Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. augusztus 28. 13:0575876.

    Óh Klára, dehogy! Nem akadt egy sem. Azt a kevés "szemrevaló" urat gondosan őrizte a neje, hozzám valót nem is láttam. Egyébként a sűrű program közepette legfeljebb az ebédnél, asztaltársak beszélgettek - személytelenül. Volt egy Pinokkió, akinek dicsekvéséből gyököt vonva sem hittem el semmit. Ebben a korban már magukkal vannak elfoglalva a férfiak.(Csakúgy mint a hölgyek .) Tündi távozása után inkább a beszélgetni vágyó idősebb hölgyek szegődtek volna séta-társul, bevallom nem hiányzott. Jó társaság voltam saját magamnak. 

    előzmény:
    klára13 (75875)
    2019-08-28  11:44
  2. 2019. augusztus 28. 11:4475875.

      Zsuzsika, mondd csak el bátran: akadt-e hódolód e hosszú kúra alatt? Meg sem lepődök, ha igen! Sőt, örülök neki, mert jó hatással lehet egészségedre. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75866)
    2019-08-27  14:32
  3. 2019. augusztus 28. 11:3875874.

    Zsuzsa, óriási munka ennyi embert vendégül látni. Úgy is, ha mindent előkészítetek, sőt, amit lehet, elkészítetek. 
    Nagyon nagy ötlet a madártej, mindenki kedveli és akár előző nap is elkészíthető. Bár értem, hogy a nay melegben egynaposat sem akarsz adni e tejes-tojásos édességből.
      Ki a szakács? Mi fő a kondérban, amihez káposztasaláta illik? Talán gulyás? Persze nem gulyáslevesre gondolok, hanem az igazi gulyásra. Ha az lesz, óriási munkát kell elvégeznie a szakácsnak, ha pörkölt lesz, pláne, ha marhalábszárból, akkor is. 
      Sok munka, és emlékezetes, szép nap. A kiszolgálást miképpen oldod meg? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75872)
    2019-08-28  05:25
  4. 2019. augusztus 28. 08:5575873.

    Zsuzsám, teljesen igazad van, valóban más életút, más vágyak és szempontok. Azt hiszem, információim is egyoldalúak, ennek a komplexumnak csak a kórház részét ecseteltem.


    Méretét tekintve a hotel rész is igen nagy, csak a magamfajta számára megfizethetetlen. Ott nincs orvosi és gyógyászati részleg, viszont megközelíthető onnan is. A szabadban (kórháztól független) hatalmas parkban van a városi fürdő együttes, ahol a gyógyvízen kívül úszómedencék is üzemelnek. No és Siklós, Villány, Máriagyüd, PÉCS bejárható.


    Valójában a pihenés, környezetváltozás és Sándor esetleges rehabilitációja okán javasoltam. Alföldi lévén a klíma, a dimbes-dombos és gondozott környezet engem elvarázsolt. Mozgáskészségem valóban sokat javult. 



    Képecskéim ősrégi egyszerű telefonnal készültek, de én látom mögötte a valóság sokszínűségét is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75871)
    2019-08-28  05:17
  5. 2019. augusztus 28. 05:2575872.

    Klárám ! Az eső elmosta a találkozót. Előző este és éjjel is nagy eső volt nálunk. A lakásban 20 idős , nehezen mozgó,embert leültetni asztalhoz nem nagyon tudok. Holnap lenne az " esőnap " , sok embernek nem alkalmas . Így jövő hétre toljuk el. A kényesebb asztalok addig a nagy kerti napernyő alatt biztonságban vannak. Én lettem volna a szakács " kézilánya ", férjem a káposztasalátát készíti. A madártejet reggel megfőzöm, le kell hűteni.


    Szerencsére elmaradt az összejövetel, mert olyan párás meleg volt, hogy dőlt rólunk a víz még a lakásban is.

    előzmény:
    klára13 (75869)
    2019-08-27  23:01
  6. 2019. augusztus 28. 05:1775871.

    Zsuzsikám ! Nem kívánkozunk kórházba, mozgásigényünket kielégíti a kert . Őszintén bevallom, és szinte nem feküdtem kórházban, csak szüléseim alkalmából és a 2nőgyógyászati műtétem után. Egy bokatöréssel is benn voltam a Honvédban 12 órát No és s bütykeimmel 2 napig . Nekem nem  GERINCEMMEL, HANEM A MEDENCE - KERESZTCSONT közötti ízületemmel van baj. Időnként rossz mozdulat, túlerőltetés esetén nagyon fáj . Szerencsére 1 Algopyrin megszünteti. Reggelente most nyáron beveszek felváltva 1 Diclofenacot, vagy Meloxicamot.


    A vizet nagyon szeretem , de inkább természetes vizet,úszni szeretek Egyszer jártam a vállammal gyógytornára , talán használt is valamit . Sokáig naponta tornásztam , és alakítottam egy asszonytorna csoportot. bokatörésem után hagytam abba . Mikor férjem nyugdíjasként itthon maradt,és én dolgoztam, siettem haza, hogy kevesebbet legyen egyedül.


    Köszönöm , hogy gondoltál rám ! Látod, milyen különbözőek vagyunk , panaszaink, igényeink is mások. Ez adja a barátságok sokszínűségét

    előzmény:
    Zsumi45 (75865)
    2019-08-27  09:42
  7. 2019. augusztus 27. 23:1375870.

      Arra jutottam, ha többet tudnék a világtörténelemből, ha elfogadnám sajnálkozás nélkül a természetben maguktól értetődő eseményeket, ha érzelgősségem csökkenne, minden sokkal egyszerűbb lenne, jobban elviselhető. Kevesebbet szomorkodnék, talán örülni és nevetni is tudnék ismét. Minden jobb lenne. 
      Egyelőre azonban nagyon keveset tudok.

  8. 2019. augusztus 27. 23:0175869.

     A mélyhűtőben bármi kibír sok időt.
     Nagy munka ennyi embert ellátni Zsuzsa. Nem részletezem,  de csak az alapanyag összevágása nagy munka. 


    Viszont a társaság mindenképpen  megéri. Egy egész világ jön hozzátok  a maga tapasztalataival, gondolataival, bölcsességével. Csodás kulturális  élmény.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75864)
    2019-08-27  06:06
  9. 2019. augusztus 27. 22:4875868.

      Magdika, bár nem írtam erről, de nagyon sokat gondoltam rád. Amikor elnyújtóztál ágyikódban,  jó éeréssel nyújtóztam ki enyémen, hogy most már te is hazaértél. Gyuri fiad volt veled?

    előzmény:
    Kusza (75867)
    2019-08-27  16:41
  10. 2019. augusztus 27. 16:4175867.

    Nagyon szép helyen laktunk, szép volt a kilátás, egy régi típusú 3 szobás apartman volt. Csak egy baja volt, hogy a harmadik emeleten volt, Liliana foglalta le, és erről nem tájékoztatták. De lassan csak felbattyogtam a fájós sarkammal.

    előzmény:
    Zsumi45 (75866)
    2019-08-27  14:32
  11. 2019. augusztus 27. 14:3275866.

    Magdikám, nagyon szép helyen töltöttétek az együttlét idejét a gyermekeiddel. A Garda tó az én vágyaim között is szerepelt, de sajnos arról már úgy tűnik lemaradtam. Szüleim nyugdíjas éveik elején a 70 dolláros időben áradoztak róla. Akkor még a sátrazás is luxus volt, de így tudtak eljutni.


    A Mecsekalja -a mi mediterrán vidékünk-is nagyon szép az alföldi pusztához képest. Te közel laksz a szép hegyi kiránduló helyekhez, ügyesen kihasználja Gyuri fiad a lehetőséget, hogy gyakran kiruccantok. A távolság miatt nekem fárasztó elérni bárhová. Ez az út hazafelé, autóbusszal (átszállással) 5 órás üldögélés volt. No, nem panaszképp, hiszen szép kis falvakat, városokat, megművelt földeket láttam. Öröm látni, hogy a korábbi évekhez viszonyítva szépül a vidék.

    előzmény:
    Kusza (75860)
    2019-08-26  08:33
  12. 2019. augusztus 27. 09:4275865.

    Zsuzsám Kedves!


    Megértelek, nem is az egyedül töltendő kikapcsolódásra gondoltam. Azt hiszem, egy ilyen gyógyfürdő kórházi pihenés mindkettőtöknek jót tenne. Sokféle szakorvos és osztály működik, nemcsak mozgásszervi, s egészséges házastárssal együtt is fogadnak. Gondolom Sándor anamnézise és a Te gerinc problémád épp elég indok a háziorvosi beutalóhoz. Ottani szakorvost tudok ajánlani, akivel előzetesen is konzultálhatsz.


    Mindenféle krónikus beteg rehabilitációját vállalják .(bel-, ideg.- stb) Egész országra kiterjedő az ellátási kötelezettségük. Egyedül a szállás komfort fokozatának megfelelően kell többlet költséget vállalni, továbbá a gyógymasszázs költségének egy töredék részét. A vizi terápiának is vannak enyhébb fokozatai, sőt mellőzhető- ha valakinek nem ajánlott a meleg víz.


    Tudom, a kert és a család dolgai nem teszik lehetővé a nyári utazást, de a téli szezonban érdemes lenne elgondolkodni a lehetőségen. Lilla pécsi közelsége is vonzó lehet. Ajánlanám, hogy barátkozzatok a gondolattal. Sok 80 és feletti házaspár volt most is. Nem mindenkinek kell részt venni a "gyalog galoppban" sokkal enyhébb kúrák is vannak!


    Kérlek ne vedd agitációnak, de annyira szeretném, ha picit ki tudnál mozdulni! Ezt is fel lehet fogni egyféle feladatnak! 


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75864)
    2019-08-27  06:06
  13. 2019. augusztus 27. 06:0675864.

    Mára különleges gyűjtemény lett volna nálunk, férjem volt osztály - illetve évfolyamtársai jöttek volna el. Délután olyan nagy eső esett, hogy minden csupa sár lett. Mára és holnapra is esőket írnak, így jövő hétre halasztottuk a találkozót. Sok mindent megvettem, majd átszerveztem, és megesszük mi. A lakában nem tudom jól megrendezni, mert húszan lennénk.No és bográcsozni sem lehet lakásban.

  14. 2019. augusztus 27. 06:0175863.

    Zsuzsikám ! Szép helyen élek, de szívesen látnék más helyeket is. Férjem nem akar kimozdulni. Mivel 55 éves házasságunkból  45 évet lényegében külön töltöttünk, megfogadtam , hogy egyedül nem megyek el. Szakmai utakra elmenetem még a 2000 évig, de utána együtt mentünk az országban , és néhány külföldi útra. 2 éve a műtér olyan súlyos anyagcserecsődöt okozott nála, hogy örülök a túlélésének. Nem nyomtalanul, de meggyógyult. Nem akarom egyedül hagyni. Nagyon nyomasztó egyedül lenni egy házban .Ha valami rosszulléte lenne éjjel , ki segítene neki ? 81 éves elmúlt, vigyáznunk kell egymásra .


    Még a befőzéseken sem vagyok túl. Van még körte , amit legnagyobb unokám szeret befőttnek,és érik a som. Azt is szedni kell . Különleges ízű szörp készíthető belőle. 


     

    előzmény:
    Zsumi45 (75862)
    2019-08-26  11:37
  15. 2019. augusztus 26. 11:3775862.

    Szervusztok! Próbálgatok visszaolvasni, kizökkentem a 3 hét alatt az itthoni napi rendszerből. Sok pótolni valóm van- minden téren. Éléstár feltöltve, ruhanemű kimosva, ma "körbe szaladtam" a porszívóval. Meg kell szerveznem orvosaim látogatását, hogy  beszámoljak állapotomról, s módot találjak az itthoni szervezett mozgásterápiámra. Szeretnék úszni járni.


    Örülök, hogy újra együtt van a "törzsgárda" a topikon, eseménydús nyár után. Kinek-kinek a családi találkozók, utazások, vízparti nyaralás... a sok munka gyümölcsének  tartósítása betárolása....


    Igaz is: Zsuzsókám, Te olyan szép és egészséges környezetben élsz, hogy kimozdulnod sem kell? Azért pihenés, lazítás neked is járna! Környezetváltozás? 


    Klárám, Te a versek között találtad meg a szellemi kiruccanás örömét? Neked is ajánlanám, fogadd el a családod által felajánlott világlátás lehetőségét! 


    Nem is hinnétek, 3 hét után milyen jó hazajönni! Pici lakásomat újra megszokni, a sok jövés-menés után. Ha jól számolom, 6 különböző helyszínen fordultam meg a kezelések során, nem csoda, ha az idősebbek betegszállítást kértek. A szoros időbeosztás és a távolságok leküzdése szellemileg is kihívás volt számukra. Kereksszéket tolva száguldoztak a beteghordók, néha "pótkocsit" képezve, hogy eljuttassák időre utasaikat. 


     

  16. 2019. augusztus 26. 09:0775861.

    Koszonom , Jara !  Sokkal jobban vagyok . Hozattam fajdalomcsillapitokat meg vitaminokat . Kozben mindenfelet iszogattam , citromos teat , ginzenges teat  , fahejas teat  ,csipos koreai levest . Hogy pontosan mi segitett -nem tudom . De magam is meglepodtem a gyors javulason .

    előzmény:
    jara (75857)
    2019-08-25  22:04
  17. 2019. augusztus 26. 08:3375860.

    Szervusz Marika!


    Jól eset az üdvözlésed!A szokásosnál nem fáj jobban a sarkam, különösen így, a fotelban ülve, felpolcolva.


    Itt voltam az este is, de inkább a lányommal beszélgettem. Nagyon jó volt velük lenni, mert más egy ilyen közeli találkozás, megölelhettük egymást.


    Szeretem a sok színes őszirózsákat, régen ilyen egyszerű csokorral köszöntöttem a nővéremet is a névnapján, Ilona napon.

    előzmény:
    jara (75857)
    2019-08-25  22:04
  18. 2019. augusztus 26. 01:3675859.

    Vegul is az apukaja mar nem volt parttitkar mar a kilencvenes evekben . Nem o gyilkoltatta le . Az uj gral lovagok voltak .


    Ismerem a csajt . Soha nem tudta kiheverni ,hogy elvesztettek a hatalmukat .Hogy hetkoznapi emberkent kell elniuk berbol es fizetesbol . Sulyos alkoholista lett .Evtizedekig . Talan most jobban van . Talalkoztam vele a piacon . Csodalkoztam azon , hogy el es milyen jol nez ki . Talan mar el tudja fogadni ,hogy o egy egyszeru  foldi halando ... 

    előzmény:
    klára13 (75858)
    2019-08-26  00:44
  19. 2019. augusztus 26. 00:4475858.

      Janka, amit oszálytársad tett, ehhez hasonló aljasságról még sosem hallottam.Végül legyilkoltatta a tanárt. Ismered még? Szóba állsz vele?


     


    Javulást kivánok.


    Mindenféle remek szopogatós tabletta van erre a nyvalyára.

    előzmény:
    csinomjank (75856)
    2019-08-25  15:02
  20. 2019. augusztus 25. 22:0475857.

    Magdika, üdvözöllek itthon. Most pihensz, vagy fáj a sarkad és nincs kedved jönni.


    Hoztam nektek az őszirózsáimról képet. Összeborult a legényrózsával. Van szebb részlet is, de ezért a fotóért is hálás vagyok fiamnak. Főleg azért, mert le is kicsinyítette küldés előtt.


    Janka gyors gyógyulást kívánok, kisfiadnak kellemes évet, sikeres munkát.


    Klára Benikéd az Illyésbe jár? Ugye ott van az igazgató miatti probléma? Megoldódott? 


     

  21. 2019. augusztus 25. 15:0275856.

    Tudod , hogy Radnotine naplojaban azt irta , hogy  Illyes Gyula hazastarsi liraja lopas .Hogy megdobbent ,mikor eszevette . Mert elotte o is tisztelte  a koltot .Cocteau  verseinek olvasasakor jott ra .


    _______


    A zsarnoksagrol irott verse tenyleg igaz  .Es mekkora hosok akik szembeszallnak mikor mindenki apatikus es beletorodo !


    Egy tanarom volt , aki nyiltan szembeszallt . Rendszervaltasrol beszelt nekunk 82 - ben. Aztan eltunt  ilyenkor .


    Egy osztalytarsnonk nevetve meselte  , hogy o fel szokta hivni az apukajat ,aki jarasi partitkar volt , es jelentette neki , hogy megint rajott a tanarurra a "rendszervaltas " roham .Ilyenkor bevittek a pszichiatriaira es kezelgettek .Addig nem volt baj , mig a pszichiater maga is ellenallo volt .Szepen bant vele .  De aztan a tanarur a 90 es evekben sem fogta be poros szajat . Akkor mar nem finomkodtak vele . mar mas idok jartak ... most  tudtam meg , mikor otthon voltam , hogy mar tiz eve kenyszezubbonyban elvittek az otthonabol ...  nem elte tul a kezelest ...


    ___________________________


    Itt megkezdodott az iskola . Azert ilyen koran , hogy telen harom het szunetet lehessen adni a ketto helyet .  Olyankor szebb ido van . Nem is banom - csak epp lebetegedtem  igy nyar vegere , a hideg dinnye arthatott meg.Torokgyulladas .


     

    előzmény:
    klára13 (75843)
    2019-08-23  21:06
  22. 2019. augusztus 25. 06:1875855.

    Marikának szánt gondolataiddal egyetértek. Olyan intelligenciája van, amely kevésnek adatik. Az érzelmi intelligenciája nagyon színezi gondolatait.Empatikus,  elfogadó, őtnem is támadták.


    Engem inkább, mert egész életemben igyekeztem elveimhez hű maradni. Lehet, hogy ez változott, de nem megalkuvásból, hanem a tények ismeretének bővüléséből. Természetesen véleményemet nem mindig hangoztattam, de nem álltam be az ellenkezjét adó hangos kórusba sem. Most már elmondom, ha kell de csak baráti körben 78 éves vlszek 2-3 hét múlva , nekem  közvetlenül mársenki sem árthet.


    A topikot nem vereted szét Klára , az élet ad olyan körülményeket, melyek átalakítják szokásainkat.

    előzmény:
    klára13 (75851)
    2019-08-24  22:31
  23. 2019. augusztus 25. 06:0575854.

    A vers nagyságát az adja, hogy adiktatúra azok gondolkodását is befolyásolja, aki ellenzik. Ezért mondtuk férjemmel, hogy az igazi demokráőciát a mi unokáink teremthetik meg, akik gondolkosdása még tiszta  .Ezt most is tartom..

    előzmény:
    klára13 (75847)
    2019-08-24  10:51
  24. 2019. augusztus 24. 23:1875853.

    "Bizony, hiátusok vannak a habitusban."  Ezt a szójáték miatt írtam, utána gondolkodtam, vajon gondolatom szerinti értelme van-e?  (Gondolatom: Hiány a lényemben.) Van. Gondolatmenetbeli hézag a magatartásban, érzületben. (Értelmező kéziszótár)  

    előzmény:
    jara (75852)
    2019-08-24  22:45
  25. 2019. augusztus 24. 22:4575852.

    Bizony, hiátusok vannak a habitusban.


    Lásd, ( kép) nem felejtek. A szirupost nem írom, pedig jólesne írnom. 

    előzmény:
    klára13 (75851)
    2019-08-24  22:31

Címlap

top