Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 5. 12:0076476.

    Az írójának az álneve Borsa Brown: Az Arab lánya a címe. Csak most néztem utána, ez egy magyar származású írónő. Budapesten is játszódik belőle egy rész.

    előzmény:
    csinomjank (76475)
    2019-11-05  10:36
  2. 2019. november 5. 10:3676475.

    Elkepzelni se tudom , hogy az ilyen konyvek iroja ,milyen forrasbol merit . Mert meg a hetkoznapi csaladok is  oly zarkozottak , hogy nehez lenne az eletukrol biztosat irni . Nemhogy emirekrol meg a csaladjaikrol tudni ezt vagy azt  .

    előzmény:
    Kusza (76474)
    2019-11-05  08:48
  3. 2019. november 5. 08:4876474.

    Janka sokat voltál az eszemben mostanában, olvastam egy könyvet, ott játszódott ahol Te élsz. Na nem egy olyan észfejlesztő volt, de néha jó ilyeneket is olvasni. Nem az egyszerű emberek életéről volt benne szó, egy hercegi famíliát mutatott be. A mai időben játszódik.

    előzmény:
    csinomjank (76473)
    2019-11-05  07:12
  4. 2019. november 5. 07:1276473.

     Ilyeneket irnak ?    Ez a propaganda resze  a kis orszag ellen . Mindig meleg van ilyenkor . November kozepen csokken le annyira  , hogy szep tavaszias idonek hivhatjuk  - az elorejelzes szerint egy hetet kesik a "tavasz" .


     Olyan ez ,mint otthon a  tel vege . Nagyon unjuk es varjuk , hogy tobbet lehessunk a szabadban . Par napja megenyhult annyira , hogy reggel es este kifejezetten kellemes   kint lenni . Megkezdodott a  piknik es a barbecue szezonja .


    Sok helyi ilyenkor  az onkormanyzattol engedelyt ker   sivatagi sator felallitasara es szabad idejuket ott toltik ...hivja oket  vissza oseik eletmodja -  ok igy menekulnek a varosi luxusbol a termeszet lagy olebe ... persze a satorban is van legkondi ...


     De a melegtol nem szenvedunk . Nagyon hutenek a  szerkentyuk .Mindenhol .


    Magyarorszagon szenvedunk  altalaban ,anyu paneljeben .  Az tenyleg nagy kihivas .


     Hogy hogy birom ?  Ha elmegyek reggel a nagy melegben setalni -semmi bajom aznap . De masnapra rendre olyan influenza szeru tunetek jonnek elo , ugyhogy inkabb felhagytam  a setaval .


     Most indulok a klubba  uszikalok egyet  meg hasonlok .


     Nalatok a hegyen vagy volgyben milyen az ido ? 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76470)
    2019-11-05  06:27
  5. 2019. november 5. 06:4676472.

    Klárám ! Nagyon szép verset hoztál !


    Életemben sok halottat láttam , mindegyik nyugodt békés volt.Ezért én nem félek a haláltól . Csak az oda vezető utat igyekszem elrendezni , hogy ne legyen szenvedéssel teli. Ugyanúgy , mint betegeimmel tettem .


    Egy olyan beteg volt, akinek a szeme, arca könnyes volt, . Ő volt a TSZ elnök az alatt a rövid idő alatt, amíg működött, mert nagyon rövid ideig volt itt. Érdekesség, hogy nem pap temette, és teljesen titokban zajlott a temetése, csak a gyermekei lehettek jelen, senki más a családból.


    Van egy könyvem "Jó halál " a címe . Második unokám szerette nagyon , szép színes borítója van és nem tudta mi van benne. 


    Sajnos a mai kultúra misztifikálta a halált, pedig létezés része . És nem múlunk el, testünk anyagi itt maradnak a fűben fában , virágokban , levegőben . Lelkünk pedig ahhoz a nagy lélekhez , jósághoz száll,. akit Istennek nevezünk.

    előzmény:
    klára13 (76469)
    2019-11-04  19:41
  6. 2019. november 5. 06:3176471.

    Igen Zsuzsikám ! A véleményeket velünk kapcsolatban végig kell gondolnunk, kitől származnak. Aztán arra is gondolhatunk, vajon miért alakult ez így , végül, mi a szerepünk ebben . Természetesen csak akkor, ha lényeges éltünk, értékrendünk szempontjából. Nagyon tanulságos tanmese .

    előzmény:
    Zsumi45 (76467)
    2019-11-04  12:47
  7. 2019. november 5. 06:2776470.

    Olvasom, hogy Katarban rettentő meleg van , a szokottnál is melegebb . Hogy bírjátok ? Gondolom fedett helyre húzódtok, ahol van klíma. Azt gondolom leginkább Neked kell vigyáznod, mert Te felnőtt korban kerültél ebbe a környezetbe.

    előzmény:
    csinomjank (76463)
    2019-11-03  04:53
  8. 2019. november 4. 19:4176469.

      Vass Albert:


    Halál


    Én úgy képzelem el,
    hogy a halál egy óriási nász,
    legszentebb, legemberibb ölelés.
    Nem fájdalom: fájdalom-felejtő.
    Nem rém: rémeket elűző.
    Több mint a Szépség.
    több mint a Szerelem,
    a Jóságnál is több:
    Kegyelem.
    Én úgy képzelem el,
    ha egyszer oly nagy lesz a zaklatás
    és akkorára nő a fájdalom,
    hogy nem bírom tovább:
    hozzám lép egy fehér ismerős,
    szép csendesen lecsókolja a számat,
    lefogja ezt a vergődő szívet,
    és ennyit szól csak: elnémuljatok.
    Erre megszűnik minden indulat.
    Erre megszűnik minden fájdalom,
    csak gondfelejtő békesség marad:
    se könny, se vér, se akarat,
    nem lesz már semmi sem.
    Elhal a szívem dobbanása,
    s végtelen álmok néma lánya
    bűvös, tüzes csókjába zár.
    Szeretőm lesz egy éjszakára
    a széparcú Halál.

    előzmény:
    klára13 (76468)
    2019-11-04  18:54
  9. 2019. november 4. 18:5476468.

      Zsuzsika, igazán jó kis tábortűz-gyújtó hetet kezdő sorokkal örvendeztettél meg! Hogy egy előre a füst száll? Majd belobbannak a hasábok!
      Nálunk nagy eső volt ma hajnalban, felébresztett a tetőt verő víz. Mintha vonatszerelvény száguldott volna a közelben. Eszembe jutottál, hogy biztosan esik már nálad is. Talán a nap folyamán?
      Finomak lehetnek a sütemények. Csorog a nyálam...
      

    előzmény:
    Zsumi45 (76466)
    2019-11-04  08:58
  10. 2019. november 4. 12:4776467.

    Túl nagy itt a csend, hát hoztam egy ma talált anekdotát (?) tanmesét. Szerzője után nem nyomoztam.


    "Egy apa, mielőtt meghalt, ezt mondta a fiának: "Ez az óra több mint 200 éves, és még a nagyapád adta nekem. De mielőtt neked adom, kérlek, menj el vele az óráshoz, és kérdezd meg tőle, hogy ha eladnám neki, mennyit adna érte?"


    A fiú elment, majd visszajött és ezt mondta: "Az órás 5 dollárt ajánlott, mivel régi, ócska."
    Az apa azt mondta: "Most menj el a kávézóba, és ott kérdezd meg!"
    Kisvártatva visszatért: "Ott is 5 dollárt ajánlottak érte, édesapám."
    Az apa ezután ezt kérte: "Most menj el a múzeumba, és kérdezd csak meg ott!"
    A fiú elment, majd visszajött, és ámulva újságolta a hírt: "Apa, egymillió dollárt kínáltak érte!"
    "Szeretném, ha tudnád, fiam, hogy csak a megfelelő helyen fognak a megfelelő mértékben értékelni! Ha nem a megfelelő helyen vagy, ne legyél mérges azért, mert nem értékelnek. Azok, akik tudják, mennyit érsz, értékelni fognak. Ne maradj olyan helyen, ahol senki sem látja meg a benned lévő kincseket! Mindig tudjad, hogy nagyon értékes vagy!"

    előzmény:
    Zsumi45 (76466)
    2019-11-04  08:58
  11. 2019. november 4. 08:5876466.

    Szervusztok! kezdődjön a hét egészségben, remények és aktív ténykedések közepette!


    Állítólag az egész országban esik az eső, itt nem. Ami késik, nem biztos, hogy múlik, hiszen a déli megyékre zivatart, viharokat "ígér" a meteorológia. Az erős szél ismét virágfölddel terítette be az erkélyemet, pedig már igazán megvédhetnék a muskátlik ami az övéké! 


    Rám torlódott a munka, be kell fejezzem 7.-ig Zita szakácskönyvét. Még a desszertek, sütemények hátra vannak.


    Ti hogyan kezditek a hetet?


     


     

  12. 2019. november 3. 06:1576465.

    Igen Janka nehéz a mai asszonyoknak  kettős feladat hárul rájuk. Sajnos ez látszik, hogy ott engednek, ahol a legkönnyebb a családon. Én ezt nem tudtam tenni, csak megfelejtkeztem arról, hogy az anya , az orvos, a feleség mellett van még egy ember , akiért felelős vagyok. Mikor funkcióim nagyobb fele megszűnt, már nem nagyon tudok ezzel az emberrel mit kezdeni. Már nem alakítható, mint az emberek nagy része 78 éves korban

    előzmény:
    csinomjank (76463)
    2019-11-03  04:53
  13. 2019. november 3. 06:0976464.

    Kislány koromban nagyon vallásos voltam . Valószínűleg anyukám hatására, mert őt még nagyobb tragédia érte 18 éves korában . 1 hónap alatt vesztette el szüleit, 6 hónappal később kis húgát.Öccsét árvaházba vitték, őt a város támogatta, hogy a kereskedelmi érettségit letehesse. Már csak 1 év volt neki hátra . Keresztanyjánál lakott, ő segítette mindennapjait.( ezt ismételte meg az én életem is )


    Apukám halála után megszakadt bennem valami, de esküvő , keresztelő temetés a családunkban is egyházi szertartással bonyolódott.


    50. házassági évfordulónk előtt szülőfalumban  áldoztam ismét, és kezdtem el templomba járni. No nem rendszeresen, de gyakrabban.


    A Miatyánk az én imám. Csendes , bölcs humánus ima.


    A vallási térítőktől mindenkit óvok. Nekem a segítségem a néni  túlbuzgó térítő volt, egy kisegyház tagja. Kisebb fiamra vigyázott, őket is akarta téríteni, de sikerült nagyon ellenkező hatást elérnie. Hittanra nem jártak , mert az akkori pap időnkét megverte, vagy megütötte a gyerekeket. Én pedig kimondtam, ha valaki felnőtt -pap, vagy tanár- megüti fiamat, megverem . No az szép látvány lett volna , veri az orvos a papot.


    A talentum a biblia korában nagy értékű pénz volt. De Jézus példabeszédei azért tartalmaztak konkrét dolgot, mert nem értették volna meg az egyszerűbb emberek . Nyilván magyarázatot is fűzött hozzá.

    előzmény:
    jara (76460)
    2019-11-02  23:09
  14. 2019. november 3. 04:5376463.

     Hat ez  biztos nem konnyu  dolog !  En is ereztem lelkifurdalast ,mikor jottek a tanitvanyok es turistak  es  a vasarnapi ebedjeimet  idegen emberekkel egy asztalnal kellett elkoltenem .  Igaz , nagyon sok kedves ember volt az  idegenek kozt es sok batoritast es elimerest kaptam toluk ,amit a sajat csaladomtol sokszor nem .


      Aztan  eljottem otthonrol tudvan tudtam , hogy itt nem kell majd senkinek a nyelvtudasom ,mert olyan sok anyanyelvi angol  es francia lakik itt . Es azert bantott a lelkiismeret , hogy otthagytam sok embert ,aki  nagyon szeretett volna nalam tanulni ,akinek nem volt mersze azota sem mas tanarhoz elmennie . 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76456)
    2019-11-01  12:29
  15. 2019. november 3. 04:4176462.

     Nekem tanulnom kellett orszagismeret nevu tantargyat . A hivatalos magyar tankonyvunk egy olyan faraszto ,almosito  iromany volt , hogy  keresnem kellett valami mast -mert keptelen voltam  sokaig olvasni . Egy amerikai  embertol kaptam egy modern amerikai utikonyvet .Dobbentem olvastam , hogy egy amerikai mennyi erdekeset tud nekem a magyarnak mondani sajat hazamrol .


    Hogy lehet ez ? A magyarazat talan az , hogy 1 . az illetonek volt valami tehetsege az irashoz  2 . a  konyve eloszavaban  koszonetet mondott a szponzoranak  ,aki egy evig  bokezu  havidijjal  segitette ahhoz , hogy utazgasson ,kutatgasson kishazankban ... Ja - igy konnyu !

    előzmény:
    klára13 (76454)
    2019-11-01  12:12
  16. 2019. november 3. 04:2876461.

     Azert ne legyunk mi nok ilyen  kozombosek a kolto felesegek sorsa irant ! Mert  hat miert is ne irhatna valaki verset a felesegenek ? A ferjem is irt nekem egy vicces szeremes verset vagy husz eve . Ki tettem a falra es lefenykepezkedtem vele . Neha szembesitem a tenyekkel . Nem hiszi el , hogy neki volt husz eve ilyenre ideje , ereje ...


    Igaz ,akkor tavhazassagban eltunk . Es az ilyen  kapcsolatok megengedik a fantazianak , hogy a valosag  brutalis kepere ravetitse a lelek sajat vagyodasait . A megszepito meszeseg ! 


     Aztan az evtizedes egyuttelesek alkalmaval ez a vagykep megsemmisul ... jon a brutalis valosag  - a no horkol  es a gyerekeivel van elfoglalva ahelyett ,hogy ot kenyeztetne es becezgetne ... 


     

    előzmény:
    klára13 (76452)
    2019-11-01  10:18
  17. 2019. november 2. 23:0976460.

    Ez a Máté üzen nekünk szeptemberi lányok.  Magdika Te nem kerültél kapcsolatba vele?


    Nálam a történet:  Azt álmodtam, hogy menjek Valahová, és Valakinek az előadásában hallgassam meg Máté imáját. Miután a kit és a hovát elfelejtettem, felébredtem és a googleban rákerestem az imára és meglepődtem.  A miatyánk volt a találat.


    Zsuzsóka, ha biblia magyarázó, új vallási egyháznak térítőt kérdezel, akkor az kereskedik jól a talentumával, aki az egyháza  javára híveket szerez. 




    " ... a ránk bízott nagy értéket (a Bibliában egy ezüst talentumot) kamatoztatnunk, a tehetségünket fejlesztenünk kell." 
     Nekem ez jobban tetszik: talentum= tehetség.  
    Itt pedig csak talentummal jól kereskedő társak írogatnak.


     

  18. 2019. november 2. 16:4776459.

    Igen én is így értettem. Talán, ha újra kezdhetném, a tanulságok birtokában, ugyanígy döntenék, kicsit másképp kivitelezve? Még ez sem biztos. Popper Péter szerint szorosan magunkhoz ölelve kell elfogadnunk sorsunkat. "Amor Fati".   

    előzmény:
    szizsuzsóka (76458)
    2019-11-02  16:10
  19. 2019. november 2. 16:1076458.

    Zsuzsikám ! Nem anyagiakra gondoltam Ez jutott eszembe a Bibliából



    Máté 25:14–15




    Jézus mesélt a tanítványainak egy történetet egy gazdáról, aki tálentumokat adott a szolgáinak. A tálentum sok pénzt jelentett.


    A többit elolvashatod. Ránk bízott vagyon velünk született képességeink, lehetőségeink felhasználása. Az önmagammal szembeni felelősség kérdése . Ez jutott eszembe így halottak napján. Szigorú vagyok magamhoz, de azért keresek mentséget


    előzmény:
    Zsumi45 (76457)
    2019-11-02  11:53
  20. 2019. november 2. 11:5376457.

    Zsuzsám, nem vagy túlságosan szigorú magadhoz? Talán nem is értem, mire gondolsz a ránk bízott vagyon értelmezésében.


    Mivégre vagyunk a világon? Örökös tapasztalás, lelki fejlődés, tisztességgel, legjobb tudásunk szerint elvégzett feladataink- amibe bizony beletartozik utódainkról való gondoskodás. Talán az örökölt sorsra gondolhatunk (Orvos Tóth Noémi könyve még friss élményem) még ezen felül? Hiszen a vagyon hagyományos értelmében bizony nagyon kevés lehet, amit generációnk készen kaphatott. Gondoskodott a történelem, hogy újra és újra mindenüket elvesztették elődeink. Vagyunk itt többen, akik szinte egész életünket leéltük "napról-napra. Gyarapodásunk szellemi síkon értelmezhető csak.


    Korábban a szegénységről, még korábban a társadalmi osztályokba soroltságról fejtettétek ki itt néhányan a véleményeteket. Már akkor elgondolkodtam, vajon egyféle értelmezésünk van a fogalmakról? Közgazdaságilag megfogalmazható a "létminimum", s annak is utána néztem, miféle értékek határozhatják meg a kategorizálást.(Nem a mélyszegénységre gondolok itt, most).


    Bennem ezek a kategoriák elsősorban életmód, kulturáltság, "talentummal" való sáfárkodásként jelennek meg, mint vagyon.


    Természetes sosem vagyunk-lehetünk elégedettek önmagunkkal. Alapjaiban azonban ma sem élnék másként. Ennyi volt a lehetőségem- ha a döntéseimet végig gondolom.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76456)
    2019-11-01  12:29
  21. 2019. november 1. 12:2976456.

    Nekem is ma jutott eszembe a bibliai példázat, hogy ki mennyire jól gazdálkodott gazdája rábízott vagyonával. Hát én nem jól gazdálkodtam Talán ha hozzáadom családom életét , gyermekeim , unokáim kevésbé nehéz sorsát, az enyhíti a frusztrációmat . Nem tudtam összeegyeztetni férfias munkámat és családomat .

    előzmény:
    klára13 (76453)
    2019-11-01  10:27
  22. 2019. november 1. 12:2376455.

    Zsuzsikám ! Öreg koromra szerettem meg az Alföldet . A tágasságát,a széles utcákat a horizontot . Régebben unalmasnak találtam. Midig hegyes ,dombos vidéken laktam . ( kivéve Pestet, mely örökre idegen maradt nekem.)Szép szüleid sírja. Nálunk nagy kúszó tuja van szüleink és nagyanyám sírján.

    előzmény:
    Zsumi45 (76451)
    2019-11-01  09:03
  23. 2019. november 1. 12:1276454.

      Zsuzsika, csodálkoztam magamon, hogy elfeledem, te ilyen magason élsz, ahova én mindig kívánkoztam. De persze fiaim apja reális volt, és a negyediket tartotta ideálisnak. Te is a negyediken élsz, hiszen mutattad. 
       Amióta többet nézem a tévét, egészen világlátott lettem. Örömmel tanulmányozom akár a háttérben látható tájakat is. A németek nagy mesterei hazájuk szépségeinek bemutatása a cselekmény hátterében. Sajnálom is, hogy nálunk ez nincs így. Városaink nem statiszták filmjeinkben. Kár. Persze, ahogy nézem mondjuk éppen a német városokat az őket bemutató filmeket, hát igazán szerény a mi hazai felhozatalunk. Túl sokszor pusztították le ezt az országot az elmúlt ezer évben. Annak azért örülök, hogy nem toronyházakat építettek stadionok helyett. Az még rosszabb lenne, ha esetleg a lakhatási lehetőségek javulnának is. De a felhőkarcolók nem magyar módi. Persze egy-egy építész "mert nagyot álmodni", ahogy ma divatosan mondják. Egy egy nagyonsok emeletest, de nem valósult meg. 
      Nekem is sok rossz emlékem van a fővárosi közlekedéssel kapcsolatban. Hiába, ezeket a városokat nem autóáradatra építették. Nem véletlenül már foglalkoznak más közlekedési, automatizált eszközökkel. Amelyek a föld felett járnak. Na, ezek tartóoszlopai sem lesznek csodásak. De ez már nem fog érinteni, itthon különösen nem.

    előzmény:
    Zsumi45 (76444)
    2019-10-30  13:23
  24. 2019. november 1. 10:2776453.

      Zsuzsa, azt hiszem, így jóval hetven fölött kezdünk el igazán kiértékelni életünket. Legalább is én. Egyre több a kifogásom a volttal szemben, hogy ezt vagy azt másképpen kellett volna tennem. Aztán leintem magamat, hogy "késő bánat eb gondolat".
      Mennyi kutyával kapcsolatos közmondás, szólásmondás, kifejezés van! És mind a kutya rovására, annak szomorú életéről be szél. "Kutyaélet, kutyaszorító, jön még a kutyára dér" és társai. Nem csoda, ha ez a jószág a legkisebb jóért is annyira hálás. Örömmel konstatálom, hogy a civilizált világban megváltozik helyzetük, még itt, nálunk is. Jobban bánnak velük, bár faluhelyen azért nem rózsás sokuk helyzete. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76448)
    2019-10-31  07:11
  25. 2019. november 1. 10:1876452.

      Janka, sosem voltak nagy elképzeléseim a költői fehér lélekről, hiszen a sok szerelmes vers nem íródhatott a feleségeknek! Híres volt nőügyeiről pl. Szabó Lőrinc. Nagyon érdekesek Kosztolányiné visszaemlékezései a Karinthy-családról. Na, az nem volt tréfa! Aranka, a nagy manipulátor fekete párducnak álcázta magát, amikor a híres íróval találkozott, aki bele is szeretett azonmód. Viharos házasságukról fiúk, Ferenc is többször megemlékezett. Ez az orvosnő, aki pszichiáter volt, de arról  sehol sem olvastam, hogy dolgozott volna, maga is pszichopata volt, szerintem nem kétséges. Aztán férje azt mondta, hogy egy percig sem unatkozott mellette, az biztos. Elképesztő nőszemély volt.  Amikor férje megtalálta egy katonatiszt szobájában, nemes egyszerűséggel kiugrott az ablakon. Csak lábát törte. 
      Valószínűleg nem írta volna Radnóti a sok szép, szelíd szerelmes verset, ha megmarad Fanni szoknyájánál. Kár lett volna. Hogy Fanni hűséges maradt? Na, majd hülye lett volna mást írni magáról.

    előzmény:
    csinomjank (76449)
    2019-10-31  14:14

Címlap

top