyenek benne. Még melegen két ostyalap közé kenjük, gyengén lenyomjuk. ha kihűlt, azonnal vágható.

    Karamell töltelék ostyába - alchri 50727


    14 deka dió, 2x 14 deka cukor, 14 deka vaj, 4 tojás sárgája
    Az egyik 14 deka cukrot kikeverem a 14 deka vajjal, és a 4 tojássárgájával. Közben karamellizálom a másik 14 deka cukrot. Amikor szép barna lett, hozzákeverem a tojásos krémhez, keverem, keverem, míg egybe nem vegyül a massza. A végén beleöntöm a megdrált diót. Megint jól összekeverem.
    Ezzel a krémmel töltöm meg az ostyát, de úgy, hogy csak két lapot ragasztok vele össze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (273)
    2006-02-21  14:35
  6. Torolt_felhasznalo_807930
    Torolt_felhasznalo_807930
    2006. február 21. 21:43296.
    Szia Engem érdekelne a tortád, elküldöd? köszi
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  7. 2006. február 21. 20:15295.
    A langos en voltam... Elesztot csak morzsold bele,nem kell futtatni...
    előzmény:
    Zanyiro (262)
    2006-02-21  12:03
  8. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 21. 18:56294.
    Sunday!

    VAn egy kókuszos sütim nekem is , ha netán már szerepelt itt és nem vettem észre,bocs!

    KÓKUSZOS LINZERKOCKA

    50 dkg liszt
    20 dkg margarin
    15 dkg porcukor
    1 van.cukor
    1 mokkáskanál szódabikarbóna
    1 mokkáskanál fahéj
    4 tojás sárgája
    2 evőkanál kakaó

    Töltelék

    5 dkg margarin
    15 dkg kókuszreszelék
    10 dkg porcukor
    1dl rum
    6 tojás fehérje habja

    Mindezeket összegyúrni tejföllel, 2 lapba nyújtjuk.Az alsót megkenjük pikáns(pl.ribizli) lekvárral.
    A tölteléket összekeverjük, ráöntjük a lekváros lapra.Lefedjük a másik lappal.Sütjük.(sajnos a meglévő receptemben nincs meg,hogy hány fokon és meddig,én meg már régen csináltam )

    Még forrón rákenjük, vagyis azonnal ahogy kivettük a sütőből a 2 tojás sárgájából és 5 evőkanál porcukorból készült mázat,melyet jó habosra kevertünk elötte.


    Nagyon jól mutat a barna tészta tetején a sárga máz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_492151 (287)
    2006-02-21  18:34
  9. 2006. február 21. 18:52293.
    Sziasztok!
    Én ezt sütöttem ma, nagyon finom lett!Nem lapult szét teljesen, így omlós lett!

    CSOKIS-DIÓS KEKSZ
    Hozzávalók kb. 45 darabhoz: 25 dkg finomliszt egy-egy késhegynyi sütőpor és só 25 dkg cukor 25 dkg finomra darált dió 10 dkg durvára vágott dió 2 tojás 20 dkg margarin 20 dkg étcsokoládé (lehet tortabevonó is) A lisztet a sütőporral és a sóval összekeverjük, majd a cukorral, dióval, tojásokkal és a szobahőmérsékletű margarinnal összegyúrjuk. A vágott diót és a 3-4 mm-es kockákra vágott csokit néhány mozdulattal beleforgatjuk, hogy a csoki ne olvadjon meg. Dió nagyságú gömböket formázunk és kikent tepsire 5x4-et helyezünk (elég messze egymástól). Előmelegített sütőben 180-200 C-on 12-13 percig sütjük. A kekszek ezalatt szétfolynak és ellapulnak, vagyis tényleg keksz alakúakká válnak -- ezért kell távol elhelyezni őket egymástól a sütőlapon. A sütőből kivéve 1 percig hűlni hagyjuk, majd óvatosan elmozdítjuk a kekszeket, hogy ne ragadjanak le. Lapos felületen hagyjuk kihűlni. Jól záródó fémdobozban sokáig finom marad.
    Én 180 fokon sütöttem kb. 12 percig. Nézni kell. A tészta állaga nem lett túl kemény, inkább kicsit ragacsos, kézzel csináltam dió nagyságú halmokat.

    Sajnos nem tudok fényképezni mert nem jó a gépem. Remélem elég az én szavam, nagyon fincsi, érdemes kipróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. február 21. 18:48292.
    Ez tényleg nagyon jól néz ki! Gratulálok a készítőjének!
    előzmény:
    pincuri (280)
    2006-02-21  15:53
  11. 2006. február 21. 18:45291.

    Bocsi, h ilyen sokszor jelent meg a recept, de nekem folyamatosan hibajelentést írt ki. Nem is gondoltam arra, h elmehet és egyből ki is szálltam. Teljesen  a rendszer. Sajnálom, remélem elnézitek nekem ezt a kis bakit.

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 21. 18:36290.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. február 21. 18:34289.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. február 21. 18:34288.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 21. 18:34287.
    Csak egy kis mellékes megjegyzés:

    Ezt a túrós pogit én is szoktam, elronthatatlan és nagyon finom.
    Örülök,hogy neked eszedbe jutott betenni.
    Én a kézi robotgép dagasztójával szoktam összekeverni és akkor nem is pihentetem, hanem rögtön lehet nyújtani és szaggatni.Nekem azt mondták,hogy azért kell pihentetni, hogy a margarin visszakeményedjen kicsit.De így mivel nem érintkezik a meleg kezemmel,nem is olvad meg annyira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359263 (267)
    2006-02-21  14:03
  16. 2006. február 21. 18:33286.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést! Így néz ki a tortaszelet amint a mellékelt képen látható.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. február 21. 18:33285.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést! Így néz ki a tortaszelet amint a mellékelt képen látható.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. február 21. 18:31284.

    Sziasztok!

    Látom nagy sikere van a tortának, így rögtön ide írom a receptet, hogy bárki leírhassa, akinek tetszik 

    Előre szeretném vetíteni, hogy az édesszájúaknak ajánlom, mert csupatejszínhab majdnem az egész.

    Szóval ez a méret 12 tojásból, 12 kanál lisztből, 12 kanál cukorból, 2 evőkanál olajból és egy csomag sütőporból készült.

     A tosájfehérjéket a cukorral felhaboljuk, amikor kemény a hab egyenként hozzáadjuk a tojássárgát és utána kanalanként a lisztet és a sütőport. A legvégén keverjük hozzá az olajat. Ettől omlósabb lesz a tészta. Megfelelő méretű formába töltjük és előmelegített sütőben 20-25 percig sütjük. Vigyázzunk, hogy a sütőt ne nyissuk ki közben, mert akkor összeroskad a tészta és nem omlós lesz, hanem kemény, rágós.

    A töltelékhez kell negyed liter cukrozott tejszín és egy csomag színtelen étkezési zselatin. A tejszínt kemény habbá verjük. A zselatint az előírásnak megfelelően elkészítjük. Néha kavargatva kihűtjük és utána kanalanként hozzáadjuk a kemény habhoz, vigyázva arra, hogy a habot ne törjük össze.  Ha valaki szereti, akkor lehet reszelt narancshéjat is adni ebbe a töltelékbe. Ezzel a habbal a ketté vágott lapot megtöltjük. A tetejére lehet bármilyen vaníliás krémet kenni, de ha nincs az sem baj.

    Díszítéshez szintén negyed liter cukros tejszínt kemény habbá verünk és csak a fantázia szab határt a mintának.

    Nekem eza kedvenc sütim és remélem nektek is ízleni fog.

    Jó sütögetést! Így néz ki a tortaszelet amint a mellékelt képen látható.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. február 21. 16:32283.
    huuu ez a torta nagyon szép. Egy igazi remekmű.
    Elküldenéd a receptjét?

    Köszi
    előzmény:
    pincuri (280)
    2006-02-21  15:53
  20. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 16:31282.
    Szia! Szerintem namcsak csodálatosan szép, hanem nagyon fincsi is lehet a torta. Légyszi" írd már le a receptjét, talán még nem ismerem.
    előzmény:
    pincuri (280)
    2006-02-21  15:53
  21. 2006. február 21. 16:11281.
    EZ NEM SEMMI!!!!!!!!!!!!!!!!! 
    előzmény:
    pincuri (280)
    2006-02-21  15:53
  22. 2006. február 21. 15:53280.

    Sziasztok!

    Megmutatom a szüleim 25. házassági évfordulójára készült tortát. A nagynéném készítette sk. Szerintem csodálatos.

    Ha valakit érdekel a recept szívesen elküldöm priviben.

    Üdv. mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. február 21. 15:41279.
    Tul. képpen igen ki kell fújni belőle!!!!!!!! 
    előzmény:
    Snöcy (271)
    2006-02-21  14:21
  24. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 15:27278.
    Köszi a beigli receptet, már el is tettem! Üdv. Magdi
    előzmény:
    ungikati (277)
    2006-02-21  15:14
  25. 2006. február 21. 15:14277.

    Sziasztok!

    Nagyon jó ez a topic.Már több receptet is leírtam tőletek. Majd igyekszem én is küldözgetni egy pár süti receptet,de pl. hétvégén is elfelejtettem lefényképezni az almás-pitémet. (pedig nagyon fincsi volt  )

    Ügyi-fogyi:én a bejgli tésztáját egy régi családi recept szerint készítem,mi nagyon szertjük és azok közül akik nem családtagok már többen is elkérték a receptjét.Remélem neked is jó lesz.A tölteléket én nem szoktam méregetni.(Diót vagy mákot cukorral,reszelt citromhéjjal és egy kevés tejjel elkeverek,de van hogy tejet nem is teszek hozzá.Én jó vastagon szoktam vele beteríteni a tésztát.)

    Bejgli tészta:

    Kelesztőtálba öntök 8 dl meleg tejet,1 fakanálnyi sót,3-4 ek. cukrot,belemorzsolok 12,5 dkg margarint,1 5 dkg-os élesztőnek kb. a 3/4-ét,beleütök 1 tojást.Megvárom,hogy ebben a masszában felfusson az élesztő,utánna belekeverek 1 kg-nyi lisztet,jól összekeverem a tésztát,ráteszem a kelesztőtálra a tetejét és megkelesztem a tésztát.Utánna nyújtom,töltöm,feltekerem,tojással megkenem,megszurkálom,előmelegített sütőbe teszem és megsütöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (273)
    2006-02-21  14:35
  26. Torolt_felhasznalo_818062
    Torolt_felhasznalo_818062
    2006. február 21. 15:10276.
    Ez nagyon finomnak tűnik, biztos meg fogom sütni! Már úgyis fogyóban a muffin, amit hétvégén sütöttem 
    előzmény:
    Hustia (275)
    2006-02-21  14:57
  27. 2006. február 21. 14:57275.
    Én 360 watton készítettem 20-25 percig. Szúráspróbát kell csinálni, amikor már nem ragad a fogpiszkálóra a tészta, akkor jó. Ha kicsit "nedves" a teteje, nem baj, nem szabad nagyon kiszárítani sem. Szóval néha nem árt kinyitni az ajtót és tapogatni a tésztát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818062 (274)
    2006-02-21  14:40
  28. Torolt_felhasznalo_818062
    Torolt_felhasznalo_818062
    2006. február 21. 14:40274.

    Szia Hustia!

    Megsütném én is (mikroban) a kókuszos banántortádat. De nem tudom, mi az, hogy 180 fokos légbefúvással! Ehhez milyen mikro kell? Az enyém grillezős!

    előzmény:
    Hustia (268)
    2006-02-21  14:11
  29. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 14:35273.

    Nekem pedig az lenne a kérésem, ha valakinek van régi ostyalapba való töltelék 5-6 laposba való. Régen a nagymamám , ha jól emlékszem darabos,  valami mogyorós töltelékkel kente meg a lapokat, de sajnos nem maradt meg ez a fincsi csemege receptje.

    A másik pedig: a régifajta beigli jól bevált receptjét keresem.

    Ha megvan valakinek és már ki is próbálta, írjátok már le.  Köszike.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 14:29272.

    A másik fincsi kókuszos szelet.

    Tészta: 25 dkg liszt, 15 dkg margarin v. vaj, 15 dkg porcukor, 1 ek kakaó, 1 egész tojás, fél cs. sütőpor.

    Ezeket összegyúrjuk, 2 részre osztjuk, az egyiket zsírozott tepsibe tesszük.Erre tesszük:

    6 tojás fehérjét 25 dkg porcukorral felverjük és 25 dkg kókuszreszeléket teszünk bele. Ezt a krémet kenjük a tepsibe lévőre és rátesszük a másik lapot. Együtt így megsütjük.

    Ha kihűlt ezt a krémet kenjük a tetejére:

    1 cs. Puncs v. vanilia ízű ARANKA  pudingport 6 ek tejjel, 6 tojás sárgájával és 25 dkg porcukorral gőz felett sűrű krémmé főzzünk. Kihülés után 1 cs. RÁMA margarinnal símára keverjük és a kihűlt tésztára kenjük. /Lehet a margarint külön habosra keverni és úgy adni a krémhez. Ez is nagyon finom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2006. február 21. 14:21271.
    miért kell levágni a c.facsaró végéből?Akkor könnyebben kijön belőle a massza?
    előzmény:
    sunday (269)
    2006-02-21  14:12
  32. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 14:19270.

    Már is itt vagyok az egyik  /család kedvence!/ kókuszos sütivel. Lehet, hogy ismered.

    Bounty-szelet

    Hozzávalók: tészta: 8 tojásfehérje, 2o dkg cukor, l tasak vaniliáscukor, 25 dkg kókuszreszelék, kevés vaj és zsemlemorzsa.

    Krém . 2o dkg RÁMA margarin vagy vaj, 15 dkg porcukor, 1 cs. vanilia, 8 tojássárga, 1o dkg  tortabevonó csokoládé.

    Elkészítés: a tojásfehérjéket a cukorral és a vaniliás cukorral kemény habbá verjük. Hozzáadjuk a kókuszreszeléket, majd kivajazott, morzsával meghintett  24x4o cm méretű terpsibe öntjük, zsemleszínűre sütjük.

    A krémhez a margarint, a porcukrot és a vaniliáscukrot a tojássárgákkal habosra keverjük. /Először a margarint a cukorral, utánna egyenként a tojjássárgákat fényesre keverjük/ A tortabevonót /étcsoki még finomabb/ gőz felett vagy mikróban felolvasztjuk és langyosan a krémbe keverjük. Egyenletesen elosztjuk a krémet a kihűlt tésztán és olvasztott csokoládét csurgatunk még rá /=5 dkg csoki+2 ek olaj/  és hosszúkás szeletekre vágjuk, ha kihűlt.  Fincsi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (264)
    2006-02-21  12:16
  33. 2006. február 21. 14:12269.
    aha a c.facsaró végét!!!!!! de csak pici lyuk legyen rajta!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_359263 (267)
    2006-02-21  14:03
  34. 2006. február 21. 14:11268.
    Sziasztok!

    Hoztam én is egy kókuszos receptet, mikróban is elkészíthető.

    Kókuszos banántorta

    Hozzávalók:

    50 dkg banán
    1/2 citrom leve és héja
    1 ek. rum
    5 db tojás
    12,5 dkg vaj
    15 dkg cukor
    1 csipet só
    25 dkg liszt
    7,5 dkg kókuszreszelék
    1 cs. sütőpor

    A banánt nyomkodjuk szét kanállal és keverjük össze a citromlével és a rummal. Válasszuk szét a tojásokat, s a fehérjét verjük fel keményre. A vajat keverjük habosra a cukorral, sóval. Adjuk hozzá a tojások sárgáját, a kókuszreszeléket és a citromhéjat. A lisztet keverjük el a sütőporral, majd tegyük hozzá a banános masszát, tegyük a vajas keverékhez, s végül adjuk hozzá a felvert tojásfehérjét. Töltsük egy kivajazott, 28 cm átmérőjű formába. Süssük 180 watt mikrohullámon 180 °C-os légbefúvással kb. 25 percig.
    Sütőben is el lehet készíteni, én mind a kettőben készítettem, szerintem a mikrós finomabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_359263
    Torolt_felhasznalo_359263
    2006. február 21. 14:03267.

    Sziasztok! 

    Nagyon jó ez a topik. Majnem az összes receptet lementettem. Ígérem, ha sütök, én is lefotózom és felrakom.

    sunday: a citromfacsaró végét vágod le?

    Túrós pogi:

    50 dkg margarin
    50 dkg túró
    50 dkg liszt
    ízlés szerint só (kb. 2 mokkáskanál)

    Ezt összedolgozod, fél órát hidegen állni hagyod.

    Szaggatás, tetejére tojássárgája és sajt.

    Nagyon fincsi! 

    előzmény:
    sunday (260)
    2006-02-21  10:36
  36. 2006. február 21. 13:13266.
    Szia!
    Ez a baklava recept nagyon finom. Szintén az nlcről van. Mogyorózsutól!

    Baklava:mogyorózsu receptje
    Hozzávalók: 1 csomag leveles tészta, 500 g cukor, 1 citrom leve, 150 g olvasztott vaj, kevés liszt, 2 tojásfehérje, 250 g dió darálva

    Cukorszirup: fel kell tenni 400 g cukrot 4 dl vizzel főzni, majd forrás után kb 8 percig még lassú tűzön főzni kell. Amikor levetted a a gázról akkor egy citrom levét bele kell önteni (én csak gyári citromlevet szoktam érzésre)

    Aztán a leveles tészta felét ki kell nyújtani egy kis liszttel és belerakni egy kivajazott tepsibe, majd olvasztott vajjal lekenni.

    2 tojásfehérjét 100 g cukorral kemény habbá kell verni, majd ehhez hozzátenni a 250 g darált diót. ( ebből egy ek-nyit félre kell tenni a végére, mert meg kell szórni) , majd el kell egyengetni a tésztán, ezután rá kell tenni a leveles tészta másik felét is, lenyomkodva a tészta szélét.

    kis kockákra kell vágnod, majd a maradék vajjal bekened.

    kb fél órát kell sütni, és még forrón leönteni a cukorsziruppal, megszórni a maradék dióval

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_555697 (261)
    2006-02-21  11:59
  37. 2006. február 21. 13:12265.
    Sziasztok!
    Hálából a sok jó receptért beírok én is egyet. Ez is kókuszos, én még nem csináltam de ettem már és nagyon finom volt. Egy ismerős lánytól kaptam(köszi Grafol)


    Kókuszos császármorzsa süti(engem arra emlékeztetett):

    3 pohár búzadara, 1 pohár cukor, 1 doboz joghurt, 1 csomag sütőpor, és 3/4 pohár (kb 1 dl) olaj. Össze kell keverni és megsütni. Amikor majdnem kész, a tetejét meg kell szórni vágott mazsolával és kókuszreszelékkel. Ha kivettük a sütőből, akkor 2 dl cukrot kb 1/2 dl - 1 dl vízzel és pár csepp citrommal össze kell főzni, és ezzel a sziruppal az egészet nyakonönteni. A sziruppal valami isteni lesz. (nem fogyókúrás!)
    előzmény:
    sunday (263)
    2006-02-21  12:11
  38. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 21. 12:16264.
    Szia! A kókusztorta receptjét a nagymama konyhájában az 1598 alatt találod. Mi is nagyon szeretjük a kókuszos sütiket, majd keresek még jókat és írok!
    előzmény:
    sunday (254)
    2006-02-21  09:42
  39. 2006. február 21. 12:11263.
    Szerintem nem én voltam mert nem szeretem.......bár attól még van lángos receptem bizti én voltam??????? És hol írtam nem emlékszem!!!!!!!
    előzmény:
    Zanyiro (262)
    2006-02-21  12:03
  40. 2006. február 21. 12:03262.
    A múltkor valamelyik topicba beírtál egy lángos recepetet. Ott fel kell futtatni az élesztőt előbb, vagy csak úgy zutty bele a tésztába????
    előzmény:
    sunday (260)
    2006-02-21  10:36
  41. Torolt_felhasznalo_555697
    Torolt_felhasznalo_555697
    2006. február 21. 11:59261.

    Sziasztok!

    A baklawa, (főleg a vaníliás) és a sütőben sült amerikai fánk        (= McDonalds) receptjeit keresem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2006. február 21. 10:36260.

    Kókusz csúcs: fehér: 3tojás fehérjét felverünk 20dkg porcukorral belekeverünk 25dkg kókuszreszeléket.

    barna: 10dkg ráma 15dkg porcukor 3tojássárgája 1 vaniliáscukor 3ek rum 30dkg darált keksz 2 kanál kakaópor

    Citromfacsaróba  (egymásra)töltjük de elötte a végét picit levágjuk és kiolajozzuk!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2006. február 21. 10:29259.
    Tudod én fanatikus kókusz rajongó vagyok még kókusz illatú parfümöm is van!!!!!!! Tudom nem vagyok normális...........de szeretem!!!!!!!!!!!!! 
    előzmény:
    Zanyiro (258)
    2006-02-21  10:12
  44. 2006. február 21. 10:12258.
    Úgy látszik Neked nem nagyon lehet ismeretlen receptet írni , pedig ezt nagyon kevesen ismerik, azt hittem, hogy neked is új lesz
    előzmény:
    sunday (256)
    2006-02-21  10:04
  45. 2006. február 21. 10:11257.

    Ja és itt van még 1 jókis kókuszos....

    Raffelló:35dkg cukrot,1.5dl vizben felforralunka tűzről levéve beleteszünk 1 rámát ha langyosra hűlt hozzákeverünk 20dkg kókuszreszeléket és 40dkg tejport. hűtőbe tesszük hagyuk megdermedni majd kis golyókat formálunk belőleés kokuszreszelékbe forgatjuk. lehet a közepébe 1 szem tisztitott mandulát rakni!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2006. február 21. 10:04256.

    Fúúúúúúúúú de jóóóóóóó ilyet is szokott az anyukám!!! Köszi.. 

    előzmény:
    Zanyiro (255)
    2006-02-21  09:48
  47. 2006. február 21. 09:48255.
    Tessék egy kicsit nehezebb kókuszos recept!!!

    HÓLABDA

    Piskóta:
    - 8 tojás
    - 35 dkg porcukor
    - 2 kávéskanál kakaó
    - 1 cs. sütőpor
    - 25 dkg liszt

    A 8 tojássárgáját habosra keverjük a porcukorral, apránként hozzáadunk 7 evőkanál forró vizet, majd a kakaót, sütőport, kanalanként hozzákeverjük a lisztet, jól kidolgozzuk és óvatosan , hogy össze ne törjön, a 8 tojás kemény habbá vert fehérjét is. Kivajazunk, lisztezünk egy tepsit és kétszerre sütjük ki. Az egyik lesz az alja, a másik a teteje, tehát a tésztát úgy kell elosztani, hogy egyenlő vastagságú legyen. Én most 30*24 cm-es tepsiben csináltam, és pont így volt jó.

    Töltelék:

    - 10 dkg vaj
    - 10 dkg porcukor
    - 5 dkg liszt
    - 1 vaníliás cukor
    - 1 tojás
    - 3 dl tej

    A vajat habosra keverjük 8dkg porcukorral.
    A lisztet, a maradék 2 dkg cukrot és a vaníliás cukrot, a tojás és a 3 dt tejet gőz felett sűrű péppé főzzük. Ha kihűlt, kanalanként hozzáadjuk a cukorral kikevert vajhoz és habosra keverjük.

    A kisütött tésztalapokat tetszés szerinti pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk (jobb a kisebb, mert azt pont be lehet kapni. Kettőt egymásra tesszük úgy, hogy közte megkenjük a krémmel, majd kívűlről úgyszintén és kókuszban meghempergetjük. Én a tetejét és az alját nem szoktam bekenni, hogy meg lehessen fogni.
    Elég pepecselős meló, de megéri, mert nagyon gusztusos és finom!!!!!
    előzmény:
    sunday (254)
    2006-02-21  09:42
  48. 2006. február 21. 09:42254.
    Persze hogy helyettesíthető írtam is hogy 15gr kell belőle!!!!!!!!!  A kókusztortát tuti leírom ha tudsz írj nekem kókuszos recepteket mert én meg azt imádom!!!!!!!!!! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (249)
    2006-02-20  18:19
  49. 2006. február 21. 08:30253.
    köszönöm, enyém is nyolcasig van számozva
    előzmény:
    czmary (250)
    2006-02-20  22:00
  50. 2006. február 21. 07:22252.
    Lehet szép magasat is, mert én ketté szoktam vágni, és betöltöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305115 (251)
    2006-02-20  22:16
  51. Torolt_felhasznalo_305115
    Torolt_felhasznalo_305115
    2006. február 20. 22:16251.

    Sziasztok!

    Olvastam itt nalatok a mikroban keszitheto piskotarol. Azt szeretnem kerdezni, hogy a teszta mennyire lehet vastag? Lehet mikroban szep magas piskotat is sutni vagy csak vekonyabbat? Koszi elore is!

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  52. 2006. február 20. 22:00250.
    Ha 8-ig vannak a fokozatok /az enyém ilyen/ sütemény sütésénél az 5-6 közé állitva nagyon bevált.
    előzmény:
    mayus77 (242)
    2006-02-20  12:48
  53. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 20. 18:19249.
    Szia! Rettenetesen örülök a csokibomba / én bombatortának ismerem/ receptnek, mert kb. egy hónapja keresem a nagymama konyhája topicban. Hol veszel zselatinlapot? Porzselatinnal is helyettesíthető? De mennyi kell belőle? Mégegyszer hálásan köszönöm a receptet. Az említett topicban pedig találsz egy fincsi kókusztorta receptet.
    előzmény:
    sunday (247)
    2006-02-20  16:52
  54. 2006. február 20. 16:58248.

    Ja ezt is prószáljátok ki nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!

    Gesztenytorta sütés nélkül: 30dkg darált keksz,10dkg ráma,5dkg porcukor,kis tejjel összegyurmázni és kibélelni vele 1 lecsatolható oldalu t.formát (21cm-t). 2 db gesztenyemasszát ami már kiolvadt 10dkg rámát,kis rumot kis tejet kikeverünk. sürűnek de krémesnek kell lennie. Cseresznyeszemeket lehet belenyomkodni. 1 éjszakára fagyasztóba tesszük. Isteni!!!!!!!!!!!!!!!            

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2006. február 20. 16:52247.

    Sziasztok csajszikák!!!!!!!!

    Hoztam 1 ú receptet az anyukám szokta mindíg csinálni nagyon finom!!!!!!!! (Sajna képem nincs de majd rakok fel róla) 

    Csokibomba: A tekercshez:2 kész piskótatekercs,30dkg margarin,20dkg porcukor,8 tojássárgája,4ek. rum.

    A bombához: 15gr v. 9 lap zselatin, (7.5dl folyadékhoz),5 tojássárgája,12dkg cukor,2 vaniliás cukor,1mk. őrőltfahéj,2 púpozott ek.kakaó,2.5dl tej, 10dkg étcsoki,2.5dl tejszín.

    A piskótatekercseket kihajtjuk.A margarint habosra keverjük a porcukorral egyenként hozzáadjuk a tojássárgákatmajd a rumot és megkenjük vele a piskótalapot.Szorosan feltekerjük és alufóliába csomagoljuk,4 ó hűtőbe tesszük. A bombához a tasakon lévő utasítások szerint felpuhítjuk a zselatint. Habosra keverjüka tojássárgákat a cukorral a vaniliás cukorral a fahéjjal és a kakóval. A tejet felforraljuk beletördeljük a csokit folyamatos kevergetés közben a tojásos masszához adjuk és besűrítjük. Lehúzzuk a tűzről azonnal belekeverjük a megáztatott zselatint és jeges vizben kihűtjük. A tejszint kemény habbá verjük egyenletesen ovatosan belekeverjük a krémbe. Kibélelünk foliával 1 gömbölyű hasas tálat. A p.tekercseket 1cm vastagságúra szeleteljük és kirakjuk vele a tálat. Azután belesimítjuk a krém felét majd rakunk rá 1 sor p.tekercsetmajd a krém másikfelét és megint p.tekercs. 1 éjszakára hűtőbe tesszük. Tálaláskor lehúzzuk a foliát tejszinhabbal mogyoróval díszíthetjük.              

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2006. február 20. 15:00246.
    Megcsináltam!!!!Nagyon jó, még csokiba is belemártottam Annyira azért ne legyen lightos ! Mindig is imádtam, örök hálám
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (214)
    2006-02-18  20:50
  57. 2006. február 20. 13:13245.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (244)
    2006-02-20  13:03
  58. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 20. 13:03244.
    Szia! Az én gázsütőmön 16o fokkal kezdődött, minden jelzésnél 2o fokkal nőtt.Tehát a következő 18o, 2oo stb.
    előzmény:
    mayus77 (242)
    2006-02-20  12:48
  59. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 20. 13:01243.
    Köszi szépen, megtaláltam.
    előzmény:
    anikam (241)
    2006-02-20  11:52
  60. 2006. február 20. 12:48242.
    sziasztok, kérdésem lenne hozzátok. nekem nem légkeveréses, hanem sima gázsütőm van.. és mindig gondban vagyok hogy írják a receptben hogy 180 fokon sütni meg ilyenek.. nekem van a sütőmön x fokozat(1-től) és én azt szeretném tudni hogy ezekhez a fokozatokhoz kb milyen fok tartozik.. tuidtok nekem ebben segíteni? előre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2006. február 20. 11:52241.
    Szívesen leírom,de a 16-os hozzászóláson megtalálhatod, ha nem sikerül megtalálni akkor leírom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654202 (240)
    2006-02-20  11:47
  62. Torolt_felhasznalo_654202
    Torolt_felhasznalo_654202
    2006. február 20. 11:47240.
    Szia! Légyszi" írd már le nekem is a fekete erdő torta receptjét. A családom kedvence.! Előre is köszike! Priviben is jó lesz!
    előzmény:
    anikam (234)
    2006-02-20  10:02
  63. 2006. február 20. 11:31239.
    hú, Emese nagyon ügyes vagy!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (224)
    2006-02-19  07:35
  64. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. február 20. 11:18238.

    GYORS MEGGYES

    20 dkg liszt, 20 dkg cukor, fél cs. sütőpor, 3 tojás, 1 dl tej, 1 dl olaj, kikeverni, tepsibe önteni, rá a meggy és sütni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. február 20. 11:17237.

    KARNEVÁL SZELET
    6 tojásból piskóta, de a 6 kanál liszt helyett kakaó.

    Krém: 5 tojássárgáját, 1 csomag vaníliás cukrot, 2 e.k vanlíiapudingot 4 dl tejjel simára keverünk, sűrűre főzzük, hűlni hagyjuk.
    20 kdg cukrot 20 dkg vajjal kikeverünk, és hozzáadjuk a pudinghoz.

    Teteje: 5 tojásfehérjéből és 10 kanál cukorból gőz felett hab.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. Torolt_felhasznalo_732017
    Torolt_felhasznalo_732017
    2006. február 20. 11:02236.

    Sziasztok ! 

    De jó hogy Rátok találtam.Én nagyon szeretek sütni és enni is.Most vagyok csak gondba mit is süssek előbb.

    Valami gyümölcsöset kellene, mert azt a Kedvesem is enné...a lányomnak mindeggy Ő mindenevő...

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  67. 2006. február 20. 10:40235.
    Szia!
    A nagymamám is szokott ilyet sütni.
    Ő lekvárt teker a két szélére,a közepére mák vagy diókrémet tesz.
    Ja,tényleg finom és szép lett a sütid.
    előzmény:
    czmary (210)
    2006-02-18  18:45
  68. 2006. február 20. 10:02234.

    Szombaton megsütöttem a fekete erdő tortát isteni volt! Köszi a receptet!

    előzmény:
    czmary (16)
    2006-01-28  10:06
  69. 2006. február 19. 20:23233.
    Sziasztok!

    En is szeretnek csatlakozni egy kakaos csiga recepttel. Kb. 20 kisebb csiga lesz belole.

    Hozzavalok:
    50 dkg liszt
    2.5 dl tej
    1 szaritott eleszto
    10 dkg cukor
    csipet so
    2 tojas
    1 teavaj (10 dkg)
    Poharba teszem az elesztot, 3-4 evokanal langyos tejjel es pici cukorral, allni hagyom. Kozben egy nagy talban osszekeverem a langyos lisztet, cukrot, soval, bele a tojasokat, majd a 10 dkg puha vajat, a langyos tejet es az elesztot.
    Kezi mixerrel 7-8 perc alatt elobb lassu majd erosebb fokozaton dagasztom, majd meleg helyen kelni hagyom (45 perc). Kozben elkeszitem a tolteleket.

    Toltelek:
    1 teavaj olvasztva (vagy 1 dl olaj)
    3 ek cukor
    3 ek kakaopor
    2 cs vanilias cukor
    3 ek nutella
    Osszekeverem oket, suru de folyekony massza lesz belole.
    A tesztat lisztezett deszkara teszem, kezzel jo nagy teglalap alakra huzkodom, rakenem a kakaos masszat es feltekerem. 2 centis karikakra szeletelem, tepsiben meg fel orat kelni hagyom. 200 fokon 20-25 percig sul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2006. február 19. 15:15232.
    koszonom a receptet Mufurc es Tunde!! holnap ki is probalom. nyam nyam. a latvanytol beindultak az emesztonedvek.. pedig tele vagyok epp most pusztitottuk be a lasagnet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_950064 (231)
    2006-02-19  14:11
  71. Torolt_felhasznalo_950064
    Torolt_felhasznalo_950064
    2006. február 19. 14:11231.
    Meggyel töltött kókuszgolyó

    50 dkg darált háztartási keksz ,
    25 dkg margarin
    25 dkg porcukor
    25 dkg kókuszreszelék
    1 dl tej
    1/2 dl rum
    5 dkg kakaópor
    2 ek baracklekvár
    30 dkg kimagozott meggybefőtt

    A rumot a meggyre öntjük , a kekszet meglocsoljuk a tejjel.
    A margarint a porcukorral habosra keverjük , beletesszük a kakaót, lekvárt, kókuszreszeléket és az áztatott kekszet. Jól összedolgozzuk , golyókat formálunk belőle és a golyók közepébe 1-1 szem meggyet nyomunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (216)
    2006-02-18  21:36
  72. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2006. február 19. 13:50230.
    LEgtobbnyire valamelyik cukrászdából hozatom vagy valamelyik cukrászno ismerosommel készítettem el! Anyum szereti a puncsos változatot, én inkább a vaníliásat eszem! 
    előzmény:
    NTünde (229)
    2006-02-19  10:51
  73. 2006. február 19. 10:51229.
    Afánkot te sütöd vagy veszed??? Mert amit én ithon csináltam annak tojásrántotta ize van,azóta nem probáltam,és még boltit sem vettem .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435145 (228)
    2006-02-19  10:46
  74. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2006. február 19. 10:46228.
    Igen!!!!    
    előzmény:
    NTünde (227)
    2006-02-19  10:38
  75. 2006. február 19. 10:38227.
    Ezek aképviselő fánkok nagyon guszták Puncs pudingal töltöd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435145 (213)
    2006-02-18  20:34
  76. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2006. február 19. 09:58226.
    szia gratulálok nagyon guszta.üdv sarimama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (222)
    2006-02-19  07:25
  77. Torolt_felhasznalo_327798
    Torolt_felhasznalo_327798
    2006. február 19. 09:57225.
    szia te szoktál sütni mert én nagyon jónak látom az ilyen recept cseréket egy kis eszme csere mindig jó.légyszives te ne sajnálj minket.küldök egy forró csokit,hogy jobb legyen a hangulatod
    előzmény:
    mézesbéles (219)
    2006-02-18  23:04
  78. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2006. február 19. 07:35224.
     ja igen és a farsangi fánkjaim!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2006. február 19. 07:27223.

    na igen nem ide tartozik de megmutatom a kenyérkémet is az egyik kép ahogyan megkelt a másik pedig megsülve.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2006. február 19. 07:25222.
    jajj a kép lemaradt!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2006. február 19. 07:24221.

    megint én 

    ugyanígy készül a másik gyümölcstortám is azzal a külömbséggel hogy 4 tojásból sütök piskótát gyümölcstortaformában és vegyes gyümölcsökkel rakom tele a vaniliás krémet, amiket én fagyasztottam le. a zselatint pedig a felolvadt eperlevéhez teszem kevés cukorral, és ezt csurgatom a torta tetejére.

    mondanom se kell hogy egy féldélután elfogyott mindegyik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2006. február 19. 07:17220.

    sziasztok Lányok

    ime egy gyors vaniliás körtés gyümölcstorta.

    nos 3 tojásból köralakú piskótát készítek, addig 4 dl tejből vaniliás pudingot csinálok amibe egy mokkás kanál zselatint főzök , körtéket megcsinálok kompótnat lehűtöm. Ha kész a piskóta akkor egy hosszú fóliát körbetekerem rákenem a vaniliás krémet ráteszem a körtéket szeletelve közben a kompót levét felforralom zselatinnal és ha egy kicsit meghűlt akkor ráöntöm a remekműre és az egészet a hűtőbe teszem 1 óra múlva leszedem a fóliát és kész a remekmű lehet enni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2006. február 18. 23:04219.

    ott volt a neved, te!

    még a megjegyzésed is ott volt, de olyan liba vagy, hogy nem veszed észre. (csak rád kell nézni)

     

    mikko te meg kár hogy nem vagy madár, mert akkor már talán elszálltál volna  

    kulonben is, nem te találtad ki a receptet, akkor meg nem a "tied"

    szánalmasak vagytok.

    előzmény:
    latsia (129)
    2006-02-09  11:55
  84. 2006. február 18. 22:28218.
    Én a tortabevonót szoktam tésztákra tenni, nem kell bele semmi, csak megolvasztani, és rátenni a tésztára.
    Viszont vigyázni kell, mielőtt megköt, be kell jelölni a szeleteket, át kell vágni a csokit, mert különben nem tudod felvágni, mert nagyon kemény.
    Ha elmarad a bevágás, akkor tűz fölött /gáztűzhely/ meg kell forrósítani a kést, úgy lehet felvágni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_278379 (173)
    2006-02-14  10:51
  85. 2006. február 18. 22:17217.

    Szia!

     Én a kókuszgolyót úgy szoktam csinálni, hogy a darált kekszbe rakok kakaót, tejet, porcukrok, és egy kis ribizlilekvárt, vagy valamilyen savanykás lekvárt. Ezt azért teszem bele, mert így nem olyan száraz a tésztája, és van egy kis pikáns íze. Mennyiségeket nem tudok írni, úgy szemre..., hogy jól összeálljon, és könnyen lehessen formázni. Persze mindig megkóstolom, hogy elég édes-e.

     Aztán kis aranyos golyócskákat formálsz, megforgatod kókuszban.

     

     A tekercsnél pedig kinyújtod, majd porcukorral kikevert vajjal megkened. Aztán szépen feltekered, és beteszed a hűtőbe kicsit dermedni. Persze mielőtt kinyújtanád, a tészta alá szórsz kókuszt. Ha már elég kemény, szeletelheted.

     

     S ok sikert hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (216)
    2006-02-18  21:36
  86. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2006. február 18. 21:36216.

    sziasztok, az elobbi hozzaszolasom elszallt, hat akkor ismet.. segitseget szeretnek kerni tapasztalt haziasszonyoktol.Ket suti receptjet kresem , azt hiszem mindketto sutes nelkul elkeszitheto . Az egyik a kokuszgolyo, a masik pedig egy rolo, ebbe is keksz ill. kakao kell es utana alufoliaba feltekerni es mehet a frigoba (?). Azert nem keresem a "gugliban" mielott valaki meg megkerdezne, mert nem adja ki a gepem , 2. lusta vagyok.

    elore is koszono a segitseget.

    agne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2006. február 18. 20:53215.
    Köszi, kipróbálom AMúgy Te gázsütőben csináltad???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (214)
    2006-02-18  20:50
  88. Torolt_felhasznalo_249556
    Torolt_felhasznalo_249556
    2006. február 18. 20:50214.
    hat en ugy cisnaltam, hogy negy tojasfeherjet felvertem, belekevertem edesito (canderel por) kb egy kis bogrenyit, aztan egy citrom lereszelt hejat, fel citrom levet, egy pohar natur 0szazalekos joghurtot, es vegul amikor ezt egybeforgattam, beleontottem a 300 g kokuszt, meg a vegen egy kis mezet hogy jol osszealljon a cucc. aztan kivajazott tepsi, vizes kiskanalba nyomkodtam egy adag trutyit, hogy jol osszetapadjon, es azt teszem a tepsire. ha mar a tepsin van kicsit szetnyomom hogy laposabb legyen, meg borzaska.

    ennyi. en 180 fokon sutogettem, ranezve, amig meg nem sult, pirult a szele.

    nagyon fini eeeeees kb 20 kcal per csok,a rrol nem is beszelve hogy nem tartalmaz lisztet es cukrot. tehat diet.

    egeszsegedre!!!!
    előzmény:
    Zanyiro (212)
    2006-02-18  20:08
  89. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2006. február 18. 20:34213.

     Ez a képviselo fánk puncsos változata!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2006. február 18. 20:08212.
    Szia,

    az a kókuszcsók érdekelne. Leírnád kicsi tpontosabban a hozzávalókat. Hány tojásfehérje.....stb..

    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249556 (208)
    2006-02-18  18:22
  91. Torolt_felhasznalo_492151
    Torolt_felhasznalo_492151
    2006. február 18. 20:01211.
    Szia Viki!
    Ne haragudj,de elutaztunk, csak most tudtam jönni.
    Nem nagyon kisérleteztem,nekem elsőre bejött a DEKOR a dr Oetker-től.Picit felolvasztom, bele egy nyomózsákba és műanyagtasakra nyomom.Én nem rajzoltam elő,csak saccra.Pár óra alatt visszakeményedik és kész.


    Remélem megoldottad,biztos jó lett,ha van kép róla szívesen megnézném!
    előzmény:
    koviki74 (201)
    2006-02-17  14:03
  92. 2006. február 18. 18:45210.

    Sziasztok!

    Szintén mai "termés" a szemüveg süti - egy kicsit másként.

    Az egyik rudba nem meggyet tettem, hanem a mákot felfőztem és almát reszeltem bele, és tettem kis fahéjat és reszelt c.héjat. 

    Már nem tudom ki küldte a receptet, de nagyon finom!! Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2006. február 18. 18:36209.

    Sziasztok!

    Ma készítettem ezt az egyszerü sütit, gondoltam elküldöm a receptjét:

    NARANCSOS-ALMÁS PÜSPÖKKENYÉR

    10 dkg vajat kikeverni 5 dkg cukorral, majd beletenni 2 egész tojást, összekeverni. /Ha nem lesz sima nem baj, ha belejön a liszt majd javul a helyzet/.

    24 dkg lisztet összekeverünk 1 cs. sütőporral /lehet réteszliszt és teljes kiörlésü is fele-fele/, hozzáadunk 5 dkg mazsolát, 5 dkg durvára vágott diót vagy fekete csokit, egy narancs lereszelt héjját, és egy nagyobb almát, amit apró kockákra vágunk.

    A vajas keverékhez fokozatosan hozzáadni 1,5 dl tejet és a gyümölcsös-lisztes keveréket.

    A masszát 15x25 cm-es kizsírozott tepsibe vagy őzgerincformában sütjük. /Kivajazni/.

    A tepsit előmelegített sütőbe kell tenni. Sütés végén nem árt a tüpróba, ha már pirul, de még nem sült át fóliát kell tenni a tetejére. Sütési idő kb. 50 perc.

    Küldök egy képet is.

    Vettem egy szilikonos őzgerinc formát. Nagyon jó benne sütni. Nem kentem ki, mégis pikk-pakkra kiesett belőle a süti!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_249556
    Torolt_felhasznalo_249556
    2006. február 18. 18:22208.
    hello

    na hat en nem tul gyakran sutok de ezek annyira egyszeruek es kfinomak, hogy muszaj....

    mandulas keksz:

    100g orolt mandula/dio/mogyoro
    100g vaj
    100g cukor/mez/ennek megfelelo mennyisegu edesitoszer

    osszekeverjuk, muffinformaba egy egy kiskanalnyi adagot beledobalunk, elomelegitett 190 fkos sutoben addig sutjuk amig megpirul, kb 5-10 perc, majd mikor kivesszuk, hagyjuk a formaban kihulni. lehet hozza tenni mazsolat, kicisre kockazott aszalt gyumolcsot,citromhejat.

    en egy kis kanal joghurttal, creme fraiche-vel szoktam talalni, langyosan, de lehet lekvarral is, meg csokival bevonva.

    a masik egy sima kokuszcsok, liszt nelkul (tojasfeherje, kokusz, ciromhej, fel citrom leve, mezzel es edesitovel) plusz adtam hozza egy pohar joghurtot. nagyon finik mindketten!!! megprobalok kepet csatolni csak nekem sosem megy..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2006. február 18. 18:13207.

    Szia! Gratulálok az 500 db. fagyi készítéséhez. Azt hiszem már doktorálhattok belőle. Ügyik vagytok. Csá: Marcsi

    előzmény:
    Snöcy (205)
    2006-02-17  20:25
  96. 2006. február 18. 11:29206.

    Áh, neeem! Nekem tök egyszerű mikróm van, még grillezni sem tud! A legmagasabb fokozaton csináltam, ami nekem csak 750, és azon 10 perc alatt kész lett! De ha neked 800-as van, én akkor is 10 percre raknám be! Szilikonos formában sütöttem.

    Tippnek mondom, én legközelebb úgy fogom csinálni, hogy nem rakok bele kakaót, tehát fehér tésztája lesz, rakok bele mazsolát (bár a csokisba is tettem) és fehér csokival fogom leönteni és arra potyogtatom a szines tortadarát, vagy esetleg szines csokigolyót.  

    előzmény:
    nemnap (204)
    2006-02-17  19:40
  97. 2006. február 17. 20:25205.

    Sziasztok!

    Ezt a fagyit tegnap csináltuk a lányom osztálytársának az anyukájával.Kb.500db-ot

    Fagyi  

    Ostya lapokat kis négyzetekre vágni (kb 5-7*5-7cm),gőz fölött megpuhítani,kis tölcséreket formázni.

     

    Krém:

    I.                    2 dl tejet 2 evőkanál liszttel,3 tojássárgávalsűrűre főzni.

    II.                 3 tojásfehérjét 6 kanál cukorral ,1 csg vaniliás cukorral gőz fölött habbá verni.

    III.               25 dkg vajat 15 dkg porcukorral likeverni,kanalanként bele keverni az I majd a II-es krémet

    Megtölteni vele a kis tölcséreket,és a végüket csokiba mártani.

    A képen azért van közte olyan ami nem csokis csak kakaós,mert a végére elfogyott a türelmünk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. február 17. 19:40204.

    Evus27!

    Gyönyörű ez a torta! Ezeket a mikrós sütiket milyen mikróba lehet sütni? (Enyém csak grillez.) Kell hozzá vmilyen speciális mikró, vagy csak a síma mikróban csinálod?

    Köszi

    előzmény:
    evus27 (193)
    2006-02-16  16:43
  99. Torolt_felhasznalo_268642
    Torolt_felhasznalo_268642
    2006. február 17. 15:02203.

    szia , lenne egy kérdésem , a darázsfészket lehetne mákkal is késziteni , hogyan , menny mákkal ? Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_278379 (192)
    2006-02-16  14:44
  100. 2006. február 17. 14:07202.
    Aha, van még ilyen receptem, de eljöttem otthonról, majd csak hétfőn megyek haza, akkor felrakom!  
    előzmény:
    NTünde (200)
    2006-02-17  09:53

Címlap

top