Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. augusztus 7. 10:1575751.

      Zsuzsa, egészen elképesztő, hogy ez az eszetlen vénasszony rád kattant. Nem találok rá magyarázatot. Ezt teszi, tönkretesz békés topikokat. Ostoba, helyesírási hibáktól nyüzsgő hozzászólásaival. Mocskolódásaival. Hogy fulladna bele a pöcegödörbe, ahonnét állandóan előmászik. 
      Nagyon magányos és szomorú ember az, akinek e vers a kedvence. Édesapád szívbeteg volt? Tudom, hogy régóta betegeskedett.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75749)
    2019-08-07  05:43
  2. 2019. augusztus 7. 05:5075750.

    Azt hiszem én is lassan visszavonulok ... Ha nincs  más beírás, csak  gúnyos piszkálódás ., tényleg nem érdemes itt maradni.

  3. 2019. augusztus 7. 05:4375749.

    Ha tudnád, hogy ez egy 18 éves kislány kedves verse volt,akinek maghalt az édesapja , és szerencsére kapott ösztöndíjat, hogy folytathassa a megkezdett egyetemi tanulmányait, talán nem gúnyolódnál.Egyedül élt Pesten.  Vagy ha igen ? akkor

    előzmény:
    kekelefant (75748)
    2019-08-07  00:14
  4. 2019. augusztus 7. 00:1475748.

    Magam vagyok   nagyon,kicsordul a konnyem .hagyom


    viaszkos vaszon asztalnal faricskilakol egy dalon,    vezna szanalmas en....es magom vagyok a follkereken,,,,,

    előzmény:
    szizsuzsóka (75744)
    2019-08-06  05:21
  5. 2019. augusztus 7. 00:1275747.

    Magam vagyok   nagyon,kicsordul a konnyem .hagyom


    viaszkos vaszon asztalnal faricskilakol egy dalon,es magom vagyok a follkereken,,,,,

    előzmény:
    szizsuzsóka (75744)
    2019-08-06  05:21
  6. 2019. augusztus 6. 19:4575746.

    Zsuzsikám ! Nagyon örülök  , hogy írtál. Jó ha sokat sétáltok különösen sík terepen.


    Tudod Peterdi is mondta a láb mindig kéznél van  !Érezzétek jól Magatokat !

    előzmény:
    Zsumi45 (75745)
    2019-08-06  19:15
  7. 2019. augusztus 6. 19:1575745.

    Szervusztok!


    Megtaláltam a belépés kulcsát az idegen gépről is!


    Remélem jól vagytok, mi kitűnően! Mai sikerélményem: oldal irányba is el tudtam emelni a lábam, legalább 5 cm.-nyit! 


    Tündimnek van lépés számlálója, s amit vele együtt sétáltam, majdnem 5000 lépés volt. Jól el is fáradtam, Ő ennek kétszeresét! Ebben benne van minden, amit felébredésől mostanáig megtettünk, szükségből és + egy jó nagy séta.. Külön épületben lakunk és másikban van minden kezelés és a fürdőmedencék. Sajnos a szép nagy park felújítás miatt le van zárva, de a mediterrán jellegű kisváros egésze is nagyon kellemes hangulatú, hatalmas fákkal.


    A kórház kis mókusa is eljött köszönni az erkély előtti hatalmas fenyőre.


    Mára egyelőre ennyi! Nagyon szakadozik a WIFI. Mindenkinek   

    előzmény:
    szizsuzsóka (75744)
    2019-08-06  05:21
  8. 2019. augusztus 6. 05:2175744.

    " Magam vagyok


      Nagyon "    írta Tóth  Árpád   .


    Egyik kedves versem volt diák koromban ( most is szeretem ). De monologizálásra nincs idő, jön a szilvalekvár.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75743)
    2019-08-05  06:07
  9. 2019. augusztus 5. 06:0775743.

    Marikám ! Elolvastam a cikket . Igen, ez a korszaka hatalom és anyagiak újraelosztásának korszaka volt. Gátlástalan , az "eredeti tőkefelhalmozás " kora. Sajnos a nagyok gazdagodását - mint mindig -mi szenvedtük meg . Nem védem,vagy bírálom egyiket sem ( ehhez a cikk tartalma és hitelességének bizonytalansága nem elegendő alap ), csak az gondolkodtatott el, hogy miért most került elő ? No, de nekünk mindegy , nyugdíjunk remélhetőleg megmarad, és megszoktuk a spórolós életet, legfeljebb jobban összehúzzuk magunkat .

    előzmény:
    jara (75742)
    2019-08-04  21:22
  10. 2019. augusztus 4. 21:2275742.
  11. 2019. augusztus 4. 21:0475741.

    Klárám, jó, ha maradok a saját portámon. Olvastam olyan cikket, ami nem ártatlan pacsinak tünteti fel a témát. Tehát nem minősítem inkább az esetet, hisz nem láttam.

  12. 2019. augusztus 4. 21:0075740.

    Zsumi Zsuzsikánk írt a facebookra . Ide nem tudott belépni. Jól van, mindenkit szeretettel ölel

    előzmény:
    klára13 (75737)
    2019-08-04  16:12
  13. 2019. augusztus 4. 20:2475739.

    A fiúknál nem szoktam rohamozni. Szonjánál sem, csak kitárom a karom ő meg belerepül. A jövet-menet puszi sem jellemző. A két nagyfiú ölelget érkezéskor, ők már ritkán jönnek. 


    Klára igazad van, ezen az enyhe fokozatú, remélem nem zaklatási szándékú eseten kívül botrányos viselkedés. Zsuzsóka ügyesen lerendezted a hatoson történő eseményt.


    Sheriff azért nem lehet leányálom a vadak bejárása. Nekem csak egy van - a teknős - de állandóan védem a gazdaságomat, lévén növényevő szárazföldi. Palánta időszakban van egy kisebb kertrész, oda zárom. Kerítés a szomszéd felől, előtte tujasor. Mielőtt elutaztunk, a szomszéd visszahozta, mert átment a kerítésdrót alatt. Tujabokorba bebújtam, úgy gondoltam, megoldottam és elmentünk. Lányom írta, hogy nem sikerült, mert újra átment. Ők is bevetésen voltak a tujabokorban. Másnap írta, hogy az ennivaló érintetlen. Mikor hazajöttünk, akkor kaptam vissza. Kint matattam a virágoknál, hallom a szökési kísérletet. Újfent fejest ugrottam a bokorba, sikerült a féllógásból visszaráncigálnom. Két méter hosszan zártam a lehetőségét és megnyitottam az utat a veteményesbe számára. Azóta a földközeli uborkák végig vannak kóstolva. Ott már neki hagyom a termést. Kedvenc eledele azon kívül a tátika virága. Látom, azért Nálatok is van kerített rész. Az a nyuszi huncutul kukucskál a ház mellett. Mai kedvenc képem: nagy kócsag.  Amerikából.

    előzmény:
    klára13 (75737)
    2019-08-04  16:12
  14. 2019. augusztus 4. 16:1575738.

      Csodásak a napraforgók, hát még a bab!

    előzmény:
    jara (75735)
    2019-08-04  12:52
  15. 2019. augusztus 4. 16:1275737.

     Valóban nagy boldogság, amikor szeretteink nagy szeretettel segítségünkre sietnek. Marika, unokád tűrte, vagy viszonozta ölelésrohamodat? Benikém ilyenkor olyan mérsékelt, de azért ragyog a pofikája. Dodó is így van.
      Szintén ostobán felfújtnak tartom a szexuális zaklatás ügyet. Az persze disznóság, amikor valamilyen hatalmasság visszaél helyzetével, mint az  utálatos színházi rendezők, akik a gyakornok kezét farkukra tették, így szerették nézni a színpadon folyó munkát, de hát jellemhibásak voltak a lányok is, akik ezt eltűrték. Mert a túlzott törtetés is jellemhiba, hogy "bármi áron". 

    előzmény:
    jara (75735)
    2019-08-04  12:52
  16. 2019. augusztus 4. 14:5975736.

    Örülök írásodnak.Gondolom Zsuzsikánk már kezelésekkel mulatja  a napot. Jó lenne, ha jelentkezne ő is. 


    Mikor felkerültem Pestre, nagyon zsúfoltak voltak a villamosok. A hatoson többször megmarkolták a fenekem. Elhúzódtam, ha tudtam ráléptem az illető lábára és bocsánatot kértem. Azt hiszem most kicsit felfújják ezt az erőszakoskodást - Ki lehet térni előle, esetleg hátrányt szenved az ember, de határozottsággal elháríthatja.

    előzmény:
    jara (75735)
    2019-08-04  12:52
  17. 2019. augusztus 4. 12:5275735.

    Nekem a "Volt egyszer egy vadnyugat c, film jutott eszembe az eset kapcsán. A film üzenete nekem ez ügyben: Ez a pacsi egy feszültség levezése, lépj túl rajta. Persze más korban üzent a film, más hozzáállású embernek.


    A mai délelőttöm csöpög a sziruptól, de öt kg. boldogsághormont termelt nekem. A konyhai csapom anyaghiányos lehetett, mert elkezdett a kifolyó csöve spriccelni. Miután megvarrni nem lehetett, celluxot használtam. Körbe tekertem épp, mikor lányom jött. Ma szólt, hogy vesznek kifolyót a csaphoz és megcsinálják. Jöttek, de jött az unokám is. Jót beszélgettünk, agyon ölelgetett, csinált a kertről képeket, amit rögvest hoztam nektek. A napraforgó dísznapraforgó, jól megviccelt magasságával. Boszikám kedvéért vetettem, össze-vissza, mert a kért helyen apró palánta állapotában leeték a csigák. A másik képen a ceruzababként vetett kolbászbab.

  18. 2019. augusztus 3. 14:0675734.

    Igazad van , tényleg bután viselkedett.  Az alkohol általában oldja a gátlásokat,és ez sok kellemetlenség kiváltója lehet. Nem szimpatikus nekem azaz ember, akit említesz. Azt nem értem, hogy miért  21 évvel az állítólagos bérgyilkosság után jöttek rá a dologra. Mit csinált eddig az a szervezet, melynek feladata a bűnesetek kivizsgálása ?

    előzmény:
    klára13 (75733)
    2019-08-02  19:18
  19. 2019. augusztus 2. 19:1875733.

      Hazaérkezett az ostoba Kenderesi-gyerek. Az úszószövettség elnöke elmismásolja a dolgot - éppen úgy, ahogy eddig is szokás volt. Nekem egyébként mindegy, ennél nagyobb vétséget sose kövessenek el "büszkeségeink." Nekem  sokkal visszatetszőbb az, amit a mellékelt kép elmond: ezen a versenyen ott feszít a vízi hatalmasságok között  az a férfi,akiről már köztudott volt, hogy bérgyilkossal kilövette vetélytársát. Azóta vádat emeltek ellene. Örülök, hogy kapott egyet  utolsó lehetőséget jól érezni magát.

  20. 2019. augusztus 2. 14:0775732.

    A egyik volt szomszédom (elköltözött melegebb éghajlatra Floridába)madárfigyelő/bolond volt.Az eresz alá tett több tucat madárházat,úgyhogy rengeteg volt a közelemben.Az etetőjük sima/vas oszlopon volt,de néhány rafinát mókus mégis rátornászta magát,elrágta a felfüggesztő zsinórt,leeset az etető,a magokra jött mindenfé állat.A sasok pedig rájuk vadásztak.Az egyik volt szomszédomnak annyi fája volt,hogy őserdőnek neveztem,volt amikor 9 szarvas feküdt az árnyékban.


    Én nagyon jól elvagyok az állatokkal,akkor leszek pipás rájuk amikor bejönnek a garázsba,a kocsiba bemennek,mert nyáron sokszor nyitva hagyom az ablakot,és fészket akarnak rakni.Amikor még megvoltak a cicáim,azok kitessékelték őket.


    A kis szarvasok pedig nem hallgatnak rám,kérem őket hogy mosolyogjanak amikor képet csinálok,de nem és nem.


    Az egyik nagyvadász kiscica.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75730)
    2019-08-02  05:56
  21. 2019. augusztus 2. 06:1075731.

    Meg szoktuk jelölni, hogy melyik milyen palánta . Valami tévedés történhetett. Férjemnek télen kedve időtöltése volt a palántanevelés. Jobban meg kell jelölnünk egyenként. Fóliasátrunk fő haszna a kori zöldhagyma , amit az egész család szeret 2 kiló hagymát szoktam eldugdosni folyamatosan . Így tavasszal az egész család el van látva . Most is csak családban gondolkodom, pedig már több, mint 20 éve ketten vagyunk. Eleinte gyakrabban, majd ritkábban jöttek az unokák. Most már csak 1 lakik itt a faluban . A városi életmód kényelmes , mozgalmasabb, szeretik a fiatalok. Az egészségi ártalmak pedig általában lassan alakulnak ki. A zajártalom, fényszennyeződés pedig csak az utóbbi évtizedben vált ismert fogalommá.


    1-2 kép fáinkról. Az amorf megújított szilafa az idén szépe terem már

    előzmény:
    Sheriff-2 (75729)
    2019-08-01  17:29
  22. 2019. augusztus 2. 05:5675730.

    A mi madárkáinknak elég jó sora van . A kerti tárolót befuttattuk borostyánnal.Annak termése emberre mérgező, de a madarakra nem és nagyon szeretik. Ahogy zordabbá fordul az idő madáretetőkbe teszünk ki napraforgómagot . Éven 5-10 kiló elfogy .   Rájárnak a verebek is , no de a veréb is madár. Szoktunk kitenni zsírszalonnát is. Itató nem kell, mert kertünk végében kis patak folyik. Őzikék nincsenek, de fiamékhoz 1-1 szarvas beugrott. Hát nem lelkesedtek érte . Fenti kertünkben sok vaddisznó túrt , megerősítettük a kerítést . Ott nincs vetemény ( most már a kertemben sincs ), de a fűnyírásban gondot okoznak a földtúrások.

    előzmény:
    klára13 (75725)
    2019-08-01  10:22
  23. 2019. augusztus 1. 17:2975729.

    Nálunk a feleségem szereti a nagyon erős paprikát én nem,neki ültetek valahova a sarokba 2-3 bokrot,de rengeteg szokott teremni,nem győzöm osztogatni a kutyasétaltatóknak.Persze miatta elfajultak másféle paprikák is.


    Szoktunk eltenni is,aztán a vendégek között vannak akik szeretik,az is megeszi aki nem,mert hazai-nak becézi.Én nagy marha pedig megjegyzem hogy kétszer csíp.


    Szóval bocsájtsa meg nekem a világ,az egyik Német hentestől tanultam ezeket a dolgokat,az szokott válaszolni néha annak aki túúúúúúúlsokat kérdezget tőle.Azt szokta mondani,hogy az ő termékei nagyon sok-félék,pl.120-féle (százhúsz) kolbászt készít,befelé különböznek,de kifelé mind egyformák....

    előzmény:
    szizsuzsóka (75728)
    2019-08-01  17:02
  24. 2019. augusztus 1. 17:0275728.

    Nem kell siettetni , mert nagyon gyorsan elrohan az idő. Nemrég voltunk 50 éves házasok, és ma 55 éve, hogy templomban kötöttünk házasságot  A polgárit pedig július 30-án.Szerencsére itt is hűvösebbek az éjszakák és lehűtjük a házat.Klímát nem vettünk , itt egyelőre nem fontos. A fehérözön nekem sem sikerült, nagyon tetves lett. No és a többi. Férjem szereti a ksi erős macskap--se paprikát. Kiderült, hogy valami csere folytán vagy 15 tő van a fóliában . A nyugdíjas klubban férfinapkor azt adunk ok a férfiaknak kis csokrokat.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75726)
    2019-08-01  14:32
  25. 2019. augusztus 1. 14:5075727.

    Nem sajnálom tőlük.Télen én melegítem a vizet a madár itatóban,a madaraknak,mókusokat is látom sokszor inni ott,de néha olyan gyorsan elfogy a víz,hogy gondolom szomjas szarvasok stb. is megálltak egy italra.


    Van néha olyan látvány amit nem szeretek nézni,pl. szarvas törött lábbal a nagy hóban,annak pár zsák kukoricát vettem.....


    Sajnos a sérűlt állatok vonzák a ragadozókat,itt nagyon sok van,pl. aminek nem tudom a nevét Magyarul,coyotes,nagyságban a róka és farkas között van,és csordában vadásznak.Volt úgy hogy világosban kora délután 4-en fogták körbe a cicámat,szerencsére észre vettem,és még időben kirohantam,elzavartam őket.Vadásznak kutyákra/macskákra,néha úgy haragszok rájuk,hogy sötétben ha kimegyek,zsebre vágom az egyik pisztolyom,hátha szükség lesz rá.....

    előzmény:
    klára13 (75724)
    2019-08-01  10:14

Címlap

top